I tisíciletou moudrost umí pražská kavárna postavit na hlavu

Víte, co je to svoboda českého tisku a svoboda České televize, na jejichž obranu bylo ve středu svoláno shromáždění na Václavské náměstí a ve čtvrtek za její naplnění vyrazili školáci buď před své školy, nebo na náměstí svých měst? Pokud to nevíte, rád vám to prozradím. Nuže svoboda tisku a svoboda České televize, za které se v těch dvou dnech demonstrovalo, je svoboda pracovníků obou těchto oddílů českého mediálního prostoru psát, vysílat a pracovat pouze a výhradně k dobru a prospěchu jediné politické strany u nás, a to strany, která se nazývá TOP 09, až do nedávna ji vedl jeden z nejnenáviděnějších politiků naší země Kalousek, do sněmovny se probojovala až v závěrečných hodinách posledních voleb, a to s ušima až do krve odřenýma, čili se ziskem 5,31 % hlasů, nu a protože v nejakuálněšjších volebních preferencích se ani jednou nepřeškobrtala přes požadovanou pětiprocentní hranici, považuje se dnes za hotovou věc, že poslanci této strany (dnes je jich ve 200 členné poslanecké sněmovně sedm), zasedají v poslaneckých lavicích naposledy.

Je to tedy spíš už mrtvola, než živý organizmus, ale má zato to nejkomfortnější postavení v médiích. Vždyť dobře 90 procent toho, co např. vysílá Česká televize, slouží ve prospěch a k nejvyšší spokojenosti této pětiprocentní strany, a postavíte-li si tato dvě čísla k sobě, nemůže vás napadnout jiné slovo, než Kocourkov.

A právě jen a jen za jeho udržení se demonstruje, a odpor proti tomuto Kocourkovu a Absurdistánu se v médiích a poté i lidmi těmito médií obalamucenými označuje za útisk médií, za útok proti svobodě tisku a médií vůbec, za návrat k totalitě atd.atd. I když samozřejmě, ve skutečnosti je všechno naopak, protože totalitou je právě ona praxe, kdy média a konkrétně Česká televize slouží z devadesáti procent pouhé dvacetině našich lidí, zatímco ostatním nezbývá, než tzv. sušit hubu či čučet na drát.

Samozřejmě, takovýto stav budí nespokojenost, nadává se, ale nejčastěji jen u piva, protože běžet na Václavák nebo na Letnou, se už nikomu moc nechce, protože lidé vidí, k jakým koncům to z nich nakonec vedlo.

Takže protestují jen jednotlivci, píší o mediální zvrhlosti do různých webů, jen např. já jsem proti neúnosnému a jednostrannému informování médií a České televize zveřejnil nejméně sto článků, z nichž některé jsem jako zvláštní statě věnoval výhradně jen jednotlivým redaktorům, např. Vladimíru Kučerovi z ČT, Jitce Zlámalové s Echa, Klapáčovi z ČT, Moravcovi z ČT, Borkovi z ČT, Wollnerovi z ČT, Vitowské z ČT, a třebaže jsem slovíčka pro tyhle materiály nevybíral, nikdo mi za to, co jsem napsal (s výjimkou Wollnera), ještě nevynadal a ani na ulici mě nezpolíčkoval. Spíš bylo jen ticho.

Ale stalo se, že o tomtéž, slovy ovšem mírnějšími a navíc s odvoláním na odborný posudek jakési instituce Karlovy univerzity promluvil na své inauguraci prezident Miloš Zeman, a byla mela, o které jsem už shora mluvil: pozor, na stráž, svoboda je ohrožena, demokracie také, takže vzhůru na Václavák, protože co si to prezident vůbec dovoluje, že ano?

A u toho slova „dovoluje“ bych se rád zastavil.

Quod licet Iovi, non licet bovi, čili Co je dovoleno bohu, není dovoleno býkovi, říká latinské přísloví, které prý sice zaznělo na jakémsi divadelním představení až začátkem 19. století, ale protože je odvozeno od starořímského Aliis si licet, tibi non licet, jež má téměř totožný význam, lze je považovat za moudrost více než dva tisíce let starou.

Ale co je dva tisíce let stará moudrost pro pražskou kavárnu, která protiprezidentské protesty iniciovala a zorganizovala, takže co by ji mohlo zastavit v tom, aby i tuhle starou opelichaninu a prašivinu vyhodila do vzduchu a obrátila ji vzhůru nohama, A to tak, že jestliže proti jednostrannému a stranickému zaměření ČT mám dovoleno coby býk a ten nejobyčenější kmán dovoleno brojit já, dovoleno to coby Iovisovi není prezidentu Zemanovi.

Ten sice může mediální Kocourkov u nás pozorovat, ale není mu dovoleno k němu cokoliv dodávat.

Jinak je bengál, tak pozor na to, pane prezidente!

A latinská moudra? Ta ať si blábolí, co chtějí.

Terazky sme tu my! A my ta média nedáme. I kdyby nás nevolil třeba už vůbec nikdo.
13 Komentářů k I tisíciletou moudrost umí pražská kavárna postavit na hlavu

 1. .lak napsal:

  Ti tam budou zasedat furt nebo jak řekl tak se stane, všichni budete odstíhaní. „“wermachtem nebo co to bylo s jediným sociálním demokratem co přeběhl z ODěS do b sockanů. https://www.youtube.com/watch?v=AJGxrOT80Ys

 2. Eschatolog napsal:

  sudetonemecky landsmačaft jede , podle fotky profiagentura

  • stefan goga napsal:

   Hlavne,ze oni jedov 1%. My 99% sedme na zadku a cumime jak nam zaklady statu /rozkladaju/ z venku.

  • Paw napsal:

   Pohled z veze treba ty Petrinsky …bez tibi…
   Kazda krize i ta 2008 prinasi revoluce a valky , nevyhnutelne.Jako dusledek . Ani dnes tomu neni jinak. Rozpory se vyhrotily az do totalniho zhrouceni systemu, ktere hrozi..
   A jeden furt muze obdivovat Marxe jak to vsechno vedel a uhodl.
   Ale zaroven polozil zaklady k fundamentalni , fanaticke a dogmaticke Vedecke -Ideoloii. Uz podle nazvu je jasny vo co de.
   A protoze se nic nezastavi i mirna kritika jednotlivce pokrok cini,i kdyz ten vidi jen dilci detaily…Dochazi k primemu znehodnoceni positiv a zestarnuti brzy bezcenne vedy. Hledani zlepseni se deje pak ,a je
   podobne LEKARI , KTERY LECI PACIENTA A NIKOLIV NEMOCI.

   • Paw napsal:

    Imperialista s kapitalem vyspeje do stadia nacismu a nebo do uplne podpory fasistu.
    Coz znamena silenstvi valky jako lecba rustu problemu. Nikoliv problemu rustu. Vseobecna krize se pak resi obvykle , co nejvetsi i celosvetovou katastrofou.
    Priciny muzou byt zcela VYskripane malickosti. Ktere vyvrou umele do Totalni Krize.
    Kdyz zacne retezec krizovych jevu treba od Ferdinanda ma to vyhodu navaznosti.
    Rakousko se hroutilo. A navzdory vsem masakrum Srbove stale existovali a meli tu drzost byt nezavisli a svobodni. Spatnej priklad . Rakousko-Germansky fasisti pak znaji jen jedno reseni. Masakry a masakry. I za cenu vlastni katastrofy.
    Nebyla jeste moznost znicit svet celej..
    Pres cetna varovani /nikoliv od rakouske vlady a uradu/ Tupej mezek ferdinand musel otrocky predstavovat charakter vysoke slechty za kazdou cenu. Tedy posedlost jit prikladem a nedbat nebezpeci i kdyz uz bomby na nej prsely. Predtim sebevrazda Korunniho Prince, a Maxmiliana, brachy cisare , kterej skocil francouzum na spek, ze bude taky cisarem v Mexiku. Ale tam ho nechteli a svet mel habsbuirku az po krk. A tak Ferdinand skocil taky dychtive na ten spek .

    • Paw napsal:

     V dusledku pocal nacismus v Italii , potom ve Spanesku a krize premluvila germany. V Rusku se rozhodli resit nemoc uplnym znicenim . Zacali vytvaret nejake protilatky , vakciny…
     Jako nasledek se vymrstil vsude teror proti nim.
     Slovani jsou vyhodny obeti agresoru a maji i nejake to bohatstvi , ktere i vytvorili..
     Tady je jedna dulezita vec. Znicenim Ruska se udesny rozpory zapadu nevyresi ani trochu. V pripade, ze byse nekdo z kavarny nebo Cs.Televize tesil..
     Tedy nenmoc se sirila utesene pomoci pomstychtivych Germanu a rozpinavych banditskych a zradnych britu, kteri chteli z toho vseho zase tezit. Ale spadli jako predtim Rakousko rovnou do zumpy. Coz je ale nepouci.
     A tak zase vypuklo velke a hluboke nepratelske pratelstvi s Al Quaedou a zapocal vyvoz teroru do celeho sveta. A predevsim do vlastnich statu.Teroristicke masakry se pak resi, dovozem jeste daleko vice fanatickych islamistu , presne z tech samych koncin , kde vladne teror a nenavist nejintenzivnejsi proti nam..Tedy utok na hospodarstvi, kulturu a vubec normalni zivot. A tak reseni vsech problemu a bolesti sveta zrychlenim obratek revoluce fanatiku a jejich fanatismu ruznych druhu ale spolecnych cilu…Rovnou do urychleneho konce…
     Normalni zivot imperialni fasista nemel nikdy rad , ale musel to za SSSR predstirat. A s uspechem. Kazdy president USA byl valecny zlocinec a kdyz hresil musel byt odstranen treba nasilim..

     • Paw napsal:

      Ale srbove porad tvrdohlave existovali , jako cerveny hadr pred bejkem. Nasledovalo dalsi zniceni Srbska a taky Recka , ktery maji schopnosti bojovat zpet.
      Hromadeni stale „zavaznejsich“ pricin proti Slovanskemu Rusku je starej zvyk. Rostou pocty provokaci jako houby po desti /i ty zcela stupidni, nepravdepodobne , jako u Ferdinanda/ , ale co je doma , to se pocita. Nejak a nekde se musi zacit a propaganda zvsuje pocet krveziznivych fanatiku. Zeptejte se u Germanu.Nebo v kavarne.
      Ted zase pro zmenu chteji skripnout Rusko SKRIPALEM. V principu u nas v hospode to bylo : At sem bit , jen kdyz se peru. Tedy pouzivanim pathologicke drogy nasili jako lek na vsecko. Na ktere jsou beznadejne zavisli.A porad stejne oddalit pad zapadu.A vyresit.
      Porad stejny problemy , porad stejny reseni taky hledaji, az je to nuda. Az do sameho konce…
      A utoky na Trumpa jsou zase jen lecenim pacienta a nikoliv beznadejne a chronicke nemoci systemu…

 3. Dusan napsal:

  … hlobení Třetího chrámu na teritoriu rep. GOLEMIE…

 4. jan nowak napsal:

  .. mimo théma – nehleda-li mmi TU něgde ROBOTI zz
  Z Berkjutu .. dluží nám to-tiž z Oudem ji jisstý Prašule.. a Sasíne ??
  .. za Kolik by by-ly 3 půdy nawíc ?

  Michala

 5. Paw napsal:

  A uz v tom zase litaji jako posranej PAPIR V PRUJEZDU…

 6. Marek napsal:

  Ta banda Ignorantů může rozumného člověka akorát tak rozesmát….

 7. benmil napsal:

  Umělci národu, aneb nic nového v státě dánském (ani na západní frontě):

  http://www32.zippyshare.com/v/B1zMIh89/file.html

 8. Helda napsal:

  …co je dovoleno Bohovi, není dovoleno volovi. Ten býk mě tam docela dráždí.:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!