Přehled zpráv – RusVesna 19.3.2018

putin_udivlen_01; CNN: Místo bojkotu voleb získal Putin nebývalou podporu Rusů. Bojkot prezidentských voleb v Rusku navržený opozičními činiteli, zcela selhal.

2; Jen pro černé: Bílým farmářům v Jižní Africe zabavují půdu. Hospodářsky nerozvinutější země Afriky může zopakovat osud sousední Zimbawe.

3; SBU vytváří falešné účty obyvatel Luganské oblasti na sociálních sítích, aby mohla zavírat lidi. Zcela reální lidé na základě falešných profilů dostávají obvinění ze separatismu.

4; Francie neuznává volby prezidenta Ruska na Krymu. Informovali o tom v tiskové službě francouzského ministerstva zahraničí.

5; Paralympiáda: Rusům stačilo devět dní, aby otřásli světem. Ruská výprava sestávající z třiceti atletů vybojovala 24 medailí, z toho 8 zlatých, 10 stříbrných a 6 bronzových.

6; Co budou vyprávět kostry z politické skříně Theresy May? Stálý představitel Ruska při OSN označil vysoce postavené členy britské vlády za „kolektivního inspektora Lestrada“ z příběhů o Sherlocku Holmesovi.

7; Porošenko se rozhodl požádat o odpuštění každou ukrajinskou rodinu. Ovšem v angličtině. Ukrajinský politolog: Pokud máme věřit Porošenkovým slovům, pak rozsah jeho reforem na Ukrajině je možno srovnat jen s úrovní reforem Petra I. v Rusku.

8; Svatá 90. léta: Zločinecké skupiny, které držely Moskvu ve strachu. V boji o vliv využívali bandité celý bojový arzenál a nešetřili své konkurenty ani náhodné svědky.

9; „Bořička mýtů“ Uljana Suprun bojuje na Ukrajině proti peroxidu vodíku. Odvážná vítězka nad zelenou tinkturou informovala své stoupence o peroxidu vodíku. „Nevzdělaná idiotka zlikvidovala medicínu a nyní už zůstalo jen obyvatelstvo, které jí překáží“.

10; Hitlerova tvář. Liberální média komentují pochod esesáků v Pobaltí. List Novaja gazeta se pokusil obhájit lotyšské legionáře Waffen-SS.

11; Arktická flotila Ruska očekává důležitý přírůstek. K závodu s USA se připojili i obyvatelé Krymu.

12; Babička Británie shazuje masku slušnosti. V představách současného obyvatele je Velká Británie slušný evropský stát se strohou aristokracií.

13; V Moskvě si myslí, že po Sýrii přijdou na řadu ukrajinští teroristé. Ukrajinská moc se skládá z válečných zločinců, kteří provádějí politiku státního teroru.

14; Příprava války – krvavé, smrtonosné a ničivé. Rusko proti tomu uskutečnilo kolosální krok vpřed, když několikanásobně zvýšilo svou vojenskou sílu, vnitřní jednotu a vliv na mezinárodní scéně.

15; Klimkin vyzval EU, aby zavedla sankce proti Gerhardu Schröderovi. Předtím Schröder prohlásil, že nebude přehodnocovat svůj postoj k Vladimiru Putinovi.

16; Putin získal po sečtení 99,5% protokolů 76,65% hlasů. Informuje o tom Ústřední volební komise.

17; Světoví lídři začali blahopřát Putinovi k vítězství ve volbách. Mezi těmi, kdo tak již učinil, je i představitel Číny Si Ťi-pching a kazašský prezident Nursultan Nazarbajev.

18; Tady vidíte, k čemu vedla démonizace Putina Západem, řekl Puškov. Senátor Alexej Puškov komentoval předběžné výsledky ruských prezidentských voleb.

19; Všechno je v normálu. Ukrajinská ombudsmanka nenalezla v nepřipuštění k volbám na Ukrajině žádné porušení lidských práv.

20; Hrdinka Doněcké republiky. Ozbrojenci ATO budou nevyhnutelně potrestáni za své zločiny v Donbasu, řekla žena, která ve Slavjansku pořádala výpady do týlu nepřítele a odvážela odtamtud techniku, která se stala páteří vytvořené reaktivní divize ozbrojených sil Doněcké republiky.

21; Po inauguraci: Putin promluvil o kádrových změnách. Před Ruskem podle Putinových slov stojí složité úkoly, které je nutno nelze řešit v běžně plynoucím režimu.

22; Konflikt s Ruskem ohrožuje dodávky plynu, píší britská média. V zápalu rusofobní hysterie v Británii si najednou vzpomněli, že Rusko je dodavatel plynu.

23; Průměrný plat v Rusku vzrostl v roce 2017 o 7,2% na 39,1 tisíce rublů na jednoho zaměstnance měsíčně.

24; Americká rozvědka vytvořila tajný komunikační kanál s KLDR. Hlavní úsilí v tomto směru podniká CIA.

25; Ukrajinští neonacisté avizovali pochod proti oligarchům. O plánech informoval vůdce neonacistické strany Svoboda Oleg Ťagnibok.

26; Kurdové slíbili Turecku v Afrínu „partyzánskou noční můru“. Připomeňme, že 18. března ráno turecká vojska a proturečtí ozbrojenci obsadili prakticky celé syrské město Afrín v provincii Aleppo.

27; Jak se hlasovalo v USA: Sladkosti, SSSR, trikolóry. Rusové přicházející na velvyslanectví ve Washingtonu byli vítáni hudebními hity Ruského rádia a bufet plný perníčků a sušenek.

28; Volgogradská oblasti si zvolila jiné časové pásmo. Současně s volbami prezidenta Ruské federace se v regionu konalo referendum o přechodu na jiné časové pásmo.

29; Zahraniční investoři pokračují v investicích do ruského trhu. Ruský akciový trh přitahuje pozornost zahraničních investorů. Celkový nárůst činil téměř 600 milionů dolarů.

30; Ruský ministr energetiky komentoval nápad Theresy May hledat alternativu k ruskému plynu.Připomeňme, že 14. března premiérka Velké Británie prohlásila, že se Londýn zamyslí nad tím, jak by se zbavil závislosti na ruském plynu. Podle Alexandra Novaka to poškodí spotřebitele.

31; V CDU komentovali Putinovo vítězství. Stávající prezident získal kolem 76,7% hlasů a s přehledem tak vyhrál v prvním kole prezidentských voleb.

32; Vrtulníku s dcerou a zetěm Donalda Trumpa selhal motor. Vrtulník značky Sikorsky patří společnosti The Trump Organization.

33; V případě black-outu zachvátí anarchie Velkou Británii během několika dní, píše Daily Telegraph. Chaos zavládne v zemi, jakmile lidé dojedí potraviny ze svých ledniček.

34; Rekordní výsledek: Pro Putina hlasovalo více než 56 milionů Rusů.

35; Merkelová zareaguje přiměřeně, říká expert o Klimkinově výzvě uvalit sankce na Schrödera. Jedna věc je vinit ze všeho Moskvu, ale druhá věc je požadovat zavedení sankcí proti občanovi Německa.

36; Bezmocný vztek: Porošenko zuří kvůli volbám ruského prezidenta na Krymu. Nejprve se vztekal kvůli perspektivě jejich konání, nyní se zlobí kvůli tomu, že si obyvatelé Krymu zvolili svého prezidenta.

37; Polsko se chystá vyhostit ruské diplomaty ze solidarity s Británií. Poláci rovněž uvažují o sankcích proti Moskvě, ať už evropských nebo individuálních.

38; Rusko odstoupí od dohody OPEC+, jakmile bude dosaženo rovnováhy na ropném trhu. Ruský ministr energetiky prohlásil, že Moskva může opustit dohody o omezení těžby ropy.

39; Nejvyšší představitel Doněcké republiky Zacharčenko poblahopřál Putinovi k vítězství v prezidentských volbách. Obyvatelé Republiky se zatím neúčastnili voleb prezidenta Ruska, ale hrozně jsme vám fandili.

40; Nepřítel ostřeluje okraje Doněcka z minometů ráže 120 mm. Ukrajinská armáda se chystá rozšířit lživou informaci o zajetí nebo dobrovolném přechodu vojáků Doněcké republiky na stranu ukrajinské armády.

41; V Kremlu informovali o blahopřáních Putinovi od západních lídrů. Tiskový mluvčí prezidenta dodal, že na dnešek a zítřek bude mít Vladimir Putin mnoho telefonických rozhovorů.

42; Stýská se vám po mně? Putin se usmál na Londýňany z budovy britského ministerstva zahraničí. Na fasádě budovy britského ministerstva zahraničí v Londýně se objevila světelná projekce s vyobrazením prezidenta Ruska.

43; V nemocnici v Oděské oblasti pacientům dávali technický kyslík místo lékařského. Tento kyslík může představovat ohrožení zdraví pacientů a vést k tragickým následkům.

44; Semenčenko byl předvolán k výslechu na Generální prokuraturu. Skandálně známý poslanec Nejvyšší rady dostal hned tři předvolání.

45; V Kyjevě došlo k výbuchu v průchodu obytného domu. Podle předběžných informací explodoval střepinový granát.

46; Vrtulníky koalice USA evakuovaly vůdce Islámského státu v Sýrii, říká zdroj. Vrtulníky koalice USA přistály na předměstí Kámyšlí a vzaly na palubu čtyři vůdce Islámského státu.

47; Vrchní velitelka: Ksenija Sobčak zveřejnila video se svým projevem ke „zvolení ruskou prezidentkou“. V krátkém videu pronáší „inaugurační řeč“, která je plná liberálních hesel a slibů světlých zítřků. Má to jeden háček: Ve volbách nezískala ani dvě procenta hlasů.

48; Hlásná trouba liberální propagandy se připojila k mezinárodní hysterii ohledně otravného plynu Novičok. Vil Mirzjanov se pokouší oprostit od své viny za vyzrazení receptu na výrobu „Novičku“ a snaží se ji přesunout na Rusko.

49; Putin zveřejnil hlavní cíl svého vládnutí: Není tu nic originálního, řekl Putin. Konečným cílem je zajistit blaho lidí a omezit počet těch, kdo žijí pod hranicí bídy.

50; Rusko se nenechá zatáhnout do závodů ve zbrojení. Ale bude věnovat náležitou pozornost dalšímu posilování obranyschopnosti.

51; Ukrajinští „psi informační války“ berou zajatce, aniž by se hnuli od internetu. Pro nedostatek skutečných úspěchů musí „internetoví bojovníci“ vymýšlet úspěchy u svých klávesnic.

52; Makarevič (Frontman ruské hudební skupiny „Stroj času“) označil z USA Rusy za „zuřivé debily“. Podle jeho názoru ruská moc svou politikou mění lidí v „zuřivé debily“.

53; Macron poblahopřál Putinovi k vítězství ve volbách a popřál Rusku mnoho úspěchů. Macron dále vyzval ke konstruktivnímu dialogu mezi Ruskem, Francií a ostatními evropskými zeměmi.

54; Ruský velvyslanec byl předvolán na švédské ministerstvo zahraničí v souvislosti s případem Skripal. Britská vláda tvrdí, že ruská strana má podíl na otravě v Salisbury.

55; Finské ministerstvo zahraničí obvinilo Rusko z otravy Skripala. Podle slov finského ministra zahraničí byla poprvé od dob Druhé světové války použita chemická zbraň.

56; Ukrajina musí oficiálně uznat existenci tajných věznic SBU, požaduje Amnesty International. Ukrajina musí oficiálně přiznat fakta nezákonného zadržování lidí a existenci tajných věznic SBU.

57; Ve Státní dumě požadují uzavření vzdušného prostoru v Sýrii pro USA a jejich spojence. Je nutné projednat možnost uzavření vzdušného prostoru Sýrie pro státy, které nemají povolení Damašku.

58; Další ruská banka opustila Ukrajinu. BM Banka přerušuje bankovní činnost na teritoriu Ukrajiny.

59; Státní dluh USA překonává rekordy. Za dobu Trumpova prezidentství vzrostl dluh o1,1 bilionu dolarů.

60; Skandál v Doněcké republice. Žena, která se dopustila přestupku, nadávala inspektorům dopravní policie a záběry vystavila na internetu. Pracovníci dopravní policie se s nezdvořilostí setkávají relativně často.

61; Žirinovskij navrhl Putinovi změnu struktury řízení země. Žirinovskij prohlásil, že informoval prezidenta Putina o svých představách.

62; EU neuznává volby prezidenta na Krymu. 12. května v EU prohlásili, že považují konání voleb na Krymu za nezákonné.

63; Volby na Krymu ukázaly, že pozice Západu neunese kritiku, říká poslanec. Situace ve světě se stabilizuje rychleji, pokud si Západ uvědomí dobrovolný charakter připojení Krymu k Rusku.

64; Mohutná operace ruské armády ve Východní Ghútě. Ruským vojákům se podařilo uskutečnit bezprecedentní záchrannou operaci, jakou bohužel nezažily Rakká a Mosul, ležící nyní v troskách.

65; V OBSE odpověděli na vyhoštění ruské novinářky z Ukrajiny. Ukrajina vyhostila novinářku ruské televizní stanice Rossija-24 Natalii Gončarovovou. Přestavitel BSE pro otázky svobody médií prohlásil, že nelze vyhošťovat novináře z jiných zemí OBSE.

66; Svoboda po americku: Trump zakázal obyvatelům USA provádět operace s kryptoměnou Venezuely. Prezident USA Donald Trump zakázal Američanům nakupovat kryptoměnu El Petro vydávanou venezuelskou vládou.

67; Makarevičovy slovní sračky opovrhují většinou Rusů, říká Milonov. Vyžranějšího člověka, který navíc odsává z Ruska peníze, si lze těžko představit.

68; Bílý dům komentoval výsledky prezidentských voleb v Rusku. Americká vláda je připravena rozvíjet vztahy.

69; V Porošenkově okolí slibují, že promítnou šokující video o Savčenkové. Lucenko avizovala předvedení videa týkající se Naděždy Savčenko, které leccos odhalí.

70; Ve státě Mississippi v USA devítiletý chlapec zastřelil svou třináctiletou sestru, která mu nedala joystick.

71; Ukrajinská armáda ostřelovala vesnici na jihu Doněcké republiky. Ukrajinská armáda dnes večer vedla palbu na obec Krasnyj Okťabr na jihu Doněcké republiky.

72; Zacharova odpověděla Andreji Makarevičovi, který urazil občany Ruska slovy o „zuřivých debilech“. Všichni, kdo chtějí nazývat ruský lid zuřivými debily nebo nějak podobně, by si měli uvědomit, že kandidátka, která nazvala Rusy pro změnu „genetickým odpadem“, získala v prezidentských volbách 1,6% hlasů.

73; Nejvyšší představitel Palestiny označil velvyslance USA v Izraeli „čubčím synem“. Palestinci začali aktivně kritizovat americkou administrativu.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!