Spisovatel Vyhlídka: Zastaví dubnový sjezd KSČM degeneraci?

Několik pohledů na festival levicového tisku, neboli Festa Avante!, v portugalském Lisabonu. Foto – Vratislav Vyhlídka

Několik pohledů na festival levicového tisku, neboli Festa Avante!, v portugalském Lisabonu. Foto – Vratislav Vyhlídka

Český národ se potácí nad intelektuální propastí již mnoho let. Vpravdě degeneruje. Omladina se v globálu nezajímá o nic jiného, než o facebook a messenger, přijímá většinou bez zamyšlení mainstreamové názory a je v praxi nepoužitelná. Nově nastupující generace dětí, vychovaná v blátě idiotismu TV Nova a Blesku, se přitom právě nyní sama stává rodiči, takže můžeme očekávat, že jejich potomstvo bude ještě hloupější, než rodiče. Pitomější, ovladatelnější a nepoužitelnější, ale i tak voliči.

Snadná ovladatelnost nemyslícího stáda se hodí do karet lidem, kteří pumpují náš stát už pětadvacet let a vytvořili si podle nezávislých médií silné mocenské struktury - justiční mafií počínaje, přes úplatné policisty, po politické loutky. Bakalů je v České republice dost, stejně tak Kalousků. A tak, zatímco početní tupci bez přístupu k informacím si navěšují na facebook fotky svých večeří a papouškují zaprodané politické analytiky, mohou „pánové nahoře“ manipulovat svět tam, kde jej chtějí mít. Posledním příkladem může být třeba i kandidatura pana Drahoše na hlavu státu, když podle svého vyjádření chtěl být „prezidentem horních deseti tisíc“. Toť nástup oligarchie.

Kdo ale nese hlavní vinu za intelektuální úpadek národa? Škola? Rodiče? Vládní politici? Novináři? Kapitalismus jako systém, který má hlavní zájem jinde, než v osvětové činnosti? Bohužel se domnívám, že největší vinu nese komunistická strana – a to z důvodu, že mladým nenabídla přijatelnou alternativu. Člověk, stejně jako strom, se v dospívání ohne podle větru. Je na zahradníkovi, v tomto případě opoziční straně (i z ideového pohledu, nebo chcete-li světového názoru), aby jej narovnal. A to se nestalo, protože KSČM se nedokázala přizpůsobit novým podmínkám ve společnosti. Jejím hlavním záměrem bylo očistit se od „strašáka totality“, naznačovat, že je „demokratickou stranou“ – tj. její politici se stali mlčícími funkcionáři, co hráli na „malou domů“, stejně jako jejich pravicoví kolegové.

Nastalo to, co nastat muselo. KSČM prohrála několik voleb za sebou, protože členů a sympatizantů, co házeli do urny hlas „komunistům“ jen z principu, ubylo. A najednou slyšíme z krajů a okresů, že tohle je špatně. Najednou se začali ozývat i lidé jako europoslankyně Končená, poslanec Dolejš a třeba i taková postavička, jakou je Cvalín, že je „potřeba omladit partaj“. A já se ptám: Proč tento názor nezazněl dřív? To jsou ve vedení strany jen mizerní analytici, co si neumí spočítat, kam jejich kurz „šedých myšek“ povede? Chce si nová generace pro sebe jen urvat ještě pár drobků, než půjde loď ke dnu? Nebo si najednou mnozí okresní a krajští funkcionáři uvědomili, že bez voličů, na které dosud kašlali, nebudou mít svá místa v dozorčí radě?

Nejhlasitěji se křičelo po prohraných parlamentních volbách. Kritika kliky Filip-Dolejš zaznívala ze všech směrů, i od jim dříve posluhující europoslankyně. Průšvih to byl asi tak velký, že nikoho z nich nenapadlo, že by se mohli vedoucí páprdové udržet u vesla. Ale stalo se, kritické hlasy zmizely. Není dobré čurat proti větru, zejména, když má v Bruselu někdo půlmilionový plat. Poražená KSČM si dokonce může zatleskat, je jedním z klíčových hráčů kolem ne/sestavování Babišovy vlády!

A zas jsme na starém kurzu. Šéf partaje, jemuž s blížícím se důchodovým věkem je každý příjem dobrý, dostává důležité místo ve Sněmovně. A kšeftaří se s křesly, kšeftaří se vesele. Je to program krátkozraký, protože pracující nezajímá, jak se kdo zajišťuje na důchod, lid vidí jen partaj, co se plazí před miliardářovým trůnem, stranu, co hraje třetí housle, „levicové politiky“, co obchodují, zatímco na politickou práci kašlou. A stará pravda, pravící, že ideologie je jim děvkou, dál platí!

I přesto, že si poražení nyní mohou klepat na rameno, že vlastně „nakládačkou na prdel vyhráli, neboť poprvé v novodobé historii byl někdo ochoten uvažovat i o komunistech ve vládě“, je odkaz opakovaného volebního průseru jasný. Na 21. dubna byl svolán předčasný X. sjezd KSČM do Nymburka. A mělo by se opět hovořit o tom, kdo stranu povede. Dokonce na sjezd přijede též prezident Miloš Zeman, což podle kliky Filip-Dolejš dokazuje, že „partaj je demokratická“. Nebo je spíš zaprodaná? Že se umí dohodnout s miliardářovým trůnem? Takovou stranu chceme? My všichni, na které dopadá kladivo mediálních lží, politikaření, a kteří jsme odsunuti do role pasivních diváků bordelu kolem?! Logika věci napovídá, že partaj s jiným světovým názorem budou chválit jen tehdy, pokud přestane mít jiný světový názor, nebo jej bude zastávat naoko. Podřadného, nebo už zcela neschopného protivníka budou přece vždy chválit, aby zůstal, jaký je teď.

Jako jeden z velmi mizivého procenta obyvatel naší země si uvědomuji nebezpečí, jimž nyní český národ a česká státnost čelí. Jako uvažující jedinec se rozhlédnu a vidím, že politici se většinou jen vezou. Snad ani nevidí, co se kolem děje, nebo je jim to jedno. Zajímám se o alternativy, jakou by mohlo být zvolení Josefa Skály do čela KSČM. Zároveň se ale ptám, zda by to stačilo. Problémem českých politiků v globálu je, že věří, že si vystačí sami. Komunističtí politici nejsou výjimkou. Jak snadné je, aby si sebestřední politici namluvili, že když jsou dobří v tomto směru, jsou též dobří propagandisté! Že za nimi lidé půjdou, když lusknou prsty. Tato pýcha je zcestná, neboť za úspěchem pana Babiše a jeho hnutí pro horních deset tisíc je schopná a údajně dobře zaplacená PR agentura. Změní něco, když se do čela strany postaví jeden schopný člověk? Určitě to ale stojí za zkoušku, protože zůstane-li tam parta neschopných politikařících páprdů, nebude voličů a tím ani koryt pro kraje a okresy. A já věřím, že ne každý předseda OV je oportunistou.

Nejsmutnější na tom je, že „strašák totality“ přežívá právě v posttotalitním vedení partaje, které nevykazuje žádnou činnost ve směru k lidem. Chová se, jako by byli stále stranou vládní. Je neomylné, jejich trapné výmluvy v zasklených sálech sklízí potlesk. Příkladem je prohlášení Dolejše, že po volbách do parlamentu, kde KSČM sklidila historicky nejhorší výsledek, se musí rychle něco změnit. A mění se něco? Nikoli, našla se jen další Potěmkinova vesnice, aby se mohli zbývající voliči těšit z toho, jak důležitá je KSČM teď při vyjednávání o vládě pana Babiše. Tleskáme si, že posluhujeme. Jak nekomunistické!

Byli to právě lidé, jací podporují kliku Filip-Dolejš, co mohli za politické tribunály, věznění našich válečných letců, nebo dokonce interbrigadistů. Šedivé myšky, správní jihočeští „strýcu“, kteří nějakým nedopatřením dostanou do rukou moc, se jí budou držet a bránit ji hlava nehlava. A to klidně za cenu, že se přestanou chovat komunisticky. Jsem přesvědčen, že pokud by se nějakým nedopatřením vrátila socialistická éra s klikou Filip-Dolejš, byl bych jako levicový autor dobrodružných knih souzen a odsouzen mezi prvními. Viděl jsem toho hodně, mohu to srovnávat. Třeba jenom pouhý festival levicového tisku Avante! v Lisabonu, kam přišly desetitisíce lidí všech věkových skupin a žádný z představitelů portugalské komunistické strany tam na sobě neměl sako. Hrály rockové kapely, probíhaly workshopy. To se pak člověk musí stydět, když vidí slavnost Haló novin, kde zahraje dechovka a postavičky v sáčku řeční k důchodcům, jimž stačí fráze o Marxovi. Přitom KSČM disponovala ročně stovkami milionů korun, mohla si získat mládež. Co se s miliony stalo?

Myslím si, že degeneraci českého národa X. sjezd KSČM teď hned zastavit nemůže. Může ovšem zastavit degeneraci partaje, která nejspíš při současném kurzu již vstoupila do posledního období své přítomnosti v parlamentu, a otevřít dveře do nové éry. Nebude již tolik peněz, jako dřív, ale získat znovu srdce národa jde i poctivou prací, pokud se na krajských a okresních výborech dřepící právníci a jiná „nóbl sebranka“ chytne včas za frňák. Věřím, že Pepa Skála nedokáže lidi, co jsou v KSČM kvůli osobnímu prospěchu, prostě dostat od koryta. Nakonec na těch dobře placených židlích za města a obce někdo sedět musí. Dokáže však zřejmě změnit kurz, z čehož budou mít prospěch jak nyní vyděšení papaláši v dozorčích radách, tak i český národ. Aby se komunistická strana začala chovat komunisticky, aby se za její vedení nemuseli levicově orientovaní lidé stydět, aby se našla společná řeč s nezávislými médii a všeobecně těmi, co mají stejné, či obdobné cíle, jako my. To Filip-Dolejš neumí.

Rád bych apeloval na komunisty, kteří budou volit v dubnu předsedu ÚV KSČM. Těm poctivým a mně osobně známým zopakuji, ať si vybaví, co znají ze zahraničí – třeba z Portugalska. Že pořádná levicová politika se nedělá kupčením o křesla, ale jen s lidmi, kteří věří a rozumí partaji, co politiku předkládá. A těm méně poctivým, co se bojí, že Pepa Skála zahájí čistku, je nutno říct: Kamarádi, za čtyři roky už nebude, co čistit. Tak si posypejte hlavu popelem – a když neumíte něco zorganizovat ve svém okolí sami, udělejte maximum pro to, abyste získali na svou stranu takové lidi, co to umí! A hlavně nám to neposerte.

Osobně budu velmi bedlivě sledovat vývoj kolem dubnového sjezdu, protože se na něm ukáže, zda si KSČM vystačí, když si sama lže do rukávu. Pokud ano, budu se chechtat posttotalitním sráčům, až za čtyři roky sjede jejich partaj v parlamentních volbách rovnou do záchodové mísy. Zatímco národ za nimi bude splachovat, jako za nepotřebným odpadem, budu věřit, že pánové si už nahrabali v dozorčích radách za města a obce dost na to, aby nemuseli ládovat regály v sámoškách, jako to musí dělat za babku jejich voliči, na které soudruzi dosud zvysoka káleli. A pokud závan rozumu, nebo jen pud sebezáchovy i u odpůrců Pepy Skály, rozhodne, že změna nutná pro přežití je i žádoucí, budu prvním z mladších, co řekne: „Hele, Pepo, teď jsi předseda, co bys mi řekl, kdybych tě požádal, abys mi podepsal přihlášku do partaje? Už se za KSČM nemusím stydět. A čím ti mohu pomoci?“

Vratislav VYHLÍDKA,

levicový spisovatel nominovaný na

Státní cenu za literaturu 2017 a 2018
24 Komentářů k Spisovatel Vyhlídka: Zastaví dubnový sjezd KSČM degeneraci?

 1. Pepan napsal:

  To si děláte kozy,degeneraci Česka má zastavit KSČM? Strana která už skoro třicet let jen parazituje u plného korýtky a raději se moc neukazuje aby ji náhodou neodstavili od státního cecku? To je skutečně velmi dobrý fór.

  • HVzV napsal:

   PISATELI VZHLÍDKO PŘIJDTE TADY DO DISKUZE,

   aby se mohli občané voliči zeptat,zda jste se nezbláznil!
   To,že je VOJTA řizen diversanty v jeho vedeni si cvrlikaji i vrabci na střeše.
   Mohl by jste tu i objasnit proč pan Skála,který je odpovědný za propagaci té zdemolované strany vůbec proti tomu nic nedělá?
   Na přiklad proč dal zablokovat diskuzni rubriky na tom prý stranickém webu a neprotestoval třeba i svým odchodem,když strana své voliče odkopávala jako psy na zprofanovaný Facebook?
   Je to človek dnešni doby nebo doby kotfalda a zapotondy,tedy nebožtiků a dalšich,kterým nestálo za to ani si držet zbytky moci,která je každým dnem menši a menši?
   Za to ho chcete dát zvolit za přecedu,že to byl dost možná on,který nedokázal prosadit ani to,aby jejich načisto mrtvý web vypadal alespon trochu alternativně,tedy jako NWOO?

   TO VAŠE STRANA NENI SCHOPNA POCHOPIT,ŽE I PROTO ASI ŽALOSTNĚ VYBUCHNE A BUDE DOST PRAVDĚPODOBNĚ NEBOŽTIKEM?

   • HVzV napsal:

    JSTE OPRAVDU PISATELI VYHLÍDKO TAK VELKÝ IGNORANT,

    že nedokážete misto psani článků podobajicich se nekrologu sdělit té havarujici straně,že má stát za zbytky svých voličů?
    Je vám známo že se už i bez této strany plným tempem vytváři
    NÁRODNÍ PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ,který ta strana vůbec nemá ráda a schovává bránic se mu hlavu do písku???.

    Reaguje proto strana dělniků a rolniků načisto zabejčeným mlčenim a pokládá za vrchol elegance se vyhnout svou zpupnosti DIALOGU o jeho bodech,čekajíc,že vše za ty straniky vyřeši jakýsi sjezd, kdy neni z jejich řad dnes a denně NIKDO,kdo by se tu mezi námi objevil a permanentně vysvětloval svou monumentálni ignoranci k NP té jak se zdá už dnes mrtvé strany.

    OBČANÉ TÉTO JIMI MILOVANÉ STRANĚ CHTĚJI POMOCI,ALE MAJÍ SMŮLU .PROTOŽE ONA O DIALOG S NIMI NESTOJI,COŽ PROKAZUJE I TADY SVÝM MLČENIM...

    Nebo je to jinak a nikdo z dělníků a rolníků nemá pravdu?Vypadá to,že se to asi nikdy nedozvime!

   • HVzV napsal:

    Pane autore Vyhlidko,

    tak nás tu napadá,že když jste ten válečný pisatel románů,zda by jste nepopsal boj našich nynějšich dělniků a rolniků o moc a hledáni sil k uskutečnováni jejich

    NÁRODNIHO PROGRAMU OBČANŮ VOLIČŮ.

    Mohl by jste začit zdejšim lidovým kulometčikem,který tu má přezdivku Pohlupavý palec,jak při vašem minulém článku o skále vám tam ten koulometčik oddělal 67 přispěvků,kdy váš článek měl přimo supi uspěch nebot dosáhl 208 opravdu lidových komentářů a proto tam musela byt vymazána prvni verse Národniho programu byvši tam celá a komplet!.

    ASI SI NEUVĚDOMUJETE JAKÝ BY TO BYL ŠTÁVNATÝ ROMÁN NEBOT BY TAM ŠLO O NAŠE PRACHY

    a možná i o nějakou tu mrtvolu!

    Co vy na tu realitu bude váš živý román nebo ne?

    • HVzV napsal:

     Vzhlídka,ozvěte se a nadejte nám tu,

     jinak si všichni budou myslet,že jste jeden z těch kteři svými zadky chtěji dále rajtovat na mrtvých oslech politické třidy Šmejdů ačkoli vidi,že se droli jak stará omitka!

 2. Báša napsal:

  Komouš by chtěl zastavovat degeneraci státu. To je jako kdyby se ebolou léčil černý mor. A nebo klasicky: "Smrdí to tu", pravil tchoř. "A proto se odtud nehneme, dokud ten zápsch nevyženem."

 3. Paul Durham napsal:

  https://vimeo.com/260970209

  věčný koloběh průkazek a zmrdů

  • proud napsal:

   Tak nejak,zrusil bych je vsechny z jedny vody na cisto,at si rozhoduje vetsina vsech lidi,ne najeky strany.A prachy co probendej a rozkradou se lidem hodej taky,pochopitelne.

 4. Rudolf napsal:

  Je opravdu zábavné pozorovat myšlenky někoho, kdo si myslí, že KDOKOLI z členů KTERÉHOKOLI politického uskupení může být lepší, než stávající vedení. A ještě zábavnější bude takové "spisovatele" pozorovat, až se probudí.

 5. Rocco napsal:

  Filip dostal KSČM na historicky nejhorší volební výsledek 7 %. Sliboval, že rezignuje, a nic, pomáhá gigazlodějovi státních podniků a pijvici na státních zakázkách Babišovi ovládat Česko! To je zvrhlost!

  Výsledky komunistů v parlamentních volbách:
  rok 1925 13,2 %, rok 1929 10,2 %, rok 1935 10,32 %, rok 1946 40,17 %, rok 1990 13,48 %

 6. Proč USA napadly Jugoslávii napsal:

  Vždycky šlo o třídní boj: nejprve Západ Jugoslávii hýčkal jako příklad socializmu s tržními prvky, a když v roce 1989 padl socialistický blok, kapitalisté potřebovali Jugoslávii zničit.

  Jugoslávie za socializmu neměla na hranicích žádnou železnou oponu, Jugoslávci mohli volně vycestovat (s vízy samozřejmě), nikam ale masově neemigrovali. V Jugoslávii byla tržně socialistická ekonomika, státní podniky + soukromí živnostníci. Balkánská země měla výhody jako bezcelní export průmyslového zboží do Evropských společenství od roku 1981 (ES vypověděla Trade and Cooperation Agreement s Jugoslávií v roce 1991) a hodně jugoslávských dělníků pracovalo v Německu a Itálii.

  I když v dekádě 80. let jugoslávská ekonomika stagnovala, protože ji zatěžoval "vysoký zahraniční dluh", resp. vysoké náklady na obsluhu dluhu. Jugoslávie si v zahraničí půjčovala za komerčních podmínek a od Mezinárodního měnového fondu MMF. V roce 1982 dosáhly úroky z federálního a republikových zahraničních dluhů 5 mld. USD. V roce 1987 Jugoslávie poprvé nesplatila ani úroky ze zahraničního dluhu a Mezinárodní měnový fond nařídil Jugoslávii uvolnění trhu výměnou za odklad splátek a stabilizační podporu. V roce 1990 bylo čisté zahraniční zadlužení Jugoslávie 15 miliard USD, cca 25 % HDP.

  http://vz.fmv.vse.cz/wp-content/uploads/10_Hejsek212.pdf

  Boris Malagurski: "Jugoslávský socialismus se od toho sovětského zásadně lišil. Tržně socialistická ekonomika Jugoslávie patřila k těm nejrychleji rostoucím a životní standard převyšoval i standardy některých západoevropských zemí. Naše továrny vyvážely svou produkci do celého světa a naše auta se dostala dokonce i na americký trh. Jugoslávská vláda nebyla demokratická, ale Jugoslávci na svých pracovištích požívali demokracie v zásadě hodně - do rozhodovacího procesu měl právo mluvit každý. Dnešní práci ve světě svobodného trhu bych spíš už ale přirovnal k diktatuře, protože zaměstnanci smějí být jen zticha a dělat to, co se jim řekne. A právě to chtěl Západ od Jugoslávie. Pro Západ bylo pochopitelně smysluplnější náš průmysl zničit a pak ho za babku skoupit. Říká se tomu privatizace likvidací. Clinton ve své době tak jen pokračoval ve strategii, kterou vytyčily už vlády před ním, jak dokládá například americká Direktiva národní bezpečnosti číslo 133."

  "Bill Clinton na ekonomickém fóru v Davosu kdysi stěžoval, že je velmi těžké privatizovat jugoslávské firmy, protože jsou vesměs v kolektivním vlastnictví svých zaměstnanců... a nedlouho poté začaly nálety."

  "Západ oslaboval Jugoslávii ekonomicky, tím, že trval na zničujících reformách Mezinárodního měnového fondu. Jugoslávci začali přicházet o práci, jejich životní úroveň klesala, inflace se začala vymykat kontrole. Když se situace stala dostatečně výbušnou, Západ začal podporovat obě strany proti sobě - zprvu stál veřejně na straně Srbů, což je povzbudilo k boji za své zájmy, přitom ale tajně podporoval i separatistické skupiny -- zpravodajsky, ale samozřejmě také dodávkami zbraní. V případě Srebrenice byly požadavky Západu vcelku jasné. Podle bosenského muslimského šéfa policie ve Srebrenici Hakiji Meholjiče, Bill Clinton bosenskému prezidentovi Alijovi Izetbegovičovi řekl, že cenou za to, aby NATO zasáhlo na jeho straně, má být pět tisíc mrtvých Muslimů."

  http://literarky.cz/predplatne/4155-boris-malagurski-eho-by-albrightova-dosahla-bez-utoku-na-jugoslavii

  • Direktiva národní bezpečnosti č. 133 napsal:

   U. S. Policy toward Yugoslavia, 19 March 1984, National Security Decision Directive 133, dnes uložená v Knihovně Ronalda Reagana:

   "Nezávislá, ekonomicky silná a stabilní Jugoslávie slouží Západu a U.S. zájmům. Jugoslávie je důležitou překážkou sovětského expanzionismu. Jugoslávie také slouží pro země východní Evropy jako užitečná připomínka výhod nezávislosti na Moskvě a benefitů z přátelských vztahů se Západem." A tak dále.

   https://fas.org/irp/offdocs/nsdd/nsdd-133.htm

 7. geronimoh napsal:

  Celý to číst nebudu, ale ten první odstavec je hovadina. Ať je mladá generace jakákoliv, tam kde jsme nás nepřivedla, tam jsme to dopracovali my (ne-omladina).
  No a KSČ samozřejmě hrála hlavní roli a ta současná démonkratická KSČM je jen podvod pro hloupé ovečky
  Co by se stalo, kdyby KSČM vyhrála volby ? Nic, jako v Itálii, když vyhráli demo-komanči tam ( asi v roce 1996, možná i jindy )

  PS : Vyhlídko, z tebe má GP fakt radost

 8. Martin B. napsal:

  Nebudu hodnotit článek autora, zdali je to utopie, možná realita, fantasmagorie, či propaganda, přání otcem myšlenky, či snaha hledat cestu, snaha upřímná (to si myslím já).

  Mrzí mne ale, že prakticky všechny dosavadní komentáře zde uvedené pod článkem, se buď posmívají, nebo prostě na komunisty plivou. Bez jediného argumentu.

  Za argument bez další diskuze nepovažuji např. tvrzení "kam Filip dovedl KSČM a uvedení volebních výsledků." Jednou z odpovědí totiž je, že je to proto, že pan Filip je oportunní komunista. Ale kdyby byl komunista opravdový, budete na něj plivat, že je diktátor. A neměl by asi lepší volební výsledky, protože společnost zdegenerovaná je. Odprava doleva, zdola nahoru, staří nebo mladí.

  Co byste pánové a dámy chtěli, říci neumíte, a ani se vás na to neptám, je to zbytečné, takže proč ty nadávky? Proč tady sem chodíte na "alternativu"? Jděte na Protiproud Hájka, fašistického zmetka, který připravuje jinému zmetkovi, Všeználkovi ml. cestičku k prezidentské lóži a jinak obhajuje všechny sviňárny na které jste si asi, dámy a pánové, za téměř třicet let zvykli a jsou zřejmě podle vás oukej. Protiproud, který se tváří revolučně a jen se schovává za různé výkřiky "kavárna", "sluníčkáři", "bolševici" apod., není žádný posun, jen touha hrabivých prasat po moci a bezpečí beze studu chrochtat a mlaskat.

  Mám ještě jedno vysvětlení, pro vás a vaše komentáře: Nestydíte se náhodou za svůj názor, říc ho naplno?? Nechybí vám odvaha se projevit? Musíte si vždycky nejdříve na socialismus uplivnout, aby se hlediště a posluchačstvo náhodou nedomnívalo, že Vy, jeden každý z Vás, mu malinko (samozřejmě, jen co by se za nehet vešlo) fandíte a mohli byste být vypískáni z podia? A máte vůbec nějaký názor?

  Opět: Co byste vlastně chtěli? Kapitalismus s lidskou tváří? Filantrokapitalismus? Maloměšťáčci,jste směšní. Zdravím.

  • Paul Durham napsal:

   vy se z těch chudinek komoušů asi poserete, hluchej, slepej, inkludovanej, bylo tak skvěle, že stačil 1 alkoholik a šlo to do hajzlu ? , jste fakt takovej retard ?

  • Josef Švejk napsal:

   Konečně komentář, který se dá číst!
   PS: Idiotů typu Durham, Pepan, Báša aj. si všímat netřeba. Od zřetelně nedovyvinutých jedinců nemůžete očekávat jiný názor, než pouhé slintání na svou vlastní vestu. Brblají, ale táhnou. A ještě nějakou dobu táhnout budou, než je vystřídá fyzicky a intelektuálně zdatnější populace dovezených inženýrů a lékařů z jihu.

  • geronimoh napsal:

   ona KSČM ani za nic jiného, jak za plivanec nestojí.
   Údajně "komunistická" strana Čech a Moravy měla v době voleb v programu setrvání v EU a podporu podnikání ..... a o socialismu nebo dokonce komunismu ani slovo. Nejpodvodnější strana v ČR.
   Komunista je buď člen komunistické strany, nebo zastánce / stoupenec komunistické ideologie.
   Proti zastáncům kom.ideologie nic nemám, sám jím jsem, ale KSČM je jen další démonkratická strana, aby měli ovce jakoby na výběr ...

  • HVzV napsal:

   Martine B.,

   proč ta strana se třepe strachem před občany voliči a nechce otevřit na svém tzv stranickém webu DIALOG se svými voliči a odkopává je na zprofanovaný Facebook?
   Klidně ji zopakujeme každý den co chtěji občané voliči ono to je totiž přesně napsáno v

   NÁRODNIMPROGRAMU OBČANŮ VOLIČŮ

   který ta dnes už podivná strana s přehledem ignoruje a tedy vlastne i nechce!

 9. Jarek* napsal:

  Pane Vyhlídko, pane Vyhlídko. Kdo Vám napsal takovou hovadinu bez hlavy a paty. Nebo to je projev Vašeho intelektu? Co věta, to nesmysl. Pletete si příčinu s důsledkem a naopak. Vámi předložený text svým obsahem plně odpovídá duchu doby, žumpa.

 10. vlad napsal:

  Pane Vyhlídko, nedejte se prosím otrávit (některými) "demokraticky se vyjadřujícími" jedinci. Kdysi jsem chodil na tento web denně - dnes? Škoda času, jak jsem si opět asi po měsíci ověřil.
  S panem Skálou máte pravdu. Je to už jediný z vedení KSČM za kterému lze důvěřovat.
  Omlouvám se, web NWOO, škoda.

 11. vlad napsal:

  Josef Švejk: máš pravdu, bohužel !!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!