Přehled zpráv – RusVesna 20.3.2018

putin_371Úterý, 20.3.2018 – ráno a přes den:

1; U Žitomiru byl zničen pomník generála Vatutina. Svědkům svůj čin mladí lidé vysvětlovali dekomunizací.

2; Syrští a donbaští vojáci poblahopřáli Putinovi k vítězství ve volbách. Syrští vojáci označili ruského prezidenta za věrného přítele Sýrie a hráz proti USA.

3; Rusko a Čína zablokovaly zasedání Rady bezpečnosti OSN o Sýrii. Předběžný program schůze nebyl schválen, protože neobdržel dostatečný počet hlasů.

4; Merkelová poblahopřála Putinovi k vítězství ve volbách. Německá kancléřka Angela Merkel poblahopřála Vladimiru Putinovi ke znovuzvolení do funkce prezidenta.

5; V Bílém domě obvinili Rusko z podkopávání americko-saúdských vztahů. Vysoce postavený zástupce americké administrativy prohlásil, že Rusko podkopává vztahy mezi USA a Saúdskou Arábií.

6; Více než 70% Američanů si myslí, že USA jsou řízeny tajnou vládou. Průzkum byl proveden ve dnech 2. až 5. března 2018.

7; Jsme v totální prdeli. Kyjevský propagandista přiznal, že ukrajinské ekonomice hrozí krach. Když odcházejí podnikatelé, to už je pro stát katastrofa.

8; Brzy půjdeme jako dobytek na jatka. Ukrajince šokovaly záběry odváženého dřeva z Ukrajiny do Evropy. Objevilo se video, jak z Ukrajiny do zemí Evropské unie míří desítky vagónů kulatiny.

9; Funkce otravování Skripalů v hybridní válce. Připojení Skripalovy dcery je podstatným příznakem přípravy velké válečné agrese proti vládě Bašára Asada. Otravou mělo být zajištěno, že kolosální diskreditací Ruska bude oslaben ruský odpor v Sýrii.

10; Západní diplomacie totálně zdegenerovala. S kým se teď ale má Rusko domlouvat? Když říkají, že válka je porážkou diplomacie, znamená to, že diplomaté nezvládli úkol nalézt dohodu.

11; Sýrie: USA přesouvají vojenské vrtulníky a posilují vojenské základny. V provinciích Haseka a Deyr az-Zaur vyrůstají vojenské objekty Pentagonu.

12; Proč Putin podepsal výnos o povolávání rezerv na vojenská cvičení? Kdo a kdy může čekat povolávací rozkaz z vojenského komisariátu a jak budou cvičení probíhat?

13; Ruská armáda bude vyzbrojena „Terminatorem-2“. Jak předem prohlašoval náměstek minstra obrany, Terminátory absolvovaly bojové zkoušky během operace v Sýrii.

14; Maďarsko je rozhořčeno rozmístěním ukrajinské armády v Zakarpatsku. Předtím v hlavním městě Zakrapatska Užgorodu neznámí pachatelé dvakrát zapálili budovu Společnosti maďarské kultury.

15; Ukrajinský pilot podezřelý z likvidace Boeingu MH17 nebyl ve své kůži. Vološinovi přátelé vyprávěli, že služba u ukrajinského letectva neproběhla pro Vološina bez následků.

16; Zavíráte oči před Krymem, abyste se nerozkmotřili s Ruskem, vytýká ukrajinské ministerstvo zahraničí Západu. Ukrajinský stálý zástupce srovnal postoj Západu k situaci s Krymem s postojem řady zemí ohledně vstupu Pobaltí do SSSR.

17; Zuckerberg zchudl za 24 hodin o 6 miliard. Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg přišel o zhruba 6 miliard dolarů kvůli snížení kursu akcií sociální sítě.

18; Společnost napojená na Trumpa se vměšovala do voleb po celém světě. Společnost s uchylovala k úplatkům a šíření lživých informací, které diskreditovaly kandidáty.

19; Zmizelý malajský Boeing „byl nalezen“ na mapách Google. Boeing 777 letěl z Kuala Lumpur do Pekingu a zmizel nad Indickým oceánem 8. března 2014. Na palubě se v tu chvíli nacházelo 239 lidí.

20; Byla zveřejněna korespondence pilota ukrajinské armády podezřelého z likvidace Boeingu MH17. Připomeňme, že Vladislav Vološin se zastřelil, když v sousední místnosti byla jeho rodina.

21; V Kyjevě se nepodařilo přejmenovat náměstí Lva Tolstého. Občané města byly proti. Přejmenovat měli náměstí podle téměř neznámého Ukrajince.

22; Ruské ministerstvo dopravy avizovalo postupné spouštění automobilového provozu na Krymském mostě. V první etapě hned po předání mostu bude provoz otevřen jen pro osobní automobily a autobusy.

23; Klimkin žádá Západ, aby zesílil tlak na Rusko. Potřebujeme tvrdou odpověď na hrozbu z Ruska, prohlásil ukrajinský ministr zahraničí v interview pro Deutsche Welle.

24; Na polygon ukrajinské armády u Lvova dorazili instruktoři NATO. Anglicky mluvící důstojníci se chystají cvičit ukrajinské vojáky.

25; Ruské ministerstvo financí hodlá zařadit do daňového kodexu dalších šest plateb. Ministerstvo financí navrhlo zařadit do daňového kodexu šest nových odvodů včetně nedaňových plateb, například za ekologickou likvidaci.

26; Zvedla se vlna hoven, říká Makarevič o reakci na jeho slova o Rusech jako „naštvaných debilech“. Muzikant, který se překvalifikoval na liberála, prohlásil, že byl špatně pochopen, ale vzedmutá vlna odporu jen dokazuje, že měl pravdu.

27; Byl zadržen Nicolas Sarkozy. Bývalý prezident Francie byl vzat do vazby v rámci vyšetřování případu nezákonného financování jeho předvolební kampaně.

28; Rusko a Čína musí zvýšit svůj obchodní obrat na 100 miliard dolarů. Premiér státní rady Čínské lidové republiky Li Kche-čchiang vyzval ke zvýšení obratu zboží mezi Ruskem a Čínou na 100 miliard dolarů a k rozšíření efektivní spolupráce.

29; Expert vysvětlil, proč Trump nepoblahopřál Putinovi k vítězství ve volbách. Byli totiž přesvědčeni, že pokud čtyři dny před volbami vyhlásí, že Rusko otrávilo bývalého ruského špióna, bude to mít vliv na hlasování.

30; FSB zahájila trestní řízení proti obyvateli Krymu, který bojoval v ukrajinském trestním batalionu. Čtyřiadvacetiletému ozbrojenci, který bojoval v Krymsko-tatarském dobrovolnickém batalionu N. Čelebidžichanána, hrozí až 15 let vězení.

31; Charlie Hebdo zveřejnil karikaturu voleb prezidenta v Rusku. Na jedné z vnitřních stránek vyobrazili francouzští karikaturisté Vladimira Putina, Ksenii Sobčak a Alexeje Navalného.

32; Byznys po ukrajinsku. Voják ukrajinské armády sundával s tanků dynamickou ochranu a prodával ji. Řidič takové roty sundal a prodal 32 kusů lineárních kumulativních nábojů s výbušninou z několika tanků T-64BM Bulat.

33; V Německu tvrdě odpověděli ukrajinskému velvyslanci na výzvu zakázat cesty na Krym. Rád bych pozlobil velvyslance Ukrajiny: Nová delegace z Německa navštíví Krym už v dubnu, říká politik za stranu Die Linke.

34; Telegram během patnácti dnů musí předat FSB šifrovací klíče.Dnes Nejvyšší soud uznal za zákonný požadavek FSB na rozšifrování zpráv uživatelů messengeru.

35; V moldavském hlavním městě Kišiněvě došlo k výbuchu. Na místě jsou mrtví. Policie vyslýchá svědky a na místě zasahují pyrotechnici.

36; Ulice v Antalii byla nazvána jménem zavražděného velvyslance Ruské federace Andreje Karlova. Nikdy jsme nezapomněli, nezapomínáme a nehodláme zapomínat na naše ruské přátele, říká šéf městské administrativy Antalie Menderes Türel.

37; Ono se časem vyjasní, že to nevyrobili v Rusku, říká vývojář Novičku o tom, proč Londýn neposkytl Moskvě vzorek jedu. Protože ať se specialisté snaží jakkoli, hned bude jasné, že to není ruská technologie, říká specialista.

38; Polský poslanec spálil „bandervoskou vlajku“ a portréty Bandery a Šucheviče. Protestní akce proběhla u budovy ukrajinského velvyslanectví ve Varšavě.

39; Bum! Savčenková si vystřelila z poslanců, že chce odpálit budovu Nejvyšší rady. „Tak co, byli jste posraní?“, ptá se zástupkyně lidu.

40; Růst počtu bankrotů se v Rusku zastavil. V březnu 2018 činil počet bankrotů fyzických osob 894,4 tisíce lidí a zůstal prakticky beze změny ve srovnání s prosincem 2017.

41; Ruští diplomaté opustili velvyslanectví v Londýně. Britští diplomaté vyhoštění z Moskvy v rámci odvetného opatření se vrátí do vlasti v nejbližších dnech.

42; Výsledky voleb – živá a silná společnost, které se nechystá nikomu vzdávat. Publicista Dmitrij Olšanskij se vyjádřil o hlavním výsledku voleb v Rusku.

43; Připravuje se výbuch vojenského skladu ukrajinské armády. Rozvědka armády Doněcké republiky zaregistrovala přípravu ukrajinské armády na uskutečnění další provokace.

44; Porošenko bude předvolán do Doněcka na zasedání lidového tribunálu, který budou představovat obyvatelé Donbasu. Tribunál s novou ukrajinskou mocí se bude konat 26. a 27 března.

45; Mnoho zraněných. V americké škole došlo ke střelbě. První informace mluví o minimálně jednom zabitém.

46; Ukrajina má v úmyslu hovořit s Donbasem jazykem síly. Já jako vojenský velitel mohou hovořit pouze na mně dobře známém jazyce, řekl Sergej Najev, generálporučík ukrajinské armády.

47; Ruské ministerstvo zahraničí obvinilo USA z vměšování do ruských voleb. USA se vměšovaly do voleb prezidenta Ruské federace už ve fázi registraci kandidátů.

 

Úterý, 20.3.2018 – odpoledne a večer:

1; U Porošenka vyzývají k uznání ruských voleb. Poslanci za frakci „Národní fronta“ si zaregistrovali v Nejvyšší radě návrh zákona, aby nebyly uznány volby prezidenta v Rusku. Irina Lucenko prohlásila, že je naopak potřeba volby uznat, protože v opačném případě nebude možné vést dialog s Moskvou.

2; Savčenková prohlásila, že Prošenko vydal příkaz k její vraždě. Poslankyně Nejvyšší rady Naděžda Savčenko tvrdí, že z Administrace prezidenta Ukrajiny vzešel příkaz k její fyzické likvidaci.

3; Ukrajinský generál slibuje připravit ukrajinskou armádu na obsazení Donbasu. Dále poznamenal, že nynější stav ukrajinské armády umožňuje takovéto úkoly.

4; V Murmansku došlo k výbuchu. Zřítily se tři patra obytného domu. Jeden člověk zahynul, pět bylo zraněno.

5; Putin vedl rozhovory s Trumpem. Prezident USA Donald Trump pohovořil po telefonu s ruským kolegou Vladimirem Putinem.

6; Letadlo britského letectva havarovalo ve Walesu. Informuje o tom britské ministerstvo obrany.

7; Trump poblahopřál Putinovi k vítězství. Prezident USA Donald Trump poblahopřál Vladimiru Putinovi k jeho vítězství ve volbách prezidenta Ruské federace.

8; Savčenková odhalila podrobnosti z přípravy „teroristického činu“ v Nejvyšší radě. Savčenková přiznala, že se podílela na vývozu zbraní z Donbasu.

9; Ruští diplomaté opustili Velkou Británii. Dvacet tři ruských diplomatů v souladu s požadavkem britských úřadů v úterý opustili Spojené království.

10; V Gorlovce vrah usekl své oběti hlavu a vystavil ji na veřejnosti. Informovalo o tom ministerstvo vnitra Doněcké republiky.

11; V Evropském parlamentu prozradili, k čemu vedla démonizace Ruska ze strany Západu. Poslankyně Europarlamentu označila za nenormální, když mezi Estonskem a Ruskem, tj. sousedními zeměmi, neexistují konstruktivní vztahy.

12; Zločinec se pokoušel házet na budovy Rady federace Molotovovy koktejly a sám přitom málem uhořel. Muž se dosud brání komunikaci s lékaři a policisty a nechce odhalit motivy svého činu.

13; Závody ve zbrojení s Ruskem se vymkly kontrole, říká Trump. Americký prezident prohlásil, že situace se závody ve zbrojení už začíná být mimo kontrolu a že se tuto otázku chystá projednat s Putinem.

14; Trump informoval o svém telefonickém rozhovoru s Putinem. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že měl velmi příjemný telefonický rozhovor s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

15; Lvovská oblastní rada požaduje přerušení diplomatických vztahů s Ruskem. Příslušné usnesení schválil poslanci na zasedání 20. března.

16; Donbas: „Tajemná světelná zbraň Ruské federace“ neutralizuje vojenskou techniku ukrajinské armády. Ukrajinská bezpilotní rozvědka odhalila v Donbasu „neznámé komplexy“, které údajně blokují činnost dronů.

17; Vojáci ukrajinské armády se ve škole po přednášce pokusili násilnit studentku. Informoval o tom dnes na tiskové konferenci podplukovník Andrej Maročko.

18; Británie je připravena použít nové sankce proti Rusku. Britská premiérka informovala, že vůči Rusku se uvažuje o dodatečných opatřeních.

19; Ukrajinská armáda zahájila palbu u Doněcka. Informace o zraněných a o škodách se upřesňuje.

20; Veškerá aktiva Gazpromu na Ukrajině byla zabavena a předána do rozpočtu. Veškerá aktiva Gazpromu, která se nacházela na území Ukrajiny, byla už předána do státního rozpočtu.

21; Britská premiérka se bude omlouvat Rusku, tvrdí Tolstoj. Buranská a absolutně nepřípustná prohlášení na adresu Ruska už překročila rámec zdravého rozumu.

22; Rusko se rozhodlo stát strategickým nepřítelem USA, říká Pentagon. Podle slov šéfa Pentagonu Jamese Mattise zůstávají Spojené státy nadále otevřené pro dialog s Ruskem.

23; Jatka v Mosulu. Islámský stát vraždí úředníky i vojáky. Mediální křídlo Islámského státu oznámilo úspěšnou operaci v iráckém Mosulu.

24; Vicepremiér Šuvalov navrhli násobně zvýšit platy úředníků. Igor Šuvalov navrhl převzít zkušenost Singapuru v boji proti Korupci.

25; V Radě federace informovali o osudu ukrajinské moci. Puškov komentoval výzvu poslanců Nejvyšší rady Ukrajiny, aby nebyly uznány výsledky voleb prezidenta Ruska. Nejvyšší rada se se svou výzvou poněkud opozdila. Volby byly už takřka všude uznány. To už je takový úděl ukrajinských politiků – utíkat za odjíždějícím vlakem, dodal senátor.

26; Speciální operace v Čečně: Byli zlikvidováni čtyři ozbrojenci. Pracovníkům ministerstva vnitra, FSB se za pomoci bojovníků Ruské gardy, kteří přijeli na místo, podařilo uskutečnit speciální operaci zaměřenou na neutralizaci teroristické bandy.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 20.3.2018

  1. Jan Čáka napsal:

    Blahopřeji Vladimiru Putinovi k vítěství.Kéž by měl náš prezident Miloš Zeman také 76 %. Snad jednou najdeme silného vládce za pět let a Rusy doženem.
    Je dobře že Drahošovi a pražské kavárně odzvonilo.

    • proud napsal:

      Kdyz mam bejt uprimnej,Zeman se mi jevi jen jako mensi zlo,ale respektuju volbu vsech,je tedy i mym prezidentem,takze bych si jinak pral onoho "spravnyho" prezidenta,ale o takovym kandidatovi nevim,zrejme proto,ze se jeste neobjevil,navic jen spravnej prezident je malo,mela by to bejt cela vlada,kdyz uz,protoze tou nejlepsi vladou bysme byli my vsichni.Rusko ma s Putinem obrovskou kliku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!