Přehled zpráv – RusVesna 27.3.2018

mid_ukrainy_101; Ukrajinské ministerstvo zahraničí vyjádřilo soustrast příbuzným obětí požáru v Kemerovu. Ukrajinský ministr zahraničí vyjádřil soustrast příbuzným obětí požáru v obchodním centru „Zimňaja višňa“.

2; Kosovo: Albánci se zmocnili srbského ministra. Srbové budují barikády, prezident slibuje odplatu. K zadržení došlo v okrese Severní Mitrovica na severu od města Kosovská Mitrovica.

3; Británie vyzývá ruskou vládu, aby se změnila kvůli přátelství se Západem. Johnson prohlásil, že západní země by se chtěly přátelit s Ruskem a s ruským lidem.

4; Nebudeme dělat teatrální gesta. Slovenský premiér vysvětlil,proč nevyhostí ruské diplomaty. Slovensko už připravilo možné další kroky. Například si může pozvat velvyslance na ministerstvo zahraničí.

5; Luganská republika: Opilý příslušník Národní gardy bojoval proti traktoru odklízejícímu sníh. Ozbrojenec z Národní gardy Ukrajiny v okolí obce Novyj Ajdar zahájil palbu na traktor, který odklízel sníh.

6; V USA byly vyjmenovány země, které budou v budoucnu disponovat nejsilnějšími armádami. Z evropských zemí si mohutné ozbrojené síly udrží pouze Francie.

7; Tajné služby Doněcké republiky mají zajímavé údaje o nynějších soudcích Savčenkové. Pro Kyjev byla Savčenková výhodná jen jako vězeň v ruském vězení, kde pomáhala vytvářet obraz nepřítele v podobě Ruska.

8; DOSAAF Ruské federace (Svaz pro spolupráci s armádou) bude trénovat mladé vojáky v námořních dovednostech. Moskevské námořní centrum přikročilo k výcviku mladých vojáků z Asociaci vojensko-patriotických klubů DOSAAF ve dvou typech dovedností.

9; Rusko je pro Západ existenciálním zlem. Odkud pramení ta chorobná chronická neláska Západu vůči Rusku?

10; Moldávie dnes: Fiasko rumunských fašistů a konec Maji Sandu. Vůdcové moldavských neonacistů zastupující liberální stranu a „Národní jednotu“ už nemají sebemenší podporu.

11; Porošenko vede odvetný úder: Na slavnostech u příležitosti 26. výročí vzniku SBU učinil Petr Porošenko řadu příznačných prohlášení: Čím menší je intenzita střelby v zóně bojových akcí, tím vyšší je aktivita nepřítele v týlu.

12; Ultimátum: USA a trosky Islámského státu chtějí odříznout od Sýrie východní část. Odpovídá to americkým plánům na rozdělení syrského státu.

13; Rozvrátit a rozbombardovat. Co doporučí Trumpovi jeho nový poradce? Donald Trump pokračuje v instalaci militantních jestřábů do klíčových pozic v Bílém domě.

14; Putin položil květiny k improvizovanému památníku u vyhořelého obchodního centra Kemerovo. V důsledku požáru v obchodním a zábavním centru „Zimňaja višňa“ zahynulo 64 lidí.

15; Velvyslanec USA vysvětlil rozhodnutí o vyhoštění diplomatů v den soustrasti s obětmi v Kemerovu. Huntsman zvláště poznamenal, že podobné kroky je vždycky složité koordinovat, ale tentokrát jej překvapila jednomyslnost v této otázce.

16; Rakety USA se zbláznily. Proběhl útok na obytnou zónu hlavního města Saúdské Arábie. Jsou oběti na životech. Dvě protirakety MIM-104C amerického raketového protivzdušného komplexu Patriot se neočekávaně vymkly kontrole.

17; V Nejvyšší radě Ukrajiny oznámili počet ruských diplomatů v zemi. Připomeňme, že Ukrajina vyhostila ze země 13 diplomatů v souvislosti s případem Skripal.

18; Silné a mohutné Rusko se nebude nikomu líbit. Velvyslanec Ruské federace v USA vysvětlil skutečné důvody masového vyhošťování ruských diplomatů. Antonov také prohlásil, že Rusko se nenechá vyprovokovat k emotivním reakcím.

19; Akciový trh Ruska se propadl po masovém vyhoštění diplomatů. Akciový trh v Rusku vykázal prudký pád při obchodování v souvislosti s masovým vyhoštěním ruských diplomatů ze západních zemí.

20; Putin vysvětlil, kvůli čemu došlo k požáru v Kemerovu. Vladimir Putin komentoval příčiny požáru v obchodním centru v Kemerovu, ve kterém zahynulo více než 60 lidí. Slíbil boj s lajdáctvím a nedbalostí.

21; Island schválil diplomatická opatření proti Rusku a oznámil bojkot fotbalového mistrovství světa 2018 kvůli otravě Skripala. O tomto rozhodnutí informovali ruského velvyslance na Islandu poté, co si jej předvolali na ministerstvo zahraničí.

22; Různé diplomatické školy… Jak je Huntsman přijímán v Rusku a Antonov v USA? Velvyslanec Ruské federace nemá tolik kontaktů s oficiálními osobami a hovořit o paritě, o které uvažuje Huntsman, je zatím předčasné.

23; V případu Skripala nejsou pro Západ důležitá fakta, ale diskreditace Ruska, píše německý tisk. Západ touží po konfliktu s Ruskem a připravuje své obyvatelstvo na následky.

24; Čína je připravena vymlátit Washingtonu zuby. Trump přistoupil k realizaci jednoho z hlavních předvolebních slibů – rozsáhlé obchodní válce s Čínou. Peking je samozřejmě připraven na to odpovědět.

25; Za čtyři dny dopadne na povrch Země čínská kosmická stanice. Pád úlomků stanice se může stát jedním z nejnepovedenějších žertů na Apríla.

26; V Kanadě uzákonili heroin pro narkomany. Netřeba odsuzovat lidi se závislostí. Je lepší jim dát možnost získat potřebnou pomoc, myslí si kanadské ministerstvo zdravotnictví.

27; Erdogan očekává od EU podporu a peníze na běžence. Turecký prezident doufá, že krize ve vztazích s Evropskou unií bude překonána.

28; Chodili jsme po nejrůznějších pomocných prostorách a sklepeních. Skupina obyvatel Kemerova kontrolovala márnice. Na požadavek sdělit skutečný počet obětí v obchodním centru vyslal starosta města skupinu aktivistů na průzkum márnic.

29; Moskva si polepšila na žebříčku finančních center světa o šest příček a umístila se na 83. místě. Consultingová společnost Z/Yen představila nový žebříček největších finančních center světa Global Financial Centers Index (GFCI).

30; Všichni viníci požáru budou potrestáni. Putin se setkal se členy iniciativy obyvatel Kemerova. Prezident Ruské federace uskutečnil neplánované setkání s obyvateli Kemerova, kteří přišli o své příbuzné a blízké při požáru Obchodního centra.

31; Byli zadrženi organizátoři teroristické buňky v Krasnojarském kraji. Činnost takzvaného Krasnojarského „džamaátu“ byla překažena.

32; V Polsku informovali o plánech na výstavbu plotu na hranici s Ukrajinou kvůli migraci nakažených prasat. Budování plotu bude zahájeno ona podzim 2018.

33; Vicepremiér Krymu odešel z funkce. Podle slov šéfa regionu Sergeje Aksjonova byly vůči úředníkovi, který měl na starosti dopravu a energetiku, určité výhrady.

34; Známý ukrajinský gymnasta chce reprezentovat Rusko. Čtyřiadvacetiletý rodák ze Záporoží už složil přísahu občana Ruska. Trénovat hodlá v Novosibirsku.

35; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Širokino a Sachanku. Informuje o tom zastoupení Doněcké republiky ve Společném centru pro koordinaci a kontrolu příměří.

36; Vicegubernátor Kuzbasu s poklekl před příbuznými obětí požáru v obchodním centru. Zástupce Amena Tulejeva poklekl a poprosil o odpuštění účastníky shromáždění na hlavním náměstí v Kemerovu.

37; Putin vyhlásil celonárodní smutek. Smutek byl vyhlášen v souvislosti se smrtí lidí při požáru v obchodním a zábavním centru v Kemerovu.

38; Byla zrušena návštěva Pavla Klimkina v USA. Padá tím účast ukrajinského ministra zahraničí na debatách Rady bezpečnosti OSN a řada setkání se zahraničními partnery.

39; Na tohle hulvátství odpovíme, říká Lavrov o vyhoštění ruských diplomatů. Odpovíme. O tom nepochybujte. Takové hulvátství snášet nebudeme.

40; Falešnou zprávu o stovkách obětí v Kemerovu vypustil ukrajinský pranker. Zavolal do márnice v Kemerovu a představil se jako pracovník ministerstva pro mimořádné události. Pracovníků se zeptal, jaké množství míst mohou poskytnout.

41; Německé úřady vydaly povolení na výstavbu „Severního proudu – 2“. Bylo vydáno povolení na výstavbu plynovodu ve výlučné ekonomické zóně v Baltském moři.

42; Byl zveřejněn seznam obětí a nezvěstných při požáru v Kemerovu. Na seznamu nezvěstných je 38 lidí, z toho 26 dětí.

43; Ukrajinka v Charkovské oblasti unesla sama sebe, aby od své matky vylákala výkupné ve výši sto tisíc hřiven.

44; V roce 2028 bude armáda USA připravena k vedení jakékoli války, prohlašuje minstr. Armáda USA bude připravena vítězit nad kterýmkoli nepřítelem v libovolné době na libovolném místě.

45; Ukrajinská armáda utajuje ztráty mezi svými diverzanty. Informace o padlých a zraněných při bojových srážkách bylo rozhodnuto zveřejňovat se zpožděním a postupně po jednom až dvou obětech denně.

46; Který konzulát je třeba uzavřít? Ruští diplomaté si střílí z USA prostřednictvím ankety. Velvyslanectví Ruska v USA navrhlo svým přívržencům, aby si vybrali, který generální konzulát Spojených států by měl být uzavřen v reakci na vyhoštění ruských diplomatů a zrušení konzulátu v Seattlu.

47; Ceny přirozených monopolů budou zmrazeny na pět až deset let. Ministerstvo pro hospodářský rozvoj navrhuje připravit se na dlouhodobou nízkou inflaci do 4% ročně.

48; Dnes je to rovných 50 let od Gagarinovy smrti. 27. března 1968 došlo k události, která otřásla celým světem. Zahynul první kosmonaut, který se mezitím stal legendou. Jaký vlastně byl Jurij Gagarin?

49; Ukrajinský velitel informoval o přípravě operace Spojených sil (dříve ATO) v Donbasu. Najev poznamenal, že příprava nebude dlouhá.

50; Gazprom a Naftogaz uskutečnily rozhovory o výpovědi smluv. Ruský koncern dále oznámil Naftogazu, že u soudu napadne rozhodnutí Stockholmské arbitráže ohledně tranzitu.

51; Polovina Ukrajinců označila zákaz ruských umělců a filmů za chybu. Kromě toho 45,8% respondentů má za to, že zákaz ruských sociálních sítí povede pouze k omezení práv.

52; Národní družiny vzaly „pod ochranu“ ukrajinskou televizní stanici. Hrozba silového obsazení vychází podle názoru pracovníků televizní stanice od osob blízkých prezidentu Porošenkovi.

53; V ukrajinských McDonald´s se objeví číšníci. Návštěvníci si budou moci objednat jídlo u pokladny a potom vyčkat přinesení zakázky.

54; Ruští diplomaté byli vyhoštěni i ze struktur NATO. V NATO schválili rozhodnutí vyhostit sedm ruských diplomatů a dalším třem byla zamítnuta akreditace u stálého zastoupení Ruska při Alianci.

55; Ukrajinské soudy nestíhají vydávat povolení k pohřbu. K tomuto problému byla vytvořena pracovní skupina.

56; Obyvatelé Doněcké republiky přinášejí květiny k stéle „Rusko“ na památku obětí požáru v Kemerovu. Květiny a hračky začali nosit už včera. Někteří přicházejí spolu s dětmi.

57; Lucenko straší Ukrajince hladomorem v případě svržení stávající moci. Podle jeho slov Ukrajinci žijí v atmosféře totální nedůvěry k vládě.

58; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Dokučajevsk. Informoval o tom vedoucí zastoupení Doněcké republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří.

59; Rusko odmítlo legalizaci soukromých armády. Vláda považuje dokument za odporující Ústavě Ruské federace.

60; Prezidenta české republiky obvinili z vlastizrady kvůli otravě Skripala. V České republice vznikl politický skandál.

61; Byla předložena zpráva o zločinech a událostech v Doněcké a Luganské republice za 23. až 26. března.

62; Rusko si nepřeje být partnerem NATO, říká Pentagon. Ministr obrany Spojených států James Mattis prohlásil, že Rusko si nepřeje být partnerem Evropy.

63; Rusko se vměšuje do voleb po celé Evropě, říká kongresman USA. V USA vysoce oceňují solidární a koordinovanou reakci západních spojenců.

64; Tábory sebevražedných útočníků a dětští vrazi. Islámský stát vytlačuje USA a zmocňuje se Afghánistánu. Američanům se nedaří spočítat příslušníky Islámského státu v Afghánistánu.

65; Vyšetřovací výbor sdělil obvinění zadrženým ve věci požáru v Kemerovu. Vyšetřovací výbor pokračuje ve zjišťování všech, kdo se podílel na tragédii, říká Svetlana Petrenko.

66; Západ pokračuje ve vyhošťování ruských diplomatů. Řada zemí už druhý den jedna za druhou vyhlašují svůj úmysl vyhostit ruské diplomaty.

67; V USA informovali o výhodách Ruska v případě války. Američtí vojáci plánují opatření na zvýšení doletu raketových a dělostřeleckých systémů.

68; Země EU se domlouvají na opatřeních proti Ruskému kapitálu. Británie vede rozhovory s dalšími zeměmi EU ohledně kontroly příjmů Rusů, kteří získali drahou nemovitost.

69; U Charkova byl znesvěcen hrob sovětských vojáků. Neznámí pachatelé ukradli z hrobu čtyři litinové desky.

70; Příslušník specnazu ukrajinské armády odhalil operaci ukrajinských tajných služeb v souvislosti s tragédií v Kemerovu. Na této záměrně lživé informaci se podílely i některá ruská média. Informace o stovkách obětí byla rozšířena se záměrem destabilizovat ruskou společnost.

71; Bezpečnostní systém obchodního a zábavního centra byl vypnut 15 minut před začátkem požáru. Vyslýchaný dále sdělil, že společnost prováděla jeho plánovanou kontrolu 20. března a specialisté nezjistili žádné chyby v jeho činnosti.

72; Známý komentátor Valerij Viktorovič Pjakin prohlásil, že tragédie v Kemerovu je odvetnou akcí britských tajných služeb.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!