Přehled zpráv – RusVesna 29.3.2018

minometnyy_obstrel_vsu1; Doněcká republika: Situace na frontě se prudce vyostřila. Na jihu propukly boje. Šéf Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko informoval o vyostření situace na linii dotyku v Donbasu.

2; USA doufají ve zlepšení vztahů s Ruskem, říká Státní department. Přitom USA zcela věří informacím, které poskytla Velká Británie.

3; Agent SBU se vzdal Ministerstvu státní bezpečnosti Luganské republiky a informoval o zločinech ukrajinských tajných služeb.

4; Velká Británie připravuje úder na ruský dluhový trh. Premiérka Velké Británie Theresa May se snaží omezit obraty ruských státních obligací.

5; Ukrajinští studenti darovali Porošenkovi „kouzelnickou hůlku“. Zemi nezmění kouzelné hůlky, ale talentovaní Ukrajinci, prohlásil Porošenko.

6; Jestli nejsi gay, šup s tebou do vězení. Křesťané v USA a Evropě jsou pronásledováni kvůli své víře. Křesťané v Evropě a Americe jsou stále častěji souzeni pro svá přesvědčení.

7; V Polsku se zvýšil počet zločinů proti Ukrajincům. Ukrajinci v Polsku se stále častěji stávají obětmi zločinů na národnostním principu.

8; „Mrtvá ruka“ zničí všechny nepřátele Ruska, píše Daily Star. Západ se bude muset dvakrát rozmýšlet, kdy u něj vznikne pokušení udeřit jadernou zbraní.

9; Ukrajina se vzdá Kyjevské Rusi. Vojenský dopisovatel Dmitrij Stěšin vyjádřil svůj názor na novou iniciativu ukrajinského ministra zahraničí. Pavel Klimkin navrhl diskusi o přechodu ukrajinského jazyka z cyrilice na latinku.

10; Armáda je s lidmi, Bojovníci Doněcké republiky poskytli pomoc obyvatelům Dokučajevska. Ozbrojené síly Doněcké republiky pokračují ve své pravidelné humanitární činnosti.

11; Kadyrov může najít ukrajinského prankera, který se vysmíval tragédii v Kemerovu. Oznámil to ministr Čečenské republiky pro záležitostí národností, vnější vztahy, tisk a informace.

12; Stínová elita rehabilituje nacismus a buduje Nový světový řád. Byl zveřejněn analytický text o záměrné rehabilitaci nacismu ve světovém měřítku na politické úrovni i mezi lidmi.

13; Západ potrestal Rusko. Bude nyní schopen věc napravit? Britská premiérka vyzvala kolegy, aby disciplinovaně a koordinovaně potrestal Rusko tak, jak to odpovídá „Svobodnému světu“.

14; Hledá se Volnov. Je to ten Kulikov, který se vysmíval tragédii v Kemerovu. Co je o něm vůbec známo? Iracionální (a možná i racionální) sen Ukrajinců: co nejvíc mrtvých Rusů. Zvláště vítány jsou dětské mrtvolky.

15; Jak raketomety Grad ovládly svět. Tento systém se stal jedním z nejmasovějších v historii. Celkem bylo vyrobeno kolem osmi tisíc kusů.

16; Granát s nápisem „Sláva Ukrajině!“ byl nalezen na kole vlaku v Belgorodu. Ruční granát byl objeven hlídkou pohraniční služby při prohlídce nákladního vlaku jedoucího z Charkova do Belgorodu.

17; V Kyjevě vysvětlili, proč na Ukrajině probíhá genocida. Příčiny událostí vysvětlil poslanec ukrajinského parlamentu Jevgenij Murajev. Genocida probíhá, protože Kyjev se radí s Washingtonem při schvalování zákonů.

18; Rakousko: Velká Británie tlačí na vyhošťování ruských diplomatů. Britský velvyslanec se pokusil ovlivnit rakouskou vládu, aby stejně jako řada dalších zemí EU vyhostili ruské diplomaty.

19; Ruské ministerstvo zahraničí: Konat sportovní soutěže v USA už nepůjde. Nehrají tam poctivě. Velvyslanectví USA v Moskvě odmítlo organizovat debatu ohledně získání amerických víz pro ruské národní mužstvo zápasníků.

20; USA odmítly živit OSN. USA už nebudou zajišťovat Organizaci Spojených národů více než čtvrtinu příjmů do jejího rozpočtu.

21; Čína poradila Spojeným státům, aby si nekopaly vlastní hrob. Obchodní válka jako předskokan Třetí světové války?

22; Na místě vyhořelého obchodního centra bude zřízen park. Městské úřady už vyhlásily své plány na zbourání zbytků vyhořelého obchodního centra.

23; Cílem Skripalova případu je změna režimu v Rusku, píše evropský tisk. Úkolem je přinejmenším izolovat Rusko a to je jen jedna z etap protiruské kampaně.

24; Juliana Assange odřízli od světa po jeho prohlášení ohledně případu Skripal. Julian Assange, který je nucen žít na velvyslanectví Ekvádoru v Londýně, byl zbaven všech komunikačních prostředků.

25; A přesto se staví... Trump ukázal fotografii stěny na hranici s Mexikem. Prezident USA Donald Trump nezapomněl na jeden ze svých hlavních předvolebních slibů.

26; Ruská centrální banka zrušila hned tři bankovní licence. Mezi postiženými bankami je i samarská Aktivkapital-Banka.

27; Britský ministr zahraničí srovnal Skripalův případ s románem F. M. Dostojevského „Zločin a trest. Podle jeho názoru se události dají srovnat se začátkem románu, kde se čeká zdali se přizná nebo bude chycen. Zdaleka ne všichni ve světě ale sdílejí Johnsonovo přesvědčení o vině Ruska. Těm zase Johnson silně připomíná název jiného Dostojevského románu...

28; Úřady nám lžou! Proč společnost tak snadno podléhá fámám? Informační vakuum vznikající neochotou mainstreamových médií objektivně informovat o probíhajících událostech vede k potřebě nasávat každou informaci, tedy i fámy pomluvy a intriky.

29; Obyvatel Oděsy organizoval prodej zbraní z ATO. Na Ukrajině byl odhalen další kanál dodávek zbraní a munice vyvážených ze zóny ATO.

30; Muž, který přišel o svou rodinu při požáru, řekl, kdo zavřel dveře do kinosálu. Obyvatel Kemerova Igor Vostrikov říká, že získal přístup k záznamům bezpečnostních kamer v obchodním centru.

31; V Rumunsku došlo k havárii na jaderné elektrárně. Média informují o incidentu na jaderné elektrárně ve městě Cernavodă.

32; Už je známo datum setkání nejvyšších představitelů Severní a Jižní Koreje. Po tajné návštěvě Kim Čong-una v Číně sousedé KLDR v regionu začali být významně sdílnějšími.

33; Populární messenger Telegram dočasně nefunguje. Poruchy v činnosti Telegramu lze zaznamenat v Rusku, Kazachstánu, Itálii, na Ukrajině, v Bělorusku a v řadě zemí EU.

34; V Nikolajevě „aktivisté“ prorazili policejní kordon a vtrhli do budovy oblastní administrativy. Shromáždění požaduje odstoupení gubernátora Savčenka kvůli sebevraždě bývalého ukrajinského vojenského letce Vološina podezřelého ze sestřelení Malajského letadla MH17.

35; Durov informoval o podivné příčině poruchy na Telegramu. Řešíme problém z naší strany, tvrdí tvůrce messengeru a upřesňuje, že ne vše závisí na jeho partě.

36; Velká Británie znárodní ruské oligarchy. A to je velmi dobře. Pokud Angličané zabaví aktiva byť jediného soukromého vlastníka z Ruska, následky pro Londýn mohou být katastrofální.

37; Porošenko se zastřelí a Lucenko se ožere tak, že zemře, říká sestra Naděždy Savčenko. Vera Savčenko zveřejnila ve vysílání jedné z ukrajinských televizních stanic svá očekávání.

38; Inflace v Rusku poklesne na rekordní minimum 1,1% v souvislosti s kladnou tendencí vývoje cen ropy a díky vysoké úrodě.

39; EU s obavami sleduje změny dynamiky padající čínské kosmické stanice a neví, kam dopadnou její úlomky. Podle prognóz vstoupí čínská stanice do atmosféry Země mezi 31.3. ráno a 1.1. poledne.

40; Ukroboronprom propouští 40% personálu. Krácení personálu o téměř polovinu nazývají „optimalizací“.

41; Soud projednává odvolání proti uvalení vazby na Savčenkovou. Kromě protestu proti vazbě strana obhajoby požaduje výměnu prokurátora.

42; Ministerstvo pro mimořádné události zjistilo přesné ohnisko zahoření v obchodním centru v Kemerovu, říká zdroj o nové verzi tragédie. Informaci potvrdil i zdroj v centrálním aparátu ministerstva. Požár se měl šířit ze skryté dutiny mezi druhým a třetím podlažím, kudy procházely silnoproudé kabely.

43; Ukrajinská armáda chystá provokaci proti pozorovatelům OBSE. Odpovědnost za dron OBSE sestřelený ukrajinskou raketou „Strela“ se budou pokoušet přehodit na armádu Doněcké republiky.

44; Polský soud zrušil dekomunizaci sedmi ulic v Gdaňsku. Předtím se pomořanský vojvoda rozhodl změnit názvy sedmi ulic v Gdaňsku s odvoláním na tzv. zákon o dekomunizaci.

45; Bylo zveřejněné společné prohlášení Putina, Merkelové, Macrona a Porošenka. Text prohlášení Normandské čtyřky byl zveřejněn na stránkách Kremlu.

46; Ukrajinský gubernátor zřídil anticenu pro starosty „Kouzelné nakopnutí“. Udílení sošek se odehrálo dnes během zasedání „Doněcké oblastní vojensko-občanské administrativy“.

47; Saakašvili obvinil ukrajinské policisty z krádeže notebooku, mobilních telefonů a vizitek. Politik vyhnaný z Ukrajiny požaduje, aby mu vrátili majetek nebo nahradili cenu ukradených věcí.

48; Armáda Doněcké republiky útočí na ukrajinské vojáky mohutným laserem, hlásí pohraniční služby Ukrajiny. Informace byla předána ozbrojeným silám Ukrajiny a představitelům mezinárodních lidskoprávních organizací, oznámili ukrajinští pohraničníci.

49; Na Ukrajině byli policisté posláni do zóny ATO za tanec na Gazmanovovu píseň Důstojníci. Pracovníci uznali svou chybu a 31. března spolu s celým oddílem jedou do zóny ATO, aby tam sloužili, prohlásil jejich náčelník.

50; V SBU oznámili, jestli Ukrajina vydá prankera Volnova Rusku. Mluvčí SBU komentovala situaci s hledaným ukrajinským prankerem, na nějž byl v Rusku vydán zatykač.

51; Zacharova se zeptala britského ministra zahraničí, co dělali britští lordi na návštěvě u Hitlera. Členové britského establishmentu přijeli v roce 1936 do Německa k Hitlerovi na vlastní žádost.

52; V Děsňanském obvodě v Kyjevě chtějí ulici Maršála Žukova přejmenovat na ulici Kubaňské Ukrajiny.

53; U Kyjeva zmlátili do bezvědomí a oloupili „veterána ATO“. Zraněný se nachází v nemocnici na oddělení neurochirurgie.

54; Lékaři informovali o zlepšení stavu Skripalovy dcery. Zdraví Julie Skripal se poněkud zlepšilo, její stav je stabilizovaný.

55; Doněcká republika: V obvodním oddělení policie zemřel osmnáctiletý mladík. Ve věci provádí prokuratura šetření. Mladík byl pravidelně užíval drogy, bál se, aby se o tom nedověděli příbuzní a přátelé. Ke konci rozhovoru mladík náhle zbledl a ztratil vědomí Policisté mu okamžitě poskytli první pomoc a zavolali sanitku. Mladíka se už nepodařilo oživit.

56; Ve Státní dumě odpověděli na prohlášení velvyslance USA o možném zabavení ruských aktiv. My si zase ze své strany musíme zjednat pořádek ve vlastním domě, řekl Vladimir Guťoněv.

57; V Kremlu vysvětlili Putinovo odmítnutí předstoupit před demonstranty v Kemerově. Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov vysvětlil, že prezident je zvyklý se vyjadřovat precizně, což před davem skandujících demonstrantů není možné.

58; Soud ponechal Savčenkovou ve vazbě. Příslušné rozhodnutí zveřejnil předsedající soudce Igor Palenik.

59; Peskov si postěžoval, že v některých situacích nelze použít „silné slovo“. Peskov řekl, že existují pravidla slušnosti a zákon zakazující použití vulgarismů, i když by se chtělo někdy nějaké to silnější slovo použít.

60; V Doněcké republice zveřejnili rozkaz o přerušení palby. Předtím kontaktní skupina pro urovnání situace v Donbasu odsouhlasila velikonoční příměří od 30. března.

61; USA jsou připraveny přijmout nové ruské diplomaty. Dveře USA pro nové diplomaty jsou otevřené, žádná omezení ohledně počtu ruských diplomatů pracujících v USA nejsou.

62; Vztahy Ruska a USA mají blízko ke studené válce, říká generál ní tajemník OSN. Myslím si, že jsme se dostali do situace, která je v globálním měřítku blízká tomu, co jsme prožili během studené války, řekl António Guterres.

63; Lavrov informoval o odpovědi na vyhoštění ruských diplomatů. Opatření budou zrcadlová, ale nejen to.

64; Po ostrých sporech poslanců Riga vyčlenila 50 tisíc euro pro oběti v Kemerovu. Názory členů výborů Ružské dumy ohledně této iniciativy se ostře rozcházely.

65; Kremelský „pool“ novinářů už není nutný, říká Peskov. Už není potřeba, aby tam jezdily patery noviny, tři televizní stanice, tří informační agentury, aby byly všichni spolu s prezidentem.

66; USA se připravují na cenovou válku s Ruskem na plynovém trhu. USA prudce navyšují export zkapalněného plynu a připravují se na cenovou válku s Ruskem.

67; Navalnyj vyjádřil podivným způsobem soustrast obyvatelům Kemerova. Napsal na nápojový kelímek „Jsme s vámi“.

68; Rusko dalo Spojeným státům dva dny na vyklizení generálního konzulátu. 60 diplomatů musí opustit Ruskou federaci. Šedesát amerických diplomatů prohlášených za „persony non grata“ musí opustit Rusko do 5. dubna.

69; Úder pro USA: Tah Ruska povede k velké porážce Washingtonu v Afghánistánu a v Asii. USA a Německo muselo podepsat rezoluci. Idea politického urovnání v Afghánistánu se stala prakticky legitimní.

70; Objevily se podrobnosti z sebeodpálení výzvědné skupiny ukrajinské armády v Donbasu. Výzvědná skupina ukrajinské armády o velikosti až deseti lidí se ubírala směrem k pozicím ozbrojených sil Doněcké republiky.

71; Ruští sportovci porazili mužstvo Německa po zazpívání sovětské hymny. Před zápasem mužstev Německa a Ruska organizátoři mistrovství Evropy v rugby omylem zahráli sovětskou hymnu místo ruské.

72; Takový výsměch mezinárodnímu právu jsme už dlouho neviděli, říká Lavrov o případu Skripal. Lavrov vyjádřil naději, že se západní partneři nebudou vyhýbat poctivému rozhovoru.

73; Ruská odpověď není ničím podložena. Americký státní department je rozhořčen vyhoštěním diplomatů USA z Ruské federace. Postup Moskvy demonstruje to, že Rusko nemá zájem na dialogu se Spojenými státy.

74; USA mohou odejít ze Sýrie velmi brzy, říká Trump, Prezident USA Donald Trump prohlásil, že USA mohou velmi brzy odejít ze Sýrie.

75; Ve Volokolamském okrese Moskevské oblasti bude zaveden režim mimořádné situace. Včera se několika dětem udělalo špatně nejspíše kvůli úniku plynu z polygonu Jadrovo.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!