Přehled zpráv – RusVesna 2.4.2018

berlinskaya_stena_1Pondělí, 2.4.2018 – přes den a v podvečer:

1; NDR versus NSR: Proč se Němci nemají vzájemně v lásce? Byl zveřejněn článek o tom, proč občané bývalé Německé demokratické republiky pociťují nostalgii po časech „totality“.

2; Jiný Západ neexistuje. Musíme pracovat s tím, co je... Rusko může a musí uskutečnit svůj ekonomický zázrak navzdory nepřízni Západu.

3; USA urychleně připravují nový Vietnam. Bolton a Pompeo přesvědčují Trumpa, aby vypověděl jadernou dohodu s Íránem a silou tam změnil režim.

4; Obchodní válka se rozhořívá. Čína tvrdě odpověděla na nepřátelský krok USA. Čína zavádí cla na 128 amerických výrobků.

5; Žádná vzpoura v Kemerovu. Hyeny na obou stranách rusko-ukrajinské hranice netrpělivě hleděli na Kemerovo zmučené tragédií a očekávali povstání.

6; Polsko prověří Ukrajince ohledně znalostí dějin. Jen za minulý rok a během počátku letošního roku Varšava uštědřila svému „dobrému sousedovi a chráněnci“ několik vážných ran.

7; Agresivní menšina nastolila na Ukrajině diktaturu. Nacionalisté dostanou roli silového křídla v budoucích prezidentských volbách.

8; Pro informační propagandistickou válku se hodí všechno: V propagandistickém videu nějaká žena nadává na Rusko a své výhrady dokumentuje tím, že zapálí tabulku čokolády: Podívejte, čím nás Rusové krmí! A jak to smrdí! Byl ale proveden tentýž experiment se švýcarskou čokoládou Lindt – a výsledek byl týž: Čokoláda byla stejně hořlavá a při hoření zapáchala úplně stejně jako ta ruská...

9; USA: Je nutné, aby kapitulovali nebo zcela zmizeli. Rusko dosáhlo neporazitelnosti proti vnější agresi, ale není nezranitelné zevnitř.

10; Bakteriologická válka: Nepřítel je stále týž. O síti amerických mikrobiologických laboratoří rozmístěných po obvodu celého Ruska, se toho napsalo už mnoho.

11; Luganské ministerstvo státní bezpečnosti zjistilo informace o zahraničních žoldácích vržených za účelem speciálních operací do šedé zóny.

12; Na Novém Zélandu havarovala při přistání stíhačka Jak-3 z dob Velké vlastenecké války. Nevelký incident byl natočen amatérskou kamerou. Ze záznamu vyplývá, že se mohlo zablokovat kolo podvozku.

13; Krvavé finále tyrana neboli scénář podle libyjské varianty. Dokonce i nejšílenější rusofobové se potí strachy při představě, že Putin nelže. Proto přímé napadení Ruska může zvažovat jen hlupák. Zato rozložit Rusko zevnitř a změnit je v neřízený dav, který zemi sám rozloží a vypořádá se i s „diktátorem“ jako v Libyi, to je to, v co stále ještě doufají.

14; Hybridní války. Mobilizační projekt Ruska. Západní civilizace je povinna vést válku s Ruskem a usilovat o jeho podrobení a zničení.

15; Čínská stanice „Tchien-kung“ (Nebeský palác) shořela v atmosféře nad Zemí nad jižní částí Tichého oceánu.

16; Nejnovější ruská protiraketa přesně zasáhla cíl. Ruská armáda úspěšně odzkoušela novou modernizovanou raketu systému protiraketové obrany na polygonu Sary-Šagan.

17; Porošenkovi nepomůže ani Merkelová ani Volker, říká Puškov. Ruský senátor komentoval včerejší Porošenkova slova o „přitlačení Putina“.

18; Expert vysvětlil, čím zrovna „Severní proud – 2“ ohrožuje ukrajinské spotřebitele. Panika v Kyjevě narůstá s tím, jak výstavba „Severníh oproudu – 2“ začíná být stále reálnější perspektivou.

19; V USA se „ruští hackeři“ zmocnili údajů pěti milionů bankovních karet. Hackeři v USA získali údaje z kreditních a debetních karet od více než pěti milionů klientů společností Lord & Taylor a Saks Fifth Avenue.

20; CNN: Rusko se stane lídrem, pokud Trump odejde ze Sýrie. Stažení vojsk USA zabrání spojencům země ve vedení bojů proti Islámskému státu, který pak může využít chaosu vzniklého v zemi.

21; Planová stopa „novička“ vede nejen do Ruska, píše německý tisk. Německý list se ptá, jak mohli Britové identifikovat plyn, když neznali jeho složení.

22; Porošenko jede do Německa, aby „vyhnal ruskou armádu z Donbasu“. Tento měsíc má Porošenko naplánovanou oficiální návštěvu Německa.

23; „Londongrad“ bude zničen aneb Setkání oligarchů s historickou nutností. Byl zveřejněn text o tom, jak je důležité si vybrat správné místo pro „evakuaci“ a jak je složité v této otázce věštit. Ruským podnikatelům, kteří utekli z Ruska do Velké Británie, hrozí pronásledování ze strany jejich nynější hostitelské země.

24; V Rusku stoupnou ceny automobilů o 15%. Od 1. dubna začaly platit nové sazby šrotovného na automobily, což povede k růstu cen.

25; Odklidit maršála Žukova: K čemu bude Kyjevu ulice „Kubaňské Ukrajiny“? Proč, když zrovna Černovcy a Izmail se staly ukrajinskými městy zčásti právě díky Žukovovi.

26; Ruská garda potrestá své pracovníky po požáru v Kemerovu. V Ruské gardě si myslí, že jejich pracovníci museli vědět o vážných závadách. Materiály prověrky byly zaslány do Vyšetřovacího výboru.

27; Elon Musk přivedl Teslu k bankrotu. S lítostí oznamujeme, že Tesla zcela zbankrotovala, napsal šéf společnosti na své stránce na sociální síti.

28; Velká Británie zvyšuje obranný rozpočet, aby vyrobila ponorky. Oznámení o zvýšení financování je logicky spjato s obviněními na adresu Ruska v souvislosti s otravou Skripala.

29; Noční světla. Budovatelé testují osvětlení silniční části Krymského mostu. Systém vytvořený na Krymském mostě zajistí bezporuchové fungování umělého osvětlení silnice v noční době.

30; Německý ministr zahraničí navrhuje Evropské unii, aby se opřela o Rusko. Přitom ale Berlín kladně hodnotí rozhodnutí řady zemí Evropy o vyhoštění ruských diplomatů.

31; Dron Ruské pošty havaroval v Burjatsku. První pokus společnosti doručit zásilky pomocí dronu skončil neúspěchem.

32; Ruský básník a hudebník, skladatel, zpěvák a kytarista rockové skupiny Akvarium Boris Borisovič Grebenščikov neočekávaně vystoupil na podporu Rusů na Ukrajině a souhlasil se svým hostováním v Donbasu a na Krymu. Pojedeme s velkou radostí. Přeju si to a těším se na to. Vždyť jsem půl svého života strávil na Krymu, informuje Grebenščikov.

33; Otravu Skripala připravovali v Rusku na vysoké úrovni, tvrdí The New York Times. Britští a američtí úředníci tvrdí, že prezident Ruské federace Putin věděl o připravované otravě nebo k ní dal osobně příkaz.

34; Trump odpověděl na žádost o milost pro pilota Jarošenka. Výzva prezidentovi USA přišla od zplnomocněnkyně pro lidská práva Taťjany Moskalkovové.

35; Velitelé ukrajinské armády se odmítají podřizovat rozkazům z centra. Ukrajinská strana připravuje novou podlou provokaci během Velikonočního příměří.

36; Vlivný americký časopis umístil na obálku fotografii Trumpa jako prasete. Nápis pod fotografií hlásí: Všechno je to v korupci, blboune.

37; Ukrajinská televizní stanice odhalila pozice ukrajinské armády v Donbasu. Natáčecí skupina provádí natáčení a prozrazuje přitom palebnou pozici v celé její kráse...

38; Státní duma uloží obchodním centrům, aby kinosály a dětská centra umisťovaly do přízemí svých budov. Obchodní a zábavní centra musí tuto reorganizaci provést ještě letos.

39; Skripala otrávili pohankou! Nová verze Britů. Vzhledem k tomu, že novou verzi události bulvární list The Sun zveřejnil 1. dubna, nevědí lidé, zdali nejde o žert. Shodují se ale, že nová verze je stejně dementní jako ty předchozí vážně míněné.

40; Stanovená lhůta vypršela. Roskomnadzor nedostal odpověď ohledně šifrovacích klíčů. Předtím advokát Telegramu prohlásil, že společnost informovala Roskomnadzor o nesplnitelnosti tohoto požadavku.

41; Záplavy v Sumské oblasti. Lidé jsou evakuováni na loďkách. Prudké zvýšení hladiny vody v řece Achtyrce vedlo k zaplavení domů ve stejnojmenném pětačtyřicetitisícovém městě.

42; Lotyšsko zakázalo výuku v ruštině na středních školách. Prezident země potvrdil školskou reformu, která zavazuje školy, aby přešly na lotyštinu jako vyučovací jazyk.

43; V Dněpropetrovsku bylo krutě pobito několik set spících netopýrů (kaloňů). Byli vyházeni z jejich zimoviště v 15 patře obytného domu. Mrtvolky chráněných živočichů byly posbírány a zaslány na expertizu.

44; Všichni jsou to rukojmí americké moci, říká otec otráveného Litviněnka o případu Sergeje Skripala. Mého syna zabila americká CIA. Dodali polonium, aby z toho mohli obvinit Rusko.

45; Kyjevský soud se odmítl zabývat případem zákazu Strany regionů. Žalující žádal soud, aby uznal nečinnost ministerstva spravedlnosti ohledně nepřijetí opatření k zákazu Strany regionů za protiprávní.

46; Trump navrhl Putinovi, aby se sešli v USA. Donald Trump během telefonického rozhovoru s Vladimirem Putinem 20. března navrhl uskutečnit dvoustranné setkání ve Washingtonu.

47; Nahý kyjevský prokurátor zvítězil v reality-show a dostal hned výtku. Svou účast v pořadu vysvětlil Oleg Bilous přáním pomoci mladší sestře své ženy zaplatit studium.

48; Německý politik Andreas Maurer obvinil Ukrajinu z genocidy v Donbasu. Podle názoru politika za stranu Die Linke je politika prováděná v Donbasu obludná, děsivá a nepřípustná.

49; Na Ukrajině vynesli rozsudek nad účastníkem ATO, který polil ženu zelenou tinkturou a rozbil jí o hlavu vajíčko. Podle jeho slov viděl, jak postižená házela na státní vlajku vejce, což považoval za nepřípustné.

50; Vždyť nám ukradnou naši zemi! Donald Trump vyzval Kongres, aby ochránil USA. Kongres musí neprodleně schválit zákon o ochraně hranic proti migrantům z Mexika a použít třeba i jadernou sílu, pokud to bude nutné, prohlásil Trump.

51; Trump opět útočí na Amazon. Prezident USA Donald Trump pokračuje ve svých verbálních útocích proti internetovému gigantu Amazon, jehož cena na trhu prudce klesá.

52; Hvězdné války v Jaroslavli. Na dětské slavnosti zmlátili Darta Vadera. Policie města Jaroslavl provádí kontrolu kvůli rvačce na dětské slavnosti v místní kavárně.

53; Bojovník Doněcké republiky zahynul v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády na jihu Republiky. V okamžik ostřelování voják pomáhal civilnímu obyvatelstvu, které utrpělo předchozím ostřelováním.

54; Ukrajinský těžký atlet byl vyloučen ze soutěže kvůli dopingu. Alexandr Pelešenko je podezřelý z porušení antidopingových pravidel.

55; V Soči začalo hořet v pětipodlažním domě. Plocha požáru činí zhruba 500 čtverečních metrů.

56; Sedm vojáků USA bylo zadrženo v Rumunsku kvůli rvačce s ochrankou nočního klubu. K incidentu za účasti vojáků z americké základny v obci Deveselu došlo ve městě Craiova na jihu Rumunska.

57; Savčenková se obrátila na Ukrajince z vězení. V dopise představila svou politickou koncepci s názvem „Změna politického systému“.

58; Rusko neuznává výsledky vyšetřování případu Skripal, říká stálý zástupce při Organizaci pro zákaz chemických zbraní. Mandát expertů Organizace spočívá pouze v tom, aby prověřila chemické složení látky použité v Salisbury.

59; Na Ukrajině vysvětlili, proč pozvali k soudu mrtvého velitele Armády Doněcké republiky Giviho. Došlo k situaci, kdy Pavlogradský soud nemůže uzavřít trestní případ, poznamenali u soudu.

60; Tolikrát už nám naplivali do tváře! V Nejvyšší radě Ukrajiny vyzvali k důstojnému odporu proti těm polským neřádům.

61; Voják, který se ztratil v zóně ATO, byl nalezen mrtev. Nyní tělo bylo už předáno k pohřbení, říká zástupce štábu.

 

Pondělí, 2.4.2018 – pozdě večer:

1; Sestra Naděždy Savčenkové prosí Donalda Trumpa o pomoc. Včera napsala americkému prezidentovi dopis, ve kterém jej žádá o pomoc v situaci s vězněním její sestry.

2; Putin navrhl, aby se korupčníci zjišťovali podole bankovních účtů. Prezident předložil do Státní dumy návrh zákona zaměřený na zesílení kontroly dodržování zákonů o boji proti korupci.

3; U vojenské jednotky u Nikolajeva se zastřelil voják ukrajinské armády. Voják se střelil ze samopalu AK-74.

4; V nejvyšší radě Ukrajiny označili „Severní proud – 2“ za hrozbu vojenské bezpečnosti Ukrajiny. Projekt „Severní proud – 2“ zasáhne nejen energetickou, ale i vojenskou bezpečnost Ukrajiny.

5; Hoří tanky a bojová vozidla pěchoty. Ozbrojenci v Idlíbu se vzájemně upalují zaživa. Právě do tohoto regionu přicházejí tisíce ozbrojenců, kteří souhlasili s odchodem z Východní Ghúty.

6; Bordel v zemi se stane příčinou toho, že Západ hodí Ukrajinu přes palubu, říká známý ukrajinský politolog. Daně na Ukrajině nedokáží vybrat ani od provozovatelů hazardu a těžařů jantaru.

7; Štáb ATO začal částečně přiznávat smrt členů průzkumné skupiny ukrajinské armády na minovém poli. Jde zatím o jednoho vojáka z diverzní skupiny, která se před několika dny sama odpálila vstupem na minové pole.

8; V Německu se připravují na rozhovory ohledně mírových sil v Donbasu bez účasti Ruska. Jde ve skutečnosti o setkání v normandském formátu s vyloučením jednoho z členů – prezidenta Ruska.

9; Proč Kaspická flotila mění adresu? Hlavním sídlem Kaspické flotily bude město Kaspijsk ležící v Dagestánu.

10; Piráti z Azovského moře. Byly zveřejněny podrobnosti ze zadržení ruského plavidla Ukrajinou. Už druhý týden jsou ruští námořníci z Kerče zadržováni ukrajinskými pohraničníky a nemohou opustit plavidlo.

11; USA mohou vydat podezřelého z vraždy ruského velvyslance v Ankaře. Předtím jeden z tureckých televizních kanálů odvysílal dokument, ve kterém se tvrdilo, že kazatel Fethullah Gülen vydal osobně příkaz k vraždě.

12; Střelba v Kyjevě. Byl zraněn cizinec. V Pečorském obvodě Kyjeva zbili neznámí pachatelé cizince. Bylo nalezeno vozidlo a v něm dvě nábojnice a revolver Flobert.

13; Ljaško se svou ženou a psy zazpíval píseň Kakabidzeho. Na četné prosby přátel předkládám nádhernou novou píseň, podepsal politik své video.

14; Studená zima v Evropě hrála na ruku Gazpromu. Těžba Gazpromu se v březnu 2018 zvýšila ve srovnání s loňským březnem o 20%.

15; V New Yorku byl instalován improvizovaný památník obětí požáru v Kemerovu.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!