Přehled zpráv – RusVesna 4.4.2018

2208miller1; Šéf Gazpromu: Tranzit plynu přes Ukrajinu se sníží na desetinu. Se spuštěním „Severního proudu-2“ se tranzit ruského plynu přes Ukrajinu sníží o 90%.

2; V Gazpromu informovali, že za rok 2017 tranzit ruského plynu přes Ukrajinu dosáhl rekordu za posledních osm let – 93,5 miliard kubických metrů.

3; Trump zareagoval na střelbu v sídle YouTube. Naše myšlenky jsou s těmi, koho tento incident postihl.

4; V Doněcké republice bude zatopena šachta, na které se prováděly jaderné testy. Existují nějaká rizika? Národní rada Doněcké republiky poskytl prostor pro posouzení zástupcům veřejnosti, vědecké komunity i státních úřadů.

5; Poklonit se Trumpovi. CO očekávají pobaltští prezidenti od návštěvy USA? Prezidenti Lotyšska, Litvy a Estonska uskutečnili 3. dubna 2018 rozhovory s prezidentem USA Donaldem Trumpem.

6; V Nejvyšší radě Ukrajiny informovali, kolik Rusů se nachází ve vězeních na Ukrajině. Kyjev je připraven vyměnit je za Ukrajince.

7; Obrněná tanková pěst Ukrajiny. Je Ukrajina schopna vůbec vyrábět vojenskou techniku? Ukrajina po Sovětském svazu zdědila tisíce kusů obrněné techniky, z toho zhruba dva tisíce tanků.

8; Hrůzy „evropské“ Ukrajiny: Ukrajina plánuje zrušit penze. V důsledku penzijní reformy na Ukrajině může zůstat více než polovina starých obyvatel bez existenčních prostředků.

9; Diplomacie ukrajinských dělových člunů. V případu ruské rybářské lodi „Nord“ zadržené ukrajinskými pohraničníky a desetičlenné posádky dochází ke zvratu. Ukrajina neuznala jejich ruské občanství a nepustila na palubu ruského konzula. Navíc plánuje konfiskaci plavidla patřícího rybářskému družstvu v Kerči.

10; Opice s kulometem. Ozbrojenec v Sýrii náhodně střílel po hostech banditské svatby. Jeden z banditů pálil do vzduchu z ručního kulometu na počest svatebčanů. Zbraň mu upadla a v důsledku pokračující střelby zahynuli tři lidé a šest dalších bylo zraněno.

11; Británie panikaří. Rusko spustilo systém „Drel“. Londýn straší svého občany novou ruskou superbombou.

12; Neviditelná raketa, která sestřelila Boeing nad Donbasem, a odpověď Ruska. V prokuratuře Nizozemska prohlásili, že raketa, která sestřelila nad Doněckou republikou Boeing 777, mohla být pro radiolokátory Ruské federace neviditelná.

13; V Německu očistili nacistický zvon od nánosu národního socialismu. Nastal čas jarního úklidu, říká se v poznámce zanechané na místě události.

14; USA zastrašují Peking novými cly na 1.300 druhů výrobků. Obchodní zastoupení USA poskytlo seznam 1.300 druhů zboží z Číny, na které mohou být uvalena cla.

15; V USA jsou nadšeni geniálním designem nejnovějšího ruského plavidla. Tentokrát přitáhla pozornost expertů z USA nejnovější korveta projektu 22160 určená pro Černomořskou flotilu.

16; Rusko odzkoušelo protidružicové zbraně, píší v USA. V Plesecku uskutečnili šestý test rakety protidružicového systému v rámci protiraketové a protikosmické obrany.

17; Pokud někdo trvá na válce, budeme bojovat do posledního muže. Čína vyzvala ke sjednocení v boji proti USA. Čínsko-americké vztahy se nažhavují a výhrůžná prohlášení jsou slyšet z pracoven nejvyšších představitelů Číny.

18; Černé úterý americké námořní pěchoty. Havarovalo bojové letadlo a vrtulník. V Kalifornii během cvičného letu havaroval vrtulník Sikorsky CH-53E Super Stallion patřící americké námořní pěchotě.

19; Už je známo,kdo spáchal střelbu v sídle YouTube. Dříve se psalo o střelbě v sídle videoservisu YouTube, které je situováno ve městě San Bruno v Kalifornii. Byla určena identita ženy, která má střelbu na svědomí.

20; Ještě několik let a stát přestane existovat, říká ukrajinský politolog. O tom, jak si podnikatelská sféra stěžuje na nedostatek pracovních sil, kam zmizeli kvalifikovaní specialisté a o ztrátách v řadách státních úředníků.

21; Nejpopulárnější web-browser Google byl přistižen při tajném skenování souborů. Vyhledávač neustále skenuje prakticky všechny soubory na počítačích s operačním systémem Windows.

22; Odpověď banderovským pirátům: Rusko může ukrajinským plavidlům zkomplikovat průjezd Kerčským průlivem. K všeobecně známým somálským pirátům se nyní přidali banderovští. A je třeba vůči nim postupovat stejně.

23; Dodávky budou urychleny. V Turecku zveřejnili termíny dodávek ruských S-400. Včera Vladimir Putin prohlásil, že Rusko na žádost Ankary urychlilo výrobu protivzdušného systému S-400 pro Turecko.

24; Členům britské královské rodiny zakázali jíst ústřice a steaky. Dietologové sestavili seznam zakázaných potravin, aby ochránili královskou rodinu před otravou.

25; Mýdlové bubliny Elona Muska – na Zemi i v kosmu. Tesla – to je ekologie, říkali. Ale zapomínali, že automobil je nacpán toxickými bateriemi.

26; Evropa je ochotna odmítnout válku s Gazpromem bez pokut a sankcí. Evropská komise se chystá přijmout řadu ústupků v antimonopolním případu s Gazpromem a uzavřít jej bez finančních sankcí.

27; Ruské anální vměšování. Guvernér z USA si stěžuje na bolestivou proceduru. Humor se guvernérovi Huckabeemu nedá upřít. O takzvaném ruském vměšování do voleb ve Spojených státech je opravdu slyšet odevšad.

28; Ukrajinští pohraničníci unesli kapitána zablokované ruské lodi. Byl odvezen z plavidla neznámým směrem. Ani advokáti neznají místo pobytu svého klienta.

29; Informace od tureckých úřadů umožnila odvrátit velký teroristický čin v Rusku, říká šéf FSB. Díky tomu byly zachráněny stovky životů civilních obyvatel.

30; V případu Skripalových byl nalezen další Rus, píší média. Tajné služby se začaly zajímat o muže, který nakrátko přiletěl do Londýna bezprostředně před otravou Skripalových.

31; Rusko realizuje „Turecký proud“ a „Severní proud – 2“ a zvýší tím energetickou bezpečnost Evropy, říká Putin. „Turecký proud umožní nasycení plynového trhu jak v Turecku, tak i v řadě zemí jihovýchodní Evropy, pokud si to budou přát.

32; Čína zavádí 25% clo na stovku druhů amerického zboží. Čínské úřady opakovaně upozorňovaly, že si nepřejí obchodní válku s USA, ale nebojí se a jsou připraveny k rozhodným krokům.

33; Američané nahradili Rusy sportovci z Mongolska. Na mezinárodní turnaj ve volném zápasnickém stylu bylo místo Ruska přihlášeno národní mužstvo Mongolska a místo Íránců Indové.

34; V Zakarpatsku během týdne onemocnělo 94 lidí spalničkami. Podle oficiálních informací od počátku roku 2018 onemocnělo 8.500 Ukrajinců.

35; V Moskvě hořelo dětské obchodní centrum. Požár byl ohodnocen druhým stupněm komplikovanosti.

36; Ruská centrální banka začala investovat peníze v Číně. Ruská centrální banka se rozhodla zintenzivnit práci s čínskými cennými papíry a zvýšila ve třetím čtvrtletí podíl rezervních měnových aktiv.

37; Ve Volyňské oblasti došlo k výbuchu v jednom z bytů mnohopodlažního domu. Explodoval předmět podobný granátu.

38; Jeden člověk zahynul, v budově mohou ještě být lidé. Byly zveřejněny podrobnosti z požáru Obchodního centra Persej v Moskvě. Podle předběžné informace požár vznikl ve skladu hraček. Ministerstvo pro mimořádné události oznámilo, že požár byl již uhašen.

39; V Rusku byly desítky pracovníků leteckého závodu otráveny thalliem. Od listopadu loňského roku si lidé stěžovali na zhoršení zraku, padání vlasů, třes rukou a silné bolesti.

40; Johnson si udělal ostudu a musí odejít z funkce, říká britský politik George Galloway o případu Skripalových. Připomeňme, že britští specialisté nedokázali určit původ nervově paralytické látky, kterým byl Skripal otráven.

41; Ukrajinská armáda chystá krvavou provokaci s vraždou cizinců. Před ukrajinské účastníky SSO (dříve ATO) byl postaven úkol provést provokaci s obětmi mezi členy mezinárodní organizace.

42; Od počátku roku na Ukrajině při požárech zahynulo už 700 lidí. Tuto neutěšenou statistiku poskytli novinářům ve Státní službě pro mimořádné situace.

43; Pokud ukrajinská vláda kývne na požadavky MMF? Čeká Ukrajinu vzpoura, říká Avakov. MMF navrhuje zvýšit ceny plynu o 35%. No výborně, zvýšit je můžeme, ale ukrajinský lid okamžitě povstane.

44; Budeme zadržovat všechna plavidla vyplouvající z Krymu, říká Státní pohraniční služba Ukrajiny. Mluvčí úřadu učinil prohlášení ve stylu „hloupost a odvaha“.

45; Britské ministerstvo zahraničí odstranilo tweet o určení původu jedu Novičok. Diplomaté také informovali o rozporu mezi tímto příspěvkem a zprávou DSTL z 3. dubna.

46; Sestra Naděždy Savčenkové: V mém automobilu byla nalezena výbušnina. Při odpovídající rychlosti by zafungovala, říká sestra uvězněné poslankyně.

47; EU nepodpořila návrh prohlášení Organizace pro zákaz chemických zbraní ohledně případu Skripalových. EU oznámila plnou důvěru vyšetřování Velké Británie v této věci.

48; Putin: Rusko, Turecko a Írán podporují zachování územní celistvosti Sýrie. Dohody dosažené Ruskou federací Íránem a Tureckem ohledně situace v Sýrii, jsou velmi důležité.

49; Posádka Ukrajinou zablokovaného plavidla se pokusila vystoupit na břeh, ale vojáci použili sílu. Informoval o tom advokát, který hájí zájmy posádky – Dmitrij Ščerbina.

50; Běloruské ministerstvo obrany odsoudilo genocidní metody v Donbasu. Minsk má zájem na co nejrychlejším urovnání situace na Ukrajině, ale řešit to metodou genocidy je nepřípustné.

51; Ruské ministerstvo zahraničí požaduje od Ukrajiny okamžité propuštění unesených ruských námořníků. Rusko upozornilo ukrajinskou stranu na to, že posádka plavidla je udržována v nelidských podmínkách.

52; Doněcká republika: Státní zaměstnankyně byla odsouzena k deseti letům vězení za špionáž ve prospěch Ukrajiny. Vojenský tribunál Doněcké republiky odsoudil obyvatelku Doněcka k deseti letům odnětí svobody za špionáže ve prospěch tajných služeb Ukrajiny.

53; Jaké tažení na Rostov? Kdybychom dokázali alespoň osvobodit Doněck! Generál ukrajinské armády zničil „patriotické iluze“ nacionalistů. Ukrajinská armáda v případě útoku v Donbasu narazí na čtyřicetitisícovou profesionální armádu, která je velmi vážným protivníkem.

54; Savčenkové advokát vysvětlil, proč se stáhl. Čevguz poznamenal, že bude Naděždě Savčenko nadále poskytovat právní pomoc.

55; V Nejvyšší radě informovali o nákupu ruských součástek pro ukrajinskou vojenskou techniku. Dmitrij Tymčuk prohlásil, že Ukrajina pociťuje potřebu nákupu náhradních dílů pro vojenskou techniku z Ruska.

56; USA oznámily brzké ukončení vojenské operace v Sýrii. Hovoří se o tom v prohlášení Bílého domu.

57; Ukrajina se pokouší vyprovokovat novou Karibskou krizi, říká Muradov. Ukrajina bude zadržovat veškerá plavidla vyplouvající z přístavů Krymu bez souhlasu Kyjeva.

58; Voják ukrajinské armády se dostal do nemocnice v těžkém stavu poté, co byl surově zbit svým velitelem. Informoval dnes o tom na tiskové konferenci plukovník Michail Filiponěnko.

59; Zacharova poradila francouzskému ministrovi zahraničí, aby si přečetl Julese Verna. Poznamenala, že ministr by si měl přečíst Děti kapitána Granta. Už v souvislosti s doporučením ze strany Borise Johnsona přečíst si Dostojevského Zločin a trest upozornila mluvčí ministerstva zahraničí, že ani ze sta podezření nevzniká důkaz.

60; Případ Skripalových: Rusko svolává Radu bezpečnosti. Rusko požádalo o uskutečnění zasedání Rady bezpečnosti OSN k incidentu v britském Salisbury.

61; Na Ukrajině v Oděské oblasti v obci Vinogradovka v Bolgradském okrese policista zahájil palbu ze samopalu, aby zachránil podezřelé před davem. V souvislosti s incidentem probíhá vyšetřování.

62; Rusko se chystá deportovat příslušníka domobrany Donbasu na Ukrajinu. Případ teď projednává svaz dobrovolníků Donbasu. Nebezpečí vydání na Ukrajinu by mu nehrozilo, kdyby vědomě neporušoval rozhodnutí soudu.

63; Desítky samopalníků vtrhnou do budovy Nejvyšší rady, vyvlečou poslance a na náměstí je postřílejí. Avkaov informoval o přípravě státního převratu. Labutinovi samopalníci se chystali obsadit parlament, vzít po jednom poslanci z každé frakce a všechny je zastřelit.

64; Kapitán Ukrajinou zablokovaného ruského plavidla byl hospitalizován. Kapitánovi se udělalo špatně. Tlak a srdce. Z vazby jej převezli do nemocnice, říká advokát členů posádky.

65; V ukrajinské vládě se mluvilo o „třistaleté válce s Ruskem“. Podle Grymčakových slov se Rusko snaží rozkolísat situaci pod jakoukoli záminkou na celém území Ukrajiny.

66; Britské ministerstvo zahraničí obvinilo Rusko z pokusu zkompromitovat vyšetřování Organizace pro zákaz chemických zbraní v případu Skripalových. Ve středu se v Haagu konalo zasedání výkonného výboru Organizace, na kterém Rusko předložilo společný návrh s Íránem a Čínou.

67; Centrální banka: Finanční pyramidy jsou maskovány jako kryptoměny. Centrální banka znovu varuje: Přílišný zájem o kryptoměny uškodí vaší kapse.

68; Avakov vyzval Porošenka, aby se vzdal prezidentských pravomocí. Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov nevidí Petra Porošenka jako jediného kandidáta na prezidenta za vládnoucí koalici.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!