Přehled zpráv – RusVesna 8.4.2018

vor_71; Manželský pár z Ukrajiny okrádal zámožné Poláky ve Varšavě. Varšavská policie zadržela manželský pár z Ukrajiny podezřelý z bytových loupeží u svých zaměstnavatelů.

2; Putin a Medveděv přijeli včera večer na Velikonoční bohoslužbu do chrámu Krista Spasitele. Slavnostní bohoslužby se zúčastnil také starosta Moskvy Sergej Sobjanin, další úřední osoby a veřejní činitelé.

3; V Doněcké republice zveřejnili podmínku pro rozmístění mírových sil OSN. Denis Pušilin poznamenal, že rezoluci o rozmístění mírového kontingentu v Donbasu podalo u OSN pouze Rusko.

4; Opilý veterán ATO „uložil bombu“ v kyjevském kině. Oznamovatel zanechal své kontaktní údaje a potom se osobně přišel přesvědčit, co se stalo.

5; Takhle to už nemůže pokračovat! Trump vyzval Čínu, aby přestala s nepoctivým obchodem. USA přicházejí o 500 miliard dolarů ročně po celá desetiletí, napsal Trump na Twitteru.

6; Radikálové v Donbasu jako faktor vítězství Ruského jara. 7. dubna proběhly oslavy čtvrtého výročí vyhlášení Doněcké lidové republiky. V Charkově nebo v Oděse se to nepovedlo, protože zde chyběly zdravě radikální síly.

7; Proč Trump stahuje vojska k hranici s Mexikem? Pentagon přesouvá jednotky Národní gardy k mexickým hranicím.

8; Uzbecký specnaz. Jak ruští bojovníci zachraňovali Tádžikistán. V době rozpadu Sovětského svazu zastínila občanská válka v Tádžikistánu všechny konflikty v postsovětském prostoru.

9; Kdo stojí za Skripalovou otravou a kdo se stane skutečnou obětí? Kdo vyhraje v konfliktu Británie a Kremlu?

10; Obrněná impotence ukrajinské nezávislosti. Čím vlastně bojují ukrajinské ozbrojené síly? Podle oficiální verze jsou ukrajinští vojáci „bohové války“, čemuž odpovídá jejich výzbroj. Skutečnost je ale diametrálně odlišná...

11; Jak Ukrajina podporuje teroristy v Rusku. Ukrajinská zločinná vláda nezapomíná na své „osobní“ teroristy a zajišťuje jim peníze a vyjednává o výměně.

12; Skripalův případ měl posloužit k odklizení Trumpa. V příběhu s otravou Skripalových zůstalo ještě mnoho nejasných momentů, ale největší zájem vzbuzuje otázka motivace: Proč? Kremelský dvojitý agent měl blízko ke konzultantovi pracujícímu pro bývalého špióna MI6 Christophera Steele.

13; Zruší Evropa pro Ukrajinu a Gruzii bezvízový styk? 98% žadatelů je odmítnuto, ale během projednávání jejich žádosti pobývají několik měsíců v EU, dostávají sociální dávky a další výhody...

14; Profesionální zabijáci. Jakou roli v holocaustu na Ukrajině sehráli místní nacionalisté? Jen za léta Velké vlastenecké války bylo na území Ukrajiny fyzicky zlikvidováno více než 1,5 milionu židů.

15; Syrští partyzáni zaútočili na základnu amerických speciálních jednotek a vyvěsili vlajku Sýrie nad městem Rakká. V Sýrii se objevila skupina Syrského národního odporu, která si klade za cíl vyhnat Američany ze Sýrie.

16; USA jsou v mezinárodních strukturách zastupovány nesoudnými lidmi. A je to u nich už tradice – stejně jako jejich velikášství.

17; Posádku lodi Nord nepouštějí z Ukrajiny. Devět členů posádky plánoval v noci na neděli opustit Ukrajinu a vrátit se do Ruska v diplomatických automobilech Ruské federace. Byli však zablokováni ukrajinskými pohraničníky na hraničním přechodu Goptovka v Charkovské oblasti.

18; „Smrtelně otrávení Skripalové zvažují přestěhování do USA. Stěhování plánují – světe div se – jako ochranu před dalšími atentáty.

19; Šéf aparátu Bílého domu pohrozil, že odstoupí. Generál ve výslužbě John Kelly po rozhovoru s Trumpem v Oválné pracovně pohrozil odchodem z funkce.

20; Nejtěžší zkoušky má Ukrajina za sebou, tvrdí Porošenko. Při svém velikonočním blahopřání Ukrajincům Porošenko prohlásil, že nejtěžší zkoušky má země již za sebou.

21; Státní department obvinil Rusko z použití chemických zbraní ve Východní Ghútě. Ministerstvo zahraničí USA vyjádřilo pochybnosti o tom, že si Rusko přeje mír v Sýrii.

22; Britský tisk vysvětlil „zázračné“ uzdravení Skripalových. Skripal už není v kritickém stavu, ačkoli ještě před několika týdny byli podle britských zpráv na pokraji smrti.

23; Už je známo datum setkání Lavrova a severokorejského ministra zahraničí. Ministr zahraničí KLDR Ri Jong-ho dorazí do Moskvy na setkání se Sergejem Lavrovem.

24; Minometné a granátometné ostřelování. Jak proběhla velikonoční noc v Donbasu? Pod palbou ukrajinských okupantů byly obce Spartak, Gorlovka, Lozovoje, Staromichajlovka a řada dalších obcí.

25; Před rokem byla zahájena sériová výroba čečenské bugginy Čaborz. Vyváží se do Sýrie a slouží i turistům.

26; Ukrajina slíbila, že propustí posádku lodi Nord přes Krym. Připomeňme, že ukrajinští pohraničníci zadrželi plavidlo Nord v Azovském moři 25. března. Na palubě bylo deset lidí, všechno občané Ruské federace.

27; Nejsou peníze. Ukrajina dostane od MMF méně než počítala. Podle předcházející prognózy chtěla Ukrajina získat 3,5 miliardy dolarů. Letos dostanou ale jen 1,35 miliardy.

28; Na Krymu narazila elektrická vlaková souprava do autobusu. Jsou oběti na životech. Podle předběžných zpráv je mezi obětmi jedno dítě.

29; V Japonsku budí zájem sláva ruské krasobruslařky Zagitovové. Poté, co Putin dostal darem od Japonska štěně rasy akita-inu, získává v Rusku toto plemeno velkou popularitu.

30; Za osm dní současného příměří přišly ozbrojené síly Doněcké republiky o dva obránce, kteří byli zastřeleni nepřátelskými ostřelovači.

31; V Rusku komentovali Porošenkova slova o konci těžkých zkoušek pro Ukrajinu. Porošenko vydává svá finanční vítězství za vítězství celého státu. Možná vychází z teze: Stát jsem já.

32; Rusko potřebuje ovládat Azovské moře, když sousedé podnikají tak drzé akce, řekl bývalý velitel Černomořské flotily. Admirál Katasonov komentoval situaci s rybářskou lodí Nord.

33; Na ruském ministerstvu zahraničí prozradili cíl dezinformací o chemických útocích v Sýrii. Bílé přílby byly už v minulosti opakovaně usvědčeny ze lží a spolupráce s teroristy. Vládní operace jsou zaměřeny na osvobození civilního obyvatelstva od vlády teroristů. Odpor kladou už jen nesmiřitelní radikálové, kteří využívají civilní obyvatelstvo jako živý štít.

34; Co se pro Ukrajince změnilo od 1. dubna? Byly zveřejněny podrobnosti zdravotní reformy. Reforma skončí za tři roky, kdy se za většinu zdravotních služeb bude platit. Jak se staví Ukrajinci k takovýmto novinkám?

35; Ukrajinská armáda ostřelovala zdravotnické středisko v Luganské republice. Zahynul voják. Informoval o tom oficiální představitel Národní policie Luganské republiky podplukovník Andrej Maročko.

36; Bezvládná těla opilců na dlažbě. Jak osvícená Evropa oslavila Velikonoce. Mýtus o Rusech jako silně pijícím národu už dávno rozptýlili svým chováním Angličané.

37; „Zvíře“ Asad. Trump se vyjádřil k chemickému útoku v Sýrii. Podle verze prezidenta USA za to i bez dalšího vyšetřování okolností může Putin osobně a taky Írán.

38; Bílý dům nevylučuje válku proti Sýrii. Jednáme o tom s Trumpem celý večer i ráno, prohlásil poradce prezidenta USA.

39; Porazit terorismus dokáže jen Rusko. USA nás zabíjejí už sedmnáct let, říká nejvyšší představitel Afghánistánu. Exprezident Afghánistánu Hámid Karzáí si myslí, že v boji s terorismem může pomoci pouze Rusko.

40; Ekologická katastrofa: Ve Finsku bylo rozlito až 50 tisíc litrů nebezpečné hořlavé látky methyl-tributylového éteru, která se dostala do životního prostředí.

41; Na tajný bunkr prezidenta USA útočí mraky much. Bunkr byl vybudován pod západním křídlem Bílého domu ještě za vlády Baracka Obamy.

42; Saúdská Arábie vykope kanál na hranici s Katarem. Původní cena projektu se odhaduje na zhruba 2,8 miliard dolarů.

43; V USA neznámý pachatel napadl kolemjdoucí nožem. Neznámý muž ozbrojený nožem spáchal útok na skupinu lidí v centru amerického města Indianopolis.

44; Sestra Naděždy Savčenko poblahopřála Ukrajincům k Velikonocům pomocí malovaných „velikonočních granátů“ místo vajec.

45; Mohutná kolona ruských tanků vstoupila na Ukrajinu. V Kyjevě začali panikařit. O této „události“ informovala ruská liberální novinářka Fatima Tlisova, která zveřejnila i video natočené údajně v obci Petrovka v Rostovské oblasti. Později upřesnila, že na záběrech nejsou tanky, ale bojová vozidla pěchoty. Podle nepotvrzených zpráv novinářka už požádala o azyl v USA.

46; Čím ses provinil, kocourku? Vedoucí ruské hudební skupiny věnoval báseň Skripalovic kocourovi. Šéf skupiny „Bachyt-kompot“ Vadim Stěpancov napsal báseň na památku zavražděného kocoura Sergeje a Julie Skripalových.

47; Ve vedení EU se objevili lidé se zdravým úsudkem, kteří mají zájem o hospodářskou spolupráci, říká Lavrov. Ministr připomněl, že už v roce 2015 Eurasijský hospodářský svaz navrhl Evropské unii zahájení procesu navazování hospodářských kontaktů.

48; Francie požaduje okamžité zasedání Rady bezpečnosti OSN ohledně situace v Sýrii. Avšak syrská stana už prohlásila, že obvinění z použití chemických zbraní syrskou armádou jsou nepřesvědčivá a už také nudná.

49; Už devět zemí požaduje svolání Rady bezpečnosti ohledně Sýrie: Velká Británie, Francie, USA, Polsko, Nizozemsko, Švédsko, Kuvajt, Peru a Pobřeží slonoviny vyzvaly k uskutečnění mimořádného zasedání OSN.

50; Na Ukrajině lidé probírají podivná Porošenkova blahopřání k Velikonocům. Objevily se také podivné plakáty s Porošenkovými gratulacemi.

51; Nyní se hraje hra „Kdo dřív“. Rusko svolává mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN. Na zítřek, 9. dubna svolává Rusko Radu bezpečnosti OSN na téma hrozeb
Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!