P.C.Roberts: Válka s Ruskem se blíží

USS Donald Cook transits the Mediterranean Sea.Ani v úterý ráno nebyl k dispozici žádný náznak toho, že by se Washington probíral k rozumu. Web Zero Hedge navíc oznámil, že Trump ruší svou cestu do Peru na Summit amerických států – a to prý proto, aby dohlédl na útok USA proti Sýrii. Jestliže se tento útok stane realitou, máme válku na krku.

RUSKO JE ROZLADĚNO FAKTEM, ŽE AMERICKÝ TORPÉDOBOREC PŘIPLOUVÁ K SÝRII BEZ OHLÁŠENÍ

V pondělí pozdě večer jsme oznámili, že americký torpédoborec USS Donald Cook (DDG-75), vyzbrojený raketovými střelami tomahawk i obranným protiraktovým systémem Aegis, se blíží k syrskému přístavu Tartus, sloužícímu jako logistická základna ruského námořnictva v Sýrii. Podle zprávy CNN nalézal se v tu dobu zmíněný torpédoborec 100 kilometrů od přístavu.

Rusko je vyhlídkou na skutečnost, že další měření sil je na spadnutí, pochopitelně znepokojeno. Deník Pravda píše, že předseda branného výboru Dumy Vladimir Šamanov prohlásil, že USA přiblížení skupiny amerických válečných lodí k námořní základně Tartus neohlásily.

„Skupina lodí amerického námořnictva se objevila 150 kilometrů od oblasti přístavu Tartus. Je v mezinárodním styku běžnou praxí, že potencionální účastníci události v oblasti jsou předem informováni. My jsme informováni nebyli, třebaže máme ratifikovanou dohodu na dvě základny v Sýrii – a to Tartus a Khmeymim“, řekl Šamanov.

„Prezident Trump navíc řekl, že popřemýšlí o raketovém útoku na Sýrii a to bez ohledu na jakékoli rezoluce Rady bezpečnosti OSN. To všechno zapáchá něčím, co už je mimo rámec uznávaných mezinárodních pravidel“ , dodal Šamanov a naznačil, že Rusko se na útok proti Sýrii připravuje.

Znepokojující je též ta skutečnost, že ruský velvyslanec v OSN Vasilij Nebenzja v pondělí řekl, že Američané budou čelit „vážným důsledkům“, pokud Sýrii napadnou.

„Opakovaně jsme americkou stranu varovali o vysoce negativních důsledcích, jež mohou následovat, jestliže bude proti legální syrské vládě použito zbraní, a nedejbože, ty zbraně ohrozí naše vojáky, kteří jsou v Sýrii legálně“ řekl ruský velvyslanec v OSN na pondělním zasedání rady bezpečnosti.

Nicméně se po pondělní zprávě, že osobní Trumpův právník se stal terčem útoku FBI, se jako pravděpodná objevila možnost, že Trump v zoufalém pokusu vymanit se z domácích problému zvolí vojenské řešení v Sýrii jako nezbytné pro sebe osobně.

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2018/04/10/war-russia-approaching/
12 Komentářů k P.C.Roberts: Válka s Ruskem se blíží

 1. Kamensky napsal:

  Putine prober se. Vzpomeň si na to jak by si se zachoval jako kluk. Dej jim po držce dokud je čas. Začni Británií, Mayovou, tou jejich zdegenerovanou královskou rodinou a tím blbečkem na ministerstvu zahraničí. Nezapomeň na Izraelce. Jestli na světě existuje faleš, je to Izraelec. Už to že se spolčili se Saudskou arábií je zrada vlastního národa. Prostě taky potřebujou po držce, aby si uvědomili, že jsou jen ubohej americkej poskok. Když to neuděláš, budou ti ti zkurvenci okopávat kotníky navěky.

 2. hel napsal:

  teď už tam jsou i britské ponorky…mám dost..americký a britský predátor nikdy nebude nasycen, stále potřebuje novou a další lidskou krev a utrpení

 3. Paw napsal:

  Kdyz t cely o povede Trump tak sem v klidu..Dopadne to jako se Skripalem…Lidi uz se jemu zacinaji posmivat…

 4. Paw napsal:

  Z dalky to vypada ,ze usaci ani neuvidi co je zabilo…

 5. proud napsal:

  Blizi se hovno!!!

 6. proud napsal:

  Jen idiot vymysli zavadejici a spatnej nazev clanku,kterej je potreba mu omlatit o jeho blbou hubu.

 7. Martin Rubáš napsal:

  Západ stojí o novou válku s Ruskem aby mohl utáhnout šrouby a zcenzurovat takzvaná alternativní média, jako ruské agenty. Bohužel.

  http://www.epshark.cz/clanek/596/jsme-na-prahu-nove-studene-valky

 8. proud napsal:

  Jak to jeste jinak rict……………………..kdyz si ji privolavate,budete ji mit…………tu vasi pravdepodobne posledni.A to jsou ty rozdily,mezi spatne napsanejma a dobre napsanejma clankama,je jedno o cem jsou,protoze i negativni vec jde napsat pozitivne a obracene.Tak se pozna kdo umi a kdo neumi,anebo kdo cemu slouzi.

 9. Rafael napsal:

  Soldaty, druzja, eto zdes Duglas Kook, lodka za milliard dolarov. I toze eto zdes knopka dlja Iskandera. Ktoryj pokupatel chocet nazat na knopku, ja predlagaju 20 rublej, любые берущие ?

 10. dyk napsal:

  Problém je, že s USA vrakmi sa zaserie more a Sýrsky prístav. Kto a za čie peniaze sa to odstráni!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!