Přehled zpráv – RusVesna 9.4.2018

doroga61; Ukrajinci jsou v šoku ze stavu nejdůležitější dálnice v zemi. Místo slibovaných vysokých evropských standardů se obyvatelé Ukrajiny vracejí do pradávných předindustriálních dob.

2; V maďarských volbách přesvědčivě vyhrál „Putinův kamarád“ Viktor Orbán. Svědčí o tom výsledky sčítání hlasů zveřejněné maďarskou centrální komisí.

3; V Záporožské jaderné elektrárně se znovu automaticky odpojil energoblok. Informuje o tom tisková služba společnosti.

4; Na Velikonoce 2015 Bůh daroval doněckým domobrancům život. Bojovník brigády Vostok vyprávěl o tom, jak on a jeho spolubojovníci jen zázrakem přežili během dělostřeleckého ostřelování na Velikonoce 2015.

5; Proč Rusko není Západ. V čem spočívá konkrétní výhoda Ruska v blížící se světové krizi? Rusko musí napsat svou historii, která bude oproštěna od cizích ideologických nánosů.

6; Ozbrojenci opouštějí svou poslední pevnost ve Východní Ghútě. Ze syrského města Dúmá ve Východní Ghútě odjeli první autobusy s ozbrojenci skupiny Džejš al-Islám a členy jejich rodin.

7; Americká učitelka je v šoku ze studentů. Ze svých pocitů se vypsala na sociálních sítích. Své povolání hodlá pověsit na hřebík. Možná nezvládne ani dokončit školní rok. Nejde ale jen o chování studentů, ale hlavně jejich rodičů.

8; Čína je připravena na válku o vládu nad světem. Čína stále aktivněji zveřejňuje své ambice na rozšíření svého vojenského vlivu.

9; U Kyjeva opilí vojáci ukrajinské armády šikanovali babičku a vymáhali od ní peníze. Celou akci jeden z „hrdinů“ ATO natáčel na mobilní telefon.

10; Ukrajina musí bojovat s Ruskem na život a na smrt až do konce. Starý svět odchází, nový přichází, ale ještě nepřišel. Síly starého a nového vedou aktivní boj za osobní štěstí.

11; Základna syrské armády byla napadena raketami. Síly protivzdušné obrany zahájily odvetnou palbu. Letecká základna syrských ozbrojených sil T4 na východě provincie Homs byla napadena raketami.

12; Podplukovník Maročko: Žádné chorvatské scénáře u nás nebudou. Scénář je jediný – donbaský. Gennadij Dubovoj pořídil interview s oficiálním představitelem Národní policie Luganské republiky.

13; Pentagon odpověděl na obvinění z útoku na základnu syrské armády. Americká strana je o útoku informována, ale nepotvrzuje svůj podíl na tomto nevydařeném útoku.

14; Západ dělá všechno pro to, aby Putin vydržel ještě i páté volební období. Ať dělá Washington cokoli, aby odstranil Vladimira Putina a zastavil obnovení síly Ruska, vše má přesně opačný efekt.

15; Naše odpověď agresorovi. Byly zveřejněny záběry z likvidace raket útočících na syrskou vojenskou základnu T-4 v provincii Homs.

16; Čtvrti města Salisbury uzavřené policií po otrávení Skripala ovládly potkani. Předtím na policii prohlašovali, že vyšetřování Skripalova případu může trvat měsíce a oblast zůstane dlouho uzavřená.

17; Generální tajemník NATO se bojí modernizace ruských jaderných zbraní. Stoltenberg prohlásil, že jaderné zadržování má v souvislosti s rostoucí silou Ruska velkou prioritu.

18; Izrael odmítl komentovat letecký úder na vojenskou základnu syrské armády. O nočním útoku na leteckou základnu ležící v syrské provincii Homs nechce Izrael mluvit.

19; Ukrajina nadále šikanuje námořníky z lodi Nord. Včera Ukrajina garantovala kerčským námořníkům návrat domů přes hraniční přechod Čongar. Otázka je však v tom, KDY se tak stane.

20; V Rusku se prudce zvýšil počet hypotéčních úvěrů. Zavedení nových mechanismů podpory hypotéčních úvěrů napomohlo celkovému zvýšení počtu úvěrů o 85%.

21; Dvacet let přemýšlel. Ljaško se rozhodl, že se ožení. Sňatek je plánován na 2. června. Dostal nůž na krk od své partnerky, se kterou má šestnáctiletou dceru: Jestli chce přemýšlet dalších dvacet let, tak ale s jinou...

22; USA chystají nové protiruské sankce. Předtím Trump označil prezidenta Sýrie za „zvíře“ a Rusko a Írán obvinil z podpory jeho režimu.

23; Americké sankce způsobily propad akcií RusAlu. Metalurgická společnost RusAl Olega Děripasky se po posledních tvrdých sankcích ocitla na hraně dluhového bankrotu.

24; Teroristé Islámského státu se v souvislosti s útokem na vojenskou základnu syrské armády pokusili přejít do útoku. Ozbrojenci uskutečnili pokus o průlom na dvou místech v syrské provincii Homs.

25; Rusko není schopné spravovat Krym, říká exprezident Ukrajiny Kravčuk. První prezident nezávislé Ukrajiny tvrdí, že v roce 1954 šoupli poloostrov Ukrajině, protože Moskva nebyla schopna se s ním vypořádat.

26; Centrální banka zrušila licenci krymské bance VVB. Ruská centrální banka zrušila krymské bance VVB licenci na provádění bankovních operací.

27; McCain požaduje, aby Trump zaútočil raketami na Sýrii. Odepsaný rusofobní senátor, u kterého byla odhalena neléčitelná forma rakoviny mozku, vystupuje s krvežíznivými výzvami.

28; Během útoku na vojenskou základnu syrské armády bylo na nebi pozorováno izraelské letadlo. Informovala o tom libanonská televizní stanice Al-Majadín.

29; Raketový úder na základnu syrské armády má na svědomí Izrael, říká ruské ministerstvo obrany. Jednotkami protivzdušné obrany syrských ozbrojených sil bylo během náletu zlikvidováno pět řízených raket, informuje ruské ministerstvo obrany.

30; Na Ukrajině se vzbouřili vězni ve věznici. Pracovníci věznice byli uráženi celé dva týdny. V souvislosti s tím ženská část kolektivu dočasně nepracovala.

31; Severokorejský ministr zahraničí přijel do Moskvy. Během třídenní návštěvy se Ri Jon-ho setká se svým ruským kolegou Sergejem Lavrovem.

32; Google vyhlásil válku Pentagonu. Pracovníci korporace odmítají vytvářet technologie pro vedení války.

33; Ruští námořníci z lodi Nord opět nemohli opustit Ukrajinu. Ukrajinská strana drzým způsobem trvána tom, aby občané Ruska vycestovali na Krym na ukrajinské pasy.

34; Izraelská armáda odmítá komentovat obvinění z náletu na syrskou vojenskou základnu. Připomeňme, že o tom, že raketový útok byl veden izraelskými stíhačkami, informovalo ruské ministerstvo obrany.

35; Venezuelská policie zatkla „umělce“-kanibala, který zavraždil jiného muže, aby snědl části jeho těla a pomocí krve namaloval obraz.

36; Radary získají oči. Ruští vědci zahajují novou éru radiolokace. Vypadá to, že v klasické radiolokaci začíná nová éra, která se dnes ještě zdá být fantazií.

37; Pohanů je v Azovu více než pravoslavných, vypráví vojenský kaplan neonacistů. Když slyšíme, že Ukrajina sklouzává do středověku v jeho nejhorších projevech, nejedná se o prázdnou frázi.

38; Zamyslete se! Porošenko vyzývá Evropu, aby si odebírala plyn přes Ukrajinu místo „Severního proudu – 2“. Plynovod „Severní proud – 2“ podle Porošenkových slov nemá reálný ekonomický základ.

39; Turecko musí vrátit syrský Afrín pod kontrolu Damašku, říká Lavrov. Jde o postup po ukončení operace „Olivová ratolest“.

40; Útok ukrajinských diverzantů u Gorlovky. Ukrajinská armáda přechází k vedení války, když hlavní pozornost je soustředěna na činnost diverzních skupin.

41; Úřady nechají zbourat Skripalův dům i hospodu a restauraci,kde obědval. Po vraždě domácích zvířat bývalého špióna to opět připomíná zametání stop.

42; Majdanovský rusofob Portnikov vyzval k modlitbám za celistvost a blaho Ruské federace.

43; Naši vojáci už zareagovali. Lavrov se vyjádřil k hrozbám USA, že zahájí vojenské akce proti Sýrii. My ale máme vůči Sýrie své závazky, připomněl Lavrov.

44; Rusko zveřejnilo korespondenci s Theresou May. Generální prokuratura zveřejnila korespondenci s premiérkou Velké Británie Theresou May z doby, kdy byla ještě britskou ministryní vnitra. Korespondence se týká zajištění bezpečnosti účastníků trestního řízení v případu Borise Berezovského. V té době Londýn zamítl největší množství žádostí o vydání zločinců.

45; Ukrajinu poprvé pozvali na setkání ministrů zahraničí Velké sedmičky. Ukrajina se tam bude připravovat na přijímání vážných strategických rozhodnutí vůči Rusku.

46; Erdogan se setkal s Porošenkem na letišti v Istanbulu. Setkání se podle slov tureckého ministra zahraničí odehrálo „za pochodu“.

47; Vyhoštění američtí diplomaté se vyznali z lásky k Rusku. Vyhoštění diplomaté zveřejnili nostalgické video jako rozloučení.

48; Sankce postihly rubl. Kurs dolaru přesáhl 60 rublů v souvislosti s rozprodejem ruských aktiv po zavedení amerických sankcí.

49; Roskomnadzor informoval, jak Facebook vysvětlil blokování Kadyrova. Kadyrovovy profily přestaly fungovat 23. prosince 2017. Důvodem bylo zařazení Kadyrova na sankční seznam. Facebook ale neobjasnil, proč nezrušil profily i dalším, kteří se na seznamu objevili.

50; V Kremlu označili nové sankce USA za „do nebe volající“ z hlediska zákonnosti. Je to dost nový jev a my jsme svědky prvních projevů negativního charakteru, řekl Dmitrij Peskov.

51; Turecko je připraveno vyslat mírové síly na Donbas. Bylo to řečeno během návštěvy ukrajinského prezidenta Petra Porošenka v Turecku.

52; Rusko má před sebou staletí geopolitické samoty, říká Surkov. Surkov prohlásil, že Rusko čeká sto až tři sta let geopolitické samoty.

53; Skripalova neteř se obrátila na Theresu May formou otevřeného dopisu, kde si stěžuje, že musela kvůli (nakonec neudělenému) vízu jezdit z Jaroslavle do Moskvy. Navíc kvůli tomu musela o osudu svého strýce informovat jeho devadesátiletou matku, kterou by jinak byli rádi tohoto šoku ušetřili.

54; V Radě federace varovali před drsnými následky destabilizace situace v S7rii. Nejhorším způsobem se to odrazí na těch, kteří napětí na Blízkém Východě zvyšují.

55; V důsledku izraelského náletu na syrskou leteckou základnu zahynuli Íránci. Jeden mrtvý je z města Tabríz, druhý z Achvazu a třetí z Kumu.

56; V Moskvě odsoudili Američana za pokus „prodat“ jmenování do vedoucí funkce za 7 milionů dolarů. Moskevský soud odsoudil občana USA George Hagera ke třem letům odnětí svobody. Jeho ruští spolupachatelé dostali 3,5 a 4 roky.

57; Rusko nikdy nebude ustupovat ultimátům Západu, říká Lavrov. To není jazyk, kterým by se mělo s Ruskem mluvit.

58; Islámský stát – náš vzor! Vůdce ukrajinských neonacistů vyzývá k teroristickým činům v Moskvě. Je potřeba, aby se národně-osvobozenecký boj změnil ve válku za víru.

59; Trump slibuje, že za 24 až 48 hodin rozhodně o útoku na Sýrii. Předtím Západ obvinil Damašek z údajného chemického útoku na syrské město Dúmá.

60; Učitel-extremista, který podporoval Ukrajinu, byl odsouzen za protiruskou báseň. Učitel němčiny byl uznán vinným podle článku podněcování zášti a nenávisti.

61; V Íránu informovali, proč Izrael podnikl útok na syrskou vojenskou základnu. Izrael se raketovým úderem pokouší odvést veřejnou pozornost od tragédie v pásmu Gazy.

62; Státní department USA obvinil Rusko a Írán z chemického útoku v Sýrii. Írána Ruská federace jsou odpovědné za chemický útok, ke kterému došlo podle verze amerických úřadů v syrském městě Dúmá.

63; OSN není schopna ověřit prohlášení o chemickém útoku ve městě Dúmá. OSN nemá možnost prověřit tvrzení o použití chemických zbraní v Sýrii.

64; Ruští oligarchové přišli za jediný den o více než 12 miliard dolarů. Nové ekonomické sankce USA způsobily ruským miliardářům značné škody.

65; V Řecku byli zatčeni Ukrajinci, kteří jsou podezřelí z přepravování nelegálních migrantů. Nedaleko řeckého poloostrova Peloponésos bylo zadrženo 64 migrantů a tři převažeči lidí.

66; V Doněcké republice bylo modernizováno Bojové vozidlo pěchoty BMP-2. Když se fotky vozidel objevily na internetu, vyvolaly bouřlivé diskuse na specializovaných fórech věnovaných zbraním a vojenské technice.

67; Rusko a Írán jednají o vzájemném uznávání národních platebních karet. V pondělí 9. dubna se konala oficiální návštěva předsedy Státní dumy Vjačeslava Volodina v Teheránu.

68; Rada bezpečnosti OSN pořádá mimořádné zasedání ohledně Sýrie z iniciativy Ruska. Hlavním tématem je údajný chemický útok v syrském městě Dúmá.

69; USA našly tajné zařízení instalované Čínou na sporných ostrovech. Podle informací novinářů budování těchto systémů může mít vliv na operace amerických námořních sil v tomto regionu.

70; Stálý představitel Ruské federace v OSN obvinil Západ z podpory teroristů v Sýrii. Teroristé a extremisté podporovaní zahraničními sponzory v Sýrii prohrávají. Cílem dezinformací o použití otravných látek syrskou armádou je chránit teroristy a vytvořit si záminku k silovému úderu zvenčí.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 9.4.2018

  1. Ruda napsal:

    Bohužel pro nás všechny válka je čím dál blíže.Zločinci režimů USA,Izraele,Británie Turecka,Francie a dalších poskoků ze zemí NATO d činí vše pro rozpoutání války proti Rusku.Debilní Tramp vyhrožuje Rusku a jmenovitě prezidentu Putinovi .Ten nebojácně řekl ,že budou bránit Sýrii .Amerikáni soustředili kolem Sýrie velké množství vojska .Čínské vedení dostalo včera rozkaz plout k Sýrii a v případě přepadu Sýrie režimem USA a jejich poskoků, se okamžitě zapojit do boje po boku Ruska

  2. Ruda napsal:

    Zapomněl jsem doplnit odkazem na přesné události -------------------https://dimpenews.com/2018/04/11/%CE%BA%CE%B1%CE%B6%CE%AC%CE%BD%CE%B9-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%B2%CF%81%CE%AC%CE%B6%CE%B5%CE%B9-%CE%B7-%CE%BC%CE%B5%CF%83%CF%8C%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CE%BF%CF%82-%CE%B1%CE%B5%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BB%CE%B1/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!