Přehled zpráv – RusVesna 11.4.2018

poklonskay1; Poklonskaja určila ukrajinským vyšetřovatelům, kteří ji podezírají z vlastizrady, čas i místo pro setkání. Přijme je ve své pracovní době ve své kanceláři. Je zvědavá, zdali se za ní opravdu vypraví.

2; Do vzduchu vzlétly stíhačky ruského letectva s protilodními raketami. Bojové letadlo ruského letectva bylo zaznamenáno na nebi v provincii Latakíja, kde sídlí ruská letecká základna Hmeimim.

3; Jaké zbraně mohou Rusko a USA použít v Sýrii? USA v případě úderu na Sýrii může použít rakety s plochou dráhou letu a také „neviditelná“ letadla a strategické bombardéry.

4; Naší povinností je varovat: Úder USA na Sýrii povede k obludným následkům. Rusko se setkává s právním a geopolitickým šílenstvím ve velmi varovném měřítku.

5; Situace v Sýrii se vyostřuje. Na nebi létají letadla koalice, civilní letový provoz byl zastaven.

6; Švédská škola zakázala domácí úkoly a písemky kvůli stresování žáků. Pokud se zákaz pozitivně odrazí na práci učitelů a na výkonu žáků, bude prodloužen o další dva měsíce.

7; Ve lvovském baru zbyli návštěvníka kvůli stížnostem na ruskou hudbu. Ve věci bylo zahájeno trestní řízení.

8; Theresa May odmítla Trumpův návrh na společný útok na Sýrii, píší The Times.

9; Proč je třeba zrušit Pax Americana? Pax Americana je projekt, o němž je dnes už možné říci, že je to neúspěšný projekt našich protivníků.

10; Apokalypsa se odkládá. Nevěřím tomu, že Trump je připraven stát se sebevrahem ve jménu vlastní svévole a svévole těch, kteří mu našeptávají.

11; Je to směšné a ponižující. Ukrajina má v úmyslu zavést sankce proti Rusku přesně podle těch amerických. Ukrajina zavede podle amerického vzoru sankce vůči ruským podnikatelům.

12; V Chabarovsku havaroval vrtulník Mi-8. Na místě havárie vznikl požár.

13; Mohutné ostřelování Doněcka. Ukrajinská armáda zahájila palbu na severní obvody města. Obyvatelé města informují, že takhle silné ostřelování už dávno nebylo.

14; Vojenský vrtulník narazil v Německu do věže letiště. V důsledku havárie zahynul jeden člověk.

15; Bylo by třeba předložit důkazy Asadovy viny, než zahájíme válku, říká redaktor Fox News. Poté, co redaktor Fox News položil ostré otázky, okamžitě byl zařazen mezi Putinovy agenty.

16; V Oděse neonacisté spálili svatojiřskou stuhu. 10. dubna Oděsa slavila Den osvobození města od německých fašistických okupantů.

17; Medveděv informoval Putina o absolutně stabilní ruské ekonomice. Na setkání s prezidentem premiér referoval, že situace v ruské ekonomice je absolutně stabilní.

18; Trump projednal s poradci rozsáhlý úder na Sýrii. Zvažuje se možnost současného úderu na několik cílů naráz.

19; Rusko obnovuje pravidelný letecký provoz s Egyptem. 11. dubna po dvou a půl letech Aeroflot uskuteční pravidelný let z Moskvy do Káhiry.

20; Ukrajinská armáda pálila z těžkého dělostřelectva na okraje Doněcka. Vznikly hmotné škody, hlásí velení Doněcké republiky. Kromě dělostřelectva nepřítel použil minomety ráže 120 mm a 82 mm.

21; Julii Skripal převezli do nemocnice na vojenské základně. Žena se tam nachází z důvodů její bezpečnosti.

22; Londýn se urychleně zbavuje hliníku od Děripasky. Londýnská burza kovů (LME) od 17. dubna zavádí omezení spolupráce se společnosti RusAl Olega Děripasky.

23; Tři obyvatelé Doněcka byli zraněni v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády, hlásí velení. Podle upřesněné informace se počet poškozených domů zvýšil na osm.

24; Německý miliardář se ztratil v Alpách. Šéf německého holdingu Tengelmann Group, do kterého patří i síť stavebních obchodů OBI, se od soboty neozývá.

25; Pentagon se bojí zasáhnout při útoku ruské vojáky v Sýrii, píší americká média. Zatímco v Pentagonu plánují vojenskou odpověď na údajný chemický útok, Bílý dům se pokouší vyhnout přímé konfrontaci s Ruskou federací.

26; Dobré zprávy z Berlína. Naftogaz komentuje prohlášení Merkelové o „Severním proudu – 2“. Naftogaz prohlásil, že pod kůží beránka „Severního proudu – 2“ se začíná objevovat jeho skutečná podstata.

27; Rubl pokračuje v poklesu. Euro za 80, dolar za 64. Kurs eura během obchodování na Moskevské burze překonal hranici 80 rublů – poprvé od března 2016.

28; Ruské vojenské námořnictvo vyšle do Sýrie dodatečné bojové síly. Informuje o tom zdroj ve vojenských kruzích.

29; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byli zraněni rodiče pěti dětí. Otec má střepinové zranění krku, matka v břišní dutině.

30; Vojenský dopravní letoun IL-76 havaroval v Alžírsku. Odhaduje se 200 mrtvých. K havárii došlo kolem 8:00 hod, místního času na severu země.

31; Svět se změnil, V Moskvě informují proč se Spojeným státům nepodaří zničit Sýrii. Spojeným státům se nepodaří zlikvidovat státnost Sýrie. Svět se změnil. Amerických lokajů je méně než suverénních zemí.

32; Při havárii vojenského letadla v Alžírsku nikdo nepřežil. Letadlo mířilo ze severu země na jihozápad. Většina lidí na palubě byli vojáci.

33; Mezi vyhoštěným ruskými diplomaty byli tři pracovníci Služby zahraniční rozvědky. Novináře o tom informovala sama zahraniční rozvědka.

34; Status aspirantské země je jen pár slov na stránkách, ale rozhodně žádný předstupeň k integraci, říká zástupce generálního tajemníka NATO. Společná politika NATO vůči Ukrajině se po přidělení tohoto statusu nijak nezměnila.

35; V Srbsku havarovalo vojenské letadlo. Ke katastrofě došlo na předměstí Bělehradu.

36; Počet obětí ostřelování Doněcka vzrostlo na sedm. Ještě ráno se mluvilo o třech zraněných, z nichž dva byli rodiče několika dětí.

37; V Kremlu komentovali „napjatou situaci kolem Sýrie“. Novináři požádali tiskového tajemníka ruského prezidenta, aby komentoval fámy o připravovaném úderu USA.

38; Stínová CIA (Stratfor) označila pravděpodobné cíle úderů USA na Sýrii. Stratfor si myslí, že nová operace bude rozsáhlejší než úder z dubna 2017.

39; Připrav se, Rusko! Trump slibuje, že zaútočí na Sýrii. Rusko, připrav se, protože poletí rakety kvalitní, nové a hlavně „chytré“.

40; Děsivá katastrofa: Při havárii vojenského IL-76 v Alžírsku zahynulo 257 lidí. Na místě havárie byl objeven jeden zraněný, který se nachází v kritickém stavu.

41; Trump se prostřednictvím svého Twitteru obrací na Rusko. Po svém probuzení začal Trump šokovat svět tím, co on evidentně považuje za zahraniční politiku.

42; Zacharova sdělila Trumpovi, kam by měly letět „chytré“ rakety. Mimochodem, byli inspektoři Organizace pro zákaz chemických zbraní varováni, že „chytré“ rakety zničí všechny důkazy o použití chemických zbraní?

43; Bylo pobořeno a poškozeno 60 bytů a domů. Situace na linii bojového dotyku se prudce vyostřila. Příměří bylo znovu zmařeno ukrajinskou stanou.

44; Bylo zahájeno trestní řízení proti veliteli protipožární jednotky, která hasila obchodní centrum „Zimňaja višňa“. Ve vyšetřovacím výboru si myslí, že jejich nedbalost vedla ke smrti 37 lidí, kteří se nacházeli v kinosále.

45; Ve Státní dumě popřeli fámy o evakuaci Asada z Damašku. Asadova rodina se rovněž nachází v Damašku.

46; Francie je připravena zaútočit na Sýrii ze svého území, píší média. Pokud bude úder schválen, bude veden z území Francie a nikoli z francouzských základen na Blízkém Východě.

47; USA poslaly do vzduchu „letadlo soudného dne“. Letadlo je určeno pro využití jako komunikačního prostředku v případě použití jaderných zbraní nepřítelem.

48; Zacharova odpověděla na nápad Donalda Trumpa zastavit závody ve zbrojení. Nedávno Trump řekl, že vztahy s Ruskem jsou nyní horší než kdykoli v minulosti, a vyslovil myšlenku zastavit závody ve zbrojení.

49; USA považují dodržování pravidel a zákonů za slabost, říká Volodin. Poznamenal, že Rusko buduje mezinárodní vztahy na principech přátelství a dvoustranných vztahů bez dvojích standardů.

50; Francouzská stíhačka omylem shodila bombu na podnik. Dvě letadla francouzského letectva prolétala nad obcí Nogent sur Vernisson, když jedno z nich upustilo leteckou bombu. Byli zraněni dva lidé.

51; Trump řekl, co způsobuje nepřátelství mezi Ruskem a USA. Donald Trump prohlásil, že současný negativní vztah je vyvolán vyšetřováním „případu vměšování do amerických voleb“.

52; Rusko vyslalo vojenskou policii do města, kde ozbrojenci oznámili „chemický útok“. Do syrského města Dúmá ve Východní Ghútě od čtvrtka 12. dubna bude poslána vojenská policie.

53; Generální štáb komentoval děsivá čísla Světové zdravotnické organizace o počtu zraněných v důsledku „chemického útoku“ ve městě Dúmá. Rusko je znepokojeno prohlášením WHO o údajně pěti stech zraněných lidech v důsledku použití toxických látek ve městě Dúmá.

54; Savčenková napsala z vězení výzvu k Lucenkovi. Savčenko žádá o povolení, aby jí bylo umožněno setkání s oficiálními asistenty a konzultanty.

55; Třetí světová válka v Sýrii. Izrael útočí před americkým úderem a protiúderem ze strany Ruska. Israel Šamir informoval o tom, že Izrael mazaně útočí na své nepřátele v Sýrii.

56; Putin prohlásil, že ve světě začíná panovat chaos. Prezident Ruské federace vystoupil na ceremoniálu předávání pověřovacích listin velvyslancům zahraničních států ve Velkém Kremelském sále.

57; Eskalace napětí. V Kremlu odpověděli na Trumpovy hrozby. Tiskový mluvčí prezidenta Ruska zdůraznil, že USA se pokoušejí využít smyšlenou záminku pro úder na Sýrii.

58; Ruské ministerstvo financí vyčlení prostředky na pomoc společnostem, které se staly terčem sankcí. Ministerstvo financí může poskytnout RusAlu krátkodobou likviditu prostřednictvím Promsvjazbanky.

59; Ruský generální štáb komentoval přesun americké úderné skupiny s letadlovou lodí Harry Truman do Středozemního moře. Konvoj má připlout do Perského zálivu počátkem května.

60; Ruské vojenské loďstvo uzavřelo pobřežní oblasti Sýrie a zahájilo raketové střelby. Ve zprávě se uvádějí souřadnice uzavřené oblasti a mluví se o cvičných střelbách.

61; Ruští novináři byli zraněni při ostřelování autobusu v Sýrii. Informuje o tom tisková služba ruského ministerstva obrany.

62; Ukrajina může zmizet z mapy světa, říká bývalý ministr obrany. Můžeme zmizet z mapy světa v důsledku korupce a rozčarování, zdůraznil Gricenko.

63; Ukrajinská armáda za několik týdnů zlikvidují vojska Doněcké a Luganské republiky, chvástá se Turčinov. Podle jeho slov je rozhodující otázkou, kolik dodatečných divizí Putin vrhne proti Ukrajině.

64; Mezi USA, Británii a Francií nepanuje jednotný názor ohledně Sýrie, říká šéf výboru Státní dumy pro obranu Vladimir Šamanov.

65; Ostřelování ruských novinářů v Sýrii. Novináři zranění v Sýrii v důsledku ostřelování autobusu utrpěli lehčí střepinové průstřely.

66; Čínská armáda podpoří Rusko proti USA, píše Newsweek. Velení Čínské armády ujistilo Rusko v podpoře v souvislosti s narůstajícím napětím mezi Moskvou a Západem.

67; Porošenko vykonává vůli USA, říká generál ukrajinské armády, bývalý zástupce náčelníka Generálního štábu ukrajinské armády Jurij Dumanskij.

68; Rusko a USA zahájily dialog o Sýrii, říká bývalý velitel výsadkových vojsk. Ruská strana přímo komunikuje s vedením Výboru náčelníků štábů amerických ozbrojených sil. S NATO komunikuje prostřednictvím Turecka.

69; Julija Skripal odmítla konzulární pomoc Ruska. Dívka také oznámila, že se zatím nehodlá bavit s novináři.

70; Nejdřív Ukrajina dobude zpět celý a potom Krym, říká Turčinov. Návrat okupovaných teritorií je nejdůležitější prioritou pro naši zemi, říká Turčinov.

71; Bílý dům oznámil možnost úderu proti ruským vojákům v Sýrii. Spojené státy nevylučují možnost úderu na ruské ozbrojené síly v Sýrii.

72; Britské ponorky zaujímají bojové pozice. May svolala naléhavé zasedání vlády, píše Daily Telegraph. Připomíná se, že úder na území Sýrie se může uskutečnit už ve čtvrtek 12. dubna.

73; USA mohou zaútočit na Sýrii už v nejbližších hodinách, říká bývalý poradce Státního departmentu. Úder USA na Sýrii může být proveden už v nejbližších hodinách, myslí si expert z Atlantické rady.

74; V reakci na hrozby USA nastolily lodě ruského vojenského námořnictva válečný řád u břehů Sýrie. USA zveřejnily snímky přístavu Tartus pořízené z izraelské družice.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna 11.4.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!