Přehled zpráv – RusVesna 12.4.2018

putin-i-tramp1; Trump nadále věří v nutnost dobrých vztahů Ruska a USA, zní z Bílého domu. Prezident si dlouho myslel, že dobré vztahy Ruské federace a USA jsou dobré pro celý svět, říká tiskový mluvčí Bílého domu.

2; Spletli se ve svém spojenci. Jak Francie v Sýrii šlápla vedle. Paříž by měla projevit trochu samostatnosti v syrském urovnání a přiznat, že od roku 2011 nedělala všechno správně.

3; Proč Čína nespěchá na pomoc Rusku v Sýrii? Teze, že „Čína se nám bude snažit pomoci“ vychází z pocitu „jsme slabí, ještě nepadl ani jeden výstřel a už prosíme o pomoc“. Situace ale taková není.

4; Je to lavina. Maďarsko ohrožuje samotnou existenci Evropy. Velkou výzvou pro Evropu nazývá západní tisk maďarského premiéra Viktora Orbána.

5; Za vraždy ruských spoluobčanů v Donbasu by měl být zaveden trest smrti, říká poslanec. To, co dnes probíhá v Donbasu je přímou odpovědnosti Porošenka a jeho spolupachatelů.

6; Kanada se nehodlá účastnit vojenské agrese USA proti Sýrii. Oznámil to kanadský premiér Justin Trudeau.

7; Ukrajina má v úmyslu vymáhat od Ruska ústupky ohledně plynu. Podle slov ukrajinského ministra energetiky a uhelného průmyslu Igora Nasalika potřebuje země minimálně 40 miliard kubických metrů plynu.

8; Írán podpoří Sýrii ve válce s USA a Izraelem. Toto prohlášení učinil hlavní poradce Nejvyššího vůdce Íránu Alí Akbar Velájatí po Trumpových výhrůžkách.

9; Významný den: Východní Ghúta je zcela osvobozena od ozbrojenců, říká generál ruských ozbrojených sil. Ve městě osvobozeném od ozbrojenců Džejš al-Islám začnou fungovat jednotky vojenské policie Ruska.

10; Bez kovbojských metod. Proč se protiasadovské koalici nedaří vystupovat jednotně? Země Západu hovoří o nutnosti potrestat viníka údajného chemického útoku v syrském městě Dúmá.

11; Doba „měkké politiky“ vůči Rusku je pryč, říká šéf CIA. Mike Pompeo je kandidátem na státního tajemníka USA. Pokud stane v čele Státního departmentu, bude určovat zahraniční politiku Spojených států.

12; Rusko nastolilo otázku hrubého porušení norem OSN ve Valném shromáždění ze strany USA. 11. dubna byl na žádost Ruska svolán výbor OSN pro vztahy s hostitelskou zemí.

13; Organizace pro zákaz chemických zbraní předala Británii výsledky vyšetřování v případu Skripal. Specialisté Organizace odevzdali zprávu o odvedené práci britským úřadům a dnes ji zašlou všem členským zemím organizace.

14; Čína se bude Spojeným státům bránit a bude se rvát až do konce, říkají čínské úřady. Informoval o tom čínský minstr obchodu Gao Fen.

15; „Podivné ruské zákony“. Britský tisk už neví, čím by ještě zastrašil fotbalové fanoušky. Anglický bulvár varuje ty, kteří pojedou do Ruska na mistrovství světa ve fotbale.

16; Bílý dům se lekl možnosti zavést sankce proti ruskému dluhu. Administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa oficiálně prohlásila, že zavedení sankcí proti ruskému dluhu není žádoucí.

17; Bývalý prezident USA Jimmy Carter se modlí, aby Trump nevyprovokoval Rusko. Militantní rétorika a výhrůžky znějící z Washingtonu, děsí především samotné Američany.

18; USA se budou vyhýbat střetu s Ruskem v Sýrii,říká washingtonský expert. Analytik CSIS si myslí, že dokonce i kdyby Trump uskutečnil úder na Sýrii, „velkou válku“ zahájit nechce.

19; Ministerstvo obrany Ruské federace zveřejnilo u příležitosti Dne kosmonautiky unikátní dokumenty o vojenské službě Jurije Gagarina.

20; Trumpovy hrozby útokem na Sýrii vyděsily akciový trh USA. Americké akciové indexy klesají v souvislosti s rostoucím geopolitickým napětím.

21; Finské úřady vydaly druhé povolení k výstavbě „Severního proudu – 2“. Příslušný dokument přišel od Agentury pro regionální řízení Jižního Finska.

22; Do Sýrie přijel „mírový štít“. Ruská delegace v Sýrii vyzvala Trumpa, aby nebombardoval „posly míru“.

23; Ropa překročila hranici 73 dolarů. Rubl má šanci na růst. Ropa se ve středu večer obchodovala na mnohaletých maximech navzdory informacím o významném zvýšení zásob tohoto paliva v USA.

24; Specialisté vyjmenovali nejlukrativnější profese v Rusku. Podle výsledků prvního kvartálu 2018 mzdy pomalu, ale přesvědčivě rostly v souvislosti s postupným zvyšováním tempa růstu ekonomiky.

25; Premiér Litvy přijel do okupované Avdějevky. Litevci přivezli televizní zařízení pro „informační válku“ – zesilovače signálu ukrajinských médií.

26; Proč Trump ignoroval svůj vlastní termín pro úder na Sýrii? Trump opakovaně ignoruje termíny svých výhrůžek. To ovšem neznamená, že se úder nepřipravuje.

27; Ve Voroněžské oblasti havaroval Yak-130. Letadlo havarovalo během plánovaného cvičného letu.

28; Už je známo, kdy soud může zablokovat Telegram. Roskomnadzor žádá o schválení okamžitého zablokování messengeru v případě, že bude vyhověno žádosti úřadu.

29; Savčenková řekla, jak dlouho je ochotna hladovět. Výzva od uvězněné poslankyně byla zveřejněna na její stránce na sociální síti.

30; První čínská letadlová loď vlastní výroby je připravena k provozním zkouškám. Letadlová loď může poprvé vyplout na moře 23.dubna v den výročí vytvoření vojenského loďstva Národně-osvobozenecké armády Číny.

31; Už udělali „pořádek“ v Iráku, tak teď „pomohou“ Sýrii, říká Zacharova o akcích Velké Británie. Připomeňme, že britská premiérka Theresa May vydala rozkaz poslat ponorky královské námořní flotily do vzdálenosti od Sýrie, ze které lze uskutečnit raketový útok.

32; V aukci se prodává tajná mapa prezidenta USA s cíli pro útok na sovětské vojenské objekty. Jde o dokument z „černé soboty“, jak bývá označován nejnebezpečnější den Karibské krize v roce 1962.

33; Experti: Rubl bude bojovat a určitě zvítězí. Ruský rubl při zahájení obchodování na Moskevské burze začal ve čtvrtek dalším poklesem, ale posléze změnil náladu.

34; „Evropská“ Ukrajina: Ukrajinci budou pohřbívání v parcích a sadech. Na Ukrajině se zavádí pojem „biopohřeb“, který předpokládá absenci náhrobní desky, pomníku či jiných náhrobních kamenů.

35; Ukrajina opouští SNS, říká Porošenko. Kyjev připravuje oficiální návrh na přerušení členství v orgánech Společenství nezávislých států.

36; Trump zařadil zpátečku se svým slibem bombardovat Sýrii. Po včerejší salvě nabubřelých prohlášení prezident USA zveřejnil další, už skromnější prohlášení.

37; Porošenko: Ukrajina vypoví jednotlivá ustanovení ve smlouvě s Ruskem. O tom, že Moskva může odpovědět Kyjevu takovými kroky, které bude považovat za potřebné, prezident evidentně nepřemýšlí.

38; USA se pokoušely ze Sýrie vyvézt mrtvoly „obětí chemického útoku“. Spojené státy chtěly za tímto účelem projet po trase využívané pašeráky, která vede na území Jordánska.

39; Už je známo, kdy se „Admirál Kuzněcov“ vrátí do flotily. Termín dokončení oprav letadlového křižníku oznámil zástupce ministra obrany Ruské federace Jurij Borisov.

40; Organizace pro zákaz chemických zbraní oficiálně potvrdila otravu Skripalových „nervově-paralytickou látkou“. Výsledky analýz biologických vzorků a vzorků z okolního prostředí potvrzují závěry Velké Británie.

41; Turčinov vysvětlil, proč „nerozstřílel Putinovu armádu“ na Krymu. Krym bez krve se stal pro Ukrajinu záchranou, protože Putin potřeboval zcela jiný, krvavý scénář.

42; Situace je hodně napjatá. Na základně batalionu Azov připravuje Kyjev bojové skupiny v podobě ostřelovačských dvojic posílených o kulometčíka.

43; Znarok opouští funkci hlavního trenéra národního mužstva Ruské federace v ledním hokeji. Pod vedením trenéra ruští hokejisté vybojovali zlato na Hrách 2018 a stali se mistry světa v roce 2014.

44; Poděkování do kosmu: Jsou vynálezy, bez kterých se dnes už na Zemi neobejdeme. Nejrozšířenější vynálezy, které byly původně určeny na oběžnou dráhu, ale staly se nenahraditelnými i pro život na Zemi.

45; Evropa vyhlásila válku ukrajinskému nelegálnímu alkoholu. Ukrajinský trh s nelegálním alkoholem byl prohlášen za největší v Evropě.

46; Buranství a nekonzistentnost Trumpa. Svět je na pokraji světové války. A fakt, že ta válka nezačne dnes, nebo třeba ani tento týden či rok, je dost slabá náplast.

47; Německo nebude v Sýrii bojovat, říká Merkelová. Informovala o tom na tiskové konferenci s premiérem Dánska Larsem Løkke Rasmussenem.

48; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo Trumpovi,který požaduje vděk za boj proti Islámskému státu. „Prostě ještě neskončilo děkování Americe za intervenci v Iráku, která vzniku Islámského státu napomohla, říká Zacharova.

49; Ukrajinská armáda ostřelovala školní autobus s dětmi na předměstí Gorlovky Zajcevo.

50; Západ tvrdošíjně ignoruje ruské informace o „chemickém útoku“ v Sýrii, říká ruské ministerstvo zahraničí. Západ neposlouchá informace ruských vojáků a lékařů, kteří navštívili syrské město Dúmá a žádné stopy po chemickém útoku neobjevili.

51; V Moskevské oblasti se převrátil autobus s dětmi. Podle předběžných informací se v něm nacházelo přes čtyřicet dětí.

52; Porošenko přiznal, že jeho režim byl příliš dlouho v SNS, říká poslanec. Poslanec Státní dumy za Sevastopol Dmitrij Belik označil úmysl Ukrajiny opustit SNS za sebezviditelňování Petra Porošenka.

53; Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo Británii, aby dokázala, že případ Skripal nebyl zrežírován. Ruská strana vyzývá Velkou Británii, aby poskytla důkazy, že Skripalovi se neúčastní jen jakési zrežírované hry.

54; Šéf CIA označil Sýrii za nefunkční stát. Předtím prezident USA Donald Trump řekl, kdy američtí vojáci mohou zaútočit na Sýrii.

55; Šest dětí bylo hospitalizováno po dopravní nehodě autobusu v Moskevské oblasti. Podle předběžných zpráv zahynul jeden člověk a dalších šest (jeden dospělý a šest dětí) bylo zraněno.

56; Pentagon zveřejnil svůj cíl v Sýrii a také to, v čem jim Rusko brání. USA nemají v úmyslu se vměšovat do občanské války v Sýrii. Cílem jejich přítomnosti v Sýrii je vítězství nad Islámským státem.

57; V Donbasu probíhá cosi zvláštního. Ukrajinská armáda se chystá k útoku. Připomeňme, že předtím prezident Ukrajiny Petr Porošenko avizoval změnu formátu vojenské operace v Donbasu.

58; V důsledku palby ukrajinské armády byl zabit voják Doněcké republiky, který zachraňoval děti před ostřelováním. Obránce Doněcké republiky zahynul dnes přes den v důsledku ostřelování ze strany ukrajinských vojsk na severu Gorlovky.

59; Ohrožení amerických vojáků v Sýrii je dostatečným důvodem pro použití síly, říká Pentagon. Prezident může schválit rozhodnutí o použití vojenské síly bez vědomí Kongresu.

60; Bude to pozoruhodné. Trump vyjádřil svá očekávání od setkání s Kim Čong-unem. Předtím Bílý dům oznámil, že Trump souhlasil se summitem s Kim Čong-unem a že se setkání uskuteční do května.

61; Itálie se nechystá účastnit bojových akcí v Sýrii. Předtím účast své země vyloučila i Angela Merkel.

62; Naftogaz hodlá požadovat od Gazpromu dalších 15 miliard dolarů. V případě revize ceny za tranzit plynu po území Ukrajiny bude Naftogaz požadovat od Gazpromu kompenzace.

63; V Rakousku informovali o znacích inscenování chemického útoku v Sýrii. Ve skutečnosti k žádnému chemickému útoku v syrském městě Dúmá nedošlo.

64; Šéf CIA vysvětlil, co vyvolalo historický konflikt mezi USA Ruskem. Podle jeho slov prezident Ruska Vladimir Putin „zatím nedostal dostatečně pádný signál“.

65; Petnagon informoval o Trumpových problémech s přijetím rozhodnutí o úderu proti Sýrii. Ve středu prezident USA prohlásil, že Rusko má být připraveno na sestřelování raket odpálených směrem na Sýrii.

66; Šéf CIA informoval o „stovkách Rusů, kteří zahynuli v Sýrii“ v důsledku úderů USA. Pompeo neupřesnil, o čem konkrétně mluví, ale evidentně poukazoval na situaci v provincii Deyr az-Zaur.

67; Bezvýchodnost.... Jak Ukrajinci komentují Den kosmonautiky? Bude se ještě někdy občan této země moci vydat na oběžnou dráhu?

68; Rusko svolá otevřené zasedání Rady bezpečnosti OSN ohledně Sýrii a ohrožení míru v této souvislosti. Zasedání se má zúčastnit i generální tajemník OSN.

69; Britská vláda schválila operaci v Sýrii. Britská vláda souhlasila s nutností provedení akce v Sýrii.

70; V Moskvě v Zelenogradu řidič naboural do brány policejního okrsku, když se zachraňoval před vyděrači.

71; USA nabídly Turecku alternativu k ruským S-400. Rusko a Turecko se už domluvily na urychlení dodávek protiraketového systému S-400.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!