Přehled zpráv – RusVesna 11.4.2018

mariya_zaharova_61; Trump neschválil rozhodnutí o úderu na Sýrii a očekává rozhovory se šéfy zemí koalice.

2; Zacharova komentovala myšlenky vyloučit Rusko z Rady bezpečnosti OSN. Zástupkyně ruského ministerstva zahraničí připomněla, že Rada bezpečnosti nebyla myšlena jako klub přátel.

3; Velká Británie poslala k Sýrii letadlo nesoucí řídící centrum pro nálety. Kolem 18:00 moskevského času britské výzvědné letadlo bylo zaregistrováno na východ od ostrova Kréta.

4; Vyostření situace v Donbasu: Ukrajinská armáda se připravuje k překvapivému útoku na Doněck a Lugansk. Obyvatelé frontových měst, které jsou pod kontrolou Ukrajiny, poznamenávají, že ozbrojené síly Ukrajiny se viditelně aktivizovaly.

5; Byly zveřejněny potenciální cíle úderů USA v Sýrii Ve kterých oblastech Sýrie se tyto objekty nacházejí, však zdroj neupřesnil.

6; Co e sto děje se světem? No prostě válka…. Byla zveřejněna prognóza známého politologa. Ukrajinský politolog Konstantin Bondarenko zveřejnil velmi zajímavou prognózu ohledně situace ve světě.

7; Ukrajina opouští Společenství nezávislých států, protože přestala být nezávislým státem, říká poslanec. Odchod Ukrajiny ze SNS bude stejně nepozorovatelný jako někdejší odchod Gruzie, myslí si poslanec Státní dumy Ruské federace Andrej Kozenko.

8; Bývalý ukrajinský ministr zahraničí odhadl následky přerušení vztahů s Ruskem. Petr Porošenko přikázal vládě, aby zahájila proceduru oficiálního opuštění ustavujících orgánů SNS.

9; Jak se připravoval útok na Doněckou oblastní administrativu. Velitel Domobrany Doněcké republiky prozradil podrobnosti. Prvního března 2014 byla v Doněcku vyvěšena ruská vlajka a 7. dubna vyhlášena republika.

10; Vyšívanka místo skafandru. Jak na Ukrajině oslavili Den kosmonautiky? Proč se Ukrajina stydí připomínat svátek kosmonautiky? Neviditelná válka. Jak se v Kirgizii pokoušejí diskreditovat Rusko a Eurasijský svaz? Stále častěji se využívají falešné zprávy, aby se mezi obyvateli středoasijské republiky zasela nedůvěra k Rusku a Eurasijskému svazu.

11; Jak skončí Trumpovo tažení do Sýrie? Trumpovo dobrodružství v Sýrii může skončit katastrofou pro všechny.

12; Výsadkáři z Ruska a Běloruska se připravují na společné operace. Během průzkumu s využitím běloruských dronů rozvědčíky obou zemí byla odhalena (cvičná) základna nezákonné ozbrojené formace.

13; Hrdinové Slavjanska. Jak tank Doněcké republiky s vlajkou Ukrajiny zajel až na pozice ukrajinské armády a zlikvidoval desítky nepřátel. Známý člen domobrany a vojenský dopisovatel Gennadij Dubovoj napsal nový materiál.

14; Jak se Ukrajina mění v africký bantustán. V roce 1991 ještě otcové nezávislé Ukrajiny srovnávali Ukrajinu s Francií. Dnes Ukrajina nesnese srovnání ani s některými africkými zeměmi.

15; Íránské vojenské letectvo a ruský létající radar byly zaregistrovány na nebí nad Sýrií. Ozbrojenci zaregistrovali letadla nad syrskými provinciemi Idlíb a Hamá.

16; Mnoho letadel amerického letectva provádí špionáž u ruských základen. Sedm letadel amerického letectva uskutečnilo rozvědku u syrských břehů.

17; Vydělává na válce, píší německá média nepokrytě o Porošenkovi. Činnost Petra Alexejeviče označili v Německu za „korupční podvody“.

18; Londýn se omluvil za prohlídku letadla patřícího Aeroflotu. Britské centrum pro bezpečnost letů vysvětlilo, proč koncem března byla provedena prohlídka na palubě letadla Aeroflotu.

19; Ropa se přestala bát Trumpa a začala ztrácet sílu. Světové ceny ropy se vydaly na cestu poklesu, hned jak se ukázala neurčitost v možném úderu sil NATO na Sýrii.

20; V Kyjevě vysvětlili, proč nezruší smlouvu o přátelství s Ruskem. Smlouva o přátelství a spolupráci s „agresorem“ se stala předmětem žertů o schizofrenii kyjevské moci.

21; Takhle mohl postupovat jen idiot. Tvůrce chemické látky Novičok se vyjádřil k otravě Skripalových. Sovětský chemik komentuje závěry komise Organizace pro zákaz chemických zbraní v případu otravy v Salisbury. Látka za vlhka velmi rychle ztrácí svou účinnost.

22; Věcně a tvrdě. Na ruském velvyslanectví odpověděli bývalému řediteli CIA. Velvyslanectví na rozdíl od bývalého ředitele CIA pracuje s fakty a odvolává se dokonce na americké zdroje.

23; Vrtulník Ka-39 havaroval v Baltském moři. Dva zkušební letci zahynuli.

24; Síly NATO zaujímají pozice pro úder. Rusko a Sýrie se připravují na válku, píše The Independent. Ozbrojené síly západních spojenců, ale také Sýrie a Rusko se chystají k vojenským akcím.

25; V USA se vylekali čínské analogie ruského „Kinžálu“. Americká média tvrdí, že v Číně už probíhají testy aerobalistické rakety, která představuje analogii k ruskému Kinžalu.

26; V USA skládá funkci „šéf přes sankce“. Sankce, které byly zaváděny proti Rusku, KLDR? Venezuele, Íránu a dalším zemím, se staly v USA hlavním instrumentem zahraniční politiky.

27; Británie žádá Kypr, aby rezervoval část vzdušného prostoru. Ve vzdušném prostoru Kypru probíhají od čtvrtka významné změny.

28; Rusko připravuje odpověď na „buranské chování USA“. Návrh zákona o odvetných opatřeních za protiruskou politiku USA byl už předložen do dolní komory ruského parlamentu.

29; Dánsko přiznalo, že nedokáže zablokovat „Severní proud – 2“. Premiér země prohlásil, že Kodaň nemá právní možnosti k tomu, aby odvrátil realizaci projektu.

30; Lid Ruské federace musí zorganizovat referendum o prodloužení prezidentského volebního období pro Putina, říká Kadyrov. Můžeme přijmout rozhodnutí o prodloužení mandátu hlavy státu. Proč by Čína a Německo toto udělat mohly a Rusko nikoli?

31; Soud schválil usnesení o blokování Telegramu v Rusku. Dnes dopoledne Taganský soud v Moskvě vyhověl žádosti Roskomnadzoru o omezení přístupu k tomuto messengeru.

32; Neonacisté v Kyjevě zaútočili na veterány u pomníku generála Vatutina. Dnes neonacisté zmařili akt položení květin k památníku sovětského generála v Kyjevě.

33; Léky, alkohol, zemědělská produkce… Ve Státní dumě vyjmenovali americké zboží, na které budou uvaleny sankce. Připomeňme, že dnes do Státní dumy byl předložen návrh zákona řešící odvetná opatření za protiruskou politiku USA.

34; Rusko po všemožných kanálech vyzývá USA, aby mírnily svůj vztek, říká náměstek ruského ministra zahraničí. Moskva radí Washingtonu, aby zbytečně nedráždilo mezinárodní společenství hrozbami úderu na území Sýrie.

35; „Evropská“ Ukrajina. V centru Kyejva ostřelovali z granátometu budovu „Kyjevsgorstroje“. S dodávkami dlouho očekávaných Javelinů se europeizace Ukrajiny dostane evidentně na zcela novou úroveň.

36; Musíte toho ještě spoustu udělat, usadila zástupkyně generálního tajemníka NATO Ukrajinu. V Alianci komentovali sny Ukrajiny o členství v NATO.

37; Ukrajina chystá likvidaci nejvyšších představitelů Republik Donbasu. Tajné služby Ukrajiny svěřily fyzickou likvidaci vedení Doněcké a Luganské republiky soukromé struktuře.

38; Zvřete už zobák a konečně řekněte, koho máme bombardovat! Co se děje na poradách u Trampa ohledně Sýrie. Proboha! Od vás se čeká už jen jedno slovo: Asad, Írán, Rusko… Zabijeme každého, koho si řeknete! O kolik snazší to bylo s Bushem…

39; „Terminátory“ byly zařazeny do výzbroje Ruské armády. Informoval o tom generální ředitel Uralvagonzavodu, který patří co státního koncernu Rostech.

40; Rusko má nezpochybnitelné důkazy o tom, že chemický útok byl zinscenován tajnou službou konkrétního státu, říká Lavrov.

41; V ukrajinské armádě se vyostřily konflikty „východních a západních vojáků. Potyčky mezi vojáky z východních a západních oblastí Ukrajiny jsou na denním pořádku ve většině jednotek ukrajinské armády.

42; Turčinov vyprávěl, jak se Američané lekli ukrajinské rakety s plochou dráhou letu. Vývojáři pozemní rakety s plochou dráhou letu tvrdí, že jejich produkt je schopen s přesností zasahovat pozemní a námořní cíle.

43; Durov řekl, co bude s Telegramem v Rusku. Tvůrce messengeru komentoval rozhodnutí soudu omezit přístup k Telegramu na území Ruska.

44; Západní obchodníci očekávají prudké posílení rublu. Zahraniční investoři a v první řadě měnoví obchodníci a spekulanti věří ruskému rublu.

45; Sbohem, Vesmíre. Rusko může zastavit dodávky raketových motorů do USA. Jde o motory RD-180, které na svých družicích využívá nejen NASA, ale i Pentagon.

46; Putin a Macron spolu mluvili o Sýrii. Emmanuel Macron vyjádřil velké znepokojení ze zhoršení situace v Sýrii.

47; Pobřeží Bajkalu ohrožují nebezpečné řasy. Spirogyra (šroubatka) je řasa typická pro teplé stojaté vody. Na Bajkalu se téměř nevyskytovala.

48; Rusko prohlásilo za osobu non grata gruzínského diplomata. Moskva prohlásila za nevítanou osobu pracovníka Sekce zájmů Gruzie při velvyslanectví Švýcarska v Moskvě.

49; Soud vysvětlil, proč je nutno Telegram okamžitě zablokovat. Taganský soud v Moskvě povolil Roskomnadzoru s okamžitou platností zablokovat Telegram v celém Rusku.

50; Americké úřady si netroufnou zavést sankce proti ruskému dluhu. Ruské ministerstvo financí si myslí, že zavedení sankcí proti ruskému dluhu je nepravděpodobné.

51; Putin bude zlikvidován mou rukou. Ukrajinský generál vyhrožuje prezidentovi Ruské federace. Podle slov generála Omelčenka likvidace nejvyššího představitele Ruska není zločin, protože se jedná o nutnou obranu.

52; Savčenková se rozhodla přerušit hladovku. Svůj úmysl potvrdila příslušným prohlášením.

53; Roskomnadzor zapsal Telegram do rejstříku zakázaných stránek. Informuje o tom advokát Pavel Čikov na svém účtu v Telegramu.

54; Vůdcům teroristů v Sýrii přikázali, aby po případném úderu USA zahájili útok. Stálý představitel Ruska při OSN zdůraznil, že USA se snaží o válečný scénář v Sýrii, což nelze dopustit.

55; Ruské ministerstvo obrany obvinilo Británii ze zorganizování „chemického útoku“ v Sýrii. Předtím ruské ministerstvo obrany informovalo, že 7. dubna byla ve městě Dúmá. uskutečněna plánovaná provokace.

56; Porošenko vyzval k tomu, aby bylo Rusku v SON odebráno právo veta. Porošenko je pro reformu OSN a zbavení Ruska práva veta.

57; Diverzní skupina ukrajinské armády se pokoušela proniknout na území Luganské republiky, ale utrpěla ztráty a ustoupila. Národní policie zmařila pokus o průnik diverzně-špionážní skupiny kyjevských vojáků přes linii dotyku.

58; Nizozemsko odmítlo účast na vojenské agresi USA proti Sýrii. Nizozemsko nezvažuje možnost, že b se připojilo k eventuálním vojenským akcím v Sýrii.

59; Na mnichovském letišti byla zadržena starší Ruska na invalidním křesle. Podrobnosti incidentu se vyšetřují.

60; Sedm lidí zahynulo při dopravní nehodě ve Vologdské oblasti. Došlo ke srážce nákladního vozu s mikrobusem.

61; Trump se rozhodl zintenzivnit obchodní válku s Čínou. Administrativa Bílého domu zvažuje varianty rozšíření sankčního seznamu čínského zboží a služeb.

62; Studená válka se vrátila, ale tentokrát bez mechanismu zadržování, říká SON. Studená válka se vrátila, ale staré mechanismy zadržování už nejsou účinné.

63; Porošenko řekl, kolik zemí chce vyslat mírové síly na Donbas. K dnešnímu dni panuje přesvědčení, že mírové síly jsou zapotřebí.

64; Ostřelovač Doněcké republiky zlikvidoval velitele čety ukrajinské armády. Od roku 2015 se Denis Načosnyj jako velitel čety nacházel v zóně ATO.

65; USA mají v úmyslu pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, říká Volker. Kurt Volker si myslí, že dodávky zbraní zvýší cenu, kterou Rusko zaplatí za případnou eskalaci konfliktu.

66; Ukrajinští soukmenovci zanechali mrtvolu svého praporčíka, aby shnila na minovém poli. Během bojů ukrajinská armáda přišla o dva lidi a tři další byli zraněni.

67; Rusko obsadí Ukrajinu už na podzim, říká SBU. Tajné služby Ukrajiny prohlásily, že údajně disponují informací o tajných plánech Kremlu.

68; Zemřel vůdce Libyjské národní armády, říká zdroj. Velitel Libyjské národní armády Chalífa Haftár zemřel v Paříži.

69; Avakov hrozí sankcemi partnerům „Severního proudu – 2“. Společnosti, které se účastní projektu výstavby plynovodu „Severní proud – 2“, nemohou působit na Ukrajině.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
5 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 11.4.2018

 1. hel napsal:

  67; Rusko obsadí Ukrajinu už na podzim, říká SBU. Tajné služby Ukrajiny prohlásily, že údajně disponují informací o tajných plánech Kremlu.

  heh, jasný rukopis CIA, je vidět, že s nimi sdílí SBU stejnou budovu..neustálé vyvolávání pocitu ohrožení Ruskem přece úspěšně šíří momentálně i přes Trumpa, Mayovou, prostřednictvím totálně ovládnutých masmédií…u nás Kalouska, Pospíšila, Fialy…přímo ukázkově vzorově se zachovala i Babišova vláda( Babiš, Stropnický, Šlechtová)..je to lesk a bída kurtizán.

  • proud napsal:

   Docela bych se pobavil,kdyby Rusko najednou skutecne vyjelo,zabralo nejen Ukrajinu,ale az k nam,vcetne, vlastne vsechno co melo driv a bavil bych se jeste vic az by se ukazalo,ze by celej slavnej zapad i s Amerikou jen remcaly a remcaly,ale nehly by ani malickem,a chtel bych se hadat,ze by to tak skutecne taky dopadlo ;-).Ve skutecnosti totiz potrebujou „nepritele“ kvuli financim,ekonomice,ale ne sebevrazednou valku,a moc dobre to vedi.Nemaj tak kratkou pamet aby zapomely co by je cekalo a ze by tentokrat uz zadna demarkacni cara neexistovala a veci by se dotahly az dokonce.I proto mam ze straseni svetovou valkou tak akorat jenom prdel.

   • Petr C napsal:

    Proude, myslite ze ty staty by remcaly jak Rusko remca ted? Asi bychom se mneli probudit do reality.

    • proud napsal:

     To bysme skutecne meli,sledovat vyvoj a jeho pozadi,psychologicky aspekty,ucit se rozumet intuici,kdybys to delal,bylo by ti jasny,ze Rusko ma v rukavu neco,s cim nejde vyjednavat! Ale neni usa ani zapadni debilek co si s kazdym vynalezem hned lesti na verejnosti svy ego,navic nema touhu svetovlady a vlastneni otroku,kdyby to tak bylo,uz davno bysme ten nwo meli a i Amerika by byla Rusko,stejne jako Canada,Australie atd.

  • proud napsal:

   Oni ve skutecnosti valku nechtej,jen toho nepritele,Rusko, v ekonomice,je to jen o prachach,maj nepritele,muzou zbrojit a provokovat bojuvky,ale rozhodne ne svetovou valku,protoze jinak z nej maji panickou hruzu!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!