Vážně jsou někteří lidé tak „choromyslní“, že věří všem těm západním pohádkám o chemických útocích a jiným „totálním kravinám“???

180413-damascus-sky-syria-attack-ac-1014p_d475f59ac615456a5a435d37997389b3.focal-760x380Amerika a její dva spojenci OPĚT napadli suverénní stát, který už dlouhá léta bojuje proti těm samým (západem podporovaným teroristům), kteří mimo jiné páchají atentáty na nevinné civilisty v Evropě. Záminkou byl neprokázaný chemický útok v Dúmá, který údajně spáchala vojska syrského prezidenta Bašára Asada.

Pravým důvodem těchto útoků je, že Asad se odmítá podřídit rozkazům USA a zradit po dlouhá desetiletí trvající přátelství a spojenectví s Ruskem (dříve SSSR). Američané společně s evropskými neomarxisty sedícími v Bruselu mají v současné době dva hlavní cíle, kterými jsou inteligenční degradace Evropy (pomocí přísunu migrantů) za účelem vytvoření nového pronároda bez kořenů a vlastenectví, tedy stvoření masy hloupých, pro nadnárodní korporace pracujících otroků a nenáročných konzumentů zprasených GMO potravin. Tím druhým cílem je zničení Ruska, které je jako jediná země na světě schopné existovat naprosto soběstačně i bez pomoci okolního světa, díky své velikosti a zásobám přírodních nerostů a surovin, protože se bojí toho, že by tato země mohla ZNOVU zmařit jejich úchylný a nemorální plán na ovládnutí světa.

Jelikož se však Amerika a spol. pořád ještě bojí přímé konfrontace s Ruskem, snaží se proti této zemi obrátit světové veřejné mínění a útočí vojensky na jejich spojence, za účelem izolace této supervelmoci a oslabení ruského vlivu v reálném světě a zástupných mezinárodních organizacích. Jen úplný prosťáček a blázen, přece může věřit otravě Skripala a jeho dcery smrtonosným nervovým jedem a tomu, že tuto látku dokázal někdo během pár minut rozpoznat, pak dodat protilátku a nakonec je ještě vyléčit!!! Stejně duchem chudý jedinec, by mohl uvěřit tomu, že Asad, který za pomoci svých mocných spojenců vyhrává nad povstalci v Sýrii na plné čáře, by použil nějaké chemické zbraně tam, kde mu úplně stačí k vítězství jeho letadla, děla a tanky. Proč, by asi tak proboha zavraždil pomocí chemie pár civilistů??? Jak by mu to asi pomohlo k vítězství??? Myslíte, že by tento v Evropě vystudovaný lékař byl tak hloupý, aby by nevěděl, že mu to jen ublíží a poskytne to záminku k zásahu amerických a dalších supů, kteří hladově krouží kolem jeho země???

Ne…tak dementní Bašár Asad rozhodně není, ale lidé, kteří věří lžím amerických a evropských politiků a našemu panu „demispremiérovi“ Babišovi a spol., bohužel ano…
67 Komentářů k Vážně jsou někteří lidé tak „choromyslní“, že věří všem těm západním pohádkám o chemických útocích a jiným „totálním kravinám“???

 1. ekonom napsal:

  Je veľa ľudí z biednym EQ hoci IQ aké také majú.Nevedia sa orientovať v sociálnych vedách….aj vzdelaní ľudia. A médiami masírované mozgy potom často podľahnú. Podľahnú spoločnosti,ktorá ľudí učí nie kritickému mysleniu ale konzumu a materialistickému chápaniu sveta. Aj Boh sa vytratil. Všimnite si ako málo robí Vatikán proti tomu .Morálka na bode mrazu. Aj za komunistov bola lepšia. Televízia tá „satanova“ bedňa šíri len svinstvo. Až na výnimky….vraj sloboda prejavu…sloboda šíriť zlo?????? A Vatikán je ticho. Komunisti vadili fašisti nie. Komunisti narobili veľa chýb. Aj idiotizmov. Ale kto pachá väčšie zlo???? Jednoznačne kapitalisti!!!!! Tak prečo podporujeme väčšie zlo????Politici sú iba tajtrlici v kapitalizme.Slúžia kapitalistom,oligarchom. Prečo ich vo volbách tolko ľudí poporuje? Prečo? To už ľudia naozaj tak z hlúpli???

 2. hel napsal:

  já jen pořád nevím, kam všichni chodíte na ten „neomarxismus“ elit..u mě je to projev neofašismu…prohlubuje se rozdíl mezi chudými a bohatými, pár superbohatých sionistických rodin vlastní odloňska už nadpoloviční část světového bohatství ( předtím snad 48%, nyní už 51%) a na jejich další bohatnutí je nastaven celý systém..kde tam proboha je to marxistické společenské vlastnictví výrobních prostředků jako materiální základ vůbec nějakého marxismu, netuším..lidem nepatří vůbec nic ani ve vlastních zemích..globální kapitalismus má tendenci spíš k feudalismu než neomarxismu..

  • proud napsal:

   Dobrej postreh:-)))).Lidi uz se totiz topej v ruznejch -ismech,je to jednodussi nez vymyslet svet pro cloveka bez -ismu,placat o tech ci onech co udelali,nebo neudelali a podobne,ale sam nedelat nic,ani jen zakladni blbinu co nic nestoji,jen jit proste ji udelat,i to je prilis,nebo ani nechodit,ale hledat a poznavat,u toho premejslet,dokud jeste celkem svobodne na netu hledat jde.

   • Paw napsal:

    Copak vo to kdyz my verime , nebo ne , ale co takovej Trump co je kdyz , uveri kazdej blabol nejakejch , ty nejaky se ale nemuzou ani kvalifikovat za debily..

  • přemítač napsal:

   Není to dle mého čistá forma v podobě neofašismu či neomarxismu. To jsou pouhé myšlenkové nástroje? To, kde bychom měli vidět problém je určitá neschopnost nás lidí si uvědomovat tyto jevy (bohatnutí na úkor jiných) v kontextu dějinných a především dlouhodobě vztažených nástrojů, které než se stačí projevit uplyne hezká řádka let. Ty nástroje slouží k jedinému, k vykořisťování, těžení a taktéž k účelové motivaci pro masy? Samotná kultura, na kterou jsme jako „lid“ zvyklí, je ve skutečnosti nejslabší článek pro napadání a uplatňování či podkopávání emocí a jejich následné rozdmýchávání na cíle nám neznámé? To co je nejvíc patrné jsou ony „rozpory“ mezi elitou a nižší kastou. Máme tu spoustu negativních sociálních vazeb skloubených především předpojatostí, poté vzniká snadno sociální napětí, které snad má ústit do třídních bojů? Co je příčina? Že jedno společenství maká na druhé? Výroba a její produkty s výměnou mezi rozpornými skupinami má v podstatě „nerovnoprávný charakter“? To spatřujeme stále, je to jakýsi pekelný boj pro dané skupiny. Ale výsledkem je tedy co?
   (ve firemní struktuře se to ukazuje v krásné nahotě – firmy a vedoucí žehrají na nedostatek lidí? Ale oni sami nastavili tato pravidla? tzn. na vedoucí pozici postavím né toho, kdo něčemu rozumí, ale ty kdo mají jiné, pro mě „výhodné“ charakterové rysy? Z toho plyne jediné, po uplynutí času v rozmezí řekněme 10-30 let se tyto úlitby a prospěchářství začne vyjevovat jako hniloba, kterou sklidí sami ti kdo jí zaseli? Ale důležité je si teď v 2018 stěžovat a najít oběti v podobě uspořádání zákonů či vládních aparátčíků? Tvrdím, že co zaseli to si také vyžerou, a at si mají ve svých firmách 99% protekčních spratků, stejně je dožene jejich labilita a laxnost operování v daném okruhu jejich zaměření, a nějaké stěhování lidí jim nebude platné ani houby)

   Lidé, kterým vadí rozevřenost pomyslných „nůžek“. Z toho plyne jediné, pohon lidstva je vyčerpán? Jelikož přibude lidí co budou tzv. na své povinnosti a odpovědnost vůči nadřízeným kašlat?
   (Na jednu stranu vám šéf poví líbezně jak je třeba být nad věcí, když vám zavádí kamery, píchačky a spousty dalších kontrol, ale pokud jde o splnění úkolu, je třeba být „svědomitý“ a zapálený pro úkol.? Nedejbože, pokud se rozhodnete být nad věcí při plnění úkolů? Náhle je váš nadhled „nevhodný“ element)
   Ti který přemýšlí a je jich opravdu málo, ty stejně ti nahoře poslouchat nebudou. To povede k degeneraci? Stimuly této kultury postavené na „odměnách“ samy vytvořily rozvrat společenství. Proto snad vznikla propast i v onom vzdělání, které si usurpovali jen někteří.
   Tak i můžeme každou zasetou ideu označovat za zhoubnou, protože její skryté jádro s hnilobou se vyjeví až v kontextu či řádu několika desetiletí? To co se v momentální přítomnosti jeví jako „dobro“ bude v budoucnu považováno za hnilobu a projev největšího zla, v tomto vidím zásadní neměnný zákon. Jelikož veškeré dobro bude v budoucnosti opět zneužito těmi, kteří budou chtít usurpovat.? To co vzniká zákonitě jako otázka. Je možné poměrově „hlídat či kontrolovat“ onen řád chránící „dobré“ zákony? Je poměrově možné udržet v hlavách jedinců tyto morální zásady? I tzv. předáváním generací? Umíme si odpovědět na tuto otázku? Myslím, že ano.

   • nisaS napsal:

    Události jsou úchylné už době, gdy se malých blboňů rodiče ptají, čím by chtěli být. Muheeeee. Už tehdy malí blboni tápou při odpovědích a hledají v paměti co gde viděli a tak pak plácnou, že b chtěli být, zpěvačkou, hercem, papalášem nebo kosmonautem. To závisí dycky od nabídky co je možné vidět v okolí, páč dozajista většina malých blboňů ani netuší co dělaj jeho rodiče než dotáhnou do dom a pustí tele-vízor. Páč se o smyslu, či účelu člověka nemluví, zbývá jen hledat místo ve frontě na jejíž konci každej měsíc za něco, co nedělá pro sebe ani rodinu, dostane zaplaceno papírem za který si může sehnat něco k snědku a zaplatit těmi papíry všechny pohledávky, výpalné a daně, keré si gdysi gdosi vymyslel, že je to jako príma, gdyž si lidi takhle musej pouštět žilou, že jako se budou mít jednou lépe.Světe dif se, vono to funguje tak dlouho, že lidi už ani nevnímají jak otrokářský systém zmodernizoval a kolik pokroku při postupování krůčkem po krůčku se posunul blíže k dokonalosti. Všichni jsou rozhodnuti se cítit svobodní vlastní vůlí, ale jen do doby, gdy na ně zbude nějakej papír na placení. Ti nejstudovanější pak zjistí, že nejvíc papírků na placení s přerozděluje v panské kakántýně a je to legální. Chvíli jim to trvá, než zlomí poslední ostych a jejich kar-i éra směřuje tam a gdyž je dlouho obsazeno, otevřou si nějakej buznys, kerý se do přerozdělování připojí oslím můstkem, takže takovým prý zlo dějský režim taky něco přihodí. Ti jsou pak spokojenější každým rokem více, páč každým rokem si namalujou větší hádépé na jehohodnotě vytvoří banksteři další pobídky k přerozddělování. A jak se jim daří, celá příbuzenstva chtějí mít taky nějakej ten podíl, nějakou dotácu nebo grant, páč taky pré nejsou blbí a jé toho každým rokem víc. myslí si něgdo normální, že ttakové zajímá gde se všechno bere? No je to nezajímá.

 3. Ladislav napsal:

  Šokující fakta o proniknutí neomarxistů do levicových, pravicových a křesťansko-demokratických stran!
  Co si myslíte o současné dlouhodobé krizi Evropské unie?

  Krize EU je průvodním jevem nastolování totalitního politického režimu neomarxisty. S překvapením jsem zjistil, že i znalým politologům dělá problém interpretace tohoto pojmu. Neomarxismus považují za jakési „obrození“ původního učení Marxe v nových podmínkách, což je zásadní omyl. Neomarxisty jsou všichni, kdo se hlásí k ideám kulturního marxismu Frankfurtské školy a antibělošské rasistické ideologie multikulturalismu.

  Jistě, to by odpovídalo vývoji v Evropě v posledních desetiletích, ale jak byste přesně popsal ideologií vedení EU a těchto neomarxistů?

  V centru zájmu kulturních marxistů Frankfurtské školy stojí učení Karla Marxe a Sigmunda Freuda, ústící do tzv. kritické teorie, nazvané jako nedogmatický neortodoxní neomarxismus. Podle kritické teorie jsou Západní země jediným nositelem rasismus, xenofobie, netolerance apod., stejně jako to, že zločiny a amorálnost Západu vycházejí z jeho charakteru, který utvářelo křesťanství.

  V čem je tedy rozdíl mezi marxismem a neomarxismem?

  Rozdíl mezi marxismem a neomarxismem je principiální: tam, kde Marx označuje jako utlačovatelskou kapitalistickou třídu, neomarxisté označuji jako utlačovatelskou střední třídu, dělnickou třídu, bílou rasu a celou evropskou civilizaci.

  Co je hlavním cílem neomarxistů?

  Pro neomarxisty, nazývané logicky též kulturní marxisty, nestojí žádná věc výše, než zničení rodiny, kterou pohrdají jako diktaturou a inkubátorem sexismu a sociální nespravedlnosti. Frankfurtská škola vyvinula ideologií kulturního marxismu, jejímž cílem je rozdrtit všechny zdroje soudržnosti v Západní společnosti: náboženství, rodinu, národ, rasu a kulturu. Podle této ideologie trpí všichni Evropané, kteří se ztotožňují s náboženstvím, rodinou, národem a rasou, psychickou poruchou.

  Proč neomarxisté nenávidí nás a naši společnost a v čem je jejich teorie čistě antievropská?

  Základní postulát zastávaný Frankfurtskou školou staví na premise, že pozitivní postoje Evropanů vůči vlastní církvi, rodině, komunitě, národu a rase znamená negativní postoj vůči lidem jiných náboženství, společností, národů a ras. Pokud v této ideologické konstrukci dosadíme místo Evropanů příslušníky jiných ras a kultur, tak tato premisa samozřejmě neplatí. Právě tím je dokázána nevědeckost a účelovost této ideologie: pro Evropany platí, pro ne-Evropany neplatí.

  V jakém způsobu provedení neomarxistické revoluce se odlišují od klasických komunistů?

  Neomarxisté hlásají rovnost všech kultur, jejich hodnot a příslušníků, proto se nazývají i kulturní komunisté. Jejich původním cílem bylo nastolit společnost bez tříd, stejně jako komunistů, ovšem ne násilnou revolucí, převratem, ale kulturní revolucí, osvobozením od evropské kultury a jejich autentických hodnot.

  Proč jsou cílem nenávisti a nepřátelství u neomarxistů i prostí evropští pracující a lidé dělnických povolání?

  Nositelem autentických evropských hodnot byla totiž nejen buržoazie, ale i evropský dělnický proletariát, jehož nástupcem je zejména zatím neorganizovaná střední třída a nižší třída bílé rasy.

  Neomarxisté se po roce 1990 vzdali cíle vybudovat beztřídní marxistickou společnost, stali se z nich antikomunisté, kteří „dlouhým pochodem institucemi“ ovládli hlavní proud politiky v EU, liberální levicí začínaje a konzervativní pravici končíce. Proto se to bývalými komunisty a bývalými spolupracovníky KGB v institucích EU doslova hemží.

  Proč jsou neomarxisté zastoupení jak mezi levici, tak u údajně pravicových, kapitalistických stran?

  Neomarxismus má stejně jako římský bůh Janus dvě tváře, jedna tvář je extrémně levicová, socialistická, druhá tvář je extrémně pravicová, neliberální. Jak tento unikátní systém socialismu pro bohaté funguje, jsem analyzoval v knize: Soumrak evropské civilizace — Barbaři se zmocňují Evropy.

  Extrémně levicová tvář se projevuje v nekompromisním prosazováním rovnosti, hlavně v agendě lidských práv na privilegia, speciální zacházení a ochranu menšin, cílem kterého je dosáhnout stejnou sociálně-kulturní stratifikaci menšin v společnosti jakou má většina. Nástrojem na dosažení tohoto cíle je pozitivní diskriminace menšin a jejich kvóty na cokoli. Jinak řečeno, pokud menšiny nedosáhnou stejnou sociálně-kulturní stratifikaci jako většinová společnost, jsou jí utlačované.

  Extrémně pravicová tvář se projevuje zneužitím toho, že většinu — nástupců a dědice evropského marxistického proletariátu, dostali neomarxisté do pozice utlačovatele a vykořisťovatele menšin — nového neomarxistického proletariátu. Proto prosazování neliberální agendy finanční oligarchií — globalismu nic nebrání. Ten, kdo se pokusí hájit zájmy většin, riskuje označení rasista, xenofob, či extrémista.

  Kde najdeme zastoupení neomarxistů v politice?

  Ve starých zemích EU patří k této extrémně „socialistické neoliberalní levico-pravici“ prakticky všechny hlavní politické strany, zejména socialisté, zelení a křesťanští demokraté. Tyto strany začaly hájit pouze zájmy neevropských imigrantů a uměle vytvořených nestandardních menšin, jako jsou LGBT, protože to bylo ve výsostném zájmu finanční oligarchie — globalistů. Neomarxistou (kulturním marxistou a kulturním komunistou) je tedy každý, kdo se jakýmkoliv způsobem hlásí k ideám kulturního marxismu. Může jím být například Rockefeller, Rotschild, Georg Sörös, Angela Merkel, François Holland, papež, Jiří Dienstbier ml. i hloupý Honza bez rozdílu.

  Georg Orwell řekl: „Některé ideje jsou natolik idiotské, že jim může uvěřit jen intelektuál“. Neomarxistická ideologická konstrukce je natolik idiotská, že ji mohli na počátku uvěřit opravdu jen intelektuálové, vlastně oni byli centrem nového, neomarxistického proletariátu. Doufám, že pojem neomarxismu jsem interpretoval tak, že je to srozumitelný každému, koho problematika zajímá.

  • hel napsal:

   děkuji za výklad pojmu neomarxismus, snažím se nad tím přemýšlet..přesto mi to stále znova a znova vychází na snahu o ryze účelové zmatení pojmů, pocházející od globalistické finanční oligarchie, tj. právě oněch jmenovaných rotschildovců, sorose a spol., já to vidím jako přímo ďábelské zneužití humanismu v lidech k promyšlenému rozkladu světa v zájmu dalšího finančního rozmachu jmenovaných…tato skupina už nemá normální lidské cítění, vykazuje vysokou míru cynismu a účelového jednání, nesvázaného naprosto žádnou konvencí…je to na dlouho, než těchto pár řádek…ale kdysi mi asi největší vhled do jejich myšlení poskytlo interview alexe jonese s aaronem russo na téma 11.září ( nesestříhaná verze)..to byl pro mě ten počáteční šok, pak jistě následovala až dodnes řada dalších..ale termín socialismus ve spojení s nimi mi přijde jako čirý protimluv..

   • proud napsal:

    “ ryze účelové zmatení pojmů,“…………….a to je presne to o co tady jde! Vzpominam si na pohadku „Kdyby byly ryby“,tusim z 2014? Kde onen kralovskej pisar,nebo radce ci kyho dasa dava dohromady onen proslov s planejma slibama co vlastne nic nikomu nerekne,ale je potreba neco rict,tak to je presne ukol politiky a politiku,za kterej je vic nez kralovsky platime,za vymejsleni si ruznejch -ismu a placani nesmyslu…………ale hlavne za mysleni si,ze to k necemu je a pokracovani v ony blby hre na politiku a plejtvani nasima prostredkama az k vzajemnymu zabijeni se.

    • přemítač napsal:

     Dle mého netkví cíl či záměr ve skutečném zabíjení. Vzájemným zabíjením pouze potvrzujeme „nezralost“. Nezralost pro existenci ve které by naše dosavadní postoje byly zhoubné nejen pro nás, ale i pro okolí.

   • přemítač napsal:

    A nepřipadá vám celá ta historka o nekonečném boji jako „prověrka“? Kdo na co skočí to je podstatné nemyslíte? Zapomeňme na iluzorní pojmy marxismu socialismu komunismu ap. Vše je účel, tak to vnímám já. Jsme ve výukovém programu, ale chápu, že pro spoustu lidí je něco takového nepřijatelné, něco jako ta „střepina“ v hlavě, kterou dobrovolně nechci ani vytahovat ven. Tyhle pohádky o bojích jsou jen zástěrky, parodie pro lidi, kteří musí pochopit. Dokud to hltáme, tak se ztotožňujeme s tím co krmíme jako houbu. Třeba ta Sýrie, vždyť je to k smíchu, jen se tam vyřazuje stará technika. Ale stejně to bylo i s barákama v New Yorku ne? Prostě to bylo na odstřel. A věřím, že dnes už je i mrtvola jen kus hadru s elektronikou, pro odtažení opony.

    • proud napsal:

     „A nepřipadá vám celá ta historka o nekonečném boji jako „prověrka“? Kdo na co skočí to je podstatné nemyslíte?“…………..co se me tejka,tak nepripada a neni, z jednoho prostyho a hlavniho duvodu,stado nepotrebujes proverovat,stado potrebujes hnat a jen se divat jak na hnani reaguje.Kdyby nekdo neco chtel pro lidstvo dobryho,pak by ho ucil myslet,ale deje se pravej opak!

     • Petr C napsal:

      Ano Proude, stado je cim dal stadovitejsti. A co je horsi uz vi ze jde na poporavu a porad jde.

      • proud napsal:

       Stado je stado,nema tedy o poprave vubec tuseni,naopak,pristupuje k fronte na popravu jako k cekani na naslibovany lepsi zitrky !

       • Petr C napsal:

        Lidem se hodne oteviraji oci, jen ty zadky ne a ne zvednout. Co se tyce nazoru, behem poslednich roku lide zacinaji premyslet vic a vic. Bohuzel ty zadky jsou tezsi a tezsi.

        • přemítač napsal:

         Nebo je onen antagonismus cílený? To ukáže kdo je kdo? Není to o zadku. Lepší je sedět na zadku a učit se (hlavně z chyb, ty dávají životu smysl) a pak teprve konat. A vše nasvědčuje dle vývoje, že to bude vlna rázová? Chtějme se dívat na svět očima těch, kdo jsou kolem nás.

      • přemítač napsal:

       Ano postoj, kdy se na všechny s pohrdáním dívám jako na „nevědomé“ hloupé. Tím jen utvrzuji, čím jsem? Utvrdit se ve své nadřazené roli, o to vám jde? Velký vědoucí, který zná veškerenstvo skrze politické „hry“. Nelze očekávat, že veškerenstvo bude znát vše. To není účel. To co postrádám je ochota dívat se na svět jinýma očima, s pochopením. Koneckonců, čím mohu učit lidi věřit v sebe a svobodnou vůli? Posměšky a pohrdáním jistě ne. Tím jen budu utvrzovat ty co chtějí něco vědět v jejich malosti a neschopnosti dohnat mé „obrovské“ znalosti. Ochota vidět lidské chyby i postřehy a polemizovat s nimi, tam vidím větší smysl své i jejich existence.

       • Petr C napsal:

        Premitaci, jak se napr. chcete divat na zrouty CNN a nebo FOX? To je mam brat stejne jak Vas a nebo par premyslejicich kteri se snazi aspon trochu shanet informace a pouzivat je? Ja se zdaleka neutvrzuji v nejake nadrazene roli. Pouze se utvrzuji v tom ze vlaste tim jak se choveme a jak cinime ve vetsine, tak se spolecnost chove a ma co si zaslouzi. My vsichni zde jsme jen nastroj (ktery pouziva mistr) naseho jednani. A nejaky nastroj se ovlada lehce a na nejaky potrebujete odborniky.

        • přemítač napsal:

         Televizní kanály jako CNN ap. jsou houba, která je krmena energií chaosu? Chaosu uvnitř lidí? (chaos je západ, řád je východ, jako lidské hemisféry) Taková energie by ve vyšším řádu zabíjela? Lze to tak chápat? Uvědomme si jak je důležité vnímat informace a znalosti jako něco, co jen našim nastavením dovoluje pochopit vyšší záměr? Záměr naší rovině blízký? Proto i ten co si myslí, že ví vlastně neví, ale ví, že musí hledat dál? Pokud mám řekněme vědomosti, které jsou vyššího řádu, ale mě se jeví jako pravdivé, pro nižší vědomostní řád se jeví jako lži. (to je vnímáno jako pokrytectví?) Navíc dle mého. Pokud má někdo znalosti, které tvoří existenci, jak s nimi mohu či spíš musím nakládat? Je třeba pátrat ve fyzice a tvorbě hmoty a nejen tam. Pak lze i pochopit jak je důležité dodržovat „zákony“ tvoření? Prosím a žádám vnímejte vše jako hypotézy k zamyšlení. Jen tak je potřeba vše pozvolna v informační sféře převracet ve své hlavě. Nic nebrat vztaženě k sobě a svým znalostem. Převzít informaci a sám ji v sobě nevztaženě převracet. Nic víc není potřeba si myslím. Zpět se vrátím k podstatě, v krátkosti si myslím, že vše je přikryto hávem, který chrání něco, co? Myslím, že víme co.

        • přemítač napsal:

         S prominutím, proč sledujete CNN či FOX?

     • přemítač napsal:

      Naopak „stádo“ se prověřuje a hledá se v něm. Co se mě týká. Nevěřím na povídačky zkroucené v bibli. Prověřuje se z jediného důvodu, který se jeví jako něco postaveného na hlavu. Postoj věřím na pověru o stádech a mé ostříhání ukazuje postoj ovce, která má strach z něčeho co neexistuje. Dle mého se vše podřizuje fyzice a na základě toho se staví paradigmata. Ale každý máme svůj úhel pohledu. Není třeba osočovat. Jen ten kdo hledá, ví že hledání není snadné. Bez překážek nikdy nic nedosáhnu. Nikdy v dějinách nemohlo dojít k masivnímu nacucání dat do „všech“ to je svobodná vůle. A ta rozhoduje.

      • Petr C napsal:

       Premitaci, ja ani nemam TV, neto boze sledovat tyto nesmysly. Bohuzel jsem oklopen lidma, kteri toto sleduji a je to pro ne jediny zdroj informaci. V celku z meho pohledu to jsou solidni lide a kromne mezinarodni politiky si rozumime.
       Premitaci, ja co se tyce informaci pouzivam spis jednoducha zpracovani. Drzim se hesla nepremyslel, ale bezel. Ten co moc premyslel nedobehl a posral se. Prosel jsem kus sveta, poznal ruzne nabozenstvi, ruzne systemy a ruzne kultury. Pokud bych mnel vse rozebirat do podrobna asi by mi na to nestacila kapacita mozku. Vetsinou se snazim byt obektivni, jenze jak se rika kabat, blizsi je kosile. Takze ten zamer nasi rovine blizsi asi buderetrvavat. V jednom s Vama soulasim – vse podleha fyzice.

       • přemítač napsal:

        Jasné chápu Váš postoj. V tom je kouzlo života, každý uvažujeme jinak. To je přirozenost a tu bychom měli přirozeně umět respektovat. Pokud jak vy třeba uvádíte, že pomalost na cestě života je pro Vás jakýmsi nepohodlným postojem. Má to tak být. Každý se řídí svým. U mne je rychlost po mých zkušenostech jevem kontraproduktivním. Vše co jsem řídil rychlostí, to slehlo. Je to jako cesta z bodu A do bodu B. Pokud jí projedu řekněme rychlostí vozu, shlédnu pouze pár zajímavých míst. Pokud půjdu pěšky, všimnu si vícero věcí? A otázkou je, je rozhodující kdy budu v cíli a s čím tam přijdu?

        • Petr C napsal:

         Vidite, to mame uplne jine zkusenosti. Ja vsechny dulezita rozhodnuti delam instinktivne at je to v praci, nebo osobnim zivote. Nesnesu jezdit pomalu, od bodu A po B. Nekdy jezdim na poruch az 700km a cas se pocita. Navic jsem soustredenejsi. Ovsem rodina mi zakazala ridit, proto ze to smrdi basou.
         Trochu bych odporoval v tom ze hlavni cil je pochopeni. A nebo spis mi je jasne ze se do cile nikdy nedostanu. A co se tyce informace samozdrejme ze dulezitejsi je postoj k informaci. Informace je cizi element nas postoj, jsme my.

      • proud napsal:

       „Naopak „stádo“ se prověřuje a hledá se v něm.“…………..jak myslis,ale podle me o tom ono stado neni,na hledani maj jiny odborniky z jinejch skol,stado je tu od toho,aby je zivilo a bylo s nim co nejmin prace a starosti.Znova upozornuju na to,ze v jednoduchosti je sila,cim vic se snazime veci komplikovat,tim dal se ocitame od pravd.

       • přemítač napsal:

        Toto není o komplikování. Každý má svůj vektor, kterým hledá či cílí nemyslíte? Pokud je něčí cesta složitá, neznamená to, že je bezvýznamná. I kdyby měla být slepá. Hlavním cílem je „pochopení“. I já tedy musím pohlížet třeba na vaši cestu jako na něco, co je v konečném důsledku správná cesta, která vám pomůže pochopit „něco“ co hledáte Vy. Co se týče toho „stáda“, dle mého je přirozené, že se opíráte o metafory biblické, jsou v nich ukryty velké pravdy. Chtěl jsem spíš podotknout jak je důležitější můj postoj k informaci než informace samotná. Je to jako koláč pizzy, kde se přesouváme a každý čučí na stejný střed, jen některé cípy jsou nastíněny, jiné osvětleny. Ale pohlížet na stín, jako zlo? Nesmysl. On tu musí být, předtím byl taktéž na jiném cípu, byl snad ten cíp pizzy nesnězitelný, jen kvůli stínu?

        • proud napsal:

         To uz moc rozvadis a zase je to na uhlu pohledu,napriklad onen stin,zlo,svetlo,dobro,je na kazdym jak co chape,to mas pravdu,sam rozeznavam obecne dve zla i dve dobra,od kazdyho takzvane zbytecny a od kazdyho ono nutny,ale to uz je na mnohem dyl a prakticky i jinde.

  • Sasin napsal:

   No já myslím Vladislave, že to jsou hloupé poučky pro inteligentní blboně. Muheeeeeee

   Rodina vzniká z lásky nebo se ohýbá kolem lásky z plození. To nejde ojebat, jedině pudem. Pudy patří rovněž do kategorie lásky a všechno ostatní je buznis, čili směna za nic. Směna jen za slib pozdějšího předplaceného užitku, něgdy příště, ale vždy nic za mnoho, přičemž to mnoho se šmejdama ocení za nic a nic se ocení za mnoho. To je pravidlo buznisu. Gdyž se vykazují grafy růstu, tak ty ukazují jen tolik, koik bylo lidí okradeno a kterým bylo za mnoho vyměněno nic. Nicota už vládne dávno, je každmu normálnímu člověku dávno jasná. Nicota převléká kabáty a pojmenovává se podle toho v jakém kulturním prostředí se vyskytuje.

   P.S Vtip je v tom, že veškeré naše vědění a schopnosti ti šmejdi jen odporně odborně ukradli a používají je proti nám. Proto je potřeba vytvořit državu, ze které nepude ven ani hlt, ani jeden nápad, který by zpětně, retroaktivně, či bumerangisticky potrestal své tvořitele. A na tomto základě musí býti stvořena i obrana země, která se skládá z obrany nejen územní celistvosti, ale i z potravinové a jiné soběstačnosti, gdy každej synek a dcera od naší mámy mají podíl. A bez kecání a bez neo-idiotizmů. Cítíte ten rozdíl? No, a tak si myslím, že vznikla naše kultura. Heh

   • Robo napsal:

    Zdravím Sasin, rád ťa tu vidím, v tomto našom svete!

    Rozprávaš jak otvorená kniha, len niekedy nie.
    Všetci sme vraj jedno, každé zrnko ryže je ale iné.

   • Vladislav po přestávce napsal:

    Ten komentář psal Ladislav, ne Vladislav, Sasine, spletl jste se.
    Jinak – nemáte pravdu, pokud jde o ten vás “buznys”. To, co píšete, se týká spekulantů, různých zahnutych frnaku, krajanů Prouda nebo Roba, jenom bohatších a schopnejsich vydělávat. Umí je vydělávat pouze hrami, různými machinacemi, a pokud to nedokážou, tak jsou zapskli a chudí.
    Oni ale existuji i lidi typu Bati, kteří taky podnikali s cílem zbohatnout, jako každy, ale zároveň to byli naši lidé, s našim myšlením, díky kterym zbohatly zároveň tisíce a tisíce lidi, a to ne nějakým pokerem, který vás naučí akorát podvádět, ale poctivou a tvrdou praci. Ja pocházím ze Zlína, ne z nějakého židovským okradanim zbidaceleho regionu, výsledky batovskeho myšlení a hodnot jsem viděl od dětství, me těžko někdo opije nějakým černobílým a zkresleným názorem na věc.
    Píšete spoustu zajímavého, ale často zjednodusujete a ohybate pravdu tak, abyste nemusel resit, ze Vase tvrzení občas “drhnou”. A pokud jde o Vás styl, neberu Vam ho, jen mi připomíná snahu byt “odlisny” za každou cenu. Podstatný je obsah, ne forma.

    • proud napsal:

     ….a taky existujou „(ne)lidi“ typu vladislav po prestavce,co si nedokazou predstavit svobodnej zivot „ja pan,ty pan“ bez Batu co se tvarili jako Babys kdyz rozdaval koblihy,i bez tech kdo okradali rovnou a alespon se netvarili pokrytecky,jako Batove a jim podobni.Vubec nemas vlado tuseni ktera bije a kdy bila,mas palici mainstreamem a svou zadosti po majetcich dokonale vymetenou po vzoru systemu,a to co se tejka i Slovanstvi,sexu a vseho ostatniho,jaks nescetnekrat ovcansky prokazal a delas to jen tu sprostou hubu otevres.

     • Vladislav po přestávce napsal:

      Ale mam tušení, a nejen tušení, ale i reálný plan založeny na zkušenostech s tim, co opravdu fungovalo. Žádné teorie.
      To, ze jeden je bohatší, druhy chudší, jeden řídí a druhy poslouchá, je přirozene. Opakuju se jako kafemlynek: jedine, co je potřeba zajistit, je, aby se timto přirozeným fungováním společnosti generované bohatství nedostalo do rukou SOCIÁLNÍCH PARAZITŮ.

      Jsou tri klempyri, Karel, Jarda a Martin. Jsou šikovni, všichni. Časem to daji dohromady, vytvoří firmu, protoze je to logicky krok, který každému z nich usnadní praci.
      Dobří jsou v praci všichni, ale časem se ukaze, ze papirovani zvládne jen Karel a Jarda a se zákazníkem muze z nich tri jednat jen Karel, protoze Jarda zadrhava a Martin si občas prihne, je nespolehlivý.
      Timto se firma PŘIROZENE rozvrstvi a pokud ma mit někdo nekdy hlavní slovo, je to tedy Karel, který muze ostatni dva zastat, ale oni jeho ne.
      Výsledný zisk, ale samozřejme taky rizika, tomu odpovídají. Z výdělku dostane nejvic Karel, ale kdyz je pruser, honí zákazníci zase Karla, ktereho jediného znají, ne ty druhe.
      Takto funguje přirozene naše společnost a fungovala vzdycky, tisíce a tisíce let. Schopnější byli bohatší a vlivnejsi, ale taky více riskovali.
      No a co se stane pak?
      Nastoupí sociální parazit. Firma se mu líbí, chce ji levne koupit. Takze nejdřív nějak uměle srazí jeji cenu. Chlapi jsou obyčejní, duverivi, nez se naději, firma je zadlužena, takze kdyz jim pak parazit nabídne jeji odkup nebo “”výhodnou” půjčku, berou to jako záchranu.
      Zbytek příběhu uz je známy v tisících podob, nema to cenu opakovat.

      • proud napsal:

       „To, ze jeden je bohatší, druhy chudší, jeden řídí a druhy poslouchá, je přirozene. Opakuju se jako kafemlynek: jedine, co je potřeba zajistit, je, aby se timto přirozeným fungováním společnosti generované bohatství nedostalo do rukou SOCIÁLNÍCH PARAZITŮ.“……………..co se mi na tobe libi je,ze mi potvrzujes vzapeti vsechno,co tobe,nebo jako reakci na tebe napisu :-))).Jak rikam,ty se zahrabavas sam,nikoho k tomu ani nepotrebujes :-))).Kdepak je ta „prirozenost“? Ze jeden ma a druhej ma hovno tak na nej dre? To je prirozeny? Ze jeden muze,druhej nemuze? Panacku,naprosto kazdej kdo jakkoliv vydelava na druhym,je prazitem!!! Abysme si rozumeli,ale siozid pochopitelne rozumet nechce,ani neumi,dokonce ani nesmi :-)))

       • Vladislav po přestávce napsal:

        Pleteš dalamánek s Dalmácií, jako obvykle, nic nového pod sluncem.
        Ano, je normální, že jeden má víc a druhý míň, protože je normální, že jeden je schopnější a druhý míň schopný, jeden maká a druhý se válí.
        Co ti na tom připadá nenormálního?
        Proč by měli ti usilovnější doplácet na darmožrouty? Proč by měl někdo, kdo vymýšlí nové stroje nebo materiály, kdo vyvíjí léky proti do té doby smrtelným nemocem, brát stejně jako uklizečka?
        Copak může někdy existovat společnost, která bude přínos těchto dvou typů profesí považovat za rovnocenný??
        Vykořisťování je něco úplně jiného. Je to přivlastňování si něčeho, co mi nepatří, na čem jsem se nijak nepodílel, parazitování na práci druhých.
        Jenže toto vysvětlovat ortodoxnímu komoušovi je asi jako doufat, že fráterník uzná, že slovanští bohové nejsou démoni.
        Nemožné.

        • proud napsal:

         Nikoliv ja,ale naopak ty,mas v tom poradnej bordel,jen co je pravda a „cirou naaahodou“ presne jak to system chce a jak to potrebuje,a ve vsem.Kdybych zastaval podobny nazory jako ty,rekl bych ze jsi naprosto zbytecnej,k utraceni.

      • benmil napsal:

       Pokud je schopnější bohatší, je to v pořeádku. Ale často, ne-li většinou to bývá tak, že bohatší není schopnější, ale ten všeho schopný.

       • proud napsal:

        Neni to v poradku,protoze bohatstvi dela i ze schopnejsich prave ty vseho schopny.

        • Vladislav po přestávce napsal:

         Výborne. Takze všem, co neco maji, to zkratka sebereme! Jsou totiž vsehoschopni! Kdo je bohatý, je proste spatny! A staronovy “recept” je tady;-)

     • Vladislav po přestávce napsal:

      Proudštajne, tak především, Babiš se píše s měkkým „i“ a Ženevská konvence se netýká práce, ale válečných zajatců, popř. uprchlíků:-)))

      Ono je to asi nad možnosti tvého chápání, ale představ si: to, jestli je někdo „dobrý“ nebo „zlý“ vůbec není dáno jeho majetkem! Jsou hajzlové bezzemci a žebráci, jsou ušlechtilí chuďasové, jsou parazitičtí kriplové -vykořisťující boháči, a jsou idealističtí, poctiví „kapitalisté“, jejichž motivací sice je zbohatnout, ale stejně tak (nebo někdy i víc!) mají třeba nějakou představu, jak pomoct lidem, něco pro ně udělat, někoho někam pozvednout – a třeba až potom myslí na prachy!

      Ty nenávidíš každého, kdo to dotáhl dál, než ty. Myslíš si, že kdo je bohatší, vzdělanější, úspěšnější (v čemkoliv, klidně i v balení ženských), je prostě parchant, který si zaslouží jenom odsouzení. Proč? Protože TY SÁM jsi to nedokázal a neumíš se s tím ve své duši srovnat. Proto jsou pro tebe ti, co to dokázali, podezřelí. Ale k věci – třeba k tomu Baťovi.

      To byl prostě úplně obyčejný chudý švec, který MĚL VIZI. A tou vizí nebylo, že vydělá mraky prachů, aby měl co přehazovat vidlema. Tou vizí bylo, že POZVEDNE KRAJ, kde se narodil a s jehož lidmi soucítil. Že je pozvedne nejen finančně, ale i morálně. Vyrůstal v totální bídě, viděl kolem sebe jen zadlužené chudé lidi, nemoci, hlad, lichvu a prostitutizaci vnucované tvými židovskými soudruhy. Pochopil, že bez dřiny a dobrého příkladu to nepůjde. A že někdo to prostě udělat, začít musí!

      Byly to pravdivé ideje a silná vůle, co způsobilo „zázrak“, který vytvořil. Jeho pracovní den měl 16-18 hodin, jeho odměnou nebyly prachy, ale především vděčnost lidí, kterým vytvářel lepší osud. Lidí, kterým dával naději! Na růst firmy si zásadně nepůjčoval (dokonce ani během hospodářské krize), trestal i iniciativu půjčovat si u svých „spolupracovníků“. Ty si vybíral podle schopností, ne podle vzdělání, ani podle původu. Uměl si vážit talentu!

      Mohl bych o něm jako zlínský rodák psát třeba hodinu, nebudu tím unavovat, existuje o tom spousta knížek, které to řeknou mnohem líp a důkladněji. V poslední době mě zaujal jeden jeho citát: „Z kapek moře, z haléřů milióny“.

      Jsi totálně vedle se svou závistí a škatulkováním. Závidíš každému, kdo je jen trochu dál v dané věci, než ty. Hned je pro tebe podezřelý… Kdyby se lidi řídili tvými názory, tak by se každý jen bál, že bude za jakýkoliv úspěch lidmi jako ty „klepnut přes prsty“. A to je nízké, ubohé, demotivující. Trockistické.

      Potřebujeme pravý opak. Potřebujeme více lidí typu Bati nebo Forda, více takových vzorů. Vizionářů. Idealistů. Snílků chtějících změnit svět, udělat ho lepším – ne kvůli sobě (snad možná pro ten pocit „nepostradatelnosti“ ještě). Ale kvůli tomu světu samotnému. Aby, až jednou budou umírat, mohli říct: snažil jsem se a je to lepší, než když jsem se tady narodil. Lidé mi byli vděční, některým jsem i pomohl. Nebyl to promarněný život!

    • Sasin napsal:

     No, k těm řídícím kádrům, keří mají od podílového rovného dělení odstrkovat své blízké patří re-katolizovaný export. V paradigmatu exportérů se vytratil jaksi obraz lidí, co makají v nařízeném souručenství řídících struktur na tom aby všechno co udělají vyvezli za hranice a za bankocetle, mohli teprve koupit něco k snědku a pár předražených sklíček a plechovek od jiných re-katolizovaných exportérů. Tadle naše republička středisková se holedbá skoro 80% záávislostí na exportu, na Slovensku je to ještě vyšší číslo. Tak vzniká postupně modernizovaná zlo dějina zápaďáckého echkonomického paradigmatu, kerý si na tom nechal otroky vystavět všechny výkladní skříně. Že teda není potřebné tahat otroky k nim, starat se jim o potravu a přístřešek, že můžou dělat posluhu „doma“, a přitom se poklidit sami. Fantastické ne? A páč státy jsou korporáty na vydělávání tributů, gde baťům a babišům na ruku nebo že by to bylo opačně?
     ,
     Na těchto základech, zotročeného prostředí, vyrostli podnikavci, keří chtěli zboha tnout na okradených synech a dcerách od naší mámy. Že gdyž bylo málo otroků u ponků, šicích linek a u kokyl, tak se nahnalo více lidí z vesnice. Jó, nechtělo se jim, šak věděli, že mají vše co k životu potřebují a tak jim inteligenti zavedli za-kony vyvlastňování. Lidem až pak zavedli povinnost „pracovat“ a pojmenovali to právem na práci aby jim to nebylo líto a uvědoměle chápali, že makají na společném. A tím se stalo, že otroci u nás makali za větší howno než otroci u cizáků.

     Co například znamená proexportní politika. To je jemnější výraz odvádění tributů, které si na zakázku jako nicotně platí cizáčtí kolonizátoři. Národ maká aby dodával zboží cizím lidem. To znamená, že i v socíku jsme plnili plán výrob pro cizí lidi a naši lidi sháněli po tuzexech nebo vozili věci z ciziny i přes to, že nad sebou měli patra administrátorů a řídících struktur, které sebe navzájem přesvědčovali, že bez nich by synové a dcery od naší mámy asi chcípli hladem.

     • přemítač napsal:

      Jistě lze souhlasit s panem Láďou na přestávce v tom, že tu „byli“ lidé, kteří chtěli podnikat něco ve smyslu pan Baťa, jenže zákon hadů v oblecích s metodama prasat či hyen zákonitě donutil i ty poctivé podnikatele jednat praseckými metodami. Co jiného těm lidem zbývalo k přežití? Z mého úhlu je nynější situace skutečným zrcadlem toho co se tu zaselo. Skuhrání podnikatelské sféry na nedostatek lidí (otroků) je zcela přirozený, ale zavedli ho jejich předchůdci, nebo spíše ti co dnes sedí na vyhřívaných sedačkách svých kanceláří. Taháním kádrů z kdejakých prdelí světa nic nezachrání, chcou si jen udržet svý fleky, to je logický, ale svědomitost těch, na který házeli hovna celej život, tihle noví otroci mít nebudou, to je očividné. Jde o letité zneužívání dobroty či naivity ve slepé důvěře, že ti nahoře pochopí, že jsou součástí i těch dole. Osobně se mým pohledem v hypotetické rovině domnívám, že toto je cíl, jenž má ukázat, kdo má největší smrad pod peřinou? Jenže jestli nechcou chcípnout smradem, stejně budou muset větrat, ale ten smrad samozřejmě budou chtít nahnat zas těm, co skočí na jejich „slibem nezarmoutíš“ a pak hezky ze smradlavý ložnice vyskočit voknem ven a zavřít tam ty, co uvěřili. Každej zas bude chtít převlíkat kabáty. Já nic já muzikant že? Ale lidi zas uvěřej, jako s 89 rokem. Komouše vyhnali, nadává se do nich dodnes, prej jsou všude a pořád intrikujou. Ale fašounům prej NSDAP zakázali nějakým razítkem. No a to je důkaz, kterej svědčí o tom, že z hlav fašounů jejich idee zmizely. K popukání tenhle svět že?

      • proud napsal:

       Cim se vyznacuje a jak poznas toho „poctivyho“ podnikatele?

      • proud napsal:

       Schvalne co mi odpovis,taky jsem bejval podnikatel,naposledy ten zrejme poctivej,neverim ze je takovej nejakej dalsi,chtel jsem si to tenkrat jen vyzkouset,jestli to je v praxi vubec mozny……a bylo.

       • přemítač napsal:

        Nerozumím tvé otázce. Psal jsem, že tu byli poctiví a stále jsou, ale v mnohem menším měřítku. A i kdyby se zavedli pravidla jakéhosi lepšího „fair play“ pořád budou za-keřem čekat ti, co budou sledovat jaké chyby se dotyčný dopustí. Jinak poctivý „podnikatel“ se z mé životní praxe pozná jen letitými zkušenostmi a především svým charakterem a především svým přístupem k lidem, kteří s ním spoluvytváří „něco“. A zpravidla jen pod takovými existuje veliká pravděpodobnost vyrýsování se podobně smýšlejícího člověka. Ale z mé praxe vím, že když jsi „hodný“ lidi tě zneužijou. Když jsi „přísný“ pošlou tě do pr.ele nebo tě alá ženská metoda, pomluví kde se dá. Ideál neexistuje. Co je podstatné je umění rozpoznat správné lidi k sobě a především chuť zdokonalovat se ve svým řemeslu.

        • proud napsal:

         A jsme u toho,nerozumis,protoze podnikani je o zisku,tedy ani nemuzes rozumet :-).Protoze pro me nebylo podnikani mysleny jako bohatnuti,ale jako naplneni umu,prace.K tomu jsem samozrejme taky musel nejdriv dospet a ze zacatku jsem byl onen „zralok“ co se chce valet ve vate a vydelany si nalezite uzit,casina,autaky,prachy v rulickach po vsech kapsach……………..blby mladi,novej na zapade a vsechny ty veci:-).Ale dospel jsem a zacal znova,jinak,co firma vydelala se dalo na hromadu a z toho se vzalo na provoz,na firmu,na vydaje.Co zbylo se podelilo poctem zamestnancu,to byla nase vejplata,vsichni meli stejne a vsichni meli tedy stejnou motivaci…………..a kde je nejakej Bata???? A „podnikatele“ vubec? Nejsou,kazdej kdo to dela jinak,je zlodej a otrokar!!!

        • přemítač napsal:

         Takže veškeré podnikání je dle tebe podle mne jen o zisku? Tak tedy ty chápeš mě? Nerozumím. Psal jsem, že s takovou ideou Bati šli s kůží na trh ti kdo věřili v jakási „poctivá“ pravidla.(věděli o rozdílnosti postavení, ale věřili ve spravedlivé chování k těm dole, tací lidé nechápou motivy těch co jsou u korýtka přece, byly obětí své přehnané důvěřivosti) Ty nebyly, nezbylo než se přizpůsobit piraním. Vše je myšleno v kontextu dnešní doby (rozumějme uvažování dnešních lidí) pro příklad již uváděného Zlínského podnikatele, víme, že propagandistický komunistický film a jeho premiéru ve Zlíně lidé sabotovali (chtěli kinosál rozbít) kvůli zkreslenosti jeho postavy (botostroj myslim) Jenže tehdy jeho přínos, byť byl zákeřným vykořisťováním již onehdá byl pro lidi důkazem, že se budou mít líp. Ale lidé byli v chudobě po záměru, který tomu předcházel (prostý háček pro rybky) tudíž Baťa byl jen článek soukolí, které už běželo. Navíc lidi byli nasyceni chudobou? Klíčem tedy je, najít motivační klíč lidí. A na jeho tzv. ideálu roztočit stroječek? Tak to funguje stále. Ty pořád píšeš o té hierarchii antagonismu pracujících a šéfíků proti které brojíš. Já proti tvé tezi nic nemám. To co je pro mne podstatné je to, že pokud vezmu v úvahu tvou představu onoho majetku, práva na půdu ap. či sociální otázky spravedlivosti tak ve všem uvedeném musíš brát v potaz lidský faktor. V přeneseném smyslu, dřív to patřilo lidem, pak kolchozům či firmám a ted to zase převedeme lidem? (jde stejně o neustálý kolotoč) Nemám nic proti tomu aby každej měl své za spravedlivějších podmínek pro každého. To čemu stejně ani sebespravedlivějším přístupem nezabráníš je situace, kdy se zase najdou noví „kamarádi“ co najdou skulinku. Chápeme se? Vše je otázka morálky určitého procenta obyvatelstva. To co mě připadá očividné, je čekání na vykreslení nových morálních jednotlivců není to tak? Ti jakoby nastíní nová morální pravidla, uvedou se postupně v realitu, ale už v okamžiku aplikování budou vznikat nové mechanismy potírání nového stávajícího stavu. V tomto smyslu mi zapadá i vyjádření třeba Zemana či papeže, který pronesl něco ve smyslu, že ho už není potřeba a je na čase odejít, či Zeman pronesl, něco ve smyslu, jak se čeká na nové uspořádání či plán. Stejný princip je i ve dvou množinách, kdy se navzájem překrývají, ale přetlak na utiskovanou už je tak obrovský, že to přenese onu novou motivaci na úkor té utlačované. Chápeme své role? Ta vzájemná bitva dělá oba celky nejen silnější, ale především jim dává pohyb či kmit, což je pro život podstatné. I nás jako čr nazval už nevím kdo jako kyvadlo mocností, usměrňovat a vyvažovat tlaky z leva a prava?

        • Petr C napsal:

         Proude, uz si tu povidame par roku. Za tu dobu jsem pozna ze o vedeni firmy nemate zadne znalosti. Vase firma byl spolek par chlapu, ktery mohl na zapade pracovat pod cenu proto ze delali na cerno. To znamena ze nemneli zadne bocni vydaje. Nehlede na to ze okradali poctive remeslniky kteri byli poctivi a pracovali legal. Proto furt nechapete jak firma funguje. Vydelit poctem zamestnancu, to si dovoli ti co delaji na cerno a ne ti maji legalni firmu. Ne ze premitac nerozumi, ale vy nemate poneti o cem pisete.

        • proud napsal:

         Jak ti to rict a kde zacit……….lidem nepatrilo nikdy nic z toho na cem se dreli od rana do vecera a hovno za to dostavali,platy byly vzdycky podle pohunku,cim byli uzitecnejsi pasaci tem nahore,tim vic si vydelali,nikdy se neplatilo podle kvality a mnozstvi prace,krome ukolu kde byla norma nastavena tak,aby se opravdu poradne vydelat taky nedalo.Platy se nastavujou vzdycky podle potreb a jak se nekde prida,hned se nekde zase sebere,aby se to vyrovnalo a nemohl sis moc vyskakovat a zustaval maximalne zavislej na systemu.To je politika penez.Nepatrilo jim nic ani za sociku,i kdyz tam k tomu meli nejbliz a z toho co oddelali meli nejvic,zase to vyvazovaly jiny nevyhody na svobode co se zahranici tejka,ale svobodu doma meli vetsi nez dnes,mnohem vetsi!Uz jen proto,ze neexistoval soukromej majetek co by jim zakazoval tam ci onam jit,krome zahradek a oplocenejch firem,a tam se nesmelo kvuli zlodejum,ani ne tak kvuli lidem.Komunismus byl jen vejicka,protoze zrusenim penez by spachal system sebevrazdu a dal lidem uplnou svobodu.Proto kazdej podnikatel,kterej nedeli zisk rovnym dilem a dela rozdily mezi lidma,byt jen podle vzdelani,je zlodej i kdyby mel idealy sebelepsi.Ani to nemuze bejt jinak,protoze na tom stoji a s tim pada financni system jako takovej.Tim ze jsem neokradal svoje lidi jsem byl jen mensim zlodejem,protoze jsem si nechaval nasi praci zaplatit,a zase podle systemu,aby nam zustalo maximum,pochopitelne.Financni system udela zakonite zlodeje z kazdyho,to je vic nez zakon! Ale malokdo to chape a i z tech kdo chapou to malokdo odkejve,protoze pak jde sam proti sobe,coz pokrytecky neudela!

        • proud napsal:

         Ne Peto,ty nemas vubec sajn o cem pisu ja,zadny „nacerno“ v Evrope neexistovalo!!! Zvlast kdyz jsem byl legalnim emigrantem se vsema papirama,mozna jeste jsem,kdo vi,zrusili Zenevskou konvenci?!!! Ty by sis lajznul abys o to vsechno prisel praci na cerno???? Co to clovece zvatlas???

        • Petr C napsal:

         Tak v tom pripade nevite co jste napsal pred par roky. Samozdrejme ze v Evrope se dela a delalo na cerno, tak jak vsude na svete kde se plati dane. Ja osobne po tydnu emigrace delal na cerno pro Armmadu Spasy. Vetsina tech kteri emigrovali do Canady pres Nemecko, Rakousko,Italii delali na cerno. A podle reci za celkem dobre penize.

        • přemítač napsal:

         Proude mě jde o to, že ať je jakýkoliv úmysl sebelepší (i když nepopírám vaše idee za špatné v kontextu momentálních událostí) vždy musíte počítat s projevem opačného pólu. Pokud zůstaneme při zemi při naší řekněme nějaké společné inteligenci pro naši realitu. (pokud jsou vyšší reality či duše jak se tu nazývá, tam jsou asi jiné zákony hypoteticky vzato) Musíme se zamyslet v kontextu hmoty či tzv. antihmoty a to v přeneseném slova smyslu znamená ty projevy, které já si vysvětluji z pozice fyziky. Dřív lidi ctili nemateriálno, které prostě „vyhořelo“, logicky vyvozený důsledek musí být uctívání toho opačného, tedy materiálna? A jejich společná koexistence tvoří „proud“ (nemyslím tím tebe) :-D Stejný smysl i princip dávají dějiny, kdy tu byl egypt, řím a u nás řekněme Baťa či Karel IV ale každý nesl ideály protipólu, který bylo nutné oživovat či přikrmovat?

        • proud napsal:

         Vim dobre co jsem psal pred par lety,proste proto,ze si nemusim vymejslet.Nkdy jsem nemohl napsat ze jsem delal v evrope nacerno;-),protoze jsem nikdy v evrope nacerno nedelal! A pokud vim,o firme a internich vecech jsem nepsal nikdy a ani to nehodlam menit,at si kazdej podnikatel hleda sam svy moznosti a „vychytavky“,ja svoje neprozradim,nakonec,muzou se mi jeste nekdy hodit.

        • proud napsal:

         Nevim premitaci,ja sam osobne a za sebe prahnu po jednoduchosti,vzdycky a ve vsem,nemam rad zadny slozitosti,tim spis ze jak je neco slozity,bejva to zpravidla jen „naschval udelana umelina“,aby do toho nevideli jini.A jednoduchy je i ono duchovno,stejne jako materialno,to jen mi si to vsechno zeslozitujeme,jedni proto aby se v tom vyznali jen oni a byli kingove,jini aby schovali podvody,dalsi aby oblbli prostej lid atd…….driv to byli bohove,pak jen jedinej,nakonec trojjedinej,ale vzdycky je za tim onech 13 pokrevnich linii a illuminati a vzdycky jde o vsivarnu a v tom se veze celej soucasnej system,proto se na nic v nem neda odvolavat,vubec a absolutne na nic,ma jen zotrocovat,materialne i dusevne.Tomu slouzej bohove,mimozemstani,karmy,osudy,cokoliv co se hodi a cemu je clovek ochotnej uverit,nerkuli z toho zblbnout,treba ockovani,ze?………….a zase,atd.atd.

        • proud napsal:

         Aby nebyly zneuzivany dobry umysly,musis „vychovat“ lidi a odstranit stada,ono „vychovat“ ale znamena naucit kazdyho jednoho se vychovat sam a dobrovolne.Jinak svobodny a spravedlivy spolecnosti bez hnani stad,kamaradickovani a korupce,nikdy nedosahnes.

        • přemítač napsal:

         Proude, každý hledáme jinak, ale v podstatě směřujeme oba či všichni do stejného cíle. Tak to chápu já. Vzácnost tkví právě v té cestě, která může být pro každého zcela originální. Ještě pokud píšeme ohledně materiálna či nemateriálna. Hodně se to vztahuje v dnešní době právě na tu frekvenci? Tzn. dřív přenášelo spoustu generací duševní postřehy a moudra z generace na generaci. Nikdy třeba v rámci delšího časového úseku nebyl propagován onen materialismus dle mého. Ale jeho existence musí vyjít v časové ose na zřetel a do popředí. Navíc my žijeme v době, kdy toto prolínání dřívějších generací zažíváme v generaci jedné. Proto jsme svědky chaosu v hlavách lidí a proto jsme i svědky obrovského či masivního vylití informací v obrovském množství? Abychom to tedy dobře chápali na příkladu v rámci 7000 let řekněme bylo duchovno v rámci 5-6 tisíc let? Neuctívala se hmota. Teď jsme v opaku, uctívání hmoty, protože tím, že jí budeme ignorovat ona nezmizí, to je zákon, který musíme pochopit? Tzn. v časových intervalech jsme povinni dávat pozornost jak hmotě tak i nehmotě (duchovnu)?
         Každý to chápeme jinak, ale myslím, že je dobré sám sebe pochopit v jaké roli se nacházím a to určení pro které tu každý nějak jsme. Myslím, že i o tomto píše „mrtvá voda“ o amplitudách a periodách a jejich projevech před xx léty a dnes, kdy je absolutně ostrá bez pozvolnosti. Je to jako když by měla žena periodu každý druhý den v jednoduchém přirovnání.? Jediné co napadne, vysilující vyčerpávající? A při pohledu na lidi, vidím pouze vysílené a vycucané loutky. Spojme si to do kontextu ďábelské či satanské doby. Stejně do tohoto rámce zapadá i Poslední večeře od Da Vinciho, který když onen obraz kreslil zabrala mu tvorba kolik 4-6 let? Nevím. Ale udává se že když kreslil apoštoly a Ježíše vždy se inspiroval lidmi z davu či hospod atd. Ale Jidáše nenašel, ten byl nakreslen poslední? Nu a až ho našel v jednom vězení a chtěl po vězni svolení k namalování jeho „odporného“ obličeje. Vězeň mu to dovolil, ale divil se, proč ho kreslí znovu na svůj obraz? Jelikož před léty podle něj přece nakreslil Ježíše.

        • proud napsal:

         Bez urazky kohokoliv ,neprijde mi, ze by lidi meli v hlave chaos,protoze kde nic neni,ani cert nebere,tedy ani chaos,naopak,maji to podle systemu perfektne srovnany,ale ne pro sebe,nybrz pro ten system.A to az tak chytre,ze si myslej,ze pro sebe a ze vyhravaj,kdyz se dostanou jednou,dvakrat za rok na dovolenou k mori a koupej si bydleni a skodovku,nebo jinou ojetinu,ktery pak splacej……….

      • Vladislav po přestávce napsal:

       Kdysi tady napsal Asar:

       - Je stokrát lepší zapálit svíčku, než proklínat tmu…

 4. jan nowak napsal:

  Wláďa je-de Lodí – tou Lodí wýletní
  Za tou co ss ní chodí a
  A Máňa je-de s ním .. a celý Kraj cwaj draj

  .. a Máňa Lídu pozdrawí & pag ssi Pussy Day !

  MM

  • jan nowak napsal:

   Mimo téma , sorry ROBOTI ..
   .. Co je TO ss těma komentama pod P.C. Roberts – Idiokracie ?
   TOP ten jich tam by-lo 52 & teď jich je tam je-nom 48 : o .. Geronemoh , že
   ww woni je Zežra-li ty twoje filcky !?

 5. Julek napsal:

  S ohledem na nedávné události v Sýrii se všude diskutuje o tom, kdo má v globální politice navrch, nebo kdo koho drží pod krkem nebo za …
  Západní Civilizace, včetně těch bájných třinácti lichvářských kmenů, je tou obětí .. to by mělo být jasné asi každému ..

  Není to ale Rusko ani Čína, kdo drží Západ pod krkem, je to Systém který Západ vytvořil v r. 1945, jehož základem byl us dolar přivázaný řetězem směnitelnosti ke zlatu. Když byl ten Systém v r. 1977 uvolněn z omezujícího řetězu stal se postupně neovladatelným a přerostl svoje tvůrce, kteří se stali jako všichni ostatní jeho otroky …. Je to ten Otesánek z pohádky, který nakonec snad sežral i svoje rodiče. Ti kteří jsou na tom Systému závislí ho musí neustále krmit, protože s jeho skonem by přišli o všechno ….. Už vyžral naši postkomunistickou Evropu, sežral Jelcinovská, Irácká, Lybijská a další aktiva uložená v západních bankách, a pořád je to pro něho málo .. Ta jeho žravost je přímo uměrná hamižnosti a nenažranosti všech, kteří ho vytvořili, jsou na něm závislí a nemůžou se bez něho obejít … Přičemž od něho mohou získat jen to, čím ho v současnosti krmí, a to je potištěný papír a elektronický všemožný šunt .. O zlatě, které bylo díky směnitelností možné získat do r. 1977 si mohou pouze snít krásné sny ..

  Největší šanci opustit ten Systém a přežít bez velké újmy má Rusko .. Čína to tak jednoduché nemá s ohledem na svoje velké pohledávky na Západě a bude se snažit ten Systém ovládnout a uregulovat, ale je to marný …

  Náš pohádkový Otesánek je podobný bájnému krétskému Minotaurovi ..
  Kniha Globální Minotaurus od Y.Veroufakise (dostupná na uloz.to) je takovou svíčkou v současné tmě, která může hodně osvětlit dění v současném světě ..

  • proud napsal:

   Nevim jak to vidis ty,ale ja vidim za penezma a majetkama zase lidi,prachy a majetek jsou jenom nastroje,ovsem mocny v rukach tech kdo maji tolik,ze je nepotrebujou,jen k nasemu ovladani…..

 6. hel napsal:

  jenže o tom neomarxismu mluví právě i ta alternativa, honem nevím, ale určitě hájek s protiproudem, okamura snad taky…ale objevuje se to všude..všichni tvrdí, jak nám unie zavádí socialismus..to je zavádějící a nepravdivé..ten fašistický teror elit je skutečně to pravé…že k tomu zneužili humanismus, který je přirozeně v lidech ,zejména mladých..to považuji za nejodpornější jejich svinstvo a je potřeba právě tohle dokazovat a poukazovat na to..

 7. Julek napsal:

  Hel, s tím zneužitím humanismu jste vyhmátla podstatu dění v postmoderním Světě. Je to obracení všeho negativního na pozitivum a obráceně .. Nelidství je vydáváno za lidství – humanitu, bláznovství za normalitu, debilita za rozum ..

 8. Julek napsal:

  Ještě několik slov k těm elitám ..
  Teorie elit je postupně teoreticky propracována počínaje od Machiaveliho, který alegorizuje střídání elit jako souboj lvů – elity a lišek – kontraelity .. Vládci zvířat lvy uspokojení svojí vládou degenerují a postupně se uchylují k despocii, lišky je ale svojí chytrostí zbavují vlády .. z vládou uspokojených a degenerujících lišek se stávají postupně despotičtí lvi … a vše se zase opakuje ..
  Mluvit o vládnoucí degenerující třídě !!! jako elitě je proto zavádějící ..

 9. hel napsal:

  ano, přesně tak! chucpe, nad kterým se chce člověku zvracet..jenže jen tomu, kdo ví a cítí..nevylučuji, že vyrůstá „nová“ generace, která už moc nebude vědět ani cítit..ona už i ta dorostlá dokáže víc protestovat za legalizaci marihuany než za cokoliv jiného:(

 10. Julek napsal:

  Oprava .. v textu je chyba má být lvi, podle vzoru páni … Jak lvové bijem o mříže, jak lvi v kleci jatí …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!