Přehled zpráv – RusVesna 14.4.2018

sky_news1Sobota, 14.4.2018 – ráno:

1: Britský generál řekl pravdu o chemickém útoku v Sýrii a byl odpojen od vysílání televizní stanice Sky News. Televizní stanice přerušila rozhovor s bývalým velitelem armádních sil Velké Británie v Iráku poté, co začal mluvit pravdu o údajném chemickém útoku v Sýrii.

2; USA nevedou žádné rozhovory s Ruskem o Sýrii na nejvyšší úrovni, říká Státní department. Nevím, zdali jsme měli nějaké rozhovory na vysoké úrovni s Ruskem. Je ale možné, že jsou vedeny na nižších úrovních, řekla Heather Nauert, oficiální mluvčí Státního departmentu.

3; Státní department komentoval informaci o podílu Británie na provokaci v syrském městě Dúmá. USA jsou nadále přesvědčeny o tom, že byl spáchán chemický útok, kterou provedl syrský režim.

4; Porošenko nadával Putinovi a urazil všechny Rusy. Text jeho interview, ve které se sprostě vyjadřoval o Putinovi a Rusech, byl zveřejněn na oficiálních prezidentských stránkách.

5; Pod ozbrojenci z Ajdaru explodovaly miny, když se pokoušeli proniknout do Luganské republiky přes linii dotyku v okolí obce Sokolniki.

6; Vojáci obsadili laboratoř s chemickými zbraněmi ozbrojenců u Damašku. Syrská armáda objevila laboratoř na výrobu otravných látek patřící teroristickým bandám.

7; V Pentagonu informovali o miliardě dolarů vyčleněné pro Ukrajinu. Počínaje rokem 2014 USA vyčlenili téměř miliardu dolarů na pomoc Ukrajině.

8; Je to neuvěřitelná cifra. Grojsman informoval o vnějším dluhu Ukrajiny. Vláda Ukrajiny nedokáže obsluhovat zahraniční dluh země, pokud se neobnoví růst její ekonomiky.

9; Trump chce potrestat Rusko a Írán mohutným úderem na Sýrii, píše The Wall Street Journal. Prezident USA vyzval své poradce, aby souhlasili s rozsáhlým útokem.

10; Vojenský korespondent hlavní televizní stanice Ruska se vyslovil pro připojení Donbasu Rusku. Přeju si, aby nezávislost donbaských republik byla uznána a ideálně aby se staly součástí Ruska.

11; Tajné technologie: psychosférické zbraně. V čem je síla světové elity? Jakou roli v jejím vládnoucím postavení hrají tajné znalosti z dávno minulých dob?

12; Ukrajina začala usilovat o navrácení jaderného statusu, říká ukrajinský generál. Bogdan si myslí, že Ukrajina už si otevřela okno možností směrem k obnově jaderného statusu.

13; Rusko bez Telegramu. K čemu povede blokování populárního messengeru? Taganský soud v Moskvě vyhověl žádosti Roskomnadzoru na zablokování Telegramu v Rusku.

14; Evropo, odvez si svoje nacisty a vrahy! Luganská mládež demonstruje u OBSE. Ukrajinská moc vytvořila a ozbrojila nacistické jednotky, nacisté získali svobodu zabíjet.

15; Trump vydal příkaz k útoku na Sýrii. „Společná operace ozbrojených sil Francie, Velké Británie dnes v noci začala a my jsme jim za to vděčni“.

16; První úder koalice USA byl veden na Damašek. Část raket byla sestřelena silami protivzdušné obrany. Dopisovatel z místa události informuje, že první údery směřovaly na Damašek a jeho okolí.

17; Je na Ukrajině možné usmíření? Ukrajina po čtvrtstoletí vlády nacionalistických elit skončila jako mentálně a názorově rozervaná země.

18; Byly zveřejněny první záběry, jak protivzdušná obrana odráží údery koalice USA na Sýrii.

19; Válka v Sýrii a v Donbasu. Stínová elita rehabilituje nacismus a buduje nový světový řád. Všechno probíhá cíleně a pod kontrolou „světové elity“ na cestě k vybudování nového světového řádu.

20; Pentagon. Útok koalice USA na Sýrii byl ukončen. Protivzdušní obrana sestřelila nejméně 13 raket. Macron prohlásil, že cílem útoku byly pouze ty objekty, na kterých bylo možné vyrábět a využívat chemické zbraně.

21; Doněcká republika – čtyři roky nezávislosti. Proč se začali objevovat lidé, kteří původně vítali roztržku s Kyjevem, ale změnili svůj názor? I Doněcká republika má své problémy, ale v oblasti pořádku a bezpečnosti se dostala mnohem dál než Podněstří, Abcházie nebo Jižní Osetie.

22; Velvyslanec Ruska: Nejhorší obavy se naplnily, agrese USA nezůstane bez následků. Velvyslanec Ruska v USA Anatolij Antonov komentoval útok USA na Sýrii.

23; Tuto otázku lze již považovat za uzavřenou. Proč se Turecko nechce vzdát ruských S-400? USA se pokoušejí zabránit rusko-turecké spolupráci.

24; Ruské ministerstvo obrany informovalo o podrobnostech raketového útoku koalice USA na Sýrii. Mezi 3:42 a 5:10 hodin moskevského času uskutečnila letadla a plavidla ozbrojených sil USA spolu s ozbrojenými silami Velké Británie a Francie raketový úder na objekty vojenské a civilní infrastruktury v Sýrii.

25; „Ruské tanky už jsou v Kišiněvě, moldavský premiér utíká do Kyjeva a členové Pravého sektoru se dopustili genocidy na Maďarech. Konflikt skončí totálním vítězstvím Ruska, v jeho závěru „Zdvořilí lidé“ obsadí velvyslanectví USA v Moldávii“. Na sociálních sítích se probírá učební pomůcka vydaná Kybernetickým institutem Vojenské akademie USA pro americkou armádu. Uživatelé se ruských tanků bojí méně než snahy USA spojit své východoevropské kolonie.

26; Ve městě Montville ve státě Connecticut v USA učitel organizoval ve škole bojový klub a propagoval sex a drogy. Obviněný se brání tím, že v dětech údajně probouzel motivaci.

27; Pentagon oznámil, jakým způsobem se USA vyhýbaly ruským vojákům při svých úderech na Sýrii. V USA oznámili, že se vynasnažili minimalizovat riziko zatažení Rusů do konfliktu.

28; Neúspěch USA: Vojenské objekty byly evakuovány ještě před úderem, třetina raket byla sestřelena. Syřané oslavují neúspěch agresora.

29; Trump je pro USA katastrofa, říká ruský novinář a redaktor Vladimir Pozner. Trump v mezinárodní politice vůbec nic nechápe. On si myslí, že hraje nějakou hru typu Monopoly nebo poker.

30; Theresa May prozradila, proč Velká Británie zaútočila na Sýrii. Připomeňme, že silám protivzdušné obrany se podařilo neutralizovat všechny britské rakety.

31; Byly zveřejněny záběry, jak francouzské stíhačky letí bombardovat Sýrii. „Start letadel francouzských ozbrojených sil letících likvidovat chemický arzenál syrského režimu“, říká titulek k videu.

32; Macron: Francie během mezinárodní operace vtrhla na území Sýrie. Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian považuje akci USA, Velké Británie a Francie za „zákonnou“.

33; Síly protivzdušné obrany sestřelily všechny rakety vystřelené na leteckou základnu Dumejr, říká ruské ministerstvo obrany. Útok západní koalice na vojenské letiště ležící na východ od Damašku skončil neúspěchem.

34; Šojgu referuje Putinovi o situaci v Sýrii po útoku americké koalice. Informovali o tom na ministerstvu obrany.

35; Koalice odpálila 110 raket. Nejsou žádné oběti na životech. Noční útok Trumpa a spol. skončila prakticky bez jakéhokoli efektu.

Sobota, 14.4.2018 – přes den a večer:

1; Asad přišel ráno po útoku NATO normálně do práce. Po nočním úderu koalice USA se prezident Sýrie nachází v hlavním městě Sýrie.

2; Putin označil úder na Sýrii za akt agrese. Stejně jako před rokem bylo jako záminka využit zinscenované použití otravných látek proti civilnímu obyvatelstvu.

3; Podle konečných součtů syrská protivzdušná obrana sestřelila 71 raket s plochou dráhou letu ze 103, hlásí ruské ministerstvo obrany. Tato čísla svědčící o ostudném neúspěchu nočního útoku uvádí i Generální štáb Ruské federace.

4; Na internetu se objevily záběry z raketového útoku francouzské fregaty na Sýrii. Odpálení bylo provedeno z vod Středozemního moře.

5; Pozorně jsem sledovat informace o úderech na Sýrii, říká generální tajemník OSN v reakci na agresi USA. Ve svém prohlášení António Guterres připomněl stanovy OSN a mezinárodní právo.

6; Napadené syrské letecké základny nebyly poškozeny, hlásí Generální štáb Ruské federace. Bylo sestřeleno 100% raket koalice USA, které byly odpáleny na čtyři syrská letiště.

7; Účast Francie nebyla vůbec zjištěna, říká Generální štáb Ruské federace o úderech na Sýrii. Francouzi během dopoledne stačili ukázat jen dvě umělecká videa zachycující přípravu na raketové útoky.

8; Obyvatelstvu Sýrie vždycky rádi pomůžeme, odpověděla Theresa May na otázku, zdali budou údery na Sýrii pokračovat. Západní politička, která porušila zcela základní principy mezinárodního práva, se cynicky vyjadřuje k diplomacii.

9; Ukrajina podle očekávání podpořila raketový útok na Sýrii. Ukrajinská moc si pospíšila s vyjádřením solidarity s USA? Velkou Británií a Francií.

10; Extravagantní šašek, který si usmyslil, že bude politikem. Proč Trump zahájil palbu na Sýrii? Ostřelovat raketami, z nichž polovina nedoletí do cíle, bezvýznamné objekty je všechno, co Trumpova Amerika dokáže.

11; Asad učinil prohlášení po raketovém útoku koalice USA. Prezident Sýrie je přesvědčen, že agrese Západu posílí jednotu syrského lidu v boji proti terorismu.

12; Čína pomůže Rusku čelit Spojeným státům. Čína jako strategický partner Ruska se snaží vytvořit dobře načasované a kontrolované problémy pro USA, říká vojenský zdroj.

13; Letecké údery na Sýrii byly nesmyslnou demonstrací síly, říkají experti. Členové Rady pro zahraniční a obrannou politiku označili letecké údery USA na Sýrii za nesmyslnou demonstraci síly.

14; Rada bezpečnosti OSN projednala v 18:00 hod moskevského času údery na Sýrii, oznámila agentura Reuters.

15; Opuštěný zraněný voják zanechaný svému osudu se snažil plazit ke své jednotce, ale cestou vykrvácel. Neustálé ostřelování armády okolí ze strany ukrajinské mělo pravděpodobně skrýt okolnosti smrti jejich kolegy.

16; Macron se rozhodl nezrušit svou návštěvu Ruska. Francouzský minstr zahraničí prohlásil, že o rušení návštěvy prezidenta Francie Emanuela Macrona v Rusku nemůže být řeč.

17; Kadyrov vystoupil s prohlášením k situaci v Sýrii. Útok na suverénní stát označil za válečný zločin.

18; V případě splnění Minských dohod bude Ukrajina rozvrácena. Ukrajina bude muset svým věřitelům v případě úspěšné okupace Donbasu zaplatit 10 miliard dolarů. Západní země plní své smluvní závazky, jen když je to pro ně výhodné.

19; V Doněcké republice přestal fungovat stacionární internet. Obyvatelé Doněcka, Makejevky a dalších obcí Doněcké republiky dnes měli potíže s přístupem k internetu.

20; Premiér Itálie oznámil, že jeho země odmítla logistickou podporu útoku na Sýrii. Dále zdůraznil, že situace v Sýrii nemůže být vyřešena silovou cestou.

21; Lavrov informoval o švýcarském vyšetřování, které ukazuje na americko-britskou stopu při otravě Skripalových. Podle informací švýcarského centra mohla být použita otravná látka BZ, která byla ve výzbroji USA a Velké Británie.

22; Mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN v souvislosti s údery na Sýrii bylo svoláno z iniciativy Ruské federace.

23; Porošenko obvinil Asada z krutého „zločinu proti lidskosti“. Prezident Ukrajiny označil úder USA, Velké Británie a Francie na Sýrii za „vynucený, ale oprávněný krok“.

24; Soupeření Rusko – USA. Kam se podělo 70 amerických raket s plochou dráhou letu? Dnes ráno se v Sýrii konal první velký raketový střet v moderní historii.

25; Doba rozhovorů skončila. USA hrozí novým úderem na Sýrii. Nikki Haley v komentáři k úderům USA, Velké Británie a Francie na Sýrii prohlásila, že doba pro rozhovory už je pryč.

26; Stálá zástupkyně Velké Británie v OSN Karen Pearce vyjmenovala čtyři podmínky pro diplomatické vyřešení krize v Sýrii: Zastavení syrského programu chemických zbraní, přerušení všech vojenských operací, návrat Sýrie k vyjednávacímu procesu v Ženevě a přijetí odpovědnosti za použití chemických zbraní a další válečné zločiny v Sýrii.

27; Stálý zástupce Ruské federace v OSN označil politiku USA a jejich spojenců za chuligánství. Údery USA a jejich spojenců nejsou ničím jiným než chuligánstvím v mezinárodních vztazích, prohlásil ruský velvyslanec při OSN.

28; USA a jejich spojenci by mohli během 24 hodin zastavit konflikt v Sýrii, říká ruský velvyslanec při OSN Vladimir Něbezňa.

29; Rada bezpečnosti neschválila ruskou rezoluci ohledně Sýrie. Ruská rezoluce s výzvou k zastavení agrese vůči Sýrii nebyla Radou bezpečnosti OSN přijata.

30; USA jsou hlavní hrozbou pro světový mír, říká bolívijský prezident. Toto prohlášení učinil Morales na zasedání Summitu Amerik v Peru. Washington vydává stovky miliard dolarů na zbraně hromadného ničení, dodal bolívijský prezident.

31; Vždyť je to fraška. Vůdce ozbrojenců ve Východní Ghútě je šokován bezmocí NATO po úderu na Sýrii. Reuters oznámila, že všechno zařízení a personál ze syrských základen byly evakuovány po varování ze strany Ruska.

32; Poprvé v historii: Patriarcha Kirill zavolal římskému papeži kvůli situaci v Sýrii. Rozhovor se konal z iniciativy patriarcha Kirilla.

33; USA zcela zbytečně utratily více než 200 milionů dolarů za úder na Sýrii, říká vojenský expert. USA uskutečnily útok na Sýrii prakticky s nulovým efektem, zato však s vysokými náklady a pošramocenou pověstí.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!