P.C.Roberts: Proč nám říkají tak průhledné lži?

us_government_war_lies_iraq_afghanistan_libya_syria_iranAmeričtí činitelé a presstitutky nám sdělují, že nezákonný americký raketový útok na Sýrii zasáhl sklady chemických zbraní, ve kterých byly uloženy chlor a sarin. Kdyby to byla pravda, nevzal by si smrtonosný mrak, který by výbuchy raket uvolnil, za oběť daleko víc životů, než kolik jich bylo usmrceno v domnělém syrském chemickém útoku v městě Duma? A nestal by se tím americký raketový útok stejně zločinným, jako domnělý útok syrský, a nepostavil by USA a jeho vazaly do stejné kategorie škůdců, do které oni sami už zařadili Asada a Putina?

Co říkáte vy, experti na chemické zbraně? Uvolní chemické zbraně svou smrtící látku jen když explodují při úmyslném použití, anebo též když vedle nich bouchne raketa?

V Sýrii nezaznamenávají žádné stopy po chemických látkách v ovzduší, které by tam ovšem byly, kdyby rakety skutečně zasáhly sklady chemických jedovatých látek. Nikdo nehlásí, že by do nemocnic přijížděly sanitky s lidmi postiženými chemickou otravou. Ale jak tomu tak může být, když do skladů s chemikáliemi padly rakety?

Když jsem býval redaktorem deníku Wall Street Journal, pracovali tam tehdy ještě kompetentní lidé, které by takové otázku jistě napadly.

Což už je dnes jen vzpomínka. Noviny přestaly být zdrojem informací a staly se propagačními megafóny.

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2018/04/15/tell-us-transparent-lies/
13 Komentářů k P.C.Roberts: Proč nám říkají tak průhledné lži?

 1. geronimoh napsal:

  Hezký obrázek

 2. Lubosmat napsal:

  Len veľmi približne:
  Chemické komponenty, ktoré dodali Američania v minulosti do Sýrie, na to aby neurobili niečo podobné ako nedávno Severná Kórea, boli niekoľkozložkové. Každá s týchto zložiek je do určitej miery toxická, ale nemala by v prípade požiaru alebo výbuchu predstavovať vážnejšie nebezpečenstvo.

  Problém by nastal, keby došlo k zmiešaniu týchto zložiek správnym, jedinečným postupom a v správnom pomere, potom by sa z tej chemickej polievky syntetizoval ten správny „SAJRAJT“!

  Američania dobre vedia, že samostatné patentované komponenty v Sýrii vyrábať nevedia a technológia slúžila len na syntézu „SAJRAJTU“ z dovezených komponentov, to všetko však bolo zo Sýrie dávno za asistencie Rusov a Američanov vyvezené, a nakoniec aj samotnými Američanmi zlikvidované.

  Obama ešte pred Trumpetov vyhlásil, že „Amerika si vyhradzuje právo na zasadenie preventívneho úderu, pri použití chemických zbraní bez ohľadu na to, kto bude pôvodcom tohto útoku a čím bude tento útok na území Sýrie vykonaný!“

  V podstate prejudikoval akékoľvek použitie „nejakých toxických látok“ na území Sýrie za vojnový zločin, za ktorý bude nasledovať odveta proti režimu Bashar al-Assada, Trumpeta to už ďalej jednoducho nerozvádzala a rovno vykonala.

  Predpotopné bojové chemické látky ako chlór, yperyt, fosgén a sarín už dnes nikto vo väčších množstvách nevyrába a ani neskladuje, preto si veselo môžu strieľať raketami kam chcú nič tam dodatočne, okrem klasických trhavín nevybuchne.

  Možno keby tam bolo niekde náhodou zasiahnuté funkčné čpavkové hospodárstvo, napríklad chladiarne potravín, chladenie zimného štadióna … tak by rýchle rozptýlenie 7 až 10 ton čpavku mohlo byť vážnym problémom pre väčší počet ľudí.

 3. hel napsal:

  to už je úplně úmorný, amerika je hotový mermolez, horší než čtvrtodenní zimnice,…už zase dnes vyběhli s novým obvinění ruska, že prý tam rusové byli a dopředu uklidili všechny stopy po chemickém útoku….asi tu ameriku budeme muset oplotit a odstřihnout od komunikačních kanálů..já osobně se skláním před noblesním klidem putina s lavrovem, protože na co všechno oni musí reagovat a co vydržet, to je na hrdinský řád!

 4. Putler napsal:

  To je zase kviceni.
  Quick quick
  Rusaci stahli ocas a nesetrelili ani jednu raketu. Stare ruske systemi pouzity Asaadem take nesestrelili ani jednu raketu :-))
  A porad zdejsi debilove veri tomu ,ze rusacka stihacka zcela odrovnala Cook hahahahahaha

  • Petr C napsal:

   Putlere, jestli ze mate pravdu tak ty vase rakety jsou zadarmo drahe. Tolik raket a rozbite tri baraky urcene k demolici. A uspech? A to se jeste amici museli ptat Rusu jestli jim to dovoli.

  • JJ49 napsal:

   Kdysi tu bývala jednotka absolutní blbosti jeden Jinský. Ale pokrok prostě nezastavíš! Gratuluji Putlere, jsi lepší!

 5. Eschatolog napsal:

  proc ? protoze velikost buliku vesenych na nosy vobycejnejm mraveneckum klidne presahne velikost lesa a tak opusti mravenci vesmir, amen

  • m.bareš napsal:

   on to justassi zjišťovat nebude, on je za to placen. Oba to víme.
   Trolly a americké mopsly bude také třeba za živa lámat v kole – můj komentář ke zprávě výše. Jinak se jich nezbavíme. Žádná humanita. Buď oni nás, nebo my je.

  • Paw napsal:

   To je malo , ukazte jaky jste chudaci, no tak nestydte se..

 6. Martin Rubáš napsal:

  Assad neměl žádnou motivaci k útoku plynem. Naopak teroristé, saudové, vojensko-prlmyslový komplex USA a Izrael ano, takže můžeme přepodkládat kdo je za tím útokem.

  http://www.epshark.cz/clanek/610/ron-paul-tvrzeni-ze-prezident-basar-al-assad-zabiji-vlastni-lidi-plynem-je-totalni-nesmysl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!