Přehled zpráv – RusVesna 15.4.2018

inetrnet_voyska1; Trubte na poplach! Hordy ruských trollů zahájily mohutný útok na USA. Bylo to oznámeno na speciální tiskové konferenci. Podle informací amerického ministerstva obrany se počet internetových účtů identifikovaných jako „ruští trollové“ zvýšil dvacetinásobně.

2; V USA byla zneuctěna socha bývalého prezidenta. V americkém státě Virginia vandalové zneuctili sochu třetího prezidenta USA Thomase Jeffersona.

3; Tři dny se plazil a poté zemřel. Diverzanti ukrajinské armády zanechali zraněného velitele, kterému jen sebrali samopal, na pospas osudu. Jeho soukmenovci mu samopal sebrali proto, aby jej mohli prodat za 10 tisíc hřiven.

4; Putin projednal s Erdoganem údery koalice USA na Sýrii. Během telefonického hovoru se mluvilo o vyostřené situaci kolem Sýrie.

5; Ukrajinský policista postřelil svého kolegu na branných cvičeních ve škole. Ve vesnické škole ve Vinnické oblasti kapitán policie zranil poručíka před očima čtyřiceti žáků.

6; Krajané chtějí vrátit domů zmrtvýchvstalého Ukrajince, který zapomněl svou mateřštinu a své jméno v afghánských horách. V Afghánistánu účastníci jedné z expedic náhodně objevili bývalého sovětského zajatce.

7; Syrský velvyslanec přinesl na zasedání Rady bezpečnosti tři kopie Stanov OSN pro USA a jejich spojence (dvě v angličtině, jednu ve francouzštině). Poznamenal, že Rada bezpečnosti má podporovat mír a bezpečnost a ne je podkopávat.

8; Státní department formuloval podmínky pro návrat k dialogu se Sýrií. „Pokud to splní, budeme spolupracovat na návratu k ženevskému vyjednávacímu procesu“.

9; USA se budou domáhat „obnovy demokracie“ ve Venezuele. Pence dále vyzval k tvrdým opatřením zaměřeným na izolaci venezuelského prezidenta Nicolase Madura a jeho okolí.

10; Vše, co se dnes děje, mělo svůj zdroj na počátku 90. let. Specialista na finančně-bankovní historii Nikolaj Krotov představuje první svazek ze série knih „Život v zašmodrchaných dobách“.

11; Na Ukrajině se obávají syrského scénáře. EU a zvláště Ukrajina,když vidí chování USA v Sýrii, musí pochopit, že Washington může v kterýkoli moment ukončit svou podporu.

12; Sýrie, Jugoslávie, Byzanc: Civilizace Antikrista útočí. Západní křesťanská civilizace už dávno není jen postkřesťanskou, ale už jednoznačně protikřesťanskou.

13; Kominternovo pod palbou ukrajinské armády. Kyjevští ozbrojenci ostřelují domy civilních obyvatel každý den.

14; Včera, 14. dubna se v tisícovce měst pětasedmdesáti zemí světa už popatnácté konala akce „Totální diktát“. V Gorlovce, kde se účastnilo 550 lidí, proběhla tato akce potřetí.

15; Donbas: Ostřelovači a diverzanti ukrajinské armády vycvičení Severoatlantickou aliancí útočí na Doněckou a Luganskou republiku. Navzdory svátkům se zintenzivnilo ostřelování až na dvouapůlnásobek.

16; Třetí světová válka začala před čtyřmi lety, řekl Zachar Prilepin. Teď už budeme žít takhle. Ne dokud se to nepřežene, ale už napořád.

17; Jaderná letadlová loď a raketové lodě amerického válečného loďstva se chystají zastrašovat Rusko v Sýrii. Na moře vyplula skupina amerických válečných lodí pod vedením letadlové lodi.

18; V syrském konfliktu nastal čas spoléhat se na Rusko, a nikoli na USA, píší britská média. Uspořádání, které vzniklo po skončení studené války, se přežilo.

19; Tisíce krutých syrsko-čínských ozbrojenců připravují válku v Číně, Kazachstánu a Kirgizii. Jedna ze syrských teroristických skupin k tomu zveřejnila zajímavé video.

20; V bitvě o mozky vítězí Čína. Ze všech ve světě podaných žádostí o patent je jich 42,8% registrovaných v Číně.

21; Může konflikt USA a Ruska v Sýrii vést k Velké válce? Známý vojenský publicista Vladislav Šurgin hodnotí probíhající události v Sýrii a na mezinárodní scéně.

22; Jak Rakousko-Uhersko udělalo z Rusínů v Haliči Ukrajince. Halič se ve veřejném vědomí asociuje s ukrajinským nacionalismem toho nejhrubšího zrna.

23; Všechno jak má být. V Kyjevě bylo dosaženo rekordu ve skákání přes švihadlo. Přece jen je v našem neklidném světě ostrůvek stability, kde se nic nezměnilo. Na Ukrajině se skákalo a nadále skáče…

24; Britské ministerstvo obrany: My s USA jsme se nechystali narušovat strategické cíle Ruské federace v Sýrii. Přitom ale šéf ministerstva obrany Spojeného království nijak neupřesnil, jaké konkrétní cíle Moskvy v Sýrii měl na mysli.

25; Země, které zaútočily na Sýrii, předložily Radě bezpečnosti OSN svůj návrh rezoluce. Připomeňme, že rezoluce Ruska o odsouzení agrese proti suverénnímu státu Sýrii přijata nebyla.

26; V samotných Spojených státech označili raketový úder na Sýrii porušením mezinárodního práva. Toto prohlášení učinili šéfové americké Asociace pro kontrolu zbraní.

27; V Kyjevě došlo k výbuchu. Neznámí pachatelé se pokusili odpálit budovu společnosti Kijevenergo.

28; Ruské ministerstvo dopravy chystá odvetný úder. V Rusku se pracuje na protisankcích. Minstr dopravy Ruské federace sdělil, že odvetná opatření vůči USA ve sféře dopravy se již připravují.

29; Postup britské premiérky Theresy May podporuje méně než jedna třetina Britů, vyplývá z průzkumu. Podle výsledků průzkumu uskutečněného ve Velké Británii rozhodnutí uskutečnit útok na Sýrii schvaluje pouhých 28% poddaných britské královny.

30; V Roskosmosu řekli, jak odpoví společnosti SpaceX. O nových programech domácích podniků, které mají pomoci vytvořit reálnou konkurenci raketě Falcon 9.

31; Neutrální Švýcarsko komentovalo úder na Sýrii. Ve Švýcarsku prohlásili, že se mělo počkat na výsledky šetření expertů, které na místo události vyslala OSN. Švýcarsko trvá na návratu za jednací stůl.

32; Švýcarská laboratoř se vyhnula odpovědi na prohlášení Sergeje Lavrova o chemickém útoku látkou BZ. Připomeňme, že včera ruský ministr zahraničí informoval, že Skripalovy byli otráveni chemikálií, kterou má ve výzbroji NATO.

33; Británie je připravena zaútočit na Rusko v kybernetickém prostoru. Na vypracování odvetných opatření se podílí úřad pro kybernetickou rozvědku (Centrum vládních komunikací) a ministerstvo obrany, píše Sunday Times.

34; Ukrajinská armáda ostřelovala hřbitov v Jasinovaté v předvečer vzpomínkové neděle, kdy se na hřbitově obvykle nachází mnoho lidí.

35; Rolls-Royce se chce stát dodavatelem motorů pro rusko-čínské letadlo. Zatímco oficiální Londýn odsuzuje posilování spolupráce Ruska a Číny, britská podnikatelská sféra je připravena se projektu účastnit.

36; Ukrajinská armáda zahájila palbu na hřbitov v Zajcevu. Byla zahájena evakuace. Dnes mají pravoslavní křesťané vzpomínkovou neděli a na hřbitově se nacházelo kolem 700 lidí.

37; Donbas: Opilí ukrajinští ozbrojenci uhořeli zaživa ve vlastním bunkru. Tři z nich zahynuli při požáru, dalších osm utrpělo popáleniny různého stupně závažnosti.

38; Ultras klubu Šachtar spálili vlajku Novoruska na zápase s kyjevským Dynamem. Mužstvo oligarchy Achmetova už dávno není ten slavný doněcký Šachťor.

39; Ukrajinští okupanti donutili traktoristu, aby kličkoval po poli a uhýbal minám. K tomuto do nebe volajícímu případu sadismu došlo včera v obci Spartak, kde se ukrajinská armáda rozhodla použít civilní obyvatele jako pohyblivé terče.

40; Byly zveřejněny záběry z odpálení Tomahawků během úderů na Sýrii. Ministerstvo obrany USA zveřejnilo video zachycující odpálení rakety Tomahwk během úderu na Sýrii v noci z 13. na 14. dubna.

41; Slabota. Izrael není spokojen s údery na Sýrii. Brzy po rozčarování islamistických ozbrojenců se nespokojené vytí ozvalo i z Izraele.

42; Expert vysvětlil, proč se švýcarská laboratoř nezná ke svým slovům o otravném plnu BZ. Expert komentoval reakci švýcarské laboratoře na prohlášení ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova ohledně látky BZ.

43; Asad promluvil o přednostech ruských zbraní oproti západním. Přitom americké zbraně Asad zkritizoval.

44; Theresa May vysvětlila, proč USA a spojenci zaútočili na Sýrii. Zveřejnila na Twitteru video s vystoupení, ve kterém vysvětluje motivaci Londýna. Prý má Washington, Londýn i Paříž dostatečný objem informací svědčících o odpovědnosti syrského režimu za útok ve městě Dúmá.

45; Doněcká republika předala Ukrajině tělo jejich velitele, kterého jeho kolegové nechali vykrvácet, přičemž mu nezapomněli ukrást jeho samopal.

46; Porošenko: Ukrajinská armáda je jedna z nejefektivnějších v Evropě. Ještě si dám skleničku, a bude nejlepší na celém světě…

47; Co čeká Lotyšsko, pokud v něm zůstanou jen Rusové? Každoročně odchází ze země kolem 20 tisíc Lotyšů…

48; Prezident Německa vyzval Putina a Trumpa, aby splnili svůj závazek vůči světu. Šance na zlepšení situace ve světě je podle Steinmaierova názoru rovna nule, pokud se Moskva a Washington nedohodnou.

49; Rusko má čím odpovědět na silový tlak ze strany USA, říká ruské ministerstvo zahraničí. Rusko se vrátilo na zákonnou pozici jednoho z garantů stability a spravedlnosti, prohlásili na ministerstvu.

50; Asad podpořil myšlenku vytvoření námořní cesty Tartus – Sevastopol. Oficiální delegace poslanců Ruské federace přijela na oficiální návštěvu Sýrie už 11. dubna.

51; Rusko nikam nezmizí. Generální tajemník NATO se vyslovil pro dialog s Moskvou. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg prohlásil, že vést dialog s Ruskem je složité, ale je to potřeba.

52; Útok na Sýrii přinutí KLDR ještě více lpět na svých raketách, píše CNN. Útokem na Sýrii si Donald Trump zkomplikoval nadcházející rozhovory s Pchjongjangem o jaderných zbraních.

53; USA vyhlásí v pondělí nové sankce proti Rusku v souvislosti se situací v Sýrii.

54; USA stáhnou svá vojska ze Sýrie, až dosáhnou svých cílů. Spojené státy nebudou stahovat vojska ze Sýrie, dokud nedosáhnout svých stanovených cílů.

55; Asad je „v šoku“. Prezident Sýrie se dostal do databáze ukrajinské stránky Mirotvorec kvůli táboru Artěk. Poslanec Státní dumy Dmitrij Sablin informoval, že děti prezidenta Sýrie Bašára Asada se rekreovaly v krymském táboře Artěk.

56; Samozvaní „potomci starobylých Sumerů“ vypustili na vzdušných balóncích vlajku Ukrajiny směrem ke Gorlovce. Když nemohou dobýt Donbas silou, osvojují si ukrajinští politici nové formy „vítězství“.

57; Ohnivé peklo. Vojenští dopisovatelé pobývali na místě dopadu 76 raket s plochou dráhou letu odpálených NATO. Dopisovatelé pobývali na místě pobořeného výzkumného centra a natočili k tomu videomateriál.

58; Nový život svobodného Krymu. Od zítřka všechny lety ze Simferopolu a zpět budou směrovány přes nový supermoderní terminál. Od pondělka 16. dubna všechny lety převezme nový simferopolský letištní komplex.

59; Záhadná série sebevražd příslušníků zvláštních jednotek ATO a pracovníků SBU otřásá Ukrajinou. Předpokládá se, že všechna úmrtí jsou spjata s profesní činnosti dotyčných.

60; Jsou Ukrajinci připraveni zaútočit v Sýrii na Rusko? Byl proveden průzkum v ulicích Kyjeva. Kyjev tvrdí, že bojuje s Ruskem, ale bojí se vypovědět smlouvu o přátelství a spolupráci…

61; Novinář píšící o „Wagnerově soukromé armádě“ Maxim Borodin spáchal sebevraždu. V Jekatěrinburgu zemřel novinář módního místního listu, který komentoval každodenní politická témata regionu a celé země.

62; Macron přijede do Ruska v květnu. Prezident Francie Emmanuel Macron potvrdil, že přijede v květnu do Ruska.

63; Jak syrská armáda sestřelovala moderní americké rakety pomocí sovětské protivzdušné obrany. Zveřejněné záběry znovu potvrzují lživost prohlášení Pentagonu, že všechny odpálené rakety zasáhly své cíle.
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 15.4.2018

 1. Pepen napsal:

  Rusko už mi tvrdě připomíná vlka z dětského seriálu „Jen počkej zajíci“

  • hel napsal:

   tak to máš asi nějakou jinou verzi pohádek..převyprávěnou americkou propagandou..

   • ANALfabet napsal:

    vypatlanci sa budú len množit, aby zavádzali debatu do konfliktu a osočovania…niekto holt iné rozprávky ani nepočúva. potom mu zmäkne mozog a myslí si, že ich pravda je aj jeho pravdou… a pritom sú od nej tak ďaleko..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!