Přehled zpráv – RusVesna 16.4.2018

kitay_ssha_flag1; Čína hází rukavici Spojeným státům tím, že buduje základnu své vojenské námořní flotily u spojenců neuznaných republik. Čína zvažuje možnost rozšíření své vojenské přítomnosti v Tichém oceánu.

2; Nynější situace v Sýrii jako přelomový okamžik v historii Ruska a celého světa. V Sýrii se možná vytváří situace, která si zaslouží srovnání s překročením Rubikonu.

3; Připravovali jsme studenty a ne chemické zbraně, říkají vědci z syrského institutu rozbombardovaného Spojenými státy. Alexandr Koc natočil reportáž v rozvalinách Vědecko-výzkumného centra pro rozvoj farmaceutického a chemického průmyslu v Damašku.

4; Klaun z ATO se chlubí zajatým „separatistou“. Bývalý člen Comedy Clubu Sergej se pochlubil, že s jeho pomocí účastníci trestní operace chytili „separatistu“.

5; Amerika natáhla kohoutek pro nový útok na Sýrii. Syřané ještě nestihli sečíst škody z nočního zločinného náletu a Washington už plánuje další údery.

6; Jak lze prohrát válku ještě před jejím začátkem? Neustálé stížnosti na nepřekonatelnou sílu nepřítele (USA) nejsou o nic lepší než poraženecká nálada.

7; Ruské zbraně: Budoucnost patří kosmu a podvodnímu světu. Proč na světovém trhu neexistuje poctivá konkurence? Jak USA vnucují svou produkci většině zemí světa.

8; Dobrovolníci z Donbasu dovezli do Srbska zvláště uctívanou ikonu „Rusko je i vaše Vlast“. Navzdory těžkým časům tlaků a nepohody si srbský lid zachoval slovanský duch a vojenskou čest.

9; A víte vy vůbec, jaké tam nosí spodky? Britové už nevědí, jak by odradili své občany od cesty do Ruska. Britská média nalezla nejnebezpečnější místo na světě.

10; U moldavského oligarchy bojujícího proti Rusku našli Goebbelsův portrét. A všechno bylo hned jasné. Zatímco světové společenství sleduje soupeření Ruska USA, v Moldávii se odehrávají dost závažné procesy.

11; Byly zveřejněny neuvěřitelné záběry. Ruská armáda vstoupila do poslední pevnosti ozbrojenců v Ghútě – do města Dúmá. Zajímavé jsou reakce obyvatel. Kdyby skutečně došlo k chemickému útoku, určitě by je takhle nevítali.

12; Trumpovy Tomahawky dopadly na Ukrajinu mezi Charkov a Sumy. Po zveřejnění fotografií rozbitých ukrajinských silnic začali ukrajinští aktivisté publikovat posměšné koláže, které se vysmívaly práci ukrajinských úřadů.

13; Spojené státy: Kronika vleklé choroby. Trumpovy hrozby, že zasype Sýrii „chytrými, krásnými světově nejlepšími raketami se ukázaly jako pusté blábolení.

14; Rusko se připravuje na válku v Baltském moři, píší švédská média. V komentářích ruských vojenských cvičení v Baltském moři se švédská média snaží šířit ve Švédsku strach.

15; Je to lhář nevhodný pro prezidentský úřad, říká bývalý šéf FBI o Trumpovi. James Comey označil prezidenta za lháře, protože podle jeho názoru ignoruje fakta.

16; Trump se začal omlouvat Američanům za úder na Sýrii. Navzdory očekáváním B9lého domu nezískal útok na Sýrii mezi Američany širokou podporu.

17; Rozdělili jsme Rusy a Turky a ukázali jsme Putinovi, že nemusíme být vždy milí, řekl Macron o skutečných cílech útoku na Sýrii. Bombardování Sýrie bylo potřeba proto, aby se obnovila důvěra ke světovému společenství, prohlásil Emmanuel Macron.

18; V USA zveřejnili verzi úderu na Sýrii obsahující zásahy ruské protiraketové obrany. Tvrdí se, že v Bílém domě se zvažovaly tři varianty útoku na Sýrii. Nejtvrdší z nich by znamenal začátek velké války.

19; Jen člověk trpící debilitou opakuje své chyby. Zeman se vyjádřil k tomu, jak Západ rozvrátil Blízký Východ. Český prezident se ptá, jak lze slušně nazvat někoho, kdo se dopouští stejné chyby třikrát a vícekrát po sobě.

20; Sankce potopily akcie RusAlu na historické minimum. Akcie ruského hliníkárenského gigantu RusAl pokračovaly při zahájení nového obchodního týdne na Hongkongské burze v pádu.

21; Rusko je složitý partner, zaznělo z německého ministerstva zahraničí. Ale Berlín má v úmyslu pokračovat v dialogu s Moskvou, prohlásil německý ministr zahraničí Haiko Maas.

22; Byl jsem přesvědčen, že mě osvobodí, Řecký soud odsoudil Ukrajince Anatolije Čerkasského k sedmdesáti letům vězení za pašování nelegálních běženců. Advokáti mysleli, že se přeslechli a mělo jít o sedm let. Původní rozsudek z roku 2015 ale zněl na 204 let vězení.

23; Supermoderní terminál letiště v Simferopolu přivítal první pasažéry. Nové letiště je největší na jihu Ruska. Terminál dokáže obsloužit až 6,5 milionu cestujících za rok.

24; Trump se rozzuřil,když se dověděl, že Německo a Francie vyhostily pouze čtyři ruské diplomaty. Argument, že Evropa v součtu vyhostila podobné množství diplomatů jako USA, vůbec nechtěl slyšet.

25; Ruská centrální banka zrušila licenci moskevské bance OFK (Sjednocený finanční kapitál).

26; V USA omylem pohřbili manželku bývalého prezidenta Nancy Reagan. Na stránkách televizní stanice CBS se objevil nekrolog s poznámkou NEPUBLIKOVAT.

27; Tajemná historie. V Karpatech už druhý den hledají havarované letadlo. Podle informací dispečerů Ivanko-Frankovského letiště probíhaly v této oblasti pouze linkové lety.

28; USA obdrží rychlou odpověď, říká ruské ministerstvo zahraničí o připravovaných sankcích. Připomeňme, že odvetné kroky Moskvy předpokládají konkrétně zákaz dovozu americké zemědělské produkce, alkoholu a tabáku.

29; Na Krymském mostu se prověřuje systém řízení silničního provozu. Tento systém je unikátní a byl vypracován speciálně se zohledněním podmínek využití mostu přes Kerčský průliv.

30; Je třeba hovořit se všemi. Rakouská ministryně zahraničí jede do Ruska. Vídeň tvrdě a důsledně hájí své právo na samostatnou zahraniční politiku a nepodléhá proamerické hysterii.

31; V Rusku zahájil fotbalový zápas – medvěd. Hlasatel na stadionu doufám, že medvěd Tima bude moci zahájit i jeden ze zápasů nadcházejícího mistrovství světa 2018 v Rusku.

32; Muslima Magomajeva prohlásili za „ukrajinského Franka Sinatru. Magomajev ale vždy o sobě hovořil tak, že Ázerbajdžán je jeho otec a Rusko jeho matkou“…

32; Ruskomnadzor zahájil blokování Telegramu. Očekává se, že messenger bude zcela zablokován v nejbližších hodinách.

33; Jaderné ponorky si to rozdaly na Kamčatce. Jaderný raketový podmořský křižník strategického určení „Vladimir Monomach“ objevil cvičného protivníka a zaútočil na něj.

34; Litva děsí Rusko novými sankcemi. Tato omezující opatření nebudou spjata se situací v Sýrii, vysvětlil litevský ministr zahraničí.

35; Ruská centrální banka připustila růst inflace v Rusku kvůli pádu rublu. Meziroční inflace v Rusku činila v březnu podle předběžných odhadů 2,4% a v dubnu bude dokonce klesat.

36; Rusko chystá zatýkání ukrajinských plavidel v Azovském a Černém moři, varuje štáb ATO. Štáb ATO straší ukrajinské rybáře vyhlídkou, že se dostanou do zajetí k ruským pohraničníkům.

37; Ve Východní Ghútě začaly boje mezi Syrskou armádou a ukrytými ozbrojenci, kteří hlídali sklad s americkými zbraněmi. Tuto informaci potvrdil vojenský zdroj.

38; Nedovolíme zrušení sankcí! Volker varoval Itálii. Itálie nebude moci zrušit sankce vůči Rusku bez vážných následků, varuje italskou vládu zvláštní představitel USA pro Ukrajinu.

39; Majdan v Arménii. Opozice blokuje ulice a metro, demonstranti postupovali k centru hlavního města. Shromáždění demonstranti protestovali proti jmenování bývalého prezidenta Arménie Serže Sargasjana na funkci premiéra země.

40; V Německu prohlásili, že nebyli přizváni k útokům na Sýrii. Oznámil to oficiálnpí zástupce německé vlády.

41; Do zóny ATO přijeli vojáci ze zemí NATO. Kyjev připravuje provokační ostřelování obcí Doněcké republiky a zinscenované ostřelování svých vlastních pozic.

42; Na deset let ghetto. Avakov navrhl svůj „mírový plán reintegrace Donbasu“. Ukrajinský ministr vnitra se chystá „osvobozovat“ postupně jednotlivá města, soudit kolaboranty a zrušit obyvatelům Donbasu volební právo.

43; Všechny nás bijí! Vůdce OUN Kochanivskij si stěžuje na to, že v Kyjevě lidé bijí a vyhazují z ubytoven účastníky bojových akcí.

44; Válečná ekonomika: USA se pokouší koupit Donbas za 65 milionů dolarů. Tuto sumu je ochotna americká agentura pro mezinárodní rozvoj vyčlenit na „hospodářskou obnovu“ Donbasu.

45; Kreml: Sankce proti Rusku jsou mezinárodní ekonomickou loupeží. Dmitrij Peskov prohlásil, že v Kremlu považují sankce proti Rusku za „mezinárodní ekonomickou loupež“.

46; Macron promluvil o „závazcích“ Západu vůči Sýrii. Prezident Francie, který se připojil k USA při raketovém útoku na území suverénního státu, evidentně chytil slinu…

47; Starosta Pskova zalitoval, že „Pánbůh zakazuje vyhladit agresivní Američany z povrchu země“. Tímto silným vyjádřením komentoval fotografii Damašku zničeného válkou.

48; Frontman skupiny Pink Floyd během koncertu odsoudil agresi proti Sýrii. Richard Watters vyzval diváky, aby nevěřili propagandě a požádal (britskou) vládu, aby se přestala vměšovat do konfliktů.

49; „Nedospělci se živí marnými nadějemi“. Něbezňa odpověděl Porošenkovi na návrh zbavit Rusko práva veta v OSN.

50; Asad bude plakat, že nebude moci na Ukrajinu. Prezidentovi Sýrie možná zakáží vstup na území Ukrajiny. Oznámení, které je nutné pro zahájení trestního řízení proti Asadovi, může podat libovolný občan.

51; Zacharčenko likviduje cla mezi Doněckou a Luganskou republikou. Nejvyšší představitel republiky vydal příkaz na dnešním zasedání Prezídia Rady ministrů Doněcké republiky, aby byly připraveny všechny potřebné dokumenty.

52; Stálý zástupce Ruska při Organizaci pro zákaz chemických zbraní Alexandr Šulgin informoval o pachatelích „chemického útoku“ v Sýrii. Provokaci v Sýrii uskutečnily nevládní organizace, které na placeném základě spolupracují s britskými a americkými úřady.

53; Ruská flotila si v předvečer vojenského úderu zahrála u břehů Sýrie hru na kočku a myš s britskou ponorkou, píší The Times.

54; Theresa May vyjmenovala právní základy pro úder na Sýrii, Premiérka Velké Británie vyjmenovala tři kritéria, která se stala právním základem pro útok na Sýrii. Přesvědčivé důkazy o mimořádné humanitární situaci, absence alternativy a záchrana lidských životů. Není to tedy prý ani vměšování do ozbrojeného konfliktu ani pokus o změnu režimu v Sýrii. Jde o omezený úder ve snaze ukončit utrpení syrského obyvatelstva cestou likvidace možnosti syrské vlády využívat chemické zbraně.

55; Ukrajinská armáda zaútočila na Dokučajevsk. Vznikly materiální škody. Podle informací Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří byla palba nepřítele vedena z minometů ráže 82 mm, zbraní bojových vozidel pěchoty, granátometů a střelných zbraní.

56; Trump obvinil Rusko z umělého snižování kursu rublu. Prezident USA Donald Trump obvinil Rusko a Čínu, že záměrně snižují kursy svých národních měn.

57; Voják ukrajinské armády zahynul a dva další byli zraněni při výbuchu granátu při nácviku palebné přípravy. Informuje o tom oficiální zástupce Národní policie Luganské republiky podplukovník Andrej Maročko.

58; „Revoluce“ ve školství. Jak mění školy nové osnovy (Federální státní vzdělávací standardy). Ruští učitelé podporují změny navrhované ministerstvem školství.

59; Navzdory realitě. Trump prohlásil, že všechny rakety odpálené na Sýrii zasáhly cíl. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že ani jedna z raket odpálených Spojenými státy, Velkou Británii a Francií na Sýrii nebyla sestřelena.

60; Ukrajinská armáda zahájila minometnou palbu na Zajcevo na sevru Gorlovky. Vojenští dopisovatelé tiskové služby Ozbrojených sil Doněcké republiky referovali přímo z místa události.

61; Gubernátor okupované části Luganské oblasti Jurij Garbuz vyprávěl, jak tři roky žil v zemljance s vlčicí. Představitelé ukrajinské moci nepřestávají šokovat podrobnostmi ze svých životopisů.

62; USA a spojenci se bojí závěrů Organizace pro zákaz chemických zbraní a už nepožadují důkazy, říká stálý zástupce Ruské federace. Země, které zaútočily na Sýrii před příjezdem expertů Organizace pro zákaz chemických zbraní, se bojí jejich závěrů, panikaří a hledají výmluvy.

63; Kyjev se připravuje na nejhorší scénář v Donbasu, říká ukrajinské ministerstvo zahraničí. Rusko s vysokou mírou pravděpodobnosti zaútočí v souvislosti s posledními událostmi v Sýrii na Ukrajinu.

64; Trump se rozhodl odložit zavedení nových protiruských sankcí. Rubl zpevnil. Prezident USA Donald Trump se po důkladných konzultacích se svými poradci rozhodl posečkat se zavedením sankcí.

65; Sýrie: Protivzdušní raketový komplex S-200 sestřelil stíhačku „sousední země“, hlásí ministerstvo obrany Ruské federace. Na tiskové konferenci to oznámil zástupce ministerstva obrany Ruské federace generálmajor Igor Konašenkov. Podle všeho jde o izraelský stroj.

66; Známý americký herec přijel na návštěvu k doněckým separatistům. Peter von Berg, americký herec, filmový režisér, scénárista a producent je na návštěvě u Zachara Prilepina a Alexandra Kazakova.

67; Případ vraždy Olese Buziny se bude u soudu projednávat až patnáct let, říká bývalý náměstek generálního prokurátora Ukrajiny. V den smutného výročí (tři roky od vraždy Olese Buziny) bylo zveřejněno interview s advokátem spisovatelovy matky.

68; Francouzské úřady odeberou Bašáru Asadovi řád Čestné legie. Úřadující syrský prezident byl vyznamenán tímto řádem v roce 2001.

69; Ruské ministerstvo obrany informuje o neúspěchu amerického úderu: 112 raket SSSR proti 103 raketám NATO. Přiodražení útoku bylo spotřebováno 112 protivzdušných řízených raket.

70; USA zpackaly diplomatickou hru s Ruskem a přešly k zastrašování, říká Zacharova. Dodala, že se jedná o součást velké strategie.

71; Lavrov zveřejnil skutečný cíl amerických sankcí. Podle jeho slov jsou prohlášení amerických úřadů, že nikdy nebudou škodit prostým lidem, jednoznačnou lží.

72; Rusko je připraveno zvážit jakoukoli pomoc syrské armádě. Říká Lavrov. Útok západní koalice na Sýrii donutil Moskvu k tomu, že je nyní připravena zvážit jakoukoli pomoc syrské armádě.

73; Trump prahne po vojenské dominanci v kosmu. USA budou usilovat o dominanci v kosmu, a to jak nad Ruskem, tak i nad Čínou, prohlásil v pondělí viceprezident USA Mike Pence.

74; Arménie: Demonstranti blokují centrální ulice Jerevanu. Účastníci protestní akce zahájili blokádu centrálních ulic hlavního města země.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 16.4.2018

 1. Paw napsal:

  Zase nic novyho pod sluncem…Kdo si najde vsechny teroristicke utoky jenom na Lybii , za kterymi nasledovaly teroristicke utoky mezinarodnich valecnych zlocincu USA a NATO , bude prekvapen ,ze je na Syrii vec teprve na zacatku. Vrazda policistky Y. ,zastrelena z kancelare M15 lybijcem placenym CIA v Londyne, hozeni bomb v discotece v berline , teroristy placenymi z CIA , aby jako pomstu mohli Usaci porad utocit a bombardovat Lybii a vrazdit i male deti.A umistit 6.flotilu u Lybie. Protoze rusove varovali predem , ale i francouzi, rozbombardovali zurivi Usaci francouzske velvyslanectvi v Tripoli /taky jako pomstu,ze ano/, ale hlavne Nemocnici /s lekari a pacienty/, ktera byla vedle velvyslanectvi…
  Tech zlocinu pribyva a pribyva…A kdy bude konec ?
  Nepricetne zurive silenstvi antikomunismu /zaminka/ slouzila ke vsem moznym zlocinum /643 pokusu zavrazdit Castra i pomoci otravnych chemikalii ,nejjedovatejsich jedu, stovky tun granatu, kulometu, minometu, pichnuti kulickovou tuzko naplnenou jedem, otrava thaliem, to nema konce….Pod rouskou antikomunismu ze sebe pomoci Vybicovane medii nenavisti stale vetsi, vyzbrojovani Eskader Srmti na vrazdy nezavislych politiku a statniku, kteri chteli slouzit svym spoluobcanum pouze /jak se tohle porad opakuje/ a tak jen zurivou nenavist a vrazedne besneni prenesli na Rusko, Cinu , na Lybii , staty v Jizni Americe na Irak, Afganistan a dnes i Syrii atd…

 2. Paw napsal:

  Zkolonizovany Americky pudl Australie /kde je mnozstvi zakladen/americkych nikoliv australskych a mnozstvi vojaku ,americkych /, ,zacal poslusne kvicet proti Cine nedavno a nahlas. Tak se Cina rozhodla ,ze jako odpoved si postavi vojenskou, namorni a leteckou zakladnu nedaleko na ostrove Vanuatu…
  Za Americke penize , kterych maji vice nez dostatek…
  Australsky predseda vlady Goldman Sachs , /zvolen v Austrailii, ale slouzi Wall Str./ si vsadil /short selling/ na zhorseni hospodarske situace v A. miliony dollaru…Tedy cim hure /pod jeho vladou a vedenim statu, !!!/ tim vice si vydela!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!