Zakopejme válečnou sekeru

Tak nějak zvolal předseda KSČM pan Filip, když se v čele ČSSD zjevil pan Hamáček. Skončeme zkrátka staré spory. Až dodnes jsem napůl pobaveně sledoval, kdo sekeru zakopal a kdo né. Mám na mysli postoje KSČM a ČSSD. Jdu popořadě a vybírám namátkou, ne záměrně:

1)    Kauza lithium
2)    Podpora matek samoživitelek
3)    Boj o ministerstva
4)    Jeden cár papíru

Ad 1)  K lithiu

Na úvod: Nedávno prošla zpráva, že vláda odsouhlasila změnu v postoji k nerostnému bohatství České Republiky. Ve smyslu, že stát bude rozhodovat o těžbě čehokoliv a s tím spojenými zákony a předpisy. Pokud je to pravda, pak je potřeba poděkovat komunistům za úspěch, při vyjednávání podpory vládě, v současnosti v demisi, bez ohledu na další stránky handlu. Stačí si vzpomenout na články podzimní a dřívější, kdo se o lithium zajímal.       Pokud se čtenáři podíváš na heslo „České lithium“, či hesla podobná a chvíli hledáš, narazíš na článek   Mgr. Miloš Faltus: Na Cínovci poklad neleží, stát nemá surovinovou strategii. Vyšel v Haló novinách 15. 02. 2018. Zde ho nekopíruji, můžete si jej dohledat. Je rozsáhlý. Největší předností tohoto článku je expertní znalost a věcnost, žádné lakování, manipulace či strašení. K tématu lze najít, na rozdíl od podzimních volovin politiků, novinářů a jim podobných režimních čudlů, další dobré články. Mě na něm kromě odbornosti zaujala věta: „Že stát nemá strategii“. Ano! Stát nemá za třicet let vlády kapitálu a lumpů strategii vůbec v ničem.

Teď pojďme k ČSSD:  Dohledáme na webu ČSSD a pan ing. Michal Pícl. Pan inženýr, zemědělec, stratég pro kooperaci s EU, teď i expert na nerosty, také napsal článek. Zdá se, že všeználci Klausové starší i mladší mají konkurenta či vzdáleného příbuzného. Článek je kratší, připojuji jej k mému textu na konec článku. Udělejte si obrázek sami. Je to jen o tom, že Píčlů, nejen oranžových, je hodně. Je prostě v politice přepíčlováno.

 

Ad 2)  Žena mdlého rozumu a vizáže, jistá Gajdůšková či Gajdáčová (u blbek na jméně nezáleží) navrhla za ČSSD, že matkám samoživitelkám bude platit alimenty stát, pokud bývalý manžel se k placení nemá. Stát pak bude po ex-manželovi, či chlapíkovi, který si jen užil, či s dotyčnou chvíli byl, výživné vymáhat.

Nevím, co mají v programu komunisté, jde jistě o bohulibou myšlenku.

V mé bezprostřední blízkosti probíhá marný boj matky dětí o alimenty. Bezvýsledně a dlouho.  Hra se jmenuje „Od čerta k ďáblu“. Je to o právu, lidech, právních kličkách, syčákovi či syncích, dobrých radách, tedy hraběcích, nechuti, rezignaci a hra trvá dlouho. Bez občerstvení v přestávkách.

Paní G se zjevila už v případu církevních restitucí. Poté, co premiér Sobotka předvolebně cosi slíbil a pak nedodržel (i s pomocí trestaného poslance jiné strany), vyslal paní G k lidovcům, aby dohodla nějakou slevu. Ha, ha. Paní nejen, že neopustila oranžovou stranu za tento ponižující úkol, ale za Bělobrádkem šla. Neusmlouvala ani zlámanou grešli. A teď navrhuje, jak stát bude pomáhat matkám samoživitelkám. Vidím socany, jak tvoří další neziskovky, české odnože Me too, posilují kobry, oddíly nejtvrdších polísmenů, možná nejnatvrdlejších, nevím.

 

Ad 3)  Všeobecně známé a sledované chování socanů při jednání o nové vládě. Touha oranžového podsvinčete, dobře vykrmeného Hamáčka, slaví úspěch. Já být normálním politikem, který má zájem na vládnutí ve smyslu chodu státu, nevydírám, ale spolupracuji.     Strana, která slouží Bakalovi, Sobotkovi a všem levárnám, včetně nesplacení dluhu za vysouzený Lidový dům, což je zlomeček všeho hnoje, úspěšně vydírá. Dnes (20. 04. 2018) dokonce prohlásili, že mají podmínky: „Babiš – jestli tě odsoudí, pomažeš z vlády“. A k tomu dostanou ministerstvo vnitra.

Už vidím jak v zákulisí oranžové, dobře vykrmené podsvinče Hamáček houkne na Babiše: „Jestli neuděláš to a to, tak si nás nepřej.“ A zvedá sluchátko telefonu a vytáčí číslo na vrátnici ministerstva vnitra, kde sedí jeho oranžový kamarád vrátný, třeba Špidla nebo Chovanec. A Babiš se třepe jako podvyživený sulc, co jako má udělat, nabídnout. A podsvinče se culí a chrochtá blahem, jak sladké je býti podsvinčetem.

Komunisté se nevyjadřují. Což je dobře. Nenárokují si ministerstva, bojovali by se sabotážemi a naschvály podřízených záškodníků. Vládnout by v této rozeštvané a zmanipulované společnosti dobře nemohli.

 

Ad 4)  Cár papíru se jmenuje „Bohumínské usnesení“ a ČSSD je přijala, odhaduji tak před 20 ti lety. Usnesení zakazuje spolupráci oranžových s „extrémními“ stranami, tedy podle ČSSD i s KSČM.  Strana, která se spolčila s každým náckem v parlamentě, a podpořila každý nacistický krok našich vlád – například poslání našich vojáků k hranicím Ruska, prý k ochraně Pobatských států, má 20 let platné uvedené usnesení o extremistických stranách, kterých se štítí. Bez komentáře.

 

Shrnutí:

Článek není o tom, zdali je dobře, že KSČM nějak podpoří za určitých podmínek vládu Babiše.  Podle mne je lepší vládnut než destrukce Demokratického bloku, včetně „státotvorné“ politiky ČSSD. A to přesto, že KSČM je spíše SRfK – Stranou reformních komunistů.

Můj článek není o tom, zdali „Politika je umění možného“. Obligátní věta, která může vyjádřit jak politickou zručnost a um, tak také nedostatek odvahy. A to neumím a nechci posuzovat.

Článeček je jen o vztazích KSČM a ČSSD. Ta druhá jmenovaná, nezahrnuje jenom vykrmené podsvinče Hamáčka. Jsou tu další veličiny bývalé i současné: Sobotka, Špidla, Škromach, Chovanec, Zaorálek, Štech i Libor Urban, skvělý liberecký sociální demokrat, který hýbe místní organizací. Vlastně celá oranžová stranická  parta kdekoliv v Česku je na dvě věci.

To znamená, že zakopávat válečnou sekeru by měli nejdřív oni. To ale nejsou schopni pane Filipe. Vlezlost či Vaši vstřícnost málokdo ocení.

 

Tady je Píclův či  Píčlův elaborát:

České lithium – šaráda na pokračování

Když ministr průmyslu a obchodu podepsal tři týdny před volbami memorandum o porozumění, které slibovalo, že vytěžené lithium nebude odvezeno z republiky a jeho zpracování bude probíhat u nás, jistě netušil, že právě začíná kauza „lithium“.

Nezvládnutá komunikace ministerstva, ale také bystrý úsudek marketingových mágů ANO způsobil, že se z nebohého kovu stalo největší téma předvolebního finiše.

Přiživili se na tom i komunisté se svojí lživě utkanou pavučinou o údajném propojení těžařských firem s bývalým majitelem OKD. K tomu se začaly šířit zvěsti o tom, že pod Cínovcem leží bezmála bilionový poklad a že naše národní bohatství zmizí nenávratně do zahraničí. S komunisty si notoval i jejich bývalý člen a současný předseda hnutí ANO, který akutně potřeboval zakrýt kompromitující materiály dokazující reálné propojení politiků-nepolitiků s kauzou Čapí hnízdo.

Protože Andreje Babiše do té doby lithium nezajímalo. Nezajímala ho ani podepsaná povolení k průzkumu těžby, vydaná jeho ministrem Brabcem, která fakticky zaručují zahraniční firmě těžit surovinu. Mediální masáží za zvýšeného zájmu proruských konspiračních webů, ovlivnil tento pes, vrtěný ocasem, volby.

A jak je tomu dnes? Lithium vyšumělo den po volbách a lithiové bojovníky přestalo trápit. Jak jinak si vysvětlit kroky nového ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera, který nejen neplánoval zrušení memoranda o těžbě lithia, jak mu ostatně nařizuje usnesení sněmovny, naopak s dotčenou firmou začal potajmu vyjednávat. Jen tři měsíce po silných slovech o krádežích za bílého dne, o tunelu století! Poté, co vyšla tato věc najevo – aby předešla novému skandálu – změnila vláda bez důvěry taktiku a ministr dostal narychlo nové zadání.

Má dojednat právní nezávaznost podepsaného memoranda o lithiu. Což znamená, že může v klidu založit ruce za hlavu a nic dále v této věci nedělat.

Memorandum je totiž právně nezávazným dokumentem, projevem vůle svých účastníků, kteří navenek dávají najevo své úmysly do budoucna, ale samo o sobě se k ničemu nezavazují. A tak je to i v tomto případě. Čili vlk se nažral a koza zůstala celá.

Ministerský předseda Babiš rovněž vyslovil touhu, aby stát konečně zjistil, kolik lithia skutečně máme. Státní podnik Diamo má začít s průzkumem ložisek.

Když nebudeme brát v úvahu, že australská firma v dané lokalitě utratila za průzkum již 350 milionů korun, které bude stát muset také vynaložit, neobejde se Česká republika v možnosti těžby díky hornímu zákonu bez elementární domluvy se společností, jež drží přednostní právo těžby.

Vždyť i Český báňský úřad potvrdil, že aby mohla Česká republika těžit zmíněnou horninu, musela by být držitelem dobývacích prostorů pro ložiska rud. To ale není, protože ty přednostně náleží firmě, která se podle horního zákona za předchozího souhlasu ministerstva životního prostředí podílela na průzkumu.

Až celá tato blamáž pod taktovkou stávající vlády bez důvěry skončí, nakonec se ukáže, že vůbec nic nedojednali, a naopak bývalý ministr Havlíček svým postupem činil tak, aby co nejvíce ochránil zájmy státu. Poté bych od hnutí ANO a jeho lithiových spojenců čekal veřejnou omluvu. Alespoň ve slušné společnosti se tak děje. Nespokojme se s tím, že tahle pseudokauza jen prostě splnila svůj účel a teď se jde makat. Nebo bychom měli od stávající tiché koalice – ANO, KSČM a SPD – očekávat v brzké době další monstrózní mimořádné jednání sněmovny? Myslím, že ne!

Text vyšel 7.2.2018 na webovém serveru Hospodářských novin
110 Komentářů k Zakopejme válečnou sekeru

 1. proud napsal:

  Vsak to umeji,rozkradou,odnesou a nez to dojde pred soud,zakopou valecny sekery…………..a tak porad dokola,nic jinyho vlastne nedelaji a jeste se nechavaji kralovsky platit a dotovat:-))))))))))))))))

  • proud napsal:

   A pozor,to uz od mestskejch predstavenstev,abyste nemysleli,ze jen „prazaci“!Krade se vsude,nestydate,v kolonii,jak se driv jen prikradalo v nezadluzeny republice!

 2. Definitiva napsal:

  Trocha mimo tému. Hlavné správy sk pravidelne mažú moje príspevky. Je to neskutočne primitívna cenzúra.

 3. Rocco napsal:

  Nevím, jestli si levicoví voliči uvědomují, co zvolili.
  Albright-Hamáček a přisluhovač tunelářů Filip.

 4. petr napsal:

  Stát samozřejmě surovinovou strategii má:

  Vyrabuj co můžeš tak aby se na tom napakovali oligarchové, estébáci, politici a příslušní úředníci.

  Ne nadarmo jisté zahraniční cihlářské firmy hned po revoluci zkoupili úplně všechny zdroje kvalitní cihlářské hlíny, a v zápětí tito dva monopolisté zdražili cihly a tašky skokově o 300-500% čímž zdražili i cenu nemovitostí.

  Takže dnes si nikdo z platu nemůže dovolit ani ten „dělnický domek“ 8×8 metrů za 3-4 miliony (stavba na klíč, bez pozemku).
  Komunisti moc dobře věděli, proč udržují cenu betonu na co nejnižší úrovni. Dříve běžné podsklepení si dnes nemůže dovolit ani poměrně bohatý člověk. I tak utopíte v základech nejmíň půl milionu.

  • proud napsal:

   Kterej „stat“!!?

  • Vladislav po přestávce napsal:

   V sedmdesátých letech, v době Husáka, stála stavba patrové podsklepené novostavby na Moravě cca 150 – 200 tisíc korun. Průměrný plat byl tehdy asi 2500 Kč, takže na stavbu bylo třeba asi 80 průměrných hrubých měsíčních platů.
   Stát poskytoval na toto půjčky, které byly úročené tuším 2%.
   Dnes za 80 platů nepostavíš skoro nic, hypotéka je úročená okolo 3%, musíš tvrdě ručit (většinou stavbou samotnou).
   Tolik pozitiva staveb dřív a dnes.
   A teď negativa.
   Musel sis stavět svépomocí (kdo stavěl, ví, o kolik svépomoc na jednu stranu ušetří peněz, ale na druhou zvedne náklady a protože se na stavbě „učíš“, uděláš řadu chyb, které by profík neudělal).
   Stavělo se z kdečeho, byly v podstatě k dispozici jen dva typy cihel, z nichž jedna, klasická červená (už nevím, jak se to jmenovalo) byla věčně nedostatková, zatímco druhá obsahovala asi tak 5-10x víc popílku, než jsou dnešní hygienické normy (dneššní cihly Porfix, které jsou narozdíl od „čistého“ Ytongu kritizované za popílek, mají asi tak 12x míň popílku plného těžkých kovů, síry a dalších sraček, než tehdejší cihly).
   Běžně se používal rakovinotvorný azbest, takže se stávalo i to, že se dům postavil a dva roky se musel „větrat“.
   Běžně nebyl k sehnání cement, takže se šidil beton. Beton ze 70.let se dnes rozpadá, zatímco beton z první republiky je jako žula. Důvod? Dávalo se běžně i pět lopat štěrku na lopatu cementu.
   Nebyly obkladačky, nebyly futra, nebyla střešní okna.
   Nemá cenu to rozvádět, obě doby mají svoje pro i proti, to hlavní asi je, že tehdy měl na stavbu domu skoro každý, ale nadřel se jako kůň, kvalita provedení byla z důvodu svépomoci všelijaká a zdravotní hlediska nikdo neřešil, dnes můžeš s průměrným platem na vlastní dům skoro zapomenout (nemluvě o cenách pozemků), na podsklepení má málokdo, ale kvalita a dostupnost všeho (i když i tam je dost co zlepšovat) je někde úplně jinde.

   • Sasin napsal:

    No, a tehdá ani za komančů nedosahovali kvality stavebních prvků, kterými se stavělo před potopou. Dnešní větci se ale vymlouvají tím, že tehdá byly nedostatkové nástroje a ani kolo se nedalo koupit,. Museli megality otesávat ručně jiným kamením a ti vyspělejší prý otesávali žulové bloky měděnými dlátky. Muheeeeeeee

   • Petr C napsal:

    Vladislave, cose tyce azbeztosu bezne se pouzival pri stavbach domu i v Canade a USA jeste v osumdesatych letech. Hlavne v izolaci a ruznych kachlickach.
    Vetrani by azbestosu moc nepomohlo, spis by ho rozvirilo. Azbeztos neskodi smradem, ale tim ze se muze loupat a vy vdechnete prach. Zde se ho zbavuji tak ze bud se ho zbavli uplne a nebo ho uzavrou dalsim obalem. Takze z toho bych nevinil komouse, ale dobu.

   • obycejnilide7 napsal:

    Vladislav po přestávce 25.4.2018 (10.26)

    Jojo ty bonzácká píčo Vladislave za takový kecy zasloužíš rovnou po čuni a spolu s každým kdo tvrdí „jak se za komančů šidilo“ !!! Kvalita byla mnooohokrát lepší než dnes, zejmena po valce jsme zakrátko byli světová ŠPICA celé svět mohl závidět. Měli jsme Jakostní a Oborové normy které jasně určovaly co kam patří a kolik čeho…atd
    Za mě – každé kdo nadává na ty roky má v palici nasr@no i když doba to jednoduchá nebyla nechcu bagatelizovat, ale rozhlédli jste se už kolem sebe DNES…..?
    :-)

 5. proud napsal:

  Dum jsme staveli pred cirka 50 lety,prizemni,podsklepena vila pro jednu rodinu stala 180 000 i s pozemkem,zadnej azbest,cihel a cementu co hrdlo raci,i takzvana dnesni nedostatkova 400.Libej se mi soudy tech co tenkrat jeste nebyli na svete ale vsechno vedi,vsechno znaji a vsude byli.Hned par let nato jsme staveli dalsi za stejnejch podminek.Stavelo se svepomoci a bez chyb,protoze se radilo s profikama,stavelo se na kolaudaci, a beton je dnes k nerozbiti.Zato dnesni „montaky“……..to je panecku zradlo:-(((,honem honem a okrast co se da,vydelat maximum,investovat minimum.Tehdy se stavelo a vubec pracovalo tak,ze kazdej se pod svou praci hrde podepsal,o tom to bylo.

  • proud napsal:

   Taky proto byla republika(a ne kolonie) bez dluhu,jeste se dluzilo nam a zapad nas nenavidel pro konkurenceschopnost! Dneska z nas ma jen prdel a bandu otroku kterejm se ani za tu almuznu delat nechce,neni divu!

   • Paul Durham napsal:

    ehm, stavba v létech 1966-1969 , nebylo nic, do cihelny 50km a tahat cihly z pece sám , když nějaké člověk chtěl, cement nebyl, místo toho bylo tzv. pojivo ( drží dodnes , co v tom bylo nevím ) , všechno byla otázka známosti s vedoucím Stavebnin nebo jiných obchodů , celkem náklady cca 180 tisíc , z toho na pivo osmičku či desítku melouchářům nejméně 10% :-)
    tak tady nelžete , možná jste odkláněli z nějaké stavby socialismu , záhadně vždy kolem přehrad, elektráren, hutí či velkých podniků vznikly rodinné domy z „ničeho“

    • proud napsal:

     Nekdy si tak rikam,kdeze jste to bydleli:-)))).Pravda je ze se na leccos musela vystat fronta,ale to byl asi tak jedinej problem kterej jsem znal i jako bezpartajni :-).Nejaky banany a pomerance byl problem mozna pro rozmazleny parchanty ktery nemaj paru o stravovani ani dneska a nevedi co jim ono „cizokrajny“ provadi,stejne jako prehrsel chemickejch svinstev z Italie a Spanelska,a podobne.Kazdyho vec,ja si radeji dam nase jablka,slivy,tresne,vinny hrozny a hrusky;-)

     • Vladislav po přestávce napsal:

      On kolikrát nebyl ani normální hajzlpapír, jen takový tuhý a lesklý. Ženské neměly vložky, přitom jsme byli dřevařská velmoc, mohli jsme tyto věci vyvážet – a neměli jsme je ani pro sebe.
      Na rozdíl od některých si nemyslím, že ty věci byly, ale kradli je pro sebe papaláši. Nebyly. Prostě NIC NEFUNGOVALO. Lidi předstírali, že pracují – skoro nepracovali. Nikdo to neřešil. Jenom se konstatovalo, že to a to není – a tím to skončilo. Všude jedy, vzduch plný svinstva z hnědého uhlí – plyn byl drahý a nebyla snaha ho zavádět, tak si kdekdo topil sám. I kvalitnější uhlí muselo jít do elektráren, takže lidi topili tím nejsirnatějším hnusem. Od 60.let začaly schnout lesy na všech horách kromě Šumavy, ale hlavně že se plnil plán výroby elektřiny.

   • Vladislav po přestávce napsal:

    Bez dluhů jsme sice byli, ale od 60.let nás Západ za konkurenceschopné už určitě nepovažoval. Ekonomika šla totálně do háje. Všechno bylo na černo a po známostech, chaty, chalupy, škodovky, kde si člověk nemohl vybrat ani barvu. V normálním obchodě a bez známostí se nesehnalo moře věcí. Když jsme potřebovali cement, tak otec uplatil slivovicí známého ve stavebninách, přivezli nám nějakých 15 pytlů, ty byly za den pryč a zase jsme čekali. Když ho do stavebnin přivezli normálně, tak tam už dvě hodiny předtím čekalo deset chlapů s vozíkama a ti ho během půl hodiny vykoupili.
    Nebo se jelo do Jugoslávie. Na devizový příslib dostala rodina tak možná ekvivalent dnešní stovky na den. Tak se nakoupilo kafé (v Jugoslávii nebylo) a jeden koumák poradil otci, že největší úspěch mají nafukovací matrace. Tak jich naši vzali asi 15, to nikdo nekontroloval. Vzpomínám si, jak jsme šli na večeři a za dvě matrace (jednu jsem musel nafouknout) jsme se parádně najedli. Jinak jsme jedli jen konzervy a paštiky.
    A ty domy? Jasně, různí vedoucí stavebních podniků a podniků bytového hospodářství si šikovně ulili kdeco, ti stavěli opravdu levně a navíc jim to stavěli načerno jejich vlastní zaměstnanci. Všechno se fixlovalo, černé jízdy, materiál se odepisoval jako špatný, přitom jel na stavbu soudruha vedoucího, nikdo to nekontroloval. Totální bordel ve všem, a kdo se toho neúčastnil, na toho se ostatní dívali jak na moulu. Oficiálně se to neřešilo, občas nějaká satira s Menšíkem v televizi a bylo to odbyté.
    Takoví ti nekvalifikovaní drobní zlodějíčci se tehdy ale asi měli nejlíp, co to vůbec šlo. Neexistuje asi žádný jiný režim, který by tyto věci toleroval a vůbec neřešil.

  • Vladislav po přestávce napsal:

   No, já jsem tehdy v 70. letech už na světě byl a chodil i do školy, takže si dobře pamatuju, jak to fungovalo. Jedna z mých nejranějších vzpomínek na husákovskou ekonomiku je ta, jak mi otec ráno (byl jsem prvňák, bylo to v prosinci a mrzlo, až praštělo) připomínal, že hned jak v poledne přijdu ze školy, musím jít vystřídat dědečka do fronty před potravinama. A tak jsem šel, dědeček tam chudák stál v tom mrazu už od osmi, brácha chodil teprve do školky, babička byla nemocná a rodiče se z práce vraceli až ve tři. No a tak jsem tam v těch -15 stál, až se na mě dostalo. Dostal jsem příděl – holandské kakao, co se vařilo, mandarinky, banány (ty byly už omrzlé), arašídy a Bon Pari. Byla to krásná doba, když vládl Husák, opravdu nezapomenutelná;-)

   Pokud jde o domy, tak v 60.letech byla situace možná lepší, to jsem ještě na světě nebyl, takže nevím.

   V 70.letech fungovala obrovská propopulační politika, stát velice podporoval rodiny včetně výstavby rodinných domků, rodilo se asi nejvíc dětí. Problém ale byl dost zásadní v tom, že ekonomika už šla oproti dřívějšku totálně do háje a řada běžných věcí se nedala sehnat, takže se šidilo, kde mohlo. Lidi kradli v zaměstnání a pak s tím tajně obchodovali, po sklepích chovali norky, nutrie, slepice, nikdo to jakože neviděl. Neexistovaly žádné firmy, člověk si mohl buďto postavit dům sám, nebo nestavěl. Řemeslníci melouchařili a byli různé kvality, hlavně jich byl nedostatek. Na skoro každé stavbě se chlastalo, nebyla snad

   • Vladislav po přestávce napsal:

    … nebyla snad stavba, kterou by stavěli střízliví „řemeslníci“.

    Pokud staví někdo svépomocí dnes, ušetří i třetinu nákladů. Pokud má ale práci, kde se fakt musí pracovat, tak to nezvládne, to není jak za Husáka, že všichni měli práci, ale skutečně pracoval jen někdo. Šedé cihly z popílku se snad už ani nedají sehnat, azbest je taky zakázaný, takže kdo staví z Ytongu, Porothermu nebo Porfixu, staví zdravotně nezávadně. Co se dost změnilo, je, že nejvíc už nevydělávají a nejlepší domy si nestaví řezníci, vedoucí zeleniny nebo horníci, ale většinou lidi, kteří buďto něco vlastní, nebo mají vyšší kvalifikaci a tudíž líp placenou práci.

    A pokud jde o to zdraví, asi by stálo za zmínku zauvažovat i o tom, jestli náhodou nehraje roli vliv i to, že třeba šedesátník, který má dnes rakovinu, žil předtím 40 let právě v takovém ze svinstev postaveném domě. Ono se stačí podívat, co za sajrajty tehdy nikdo neřešil, a uvědomit si, že jedy se kumulují, a to nejen v rámci lidského života, ale třeba i při přenosu z rodičů na děti.

   • Sasin napsal:

    Vy ste ale veselá kopa. Podle toho na co stál dědeček frontu, typuju že asi stál před tuzexem.

    • Vladislav po přestávce napsal:

     To nebyl tuzex, to byly normální potraviny. Tyto věci byly na konci 70.let na příděl. Z tropických plodin byly v obchodech jen citróny a kubánské pomeranče (ale i ty jen někdy). Kakao nebylo, jen granko a malcao. No a když byly ty Vánoce, tak se dělaly takové akce, člověk za to zaplatil a ještě mu sebrali kupónek, jakože si vybral příděl pro celou rodinu – aby tam náhodou nepřišel ještě brácha a rodina nedostala příděl oprávněně 2x.
     Tak to tehdy bylo, někdo to neprožil, někdo to vytěsnil, ale my, co jsme to zažili, víme dobře.

     • proud napsal:

      Takze jsi by nepritel republiky v gulagu,tam to tak mohlo bejt:-))))))))))))))))))))))))))))),nevim,tohle sci-fi nectu.U nas bylo lip nez ted,hlavne zdravejc a mnohem min stressu!!! Ono taky kdyz se clovek rozhlidne tak nemuze nevidet ze se z toho „sociku“ zije jeste dneska,protoze co je novy,to vidime za jak dlouho a v jaky kvalite,des a hruza.

      • Vladislav po přestávce napsal:

       Máš smůlu – já jsem to zažil. Vymýšlet si můžeš, jak chceš, ale realitu nezměníš.
       Nikdo z naší rodiny v gulagu nebyl. Nebyli jsme antikomunisté. Toto byl Zlín, tehdejší Gottwaldov, na konci 70.let. Normální potraviny. Normální situace před vánocemi. A v té frontě stáli úplně normální lidi, co dělali v úplně normálních fabrikách, a těšili se, že si jednou za rok na vánoce koupí pravé kakao, banány, mandarinky a Bon Pari. Dodneška vidím takovou tu paní v bílém čepci na tom holandském kakau, bylo v plechové krabici, název už nevím.

     • Petr C napsal:

      Co ze? V sedumdesatych letech byly potraviny na pridel? Co se tyce ovoce nebyl moc velky vyber, ale copak na nejakych mandarinkach a bananech byli zavisli nasi predkove? A jablek a sesonniho ovoce jsme meli hodne. Pamatuji jak svestky, hrusky, jabka hnily, lidem se je nechtelo ani obirat. Ovsem existovala sorta lidi ktera obrala vsechno, ovsem nejlip z nejakeho sadu o ktery pecoval jiny.

      • jan nowak napsal:

       .. já su bejwalej zelinář a musim dát ( wyjímečně : )) Canaďanowi za
       Prawdu !

       ps : & banánů už moc ROBOTI nechtěji.. u Honga mam pod pultem 2 děbnii a Nic ?
       2 ps : za-to to Kiwi sse nám wrací – Za bolše.wíka stálo 7 korun/kus
       a a důchodci po něm by-li jag wwzteklí / měl bych naPsat
       .. twrdý Ý – dyž už sou mrt.wí ?? /
       Dnes Kiwi akce : 79,90 ,- / kg .. a ta-ky nic : //

    • proud napsal:

     Neplet si veselou kopu s debilitou a snahou skodit.

     • obycejnilide7 napsal:

      proud napsal:
      25.4.2018 (13.25)

      Neplet si veselou kopu s debilitou a snahou skodit.
      ——
      Přesně Proude !! Už si koleduje dloho henten, šak počky až nám někde naběhne do cesty, to bude jistě HRDINA haha…
      :-))))))

   • proud napsal:

    Mno,za Husaka uz to bylo o nicem a s tim chlastem to zpravidla bylo jeste trochu jinak,malokterej vedouci by vydejchal pracovni uraz pod vlivem,takze to bylo tak,ze hosi delali strizlivy,ale dopoledne,pak se sli najist a jak se napili,uz do prace neprisli,stejne by je vedouci vyrazil domu a vyhodit je nemelo smysl,protoze by prisli zase jiny,ale stejny,navic hosi sice chlastali,ale makat umeli,ne jako dneska kdy umej hovno,jen natahujou ruce.A stavba svepomoci kdy si nekdo stavel pro sebe,byla vetsinou ta z nejpoctivejsich,nebo snad veci pro sebe flakas?,u vas je to tak normalni?:-)

    • Vladislav po přestávce napsal:

     Cíleně pro sebe stavbu nikdo nefláká, ale co má dělat, když to neumí? Učitel, číšník, kuchař, inženýr, řidič z povolání nejsou vyučení zedníci a neměli zkušenosti. Každý si stavěl barák většinou jen jednou a učil se za pochodu. Takže se neměl na čem vyučit. Co a kde zdrbal, zjišťoval až pak, jak už to stálo.
     Dali se sehnat zedníci, to jo. Znali ale svou cenu. Měli jsme chlapa na výměnu oken. Otec ho sháněl snad půl roku, pořád nikdo nebyl. A pak přišel. Když se mu nenalilo, nedělal. Centimetr sem, centimetr tam – sebelepší řemeslník dělá všelijak, když je ožralý. Ale hlavně že byl!

   • Petr C napsal:

    Nekdy si pripadam ze jsme zili v jinem case. Fronty pred potravinama, ty byly ovsem jen na urcity druh jidla. Mi pomrela rodina a staral jsem se o nemocnou babku. Vzdy jsem nakoupil vse co jsem potreboval po praci. Pred tim jsem jezdil hodne po Cechach nevzpominam ze bych videl hladove lidi. Navic velky prebytek potravin ktere lezi v obchode nuti k pouzivani ruznych prezervativu. Je fakt ze fronty na kvalitni maso, knihy a toaletak byly.
    Lide kradli v zamestnani, kradou i tu. Radu veci se nedalo sehnat coz je pravda, ale shanim i tu. Koupite vyrobek, firma zkrachuje a pokus se vam neco pokazi muzete i drahou vec vyhodit, nejsou nahradni dily.
    Co se tyce slepic, nutrii a nebo napr. kraliku, to se snad chovalo normalne?
    A co se tyce pracocni moralky, ano kde se jednalo o udrzbu, byla slaba a take se toho moc nevydelalo. Ovsem ve vetsine podniku kde jsem pracoval se makalo a take jsem solidne vydelaval. Stejne to je i tady, navic zde vetsinou ve vydelcich neni rozdilu jestli nekdo maka nebo ne. Bavim se o velkych jobech. Remeslnici tu melouchari (prace na cerno) tak samo a kvalita take ruzna. Diky kvalite skolstvi v CSSR se velka vetsina emigrantu dobre situovala.
    Co se tyce rakoviny vidim tady vic nemocnych nez v byvalem Ceskoslovensku a to tu zadna nemocenska neni placena, pokud nedelate pro stat, nemate zvlastni pojisteni a nebo pracovni uraz.
    U nas stavi nejvic domy ti kteri cachruji z penezy. Z velke vetsiny absolutne neuzitecni lide.

    • proud napsal:

     „Nekdy si pripadam ze jsme zili v jinem case.“………..ne,Peto,nezili jsme v jinym case,ale poznali jsme i neco jinyho a mame moznost srovnavat,cimz nam odpadlo vymejsleni si a lhani s pokrytectvim,naopak,velice dobre je pozname u druhejch.Mame svoje,nemame zapotrebi se stavet pred nikym ani hezcima,ani loajalnejsima a nemame se o co bat.Pak nemame problem nazejvat veci pravym jmenem.

    • Vladislav po přestávce napsal:

     Něco bylo lepší, něco horší. Nikdo se nemusel bát o práci a o přežití, každý mohl a dokonce musel pracovat a žít poměrně důstojný život. Na druhou stranu schopní byli srážení dolů, aby byly prostředky pro zaopatření i těch neschopných. I těch neschopných vlastní vinou a netoužících to změnit.
     Dnešní režim lže, když vykresluje tehdejší režim jako „totalitu“ a tvrdí, jak jsme v něm strašně trpěli. Netrpěli. Chození na schůze SSM, povinné oslavy proletariátu a Lenina byla otrava, ale nikoho to nedeformovalo. Mladí mohli chodit na diskotéky a bavit se, jako můžou dnes. Jejich rodiče jezdili na dovolené, renovovali chalupy, stavěli chaty. Tvrdé to možná bylo v 50.letech, ale v 80.letech to byla už pohoda.
     Režim byl ale odsouzený k zániku, protože vynucovaným rovnostářstvím potlačoval iniciativu lidí, učil lidi, že podvádět a klamat je nutné, aby se prosadili. Rovnostářství je největší jed, je to to nejryzejší dílo žida v naší kultuře. Kvůli němu schopní degradují a neschopní se ujímají velení. Tam, kde jsou si všichni uměle „rovní“, končí individualita a jedinečnost čehokoliv, kohokoliv, a nastupuje šedá indiferentní masa, spojená jedinou touhou: mít se dobře. A to i komunisty porazilo – žádný odpor proti nesvobodě, ale naštvání lidí na to, že nemají kvalitní auta, že nemůžou jezdit na Západ, že obchody nepřetékají zbožím.
     A ta nesvoboda? Dnes můžou existovat weby jako tento, kde může každý beztrestně nadávat, na koho chce, tehdy stačilo napsat někde jedinou větu, že Husák je svině a člověk se mohl s dobrým místem nebo školou rozloučit. Kdo toto nevidí, je slepý.

     • přemítač napsal:

      Z mého úhlu je čirá demokracie a její zřízení utopistické. Je to jakýsi háv, to je asi jasné vícero lidem. Problém byl a bude vždy v tom, jak si jedinci vysvětlují tzv. důstojný život. Pro mnohé je to pouhá chaloupka s nějakými pozemky a prostá práce typu zametač, uklízečka ap. Jiný lpí na klasickém neustálém zvyšování životní úrovně či blahobytu (které stejně tak či onak vede k úpadku či degeneraci v dlouhodobé rovině) Zpět k socialismu či jakési tváři rovnostářství jak uvádíte. Celkově režimy socialismu či nacismu plodí elita pod zástěrkou rozšiřování sféry pobírání jakési „ceny“ za jejich „produkt“ řídící práce? Nacionalismus je též plodem uvažování takových „šéfů“. To s čím se jako společnost euroatlantské minulosti stále potýkáme je souboj dvou vizí „Ungernismu a Stalinismu“ tedy vládnutí jakési „monarchie“ (jež je i tak stále skrytá) Stalin se pokoušel vytvořit anti-davoelitářskou společnost. Ungern chtěl, aby elita zůstala ve svém prostoru. Ale cílem nemůže být oddělení či separování těchto dvou subjektů. To co se nám vyjevuje je chyba prolínání subjektů na nespravedlivé bázi? Stará verze socialismu měla špatnou soc. organizaci? Proto musela padnout. Kapitalistické zřízení je ve své formě v něčem poučné, ale opět se vyjevuje jako nelidské. Ta tzv. perestrojka jakési přeměny „zlého socialismu“ na „dobrý socialismus“ byl pouhý pokus o zavedení náhradního modelu jakýmsi sio-kapitalismem.? Základním pilířem tvorby těchto ideí je ať chceme či ne, ovládání jakési etnické tvorby či geneze? A hlavním problémeme je asi „výměna“ mezi subjekty (elitou a davem, problém není jejich samotná existence?) Ty kontrasty při střídání v onom rozdělení populace nemají stabilní charakter či rys? Prvním co nastartuje po onom „chaosu“ při výměně je „udržitelnost“ výměny. (jakési podřízení se života udržitelnosti?) To pak vede opět k davo elitářskému uspořádání. Ale s psychologií jakéhosi dovolování si všeho? Vznikne tedy kulturní uzavřenost mezi davem a elitou? Pak tu máme rozpad dvou etnik. Antagonizmus v plné nahotě. Jako když máme ve sklenici olej a vodu a ony se vzájemně separují. Sociální negativní předpojatosti a napětí už jen vyrůstají do bojů mezi lidmi či skupinami? Osobně vidím skutečný problém ve výměně mezi subjekty. Nevidím potíž v existenci jich samotných. Jako příčina se jeví to, že jednomu subetniku „vadí“ že maká na druhé. Ale výměna má nerovnoprávný charakter. Tato vize nemá řešení. Elita poté bude stále běsnit a lid bude „plivat“ na své povinnosti též. Vidíme to i dnes. Dav má tendenci utlumovat své služby na minimum? Jak trefně se jeví i vztahy na pracovištích. Každý udělá jen to, co se po něm chce, ale v omezené míře, jelikož si nemůže vážit svých šéfů, protože oni se řídí pouhou vypočítavostí, kalkulem a pokrytectvím.? A následkem takových vztahů degeneruje kultura etnika na biologické úrovni stimulovaná kulturou jakéhosi podněcování odměnou? (úplatnost ap.) pak logicky roste propast mezi davem a elitou. Ale cílem nemůže být odpojení těchto dvou nově se generujících etnik. (takové zřízení by nasměrovalo etnikum k rakovinnému stadiu?)

     • Petr C napsal:

      Vladislave, to ze schopni byli srazeni dolu. Jak kde. Stejne to je tady. Schopni jsou srazeni vseho schopnymi. Napriklad jsem delal na kontraktu ktery byl puvodne $ 2 miliardy a skoncilo se 7. Diky neschopnosti manageru planovat a vest praci. Misto vedeni buzerovali. Samozdrejme ze postizeni byli ti nejnevinni. Nebo vase slova ze je je ucil ze podvadet a klamat je nutne. Vzdyt v tomto systemu to lepsi neni. Vynucovane rovnostarstvi je i tu a rika se tomu politicka korektnost. Moje firma treba neni pripustena na nektere statni zakazky proto ze ve vedeni jsme sami bili a chybi tam indian. Nebo nektere firmy jsou preferovany, proto ze prednostne zamestnaji barevnou rasu. Potlacovani invidualit co dela dnesni skolstvi? Komunisty porazil US dolar. Jejich neschopnost jit z realitou a za kazdou cenu prosazovat marxizmus-leninismus, neboli to rovnostarstvi. Dokud existoval soc. blok zapadni staty jakz takz lezly do zadnice stredni tride. Od poloviny devadesatych let se zcela verejne prohlasovalo ze strdni trida je na vrcholu a ted se pujde dolu. Skoncila doba jing jang a svet ovladly corporace. Ty vam vcelku kaslou na nejake lidi. Je zajima profit a to za kazdou cenu.
      Komousi, at se delo co se delo aspon byli schopni udrzet stat trochu ve stabilite. Jenze co se deje zde kde je zivotni uroven na oko mnohem lepsi nez v socialismu je v nekterych vecech neuveritelna. Napr. zavislost ekonomie na dluhu, system rozdelovani financi pro ruzne oblasti, preferovani byrokratickeho systemu.
      Co se tyce svobody, svoboda je podle mne nezavilost a lide jsou nyni zavislejsi nez byli kdykoliv predtim.

      • proud napsal:

       Asi by nebylo od veci presne definovat ono „rovnostarstvi“,zacinam mit pocit,ze si ho kazdej chape po svym a kazdej jinak.Jelikoz pises jako bys byl proti nemu,cemuz se divim.Osobne jsem zastancem rovnostarstvi,ale i individuality aindividualismu,ovsem ve „sluzbach“ celku,tedy pro nej a skrz nej pro kazdyho jednotlivce.

       • Petr C napsal:

        To vite ze jsem proti rovnostarstvi. Rovnostarstvi treba u nas zavedly unie. Je to system kde ma kazdy z oboru stejne. Nesmite preferovat odmenou dobreho pracovnika, nesmite vyhodit z prace. Nekteri vam primo reknou ze neprisli pracovat, ale kolektovat penize. Take by se mi nelibilo kdyby uklizecka mnela vic jak lekar, ktery umi lecit. Osem je blbost pokud si nejaky studovany osel mysli ze penize by mnel brat automaticky za to ze studoval.

        • proud napsal:

         Jo,no,jeden takovej se prave vyblil pod nama,mam pocit ze si tak vydelava,nebo privydelava,nebo si hreje mistecko v synagoze.To co popisujes mi ale nezni jako rovnostarstvi,spis jako nejakej takovej divnej hybrid.

       • Vladislav po přestávce napsal:

        Bože, to jsou kecy! Skoda, ze nechlastam jako ty, hned by mi bylo pri čtení tvých “mouder” lip:-(

 6. jan nowak napsal:

  Jag.. zakopat wálečnou Sekoru ??
  .. sem jí zro.wna ne.dáwno wwykopal , kurwa : /

  Mam po ní prima zemní pícku..

 7. Petr C napsal:

  Co ze? V sedumdesatych letech byly potraviny na pridel? Co se tyce ovoce nebyl moc velky vyber, ale copak na nejakych mandarinkach a bananech byli zavisli nasi predkove? A jablek a sesonniho ovoce jsme meli hodne. Pamatuji jak svestky, hrusky, jabka hnily, lidem se je nechtelo ani obirat. Ovsem existovala sorta lidi ktera obrala vsechno, ovsem nejlip z nejakeho sadu o ktery pecoval jiny.
  Zivotni uroven bylo to nejmensi co mi na systemu vadilo. Problem byl ze o vas rozhodoval kdejaky blbec, ze jste byl odsouzeny chodit do prace jak robot. Ze nam lzou(pozdeji jsem pochopil ze ty lzi nebyly tak velke) a hlavne mi pripadal zivot fadni. Navic nezapomente ze Evropa v celku ma porad polosocialisticky system, at se tyce skolstvi, zdravotnictvi, nebo vselijakych dotaci. A cose tyce zivotni urovne, u vas nevim, ale tu v Canade pokud by lide mneli vratit to co dluzi a tak samo statni a provincionalni debt, byli by na tom hur nez lide v socialistickem Ceskoslovensku a veskera technicka nadrazenost by jim byla k nicemu.

  • Vladislav po přestávce napsal:

   Kdy jste emigroval? Ano, tropické a subtropické ovoce, pravé kakao a podobné komodity nebyly v 70.-80.letech běžně k sehnání a tudíž byly jen občas, tedy často na příděl a nejčastěji před Vánocemi. Jak jsem psal, z pomerančů se daly běžně koupit jen ty kubánské, mandarinky většinou nebyly, banány se daly koupit jen náhodně a se štěstím, fíky, datle, to neexistovalo vůbec nebo jen zase před štědrým dnem apod. Komunistický stát neměl devizy na nákup tohoto zboží, a s výjimkou Kuby neměl ani možnosti, jak si třeba to ovoce sám vypěstovat.
   Kdekdo si tehdy idealizoval Západ. Lidi jezdili „na montáže“, vydělali tam dolary, ty si směnili povinně na tuzexové bony, za ty si mohli legálně koupit i západní auto. Kdekdo nadšeně líčil, jak na Západě přetékají pulty zbožím, navíc sem jezdili různí Italové s auty z půjčoven, doma nezaměstnaní, ale u nás největší frajeři.
   My jako malé děti jsme se těšili, až přijede některý z našich příbuzných z toho rajského Západu, Měl jsem příbuzné v USA, Anglii a Rakousku. Dovezli vždycky mraky cetek, žvýkačky, auta angličáky, plakáty, a my jsme jim to trhali z rukou jak indiáni korálky. Byli jsme naivní.
   Dnes už známe realitu „trochu líp“. A když jsme u té Kanady, jak to tam vypadá s internátními školami pro „natives“? Už je konečně někdo zruší? Nebo je pořád pro ně to „nejlepší“ vytrhávat malé děti z jejich kmenového prostředí, dát jim tuhou křesťanskou vymývací výchovu a pak je vyplivnout, aby působili proti svému národu?
   Něco jako kláštery pro děti „pohanů“ tady ve středověku. Za sebe bych minulému režimu poděkoval právě za toto: že ta odpudivá židokřesťanská kontinuita „civilizovaného světa“ byla u nás aspoň na těch pitomých 41 let zašlapaná do země.

 8. Petr C napsal:

  Nerikam ze o tom ovoci nemate pravdu, ale pro normalniho zakaznika to nebylo na pridel, ale na fronty. Nikdy jsem nedostal zadne pridelove listky, ele musela se vystat fronta. A bych napsal pravdu mi to nikdy nijak nechutnalo takze mi nestalo za to v ni stat.
  Co se tyce tech navstev ze zapadu. Taky jsem je vzdy ocekaval, ani ne pro nejake dary, ale doufal jsem ze mne svezou v aute. Jina jsem se k nim nijak nehlasil. Ac z maminy strany jsem nemec emigroval jsem do Canady.
  Co se tyce mistnich indianu, internatni skoly uz davno neexistuji. Jen vlada vyplaci temto postizenym indianum penize od nas taxpayers a to ne male. Navic jsou vychovavani mezi svyma. Neboli degenerovani mezi svyma. Ono tento system nastolil na indiany uplne jinou degeneracni politiku. Zapomente ze ti lide, (az na par) trvaji na svych hodnotach. Jedine na cem trvaji jsou penize uzemi, alkohol a drogy. Nastala doba zvyhodnovani indianu. Nepozaduji se po nich znalosti. Skoly, vyucni obdobi prochazeji ne diky znalostem, ale diky barve kuze. Miliardy co se do nich vrazi konci v kapsach byrokratu, nacelniku a pravniku. Obycejni i pres vselijake vyhody jsou porad chudi a konci na specialnich podporach. Bohuzel vse to vede k jeste vetsi degeneraci naroda. Po dovrseni urciteho veku dostavaji jednorazovou financni pomomoc, ktera jde od desitek tisic vys. Samozdrejme ze penize lehce nabyte, lehce pozbyte. Par indianu se snazi dodrzovat stare tradice ovsem spis to upada. Vsechno to co se deje je jeden velky podfuk, ktery slouzi k averzim mezi lidma. Navic tu vladne politicka korektnost, takze nesmite rici pravdu.

  • Vladislav po přestávce napsal:

   To ale neni vina tech indiánů, Petře.
   Ta zeme je jejich, byla jim ukradená, a z nich udelali privandrovalci tyto ovladatelné alkoholické a gamblerske trosky, které právem kritizujete.

   • Petr C napsal:

    Vladimire, Canada je neuveritelna velka zeme. Jen si vemte zalidnenost zeme nyni. Osidlovani zde probihlo uplne jinak nez v Americe smerem na jih. Zde byly tisice ctverecnich km. bez osidleni a indiani tam migrovali po tkz. evropskych osidlencich svlaste smerem na sever. Problem byl v tom ze kde prisli osidlenci prisly take nenazrane firmy, nebo jak to nazyvate. Treba rybolov tam takzvany commecial rybolov vylovil co se dalo a musel rozsirovat sve trritory. Doplatili na to indiani. Tady indiani vlastni svoje uzemi napr.
    http://www.nisgaanation.ca kde si rozhoduji sami.
    Zije tam 2 500 lidi na 2000 km2. Je to prekrasna krajina.
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nisga%27a
    Jde spousta lzi o nejakem utlacovani. Zapomente na to. Indiani si muzou za to ze se vselijakyma vyhodama nechaji degenerovat. Nevemete do prace indiana, protoze vite ze jeho vyucni list dostal kvuli barve kuze a ne kvuli vedomostem. Vinu na jejich degeneraci ma vlada a tak jak indianska inteligence a tak samo sami indiani. Jen par umi vyuzivat ucinne podpory ktera se jim dostava. Pokud indiany nepostavi do stejne roviny jak ostatni budou dal degenerovat.
    Je ironije ze ti kteri jim ublizili nejvic, tak ted zase rvou o jejich diskriminaci. Neco jak kolonialni staty jsou ted ty nedemokratictejsi a budou diktovat ostatnim staum co to je demokracie.

    • proud napsal:

     Nemyslim,ze to vidis uplne dobre.“Pokud indiany nepostavi do stejne roviny jak ostatni budou dal degenerovat.“……….to myslis jako treba u nas cikany? Obrovskej omyl! Nemuzes je stavet do stejny roviny a tim jim ublizovat stejne,jako se to deje s indianama a cernochama vedle v Americe.Omyl bilejch co videj svuj smysl v otrocky,kazdodenni praci na jiny a zivot az ve zbytku casu co jim zbejva!

     • Petr C napsal:

      Je zajimave videt ze clovek ktery videl indiana v mayovce vi co je pro ne nejlepsi. O te rovine to tvrdim po vzoru par indianu kteri ziji svuj zivot a nezapadli do proudu degenerovanych. Propaguji svoji kulturu, dodrzuji svoje tradice a ziji svuj hrdy zivot, ktery neni zavisly na nejakem welfare. Copak ja pisi neco o praci? Ja pisi proc degeneruji. Snad si nemyslite ze 90% indianu chce zit tradicnim zivotem? Co chteji je nic nedelat, mit pocitace, pobirat sve penize od vlady a samozdrejme pravidelny priliv drog a alkoholu. Do toho stavu je dostala vychcanost predstavitelu prvnich osadniku a indianskych nacelniku, kteri podepisovali za flasku alkoholu nevyhodne smlouvy. Mezi indianama mam par dobrych znamych. Vetsinou to jsou ti ktri chteji neco zmnenit. Myslite ze jim vlastni lide pomuzou? Ani nahodou. Obnaselo by to praci a ztratu lehke popularity.

    • proud napsal:

     Chces po nich aby byli jako ty? Ty kterej jsi jim prisel ukrast zemi? Stejne tak,ale vetsim pravem by oni mohli chtit abys ty byl jako oni…………..mimochodem,oboji je pitomost,samozrejme.Ale nastinuju ti tvuj pohled.

    • Vladislav po přestávce napsal:

     Petře, to je složitější, situaci v Kanadě neznám, jen v USA, kam občas jezdívám.
     Stejné bude určitě to, že indiáni neměli na výběr. Buďto museli začít žít životem bílých, nebo je čekala smrt. A když začali žít životem bílých, čekala je ta smrt nebo úpadek stejně, protože se nedokážou zařadit do společnosti bílých, neví si rady s penězi, chlastají a opijí se už z pár panáků, náčelníci a kmenové rady jsou zkorumpované a jdou často proti svým lidem.

     Stejně mi z toho ale vychází, že to není jejich vina! Ta země byla jejich, nikdo neměl právo jim ji brát!!! Bílí se měli usazovat tam, kde indiáni nebyli, a zemi, která patřila indiánským kmenům, nechat tak! Vím, že to zní utopicky, ale zabírání indiánských území prostě byl zločin, krádež, a to v mých očích nikdo nikdy neokecá.

     V Kanadě je situace možná jiná, jde o řídce osídlenou a oproti USA nehostinnou zemi. Ale třeba v USA nemají indiáni žádnou svobodu ani v rezervacích. V Oklahomě je jedna ze dvou největších indiánských rezervacích. Jsou tam natlačené zbytky tzv. sedmi civilizovaných kmenů jihovýchodu, které před odsunem tam nezachránilo ani totální přijetí života bílých, křesťanství, a dokonce ani čerokíjští senátoři! Je to „indiánská rezervace“, ale poznáte to jen podle toho, že je tam víc indiánů než jinde v USA. Jinak si tam bílí, černí a další s klidem kupují pozemky a domy, zakládají firmy. Indiánskou servírku tam pucovala v restauraci nějaká vyzobaná odkvetlá Sally, jejíž fotr byl nejspíš baptistický kazatel nebo jiný pošuk, se stejnou samozřejmostí, jako třeba v New Yorku.

     Existuje něco jako „genius loci“, duch místa. Někdo vnímavější to může cítit. V dnešním „východním Německu“ tak dodnes na mnoha místech ucítíte, že tam země zůstává v „hlubší rovině“ slovanská, naopak třeba v Sudetech budete cítit i 300 let po odsunu Němců, že to je země, se kterou smísil svoji krev německý živel.
     A v Americe? Bílí jsou tam stále hosté, nevrostli do krajiny, nesmísili se s ní. Ta země byla ukradena původním obyvatelům, a i kdyby to dnes byli (ti, co tedy přežili) ti největší vrahouni, zloději a opilci, nic to nezmění.

 9. Petr C napsal:

  Proude ja do teto krajiny neprisel rozhazovat svoje myslenky. Prisel jsem tu zit zivotem podobnym indianskemu. Jsem tu kvuli prirode. Muzu vam rict ze ziji vic indianskym zivotem nez 90% indianu. Velka vetsina nechce v rezervaci, ktera neni rezervaci, ale stat ve state. Viz moje odkazy pro Vladimira. Indianum jsem nic neukrad, neb ziji v pekrasne oblasti do ktere indiani ani nepachli. Nemeli sanci se tu uzivit. Navic pokud by jste vedel neco o indianske kulture zde na severu, vedel by jste ze se hodne podoba slovanske, at je to v totemech, pisnich a nebo society.

  • proud napsal:

   Nechci se s tebou hadat o indianech,specialne ne o tech v Canade,nevim o nich vubec nic.Znam jen par indianu z Ameriky a jejich zpusoby zivota,tech i tech a pocitam ze to bude dost podobny,i pristup k nim.Ani te z niceho neobvinuju,jen konstatuju jak to je.Pocitam ze bilej je hostem u indianu a ne naopak,ac to tak v praxi je.Z toho vychazi co jsem napsal.Proto se smeju nejakymu „zamestnavani“ indianu a cely politice kolem toho.Meli by se nechat na pokoji,at si zijou jak chteji,ovsem zmena tam je,nesmej ohrozovat „holtprivandrovalce“,coz by melo bejt vzajemny.

   • proud napsal:

    Sice pres indiany,ale pomalu se dostavame k meritu veci,kdy „kdosi predepisuje cosi komusi“…………coz je principielne spatne!!!

  • Vladislav po přestávce napsal:

   Agrese vůči indiánům taky není problémem bílé rasy, ale židokřesťanského světonázoru. To je ten skutečný jed, který ničí naši planetu!
   Indiáni přišli do Ameriky z mnoha míst, ne pouze přes zamrzlý Beringův průliv, jak dnes tvrdí oficiální věda. Šlo tedy i o rasově velmi různorodé lidi, a někteří byli dokonce světlovlasí a modroocí.

   George Catlin zmapoval ve svém fenomenálním díle „North American Indians“, sepsaném před polovinou 19. století, například osud prérijních Mandanů. Šlo o světlooké lidi se světle hnědými vlasy, žili v domech z hlíny a přestože žili v prérijní oblasti Mississippi, téměř nemigrovali – živili se převážně zemědělstvím. Vymřeli během třech vln epidemie neštovic, ještě někdy před rokem 1840. Bez jediného výstřelu! Podle Catlinova svědectví nejvíc připomínali bílé obyvatele z oblasti pod Kavkazem.
   Protože indiáni byli velmi rasově různorodí, byli různorodí i názorově a existoval mezi nimi velký nesoulad, kterého „mistrně“ využili a dosud využívají židokřesťané.

   Velmi dobře podle mě zdůvodnil tradiční etiku indiánů zavražděný N. Levašov. A sice tak, že etnika čistého, tedy nemíšeneckého původu (což byla i nemalá část indiánských kmenů) mají velmi silný morální základ, který vychází z tisícileté tradice a čistoty rasy. Sociální parazit to ví, proto usiluje o vznik míšenců, kteří původní hodnoty i etnicitu ztrácí a jediným jejich životním motivátorem tak zůstává touha mít se dobře, přežít.
   No a to je důvod, proč mohly mít „čisté“ indiánské kmeny mnoho společného se Slovany – kromě možné migrace ze stejné oblasti x tisíc let předtím.

 10. Petr C napsal:

  Takze jak to resit?Mohl by jste se vyjadrit a ne jen obkecavat? Moje reseni se vam nelibi. Takze ted to vase.

  • proud napsal:

   „Vychovou“ lidi se dostat k tomu co jsem napsal hned nad tebou.To totiz neni jen o indianech,ale o vsech a o novym systemu.O jinym zpusobu zivota a pristupu k nemu,prirode i k sobe navzajem.

 11. Petr C napsal:

  Chapete ze jsou v takem stavu ze vam na vychovu kaslou? Prave ze maji skolstvi uplne zdarma a to vsech levlu. Dokonce se nad jejich vedomostma zaviraji oci. A presto vetsina z nich nedokonci ani zakladku. Jak chcete vychovat kdyz jeji predci ve velke vetsine jim nemaji co dat. A tech par co se snazi jsou ve velke vetsine nepopularni. To ze byli zdegenerovani umyslne neni pochyb. Jenze ted lide co se je snazi dostat z letargie jsou vetsinou ignorovani.
  Jeste pred par rokama byli indiani obeti nedobrovolne. Ted jsou indiani obeti dobrovolne, proste jim to vyhovuje. Muzou rvat, blokovat ruzne projekty, nemusi delat, je jich starost kde co vychlastat. Ve svych rezervacich – zni to hanlive, ale ve skutecnosti se tak nazyva uzemi ktere si narokuji – nechteji byt, proto ze by po nich byla vyzadovana nejaka cinnost. Loveni az na par opravdovych lovcu tvrde z korby auta, obrady za ucelem zdrogovani. Uz jsou jini jak jejich predkove. Co vlada nedokazala nasilim, dokazala vselijakyma dotacema a politickou korektnosti. Samozdrejme ze jsou i jini indiani, ktere zajima minulost a chteli by jit ve slepejich praotcu, jenze ti vymiraji.

  • proud napsal:

   Jaky skolstvi,jaka prace? Oni meli kdysi skoly a praci na druhy s 8 hodinovou pracovni dobou a prescasama,casto i v sobotu za almuznu s jednou,max dvema dovolenejma rocne?………

   • proud napsal:

    Ne,nemeli,meli svobodu,ze ano? Ale ti kdo se zotrocili navzajem,zotrocili i je,kdyz to neslo praci,slo to jinak.A vychovou mam na mysli sebevychovu a podminky k ni,protoze vychova jako takova selhava a to je moc dobre.Ale je dobre videt jak jsme zmanipulovany,uz jen na tom jak se stavime k praci a k tem kdo otrocit nechteji!!!

    • proud napsal:

     Postavili jsme to vsechno uplne na hlavu,presne jak to system a siozidi chteji!

    • Petr C napsal:

     Proude indiana nezotrocite. Zotrocite bileho, asiata, negra, ale ne indiana. Proc myslite ze se tu na stavby dovazeli asiati, bili a negri? Proto je vladni zacali degenerovat. Nemohli je vyuzit v pracovnim systemu, no tak jim dali chlast a maji je pod kontrolou.

     • Vladislav po přestávce napsal:

      Ano, přesně. Není nad to, když může někdo diskutovat s někým, kdo přesně ví, o čem je řeč a neplká jen všeobjímající žvásty o ničem…

      Ono je to totiž v rase. Čistá, nemíšenecká společnost nezná otroctví. I Slované neznali otroctví, dokud se nezačali mísit a nedostali se pod vliv tradičně míšeneckých Vikingů. Indián nezná ten pojem ani jako takový. Indiána nelze vychovat na otroka, sluhu, narozdíl od afrického černocha. Není zaznamenaný případ, že by na plantážích dřeli indiánští otroci. Španělé se o to sice pokoušeli už v 16. století, ale indiáni raději volili sebevraždu, než dřít na otrokáře.
      No a to je i důvod, proč se dodnes nedokážou začlenit do společnosti. Oni kulturu židokřesťanů prostě nepřijali, nedokážou tak žít, je v rozporu s jejich genetikou. Takže se radši zchlastávají. Systém vždycky najde pár zkorumpovatelných „náčelníků“, ti za bakšiš podepíšou, co podepsat mají, a zbytku kmene je to jedno.

     • proud napsal:

      „Proude indiana nezotrocite. Zotrocite bileho, asiata, negra, ale ne indiana.“…………ne??? On to za me neudelal chlast a drogy,penize,napriklad?!

      • Petr C napsal:

       Proude, udelali z nich notoriky, ale ne otroky.

       • proud napsal:

        A co je notorik,to neni otrok??

        • Petr C napsal:

         Neni to otrok systemu. Ne toho o cem se bavime. Je to otrok alkoholu, pro nej pujde zebrat, krast, nebo treba sbirat pohozene flasky. Ale nezapoji se do systemu budovani kapitalismu.

     • proud napsal:

      Zotrocis koho si vzpomenes,kdyz si k tomu udelas podminky!

      • proud napsal:

       Znic nejlepsi z nich a znic(prevychovej) jim deti a je tvuj! Bez jedinyho vystrelu,staci na to mit penize.Zase ta vychova,ze? ;-)

       • Vladislav po přestávce napsal:

        Toto se Systému podařilo v Evropě, Asii nebo Africe, ale v Americe jim to nevyšlo.
        Genetická podstata rudé rasy je skutečně taková. Obrovská část mentality člověka je totiž skutečně v genech. Lidi, kteří si vzali cigánka z děcáku, by mohli vykládat, stejně jako ti, co dobře znají rozdíly mezi přizpůsobivostí Vietnamců a problematičností Arabů.
        Systém právě v tomto lže, když vliv rasy bagatelizuje.

        • přemítač napsal:

         Vše je tedy zaseto skrze „natírání“ vrstev na základ bez barvy. Čím víc vrstev tím lépe je podstata ukryta. Je to jednoduchý princip, nicméně musíme si přiznat jak lehké je dlouhodobou paměť lidí mazat a obelhávat skrze obrácené pojmy. Co se týče romské menšiny, i u nás jsou bílé rodiny, které dobrovolně vzaly pod svá křídla romské děti z tzv. klokánku. Jejich motivace byla čistě peněžní? To netuším, ale obnos pro živitele a vychovávače je neuvěřitelný. Příkladem je rodina co si nabrala i 5-6 potomků jiné barvy. Co je k tomu motivovalo? Peníze bez práce? Netuším. Ale chování „naplavenin“ jak se ukazuje již teď po cca 10-13 letech nemá jakékoliv pozitivní účinky pod vlivem rodičů kteří nejsou z jejich rodu. Chaotické a drzé chování se stejně stupňuje. „děti“ mají či žijí v domněnce, že vše je tu pro ně jaksi „automaticky“ bez vlastního přičinění. Je v nich vzbuzován dojem jejich „vyjímečnosti“, který se v dlouhodobém měřítku stejně vyjeví jako zhoubný směr psychiky. Paradoxem, který je očividný všem v okolí je i vliv na psychiku rodičů, kteří toto „etnikum“ vzaly pod svá křídla, přičemž i oni už teď po letech ví, co si do vlastního hnízda donesli. Vyčerpanost snoubící se s agresivitou a chaosem je hlavním pozorovaným faktorem na rodičích, kteří přijali svou roli vychovatelů. Tento negativní vliv je totiž skutečná „daň“ za ochotu brát peníze za vychovávání takového etnika. Smutným faktorem se jeví rezignace rodičů na vlastní existenci v podobě propadání démonům alkoholovým, kouřivým ap. které už tak poníženého člověka zašlapou v hnoji, který si sám zvolil. Celé je to následek indoktrinace atlantské společnosti, která vštěpovala všem lidem do hlav jejich hodnotu „nuly“, která nemá nárok na to, vážit si sebe sama. Tak se vštěpovalo neustále lidem jejich myšlení „oběti“. Křesťanství je čelní představitel. Sám papež uvedl, že jeho role je již vyčerpána a nepotřebná. Směšným a aktuálním tématem, který ukazuje kam směřuje energie je momentální hokejový šampionát do 18 let, kde rusové sice prohráli 5:1 ale zprznili američanům hymnu v podobě jakéhosi mixu se slovenskou? Není toto odveta za olympiádu s parodií bílé vlajky? Média to samozřejmě podají v hávu „ach ti hlupáci na sibiři“ pořád stejná parodie. A nám se bude pro změnu vnucovat jiná verze hymny. Jak se to říká, pro strom nevidíme les?

        • Vladislav po přestávce napsal:

         přemítač napsal:
         27.4.2018 (11.53)

         Naprosto přesně vystižené, nemám co dodat.

        • proud napsal:

         Je to slozitejsi.Se mnou kdysi chodil do tridy cikanek,jako mimco si ho vzala bila rodina co nemohla mit deti a vychovala z nej radnyho cloveka co maka celej zivot a stara se o rodinu,leckterej bilej by ho mohl mit za vzor.Zamlada to bejval poradnej divoch,geny se nezaprou,ale je v pohode. Netvrdim ze to nemuze bejt vyjimka potvrzujici pravidlo,nicmene slusnejch cikanu jsem poznal uz povicero,celejch rodin……………a zase ta pomlouvana „vychova“,ze? ;-)

 12. Petr C napsal:

  Kde pisi o praci. Pisi o cinnosti. Pokud se pamatuji, pred par stoletimi nebyly povinne skoly ani u nas. Vy by jste asi chtel drzet indiany v negramotnosti, aby jste se mezi nima citil jak buh? Oni meli kdysi elektrinu, vodovody, baraky, pusky a auta? Jdete jim rict at se toho zreknou, ze to jejich predci nemeli. A nebo maji tu vysadu prijat jen to nejlepsi bez jakych koliv zasluh? Takze pro ne zaden svetovy pokrok by nemel existovat a meli by byt drzeni jako pritivove? Jdete vy zit jak nasi predci ti take zili podobnym zivotem. To ze delate za almuznu je vas problem. Indian za almuznu nedela. Ti kteri nezapadnou do jejich kolotoce jsou vetsinou bohati lide.

  • proud napsal:

   Nechtel bych drzet nikoho v nicem,tedy ani indiany v negramotnosti.At si dela kazdej co chce.Navic to chce zmeny i co se podpor a podobnejch veci tejka,ovsem kdyz v tom,pak taky v politice prace a vejdelku,ze?

  • proud napsal:

   Mimochodem,paklize jsme dostali indiany do sracek my,pak bysme jim z nich taky meli umet pomoct,nebo ne?………………

   • Petr C napsal:

    Vy jste dostal indiany do sracek? Ja ne. Indiany dostali do sracek zrovna ti sami co tam dostali nas. Ze sracek si musi pomoci sami. Indiani tu maji svoje uzemi, vetsinou co pozaduji to dostanou. A to ze se okradaji mezi sebou, je jejich vec. Maji podminky aby pomohli sami sobe, bavim se o financich prostredcich. Neplati dane, medical, maji prednostni prava. Vic bilych dela pro indiany nez opacne. Nektere jejich rezervace jsou jak geta. Ne zeby jejich kmeny dostavaly malo penez, ale proto ze ty penize se rozkradou.

    • proud napsal:

     Tak pak uz je to na nich,pokud si ty prostredky rozkradaj sami…

    • Vladislav po přestávce napsal:

     Ano, přesně tak. Musí se z těch sraček dostat SAMI. Žádná „výchova“ nezabere u člověka, který žije v chlastu a drogách. Takového nezajímá už dávno nic jiného než kde si opatří další chlast a drogy, a aby to dostal, prodá klidně vlastní matku. Ta „výchova“, to je takový všeobjímající nicneříkající plk, teorie vzniklá někde v teplíčku české hospůdky, u pivínka, tlačenky a brambůrků. Z takové perspektivy je vždycky všechno a zcela jasné;-)

     Oni potřebují nový mravní vzor nebo přirozenou autoritu, jako byl Sequoia, Tecumseh, Ohiyessa nebo Hiawatha. Ovšem takovou autoritu, která jim umožní se důstojně včlenit do dnešní doby.
     To je jejich jediná šance. A my, včetně různých dobroserů, máme jedinou povinnost: nechat je pokud možno na pokoji!

     • proud napsal:

      Ale o tomhle jsi asi moc nepremejslel,ze ne…………ono se totiz samo,ani hovno,bez (sebe)vychovy je v riti kazdej a vsude.

      • Vladislav po přestávce napsal:

       Kdo jede v chlastu a drogách, na toho žádná výchova nezabere. Toho zajímá jenom to, kde mu nalijou.
       Na takového člověka zaberou (pokud vůbec něco) jenom dvě věci:
       1. Nejdřív ho odstřihnout od zdroje chlastu nebo drog
       2. Dát mu PŘÍKLAD, vizi, naději, dosažitelný cíl.
       Příklad vychovává. Ten člověk musí mít znovu pro co žít.
       Závislost na svinstvech ukazuje, že ten člověk nemá žádný cíl, nemá pro co žít, tak si dělá „dobře“ aspoň takto.

       • proud napsal:

        „Dát mu PŘÍKLAD, vizi, naději, dosažitelný cíl.“………..skrtni „priklad“ a da se o tom uvazovat,paklize se bude premejslet timhle smerem.

       • proud napsal:

        Mimochodem,ci si myslis ze je to vina kdyz clovek „nema pro co zit“? ,presneji,si neumi najit pro co zit?……..

        • proud napsal:

         Podle me je to zase vinou vychovy,nevychovy k sebevychove……..

        • proud napsal:

         Nenauc cloveka k sebevychove,k uvedomneni si sebe sama a mas ovcana jak vysityho,z nich stado a celej regiment vladiku a jak se ukazuje,zrejme i Petu………

        • Vladislav po přestávce napsal:

         Na to není jednoduchá odpověď. Samozřejmě, že za to může Systém, ale chyba je i v samotném člověku. Někdo těžce bojuje proti nepřátelskému systému, snáší ránu za ranou, ale nakonec to ustojí a obhájí si svoje, dosáhne cíle.
         Jiný čelí taky nepřízni, třeba i menší než ten první, ale vzdá to, s poukazem na to, že přece nemůže žít, jak by chtěl, rezignuje, hodí to za hlavu, řeší to třeba tím chlastem.
         Vždycky je to nejen o zrůdném Systému, ale i slabosti nebo síle nás samých.
         Já pocházím z podmínek, kdy jsem zažil obojí. Výjimečné lidi, kteří se ale neodvážili bojovat a radši se uchlastali – výmluvu měli. I lidi, kteří si všechno vydupali od nuly, navzdory výsměchu, potupě, chudobě. Kteří vytrvali.
         Žijeme, abychom bojovali a nebáli se. Systém nám to jinak nedá. Zní to jako fráze, ale líp to říct nedokážu.

       • Petr C napsal:

        Ty vase dva priklady se snazi uvest do provozu. Hodne rezervaci ma zakazano prodavat alkohol. Jenze rezervace neni basa, ale je to vetsinou vesnice ktera ma samospravu. Takze se alkohol dovazi na cerno. A pokud neni alkohol vzdy se nejaka ta droga najde. Napr. benzin, ktery se da vdechovat.
        Co se tyce te druhe vize. Pri solidnim vyuzivani vsech vyhod co indiani maji, maji mnohem vetsi nadeji prorazit a

        • Petr C napsal:

         Zit svuj vlastni zivot nez clovek jine barvy kuze. Kde se podivate jsou uprednostnovani. Pouze minimalni procento to vyuziva. Ti kteri system umi vyuzit maji v celku decentni zivot podnikatele a muzou si vybrat jestli chteji zit ve stylu predku, nebo prepychovem. Vetsinou si vyberou ten prepychovy a na to ze jsouu indiani si vzpomenou az v pripade ze potrebuji nejake dotace.

 13. Petr C napsal:

  Jdete vysvetlovat indianovi ze ma sebe vychovavat. Kdyz uz nic aspon ziskate kudlu kterou do vas zapicne. Cozpak nechapete ze jim to vyhovuje? Maji zajistene ubytovani, jidlo, chlast. To ze mezi bezdomovci je vetsina indianu, neznamena ze bezdomovci byt musi. Je to jejich styl. To neni jak u vas. A navic tito lide slouzi k propagaci o chudobe indianu. Je rozdil bily clovek, ktery toho odvolani moc nema.

 14. proud napsal:

  A mimo misu,ovsem byla tu o tom nedavno nekde rec: https://www.airspacemag.com/space/the-first-photo-from-space-13721411/ , nezda se mi ta uplne prvni fotka zrovna dvakrat „dokulata“ :-)))))))))))))))) ;-).I kdyz zastance uplne plochy Zeme taky nejsem,jenze ta perfektni „koule“ jak je nam tlacena mi ale taky vubec nesedi!

 15. Petr C napsal:

  Proude a kdo pise ze svet je perfektni koule. Urcite jste letel 10km nad morem a mozna jste mel to ctesti videt zemi. Ja jo a do placky to melo daleko. Spis se vyhled zaobloval.

  • proud napsal:

   Zaoblovani vyhledu neresim z prostyho duvodu,tak jak existujou kamery „zaoblovaci“,tak existujou i „prohejbaci“,protoze to je vec optiky,stejne jako u naseho oka,jaka je pouzita a jak pracuje,tak „vidime“ a neznamena to,ze skutecnost uplne takova jak ji vnimame skutecne taky je.Logika(ovsem ta systemem ovlivnena) mi rika,ze by Zeme zaoblena mela bejt,paklize leti vesmirem i kdyz proti tomu mluvi teorie torru a zlatyho rezu a podobne,na to jsem moc malej,neucenej vedec a soucasnejm veTcum verit bohuzel nemuzu,protoze ty skutecne badajici a pravdu zdelujici nesmeji publikovat,publikovat smeji jen ti zaplaceni,oblbujici,stejne jako je to se spisovatelema kdeceho.Navic muj zivot v jeho kratkosti to neovlivni a ja to taky ovlivnit nemuzu,takze i zbytecna starost.

  • Vladislav po přestávce napsal:

   To je marné, Petře.
   Někomu, kdo bere jako „zajímavou myšlenku“ i to, že Slunce může být 3200 km od Země, obíhat ji, a přitom nepochopí, že v tom případě by muselo nutně večer zahučet do Atlantiku a ráno se vyhrabat z bažiny někde na západě Sibiře, toto asi nemá cenu vysvětlovat;-)

   • proud napsal:

    Kdyz jsi dokazal „vymyslet“ tohle,tak pak nema smysl cokoliv pozadovat od tebe,nemyslis? :-))))))))))))))).Letadla taky nezapadaj do bazin a nevzlitaj ze sibire,nehlede na to,ze kdyby to tak bylo,urcite by byla pouzita mnohem sofistikovanejsi technologie nez u letadel…….atd.Nebud jako snek,pripoutanej ke svy ulite a ani ho nenapadne,ze mimo ni muze existovat i neco jinyho :-)

    • Vladislav po přestávce napsal:

     Ale mě to napadne, pořád promýšlím, jestli to „všechno“ nemůže být jinak. A ono leccos i jinak je. Jenže má to své hranice, nemůžeme jít za mez toho, co bylo 100% dokázané, ne Systémem, ale lidmi, kteří na něj kolikrát naprosto kašlali.
     Nemůžeme říct, že „současná věda“ je 100% dítě Systému. To prostě není pravda, to je lhaní si do kapsy.
     Prostě svět není černobílý! Leccos z „klasické vědy“ je ryzí pravda, a bohužel taky leccos z „alternativy“ je cílená lež nebo spekulace.
     Systém si může koupit skoro všechno a všechny. To je smutná realita. Proč by si nemohl zaplatit pár „alternativních“ serverů?
     Člověk musí být velice opatrný. Pečlivě hlídat každou informaci a spoléhat na zdravomyslí. To totiž nepodléhá žádné ideologii ani vzdělání…
     A důležitá věc – o „morálce“. Morálně nepřípustné je cokoliv, co ubližuje druhým, my jsme si toho vědomí a přesto to nehodláme změnit. Jednoznačně špatné je bažení po majetku a penězích, touha ovládat a zotročovat druhé. Většina ostatního je o nastavení těch, kterých se to osobně týká – jen oni můžou soudit.

     • proud napsal:

      Tos ale nejspis nepsal ty,co? :-)

      • Voda napsal:

       Stále dokola píšeš fráze o výchově, ovšem začít sám u sebe nedokážeš. Tvoje černobílé vidění je první věc, na které je třeba pracovat. Zbav se už konečně škatulkovaní lidí, jelikož přes jejich „okraje“ nevnímáš obsah toho co někdo říká.

       Poslední odstavec Vladislavova příspěvku počti vícekráte. Ubližuješ lidem slovním napadáním a uvědomuješ si to. A nehodláš to změnit jenom proto, že ti to děla dobře. Ovládat diskuzi souděním druhých se ti stalo drogou. Práce na sobě samém je prací nejtěžší.

 16. Petr C napsal:

  Tak jsem trochu prosel internet ohledne tvaru sveta. Mozna mate pravdu. Nasel jsem zajimavy odkaz.
  https://www.youtube.com/watch?v=I8-T4-PoRTI

  • proud napsal:

   To je ten problem Peto,zda se mi,ze muzes prochazet co chces,ale co nemas videt,nebo najit,nenajdes a neuvidis.Jedna moznost,druha je ze je to schovany primo tobe na ocich a denne to pred nima mas,ale nevis na co se vlastne divas(zpravidla symboly).Pouzivany jsou obe metody.Zkratka a dobre,pravda se nam schovava a meni podle potreb kohosi za chodu,neustale.

   • Voda napsal:

    Pravda je pouze slovo, stejně bezobsažné jako je dobro či zlo. Existuje realita a úhly pohledů na ni.

    Země není placatá – když domyslíš třeba gravitaci… a není ani koule. Jestli je elipsovitá či ve tvaru hrušky, není to jedno?

 17. Petr C napsal:

  Prominte proude, jsem ochoten se prit o vsem moznym, ale ne o kokotinach jestli zeme je placata.
  Pravda se nam neschovava, ale je umlcovana a prekrucovana.
  Proude, clovek ma oci, rozum a cit. Pokud to pouziva tezko ho nekdo obelze.

  • proud napsal:

   Taky se o to nepru,beru to cely s tvarem Zeme spis jen jako zabavu.

  • proud napsal:

   „Proude, clovek ma oci, rozum a cit.“…………tohle je veta do pranice,protoze na nic z toho se neda uplne a vzdycky spolehnout.

 18. Petr C napsal:

  Mozna ne, ale z neceho vychazet musime. Pokud se nemuzeme spolehnout na sami sebe, tak na koho? A to ze nejsme perfektni a sem tam neco posmolime, kdo je?

  • proud napsal:

   Dobra otazka;-).Zkusim odpovedet nejak srozumitelne jak to ja cejtim. Cely tisicileti a generace se na nas neunavne a tajne pracovalo a pracuje,abysme prave uvazovali takhle,ze jsme omylni a ze potrebujeme vedeni,ze se na sebe sami nemuzeme spolehnout,to je ten cil,to je to hlavni,ze potrebujeme vudce na vsech urovnich naseho jednani a vudce je urcovanej taky mirou vzdelani,mimo jine.Jsme uceny odevzdavat nekomu moc nad sebou,pocinaje mistrem v praci,mestskym uradem a konce vladou.Ona moc je urcovana 1/financni silou, 2/silou fyzickou a 3/silou nevedomi(stadnosti).A ted se proste ptam,paklize tohle vime,co to pro nas znamena,kdyz se chceme z onoho otroctvi vymanit? Co je potreba udelat?

   • Petr C napsal:

    Jedna vec je ta ze prvni Slovane pravdepodobne zadneho vudce nesnesli, proto byli porad rozhadani a asi prispelo k likvidaci Slovanskych oblasti. Ja osobne netvrdim ze jsem cistokrevny Slovan, ovsem zustalo ve mne ze nesnesu zadne nadrizene kteri u mne nemaji autoritu. Navic se hlavne spoleham sam na sebe a da se rici na svoje nejbliszi. Take se necitim jako otrok, je fakt ze tyce financi, zavisli jsme na nich vsichni. Jenze kvuli nim neotrocim. Vim kdy mam dost a je cas na zivot. Jak se z toho otroctvi vymanit? Ja si uvedomuji ze oni ziji z nas a vetsinou jim to dam najevo. Bohuzel vetsina lidi se neumi za sebe postavit a vselijaka ta banda byrokratu zneuziva sveho postaveni pro honeni sveho ega, ale uvnitr jsou strachy posrani az za usima.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!