Zakopejme válečnou sekeru

Tak nějak zvolal předseda KSČM pan Filip, když se v čele ČSSD zjevil pan Hamáček. Skončeme zkrátka staré spory. Až dodnes jsem napůl pobaveně sledoval, kdo sekeru zakopal a kdo né. Mám na mysli postoje KSČM a ČSSD. Jdu popořadě a vybírám namátkou, ne záměrně:

1)    Kauza lithium
2)    Podpora matek samoživitelek
3)    Boj o ministerstva
4)    Jeden cár papíru

Ad 1)  K lithiu

Na úvod: Nedávno prošla zpráva, že vláda odsouhlasila změnu v postoji k nerostnému bohatství České Republiky. Ve smyslu, že stát bude rozhodovat o těžbě čehokoliv a s tím spojenými zákony a předpisy. Pokud je to pravda, pak je potřeba poděkovat komunistům za úspěch, při vyjednávání podpory vládě, v současnosti v demisi, bez ohledu na další stránky handlu. Stačí si vzpomenout na články podzimní a dřívější, kdo se o lithium zajímal.       Pokud se čtenáři podíváš na heslo „České lithium“, či hesla podobná a chvíli hledáš, narazíš na článek   Mgr. Miloš Faltus: Na Cínovci poklad neleží, stát nemá surovinovou strategii. Vyšel v Haló novinách 15. 02. 2018. Zde ho nekopíruji, můžete si jej dohledat. Je rozsáhlý. Největší předností tohoto článku je expertní znalost a věcnost, žádné lakování, manipulace či strašení. K tématu lze najít, na rozdíl od podzimních volovin politiků, novinářů a jim podobných režimních čudlů, další dobré články. Mě na něm kromě odbornosti zaujala věta: „Že stát nemá strategii“. Ano! Stát nemá za třicet let vlády kapitálu a lumpů strategii vůbec v ničem.

Teď pojďme k ČSSD:  Dohledáme na webu ČSSD a pan ing. Michal Pícl. Pan inženýr, zemědělec, stratég pro kooperaci s EU, teď i expert na nerosty, také napsal článek. Zdá se, že všeználci Klausové starší i mladší mají konkurenta či vzdáleného příbuzného. Článek je kratší, připojuji jej k mému textu na konec článku. Udělejte si obrázek sami. Je to jen o tom, že Píčlů, nejen oranžových, je hodně. Je prostě v politice přepíčlováno.

 

Ad 2)  Žena mdlého rozumu a vizáže, jistá Gajdůšková či Gajdáčová (u blbek na jméně nezáleží) navrhla za ČSSD, že matkám samoživitelkám bude platit alimenty stát, pokud bývalý manžel se k placení nemá. Stát pak bude po ex-manželovi, či chlapíkovi, který si jen užil, či s dotyčnou chvíli byl, výživné vymáhat.

Nevím, co mají v programu komunisté, jde jistě o bohulibou myšlenku.

V mé bezprostřední blízkosti probíhá marný boj matky dětí o alimenty. Bezvýsledně a dlouho.  Hra se jmenuje „Od čerta k ďáblu“. Je to o právu, lidech, právních kličkách, syčákovi či syncích, dobrých radách, tedy hraběcích, nechuti, rezignaci a hra trvá dlouho. Bez občerstvení v přestávkách.

Paní G se zjevila už v případu církevních restitucí. Poté, co premiér Sobotka předvolebně cosi slíbil a pak nedodržel (i s pomocí trestaného poslance jiné strany), vyslal paní G k lidovcům, aby dohodla nějakou slevu. Ha, ha. Paní nejen, že neopustila oranžovou stranu za tento ponižující úkol, ale za Bělobrádkem šla. Neusmlouvala ani zlámanou grešli. A teď navrhuje, jak stát bude pomáhat matkám samoživitelkám. Vidím socany, jak tvoří další neziskovky, české odnože Me too, posilují kobry, oddíly nejtvrdších polísmenů, možná nejnatvrdlejších, nevím.

 

Ad 3)  Všeobecně známé a sledované chování socanů při jednání o nové vládě. Touha oranžového podsvinčete, dobře vykrmeného Hamáčka, slaví úspěch. Já být normálním politikem, který má zájem na vládnutí ve smyslu chodu státu, nevydírám, ale spolupracuji.     Strana, která slouží Bakalovi, Sobotkovi a všem levárnám, včetně nesplacení dluhu za vysouzený Lidový dům, což je zlomeček všeho hnoje, úspěšně vydírá. Dnes (20. 04. 2018) dokonce prohlásili, že mají podmínky: „Babiš - jestli tě odsoudí, pomažeš z vlády“. A k tomu dostanou ministerstvo vnitra.

Už vidím jak v zákulisí oranžové, dobře vykrmené podsvinče Hamáček houkne na Babiše: „Jestli neuděláš to a to, tak si nás nepřej.“ A zvedá sluchátko telefonu a vytáčí číslo na vrátnici ministerstva vnitra, kde sedí jeho oranžový kamarád vrátný, třeba Špidla nebo Chovanec. A Babiš se třepe jako podvyživený sulc, co jako má udělat, nabídnout. A podsvinče se culí a chrochtá blahem, jak sladké je býti podsvinčetem.

Komunisté se nevyjadřují. Což je dobře. Nenárokují si ministerstva, bojovali by se sabotážemi a naschvály podřízených záškodníků. Vládnout by v této rozeštvané a zmanipulované společnosti dobře nemohli.

 

Ad 4)  Cár papíru se jmenuje „Bohumínské usnesení“ a ČSSD je přijala, odhaduji tak před 20 ti lety. Usnesení zakazuje spolupráci oranžových s „extrémními“ stranami, tedy podle ČSSD i s KSČM.  Strana, která se spolčila s každým náckem v parlamentě, a podpořila každý nacistický krok našich vlád – například poslání našich vojáků k hranicím Ruska, prý k ochraně Pobatských států, má 20 let platné uvedené usnesení o extremistických stranách, kterých se štítí. Bez komentáře.

 

Shrnutí:

Článek není o tom, zdali je dobře, že KSČM nějak podpoří za určitých podmínek vládu Babiše.  Podle mne je lepší vládnut než destrukce Demokratického bloku, včetně „státotvorné“ politiky ČSSD. A to přesto, že KSČM je spíše SRfK – Stranou reformních komunistů.

Můj článek není o tom, zdali „Politika je umění možného“. Obligátní věta, která může vyjádřit jak politickou zručnost a um, tak také nedostatek odvahy. A to neumím a nechci posuzovat.

Článeček je jen o vztazích KSČM a ČSSD. Ta druhá jmenovaná, nezahrnuje jenom vykrmené podsvinče Hamáčka. Jsou tu další veličiny bývalé i současné: Sobotka, Špidla, Škromach, Chovanec, Zaorálek, Štech i Libor Urban, skvělý liberecký sociální demokrat, který hýbe místní organizací. Vlastně celá oranžová stranická  parta kdekoliv v Česku je na dvě věci.

To znamená, že zakopávat válečnou sekeru by měli nejdřív oni. To ale nejsou schopni pane Filipe. Vlezlost či Vaši vstřícnost málokdo ocení.

 

Tady je Píclův či  Píčlův elaborát:

České lithium - šaráda na pokračování

Když ministr průmyslu a obchodu podepsal tři týdny před volbami memorandum o porozumění, které slibovalo, že vytěžené lithium nebude odvezeno z republiky a jeho zpracování bude probíhat u nás, jistě netušil, že právě začíná kauza "lithium".

Nezvládnutá komunikace ministerstva, ale také bystrý úsudek marketingových mágů ANO způsobil, že se z nebohého kovu stalo největší téma předvolebního finiše.

Přiživili se na tom i komunisté se svojí lživě utkanou pavučinou o údajném propojení těžařských firem s bývalým majitelem OKD. K tomu se začaly šířit zvěsti o tom, že pod Cínovcem leží bezmála bilionový poklad a že naše národní bohatství zmizí nenávratně do zahraničí. S komunisty si notoval i jejich bývalý člen a současný předseda hnutí ANO, který akutně potřeboval zakrýt kompromitující materiály dokazující reálné propojení politiků-nepolitiků s kauzou Čapí hnízdo.

Protože Andreje Babiše do té doby lithium nezajímalo. Nezajímala ho ani podepsaná povolení k průzkumu těžby, vydaná jeho ministrem Brabcem, která fakticky zaručují zahraniční firmě těžit surovinu. Mediální masáží za zvýšeného zájmu proruských konspiračních webů, ovlivnil tento pes, vrtěný ocasem, volby.

A jak je tomu dnes? Lithium vyšumělo den po volbách a lithiové bojovníky přestalo trápit. Jak jinak si vysvětlit kroky nového ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera, který nejen neplánoval zrušení memoranda o těžbě lithia, jak mu ostatně nařizuje usnesení sněmovny, naopak s dotčenou firmou začal potajmu vyjednávat. Jen tři měsíce po silných slovech o krádežích za bílého dne, o tunelu století! Poté, co vyšla tato věc najevo – aby předešla novému skandálu – změnila vláda bez důvěry taktiku a ministr dostal narychlo nové zadání.

Má dojednat právní nezávaznost podepsaného memoranda o lithiu. Což znamená, že může v klidu založit ruce za hlavu a nic dále v této věci nedělat.

Memorandum je totiž právně nezávazným dokumentem, projevem vůle svých účastníků, kteří navenek dávají najevo své úmysly do budoucna, ale samo o sobě se k ničemu nezavazují. A tak je to i v tomto případě. Čili vlk se nažral a koza zůstala celá.

Ministerský předseda Babiš rovněž vyslovil touhu, aby stát konečně zjistil, kolik lithia skutečně máme. Státní podnik Diamo má začít s průzkumem ložisek.

Když nebudeme brát v úvahu, že australská firma v dané lokalitě utratila za průzkum již 350 milionů korun, které bude stát muset také vynaložit, neobejde se Česká republika v možnosti těžby díky hornímu zákonu bez elementární domluvy se společností, jež drží přednostní právo těžby.

Vždyť i Český báňský úřad potvrdil, že aby mohla Česká republika těžit zmíněnou horninu, musela by být držitelem dobývacích prostorů pro ložiska rud. To ale není, protože ty přednostně náleží firmě, která se podle horního zákona za předchozího souhlasu ministerstva životního prostředí podílela na průzkumu.

Až celá tato blamáž pod taktovkou stávající vlády bez důvěry skončí, nakonec se ukáže, že vůbec nic nedojednali, a naopak bývalý ministr Havlíček svým postupem činil tak, aby co nejvíce ochránil zájmy státu. Poté bych od hnutí ANO a jeho lithiových spojenců čekal veřejnou omluvu. Alespoň ve slušné společnosti se tak děje. Nespokojme se s tím, že tahle pseudokauza jen prostě splnila svůj účel a teď se jde makat. Nebo bychom měli od stávající tiché koalice – ANO, KSČM a SPD – očekávat v brzké době další monstrózní mimořádné jednání sněmovny? Myslím, že ne!

Text vyšel 7.2.2018 na webovém serveru Hospodářských novin
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!