Přehled zpráv – RusVesna 24.4.2018

pedestrians-struck-201804231; Při najetí mikrobusu do davu zemřelo v Torontu devět lidí. Přinejmenším devět lidí zahynulo a dalších 16 bylo zraněno při najetí mikrobusu do chodců v kanadském Torontu.

2; Hedgeové fondy opouštějí rubl. Třetí týden za sebou lze v amerických hedgeových fondech pozorovat snižování investic do rublu.

3; Porošenko poprosil neonacisty, aby nebránili Ukrajincům chodit z Ruska do kostela. Podle jeho slov mají lidé právo navštěvovat jakékoli kostely na území Ukrajiny.

4; Letadla amerického loďstva a letectva uskutečnila rozsáhlou špionáž poblíž ruských základen v Sýrii. Americká výzvědná letadla v pondělí uskutečnila další mnohahodinové lety ve východním Středomoří.

5; A čím je jako budou krmit? V Radě federace se vysmáli plánům Kyjeva na návrat všech Ukrajinců z Ruska. Senátor Alexej Puškov komentoval záměr ukrajinského ministra zahraničí Pavla Klimkina vrátit všechny Ukrajince z Ruska.

6; Autokefální církev pomůže Ukrajině k návratu Donbasu a Krymu, říká Porošenko. Prezident Ukrajiny si myslí, že vytvoření jednotné místní pravoslavné církve na Ukrajině pomůže k vrácení Donbasu a Krymu.

7; V Evropě není nikdo, kdo by byl spokojen s tím, co se děje na Ukrajině, říká expert. Rozhovory o eurointegraci Ukrajiny jsou jako mrkvička, která ustupuje, kdykoli se k ní chcete přiblížit.

8; Sestup Ameriky. Historik Andrej Fursov vypráví o málo známých faktech moderní historie USA.

9; „Instrument“ Západu proti Rusku. Jak dříve bratrský národ míří na smetiště dějin. Otázky budoucí existence Ukrajiny jsou neustále živé.

10; Bude následovat tvrdá reakce. Rozhodne se Kyjev vyslat zahraniční vojáky do Donbasu bez souhlasu OSN? Pavel Klimkin oznámil, že země G7 podpořily kyjevský scénář vyslání mírových sil na Donbas.

11; Vojenská operace Ruska v Africe. Boj s kanibaly, vytlačování Západu, uran, zlato, diamanty. Co se děje ve Středoafrické republice a jaké jsou možné cíle ruské přítomnosti v této zemi?

12; Odkecaná stvůra. Co čeká Porošenka? Pro to, aby se udržel u moci, je schopen použít veškeré prostředky.

13; Pentagon lže o ruské protivzdušné obraně, píše tisk USA. „Proč utrácíme miliardy na technologie stealth, abychom obelstili „nefunkční“ ruskou protivzdušnou technologii?“, ptá se The National Interest.

14; Země G7 jsou připraveny zpřísnit sankce proti Rusku. Informovali o tom ministři zahraničí Velké sedmičky na základě schůzky v Torontu.

15; Šojgu: Islámský stát migruje do Asie. Podle slov ruského ministra obrany jedou ozbrojenci po porážce v Sýrii do Turkménie, do Vietnamu a Tádžikistánu.

16; Britské ministerstvo obrany: Rusové jsou nebezpečnější než iráčtí a afghánští povstalci. O hrozbě ze strany Ruska přemýšlí nadále ministr obrany Spojeného království Gavin Williamson.

17; Hon na ruské roboty. Evropané se vrhli na Britskou vládu poté, co ji přistihli při lži. Británie prohlásila, že ruští roboti a trollové se rychle aktivizovali v souvislosti s událostmi v Sýrii a otravou Skripalových.

18; Akcie RusAlu vylétly při obchodování v Hongkongu o třetinu vzhůru. Ministr financí USA prohlásil, že úřady Spojených států projednávají žádost RusAlu o zrušení sankcí.

19; Ekonom ruské centrální banky byl zatčen pro podezření z podvodu. Moskevský soud „Basmannyj“ vynesl rozhodnutí o uvalení vazby v rámci případu podvodu hlavního ekonoma bankovního dozoru Centrální banky.

20; Cílem je nulový počet obětí dopravních nehod. Jaké novinky připravila ruská Generální inspekce bezpečnosti silničního provozu? Šéf Státní automobilové inspekce je přesvědčen, že pravidla pro skládání řidičských zkoušek zvýší úroveň řidičů.

21; Vojáci budou několik měsíců čistit Salisbury po otravě Skripalových. Do města už přijely tři vojenské náklaďáky za účelem očisty potenciálně kontaminovaných oblastí a budov.

22; Macron a Trump s manželkami zasadili neduživý dub. Zdali bude živořící sazenice „symbolem dlouhodobých vztahů Paříže a Washingtonu“, jak sliboval Macron, ukáže až čas.

23; Opilí „hrdinové ATO“ ztrácejí zbraně a umírají při požárech. Příslušná informace byla zveřejněna během analýzy dokumentů poskytnutých důstojníkem Generálního štábu ukrajinské armády.

24; V Moskvě snědl advokát podklady k soudnímu řízení. Nenasytného obhájce pokutovali podle paragrafu „Bránění výkonu soudní moci“.

25; Moskva obdržela prostřednictvím Organizace pro zákaz chemických zbraní odpovědi Velké Británie v případu Skripalových. Soupis otázek k tomuto případu poslala Moskva Velké Británii už 13. dubna.

26; Hackeři se zmocnili stránek ukrajinského ministerstva energetiky. Za odblokování stránek požadují předání bitcoinů. V opačném případě hrozí odstraněním všech souborů na těchto stránkách.

27; Velvyslanec USA přijel do Vladivostoku a zmínil se o „rodné Kalifornii“. Diplomat poprvé přijel na Dálný Východ. Po akcích ve Vladivostoku poletí John Huntsman na Sachalin.

28; Kadyrov: My, generálové, bychom měli složit pravomoci šéfů subjektů federace. Přišel jsem do politiky jako voják. A mám svou oblíbenou činnost – bojovat na ochranu státu a národa.

29; V Kremlu informovali o „bezprecedentním Putinově výnosu“. Takto nazvala dokument, který se prezident Ruska chystá podepsat po své inauguraci, agentura Bloomberg.

30; Odpověď Velké Británie ohledně případu Skripalových Rusko neuspokojila. V současné době ruští diplomaté pracují na možných variantách dalších kroků.

31; Ochranka málem zadusila novináře, kteří natáčeli reportáž z domu ukrajinského ministra financí. Kameramana se pokoušeli srazit autem, a to jen proto, aby Ukrajinci neměli možnost spatřit luxusní sídlo státního úředníka.

32; V Kyjevě vytryskla blátivá fontána s kousky asfaltu. Perfektně se hodí do nynější atmosféry v „evropském hlavním městě“. Havárie poškodila mnoho aut zaparkovaných v blízkém okolí.

33; Zatkneme je a uvězníme. Kadyrov pohrozil Trumpovi a Merkelové vězením. Nejvyšší čečenský představitel prohlásil, že už dávno zavedl odvetné sankce proti Donaldu Trumpovi, Angele Merkel a dalším západním úředníkům.

34; Více než tisíc „veteránů ATO“ spáchalo sebevraždu. Šokující čísla byla zveřejněna na Ukrajině. O psychických problémech účastníků ATO informoval šéf výboru Nejvyšší rady pro záležitosti veteránů a účastníků bojových akcí.

35; V Donbasu zemřel „hrdinný“ podplukovník ukrajinské armády. Několik dalších ukrajinských „obránců“ utrpělo v posledních 24 hodinách zranění.

36; Pranket Volnov, který lhal o „stovkách uhořelých“ v Kemerovu, se stal mluvčím skandálních stránek Mirotvorec. Připomeňme, že proti Volnovovi (vlastním jménem Kuvikovovi) bylo zahájeno v Rusku trestní řízení.

37; K čemu jsou Německu nové zbraně za miliardu dolarů? V roce 2018 dostanou německá vojska zbraně za téměř jednu miliardu dolarů. K čemu Německo potřebuje posilovat Bundeswehr?

38; Ázerbajdžán nás uplácel kaviárem, koberci a prostitutkami, stěžují si zástupci PACE (Parlamentního shromáždění Rady Evropy). Poslancům z Lucemburska a Švýcarska nabízeli černý kaviár, šampaňské a holky. Ti samozřejmě tvrdí, že vše odmítli.

39; Vražda karatele a masové krádeže zbraní v ukrajinské armádě. Byla zveřejněna zpráva o vojenské situaci v Doněcké republice. Komise generálního štábu ATO prověřuje 36. brigádu kvůli velkému nedostatku zbraní a munice v této bandě zločinců.

40; V Moskvě vyšla nová kniha o Olesi Buzinovi. Je to sborník článků o Buzinovi od 48 autorů z Ruské federace, Ukrajiny, Donbasu a Novoruska, říká koordinátor projektu novinář Alexej Čalenko.

41; Ve Lvově probíhá soutěž o nejlepší obrázek divize SS Galizien. Ve Lvově se o víkendu budou konat slavnostní akce věnované 75. výročí vytvoření divize SS Haličina.

42; Nepřipustíme Majdan v Bělorusku, říká Lukašenko. Alexandr Lukašenko varoval před tvrdou reakcí na pokusy o destabilizaci ve společnosti.

43; Paralelní svět. Na Ukrajině začal nábor do hlídkové policie Krymu. Při ceremoniálu vyhlášení náboru bude i šéf úřadu Sergej Kňazev.

44; Ukrajina prodá v dražbě Nikolajevské loděnice. Budovy a pozemky podniku budou prodány v aukci kvůli pokrytí dluhů na výplatách.

45; Vláda zvažuje možnosti znárodnění společnosti RusAl. Šéf ruského ministerstva průmyslu a obchodu Denis Manturov nevylučuje možnost odkupu podílu ve společnosti RusAl patřící Olegu Děripaskovi.

46; Na skladech munice ukrajinské armády byl zaveden systém obrany proti dronům. Na muničních skladech Ozbrojených sil Ukrajiny zavedli nový systém na obranu proti bezpilotníkům.

47; V Organizaci pro zákaz chemických zbraní komentovali rozhovor generálního tajemníka organizace s ruskými prankery. 23. dubna prankeři Lexus a Vovan informovali o rozhovoru se šéfem organizace. Generální tajemník rozhovor přiznal a uvedl, že nemá co skrývat. Ze záznamu rozhovoru je vidět, že jasně a důsledně vysvětluje důležitou a kvalifikovanou práci organizace. A je přitom jedno, hovoří-li se zástupci členských zemí nebo nějakými vtipálky.

48; Trump informoval o „zvláštních vztazích“ s Macronem a smetl mu lupy ze saka. Trump během setkání s francouzským kolegou Emmanuelem Macronem prohlásil, že mají „zvláštní vztahy“.

49; Ruské ministerstvo obrany předvedlo tři nové obrněné vozy určené pro převoz vojáků.

50; Budou mít takové problémy, že to ještě neviděli!“ Trump vyhrožuje Íránu. Americký prezident znovu poznamenal, že íránská dohoda je „děsná“ a naprosto „nenormální“.

51; Liberální úder ruskému školství. Jak se lobbisté pokoušejí ovlivňovat budoucnost země. Monopolizace ve vzdělávání se provádí pod rouškou „variabilnosti“ a pod vlivem jedno lobbistické skupiny.

52; Vojáci NATO byli zraněni v důsledku náhodného odpálení rakety. V Belgii na vojenské základně Jehonville byli zraněni čtyři vojáci kvůli náhodnému odpálení rakety.

53; Izrael slibuje, že zlikviduje protivzdušnou obranu S-300 dodanou Sýrii v případě, že ji Sýrie použije proti letadlům Izraele.

54; Na Ukrajině bude vydána pamětní mince s vyobrazením Krymu. Národní banka Ukrajiny vydá 25. dubna sérii pamětních mincí s vyobrazením Krymu.

55; Rusko zvítězí v informační válce, protože je na straně pravdy. V pořadu Doněcký formát se mluvilo o Donbasu, Rusko, o válce a míru.

56; Ruští vojáci a syrské krasavice odebrali v obci Ruchejba ozbrojencům USA pásy sebevražedných atentátníků a zbraně.

57; Ruští diplomaté opustili rezidenci generálního konzula v Seattlu. Samotný úřad přerušil činnost 2. dubna, jak předepsala americká strana.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!