Přehled zpráv – RusVesna 30.4.2018

sei_9664631-e15249990671011; Automobil natřikrát vjel ve Walesu do davu. K incidentu došlo během marathónu, kterého se účastnilo kolem šesti tisíc lidí. Čtyři lidé byli zraněni.

2; Vojáci ukrajinské armády masově vyvolávají rvačky ve vlacích. V ukrajinských vlacích se až pět tisíc vojáků ukrajinské armády stalo pachateli narušení veřejného pořádku.

3; Ráže má svůj význam. Pět nejlepších velkorážných ostřelovacích pušek světa. Těžké ostřelovací pušky jsou ostrým chirurgickým nástrojem, který je svěřován jen profesionálním střelcům.

4; Je tam ráj na Zemi, říká expert o Černobylské zóně. Úroveň radiace v Černobylu už není taková jako dříve. Vytvořil se tam hotový ráj na zemi.

5; Záchrana Evropy přišla Rusko draho. A stálo to vůbec za to? Kutuzov byl proti pokračování protinapoleonské kampaně v Evropě. Na co má Rusko zachraňovat Evropu?

6; Chytré rakety, šílení politici a všemocné sítě. Byl zveřejněn text o tom, jak Rusko udává tón, Evropa ztrácí trpělivost a USA zuby nehty přebarvuje zločince.

7; Na Ukrajině tvrdě zmlátili Porošenkova odpůrce. Podle informací policie neznámí vtrhli do soukromého domu, ve kterém se nacházel aktivista.

8; Přišla k nám druhá černobylská katastrofa. Ukrajina odebírá výhody likvidátorům havárie na Černobylské jaderné elektrárně.

9; V Kišiněvě se rozhořel boj proti oligarchovi-rusofobovi, který se zmocňuje Moldávie. Zvolení proprezidentského primátora v Kišiněvě a ve městě Bělce (Bălți) pomůže odvrátit politickou katastrofu v celé Moldávii.

10; Neměnnost tragédie. Oděsané nikdy nezapomenou na oběti 2. května 2014. Strašlivé datum 2. květen 2014 neztrácí svůj truchlivý smysl a význam.

11; Ruský mužik dlouho zapřahá, ale pak jede rychle. Přičemž jde po těch, kdo ho dlouho a neúnavně štval. Obyvatelům Povolžského federálního okruhu, kteří přišli o práci kvůli ukrajinským táborům gastarbeiterů, dochází trpělivost.

12; Rusko by mělo odtáhnout ze Sýrie a z Donbasu až do Moskvy. Hysterie liberálů jako reakce na sankční válku se Západem.

13; Zalít Donbas krví. Během útoku bude úderná pěst ukrajinské armády činit 100 tisíc vojáků, dva tisíce tanků a bojových vozidel pěchoty. Pokud se do věci přímo vloží Rusko, celkový počet obětí dosáhne 300 tisíc lidí, myslí si vojenští experti.

14; Ohrožují Rusko machinace se zahraničním zlatem v úložištích v USA? Západ slábne a kvůli šílené politice USA stojí svět na prahu globální ekonomické a možná i válečné katastrofy.

15; Rozkaz zabíjet. Nejodpornější světové sekty. Je známo nemálo případů, kdy náboženské kulty hromadně zabíjejí lidi.

16; Estonské ministerstvo zahraničí všem vysvětlilo, jak čelit Rusku. Estonský ministr zahraničí vyslovil řadu obvinění vůči Moskvě, přičemž tvrdí, že Rusko je údajně zapojeno do válečné operace na Ukrajině.

17; Ukrajinské ministerstvo zahraničí vyzývá k zesílení tlaku na Rusko. Kolegyně pana Klimkina a oficiální představitelka ukrajinského ministerstva zahraničí je z nějakého důvodu přesvědčena, že „západní partneři“ čtou její Twitter.

18; Chybička se vloudila. Po železnicích v Pobaltí nebude NATO schopno přesunout vojska blíže k Rusku. „Jednoznačně mírový vojenský blok“ začíná mít starosti, že nebude schopen efektivně útočit.

19; Němečtí vojenští letci odcházejí od letectva, protože si nepřejí bojovat proti Rusku, píše Contra Magazin. Němečtí vojenští piloti prostě už nechtějí bojovat a účastnit se přípravy vojenské kampaně NATO proti Rusku.

20; Donbas bude rozdělen na zóny. CO vlastně znamená Ukončení ATO? Dnešním dnem v Donbasu skončila ATO.

21; To bylo překvapení... Dnes v noci zažili Kyjevané šok. Na Kreščatiku v noci vyvěsili rudé prapory a transparenty „Sláva Říjnu!“. Šlo ale o dekorace k natáčenému filmu o ukrajinském básníku Vasiliji Stusovi.

22; Byl zraněn civilní obyvatel Jelenovky. Včera večer ukrajinská armáda zahájila palbu na obec Jelenovka na jih od Doněcka.

23; Vzpoura na lodi. Německo odmítlo platit každoroční daň USA. Výše každoročního příspěvku činí celých 73 miliard. „NATO je velkolepá věc, ale pomáhá víc Evropě než USA. Proč platíme větší část nákladů?“, ptá se naopak Donald Trump.

24; Definitivně zatlačit na KLDR. Japonsko a USA se spojily pro vykonání maximálního tlaku. Politici USA a Japonska se domluvili na pokračování politiky maximálního tlaku na Severní Koreu.

25; Politolog komentoval změnu ATO na OOS. Předtím Porošenko prohlásil, že v květnu bude režim „antiteroristické operace“ Ukrajiny v Donbasu ukončen a dojde ke změně formátu.

26; Byla dostavěna první větev Tureckého proudu. Informovala o tom společnost Gazprom, která se zabývala pokládkou potrubí u černomořského pobřeží Turecka.

27; V USA vyjmenovali pět nejhorších ruských pistolí. Americký list The National Interest prostě zbožňuje ruské zbraně a píše o nich s obdivuhodnou pravidelností.

28; Ukrajinský parašutista uvázl u Ivano-Frankovska v drátech elektrického vedení. Povznést se nad ukrajinskou realitu se nepodařilo...

29; Skotsko: Proč jsou vojenská cvičení Joint Warrior namířena proti Rusku? Od 23. dubna do 3. května probíhají na území Skotska velmi nejrozsáhlejší cvičení NATO v Evropě „Joint Warrior 18“.

30; Velení Doněcké republiky varuje: Ukrajinská armáda změnila taktiku ostřelování. Přítomnost mise OBSE na linii fronty přestala ukrajinské armádě překážet v ostřelování teritoria Doněcké republiky i za bílého dne.

31; Neohrožený „Mixér“ Rogozin se vysmál hrozbám estonského ministerstva zahraničí. Připomeňme, že estonský ministr zahraničí Sven Mikser prohlásil, že s Ruskem lze mluvit jen z pozice síly.

32; Porošenko jede na Donbas. V Doněcké republice očekávají provokace. Kromě toho operativní velení Doněcké republiky varovalo občany před změnou taktiky ostřelování ze strany ukrajinské armády.

33; Nedaleko města Sumy ukradli památník generála Vatutina. Neonacisté neskrývají svůj podíl na aktu vandalismu.

34; Do čela britských ozbrojených struktur se poprvé dostal zástupce národnostní menšiny. Potomek imigrantů z Pákistánu Sajid Javid se stal prvním šéfem Ministerstva vnitra.

35; Putin uskutečnil telefonický rozhovor s Macronem. Rozhovor se konal z iniciativy francouzské strany.

36; ATO v Donbasu skončila. Dnes byly pravomoci řízení předány veliteli Spojených sil generálovi Sergeji Najevovi.

37; Macron ukázal, jak telefonoval Putinovi. Putin s Macronem projednal situaci kolem jaderné dohody s Íránem.

38; Budou dvě stádia. V Doněcké republice komentovali změnu formátu ATO. Dnes v regionu dochází ke změně formátu trestní operace. Z ATO se stává „Operace sjednocených sil“.

39; Jedničkářů je Americe čím dál více, ale vzdělanost prudce klesá, píší americká média. V Americe konstatují snižující se úroveň vzdělávání a tím i celkové vzdělanosti obyvatelstva.

40; Podvodní skrýš. V Kyjevě byl nalezen arzenál zbraní a munice v neprodyšném pouzdře pod vodou. O nálezu informoval poslanec Nejvyšší rady a spolustraník Olega Ljaška z Radikální strany Igor Mosijčuk.

41; Trump je ochoten jet za Kim Čong-unem na mezikorejskou hranici. Trump zvažuje jako možné místo setkání se severokorejským prezidentem tzv. Dům míru v demilitarizované zóně na hranici obou Korejí.

42; USA dodaly Ukrajině Javeliny. Protitankové raketové komplexy Javelin byli již dodány na Ukrajinu.

43; Podařilo se dosáhnout nemožného, říká Porošenko o ATO. Podařilo se „osvobodit“ více než 200 obcí, které byly okupovány. Předtím Porošenko sdělil, že protiteroristická operace v Donbasu skončí 30. dubna.

44; Vojáci Sýrie a Íránu zaútočili na ozbrojence podporované USA u Deyr az-Zauru a vytlačili je ze čtyř obcí.

45; V Petrohradě najel tank na návštěvníky festivalu. Na festivalu Bojová ocel“ v Petrohradě se několik návštěvníků dostalo pod tank. Tři lidé byli zraněni – dva mladíci utrpěli zhmožděniny, třiatřicetiletý muž utrpěl zlomeninu kotníku. V době nehody seděli na tanku, který se rozjel z náspu.

46; Pentagon komentoval noční údery na Sýrii. Izraelské ozbrojené síly uskutečnily údery na Syrskou armádu a íránské vojáky.

47; Ve Státní dumě informovali o Porošenkově obušku na Ukrajinu. Rozhodnutí prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka o změně formátu operace v Donbasu bylo předvídatelné.

48; Ozbrojenci odevzdali ruským vojákům obrovské množství zbraní pocházejících z USA a NATO, vyplývá z reportáže z místa události.

49; V Íránu byl zakázán Telegram. Na Telegram chodila spousta stížností od místních obyvatel.

50; Oděský přístavní závod přerušil činnost kvůli přerušení dodávky plynu do podniku.

51; Hrozba války. Izrael mimořádně uzavřel svůj vzdušný prostor. Premiér se chystá učinit prohlášení. Předtím učinil tvrdé prohlášení i nejvyšší vůdce Íránu.

52; V Kyjevě byl zbit Mustafa Najem. Musel být ošetřen lékaři. Jednalo se o spor řidičů.

53; V Radě federace se vysmáli prohlášení estonského ministerstva zahraničí o Rusku. Ruský senátor Alexej Puškov se vysmál militantnímu prohlášení estonského ministra zahraničí Svena Miksera.

54; Izrael obvinil Írán z tajného vývoje jaderné zbraně a oznámil brzkou odpověď Spojených států. Izraelský premiér vystoupil s obviněním proti Íránu.

55; Ohnivé peklo. Novináři referují z místa nočního leteckého úderu na tajný objekt v Sýrii o tom, co se opravdu stalo a jaké jsou následky agrese izraelské armády Cachal.

56; V Litvě začali hovořit o odvolání prezidentky Grybauskaitė. Šéf frakce „Svaz křesťanů a zelených v Litvě“ nevylučuje vyhlášení impeachmentu na prezidentku Daliu Grybauskaitė.

57; Porošenko poděkoval Trumpovi za dodávku Javelinů. Dále prohlásil, že spoléhá na pevnost pozic všech partnerů Ukrajiny, především ze zemí Velké sedmičky.

58; Nor se pokoušel utéct z Ukrajiny do Afriky na plastikových sudech. Pohraničníci Izmailského oddílu zadrželi občana Norska při pokusu nezákonně překročit státní hranici Ukrajiny.

59; Byly zveřejněny překvapivé záběry. Ruští vojáci si hrají s dětmi ozbrojenců ve Východním Kalamunu v Sýrii.

60; Americká armáda utrpěla ztráty v důsledku palby ozbrojenců v Afghánistánu. Informuje o tom Centrální velení Ozbrojených sil USA.

61; Íránské ministerstvo zahraničí odpovědělo na obvinění Izraele z vývoje jaderného programu. Náměstek ministra zahraničí Íránu označil prohlášení izraelského premiéra Benjamina Netanjahu za hloupé.

62; Putin a izraelský premiér projednali informace rozvědky ohledně jaderného programu Íránu. Netanjahu mluvil telefonicky s prezidentem Ruska.

63; USA už nebudou světovým četníkem a nebudou za to utrácet obrovské peníze, slibuje Trump.

64; V Polsku byli napadeni aktivisté obnovující ukrajinské památníky. V Polsku napadla skupina mužů tábor aktivistů organizace Magurič.

65; Americké úřady sundaly vlajku z rezidence generálního konzula Ruska. Představitelé americké moci už 26. dubna otevřeli bránu a vstoupili do budovy, ale tehdy se vlajky nedotkli.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 30.4.2018

 1. Koma napsal:

  Prečítajte si o nevzdelanej idiotke a sociopatke učitelke. Choromomyseľnosť a kretenizmus učiteľov nepozná hranice.

  https://www.google.sk/amp/s/cz.sputniknews.com/amp/svet/201804297249900-ucitelka-zak-roskosmos-vesmir/

 2. Koma napsal:

  Radostná správa.
  Vyvražďovanie "Multikulturalistov" prisťahovalcami. Nice.

  https://m.youtube.com/watch?t=4s&v=CXvlH6QIRB4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!