Přehled zpráv – RusVesna 2.5.2018

mustafa_11; Jak zmlátili Mustafu. Po vítězství Majdanu začínají ulice ukrajinského hlavního města stále více připomínat nikoli Evropu, ale Somálsko.

2; Washington oznámil, jak brzy může Írán získat jadernou zbraň. Írán může po ukončení platnosti Společného všeobecného akčního plánu rychle vytvořit jadernou zbraň.

3; V Arktidě se chystají vytvořit gigantickou hlavu Donalda Trumpa. Ekologové spustili projekt „Project Trumpmore“ v jehož rámci se plánuje vytvoření pětatřicetimetrové hlavy prezidenta USA.

4; Co znamená změna ATO na „Operaci spojených sil“? Začátek operace je další promyšlený krok ze strany Ukrajiny namířený na zmaření Minských dohod a legalizaci války.

5; „Sexot Navalnyj“. Světoznámý spisovatel Eduard Limonov vyjádřil svůj názor na samozvaného lídra ruské opozice.

6; Více než polovina obrazů ve známém francouzském muzeu se ukázala jako padělky. Město, jak se ukázalo, utratilo téměř 200 tisíc dolarů za padělky a veřejnost se chystá najít viníky.

7; Americká demokracie jako nástroj mezinárodní intervence. Dalším cílem je Ukrajina. Není tajemstvím, že je Ukrajina považována Spojenými státy a zeměmi NATO za důležitý strategický bod pro další postup na Východ.

8; Jaká bude světová krize? Svět vstoupil do ekonomické epochy, která se na hony vzdálila praktikám, které vládly ve světě v posledních sto až sto dvaceti letech.

9; Nacismus na Ukrajině. Proč Evropa mlčí? Koncentrace znaků heroizace vlastních i německých nacistů na Ukrajině dosahuje v těchto předsvátečních dnech extrémních hodnot.

10; Múza se tak nějak nedostavila, zato přišli kozáci. Ukrajinští nacisté chtěli informovat Moskvany o svých svatých cílech a o podřadné rase žijící v Donbasu.

11; „Potrestání Ruska“ může vést k opačnému výsledku, píší americká média. Vlivný americký list Forbes publikoval článek Steva Denninga o tom, že USA příliš brzy slaví vítězství nad Ruskou federací.

12; Zblblých lidí je zatím většina, vyplývá z průzkumu provedeného v ulicích Kyjeva. Novinář provedl anketu v ulicích Kyjeva s otázkou, zdali by jeli za výdělkem do Ruska. Velká část respondentů oddělovala ideologické předsudky od rozhodnutí, kde si vydělat na živobytí. Zajímavý byl argument „Když může v Rusku podnikat Porošenko, proč bychom tam nemohli jet za výdělkem my, obyčejní občané?“.

13; Pod ochranou ruských „Tygrů“. Rozsáhlá operace v provincii Idlíb. Nedávno zabraly „Tiger Forces“ vojenské letiště Abú Duhúr a nejbližší obce.

14; Proč „Severní námořní cesta musí za každou cenu zůstat výhradně ruská? USA by rády použily konvenci o námořním právu proti Rusku a prohlásily průlivy Severní námořní cesty za mezinárodní.

15; Bojovníci Doněcké republiky za cenu života zastavili průlom nepřítele u Mariupolu. Sebevražedným zahájením palby na početnější síly nepřítele byl dán signál odpočívajícím kolegům.

16; Dobývání Jarmuku. Ruské letectvo a Syrská armáda shodily na Islámský stát tuny bomb a další munice. Pěchota se probojovává ruinami. Intenzita palby ozbrojenců je vysoká, množství palebných pozic je schováno v rozvalinách. Právě na ně útočí ruské letectvo a Syrská armáda.

17; V Arménii demonstranti zablokovali silnici k letišti Jerevan. Vůdce protestů Pašiňjan, který se v důsledku hlasování v parlamentu nestal premiérem, vyhlásil občanskou neposlušnost.

18; Sněmovna britského parlamentu schválila svůj „Magnitského zákon“. Jde o doplněk k návrhu zákona o sankcích, který je namířen proti „narušitelům lidských práv“.

19; Generální štáb ukrajinské armády: Nepřítel se uchyluje k útočným akcím a pokouší se posunout směrem k Mariupolu. Během prvního dne operace ukrajinská armáda už kňučí o těžké situaci na frontách.

20; Na Ukrajině přiznali, že zastavit výstavbu „Severního proudu – 2“ není možné. Ukrajina tak ztrácí svou šanci zůstat velkou tranzitní zemí pro plyn, přiznal bývalý ministr energetiky a uhelného průmyslu Ukrajiny.

21; Veteráni bojových akcí budou léčeni drogami. Specialisté tvrdí, že použití extáze pomůže při posttraumatické stresové poruše.

22; „Ježek 2018“. V Estonsku odstartovala historicky největší vojenská cvičení. Manévry budou probíhat od 2. do 14. května na území Estonska, ale také na severu Lotyšska.

23; Protesty v Jerevanu. Byly zablokovány všechny centrální ulice. Ministerstvo obrany země vyzvalo demonstranty, aby zajistili nerušený pohyb vojenské techniky.

24; Ruský „úder po křídel“. Piloti Su-27 „doběla nažhavují“ vojenské piloty USA. Su-27 (podle NATO „Flanker B“) je ruská mnohocílová stíhačka čtvrté generace do libovolného počasí.

25; Britští poslanci dali Therese May ultimátu,. Připomeňme, že vystoupení Velké Británie z EU se očekává v březnu 2019.

26; USA přesouvají do Polska obrněnou brigádu. Předtím byla obrněná tanková brigáda dislokována v Texasu.

27; Ozbrojení příslušníci SBU a obrněná technika. Co se děje v Oděse v den výročí tragédie v Domě odborů? Vzpomínkové akce ve městě probíhají pod ostrým dohledem pracovníků tajných služeb.

28; Sundejte symboliku a pak vás pustíme. Polsko blokuje motorkářskou akci „Cesty vítězství na Berlín“. Na polské hranici zastavili i Noční vlky s evropskými pasy – Němce, Slováky....

29; Bundeswehru přistřihli křídla. Německo zůstane bez bitevníků. Berlín není v tuto chvíli schopen plnit své vojenské závazky v rámci NATO.

30; Pětiletou Ukrajinku se pokoušeli provézt do Maďarska v hromadě věcí. Muž tvrdil, že je otcem děvčátka.

31; Soud EU nevyhověl žalobě Naftogazu. Ukrajinská společnost požadovala zrušení rozhodnutí, které umožňovalo Gazpromu zvýšit využití kapacit plynovodu Opal.

32; V Doněcké republice byl odsouzen soudce-zrádce. Informovalo o tom tiskové centrum Nejvyššího soudu Republiky.

33; Líný a prodejný policajt na penzi. V co se vlastně mění Spojené státy za Trumpovy vlády? USA se opakovaně pokoušely nastolit pořádek v problémových regionech planety. A přecenily přitom své možnosti.

34; Bojová plavidla NATO vplula do Černého moře. Součástí skupiny je torpédoborec a fregaty.

35; Ukrajinské vojáky padlé v boji odepisují jako sebevrahy. Předání velení operace okupačních sil představitelům ukrajinské armády vytvořilo nové možnosti pro podvody, korupci a peněžní machinace.

36; My si to pamatujeme! V den výročí Oděské Chatyně přišli Rusové k velvyslanectví Ukrajiny. Důležité je nejen uctít památku obětí, ale také připomenout světovému společenství, že viníci dosud nebyli potrestáni.

37; Turisté z Ruska nedovolili vandalům znesvětit památník sovětských vojáků v centru Vídně. Policisté v tu dobu v okolí památníku nebyli a Rusové sami zahnali pachatele.

38; V Oděse neonacisté zbili muže, který nesl květiny na Kulikovo pole. Na aktivistu Antimajdanu zaútočili členové neonacistického uskupení „Uličnyj front“.

39; Evropský kámen do pobaltského bláta útlaku „neobčanů“. Bude to k něčemu? Rituální tanečky národně orientovaných politiků kolem petice o právech „neobčanů“ začaly od chvíle jejího podání.

40; V Donbasu byl zlikvidován devatenáctiletý příslušník ukrajinské armády. O smrti vojáka pocházejícího z Vinnické oblasti informovali pomocníci karatelů z „dobrovolnického“ fondu „Vrať se živ“.

41; Ukrajina musí během čtyř let vyplatit Západu 27 miliard dolarů dluhu. Děsivá čísla zveřejnil premiér Ukrajiny Vladimir Grojsman.

42; Polský skandalista Maciejczuk se pokouší proniknout do Ruska. Známému polskému televiznímu skandalistovi Tomaszi Maciejczukovi bude zakázán vstup na území Ruské federace.

43; NATO je znepokojenou silou ruské vojenské námořní flotily. V NATO a v první řadě v USA jsou znepokojeni rostoucím potenciálem Severní a Černomořské flotily Ruské federace.

44; V Londýně vyšli na prvomájovou demonstraci s portréty Stalina. Tisíce Angličanů vyšly na Mezinárodní den pracujících do ulic Londýna na protestní akce.

45; Očima vojáků: Jak ruské letectvo odhaluje a likviduje bandy Islámského státu. Byla zveřejněna videoreportáž o činnosti ruského letectva v Sýrii.

46; Konflikt v Donbasu přechází do horké fáze, vyplývá z prohlášení nejvyššího představitele Luganské republiky. Ukrajinská moc se snaží vyprovokovat sociální napětí a připravit půdu pro invazi do Luganské republiky.

47; Německý politik se vyslovil pro zrušení víz s Ruskem. Politik poznamenal, že otázky míru, boje s terorismem a problém s imigranty nelze bez Ruska vyřešit.

48; Porošenko pohrozil Rusku sankcemi. Ukrajina zavede proti Rusku nové sankce kvůli otravě bývalého pracovníka ruské rozvědky Skripala ve Velké Británii.

49; Havarovalo americké vojenské dopravní letadlo S-130. Letadlo Hercules spadlo na silnici.

50; Stovky obyvatel Doněcké republiky uctily památku obětí Oděské tragédie. Akce proběhla na Leninově náměstí v centru města.

51; Firmě Motor Sič chtějí odebrat závod v Bělorusku. Šéfa společnosti nepouštějí z Minska. Tento týden čekají ukrajinského podnikatele v Administrativě běloruského prezidenta.

52; Márnice v Nikolajevě je přeplněná. Příbuzní si nemohou vyzvednout těla zemřelých u soudů.

53; Další reportáž přibližuje atmosféru vítání osvoboditelů. Ruské „malinové barety“ se svatojiřskými stužkami v oblastech osvobozených od ozbrojenců.

54; Porošenko přerušuje styky se Společenstvím nezávislých států. Ukrajina přeruší své členství v koordinačních orgánech členských zemí Společenství nezávislých států (SNS).

55; Nehezká rvačka v Kyjevě: Utrhli mu ucho a zapomněli na to. V Kyjevě na Oboloni během rvačky urvali chlápkovi ucho...

56; V důsledku znečištěného ovzduší umírá každoročně sedm milionů lidí. Úroveň znečištění vzduchu na planetě prudce stoupá. Znečištěný vzduch dýchá devět lidí z deseti, hlásí Světová zdravotnická organizace.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!