Uctění památky padlých vojáků Rudé armády a našich povstalců při osvobozování Prahy v roce 1945

pozvánka2Vážení přátelé, zveme vás na projev lidskosti k těm, co za nás obětovali své životy. Chvilka ticha, poklonění se a položení větvičky šeříku je to minimum, co můžeme udělat a vzkázat, nezapomínáme.

za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí

Praha volá o pomoc.

V průběhu Pražského povstání padlo 2898 českých povstalců.
Sovětské velení zahájilo pražskou strategickou útočnou operaci den po vypuknutí Pražského povstání - 6. května.
Trvala do 11. května a vrhlo do ní obrovské síly: na jejím začátku 1 770 637 sovětských, 139 495 rumunských, 69 522 polských a 48 400 československých vojáků. Ve výzbroji bylo 29 496 děl a minometů, 1808 tanků a samohybných děl a 3014 bojových letounů.
Proti nim stojící skupina armád „Střed“ polního maršála Ferdinanda Schörnera čítala 900 000 vojáků, 9700 děl a minometů, 1900 tanků a útočných děl a tisíc bojových letounů.Sovětská vojska ztratila podle oficiálních ruských údajů z roku 1993 49 348, 1. a 4. rumunská armáda 1730, polská 2. armáda 887 a 1. československý armádní sbor 533 osob.

V bojích na přístupech ku Praze, v Praze, za nás položilo své životy 662 sovětských vojáků.
13 Komentářů k Uctění památky padlých vojáků Rudé armády a našich povstalců při osvobozování Prahy v roce 1945

 1. nisaS napsal:

  To mi připomělo jeden chtip

  Bydlí spolu babička s vnučkou. Vnučka jde do roboty a připomíná babičce která čeká návštěvu: "Babi prosim tě pamatuj si tty tři věci. Až přijde návštěva nabídni jim kafe, zákusky a chlebíčky." Odejde do roboty a babička čeká návštěvu.

  Jak přinde návštěva,, posadí se a vzpomínají. Po chvíli se začne babička vrtět: "Co jsem to měla nabídnout? Aha jo kafe."
  Tak přinese kávu a dále vzpomínají. Za chvíli se zase začne babička vrtět: "Co byla ta druhá věc co měla nabídnout? Hmm, asi kafe." A tak donese zase kafe.Gdyž na dně hrnků uschl lódr, zase se babička vrtí: "Co jsem vám měla nabídnout, co to ale bylo? Jó, to už vím, kafe, a tak potřetí donese kafe.

  No a návštěva, že už musí jít a při odchodu si povídá: "Ta byla hrozná, ani kafe nám neudělala."No a gdyž se vnučka vrátila z roboty tak se ptá jaký to bylo a esli něco nezbylo.No a babička povídá: "Šak nigdo nepřišel."

  P.S. Takže jaké ponaučení si z toho vnučka, vnuci, vzali. Gdyž budou mít paměť jako babička, zůstanou jim zákusky a chlebíčky. A to se jim pré vyplatí. Muheeeee

 2. Jarmila napsal:

  Ta svině, lokajka a řiťolezka Irena Valentová z ministerstva zahraničních věcí prohlásila, že vzpomínková akce Nočních vlků na osvobození Československa Rudou armádou je nežádoucí.
  Co se od těch hajzlů ještě dočkáme? Že skutečně přepíšou učebnice a budou tvrdit, že Československo bylo osvobozeno Američany?
  Přitom ta pravá pravda o Američanech je ta, že ve skutečnosti přijeli do Plzně zachránit uvízlé hlavouny nacisty, aby je převezli do bezpečí, tedy většinou do Ameriky.

  • proud napsal:

   ...........a rozmlatili prumyslovy a jiny potrebny centra bombama,aby pak mohli financovat jejich opravovani,zlodejna a jeji obhajovani,to je o co Britanii jde a v cem ji Amerika slouzi.Nakrast a ziskat tak moc! Je to zaklad zivota sionu v prepychu na ukor nas vsech,vsechno tomu slouzi,i to co se jakoby tvari "spravne",jenze zdani klame.

   • proud napsal:

    Dokud si nezaplatis beztrestnost,jsi zlodej,jakmile mas dost aby sis ji zaplatil,jsi podnikatel.

    • Jarmila napsal:

     Co to plácáš? Ty jseš už vožralej?

     • proud napsal:

      Ne,akorat ty ses bud zaplacenej,nebo idiot,nebo oboji.Cimz se vyjasnuje ono kradeni nicku a dava to adminovi volnou ruku v dalsim kroku.

      • Petr C napsal:

       A kam půjde admin. Do prdele?

       • Jarmila napsal:

        Tam už je.

       • Petr C napsal:

        Copak, nepodareny klon se opet ozval?

        • Jarmila napsal:

         Ano, nepodařený klon se již ozval bohužel i v mém případě. Ty dvě Jarmily co psaly po mém prvním příspěvku, je nějaké hovado, které zneužívá zdejší svobody k tomu, že píše za Prouda, za Vás i za mne. To ovšem nic nemění na tom, že naši zemi osvobodili Sověti ze značnými ztrátami na životech ruských vojáků, na rozdíl od Američanů, kteří byli schopni nám akorát na poslední chvíli rozbombardovat Prahu i Plzeň a osvobodit nacistické pohlaváry.

        • proud napsal:

         Presne tak,uz nevedi jak na nas:-)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!