Přehled zpráv – RusVesna 4.5.2018

obse_661; Ukrajinský zákon o vzdělávání srovnali v OBSE s jazykovou čistkou. Zákon o vzdělávání, který podstatně omezuje možnost výuky v jazycích národnostních menšin, vstoupil v platnost 28. září 2017.

2; Rusko se chystá získat výhodu z obchodní války Číny a USA. Rusko nebude ignorovat možnosti, které se bude naskýtat pro rozšíření ekonomické spolupráce s Čínou.

3; Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví označilo osteochondrózu za komerční mýtus. V případě bolestí zad doporučuje ministryně Suprun podle západní praxe prostě se jen snažit zůstat co nejdéle pohyblivý.

4; Dobrým slovem a stíhačkami. Tisíce ozbrojenců odevzdávají těžké zbraně ruským vojákům a opouštějí Jarmuk.

5; Ukrajinec se vydával za školáka, aby ho adoptovali v USA. Nakonec ho zavřeli na základě udání potenciálních adoptivních rodičů.

6; Preventivní opatření. Kyjev není spokojen s tvrdým dohledem nad ukrajinskými plavidly v Kerčském průlivu. Ukrajinští pohraničníci si postěžovali na tvrdou politiku zadržování a prohlídek plavidel ruskou stranou.

7; Brazilec, který bojoval za Doněckou republiku, žije v kyjevském klášteře. Rafael Lusvarghi, který byl před rokem odsouzen na třináct let odnětí svobody, žije v klášteře a chtěl by se stát mnichem.

8; Když přijdou Rusové, Jak se Američané chystali žít po dobytí USA Sovětským svazem. Sovětská okupace byla univerzálním strašákem pro zastrašování Američanů během studené války.

9; Porošenko naštval USA. Ultimátum Washingtonu a výbuchy ve skladech ukrajinské armády. V kuloárech Nejvyšší rady Ukrajiny jsou stále více slyšet hovory o nutnosti výměny moci na Ukrajině.

10; Garda ukrajinských lumpů. Po převratu bylo potřeba držet společnost na uzdě, a k tomu se nejlépe hodily extremistické formace ozbrojenců.

11; Západ je ochoten financovat mírové síly v Donbasu. Ale jsou nějací divní mírotvorci. Zdá se, že na mírovou misi OSN se našly peníze, ale představy Západu a Ruska se podstatně liší. EU a USA podporují kyjevskou variantu.

12; Bod obratu. Ve Francii informovali o tom, kdy Putin změnil svůj vztah k Západu. Francouzská historička Hélène Carrère d’Encausse označila moment, kdy se všechno změnilo. Jedná se o okamžik útoku NATO na Jugoslávii.

13; Islámský stát se pokouší proniknout do Latinské Ameriky, hlásí ruské ministerstvo zahraničí. Teroristická organizace Islámský stát zesílila pokusy o vytvoření výcvikových táborů v Latinské Americe.

14; Perspektivy útoku ukrajinské armády na Donbas. Doněcký blogger Denis Selezňov analyzoval perspektivy útoku ukrajinských ozbrojených sil na Republiky Donbasu.

15; Mlha se rozptyluje. Zacharovová přistihla Theresu May při trojnásobném podvodu. Marija Zacharova informovala o trojí lži ze strany britské vlády v případu Skripala.

16; V Rusku se může objevit nová daň pro OSVČ. Ministerstvo financí pracuje na návrhu zákona o zavedení speciální daně pro samostatně výdělečně činné osoby.

17; Státní department: Javeliny byly odeslány na Ukrajinu před několika týdny. Podle slov představitele Státního departmentu nebylo téma dodávek záměrně medializováno.

18; Má cenu čekat na Yellowstone? O tom, jak supervulkány málem zrušily lidské dějiny. Byl zveřejněn krátký exkurs do historie erupcí největších sopek na světě.

19; Konec Bílých přileb. Státní department uzavřel peněžní kohoutek. Státní department USA zmrazil financování „továrny na lži“.

20; Další oligarcha požádal o záchranu před sankcemi. Majitel společnosti „Silové stroje“ Alexej Mordašov požádal ruské úřady o pomoc.

21; Na ukrajinském ministerstvu obrany informovali o situaci v hořící Balakleji. V Charkovské oblasti znovu hoří sklady munice.

22; NATO si stěžuje na efektivnost „ruské propagandy“. Podle slov generála Aliance Petra Pavla se Moskvě úspěšně daří diskreditovat NATO na mezinárodní scéně.

23; Na Ukrajinu nepustili dva Rusy kvůli svatojiřským stužkám. Na žádost ukrajinských pohraničníků, aby stužky Rusové sundali, dostali zápornou odpověď.

24; V Kyjevě tank ukrajinské armády najel na nákladní automobil. Že by zase Putin? Ne, zatím to jsou pořád jedni a titíž „hrdinové“.

25; Národní mužstvo Ukrajiny v biatlonu povede trenér z Ruska. Biatlon je snad poslední zimní olympijská disciplina, kde si Ukrajina ještě zachovala tvář.

26; Ruské letectvo bombardovalo základny ozbrojenců americké koalice v Sýrii, informuje armádní zdroj.

27; Soud uložil moldavskému exministrovi, aby se omluvil za rusofobii. Rusové jsou podle slov Jurije Kirinčuka jedna banda líných opilců.

28; Sto závad našli inspektoři na novém hlídkovém plavidla. Hlídková loď Forth přišel britskou státní kasu na 348 milionů liber.

29; Děsivá dopravní nehoda v Dněpropetrovsku. Kamion naložený kovovými konstrukcemi smetl třináct automobilů. Jsou oběti na životech. Řidič kamionu neutrpěl vážnější zranění. Má jen naražená žebra.

30; Pavlenskij si stěžuje na ponižování ve francouzském vězení. Skandálně známý „umělec“ tvrdí, že si z něho vězeňská služba krutě utahuje.

31; Objevují se spekulace o jméně kandidáta na funkci vicepremiéra Ruské federace. Zdroj blízký vládě potvrdil, že kandidatura Taťjany Golikovové se skutečně vážně zvažuje.

32; Trapas: Účastník Eurovize za Ukrajinu zapomněl „rodný jazyk“. Muzikant každou minutu žádal o pomoc překladatelku a potom prostě už rovnou začal používat ruská slova namísto ukrajinských, která neznal.

33; Trh s osobními auty v nejbližších sedmi letech nedosáhne rekordních hodnot z roku 2012. Prodeje osobních aut dosáhnou v roce 2025 zhruba 2,23 milionu kusů, zatímco v roce 2012 to bylo 2,8 milionu.

34; U krymských břehů byla zadržena ukrajinská rybářská loď. V FSB zdůraznili, že pracují přesně podle mezinárodního námořního práva.

35; Během operace NATO nabourala turecká loď plavidlo řeckého vojenského námořnictva. Řecká strana tvrdí, že ke srážce došlo záměrně.

36; Ukrajinské ministerstvo zveřejnilo tři verze příčin požáru a výbuchů na muničním skladu v Balakleji. Velení ukrajinské armády pracuje se třemi verzemi příčin požáru, který se rozhořel včera v muničním skladu v Balakleji. Všechny tři verze jsou mírně řečeno dost „divoké“.

37; Ozbrojenci z Pravého sektoru polili poslance kefírem, a ten zareagoval střelbou. Informaci o střelbě v zasedací síni městské rady už potvrdil náčelník místní policie v Nikopolu.

38; Z neopatrnosti… Na Ukrajině se zastřelil smluvní voják ukrajinské armády. V jedné z jednotek Rovenské posádky zemřel na následky střelného poranění smluvní voják ukrajinských ozbrojených sil.

39; Příliv turistů na Krym vzrostl o 11%. Za dobu prvomájových oslav dokonce o 16%.

40; Na památku oděských antifašistů. 2. května si obyvatelé Jalty připomněli tragédii, která se odehrála před čtyřmi lety v hrdinném městě Oděse.

41; V Gorlovce bývalý ukrajinský policista zardousil vlastního otce. O děsivém zločinu informovala tisková služba Hlavní správy ministerstva vnitra Doněcké republiky.

42; Smrt Rusku! Ukrajinští neonacisté avizovali „akci“ na Krymském mostě. Na území Ruska musí vzniknout několik jednotlivých států. A Rusku je potřeba odstranit, vyřvává ukrajinský neonacista.

43; Na Ukrajině byly zveřejněny profese s nejvyššími výdělky. Zveřejněné částky určitě neudělají radost „patriotům“, co skákali na Majdanu za „evropskou budoucnost“.

44; V Rusku se změnila pravidla technických prohlídek automobilů. Změnily se některé požadavky na bezpečnost automobilů a hlavně jsou jiná pravidla na vydávání diagnostických karet.

45; To je spiknutí! V Turecku najímají vlastníci hotelů detektivy na ochranu proti turistům z Velké Británie. V těch hotelích, které spolupracují s Brity, majitelé masově instalují videokamery.

46; Britské stíhačky Typhoon se pokoušely zastavit ruskou „Lysuchu“ (IL-20) plnící úkoly v západní části Černého moře. Stíhačky britského letectva startovaly z letecké základny v Rumunsku.

47; FSB odvrátila teroristické činy a zlikvidovala buňku ozbrojenců. Byly zveřejněny podrobnosti ze dvou speciálních operací. Koordinace přípravy na uskutečnění teroristických činů byla vedena i ze zahraničí.

48; V Kyjevě neonacisté unesli Brazilce Luvarghiho, který bojoval za Doněckou republiku. Ozbrojenci ze skupiny S-14 vtrhli do areálu Svatopokrovského Golosejevského kláštera Ukrajinské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu, kde přebýval Lusvarghi.

49; Ukrajina si postěžovala na Rusko v ICAO kvůli letadlům Ruslan. V Kyjevě tvrdí, že Moskva vytváří nebezpečný precedens, který ohrožuje životy, zdraví, životní prostředí a infrastrukturu.

50; Válka v Donbasu ještě ani nezačala, říká bývalý mluvčí ATO. To pochopí jen ti, kteří jsou s tím vážně a přímo spojeni, upřesnil Andrej Lysenko.

51; Kotel v Damašku byl rozdělen na dvě části. Jak ruské letectvo a syrská armáda brání rozvaliny Jarmuku. Byla zveřejněna fotografická reportáž z nejžhavějšího bodu Sýrie – tábora Jarmuk.

52; U Oděsy vypadl ze čtvrtého patra obytného domu krokodýl. Při odchytu plaza, který zůstal po pádu naživu, museli asistovat místní policisté.

53; Rusko rozstřílelo Francii na světovém mistrovství v hokeji poměrem 7:0. V pátek, 4. května odehrálo ruské mužstvo svůj první zápas na mistrovství.

54; Ukrajina musí garantovat dodržování Minských dohod, říká Gryzlov. Na zasedání kontaktní skupiny v Minsku bylo projednáno Ukrajinou avizované ukončení Antiteroristické operace.

55; Aksjonov vysvětlil zadržení ukrajinského plavidla u břehů Krymu. Plavidlo a posádka – pět občanů Ukrajiny, byly dopraveny na Krym za účelem provedení procesních úkonů.

56; Ukrajina požaduje propuštění námořníků zadržených u břehů Krymu. Ministerstvo zahraničí Ukrajiny požaduje propuštění posádky rybářské lodě zadrženého ve vodách Černého moře.

57; V Doněcké republice informovali o tom, co likviduje ukrajinské ozbrojené síly. Ukrajinská armáda zvýšila množství ostřelování a provokací, aby potvrdila nutnost pokračování financování na dosavadní úrovni.

58; Sýrie: Úderná skupina amerického námořnictva v čele s letadlovou lodí zahájila operace proti Islámskému státu. Vojenské námořnictvo poznamenává, že eskadrily stíhacích bombardérů uskutečnily řadu letů nad Sýrií.

59; Ruská centrální banka zaznamenala rekordní ztrátu ve výši 435 miliard rublů. Rok 2017 byl pro národní banku výrazně ztrátový.

60; Odchod: 44. dělostřelecká brigáda ukrajinské armády opustila Donbas v kompletní sestavě spolu s veškerou technikou.

61; V Radě federace slibují tvrdě potírat akce ukrajinských neonacistů na Krymském mostě. Podle slov senátora podobné akce budou tvrdě potírány všemi prostředky, které budou potřeba.

62; Smluvní voják ukrajinské armády zahynul během cvičení. Voják zahynul v důsledku porušení bezpečnostních opatření.

63; USA obnovily Druhou námořní flotilu. Obnovení velké jednotky vojenské námořní flotily bylo oznámeno na vojenské námořní základně v Norfolku 4. května.

64; Stále častěji jsou zadržováni nelegální migranti z Ukrajiny v Číně. V poslední době přibylo případů zadržení občanů Ukrajiny policejními orgány Čínské lidové republiky.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!