DEN KOSMONAUTIKY V LUGANSKU

KODAK Digital Still CameraV muzeu Vladimíra Dalja na Univerzitě Vladimíra Dalja v Lugansku v Luganské lidové republice (LLR) se 12.4.2018 konala vzpomínková akce ke Dni kosmonautiky. Ředitelka muzea Natalia Migalová a dva pracovníci muzea v pořadu studentům a učitelům připomněli úspěchy sovětské kosmonautiky. Zabývali se přípravou a průběhem prvního letu člověka do vesmíru 12.4.1961, občana SSSR Jurije Gagarina. Pořad se věnoval i mnoha společenským akcím a setkáním Jurije Gagarina po jeho letu, neopomněl ani Gagarinův osobní život. Rovněž se krátce hovořilo o dalším vývoji sovětské a ruské kosmonautiky po Gagarinově letu. Vzpomínka byla věnována i dvěma sovětským kosmonautům, kteří se narodili na území dnešní LLR, Georgiji Šoninovi (roz. v Roveňkách) a Vladimíru Ljachovovi (roz. v Antracitu). Mluvené slovo bylo doprovázeno fotografiemi a podmanivou hudbou.

Na závěr pořadu předali zástupci jedné z fakult univerzity muzeu sošku Jurije Gagarina.

Den kosmonautiky byl připomenut i různými pořady v kulturních institucích LLR. Pošta LLR ke Dni kosmonautiky vydala známky s portréty kosmonautů Šonina a Ljachova.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR, Lugansk, LLR
 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!