Přehled zpráv – RusVesna 5.5.2018

2652451; Voják ukrajinské armády byl zastřelen na kontrolním stanovišti vojenské jednotky ve městě Rovno. Tělo vojáka bylo odesláno do márnice za účelem provedení pitvy.

2; Ljaško obvinil USA z pronásledování a diskreditace. Ljaško se naštval kvůli obviněním NABU z falšování dokumentů o prodeji automobilu Mercedes-Benz S 500L Matic za 2,2 milionu hřiven.

3; Trump řekl, co se může stát příčinou jaderné války. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že slabost povede k jaderné válce.

4; Západ utrpěl kompletní porážku, říká expert o odhalení podstaty Bílých přileb. Na ruském ministerstvu zahraničí informovali o sofistikovaných schématech financování „Bílých přileb“.

5; Lze očekávat jakoukoli provokaci. Jaký cíl sledují cvičení NATO v Černém moři? Námořní skupina NATO zahájila cvičení „Mořský štít 2018“ ve vodách Černého moře.

6; V Kyjevě došlo k výbuchu. Jsou oběti na životech. Na místo přijelo vozidlo hlídkové policie a uzavřela místo incidentu.

7; Byly zveřejněny dojemné záběry, jak ruští vojáci s dárky z Čečny navštívili invalidní děti v Aleppu.

8; V Kyjevě rodiče protestují proti knize určené pro výuku žáků třetích tříd. Kniha obsahuje naturalistické popisy zabíjení a mučení zvířat.

9; Ikona národa a maloměstský patriot. Kým byl ve skutečnosti Taras Ševčenko? Navzdory specifickým osobním vlastnostem a extravagantnímu chování byla Ševčenkova díla dlouhá léta vydávána v Rusku.

10; Washingtonské ultimátum. Jak může Čína zareagovat na tvrdé obchodní požadavky USA? Spojené státy vyzvaly Čínu, aby do konce roku 2020 snížila americký deficit v dvoustranném obchodě o 200 miliard dolarů.

11; Vasilij Lanovoj vypráví o osudu Hrdinů, lásce k Vlasti a o Zoje Kosmoděmjanské. Vynikající herec, spolupředseda Nesmrtelného pluku Vasilij Lanovoj vřele podpořil iniciativu k natáčení filmu o Zoje Kosmoděmjanské.

12; Západ už má dost Ukrajiny, která stejně prakticky už neexistuje. Vztah západních zemí k suverenitě Ukrajiny se rychle mění už od události z února 2014.

13; Ukrajina: Geopolitické plány USA. Spojené státy jsou rozhodnuty hrát v následujících letech dominantní roli v Eurasii. A zasévání chaosu na Ukrajině je v centru tohoto plánu.

14; Trump prodává armádu USA. Na řadě jsou slabí spojenci. Americký prezident je nucen pracovat jako obchodní cestující a komerční agent pro americkou armádu.

15; O hrdinech Donbasu, kteří zastavili ukrajinské fašisty. Nyní na ruském ministerstvu kultury čekají talentované režiséry a scénáristy, kteří budou vyprávět o strašlivých válečných letech v Donbasu.

16; Kdo koho obelhával ohledně úderů Francie na Sýrii? Proč někteří ruští novináři věří každému slovu západních politiků a vojáků a nevěří svým vlastním?

17; Oni ho zabijí. Radio Svoboda a brazilský konzul předali kyjevským nacistům Rafaela Lusvarghiho. Zachránit Rafaela může už jen široký veřejný ohlas.

18; Rusko může odvrátit novou válku na „kouřících rozvalinách Sýrie“, píší americká média. Asadovy síly posilují své pozice v Sýrii, ale to může vyprovokovat potenciálně nebezpečnější konfrontaci s Izraelem.

19; Izrael informoval o „vážném incidentu“ s ruským letadlem. Kdyby to bylo syrské letadlo, sestřelili bychom ho, zdůraznil bývalý ministr obrany Izraele.

20; Na Ukrajině odpálili nezletilí výrostci strom v parku během školní přestávky. Na místo vyjela operativní vyšetřovací skupina a pyrotechnici.

21; Ruské ministerstvo obrany odhalilo detaily z Přehlídky V9tězství v Moskvě. Byly poskytnuty informace o složení pěších přehlídkových útvarů, mechanizované kolony a přehlídkového leteckého útvaru.

22; Je třeba se připravit na blokádu Kerčského průlivu ze strany Ruska, říká ukrajinský admirál. Navrhuje úřadům Ukrajiny, aby začaly připravovat konvoje pro doprovod civilních lodí vojenskými plavidly.

23; V NASA informovali o ceně vybudování modulů pro stanici v blízkosti Měsíce. S prvními prostředky na vývoj stanice Lunar Orbital Platform – Gateway se počítá z rozpočtu USA už v roce 2019.

24; Na Ukrajině označili přenosy zápasů fotbalového mistrovství 2018 za „smrt“. Připomeňme, že Mistrovství světa ve fotbale začíná v Rusku 14. července. Zápasy se budou konat v jedenácti městech a finále se bude hrát 15. července v Moskvě.

25; Luganské ministerstvo státní bezpečnosti přerušilo kanál dodávek drog z Kyjeva do Republiky. O podrobnostech speciální operace informovala tisková služba ministerstva.

26; Navalnyj vyvedl teenagery na „protestní akce“. Nepříliš početná shromáždění stoupenců bloggera se konají pod směšnými hesly „On není náš car“ nebo „Vraťte nám Telegram!“.

27; V Nižním Novgorodě ozbrojený bandita zaútočil na policisty. Mezi pracovníky policejních orgánů jsou zranění. Byt, kde se zločinec zabarikádoval, byl zablokován příslušníky jednotek zvláštního určení.

28; Určitě ne kvůli zisku. Kličko vysvětlil, proč veřejná doprava bude dvakrát dražší. Už v červenci vzroste cena jízdného ve veřejné dopravě v Kyjevě na dvojnásobek.

29; Naléhavé prohlášení zástupce velitele Armády Doněcké republiky: Ukrajinská strana pokračuje v cílených provokacích na linii dotyku.

30; Muž, který se odpálil v Kyjevě, se ukázal jako účastník ATO. Jeho tělo bylo roztrháno na kousky. Byly zveřejněny podrobnosti noční události. V bydlišti šestatřicetiletého muže nalezla policie granátomet a granát.

31; Vojenská cvičení „Ježek“ v Estonsku: Jak NATO zachraňovalo demokracii před kozáky na osedlaných medvědech. „Zločinný stát Murinius“ byl na mapě cvičení „naprostou náhodou“ umístěn na území Ruska a Běloruska.

32; V Kyjevě byl dopaden sňatkový podvodník. Ukrajinek, které si chtěly zajistit osobní život, bylo poměrně hodně.

33; Rusko používá v Donbasu laserové zbraně, říká Avakov. Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov prohlásil, že Rusko používá proti ukrajinským pohraničníkům laserové zbraně.

34; V USA se ztratil kousek zbraňového plutonia. Jeden gram plutonia nestačí k výrobě jaderné bomby, ale je to dost na to, aby byl vytvořen základ „špinavé bomby“.

35; Specnaz FSB zlikvidoval banditu v Nižním Novgorodě. Byly zveřejněny záběry z útoku.

36; Opozice zaútočila na příslušníky OMON a kozáky. Navalnyj byl zadržen, začaly potyčky. Na Puškinově náměstí v Moskvě začaly srážky mezi stoupenci a odpůrci opozičního bloggera Alexeje Navalného.

37; Zpackaná provokace ukrajinské armády a ostřelování. Včera se obráncům Doněckého letiště podařilo odhalit přípravu další provokace.

38; Na policii informovali, proč zadrželi Navalného. Bylo zveřejněno video z jeho zadržení.

39; Za urážku Rusů budou ve Vilniusu soudit úředníka. Obviňují jej v souvislosti s komentáři k vojenskému konfliktu v Donbasu a vojenským cvičením v Kaliningradě.

40; Letadla s raketami Kinžal už se nacházejí v režimu zkušební služby a jsou připravena k použití. Devátého května se stíhačky MiG-31K s komplexem Kinžal zúčastní přehlídky Vítězství v Moskvě.

41; Ukrajina už Rusku nevěří, říká Porošenko. Ukrajina určitě nepoužije raketové systémy Javelin pro útok na Rusko, ujistil ukrajinský prezident.

42; Jak SBU „odhalila agenturní síť tajných služeb Luganské republiky“. Byl dopaden svědek. O případu informovalo luganské ministerstvo státní bezpečnosti.

43; Ruský „Štorm“ změní situaci hned ve třech regionech, píší americká média. Vývoj moderního letadlového křižníku může vyvolat zájem u potenciálních kupců.

44; Na Ukrajině se rozhořel nový nacistický skandál. Policie zahájila trestní řízení pro zjištění všech okolností a pohnání viníků k trestní odpovědnosti.

45; U Kyjeva byl zadržen major SBU, který chtěl zneužít mateřskou školku. Kromě toho se chystal instalovat v mateřské škole svého dodavatele potravin. Pachatel byl zadržen při vymáhání úplatku od ředitele předškolního zařízení. Kdyby nedostal peníze (5 tisíc dolarů), vyhrožoval, že „najde“ nesrovnalosti ve vyúčtování rekonstrukčních prací na budově školy.

46; Zemřel šéf ANNA News Marat Musin. Podle informací vojenského dopisovatele Olega Blochina zemřel Musin v Kazani.

47; V Moskvě bylo zadrženo kolem tří set Navalného stoupenců. Zadržení byli dopraveni na místní oddělení policie k podání vysvětlení.

48; USA zrušily importní výhody pro zboží z Ukrajiny. Ministerstvo pro hospodářský rozvoj udržuje trvalý dialog s vládou USA a pracuje na vyřešení problému.

49; Ve městě Ivanovo vypukl požár v obchodním centru. Bylo evakuováno 200 lidí. K požáru došlo v budově centra Euroland.

50; Terorista s nožem napadl lidi v Haagu. K útoku došlo v kavárně nedaleko Haagské univerzity.

51; Voják ukrajinské armády se v Krivém Rogu pokusil spáchat sebevraždu. Důvodem byl spor s manželkou.

52; Odpočívejte v pokoji, hrdinové! Po celé planetě vyjadřují soustrast se smrtí pilotů Su-30 v Sýrii. Slova soucitu přicházejí z Velké Británie, Francie i Indonésie.

53; Ukrajinská armáda je připravena k znovudobytí Donbasu, říká Avakov. Arsen Avakov oznámil, že projednal s veliteli na linii dotyku svůj plán dobytí Donbasu.

54; Diverzanti ukrajinské armády unesli vojáka Luganské republiky a mučili ho. Informoval o tom oficiální představitel Národní policie Luganské republiky podplukovník Andrej Maročko.

55; Mustafa Najem po svém zmlácení informoval o hrozbách a požádal pro sebe o státní ochranu. Najem s nikým nekomunikuje, ani s novináři.

56; Sýrie: „Zdvořilí lidé“ odebrali stovkám „sebevražedných atentátníků“ zbraně a vyhnali je z Jarmuku. Vyplývá to z reportáže z místa události poblíž Damašku.

57; Opilý voják ukrajinské armády přejel svým bojovým vozidlem pěchoty svého kolegu. Ve věci smrti vojáka policie zahájila trestní řízení.

58; Zastavilo se mu srdce. Během cvičení zemřel výsadkář ukrajinské armády. V Žitomirské oblasti zemřel čtyřiačtyřicetiletý seržant záloh ukrajinské armády.

59; Bývalý ukrajinský ministr vnitra informoval o plánech Ukrajiny na zmaření Nesmrtelného pluku. SBU hodnotí akci Nesmrtelný pluk jako protestní.

60; Ukrajinské ministerstvo zahraničí nechalo své rybáře svému osudu, říká Poklonskaja. Pět ukrajinských rybářů zadržených na Krymu nemůže počítat s jakoukoli ochranou ze strany Ukrajiny.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!