P.C.Roberts: Stane se Rusko příštím vazalem Washingtonu?

putin2Jestliže jsou zprávy přicházející z Ruska pravdivé, uvažuje Vladimir Putin o tom, že zplnomocní washingtonského agenta Alexeje Kudrina jednat o ruském poddání se Washingtonu: Zde a zde. Když jsem si tuhle informaci ověřoval u dobře informovaných expertů, bylo mi řečeno, že autor článku v deníku Financial Times John Helmer mohl Kudrinovi a jeho roli v popisovaném příběhu poskytnout více důvěry, než by bylo zdrávo. Jeden z těchto expertů mi řekl, že Kudrin a další členové „proamerické lobby“, což jsou zrádci, které Saker nazývá atlantistickými integracionisty, hrají tímto svým vytahováním se už prý svou tradiční hru. Ale současně dodal, že tentokrát Kudrin svým vyjádřením o tom, že jeho budoucím úkolem bude působit jako vyjednávač ruské kapitulace před Washingtonem, zašel zřejmě až příliš daleko.

Jiný důvěryhodný expert mi zase sdělil, že Kudrin je členy Putinovy vlády považován za politickou figuru spíš neoblíbenou, a to prý pro své nejrůznější pletichy, které si prý dovoluje podnikat díky svému letitému osobnímu přátelství s Putinem. Je totiž veřejným tajemstvím, že Putin je až nadmíru loajální ke svým starým kamarádům, kteří mu ovšem v mnoha případech – a Kudrin je zřejmě jedním z nich – dělají spíš vrásky na čele. Ke Kudrinovým spojencům patří údajně i skupina lidí kolem premiéra Medvěděva.

Další expert, jehož úsudku si vážím, má za to, že pověsti, které dnes kolují Ruskem, vycházejí spíš ze ctižádosti lidí udělat ze sebe v médiích větší velikány, než jakými ve skutečnosti jsou. V kontrastu s pověstmi, že se Putin se chystá svěřit osud Ruska do rukou amerického agenta Kudrina, tvrdí tento expert pravý opak. A totiž to, že pod tlakem nacionálních patriotů a armády se Putin chystá Rusko od Páté kolony – včetně Kudrina a celé proamerické frankce – očistit.

Z jiné strany – a to od jednoho z ruských novinářů – jsem zase slyšel, že ve skutečnosti je Putin nejnáruživějším prozápadním liberálem, a byl prý to právě Kudrin, který Putina z Petrohradu do moskevského establishmentu uvedl.

Snad nám Putin ve svém inauguračním projevu naznačí, která z uvedených pověstí má k pravdě nejblíž.

Kudrin mluví jako zrádce, který by měl být za svou zradu pohnán před soud, a zdá se tudíž nepravděpodobné, že by z něj chtěl Putin udělat druhou nejvýznamnější figuru ruské vlády. Je to zastánce oligarchického řízení Ruska a jeden z ruských multimiliardářů, kteří nakradli své miliardy „zprivatizováním“ veřejného majetku. Je známý i tím, jak horlivě se zasazuje o úsporná opatření, jež by by měla být naložena na záda lidu, zatímco řady multimiliardářů se mají dalším privatizováním státního majetku rozšiřit.

Kudrin společně s ruskou centrální bankou a většinou ruských ekonomů, kterým americká neoliberální ekonomika, Michalem Hudsonem přiléhavě nazvaná „ekonomikou vetešnickou“, vymyla mozky, věří, že úspěch ruského hospodářství je odvislý od úzkého spojení s washingtonským imperiálním systémem. Všichni tito lidé se domnívají – samozřejmě chybně – že bez amerických investic a bez zrušení protiruských západních sankcí spěje ruská ekonomika k nevyhnutelnému úpadku. Což je názor, který dnes vyjadřují zcela otevřeně. Ukazuje se tak, že oligrachové všude na světě – Rusko to nevyjímaje – se zajímají jen a jen o peníze a suverenita jejich zemí je jim lhostejná.

Jak jsem spolu s Michalem Hudsonem vždy tvrdil, neoliberální ekonomika, kterou Američané vtkloukli do hlav Rusů, činí de facto z ruských ekonomů agenty Západu, a jejich politika pracuje nikoli v zájmu Ruska, ale v zájmu Washingtonu. Nu a jelikož je v Rusku nedostatek ekonomů, kteří by Putinovi sdělili názor opačný, je ruská vláda zaplavována varováními, že Rusko hospodářsky zkrachuje, nepřiřadí-li se k ekonomice Západu.

Kudrin mimoto navrhuje i snížení ruské vojenské schopnosti a to s cílem ušetřit peníze na zaplacení úroků za půjčky z ciziny, které oligarchové chtějí využít ke zprivatizování dalšího veřejného majetku. Bude-li se takto postupovat i nadále, je konečný výsledek nasnadě: Bude to permanentní vazalství Ruska a jeho definitivní přeměna na západní koloniii.

Jestliže se Kudrinovi podaří dotáhnout věci až sem, octne se Čína proti Washingtonu osamocena. I když ovšem i v případě Číny, a to po zprivatizování jejího státního majetku a po vytvoření třídy multimiliardářských oligarchů víc loajálních k penězům, než k Číně, vytvořila i čínská vláda páky, které Washington k jejímu zneutralizování využije.

Závěrem lze říct, že i v případě, že Helmerův článek ve Financial Times o Kudrinově pověření začít s USA vyjednávat o ruské kapitulaci je pravdivý, nemusí tento projekt z řady důvodů – včetně rostoucích problémů v USA – uspět. Nicméně už ta skutečnost, že podle jistých zpráv uvažuje Putin o podpoře Kudrinovy kapitulantské politiky, naznačuje, že ze strany ruských proamerických sil čelí dnes Rusko výzvě, která jeho suverenitu vážně ohrožuje.

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2018/05/05/russia-washingtons-next-vassal/
22 Komentářů k P.C.Roberts: Stane se Rusko příštím vazalem Washingtonu?

 1. .lak napsal:

  S tím vyhrál volby že migranti ne a po sockanech s restitučkou zase levá. A máte na talíři chuťovku. Koblížek?

 2. Tykva Bukvatyr napsal:

  To je dobrá kravina. Ďalší Fulford.

 3. Ing. Miloslav Dědek napsal:

  Zabývat se otázkou vývoje vztahu Ruska a Washingtonu bez přihlédnutí k celosvětovému vývoji mocensko-politického uspořádání světa nemá moc velký význam. Stávající mocensko-politické uspořádání lidstva neumožňuje účinně řešit globální problémy, např. problém globálního oteplování. Je čas urychlit vývoj mocensko-politického uspořádání světa, Více viz článek: OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA – http://miloslav7.blogspot.cz/2018/04/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html

 4. Maroš napsal:

  Rusko ako análny vazal – Ty kokso!
  „Stávající mocensko-politické uspořádání lidstva neumožňuje účinně řešit globální problémy, např. problém globálního oteplování. Je čas urychlit vývoj mocensko-politického uspořádání světa,“ – no iste – kto bude navrchu, a kto bude naspodu! – Dědku plesnivej!

  • nisaS napsal:

   Ra-reaganova bankocetlová podržtaška se zase posrál a už to tady zase smrdí. A ďédek se utírá. Muheeeee

 5. Voda napsal:

  Rusko se vazalem USA nestane nikdy. Ale má ted sanci se ujmout světovlady z hlediska zajistění míru. Nutně potřebuje podporu světa ve svém úsilí. Kdyby lidé nebyli zdebilizovaní kecičkami politiku a nebyli sraby, tak podporu nabídnou otevřeně. Putin ví, že tato šance je mizivá. Takže bude taktizovat jiným způsobem. Má proti sobě dementy, což mu dává výhodu, ale na druhou stranu má proti sobě dementu nevyzpytatelnost.

  Jen pro zajímavost: Trump oznámil, že nezaměstnanost v USA klesla na 3,9 procenta (blábol!)a neopomněl dodat, že podpora v nezaměstnanosti je ted nejnižší od roku 1973. Lidem s logickým myšlením není potřeba vysvětlovat, o co jde…

  Dalsí podstatnou informací je, že židovský soudce v NY Daniels dnes rozsudkem požaduje od Iranu zaplatit přes 6 miliard odskodnění obětem 9-11 2001!!! Napřed byla vina svalována na Saudskou Arabii, ale Trump je ted s ni jedna ruka, takže z toho domácího jobu amerického je ted obviněn Iran. Divočina přímo neskutečna!

  • Eva napsal:

   Irán odmítá dolar, to je pravá příčina divočiny. Do toho splašený trpajzlík z Izraele, který je úplně nepříčetný, že Asad je stále prezidentem Sýrie a pak divné video ze střelby v Saudské Arábii, Fulford pindá, že v SA byl puč a to princátko už není mezi živými…

   • Voda napsal:

    Ano. Tak jest, Evo. Irán se navíc nebojí pojmenovávat viníka marasmu na Blízkém východě a nikdy se s ním nespojí ani nebude kupčit. Je překážkou Izraeli v ovládnutí BV stejně jako Sýrie. Irán nepřistoupil ani na nabídku možnosti ovládnout Evropu výměnou za postoupení moci nad BV a odvrácení se od Sýrie. Není to roztahovačná země a stačí se podívat pár století zpět, žádnou válku nevyvolal. A Fulforda už dávno neposlouchám. Je inteligentní, ale bohužel schizofrenik.

 6. weissbach napsal:

  Roberts zešílel?

  • Voda napsal:

   Nezešílel, jen neunese to zklamání z Ruska ohledně Sýrie, kde izraelské bombardování je Ruskem tolerováno. A umírají lidé.

 7. Eva napsal:

  Ja něpanimaju. Článek je spíše nějaké přání jakéhosi pisálka z Financial Times, ve skutečnosti to bude krapet jinak.
  Nakonec dojde ke spolupráci USA s Ruskem, protože ani Putin nechce aby zbrojařská klika USA vyvolala válku v nejbližší době. A Trump je spíše afektovaná mluvka, ale blbý taky není a kdo ho za co drží ve Washingtonu, můžeme jen hádat.

  • Voda napsal:

   Evo, panimajete a jestli chcete, zapřemýšlejte nad tím co Vám ted napíši: někdo Vám přiřkne falešnou identitu a vysype na Vás kýble špíny. Co uděláte? Budete se obhajovat a nebo mlčet? Existuje sice pořekadlo, že kdo mlčí ten svědčí, ale není tomu tak vždy. To mlčení Vám zaručuje, že nikdo dál nebude pátrat po Vaší skutečné identitě. Důležité je vědět, o co komu jde a pokusit se vžít do jeho situace. Takto se Vám otevře pole pochopení jeho chování.

   Nejprve vezměme Putina. Viditelně a hlavně pochopitelně mu jde o zabrždění světové války. Rusko v každé utrpělo nejvíce. Bude logicky spolupracovat s každým ( to už naznačuje dlouho používaným oslovením partneři. Všimněte si, jak málo se vyjadřuje k pomluvám o Rusku (to přenechává novinářům). Ta jeho spolupráce i s nepřítelem není o ničem jiném než o otevřeném poli se dozvídat či odvozovat záměry nepřítele a mít i možnost nějakého vlivu. Minimálně toho, že upozorní na následky a nebo ukáže i zuby. Kdežto když nebude komunikovat, bude odkázán jen na svůj odhad. Je to taktika. Putin se dostal na post presidenta neplánovaně (globalisty).

   Jíná situace je u Trumpa. To je afektovana mluvka ( což globalisti potřebují ted nejvíce k oblbovaní mas aby je ani nenapadlo se své likvidaci vzbouřit) a za co sedí v Oválné pracovně nemusíte hádat. Zásadně za zásluhy a prověřenou oddanost. Když si projedete naše presidenty, tak to uvidíte. Havel za přípravu podmínek k majetkovému převratu, Klaus za přihrávku velkých majetků privatizací, Zeman za vtažení naší republiky do NATO. A všichni mluvkové, kteří uměj lidem nakecat i to, že jsou to oni, kdo si je vybral a zvolil za presidenty. Taková židovská hra, dlouhodobě nacvičována po mnoho staletí, kdy lidé mají nulovou rozhodovací šanci, ale drží se té víry jako veš vlasu.

   • proud napsal:

    Anebo jedou vsichni podle GP,protoze kdyz nepojedou,spatne skoncej,akorat nekterej se pritom snazi i o svuj narod a jinymu je to jedno,hlavne kdyz prsi,nebo aspon kape.To je zase scenar jak ho vidim ja a nebude jinej dokud si lidi nepovladnou sami a nebude zadnej sef kteryho je mozny si koupit,zastrasit,nebo zkorumpovat.

    • proud napsal:

     Proto se taky vsichni tak strasne bojej komunismu a pomlouvaj ho jak se jenom da,aby nikoho nenapadlo sebrat jim jejich nastroje a tim je uplne sesadit,kdyz prijdou o penize a obchod,prijdou zaroven i o vliv a o moc a spadne klec,lidi si oddechnou a budou skutecne pracovat jen na sebe a tolik kolik je potreba!

    • proud napsal:

     Pak bude naprosto zbytecny tak jako je to i ted a vzdycky bylo ,pozde resit nejaky Leniny,Staliny,Havly,Hitlery,vlady a prezidenty a vsechny ty kasparky na provazcich a tim zbytecne plejtvat energii a vedet stejne hovno a vlastnit ho jakbysmet.

    • Voda napsal:

     Já souhlasím.

     Jen se s tebou neshoduji ve způsobu jak si lidi mohou vládnout sami. Ty to cpeš přes určování co je dobro a co zlo a já říkám, že tudy cesta nevede. Lidi se potřebují nejdříve zbavit všech ideologií a víry. A ty taky! Jenom na základě této své chyby tady bušíš jak šílenec do Vladislava při každé příležitosti a když není, tak ji uměle vyrobíš. Jsi otrokem své víry, že co on děla je špatné. Je to jeho věc a nic ti do toho není co si dělají s manželkou v soukromí. A tvoje vyhánění nás obou a ještě k tomu trapně dodáš, že se máme vzít za ruce. Ty chceš, aby si lidi vládli sami, ale dokolečka dokola předvádíš jak je chceš ovládat, diktovat jim. Nebo mi napíšeš, že mne ani nečteš? Takto si představuješ spolupráci? Bez ní si lidi vládnout sami nemohou, copak ani to nechápeš_?

   • Jaris napsal:

    S vasim komentarem se shoduji,Vodo. Rusko nema zatim na vyber. Stoji na sachovnici osamele. Na Cinu spoleh neni a nad Iranem se stahuji mraky. Syrii napada krvavy Izrael. Nevypada to dobre.

 8. texo napsal:

  hehehe…

  som sa dobre pobavil o kapitulacii Ruska.

  svet nieje len USA, ako by si tam zelali.

  tie dnes stracaju a budu a musia aj nadale.

  okrem USA je tu napriklad Cina.

  ak tu bude niekto kapitulovat, budu to USA.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!