Přehled zpráv – RusVesna 6.5.2018

poroshenko2_71; Porošenko prohlásil, že nemá rád peníze a je připraven položit život za „veliký národ“. Porošenko prohlásil, že na Ukrajině ani jeden oligarcha nemůže spoléhat na privilegia a přiznal se, že „nemá rád peníze“.

2; Organizace pro zákaz chemických zbraní popřela své vlastní informace o jedu, kterým byli otráveni Skripalovi. Proč je v případu Skripalových tolik nejasností a rozporů, a proč se mnoho halasných prohlášení západních politiků a úředníků ukazuje jako nepravda?

3; Porošenko informoval o neohroženém počínání vojáků ukrajinské armády na mezinárodních cvičeních. Organizátoři museli měnit scénář cvičení kvůli suverénním, profesionálním a nesmírně efektivním akcím Ukrajinců.

4; Francouzské ministerstvo zahraničí odsoudilo Trumpovo prohlášení o teroristických aktech z roku 2015. Francouzské ministerstvo zahraničí vyzvalo prezidenta USA, aby s úctou zacházel s památkou obětí teroru v Paříži.

5; Americká letadla uskutečnila výzvědné lety podél ruských hranic. Podle informací ministerstva obrany jen za jediný týden koncem dubna konalo výzvědné lety u hranic Ruska 17 zahraničních letadel.

6; Stoupenec ukrajinských neonacistů v Sevastopolu byl odsouzen k trestu odnětí svobody za komentáře na sociální síti. Okamžitě se jej zastalo ukrajinské ministerstvo zahraničí.

7; Rusko vítězí záludně a mlčky. O novém režimu v Azovském moři. Rusko se začalo řídit tvrdou politikou dohledu v Azovském moři nad plavidly, které míří do Mariupolského námořního přístavu.

8; Zvítězíme-li nad Putinem, budeme mít mnoho volných dnů. Za co demonstruje opozice? Navalného stoupenec vyprávěl o „třpytivých perspektivách“, které se otevírají před Rusy v případě vítězství opozice.

9; Sami se zahnali do slepé uličky. Bude Pentagonu povoleno ustoupit od protiruských sankcí? Kongres USA může umožnit Ministerstvu obrany USA, aby se nepodílelo na protiruských sankcích, pokud to pro armádu bude výhodné.

10; Krvavý nálet. Koalice USA uskutečnila údery na kurdskou provincii Haseka, přičemž povraždila desítky dětí a dospělých. Jako jedna z prvních informaci o leteckém úderu zveřejnila tzv. „Syrská observatoř pro lidská práva“ sídlící v Londýně představovaná jediným mužem.

11; Největší hrozba pro Rusko: Proč USA vytvářejí kolem Ruské federace polyfunkční bojový systém? Do válečných plánů USA je už zapojeno více než deset zemí.

12; Evropská hyena si našla potravu. Stane se Západní Ukrajina Východním Malopolskem? Polské velvyslanectví na Ukrajině a zvláště jeho šéf Jan Piekło vede aktivní diplomacii se všemi haličskými elitami.

13; Absolutní zbraň. Na ministerstvu obrany Ruské federace prohlásili, že letadla s nadzvukovými raketami Kinžal už jsou zapojena do bojové služby. První stíhací letadla MiG-31 s nadzvukovými raketami Kinžal byly uvedeny do ostrého zkušebního provozu a jsou připraveny k použití.

14; Zuřivý boj USA a Ruska o Sýrii. Washington připravuje nový úder. Jak známo na Západě mají v oblibě zneužívání dětí pro vytváření informačních zbraní.

15; Jak rozpoutat válku s Ruskem na moři? Recepty admirála ve výslužbě. Události na Ukrajině se často zdají být výplodem bezuzdné fantazie psychicky zcela nezdravého člověka.

16; McCain zakázal Trumpovi, aby mu šel na pohřeb. Rusofobní senátor je sice ještě naživu, ale na svůj pohřeb se připravuje důkladně.

17; Odkud je třeba začít rozkolísávat: Ukrajinská armáda zkoumá náladu obyvatel jihu Ruska. Ukrajinští vojenští propagandisté se začali zajímat o Jižní federální okruh Ruské federace.

18; V Kyjevě v noci došlo k dalšímu výbuchu. Muž, který utrpěl v důsledku exploze zranění, byl převezen do nemocnice.

19; Měsíc odchází. Ruský kosmonaut předvedl vzácné záběry západu Měsíce. Na videu je vidět vzácný moment mizení měsíce za zemským obzorem.

20; Trump chce vyměnit vládu v Íránu, píší americká média. Nyní jsou ve Washingtonu přesvědčeni o tom, že výměna vlády v Íránu je „jedinou cestou k míru na Blízkém Východě“.

21; Co na to Porošenko? Elon Musk otevírá cukrářskou továrnu. Připomeňme, že o rozhodnutí zahájit podnikání v nové sféře Musk informoval v souvislosti se zprávami o rekordních ztrátách jeho ostatních společností.

22; Najednou... Puigdemont byl znovu navržen na nejvyšší funkci v Katalánsku. Puigdemontova kandidatura bude oficiálně oznámena do 14. května.

23; Uplynulých 24 hodin v Donbasu. Téměř tisícovka kusů munice a zničené byty v Dokučajevsku. Připomeňme, že 30. března začalo v Donbasu platit „velikonoční příměří“ iniciované nejvyšším představitelem Doněcké republiky Alexandrem Zacharčenkem.

24; Generální zkouška na přehlídku Vítězství v Moskvě. Dnes proběhla v centru Moskvy generální zkouška na Přehlídku Vítězství.

25; Turecko hrozí Spojeným státům odpovědí na sankce za nákup S-400. Turecko přijme odvetná opatření proti USA, pokud Washington zablokuje dodávky stíhaček F-35 do Turecka, prohlásil turecký ministr zahraničí.

26; To je překvapení! List Washington Post „odhalil“ ve smyšleném nepříteli na estonských vojenských cvičeních Rusko. V Estonsku vymyšlený nepřítel „Krimzonia“, který spáchal kybernetický útok na stejně vymyšlenou Berilii, se nesmírně podobal Rusku.

27; Peklo u Damašku. Ruské letectvo a syrská armáda útočí. Jarmukem se šíří děsivý zápach ze stovek rozkládajících se mrtvých těl ozbrojenců.

28; Natáčení filmů a provokace. Jako práci dělaly pro Státní department Bílé přílby v Sýrii? Státní department USA ukončil financování syrské veřejné organizace Bílé přílby.

29; Ukrajinská armáda ostřelovala Gorlovku. Jsou zranění. Dnes kolem 11:45 ukrajinští okupanti ostřelovali sídliště Golmovskij na severozápadě Gorlovky.

30; Setkání s Putinem bude zvláštní a mimořádné, říká Netanjahu. Premiér Izraele navštíví Moskvu 9. května.

31; Jméno pilota, který zahynul v Sýrii, bylo zvěčněno v jeho vlasti. Akce se konala v rámci oslav dne ruské armády a dne památky velkého mučedníka svatého Jiří.

32; Ruský ministr zahraničí zve v ruštině turisty z Ruska do tureckých letovisek. Jak už dříve prohlašoval prezident Země Erdogan, očekává Turecko letos nárůst počtu ruských turistů až na šest milionů.

33; Další teroristický čin. Ukrajinská armáda obvinila Doněckou republiku z ostřelování Zajceva. Ukrajinští okupanti touto lží jen potvrdili včerejší mimořádné prohlášení zástupce velitele Armády Doněcké republiky o chystané provokaci.

34; Kernes oznámil nezdařený pokus o zničení busty generála Žukova v Charkově. V noci z 5. na 6. května se v Charkově ukrajinští neonacisté pokusili rozbít pomník Georgije Žukova.

35; Velení Doněcké republiky odpovědělo na obvinění z ostřelování Zajceva. Dnes tiskové centrum štábu tzv. OOS (dříve ATO) obvinil ozbrojené síly Doněcké republiky ze záměrného ostřelování obytné čtvrti Zajcevo.

36; Nestrašte nás teroristickými činy. V Doněcké republice oznámili připravenost odrazit útok ukrajinské armády v Den Vítězství.

37; Litva usvědčila Adidas z „nostalgie po SSSR“. Litevské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že společnost Adidas svou nabídkou šatů se sovětskou symbolikou fandí „imperialistické nostalgii“.

38; USA zakázaly Ukrajině použít Javeliny v Donbasu. Podle podmínek dohody s USA nemá Ukrajina právo využívat americké protitankové raketové komplex Javelin proti Donbasu.

39; Velitel OOS (dříve ATO) dorazil na frontu. Aby povzbudili vojáky ukrajinské armády, navrhli velitelé operace přejít k aktivním bojovým akcím.

40; Chci historický dialog s Putinem, říká Macron. Prezident Francie prohlásil, že má v úmyslu „napojit Rusko na Evropu“.

41; Raději teď než později. Izrael oznámil svou připravenost bojovat s Íránem. Premiér vlády vyhodnotil posílení vojenské přítomnosti Teheránu v Sýrii jako akce namířené proti Izraeli.

42; Britská zámořská území touží po nezávislosti na Londýnu, píší Times. Úmysly Londýna připomínají „nejhorší časy kolonialismu“, tvrdí nejvyšší představitelé Panenských ostrovů.

43; Ukrajinský úředník zemřel při zatýkání během přijímání úplatku na srdeční záchvat. Muži se udělalo špatně v momentě, kdy se otevřel zavazadlový prostor a on spatřil peníze. Zemřel do příjezdu záchranky.

44; Bojoví roboti prošli po Rudém náměstí. Generální zkouška na přehlídku Dne Vítězství proběhla dnes ráno v Moskvě.

45; V důsledku kyselinového útoku byli v Londýně zraněni tři lidé. Tři muži utrpěli poranění b důsledku útoku kyselinou na východě Londýna.

46; Objevily se záběry ze zkoušek unikátního komplexu Uran-9. Devátého května na přehlídce Vítězství bude poprvé představen robototechnický komplex Uran-9.

47; Na Donbas letí strategický dron amerického letectva. Na Donbas byl vyslán americký strategický bezpilotní létající aparát RQ-4B.

48; Nesmrtelný pluk kráčí po světě. Julija Samojlova, ruská účastnice mezinárodní hudební soutěže Eurovize, která se letos koná v Lisabonu, byla v čele Nesmrtelného pluku v portugalském hlavním městě, kterého se účastnilo 1.200 lidí.

49; Saakašvili s jízdním kolem slíbil, že zatočí s gruzínskými feudály. Saakašvili na videu stojí s kolem na břehu kanálu a tvrdí, že je v Amsterdamu.

50; Ozbrojenci v Idlíbu a Hamá demonstrují proti vůdcům ze strachu, že přijdou „zdvořilí lidé“. Demonstrující islamisté už předem obviňují své vůdce z toho, že utečou stejně jako jejich kamarádi z kotle v Er-Rastánu.

51; Turecko bude pokračovat ve vojenských operacích v Iráku a Sýrii, říká Erdogan. Turecko v brzké budoucnosti vstoupí mezi velké hráče světové politické arény, slibuje Erdogan.

52; NASA plánuje letové testy mobilního jaderného reaktoru na Měsíci a Marsu.

53; Velké vítězství. Ruská armáda vyvěsila vlajku nad baštou ozbrojenců v Homsu. Teroristické bandy odevzdávají zbraně a techniku.

54; Krutá láska. Účastník ATO vyhrožoval ženě granátem. Čtyřicetiletý obyvatel se nacházel v zóně ATO a nyní pokračuje ve vojenské službě.

55; Přímo v sále. Známá novinářka informovala o sexu v budově Nejvyšší rady. V Nejvyšší radě Ukrajiny jsou známy případy, kdy se poslanci zabývali sexem přímo v jednacím sále.

56; Ukrajinský rozhodčí musel utéct před rozzuřenými fanoušky. Po zápasu Druhé ligy „Agrobizněs – Niva“ se ukrajinský rozhodčí musel zachránit útěkem před rozběsněnými fanoušky.

57; Piloti-snipeři zlikvidovali zahraniční výzvědné centrum na území Sýrie. Podrobnosti sdělil armádní zdroj, který poskytl video.

58; Otevřeme Pandořinu skříňku. Macron promluvil o jaderné válce. Prezident Francie Emmanuel Macron varoval amerického prezidenta Donalda Trumpa před vypovězením jaderné dohody s Íránem.

59; Rusko je na prahu velké války, varovali v Moskvě. Naše země je ve složité situaci. Hrozba přichází ze všech stran, říká šéf Svazu dobrovolníků Donbasu.

60; Ukrajinští okupanti se stali obětí vlastní nástražné miny. Jsou oběti na životech a ztráty na obrněné technice. Informuje o tom štáb ukrajinských okupačních sil v Donbasu.

61; Den Vítězství aneb Není jasné, co znamená pro Ukrajinu 8. květen. Politický emigrant Alexandr Medinskij spolu se svými kolegy-novináři se pokusil získat odpověď na tuto otázku v ulicích Kyjeva.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!