2. DEN ČESKÉ DELEGACE V LLR: ALČEVSK, NÁVŠTĚVA U „DOČI“, NATÁČENÍ V TV, SETKÁNÍ S MINISTREM DOPRAVY, SETKÁNÍ DELEGACÍ ANTIFAŠISTICKÉ KONFERENCE

KODAK Digital Still Camera6.5.2018 se naše delegace vypravila do města Alčevsku. V plánu jsme měli prohlídku města a návštěvu „Doči“. V centru města jsme viděli památník osvobození Rudou armádou-samohybnou houfnici, obelisk-památník Velké vlastenecké války, Dům kultury Metallurgů a pomník Alexeje Mozgového. Od pomníku jsme se vydali Leninovou třídou na hlavní náměstí-náměstí V.I.Lenina s Leninovou sochou. Náměstí obklopují domy z 50.let 20.století. V nedalekém parku Leninského komsomolu jsme se zastavili u památníku osvobození Alčevska Rudou armádou.

Přes tržiště jsme došli k domu „Doči“. Cestou jsme viděli dům-bývalou školu, kde učitel Nikolaj Ryžkov učil budoucího revolucionáře Klimenta Vorošilova. „Doča“-11-letá žákyně 6.třídy 13.ZŠ v Alčevsku Bohdanka Něščeret, nás přivítala u vrat domu spolu s babičkou Larisou, tátou Romou, třemi psy, dvaceti kočkami, králíkem a fretkou. Přivítání bylo veliké a srdečné. Bohdanka od našeho posledního setkání hodně vyrostla. Z malého děvčátka se stává pěkná slečna. Bohdanka a ostatní se seznámili s mými čtyřmi přáteli. Sedli jsme si ve stínu na zahrádce a povídali si. Babička vzpomínala na začátek války v roce 2014, na ostřelování Alčevsku. Bohdanka hovořila o svých aktivitách v brigádě Prizrak, v Luganské gardě i mezi kozáky. Provedla nás zahrádkou a ukázala nám, kde co roste. Setkání bylo krásné, všem se nám moc líbilo.

Po návratu do Lugansku nás čekalo natáčení v televizi. Televize Lugansk-24 připravovala debatní pořad o 9.květnu (vysílán bude 9.5.2018). V televizním pořadu vystupovali dva Češi a Ir. První okruh se týkal samotného data 9.5., kdy se účastníci diskuse vyjadřovali k tomu, co pro ně 9.květen znamená. Druhý okruh se týkal života v LLR., toho, co účastníci viděli a slyšeli.

Jelikož se 8.5.2018 koná v Lugansku Antifašistická konference (na kterou přijeli hosté z České republiky, Irska, Velké Británie, Švédska, USA, Izraele, Itálie, Řecka, Polska, Německa a Finska), kterou pořádá Federace odborů LLR, došlo tento den ke dvěma setkáním zahraničních delegací. K prvnímu setkání došlo na autobusovém nádraží v Lugansku. Zde všechny delegace přivítal ministr dopravy Vladimír Gerasimčuk. Promluvil o ostřelování luganského autobusového nádraží v roce 2014 i o obnově nádraží. Hovořil o rozvoji dopravy, o opravách silnic a mostů i o chystaném obnovení osobní železniční dopravy s Ruskem. Po prohlídce nádraží jsme se všichni sešli v jídelně na bohaté hostině. Debaty s ministrem i delegátů mezi sebou pokračovaly. Ke druhému setkání zhraničních delegací došlo v hotelu, kde je většina delegací ubytována.

Jaromír Vašek, předseda a členové Společnosti přátel LLR a DLR, Alčevsk, Lugansk, LLR
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!