3. DEN ČESKÉ DELEGACE V LLR: 1. OTEVŘENÍ ČESKÉHO KULTURNÍHO CENTRA JULIA FUČÍKA NA UNIVERZITĚ V.DALJA V LUGANSKU

KODAK Digital Still CameraV pondělí 7.5.2018 nadešel dlouho očekávaný den jak pro Českou republiku, tak pro Luganskou lidovou republiku. Po dlouhých přípravách bylo na Univerzitě Vladimíra Dalja v Lugansku slavnostně otevřeno České kulturní centrum Julia Fučíka. Nejprve se sešlo vedení univerzity, vedoucí kateder a někteří ministři LLR s českou delegací ve velkém sále hlavního kampusu. Na setkání byli přítomni i odboráři z Federace odborů LLR a zahraniční delegace, které přijely na Antifašistickou konferenci. Setkání zahájil rektor univerzity Viktor Dronovič Rjabičev. Vyjádřil radost nad vznikem Českého kulturního centra a přání rozvoje přátelství a spolupráce mezi českým a luganským lidem. Podobně se vyjádřili i ministr školství a vědy Sergej Cemkalo, ministr kultury, sportu a mládeže Dmitrij Sidorov a ministr spojů a masových komunikací Oleg Vasiljevič Fetisov.

Poté se všichni přesunuli do velkého sálu. Byli jsme ohromeni, neboť obrovský sál byl zcela zaplněn. Svá místa zaujali rektor univerzity, prorektoři, učitelé a studenti univerzity, ministři LLR a jejich náměstci, vedoucí kulturních zařízení, ředitelé škol, naši přátelé a známí. Následoval kulturní program, který připravili studenti univerzity. Nejprve představili osobnost spisovatele a etnografa, kozáka Vladimíra Dalja, následovalo představení jednotlivých fakult. Jednotlivá čísla, rychle se střídající, střídaly proslovy přítomných. Po české státní hymně jsem vystoupil s krátkým projevem já. Poděkoval jsem rektorovi, prorektorce Olze Alexandrovně Dolženko, vedoucí katedry politologie a mezinárodních vztahů Natalii Vladimirovně Probejlogové, řediteli Mládežnického studentského centra My a svět Vadimu Vladimiroviči Tarasovovi, členu vedení Federace odborů LLR Andreji Kočetovovi a naší kamarádce, předsedkyni Komsomolu Anně Brechové za pomoc a obrovskou práci, kterou pro vznik Českého kulturního centra udělali. Připomněl jsem své cesty na Donbas od roku 2016, činnost Společnosti přátel LLR a DLR a vznik Českého kulturního centra Julia Fučíka v Lugansku. Krátce jsem pozval na podium i další čtyři členy české delegace, které jsem představil. Promluvili i rektor univerzity, náměstci ministrů a předseda odborového svazu školství LLR Oleg Valerjevič Koval. Všichni jsme vyjádřili přání rozvíjet kulturní spolupráci a přátelství mezi národy ČR a LLR. V kulturním programu vystoupilo několik luganských uměleckých souborů s písněmi a tanci (mezi nimi taneční soubor, v němž tancuje dcerka Anny Brechové Naďa), gymnastka, vystoupili i zpěváci. Na závěr celého programu zazpíval píseň vedoucí skupiny Novorossija Roman Razum.

Nakonec se česká delegace, hosté a část studentů přesunuli do Mládežnického studentského centra My a svět, v jehož rámci bude České kulturní centrum působit. Velké místnosti vévodila velká česká vlajka, na dvou panelech zde byly vystaveny informace o ČR a fotografie, na policích ležely mapy a rusky psané průvodce Prahy a ČR a rusky psané knihy českých autorů. Pracovníci katedry politologie a mezinárodních vztahů a Mládežnického centra pohovořili o České republice a rozvoji vzájemných vztahů mezi ČR a LLR.

Datum 7.5.2018 se zapíše do dějin česko-luganských vztahů zlatým písmem. Tímto dnem začíná nový rozvoj vztahů, přátelství a spolupráce mezi českým a luganským lidem.

Jaromír Vašek, předseda a členové Společnosti přátel LLR a DLR, Lugansk, LLR
137 Komentářů k 3. DEN ČESKÉ DELEGACE V LLR: 1. OTEVŘENÍ ČESKÉHO KULTURNÍHO CENTRA JULIA FUČÍKA NA UNIVERZITĚ V.DALJA V LUGANSKU

 1. Jan Čáka napsal:

  No otevření českého kulturního centra v Luganské republice je chválihodné jenže dobrý dojem kazí to jméno že je to centrum Julija Fučíka co byl komunista.
  No aby Luhanská republika fungovala tak bych doporučil se komunismu a socialismu vyvarovat protože jestli tam bude komunismus tak budou jen koule na noze Rusku.
  Kolik škody komunismus jako takový udělal i u nás a jak si s tímto zkazili Rusové jméno nemusím vysvětlovat.

  • Jaromír Vašek napsal:

   Vážený pane Čáko! Jméno Julia Fučíka dojem vůbec nekazí, naopak. Julius Fučík byl komunista a protifašistický bojovník. V LLR si velmi váží všech protifašistických bojovníků vlastních i zahraničních, bez ohledu na jejich politickou příslušnost. Fučíkova Reportáž, psaná na oprátce se stala celosvětovým bestsselerem. Julius Fučík je v LLR velmi ctěn a jeho Reportáž je v LLR velmi dobře známa.
   V LLR si velmi váží období socialismu a považují jej za nejlepší období v historii. Vzpomínají na obrovský rozvoj země. Lidem nic nechybělo, byli spokojeni. Období po rozpadu SSSR a pádu socialismu, období samostatné Ukrajiny považují za nejhorší období v historii, kdy došlo ke všeobecnému úpadku společnosti. Tak není divu, že myšlenky socialismu nabírají na síle. Takže my jim nic doporučovat nebudeme (jako to dělají např. USA a Ukrajina), ale necháme je vybrat si jejich vlastní cestu.

   • proud napsal:

    Odbocim a nic ve zlym:-).K tomu Fucikovi,jste si jistej,ze to s nim bylo tak jak rikate a jak nas kdysi ucili? Narazim na to ze par let zpatky probleskla zprava,tusim ze stredni,nebo jizni Ameriky,jestli si nechceme Fucika previzt domu na nas hrbitov.......? A vlastni zkusenost ziskana az dlouho po skolnich letech: Nejsou takovi hrdinove co nic nerekli,nikoho neudali a nikdy ani nebyli! A nepisu to jako vysmech tem kdo by radi hrdinama byli,jen jako prostou skutecnost,protoze clovek neni stavenej na nasili a odolavani mu,to je jako byste po krave chteli aby si lovila a jedla maso.Kdyz z nekoho budu chtet neco dostat,informace,a ma je,dostanu je z nej bez velkejch problemu,tak to proste je.Lidem by se nemelo lhat ani na jednu stranu a prozatim nam(obycejnejm lidem) lhali vlastne vsichni,ti "spatni" samozrejme,ale i ti "dobri" takzvane "v zajmu dobry veci".

   • proud napsal:

    Ovsem at to bylo ve skutecnosti s Fucikem jak chtelo,faktem je,ze svymu ucelu hrdiny poslouzil dokonale a v onom dobrym slova smyslu.Nicmene muj osobni zajem je na pravde,jejim hledani,at uz je treba i zla jak chce,nikoliv na tom ze ucel sveti prostredky.

   • proud napsal:

    Protinacistický. To ti nejde moc přes pysky. Národní socialismus a mezinárodní socialismus jsou stejný sračky.

  • proud napsal:

   Nechci prilis rejt,ale skody by se mely delit na ty zpusobeny opravdovejma komunistama,"komunistama",socialistama a socialismem a trockistama !!! Je zajimavy jak me uz zacina ona nevedomost a hazeni do jednoho pytle srat!!!Nasledky jsou hodne spatny a pomahas tomu Cako i ty,at vedome,nebo nevedome. A to jsem komunista nebyl a nejsem ani bejt nehodlam,jen to dobry od nich nezatracuju stejne jako dobry veci ze sociku a treba i kapitalismu.Ale co me hlavne provokuje je ona nevedomost tam kde uz davno neni nutna u veci lehce dohledatelnejch.

 2. Žabák napsal:

  Pokud se nemýlim, tak Lugansk už od doby majdanu tak trochu odbočil a docela dost vzpomíná na staré dobré časy bez oligarchů. Vůbec na celý Ukrajině je nostalgie po sovětskym svazu, což se nelze divit. Tenkrát se měli mnohem lépe.
  Ale i tak, spíše než se vracet by měli nabrat směr jak Rusko.

  • Jaromír Vašek napsal:

   Žabáku, napsal jste to správně. Nechtějí se vracet, skutečně chtějí jít kupředu. V programu Rozvoj LLR do roku 2023, který prochází celospolečenskou diskusí, vidíme další směr rozvoje LLR. Skutečně se zaměřují na budoucnost a svou budoucnost vidí v integraci s Ruskem.

 3. Jan Čáka napsal:

  Jaromir Vašek:Omlouvám se ale jak píšete tak to trochu zavání levicovým myšlením.Když víme že komunista a socialista označení někoho těmito hnusnými výrazy je ta největší urážka tak než někoho takto označím tak už musí bejt.
  Sám přiznáváte že Julijus Fučík zasranej bolševik byl.Opravdu bych se nesížil k tomu se špinit levičáky všeho druhu.

  K LLR Tak nevím přesně jak to tam je.Nebyl jsem tam možná že se tam komunisté chovali jinak.Možná že neznárodńovali.Možná že se nechovali levicově jako český komunisti.To by bylo na historickou analýzu.

  Každopádně to že NATO páchá zločiny a že západ už není tim západem ke kterému se vzhlíželo před pádem totality je věc druhá.Současné Rusko už není ateistický a nekulturní Sovětský Svaz.
  Po vašem komentáři je těžké čelit různým obviněním že se čeští vlastenci paktují s prašivými komunisty.

  Víte jak často nám vlastencům co vidíme v Rusku určitou naději předkládají argument a co rok 1968? a co komunismus?
  Jak máme dokázat že s těmito levicovými odeologiemi nemáme nic společného?Kolik času jsem strávil očištování Ruska a východu obecně od nálepek komunismu.
  Pokud je nějaký program na rozvoj LLR do roku 2023 tak aby to fungovalo tak se na to musí jít pravicově.

  • proud napsal:

   Debile!

   • Voda napsal:

    Zábava, když debil nadává druhému debilovi. Oba jste schizouši. Jeden pošahaný rozdělováním na pravici a levici, druhý dobrem a zlem.

    Je mi líto, že pan Jaromír Vašek pro tebe a Jana plýtvá energií.

    • proud napsal:

     Ale no tak,vzdyt ty sis jeste ani nevybral svou nalepku,vis proc? Protoze si vybiras podle toho jak zrovna vitr vane,tak uz s tim oblbovanim prestan a utikej za vladou,ty bezpohlavni,bez moralky,bezcharakterni a bezzasadovej:-)To je presne na co si pokousis si hrat;-)

    • Tomi napsal:

     A tretí debil ich predstavenie komentuje.
     Ešte že Ja som normálny. :D

  • proud napsal:

   Povez co je to ta "levice" a co ta "pravice" a jaky jsou mezi nima rozdily at se pobavime,ale nejdriv se ujisti ze vis kde mas levou a kde pravou ruku a ze jedna vi co dela ta druha.

  • proud napsal:

   https://rejstrik.penize.cz/jan-caka ,ses to ty? Pak uz je mi jasny s jakym idiotem mam co do cineni,co sem zase vlezlo za tupy hovado..........jako vladislav,rucicky nebojte se,vy delat nebudete,a to je cela ta nenavist k minulymu rezimu,tam se delat muselo a ne si jen cintat picoviny pres kundi pysky na spatnym miste!

  • Jaromír Vašek napsal:

   Pane Čáko! Již ne vážený, protože sprostě urážíte památku protifašistického bojovníka, hrdiny Julia Fučíka! Urážíte také komunisty. Jakým právem?
   Očišťujete Rusko od nálepek komunismu (asi máte na mysli socialismu). Ale to je marná práce. Byl jste v Rusku a bavil se s lidmi? Já mnohokrát a většina lidí mi řekla, že za nejlepší období Ruska považují období SSSR, období socialismu. Velmi si socialismu a komunistů váží, protože udělali mnoho dobrého pro obyčejné lidi (nikoliv jen pro velké podnikatele-oligarchy, jako později za kapitalismu). Je to jejich zkušenost, je to jejich názor, tak jim ho neberme. Když v Rusku dělali průzkum oblíbenosti všech dosavadních představitelů Ruska, na předních místech byli Stalin, Lenin, Brežněv (rozvoj socialismu), úplně na chvostu skončili Chruščov (kritika Stalina), Gorbačov (pád socialismu)a Jelcin (obnovení kapitalismu). Proč asi? Zkuste říci těmto lidem v Rusku, že SSSR byl nekulturní. V lepším případě se Vám vysmějí. Jestli vy nemáte nic společného s levicovými ideologiemi, tak lidé v Rusku, LLR a DLR ano. Program rozvoje LLR do roku 2023 lidé podpořili právě proto, že je to program levicový.

   • Jan Čáka napsal:

    Jaromír Vašek:
    Bohužel jste potvrdil mé podezření že se bavím s nějakým hnusným komunistou.Myslel jsem že vysvětlíte že jste obhajobu levice a SSSR až tak vážně nemyslel.
    Komunismus hodně ublížil mým předkům ,mé rodině.V podstatě nikdo z mé rodiny ani mých přátel nemyslí levicově a názor na komunisty je jednotný...

    K těm Rusům tak pár Rusů znám a znám vyprávění že vše bylo za Cara a za krvavé bolševické revoluce nebylo nic.No můžete namítnout že to bylo hodně dávno.Znám také vyprávění že v Jekatěrinburgu nebylo ani máslo za SSSR.Když to padlo tak se vše začalo obnovovat.
    Záleží na tom s kým se stýkáte.Znám lidi jejichž předci utekli před bolševiky.Naši Čeští legionáři proti bolešvikům také bojovali.Třeba generál Radola Gajda.
    Jistě že v Rusku budou i levičáci ale určitě tam jsou lidi jako jsem já....Je dobře že vrátili původní vlajku Ruska postavili Stalinem rozbořený chrám.
    K historii tak komunismus byla zbraň co měla zničit Rusko aby němci vyhráli 1 světovou válku.Nikdo netušil do jakých obludných rozměrů to došlo.
    Aby můj komentář byl vyrovnaný,tak vím že to nějakým způsobem za Stalina muselo fungovat když už existuje část lidí co tomu stále ještě věří.
    No když už jsme u počtů komunistů v Rusku tak prezidentské volby vyhrál drtivě Putin a komunistický kandidát na prezidenta dostal hlasů hodně málo.To už o něčem svědčí.

    • proud napsal:

     "Komunismus hodně ublížil mým předkům ,mé rodině.V podstatě nikdo z mé rodiny ani mých přátel nemyslí levicově a názor na komunisty je jednotný…".....................presne jak jsem psal,POMSTA,tenhle debilismus uz znam dlouho,kazdej primitiv se ho drzi jako hovno kosile...........

     • Jan Čáka napsal:

      proud:Nejde mi přímo o pomstu.Dokonce ani o to aby šli devadesátiletí komunisté co v padesátých letech ubližovali sedět.I když by si to zasloužili.Nechal bych je být.

      Jde mi o to aby v naší zemi se podobný režim jako byl 1948 až 1989 už nikdy nebyl.Aby nepřišli zase z rudýma páskama znárodňovat.
      Vem si že mezi komunistama stále ještě existují psychopati co by nejradši zrušili peníze a soukromé vlastnictví a staví zaměstnavance proti zaměstnavateli svému chlebodárci.Tohle je opravdu nepřijatelné.
      Jde mi o budoucnost.Jde mi to to aby náš národ fungoval a nemůže fungovat když jedni budou úspěchy a bohatství závidět druhým.

      proude opravdu myslíš vážně že každej zaměstnavatel i ten co zaměstnává jednoho nebo dva lidi je tvůj nepřítel?

      • proud napsal:

       A ja si myslim,ze znarodneni je jedina normalni a mozna cesta.Ne proto ze to delali komunisti,ale proto ze je to normalni a prirozeny kdyz "vsechno" patri vsem z vyssiho duvodu,nikoliv materialniho."Vsechno" je samozrejme v uvozovkach,protoze jsou prirozene veci co do toho nespadaji,ani nemuzou,jako je napriklad svobodna vule,soukromy vlastnictvi a podobne......ovsem voda,lesy,pole,suroviny,prumysl,zemedelstvi a podobne,nespada do soukromyho vlastnictvi!!! Jenze tentokrat podle zadnyho -ismu,ale podle potreb lidi a tak jak si to lidi budou rozhodovat,tedy uz ne jako za minulyho i soucasnyho rezimu a vlastne vsech co kdy byly,ze si lidi urcili partu vychcanku co si potom zila na jejich ukor s plnou drzkou toho ze jejich jmenem,jak na zamku a delala si co chtela,za vykrikovani hesel a obelhavani,urvana ze retezu!!!

       • Petr C napsal:

        Proude znarodneni? Ceho, i toho co si lide vybudovali sami ze svojich prostredku? Znarodnite ubude konkurence a budete natom stejne. Rika se ze stat je spatny hospodar a u toho by se melo zacit. Potom misto znarodnovani by mnel zacit konkurovat. Napriklad misto prodavani prirodniho bohatstvi ho zacit tezit a zpracovat sam. Mel by se zmnenit system bakovnictvi.

      • proud napsal:

       "Vem si že mezi komunistama stále ještě existují psychopati co by nejradši zrušili peníze a soukromé vlastnictví a staví zaměstnavance proti zaměstnavateli svému chlebodárci.Tohle je opravdu nepřijatelné.
       Jde mi o budoucnost.Jde mi to to aby náš národ fungoval a nemůže fungovat když jedni budou úspěchy a bohatství závidět druhým.

       proude opravdu myslíš vážně že každej zaměstnavatel i ten co zaměstnává jednoho nebo dva lidi je tvůj nepřítel?"...............to neni o tom jestli to myslim vazne,to je o tom,ze to tak proste je,vyjma toho,ze onen "zamestnavatel,majitel",je jen figura potrebna uradum,aby to "na nekoho bylo",kdyby neco,aby bylo z koho vyrazet dane a na koho posilat exekutora.Jsou tisice prikladu ze je to pravda,podivej se jak se se zamestnancema zachazi,jak jsou placeny,jak zijou a podobne.Za komancu se to casto akceptovalo s tim ze zamestnavatel byl "stat" a daval dost na slusnej zivot,spoustu veci garantoval,zdravi,skolstvi,duchody,bydleni,praci.Ale ted je situace jina,das ubohou vejplatu a vic te nezajima,vsechno stoji tisice,ale zamestnanec si jich vydela jen par.Coz je rozdil,vydelat si par tisic a vsechno stat halire,koruny a vydelat si par tisic ale platit tisic a vic za jedinej beznej nakup,ze?A slavnymu zamestnavateli je u prdele jak se jinak zamestnanec ma a co si muze dovolit,hlavne at prijde a skoro zadarmo zase boucha,a ne jak za komancu v pohode,ale at KURVA BOUCHA na plny koule a prijde domu a padne!........to jen tak pro priklad

       • Jan Čáka napsal:

        Proude Víš jakej je rozdíl mezi náma? Že já píšu pod pravým jménem jelikož se za své pravicové názory nemusím stydět.Neůtočím z anonymity jako ty.No tvoje jméno mě ani nezajímá píšu to jen abys to pochopil.
        K tomu že je každý zaměstnavatel tvůj nepřítel tak ti řeknu jedno.Já osobně jako kapitalista nejsem tvůj nepřítel.Vím že ses asi špatně vyspal že by jsi skutečně zaměstnavatele co má pod sebou dva lidi označil za největší svini jako někoho kdo vykořisťuje opravdu.

        Sory ale to co píšeš tak skutečně zavání marxismem leninismem.Jasně no nechci se opakovat už jsem to psal že by se měl soudit případ od případu.Třeba firma kde je 500 zaměstnanců a šéf kde to v pořádku je a firma kde je taky 500 zaměstnanců kde to v pořádku není.
        Neházím všechny dělníky co volají po svých právech do jednoho pytlě.Vadí mi jen ty co nerespektují autoritu těch šéfů,vadí mi jen ty co katolickou Církev považují za něco špatného,vadí mi jen ty co si ztěžují i kdyby nemuseli.

        Sory ale vypadá to že lidem jako ty se zavděčit nejde.Kolem mého domu občas vidím ty komunistický dědky co nikdy nic nedokázali a říkají si to si nakradli.Bez toho aby viděli kolik to všechno dalo práce.
        Píšeš že znárodnění je jediná možná cesta.No tak ty by jsi mi ten barák a všechno sebral a asi poslal do gulagu.To ani současná KSČM O znárodnění nemluví.Jestli skutečně myslíš jako ty sráči co si říkají oni si ty majetky nakradli tak tě upřímě lituju.

        • Jan Čáka napsal:

         Oprava:Vím teda věřím že nejsi takovej idiot že by jsi skutečně považoval všechny zaměstnavatele od A až do Z za svině.
         Tak hloupej přece nemůžeš být.

    • Jaromír Vašek napsal:

     Pane Čáko! Jakým právem mě sprostě urážíte a nazýváte mě hnusným komunistou? Já jsem vám nic neudělal a mluvím s vámi slušně! Vy nálepkujete lidi, všechny házíte do jednoho pytle a nehodnotíte lidi podle jejich kvalit. Víte vy vůbec, že většina bývalých komunistů-kariéristů nalezla po převratu 1989 do jiných politických stran a v komunistické straně zůstali slušní lidé? Vy volíte pravicové strany, tedy kolikrát bývalé komunisty! Ty, co nadělali nejvíce zla! My, slušní lidé, jsme proti nim bojovali dávno před rokem 1989, i když neúspěšně. Vy také? Nebo jste seděl někde v klídku a vyčkával? Volíte kariéristy! Ty nejhorší lidi! Potom pánbůh s vámi! Podle toho to v naší zemi také vypadá! V říjnu byly volby a dodnes nemáme vládu! I díky vám! Já hodnotím na rozdíl od vás lidi ne podle politického přesvědčení, ale podle schopností a lidských kvalit. Znám dost slušných pravičáků i špatných komunistů. Takže-já jsem slušný člověk a nenechám se urážet. Příště si dobře rozmyslete, než něco napíšete! Diskutovat hodlám jen se slušnými lidmi, i z opačného politického spektra.

     • Jan Čáka napsal:

      Pane Jaromire Vašku dobře uznávám přehnal jsem to v komentářích.Za to se Vám omlouvám pravda nic špatného jste mě neudělal.No jeden čas jsem byl fanoušek i Klausovi Odeesky.
      K tomu polistopadovému vývoji tak máte také pravdu.Bývalých komunistů je všude habaděj.Nakonec jsem to dal SPD.

      K důvodů proč jsem zostřil a proč mi komunisté jako takový příjdou hnusní.Tak jako podnikatel se setkávám s vlnou závisti,komunisté ublížili mé rodině a socialisté všeho druhu nám zaměstnavatelům hází klacky pod nohy.
      Vy jako člověk můžete být samozřejmě slušný třeba v tom smyslu že pustíte si sednout babičku v autobuse OK Ale bohužel díky lidem jako jste vy je tu více nezaměstnanosti a zadluženosti naší země.Všechno rozházet a díky stále se zvyšující minimální mzdě se hodně šéfů muselo rozloučit se svými zaměstnanci protože na ně prostě nemají peníze.Omezení výroby a stagnace.
      K tomu roku 1989 tak mi byly dva roky.
      Tou ideologíí marxismu ničíte naší zemi a otevíráte rány těm komu idoelogie komunismu a socialismu ublížila.Až přestanete být komunistou tak se mi přestanete hnusit.

      • proud napsal:

       Problem je ze ideologie socialismu a komunismu ublizila jen prave tomu ksindlu!!! Odkryla to nejhorsi z lidi a odstavila to,pruser byl ze se do toho vlozili i trockisti a zacli likvidovat i slusny lidi a hlavne "mozky",jak jim sion poroucel,no neporoucel,delali to radi,vzdyt jim sami byli.A v tom duchu jsi sam priznal ze k tomu nejhorsimu ksindlu patris a zastavas prave onen sionem ustanovenej system.Tim spis ze chces dostavat od koryta nejakyho Babise,ministra a nevim koho,tedy blbce co tancujou jak jim piskaj,a dal nevidis.Nevidis ze jediny co tim dokazes je zmena jmena u koryta a nic vic,nevidis spinu penez a majetku,pres ne moci,proti cemuz je nejaka uboha zavist nicim.Ty to nevidis a podporujes to,stejne jako tobe podobny.Ze ti byly v 89 dva roky mi doslo okamzite,ze vis akorat tak picu o bejvalym rezimu,jen to co ti ksindlove kterejm sebrali louku a pet slepic navypraveli:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

      • proud napsal:

       Takze se zmrde hnusis akorat ty me,abysme si rozumeli!!!

   • Voda napsal:

    Pane Vašek, děkuji za potěšující reportáž a Vaše kvality.
    Nenechejte se vyprovokovat zfanatizovanými blázny co vidí svět černobíle. Vaše rozumné argumenty nebudou zváženy, jen nálepkovány.

    • Jaromír Vašek napsal:

     Vodo, moc díky! To, co jste napsal, je pravda. S takovými sprosťáky jako je pan Čáka dál nehodlám diskutovat. Oni diskutovat ani neumí ani nechtějí. Diskutovat lze jen se slušnými a rozumnými lidmi, i když jsou z opačného politického spektra.

 4. Jan Čáka napsal:

  proud:Levice je o tom všechno rozházet.Vysoké dávky ,vysoké přídavky na kde co atd atd.Pravice je spíš pro podnikání a vytváření zdravé konkurenceschopnosti.Hlavně je o zbytečném nerozhazování.
  Jako podikatel ti můžu potvrdit že když někomu přidáš tak už mu nemůžeš ubrat.Jasně můžeš ale jakmile nějakému svému zaměstanci šáhneš na prachy tak se může zbláznit.....

  Jasně trochu jsem zostřil že se nechci špinit levičáky všeho druhu.Za to se omlouvám.Třeba náš prezident se také označuje za levicového politika ale není levičákem v pravém slova smyslu váží si podnikatelů a kapitalismu na rozdíl od komunistů.
  Jasně že v jistém slova smyslu může být i slušný levičák.Třeba Jaroslav Foldyna kterého si vážim a že strategicky komunisté jsou v současné době spojenci Zemana a SPD to všechno OK.

  Však to nemění nic na tom že socialismus a komunismus jsou ideologie které naší zemi a celému světu škodí neuvěřitelným způsobem.Ideologie postavená na závisti a nenávisti k těm co dávají práci.
  Jasně může být na místě kritika oligarchů třeba Babiše nebo někoho kdo skutečně ty dělníky vykořisťuje OK ale tyhle jdou po všech kdo něco dokázali ,po všech co mají prachy.

  Ani se neptej kolik kritiky jsem si musel v podnikatelském a dalším prostředím co ke kulturně na výši vyslechnout ,ne jen já ,kvůli tomu že podporuji Zemana,SPD a Rusko.

  • proud napsal:

   No a ja si nevazim zadnejch "zamestnavatelu",spravnym slovem otrokaru a neuznavam ani levici,ani pravici,natoz penize.Zadna castka neni dost velka aby zaplatila LIDSKEJ CAS ZIVOTA!!! Premejslels nekdy takhle? Premejslels nekdy jak se to stalo ze vetsina lidi takhle mrha svym casem k zivotu,aby ho mensina uzila lip,i kdyz tim honem za prachama s nim mrha zrovna tak? Komu se to takhle hodi a co z toho ma svet?Kdo stoji za tim vsim rozdelovanim se a soutezenim ve vsem?Kdo stoji za tak ohavnym,hnusnym a pokryteckym systemem?Nemusim tusim vypisovat vsechny zverstva za ktery je zodpovednej,vcetne zabijeni deti,penzistu,podlamovani zdravi,to vsechno ve jmenu penez a moci? Vis vubec ceho se vlastne zastavas a koho to z tebe dela?....Napadlo te nekdy ze vsechno muze bejt spatne? Ne neco a nekdo,ale vsechno,uplne vsechno,celej pristup?

  • proud napsal:

   Ze bejt podnikatelem,jak se tomu rika,je vlastne stat se podporovatelem nestesti druhejch a zabijeni,mrzaceni a podobne,v konecnym posloupnym dusledku?Ze to neni zadna slava a nejaky stesti,ale prokleti uchylnejch?......

  • proud napsal:

   Zajimavy je,ze za sociku jsme byli ve svete nekym konkurenceschopnym,na par odvetvich nekym vyhlasenym,nemeli jsme dluhy a bezdomovce a tak ti lezi v zaludku,vic nez soucasna zadluzena kolonie co uz za par let dokazala zadluzit i deti jeste nenarozenejch deti,nemajici pro bezdomovce dost mostu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • proud napsal:

   "Levice je o tom všechno rozházet."...............:-)))))))))))))))))))))))))))))))))),jak to jde dohromady s tim ze za ni se jeste dluzilo nam,fakticky bez fetaku a exekutoru,zato dneska je to totalne v riti?

  • Petr C napsal:

   Ale, pane Cako, pravice v dnesni dobe znamena ve vetsine bandu vyzirku, stejne jak levice. Levice i pravice ted rozhazuji vsem moznym jen ne tam kde je treba. Ty nazvy jsou uz jen setrvacnost.
   Vy nadavate jak uskodil socialismus a komunismus. Uvedomil jste si ze kromne s. Korei uz nikde defakto nevladne a svet je na pokraji valky a pravdepodobne ekonomicke krize? Komunisti udelali velkou chybu v tom ze znarodnili male podnikatele.
   Podivejte se co se deje ted. Velke korporace ovladaji svet jak nikdy predtim. Zajima je jen zisk a to za cenu lidskych zivotu a zniceneho zivotniho prostredi. V dobe krize pravicove vlady rozdavaly miliardy bankam, automobilkam a ruznym jinym institucim. Napriklad
   http://business.financialpost.com/transportation/how-bombardier-inc-suppresses-information-about-how-much-government-funding-it-receives
   Za ty penize by se snad mohl postavit statni podnik.
   Vidite rudy teror ovsem na teror z te druhe strany se nepodivate?
   Problem je v tom ze lidska nenazranost nezna meze. Proto potrebujeme na marketu soukromniky a take statni podniky. Videni ti jsou spatni a ti dobri je omezene.

 5. Jan Čáka napsal:

  proud:Bez těch zamestnavatelů bys umřel hlady.Nevim co deláš.Jestli tě tvá prace nebaví taj přejdi do jiné firmy.To co řikaš opravdu smrdi marxismem.Co se tyče systemu tak je x věci které by se meli změnit.OK ale když by jsi odtranil nas podnikatele tak bys skutečně asi umrel hlady.

  • proud napsal:

   Opravdu hlady? Tady? Ty snad vyrabis ten zapadni odpad co se sem navazi do velkoskladu a misto na skladku se prodava v marketech lidem?????!!!! No to potes vidle! Kolikpak toho ceskej podnikatel vyrabi z domacich surovin a prodava na domaciim trhu za slusny ceny? Jmenuj alespon jednoho jedinyho takovyho!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • proud napsal:

   Vyhoda je ze uz dlouho nemam potrebu delat a uz vubec ne na "nekoho",zabit bych ho musel! A tudiz nepotrebuju lhat ani si hrat na pokrytce s tim ze jinak nenajdu praci.Proto to pekne a s radosti davam vsem sezrat,ty jejich svinstva a ver mi ze me znaji opravdu uplne vsude!

   • proud napsal:

    A nejak se do toho hrobu ne a ne dostat:-)))))))))))))))))).Navic mam pro strach udelano,jak se rika ;-)

 6. Jan Čáka napsal:

  proude svym pristupem si kopes hrob sám.Takhle mysleli komunisté že všichni podnikatele jsou svině a jak to dopadlo? Rudym terorem.Tak když by jsi o demně chtel abych ti dal práci nebo cokoliv potreboval

 7. Jan Čáka napsal:

  proude svym pristupem si kopes hrob sám.Takhle mysleli komunisté že všichni podnikatele jsou svině a jak to dopadlo? Rudym terorem.Tak když by jsi o demně chtel abych ti dal práci nebo cokoliv potřeboval,tak by jsi také tak mluvil?Nevim kdo by ti s timto přístupem chtel dát praci.Tak si to zkus sám založ si firmu a pak budeš mluvit jinak.

  • proud napsal:

   Mel jsem firmu,slapala vyborne,delili jsme se rovnym dilem,vsichni ;-).Pak jsem letel jinam a delal jsem na sebe sam.Mam toho za sebou opravdu hodne,i kontraktorku,tedy obe,tu civilni i vojenskou;-).Vim dost dobre o cem mluvim,je to asi tim ze mam leccos vyzkouseny a umim si predstavit zrejme mnohem vic nez druzi a hlavne,NEBOJIM SE TOHO!!!

   • proud napsal:

    Prachy me nikdy mysl nezatemnily,nestal jsem se hladovym,ani bezohlednym!!!Taky proto jsem se nestal miliardarem :-)))))).A mimochodem,znova opakuju,ani za sociku jsem se nemel zle,dokonce jsem se mel vyborne,dobra prace,dobre placena,do strany jsem nemusel,ani me tam nechteli,jelikoz mi to nikdy nenabizeli:-),protoze jsem se s nazorama netajil,neemigroval jsem kvuli materialnim zalezitostem,spis jsem bejval dobrodruh.Osobne nevim kde se v lidech bere ta zloba,v mladejch tusim,nezazili a ucili ji je,pritom vedej veliky hovno,ale ve starejch,nechapu,bude to zahorklost ze prisli o kousek louky kterou dali vsem,s tim s vekem ale souhlasim vic a vic,vsak taky vsem patri!

   • Petr C napsal:

    Proude to deleni rovnym dilem mi nejde do hlavy. Vzdyt hodne vydaju platite az treba koncem financniho roku. Kdy se vypocitavaji dane a vydaje. Bud byla firma vedena na vsechny zamestnance a byla malinka, takze jste neco na cerno uplachtili a nebo kecate. Ja mam stredne velkou firmu. Je nemyslitelne abych se delil se zamestnanci kazdy rovnym dilem. Zde totiz vykon na pracovisti neni to jedine. Musim zajistit praci, to znamena jezdeni ohodnocovani, permity, sem tam shaneni jine firmy. Desitky hodin na telefonu. Naradi, techniku,auta, drahe nastroje, ted vedeni prace, opravy, udrzba, nakup materialu. Kolik zamestnancu si to dovoli finacovat? Vetsinou musite mit nejakou kancelar. Proste pisete nesmysl a nebo jste byli majitele firmy a nezamnestnavali lidi. Pro mne by bylo vynosnejsi a klidnejsi jit pro nekoho delat nez ridit firmu.

    • proud napsal:

     Nekdy Peto hodime rec a povim ti jak to bylo,sam firmu mas a o dost vecech bys sem nepsal i kdyz je vsechno legalne a v cajku,pravda? :-).Co je stredni firma? Je to celkem relativni pojem.Ja povazuju "nasi",svou,bejvalou firmu za malou,bylo nas 7-9 s rocnim obratem nekolika malo milionu silinku,v ty dobe.

  • proud napsal:

   A hrob si nekopu,nemam levy ruce,ale rad bych ho vykopal vsem kdo zotrocujou druhy a nechavaj na sebe drit za almuznu,jsou to zlodeji,jen to maj na rozdil od tech kdo kradou rovnou,zlegalizovany!

   • proud napsal:

    Poznal jsem vas,prasat,jak ve svete,tak i doma dost a dost!!! Zakazal bych zamestnavat,kazdej si me muze pronajmout,ale svou cenu si urcuju sam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A nejlip bude az dostaneme vsichni rozum a zrusime jak penize,tak obchodovani a zacneme rozdelovat podle potreb! Zni ti to komunisticky? Me ne,protoze to komunisti nikdy neplanovali,jen s tim oblbovali,me to zni samozrejme a je potreba to udelat v globalnim meritku!

    • Petr C napsal:

     Vy by jste zakazal zamestnavat? Vetsi volovinu jsem jeste necetl.

     • proud napsal:

      Proc ne,v Americe jsme delali na sebe vetsinou vsichni jako subkontraktori,nebo pro subkontraktory! Svy auta,svy naradi...........material jak kdy,podle kontraktu.Vsechno jsme si za sebe vykazovali a platili sami.Praci jsme si hledali taky bud sami,nebo jsme ji brali od generalnich kontraktoru.Na kazdej pad kdyz prisel nekdo s praci a chtel nas obrat,poslali jsme ho se smichem za Mexikama(to bylo slusne do prdele),ze ti delaji pod cenu ;-)

      • Petr C napsal:

       Takze jestli tomu dobre rozumim, kazdy mel auto plne naradi, bucket

       • Petr C napsal:

        truck, specialni naradi napriklad na vyhybani trubek a pod. Znam hodne elektrikaru ze statu a vim jake naradi maji. Ti kteri nato maji tak vetsinou zamestnavaji a ten zbytek je rad ze ma praci. Vy tu pisete tak nanejvys o delani na obycejnych baracich, kde se vetsinou dela pod cenu, proto ze to umi kazdy ucen a vydaje jsou minimalni. A to jste pracoval pro nekoho, ktery nechce mit problemy z papirovanim. Ja sice baraky nedelam, ale vetsinou praci dohodim znamemu. Ja pisu o velkych industrial jobech, kde nic nedostane maly sukromnik a kde jen zacit vas stoji stovky tisic. Tam nejde zisk vydelit poctem zamestnancu. Ja napr. potrebuji velkou dilnu, skladiste a neco kde muzu parkovat nejakou tu techniku. Takze podle vas mam jit 50na 50 z chlapem co vlastni kombinacky a sroubovak? To jsou podle mne predstavy cloveka, ktery moc zkusenosti nema.

     • proud napsal:

      Volovina to vubec neni,mozna to chce jen upresnit,ono je zamestnavat a "zamestnavat",tim myslim zamestnavat,klasicky,coz bych zarazil a "zamestnavat" jako davat praci na smlouvu,coz je domnivam se oboustranne lepsi.

     • Voda napsal:

      Myslíte, Petře C, že proud má na to si to uvědomit?

 8. jan nowak napsal:

  Jan ccáká : )
  .. čet-li ste ROBOTI powídku : Čáka wojína Truce - já jo : p

  ps : napsal to Šwejk .. he he !
  M w.r.

 9. nisaS napsal:

  No to jsou novoty, podnikavci pré dávají prácu. Muheeeeee

  Oblíbený protimluv, páč otroci dávaj "prácu" a až za ni dostanou placaté bankocetle. Tisíce let to bylo tak, že dělali sami na sebe a rodinu. Položme se tedy na otázku, gdo ty lidi zmrzačil aby se chodili prosit nějakého blboňa co si říká podnikavec, dyk to je vážení na diagnózu.Těmhle otázkám se věnujte a nezotročujte druhé. Dělejte si sámi na sebe, Se to kšeftaří gdyž synům a dcerám od naší mámy šlohli podíly na neprodejné půděpo předcích a podíly na rozpočtu, jakoby ten barák ČR jim vůbec nepatřil, že.. Takže zůstali nazí a učej je blboňskými ideologiemi, že musej škemrat u podnikavců aby přežili. Děte s tím už do prdele. A ještě nesmějí okradení ani do rozpočtu kecat, že co se chce, pré ti podnikaví to vědí nejlépe a neviditelnou rukou sahají na své bližní i ve spaní. Ochmatávají je zespodu a zvrchu a hledají co ještě zbylo zdravé aby to mohli zašmelit a vyměnit za sklíčka a plechovky z jiné gubernie. Toť se ví, že každej podnikavec je novodobý loupežník ze hvozdů a výtěžky posílá vrchnosti za přísliby bezpečnosti při jejich činnosti. Hotové. Muheeeeeee

  • Vladislav po přestávce napsal:

   Lžete. Lžete opakovaně a bezostyšně, vymýšlíte si věci, které nikdy nebyly a nikdy se nestaly.

   Protože už od chvíle, kdy se ukázalo, že chlap 1 je šikovný na práci se dřevem, chlap 2 bude dobrý kovář, chlap 3 vypěstuje i na kamení slušnou úrodu žita a chlap 4 je jen tlučhuba, lenoch a kecálista, nastal proces zvaný dělba práce.
   A ta dělba práce znamenala vznik vrstev bohatších a chudších lidí, ne podle okrádání, ale podle schopností!
   Proč by měli mít chlapi 1,2,3 stejně, jako chlap 4, když pro společnost vykonají mnohonásobně víc??
   Pokud budou chlapi 1,2,3 dělat tu samou práci, tak se zcela logicky časem spojí, protože jeden bude lepší než ti ostatní dva na účty, druhý bude ochotný dělat po nocích atd. Ještě později se ukáže, že jeden je šikovnější než druzí, takže bude pro celou "firmu" výhodnější, když ji bude "řídit", ale tím si samozřejmě taky víc vydělá.
   To není žádné okrádání, ale přirozené rozvrstvení JAKÉKOLIV LIDSKÉ SPOLEČNOSTI!
   A je sprostá lež, že naši předkové byli všichni stejně bohatí po tisíce let, tím jenom tato "alternativa" ukazuje svou pravou marxistickou tvář.
   A s rodovou půdou to nemá pranic společného. Podíly na ní nikdy neměly všechny rody stejné!
   Je to židovina, co hlásáte, Sasíne. Tam, kde dáte uměle stejně schopnému a pracovitému stejně jako línému tlučhubovi, dosáhnete akorát chaosu, demotivace schopných, ještě většího parazitismu neschopných - dokud bude z čeho brát.
   A až nebude z čeho brát, nastoupí nějaký "spasitel" se zahnutým frňákem a nabídne všem ráj na zemi, když mu dají, co jim zbylo.
   To je ryzí židovina, marxismus zabalený do hávu "alternativy".

   Vidím, že moje pozorování ohledně toho, že Systém nabízí marxistickou "alternativu" i pro lidi tíhnoucí k alternativě, nejsou vůbec mylná.

   Soroš a spol. z jedné strany, tato marxistická "alternativa" šikovně manipulující slovanstvím, voláním po sociální spravedlnosti apod. ze strany druhé.
   Dvě cesty - společný cíl.

 10. Eschatolog napsal:

  á , komouši ejakulují, genitalni

  • Vladislav po přestávce napsal:

   Je to rasistické, ale existuje jedno jejich společné znaménko - zahnutý frňák.
   Kdybych měl parafrázovat jedno docela vtipné rčení "jak to má kola nebo kozy, bude to dělat problémy", řekl bych "jak to má zahnutý frňák, uteč od toho za devatero hor a devatero řek".

 11. nisaS napsal:

  Ále howno, milý Vladislave. Právě ty dva prstíčky nosatých a vychcaných loupežníků co běhali po lese a házeli kamením po všem co šlo sežrat, typický západní hadí e-mentál, co zdebilizovali svět o jakési vyšší zásluhovosti nebo schopnostech, že až ta je hodna pláce, zmrzačila i vás. Nigdo není povinnen dřít na jiného ani kvůli tomu, že druhej umí rychleji počítat, skákat na pódiích kotrmelce, míchat lektvary nebo šidit jakoby se nechumelilo. Každej si na svém dělal své. K tomu je vedla naše stará kult ura. A máte pravdu, gdo byl trubka a nemehlo, tak měl třeba méně, to je přirozené. Né to, co gdysi přitáhli hadí nosáči o dělbě práce, páč to je čistá harpagondechajština jak píšete. Sebrat lidem potřeby k životu a vykládat jim, že dostanou nažrat až přeskočí vaší překážkovou dráhu je opravdu ale opravdu sprosťárna a zlo dějina v pravém slova smyslů.Heh

  • Vladislav po přestávce napsal:

   Měl byste se méně zaměřovat na zuby-nehty udržovaný rádoby "styl" toho, co píšete, a víc na obsah svých slov.

   NIKDE jsem nepsal o dření na druhé! Neumíte vysvětlit ty nejviditelnější jevy dané samotnou přírodou, tak jim podsouváte autorství Židů - místo abyste se snažil je pochopit.

   Včely, sršni, mravenci či vosy dřou na královnu? Vlci ve smecče otročí na alfa pár? Stará jedle v lese je paraziticky napadena mladou jedlí, když ta s ní spojí své kořeny?

   Opravdu víte a vidíte tak málo??? Přemýšlejte.

   Vysnil jste si svět, který neexistuje a nikdy neexistoval, ale i kdyby existoval, vydržel by nanejvýš pár desítek let - jako každá utopie.

   Nechápete (ani Vy, ani další bytostní marxisté hrající si na alternativu), že myšlení tradiční předkřesťanské společnosti našich předků bylo KOLEKTIVNÍ a především: - BYTOSTNĚ vycházelo ze znalosti přírody a jejich procesů - tedy to, co vám naprosto chybí.

   Kolektivní a bytostně hierarchické je každé rozvrstvení společnosti neřízené sociálními parazity!

   To znamená, že pro VŠECHNY a každého z mnou uvedeného příkladu bylo VÝHODNĚJŠÍ spojit se, ne pouze pro nějakého "velitele", "ředitele" či "majitele"!

   Protože v rámci hladce fungujícího celku se má každý / každá z jeho částí lépe, než kdyby ke spojení nedošlo! Příkladů jsem už uvedl mraky.

   Velitel, ředitel či jak ho nazveme, má své postavení pouze jako funkci, která je projevem odpovědnosti svěřené mu ostatními. Je kdykoliv odvolatelný. O tomto existují mraky dokladů, například o slovanských sněmech. Taková společnost byla téměř NEPORAZITELNÁ, protože mandát "velitele" pocházel z "lidu", a v případě, že velitel selhal, "lid" ho vystřídal jiným.

   Ale musel být! Musel existovat, jinak se lidé měnili v houfy poštěkávajících zmatených jedinců, které porazila i malá, ale dobře organizovaná síla nepřítele.

   Totéž platí v hospodaření, ve výrobě, ve správě či řízení čehokoliv. Rozdíl mezi existencí a neexistencí miliónů lidí na dané ploše byl často jen v jejich schopnosti či neschopnosti vybrat si velitele.

   Samozřejmě, takový člověk pak má pravomoci a další výhody, které mu musí umožnit vykonávat jeho funkci. Ne v zájmu sebe, ale v zájmu celku, který ho vyvolil!

   A teď přichází zlomový bod - VOLBA ŘÍZENÍ SPOLEČNOSTI SE DOSTALA DO RUKOU SOCIÁLNÍCH PARAZITŮ.

   Takže "velitelem" se už nestával někdo volený lidem, ale vnucený zvenčí, proti vůli lidu, zkorumpovatelný, nemající stejné zájmy jako lidé, jež měl řídit.

   Tedy člověk jdoucí v principu PROTI zájmům lidí, jež měl "svěřené"!

   A tak je to se vším. S řízením vojsk, měst, hospodářství, duchovními otázkami, prostě s každou z "řídicích nik" dané společnosti!

   Vy utopisté namísto toho, abyste se snažili najít a z davu vytáhnout ty "nejlepší", kteří pak pomohou všem, lidi marxisticky srovnáváte, potlačujete znalosti jedněch a zlehčujete neschopnost druhých, usilujete o utopii, která má NULOVÉ ZÁKLADY v původních indoevropských hodnotách, hodnotách, jen díky kterým dnes nejsme parta černoušků žijících z otrhávání banánů nebo umírajících hladem.

   Jak byste ale mohl chápat mechanismus, jímž sociální parazité přejali kontrolu nad společností, když těm z nich, kdo pronikli sem, sám notujete, že?

   Systém je i zde, na tomto serveru nwoo.org, má tu své marxisty, své hazardní hráče a obdivovatele satanismu, své vykladače hebrejštiny, své vyvolávače spasitelů a proroků, ale protože tito používají symboliku "alternativy", tak ti hloupější z ostatních na to skáčou jak vosa na hroudu medu.

   Jak jsem řekl, toto není jen o tom či onom názoru, to je doslova test inteligence.

   • nisaS napsal:

    Opět perla vedle druhé. Parazitické vztahy živočichů předkládané jako vzor pro kulturu člověka, čili klasika. V parazitických společnostech se jakože člověk má lépe než bez toho. Fantastické. Vůdcovské manýry a další hledání velitelů, vůdců a ostatních vyvolenců. :-) Důkazem toho je opět omílání indoevropských nauk německých HisTóriků, keří neméně stejně úpěnlivě hledali po celém světě důkazy, zaručené, o jejich vyvolenosti. Takže milý Vladislave, četl jsem vás rád, nekažte si to. Muheeeeee

    P.S. Připomělo mi to jeden vtip. Sedí rybář u moře a chytá ryby.
    De kolem nařvanej zbohatlík zlato na rukách, na krku a ptá se, "berou , berou?"
    Berou, rád se dívám na západ slunce a chytám ryby. :-)
    Nó, gdybyste měl loď mohl byste chytnout více ryb.
    A gdybyste měl více lodí, mohl byste dávat "prácu" blboňům a chytat eště víc ryb
    A pak byste mohl mít flotilu rybářů a vychytat celej oceán", muheeeeeee
    Rybář se ptá, "a proč bych to jako dělal?"
    No šak gdyž budou na vás makat tupani a chytat ryby za vás, můžete si tady klidně sedět a chytat ryby. Muheeeeee
    No milej pane, dyk to já právě dělám......

    • Vladislav po přestávce napsal:

     Můžete vysvětlit, co je parazitického na spolupráci roje včel a matky? Nebo na hierarchii vlčí smečky?

     Máte nějaký vlastní návrh na uspořádání lidské společnosti?

     Četl jste vůbec, co jsem psal?

     Co je všechno špatně, to už víme, teď by to chtělo jen něco smysluplného nevrhnout;-)

     • nisaS napsal:

      Tak ta obhajoba vůdcovství a podělaného kuřincového žebříku k moci nebyla o parazitování? To jako že se lidi tak nějak srovnají a rozetřídí se na svá místa, dle představ vyvolených nebo všehoschopných? Že jako vlci mají jít člověku příkladem nebo že malina by měla být šťastná, že roste ve stínu vysokých stromů nebo že máme být ještě rádi že jsme nedopadli jako trubci u včelína?
      Prostě nic jinýho než pyramidální tvar společnosti neberete, nebo se mílím? Gdysi mě zaujal výklad o Spenglerově studii v porovnání cicvilizáce a kultury, což drtivá většina toto porovnání vůbec nechápe, páč se domnívá, že kultura je přece ta cicvilizáca, která je přímo nositelem té kultury a hned ve sledu jsou schopni vybreptit za sebou všechny výdobitky kulturní, větecké, echkonomické a já nevím jaké fronty. Mudroval o tem tehdá Páleš, to je taky výsledek cicvilizáce a sám sobě se divil, jak to tehdá před sto lety ten filoZof Spengler měl vykoumaný. Kultura je to, co vzniká, co roste a co drží společnost normálních lidí pohromadě a cicvilizáca mu vyšla jako zkostnatělý, ztvrdlý a neživotný konec lidství, vyschlá skořápka, že se jedná už jen o technické záležitosti, řízení mas, ve své podstatě duchem nepřítomní jen konzumují a upadají do nicoty. A proč jsem to zmínil? Že jediné co to může změnit je krev. Což taky mnoho blboňů nedokázalo pochopit o čem se jako mluví a tak v přidopotku bylo uvedeno, že tou krví bylo míněno to, co se nijakým způsobem nebude účastnit tanců na Titaniku, že lidi budou ten zkostnatělý svět s jeho pitomými za-kony a představami vyvolených ignorovat až tak, že se nechají klidně hodit lvům a ták...A jak z teho nakonec byli všichni zkoprnělí, že to je nakonec jediný způsob jak se fatálnímu konci cicvilizáce vyhnout. Takže proč jsem to vůbec psal, že...

      • Vladislav po přestávce napsal:

       Mě zase zaujala Niklotova závěť od Sidorova. Popisuje tam, jak za obodritským knížetem Niklotem přišlo poselstvo požádat ho o vedení země a vojska proti křižákům.
       Nebo polský film Kedy solncie bylo bogiem, i tady už mockrát zmiňovaný.
       Pletete si jedince uzurpující si moc a pak si ji násilně a paraziticky udržující, s přirozenými vůdci volenými, odvolatelnými lidem, lidu sloužícími a lidu se zodpovídajícími.
       Ano, tito vůdci mají a musí mít určitou "moc", protože vojsko v bitvě musí řídit jeden, nikoliv pět hlavních velitelů, protože nekonečné debaty sněmu musí rozseknout jeden konkrétní člověk, jinak by se sněm hádal dalšího půl roku a bylo by zle.

       Je to moc zavazující k zodpovědnosti, ke službě, nikoliv moc dávající pocit nadřazenosti nad druhými.

       Bez toho se ovšem neobejdete. A je lež tvrdit, že "dříve" si lidé - k všeobecné spokojenosti - takto nevládli.

       Není třeba vymýšlet nic od nuly. Je třeba jediné: - zajistit, aby se moc k řízení společnosti vrátila z parazitických nik zpět na niky naše vlastní, námi řízené a nám zodpovědné.

       • proud napsal:

        "Není třeba vymýšlet nic od nuly. Je třeba jediné: – zajistit, aby se moc k řízení společnosti vrátila z parazitických nik zpět na niky naše vlastní, námi řízené a nám zodpovědné."..............naprosta picovina,protoze se to vzdycky zvrtlo a zvrtne se to znova a bude zvrtavat do blba! Tohle muze propagovat jen nekdo kdo na tom ma primej zajem,nebo je nekym s primym zajmem placenej,aby to svinstvo propagoval!

        • Vladislav po přestávce napsal:

         A ještě něco: - je třeba vymést odevšad, odkud to jen půjde, marxisty.
         Ať už jde o marxisty či neomarxisty z neziskovek, z bank, z politiky, ale i "alternativy".
         Marxistická "alternativa" je něco jako mluvící pes. Mluvit se o něm může do zemdlení, ale neexistuje;-))))

 12. Jan Čáka napsal:

  Vladislav po přestávce: Díky že jste přišel do diskuze.Dobře jste to těm levicově vymletým vysvětlil.
  Zopakuji a dovysvětlím ještě pro prouda a nisaS
  Jistě když je někdo opravdu vykořisťovanej a nějaká fabrika nebo nějaký šéf ty lidi přímo drbe nechává je dřít do úmoru za almužnu tak tady jsou stížnosti na místě OK Odbory atd...
  Jenže někteří kterým se třeba něco ošklivého stalo tak začnou házet všechny zaměstnavatele do jednoho pytle.Že všichni bohatí jsou špatní.Třeba srovnávat nějakého živnostníka co má pět zaměstnnanců s židovským bankéřem co se v tom zlatě doopravdy koupe.

  To potom dělá nepříjemnosti na obou stranách a zaměstnanci to flákají a šéfik jim nepřidává když se navzájem nemají rádi.Přesně takhle jednali komunisté.Poštvali i ty dělníky co byly spokojení.

  Vy levičáci jednáte jako kdyby neexistovaly firmy kde to funguje.Třeba vinařství,advokacie nebo učitelky a zdravotní sestry jsou také zaměstnanci státu.

  Je fajn že jsou pořady třeba máte slovo s paní Jílkovou tam jsou zástupci těch i těch a můžou si to tam rozdat nějakým způsobem.

  Jo ještě něco.I náš pan prezident Miloš Zeman co se považuje za levicového politika by dal za pravdu určitě více mě než vám.
  Tyhle utopie že nebudou peníze,že zaměstnavatelé se musí odstranit zkoušel PolPot v Barmě a jak to dopadlo.....to ani ta Sveverní Korea nedělá věci o kterých píše třeba proud.

  • Vladislav po přestávce napsal:

   Máte samozřejmě pravdu, ale nečekejte, že toto marxisté někdy uznají.

   Neuznají, protože oni vidí věc ideově a politicky. Pro ně je tudíž "zlý kapitalista" i člověk, který bude dávat dělníkům 50 tisíc měsíčně a služební auto, a měl by být tudíž svržen stejně, jako jiný majitel firmy, který bude dělníkům za tutéž práci dávat minimální mzdu a smlouvu na dobu určitou.

   Proč? No přece proto, že oba produkují Marxem definovanou "nadhodnotu", o niž se odmítají s dělníkem rozdělit!

   Je to ideové, doslova ideologické vidění světa typické pro Židy typu Marxe.

   Tito jedinci nechápou a nikdy neuznají roli jednotlivce. Pro ně je generátorem všeho pokroku lidská masa.

   Jenže dějiny říkají něco úplně jiného. A sice, že roj včel bez matky je jenom zoufale bzučící hejno hmyzu. Že tisíce pracovitých lidí z Valašska by bez Bati byli dál jenom chudými kovozemědělci.

   Toto je zkrátka podpis Žida, už od začátku časů. Zbavit lid, jež má být zotročen, přirozených autorit a vůdců. Tím ho uvedou do chaosu. Následně jsou pod tlakem generováni noví vůdcové - ti už jsou ovšem plně poplatní Systému a jdou tudíž proti kdysi "svým" lidem.

   Tito pseudovůdcové za mírně větší peníz než má prostý lid pak vykonávají pro Systém (který jimi pohrdá) špinavou práci řízení gójimského dobytka a výběru daní. A když přijdou zlé časy, vybije se hněv lidu na nich...

   A pak přijdou Proudi, Sasínové a další a útočí na tyto "vyšší úředníčky", mistry, ředitele, ty či ony politiky, aby navrhovali zase jen další kvaziřešení vyhovující Židovi (který s tímto druhem "odporu" už předem počítal: - vládnout nebude NIKDO.

   Čímž se kruh uzavře a vláda se vrátí zpět k Systému. Geniálně vymyšleno, funguje to v Čechách tak už od "svatého" Václava, na Moravě a Slovensku ještě o 100 let déle.

   • proud napsal:

    "A pak přijdou Proudi, Sasínové a další a útočí na tyto „vyšší úředníčky“, mistry, ředitele, ty či ony politiky, aby navrhovali zase jen další kvaziřešení vyhovující Židovi (který s tímto druhem „odporu“ už předem počítal: – vládnout nebude NIKDO."...........kdybys umel cist a nechtel hrabat prachy na ukor druhejch,pak bys zjistil,ze nikdo z nas po vlade netouzi,ani po diktovani druhejm jak to ma bejt,ale tvrdime,ze si lidi maji vladnout a rozhodovat sami pomoci referend a nastroju,to ti unika,zmrde,protoze bys nejradeji vladnul ty sam a tvrdil ze se na zlaty posteli vlastne obetujes,jak je zvykem:-))))))))))))))))))!

    • Vladislav po přestávce napsal:

     Já vládnout nechci, protože na to nemám.

     Prachy hrabu sám za sebe, mám kvalifikaci, o kterou je zájem, takže mi firma platí dobře. Nehrabu prachy na ničí úkor - dělník je placený hůře než já, ale vzhledem k tomu, že by nemohl dělat moji práci, tak mu ji ani nemůžu brát;-)

     Proti referendům nejsem, ale je třeba nejdřív dosáhnout toho, aby v nich hlasovali poučení a vzdělanější lidé. Ne každý, kdo se cítí být oprávněn poučovat druhé, na to skutečně má...
     Pokud bude probíhat například referendum mezi vězni odsouzenými za vraždu a otázka bude: - měl by se rozbít čenich dozorci, který se odmítá dělit o cigára, nebude to asi "úplně vhodné" referendum...

   • Petr C napsal:

    Vladislave, ale zde se nejedna o male astredni podnikatele. Problem je v tom ze kapitalismus casem odrovna i ty. Ono totiz zidovska nenazranost byla a je na obou frontach. Ono ti velci ac nazrani k puknuti jsou porad hladovi. Pohlcuji prave tu tridu ktera drzela ekonomiku jakz takz vyrovnanou. U nas vymizely mensi kvalitni pekarny, male hardware story (nevim jak to napsat v cestine) vse to zabiraji velke super markety. Samozdrejme ze vse je na ukor kvality. Nebo velke nadnarodni spolecnosti, ty likviduji vse jen pro profit. Napr. ekologie, da se napsat i to lekarstvi kdy z poslani udelali byznys. Socialismus znarodnoval, kapitalismus zabira. Hlavne profit kapitalismu spociva v nadvyrobe. Aby se nadvyroba prodala musi se lide a staty zadluzovat. Musi se rabovat prirodni bohatstvi, ve jmenu ekolie delat jeste vetsi bordel, ve jmenu leceni se lide musi lecit, ale ne uzdravit. Lide se musi stvat proti sobe, proto ze nedej boze ze zbrane nepujdou na odbyt. Ono muzete mit system jaky chcete, ale stejne vse bude zaviset na lidech.

    • Vladislav po přestávce napsal:

     Petře, to mate pravdu. Vidim to taky tak. Teď je otazka - co s tim? Podle me je řešení zacit budovat odspodu nas system, našimi lidmi a nezávisle na Systému. Ze zacatku to půjde ztuha, to je jasne. Ale pokud vyloučime z tech aktivit Žida a vsechno, co zavedl, mame šanci. Baťa taky začínal jako svec, co každou noc slapal 20 km s kuzemi k vlaku, a po 20 letech (dnes by to trvalo déle) vybudoval velkou firmu. Mluvím o firmě, ale ono se to da pouzit i v jiných věcech, stejne dobre.
     Jsou lidé tvůrci a lidé parazité. Ti první hledají cestu, jak dosáhnout svého cile, ti druzí jen pomlouvaji, kritizují, napadají se a vezou a dřív nebo pozdeji skončí u některé odrůdy marxismu, at uz v mainstreamu, nebo “alternative”.
     Kdyz Baťa otevíral nemocnici, ve které pak pracoval můj dědeček, požádali ho o proslov. Řekl, ze každy, pacient ma pravo na vyléčení a veškeré vydobytky lékařské vedy, bez ohledu na příjem. A ze jediným měřítkem úspěšnosti lékaře je počet vylecenych pacientů. Jedno maji ale společne - zivot jim byl “propůjčen”, aby ho zachovali a zmnozili pro blaho potomků, jsou tedy povinni jednat vzdy tak, aby toto naplnili.
     Tento citát, spolu s “z kapek moře, z haléřů miliony” dodnes visí ve vestibulu zlínské nemocnice.

  • proud napsal:

   Nevysvetlis nic,zase prisel dalsi uchylnej podbijec,nebo voda zmenil nick,nebo podobne,je to jedno,ale zase pica k pice seda a rovnej rovnyho si hleda,kdo nepochopi,ma viset!

   • Vladislav po přestávce napsal:

    "Piča k piče" ... "má viset" ...

    No, nevím, kdo a kdy ty změny provede, ale jedno vím - lidem tvé "úrovně" by mohl dát k čemukoliv mandát jen úplný šílenec...

    • proud napsal:

     To je tvuj problem,o zadnej mandat jen pro me totiz nestojim ;-),chci mandat pro vsechny stejnej!!!!

   • Voda napsal:

    Už zase začínáš pytlovat? Kdybys četl co píši, tak mi nebudeš podsouvat, že jsem ten jan čáka! Je stejně posedlý rozdělováním lidí jako ty a to jeho "vy levičáci" mi u něj vadí.

    U Vladislava jsi úmyslně přehlédl to nejpodstatnější: zodpovědnost a odvolatelnost. A já jen dodám, že za škodu národu trest smrti, aby každý zvolený si tu svou zodpovědnost sakra uvědomil. Na spoustě věcí se mohou lidé domlouvat a rozhodovat si sami, ale vždy musí mít nějakého zástupce. Takže si to přečti znovu, co Vladislav napsal
    "Pletete si jedince uzurpující si moc a pak si ji násilně a paraziticky udržující, s přirozenými vůdci volenými, odvolatelnými lidem, lidu sloužícími a lidu se zodpovídajícími."

    • proud napsal:

     Kdyz pytlovat,tak pytlovat,do pici s tebou,tvym teplym soudruhem vladikem i debilem cakou! Oni vam to lidi jednou vysvetlej ;-)

    • proud napsal:

     A mimochodem,ani zodpovednost,ani odvolatelnost jsem neprehlid,jen jsem realista a vim jak to s nima chodi kdyz das moc jednotlivci,nebo skupine,nedelej ze sebe jeste vetsiho idiota nez uz jsi udelal! Ja tyhle figle uz davno nezeru!

  • Voda napsal:

   Jílková? Ta manipulátorka? Jestli jste tak "neutrální" jako je ona, tak potěš koště. A co sem pletete Zemana jako levičáka, to už je ujetost, on není levicový ani pravicový, obyčejný politický turista z prognostáku. Je to přívěšek globalizátora Babiše a hradní šašek pro ty co potřebují k někomu vzhlížet a dají na kecy. A komu by z vás dal za pravdu je tedy absolutně nepodstatné. A ubohé od Vás, že se tady touto svou domněnkou kasáte.

   A že nejsou všichni zaměstnavatelé stejní, s tím souhlasím.

 13. Jan Čáka napsal:

  Voda:Vysvětlím jasně že Jílková je manipulátorka(ostatně jako většina moderátorů) Mluvím o tom že je fajn že tam jsou příznivci a odpůrci něčeho vždycky je nějaké téma a můžou se vyjádřit.I to publikum.Levičáci,pravičáci,konzervativci,liberálové,nacionalisté,multi kulti že si to tam můžou prostě rozdat.
  Ačkoliv je to někdy odporné tak je fajn že tohle tady je......podobně jako u Soukupa na Barandově.
  K našemu prezidentu vysvětloval jsem to.Oficiálně se považuje za levicového politika ale v mnoha otázkách se chová pravicově.No je pro levičáky i pravičáky když nejeden volič ODS to tomu Zemanu také dal.

  K tomu rozdělování lidí co ti vadí u mě tak vysvětlím.Jistě že se už na termíny levice a pravice nehraje tak jako dřív.Nemuselo by se na to hrát vůbec a třeba bych to uvítal.OK
  Jenže když se setkáš v diskuzi s kovanýma komunistama a marxistama co otevřeně říkají jak nenávidí šéfy zaměstnavatele a chtějí znárodňovat tak je třeba to pojemnovat pravým jménem a prostě tě to vrátí k původní terminologii....Na druhou stranu není levičák jako levičák.Může být slušný levičák OK ale abych s ním měl něco společného tak mi nemůže chtít znárodňovat barák nebo vyvolávat třídní nenávist.Keci tipu svrhneme vrchnost atd.

  • Florián napsal:

   Stačilo aby zamestnanci začali dožadovať svoje práva a vymáhať uplatňovanie zákonov na zamestnávateľov podľa práva a takmer všetci (tam kde robím úplne všetci) manageri, vedúci pracovníci, majitelia... skončia na šibenici alebo v base na doživotie. Hold, to s prepáčením "debilné stádo" nemá sebaúctu, rozum ani odvahu.

  • proud napsal:

   "svrhneme vrchnost"................samozrejme,to je naprosty a prvni MUSIM!!!!! Jestli se tobe libi hrbeni podpantoflaku,tak ho necpi ostatnim!

 14. Jan Čáka napsal:

  proud:Ty jsi asi skutečně blázen.Neumíš rozlišovat. o svrhnutí třeba Babiše nebo nějakého ministra se můžeme bavit ale svrhnout jakoukoliv vrchnost.Třeba krále z boží vůle krále tak to už je opravdu přehnané.

  Já tě neurážím a jednám s tebou slušně.Tak laskavě se mnou kdo má rád kapitalismus jednej také slušně.Kopu za jakousi stavovskou společnost za to aby si lidi přestali závidět a aby šéfové měli větší autoritu a potlačili se socialistické prvky v národě.Měl by sis to ujasnit co co ti v životě jde.Já na rozdíl od tebe vím co dělám.
  Až budeš starší tak mě pochopíš.

  • proud napsal:

   Nejdes pochopit a proto je svet jakej je.Na tvoji slusnost seru,klidne slusnej prestan bejt,beztak je to jen pokrytectvi,kdyz nekomu vrazis nuz do zad,je jedno jestkli mu reknes s dovolenim,nebo tumas kretene,umre tak jako tak,a takovy presne jste,pokryteckej ksindl co okrada dtuhy aby se mel bez ohledu na nasledky a rika tomu kapitalismus,poradek,hierarchie a podobne s tvrzenim,ze obycejny lidi se o sebe nedokazou postarat a proto je musime ze zlatejch posteli vodit za rucicku.Jenze tohle pokrytectvi a nadrazenost pomalu konci.

  • proud napsal:

   "Až budeš starší tak mě pochopíš."...........tos me dostal:-)))))))))))))))))))))))))))))))),skolacku :-)))

 15. nisaS napsal:

  No, řeknu to takhle. Vidíš Vladislave co děláš, Čaka tě bude volit. Muheeeeeee

  Domluvte se, gdo kemu bude nosit tašku. Muheeeeeee. Ve vašich tělech neteče žádná naša krev, spíš předražená oranžáda.A přitom jsem tajně doufal, že se dovím od vás něco podnětného, nějaký jiný nápad, který budete obhajovat proti navalení zpět podílů na ukradené půdě a ukradeném rozpočtu, o kterém budou rozhodovat podílníci. Jenže vy patříte k těm, co se krádež těchto základních životních potřeb člověka našeho rodu, hodí. Tak a nařizovat jim, gdo co bude dělat, gde se přestěhuje, kolik toho má vrchnosti odvést a pak mu hodíte papírky za které má shánět živobytí, keré šmejdi kšeftují jako o tanečních se židlema. Poslední židlák zvítězí a to bude konec cicvilizáce. Dovolil jste si řici, že lžu, mě by to nenapadlo, já bych řekl že říkáte svoji pravdu tak jak ji cítíte. Muheeeeeeee

  Stále nerozumíte. Ideologem a marxistou jste tady vy. Blahopřeji. Muheeeeee

  P.S. Nebo si vzpomeňte, co Marx v té Kapitále psal., že jakkmile blboni budou voholení na kost, budou dělat cokoli aby se nažrali a dostali od vyvolených milost do dalšího berousa. A to je mordechujština jako vyšitá nebo máte jíný podnětný názor? Muheeeeeee

  • Jan Čáka napsal:

   proud:Pořád nechapu důvod proč uražiš mě moji rodinu a prostě všechny kdo pro narod něco dělají.Pravě vytvarenim novych pracovnich mist a rozvoji podniků národ skvétá.Mam jednu výhodu že mů
   můžu své názory treba to že komunismus a socializmus je zlo že to vede k úpadku můžu říci se svým pravym jmenem aniž bych se musel stydět. Zatim co ty si musiš vymýšlet přezdivku.

   • proud napsal:

    "proud:Pořád nechapu důvod proč uražiš mě moji rodinu a prostě všechny kdo pro narod něco dělají."...............o kterym narode ze je to rec,kdyz mluvis o vzkvetani? A bavime se skutecne 15.5.2018 v zaprodany kolonii Cesko kde uz nam nepatrej ani zidle na kterejch sedime a o kolonii,bejvaly nezadluzeny Cesky republice, Cesko? Co pro ni "podnikatele" delaji je velice dobre a vsude videt!!!!!!!!!!!!!!!! Ja ze te urazim s rodinou? Neurazite sbvou existenci nahodou vy me,kterej chce skutecne pro lidi vsechno co si uzurpujou pod ruznejma vejmluvama ruzny mensiny?..........

    • proud napsal:

     A "podnikatel" je skutecne jen mensina ktera pomaha obirat vetsinu zralokama nad sebou,tedy poskoci a sama si na ni pomaha.Vsimni si uvozovek,nejsou nahodny,kdybyste byli skutecne podnikatele a ne jen poskoci sionu,nebyli byste v uvozovkach.Jeste kdyz sion udelal chybu a nechal vsechno na urcitejch uzemich lidem,jste byli tema kdo to podbijeli!A sion kdyz si uvedomil svou chybu to s vasi pomoci zase podrazil zpatky. Takze jaky zasluhy???? O konopnej spagat? Tak to je jedina,kterou vam uznavam.

   • proud napsal:

    "proud:Pořád nechapu důvod proč uražiš mě moji rodinu a prostě všechny kdo pro narod něco dělají."...........promin,ale jsme na internetu a to co pokladas za vyhodu je jen a pouze tvoje hloupost.A jak jsem psal,co delate pro narod je jen vasi iluzi,pomahate ho ve skutecnosti pohrbit.A na vase "novy" pracovni mista vam sere pes,paklize ma trochu rozumu a dustojnosti,kdyz je vytvarite,tak si na ne stoupnete a muzete makat za to co davate lidem sami!

  • Vladislav po přestávce napsal:

   Víš, co má největší hodnotu ve tvých příspěvcích? To sebestylizující "muhehe".

   Tvoje marxistická krev v mých žilách skutečně neteče, to máš pravdu. Štvete dělníky proti předákům, předáky proti mistrům, mistry proti ředitelům. Připomínáte mi pitomečky z firmy, kde jsem dřív pracoval, kteří se ožrali na vánočním večírku a vystartovali proti technickému řediteli, protože je štvalo, že nedostali nic extra k vánocům. Ty hovada vůbec nezajímalo, že firma je v červených číslech, že nedostal nic navíc vůbec nikdo, ani ten ředitel. Prostě potřebovali na někom vybít svůj vztek, tak to udělali na někom, kdo má vyšší plat. A oni přece měli svoje "práva", no ne??

   Protože všichni musí přece mít stejně, že? Uklízečka, co hadrem umývá halu, i ředitel, co řídí výrobu, kde pracuje 100 chlapů, i generál, který řídí pět takových ředitelů. Všechno ostatní je "vykořisťování". Co na tom, že chlap u lisu zodpovídá jen za ten lis a to nejhorší, co může udělat, je, že lis zasekne? Co na tom, že ten mistr zodpovídá za celou směnu, ředitel za několik mistrů? Co na tom, že 90% mistrů by se rekvalifikovalo na dělníky, ale 80% dělníků prostě organizačně ani jinak na mistra nemá? To je všechno jedno a komouše to nezajímá - všichni jsou pro firmu stejně důležití a zaslouží stejně!

   Štvete zaměstnance a šéfy proti sobě, přitom ani jedni, ani druzí často o ničem nerozhodují! Přijde nový majitel, přesune firmu do Polska, které má x-krát větší strategický význam než naše pidizemička, a o práci přijdou všichni, od ředitele až po uklizečku.

   Co potom těm lidem dáte? Hladovou almužnu a třídní nenávist.

   Majitele, tedy různé "investiční fondy", "kapitálové společnosti", banky a podobné žido-instituce, nejste schopní vidět ani pochopit. Budete místo toho mlátit vlastní lidi, přesně tak, jak si to tyto subjekty (tvořící Systém) přejí! A mlet přitom jako telata marxistické poučky, které vám tentýž Žid, co vytvořil Systém, vložil do úst.

   Žid má pro každého něco. Pro vás třídní nenávist vůči lidem pracovně, kvalifikačně schopnějším než, kteří vás tudíž řídí a/nebo zaměstnávají a vás i rodiny de facto živí, pro "své" lidi dobrá místečka. Od nepaměti. Rozdělení společnosti, štvaní bratra proti bratrovi, zaměstnance proti zaměstnavateli, muže proti ženě, starého proti mladému. A vy mu to žerete, vy "alternativo". Tak mu to žerte! Vymlaťte přirozené vůdce ze svého středu, nechejte si tam dosadit židem vyvolené, a uvidíte, jak se o vás "postarají". Už se postarali. Přečtěte si Marxe nebo Bronštajna, co pro vás mají. Krev, slzy a revoluci, dokud všichni nevymřete. Jako gójimský dobytek si nic než otročení nebo smrt ani nezasloužíte. Kapitál i Tóra se v tomto vzácně shodují.

   Bud vás pak ale asi hřát, že vás při té smrti nikdo "nevykořisťoval", vy "alternativní" moulové. Za to to podřezávání krků těm, co pro vás vytváří práci a živobytí, přece stojí, no ne?

   • Paul Durham napsal:

    já už mám z těch zfetovanejch komoušů jen prdel, pán nezcizitelných podílů mi za ty roky dodnes neodpověděl, jak si ti naivní prosťáčci budou ty své vymazlené podíly chránit před svými méně pracovitými zato však více chamtivými bratry :-)

    • Vladislav po přestávce napsal:

     Jsou to telátka. Člověku by jich spíš mělo být líto.

     Sveřepě se snaží bojovat proti Systému, a on se jim ten Systém vkrádá zpátky starou dobrou marxistickou uličkou, jen natřenou tak, aby vypadala co nejvíc "alternativně".

     Takže rozvíjí transparenty Komunistické mládeže, horují za srovnání platů ředitelů a uklizeček a z hlavních rabínů vyrábějí strážce slovanské čistoty ve stylu nějaké pošahané starokřesťanské sekty - protože co jiného než nějakou další, novou verzi spasitelství by mohl Žid vymyslet, že?

     Tento web je test IQ. Jsem o tom čím dál víc přesvědčený.

   • nisaS napsal:

    Vladislave, vůbec nechápete z jakého paradigmatu vám napovídám. Vy se domníváte, že dělníci a jiní otroci se tak narodili úplně samozřejmě, přirozeně, a jsou k dispozici ke zneužívání. Mají se naučit číst, psát a počítat a do smrti makat na vaše nápady. No to je neuvěřitelné...Mordechujsky mluvíte jako gdyž práší a nepomáhá maskování o slovanském soucítění. . Dyk se poslouchejte co z vás leze. Stále mluvíte Marxovým duchem o třídní nenávisti a vůbec si to neuvědomujete. Gdyby blboni byli úplně zticha, byli lépe ohybatelní a chtěli méně bylo by dle vás asi po problémech nebo co...To má vést k nějakému řešení? Nebo jinak, všechno je vlastě fajn, jen kosmetické úpravy a bude všechno v organizovaném cajku, tak vo čem se tady vůbec bavíme, že...

    • Vladislav po přestávce napsal:

     A co Vy byste udělal z člověka se čtverkami na základce, s IQ pod 100?
     Ředitele?
     Co je mordechajského požadovat, aby každý dělal takovou práci, na jakou má schopnosti?
     Co je mordechajského tvrdit, že většina inženýrů zvládne práci dělníka, ale naopak to nefunguje?
     Co je mordechajského na tvrzení, že každá práce nemá stejnou hodnotu?
     To není arogance vůči dělníkovi - vždyť on může na sobě pracovat a pílí překonat nejednoho líného, neproduktivního intelektuála.

     Není mordechajské spíš požadovat, aby uklízečka i ředitel brali stejný plat?
     Popírat přirozenou existenci tříd, stavů, kast?
     Asi jste špatně nebo málo četl Marxe, že tomu nerozumíte.
     K té beztřídní, bezrozdílové a bezpohlavní společnosti směřuje (neo)marxismus, nikoliv před-židokřesťanská učení.
     Zeptejte se admina, to je podle všeho kovaný marxista, ten Vám to asi vysvětlí víc "do hloubky".

     • nisaS napsal:

      Robota v továrnách a malých manufakturách by mělo být až to poslední. Nepodsouvejte mě porád, že uklizečka má mít rovný příjem jako mistr atd. Vona taky musí někomu v tomto systému prodat svých 8-12 hodin, keré máme všichni nastejno. Hodina života ředitee má podle vás větší hodnotu než hodina života uklizečky? V porovnání s čím? To je ale jen váš dojem. Já říkám, že všechny dcery a synové od naší mámy musejí dostat zpět podíly na půdě a rozpočtu a až pak, gdyby se jim to líbilo, můžou se nechat okřikovat polírem, ale gdyž je to přestane třeba bavit, neskončí ve škarpě poblití ideologií, že gdo nepracuje ať chcípne. Kolik z industrie a pokroku podnikavci proplatili? Každej automaticky rodnou zařízenou zem považuje za bejvák, gde si automaticky všechno bere a ještě to není dost, a lidem, keří měří IQ a těm co nemají normu by nasral do huby. Víte, gdyby kapík papaláši ve vládách a nalezlí na radnicách a já nevím gde, neudržovali na kapačkách tak by už dávno po roce 1913 bylo po něm. No já nevím, mě už to nebaví. Já mluvím o koze co lzeze za mrkví a vy mluvíte o voze a brokátovém potahu na sedačkách.

      P.S. To mě připomělo jeden výklad v Hradci na zámku, že posluha co nesla jednou oběd do patra zakopla na schodech a vydyndala polívku a ten kokot, PÁN, ho nechal na nádvoří zbičovat. Co to má společného s IQ si dovodtě sám

      • Vladislav po přestávce napsal:

       A kdo jim sebral tu jejich neprodejnou půdu? Oni sami!
       Slyšel jste někdy ruskou metalovou skupinu Arkona? Je to skupina zaměřující se na pohanství, a i když v posledních letech upadá (on chlast dokáže divy, Proud by mohl vyprávět), řekli jednu zajímavou věc:
       - všichni, co tu dnes jsme, jsme potomci těch, kteří kdysi zradili, kapitulovali, podvolili se!
       A víte proč? Protože potomci obránců Arkony nebo starých zřeců prostě nejsou - jejich rody byly vymazány.
       Totéž platí pro Sasy (pokud je Váš nick odvozen od Vašeho původu). Tam tu prácičku udělal už Karel "Veliký".
       Nečekejte, že Vám Systém z té ukradené půdy dá dobrovolně třeba jen ar! Nedá. Musíme si ho zpátky vybojovat.
       Ale buďte si jistý, že koketováním s Marxem a necháním se poučovat od Židů, co je košer slovanské a co ne, toho nedosáhneme.

      • Vladislav po přestávce napsal:

       Tady máš něco k zamyšlení - takto vypadá skutečné slovanství:

       https://www.youtube.com/watch?v=J1IDjTV9weA

 16. nisaS napsal:

  Nerozumím proč se chápete nechápání, gdyž už několikrát vám to bylo zde sděleno. Dělá vám to dobře? Država, země, kterou drží společně všichni je podílovým vlastnictvím všech podílníků, ale aby se mezi ně nemaskovali kukačky, podmínkou je nějaká rodová přízeň naší mámy. Ochranu země řeší státy tak, že nechá vyrobit nebo nakoupí tuny střeliva a zařízení, do kterých lidi mají nalézt a střílet jimi po sobě na zapísknutí vrchnosti. To je ale úchylná představa vyvolenců. Obrana musí být účinná a pro našince bezpečná. Čili vyrábět zbraně a vyvážet je do ciziny za peníze, no to je nactiutrhačná cypovina hodná šmejdů a kukaček. Já jsem navrhoval kon-strukci laserových děl, magnetodynamických houfnic kolem celé naší země a to na dálkové ovládání. Industrii zakopat pod zem třeba 50 metrů a zrobotizovat to, páč co oči nevidí, srdce nebolí. Jenže taková industrie nemůže patři ani Vladislavovi ani vám ani baksterům převlečeným ve vládě.. To snad chápete, že...A tak by se dala rozvíjet myšlenka ad absurdum. A koho že by se obrana země týkala? No asi nějakým způsobem všech, tak proč děláte nechápavé, nechápu. Jo, a že si nedokážou blboni představit změny, no dyk..musí vzniknout vůle se to učit , hlásat a řídit se jí.

  • Vladislav po přestávce napsal:

   Podíly na rodové půdě NIKDY nebyly stejně velké! Vymýšlíte si, co se Vám hodí, pletete problematiku rodových držav s marxismem, do toho neustále ty Vaše pokusy být za každou cenu formálně stylový - no, je to dost únavné Vás číst.

   Navíc celý ten váš žido-marxistický kroužek neustále objevuje Ameriku. K rodovým državám: - na východní Moravě byly "grunty" nedělitelné ještě v 18. století. Je doloženo, že až do té doby tam nedošlo v tomto ke změnám, můžeme tedy tuto tradici považovat za "původní" ve smyslu předkřesťanskou.

   Rodová půda NIKDY neznamenala, že třeba otec měl dva syny, jednoho líného a druhého pracovitého, a oba by měli na rodové půdě stejný podíl! To je prostě marxistický výmysl, takový laubertismus, tvrzení stylu: - co nevím, to si vymyslím, ale hlavně musím něco napsat, že?

   Do rodu přicházeli a z něj odcházeli lidé, majetek byl nedělitelný, ale všichni neměli stejné právo, jak s ním bude nakládáno. Po otci, stařešinovi rodu, zdědil rozhodující hlas nejschopnější syn, ostatní museli poslouchat - nebo mohli jít. Neexistovalo, aby si někdo vzal "svůj" podíl - žádný "jeho" podíl totiž neexistoval!

   Takto se rozhodovalo o všem. Svobodný muž či žena stáli na nejnižším stupni žebříčku, odtud všechny příběhy o mládencích, kteří šli do světa "na zkušenou" - proč asi? Aby se pak vrátili a přesvědčili rod, že jsou moudří a vážení, nebo aby jinde hledali větší štěstí. Kdo nic nedokázal, nerozhodoval o ničem - žádné židovské "všeobecné hlasovací právo". Neexistovalo, aby pět flákačů přehlasovalo zkušeného, moudrého muže, vzorného hospodáře, dědečka, pradědečka. A tak by se dalo pokračovat. Existují o tom (sice omezené, ale přece) informace od spisovatelů typu Kobzáně, Podešvy, ale stejně tak z prostředí ukrajinského, či dokonce polabského (Hrabová).

   To, co píšete Vy, ale zejména ten tragéd Proud nebo židofil Robo, to je pouze vaše PŘEDSTAVA slovanství. Tedy taková směska informací z pár serverů, částečně obskurních, stříknutá marxismem a mindráky plynoucími z třídní nenávisti charakteristické pro nižší společenskou třídu. Co nevíme, to si vymyslíme, a běda tomu, kdo nám bude odporovat - toho smeteme, pěkně po bolševicku, že?

   • Eschatolog napsal:

    je to tak, nas rodovy statek po vic jak 300 letech zlikvidovali proudi v padesatych letech, zbylo jen zboreniste a znicena pole, pry neprodejne podily, xindl komoussky zlodejsky se vraci a ani neodesel

 17. Jan Čáka napsal:

  Tak už mě ta diskuze přestává bavit přesto se ještě vyjádřím.Jsem rád že pan Vladislav po přestávce všechno umí velice dobře vysvětlit.Tak to je jak říká.Vadislave ušetřil jste mi hodně práce něco podobného jsem měl v úmyslu také napsat.

  nisaS:K vašemu zdání že Vladislav po přestávce mluví Marxovým jazykem třídní nenávisti tak je to pro to že invididua jako je proud tyhle téma vytahují.Když by tady nebyly lidi co by uráželi všechny šéfy,chtěli znárodňovat a tak dále,tak by si na komunismus ani Karla Marxe ani nevzpoměl.Vladislav jen vysvětlil jaký marxismus udělal škody právě tou třídní nenávistí.
  Když by sem přišel diskutovat třeba nácek sudentský němec co by obhajoval vrácení benešových dekretů tak by se určitě v diskuzi padla jména Hitler,Henlajn atd....

  Ještě se vyjádřím k panu proudovi: Stále jen urážíš.Já tebe neurazil ani jednou.No musím uznat začal jsem si tady já když jsem se pustil do toho Jaromira Vaška kterému jsem se pak omluvil.Možná že když bych se k vám levičákům a komunistům zde choval lépe tak by jste nechovali zášť k podnikatelům,majitelům atd...
  Víš v mém okolí se pohybuje jeden chlap co mě furt chce fyzicky napadnout.Závidí mi.Když jsem to s ním řešil tak sám přiznal že i kdybych s úsměvem ho zdravil dobrý den a třeba se mu třikrát uklonil tak mě bude nesnášet úplně stejně.Takvže u některých lidí je to jedno.....jestli se o ty dobré vztahy snažím nebo ne....Trochu mi toho člověka připomínáš.

  Také kdo přesně ti řekl že sloužím já i má rodina sionu? Jak a včem?
  Víš já nějak nemám chuť s tebou řešit takto veřejně svojí prosperující firmu ani nějaké otázky co je v ČR rozprodané a co ne.Píšeš že tě urážíme svojí existencí.Tak to je opravdu zajímavé.Když bych vše prodal a dal chudým a stal se nějakým žebravým mnichem co chodí bos a s miskou na to co mu lidi dají tak bych se před tebou očistil pravděpodobně.

  Kladu si otázku milý proude když bych několik hodin zde věnoval času Tobě diskuzí o kapitalismu a komunismu o historii souvislostech a všem jestli by jsme se k něčemu dobrali? Jestli by ses změnil.
  Vladislav napsal co lidem dáte ? Žebráckou hůl a třídní nenávist.
  Nechci ti proude nic podsouvat ale nevím kolika lidem jsi dal kdy práci? Když říkáš že jsi měl něajkou firmu.Vystavěl jsi někde kapličku? Podílel ses nějak na veřejném životě? Třeba ve volbách.
  Než začneš kritizovat tak můžeš sám cokoliv podniknout,myslím něco většího než když dáš pád dvacetikorun v kostele do kasičky.

  Jestli podle tebe pro národ dělám málo.Tak mě můžeš trumfnout a dělat víc.Můžeš vystavět nemocnici můžeš vyvynout lék na rakovinu.Můžeš pomáhat českým bezdomovcům.Můžeš cokoliv bohulibého.
  Jestli mě v něčem takovém v nějakých zásluhách pro společnost trumfneš tak smeknu klobouk před tebou.Zatím si bohužel nevyplodil víc než pár laciných urážek.

  • Vladislav po přestávce napsal:

   Je to, jak říkáte. Všimněte si - když neskučíte nenávistí vůči světu jako oni, když něčemu věříte a jdete si za tím, když hledáte cestu, když jste tvůrčí člověk - tak oni Vás budou o to víc nenávidět!
   Za co?
   Za to, že "máte víc". Že nesdílíte jejich bídu, nejen materiální, ale i duševní.
   Jejich stesky a jejich nenávistnou zapšklost.
   Už jen fakt, že na tom nejste tak špatně, z Vás v jejich očích dělá někoho, kdo se povyšuje.
   Mám v práci dva kolegy, jednoho dělníka a jednoho technologa. Na první pohled normální chlapi, ale...
   Na firemním večírku se dělník ožral a začal všem nadávat ve stylu "ty kurvo", "ty p..o". Důvod? Žádný než ten, že v něm vybuchla třídní nenávist, která se samozřejmě zaměřila na ty "nejbližší" - kolegy v práci.
   Když jsem ho napomenul, aby mluvil slušně, vrhl se na mě, že se nad "něho povyšuju". Prý už tím, že mám mnohem větší plat. Měls studovat, kamaráde, řekl jsem mu. V době, kdy já jsem končil školu, jsi ty už šest let vydělával. Oba jsme si zvolili svou cestu a oba děláme, na co máme schopnosti...
   Nepochopil. Tito lidé jsou sžíraní závistí, vůbec nechápou, že nic není zadarmo, považují se za oprávněné získat cokoliv, co mají druzí, aniž by pro to udělali to, co museli udělat ti druzí.
   Druhý kolega, technolog, se mnou přestal mluvit, když jsem dostal novou služební oktávii. Oktávia není mercedes a na mnohasetkilometrové služebky se většinou dnes nejezdí fábií. Přesto jsem cítil jeho nenávist - proč on ano a já ne?
   Tito lidé nechápou cenu práce. Když má někdo "víc", je v jejich myšlení možný jediný důvod - má to podvodem. Proč? Protože JE SAMOTNÉ by nikdy nenapadlo získat tu vysněnou věc jinak než tím podvodem.
   No a proto nic nemají. Jejich bída - morální i materiální - přesně odráží jejich bídu duševní či duchovní.
   Takoví jsou pak ideální hlasatelé Marxů a dalších utopických, většinou židovských, ultralevičáků.

   • Petr C napsal:

    Ono to vase prirovnani plati na vsechny. At jsem delal co jsem delal vsude byla zavist na vsec levlech. Od pracovnika az po toho nejvysi ho. Kdyz ne penize tak vam budou zavidet stastne manzelstvi. Je jedno jestli to je marxista nebo karierista. Lidi kteri umi v sobe potlacit zavist neni tak moc. Kdysi nas komousi ucili rovnici - chudy clovek, dobry clovek a bohaty spatny. V hodne lidech to zustalo. Kdysi se mi stavalo ze lide placeni velice dobre zacali protestovat jak jinde to je dobre a platy jsou vysi. Jednoduse jsem jim vysvetlil pokud se vam to nelibi jdete tam kde se vam to libi a nebo si zalozte svoje.
    Jenze system ve kerem zijeme je zalozeny presne podle zido-krestanskych pravidel. Okradani, lhani a materialnich hodnotach. Pokud se to nezmneni svet proste zahyne. Mi to pripada taky kolobeh. Svet se dostane na urcitou technickou uroven a pak se diky nenazranosti lidi znici. No za par tisicileti se opet zbrka a pokracuje v tradicnich kolejich.
    Je blobost tvrdit marxizmust je blbost a kapitalismus je to jedine. Tak samo je blbost tvrdit ze mam firmu jen proto aby se mnel narod dobre. Ja mam firmu abych se mel dobre ja. A je jen na cloveku aby znal sve meze. Pro mne je samozdrejmost ze pokud se mam dobre ja delam vse pro to at z toho maji uzitek i ti co pro mne pracuji a comunity kde ziji. Bohuzel u velkeho procenta dnesnich tkz. byznysmenu to pravidlo neni. Porad maji malo. Kazdym rokem chteji rekordni prijmy a to za kazdou cenu. To proste nejde abychom rvali vic a vic. Tak se dorveme ke konci.

    • Vladislav po přestávce napsal:

     Ale to je prave ten “zidismus” v podnikání, jak píšete. Baťa nebo Ford se taky chtěli mit dobre, ale zároveň měli vizi - jeden, ze udělá kraj zbídačelých kovozemedelcu, z nichž vzešel, bohatým a prosperujicim. A druhy, ze bude motorizovat Ameriku - ze učiní dostupným auto, tehdy věc statutu, všem slušným pracujícím lidem.
     Tim spoluvytvorili střední třídu.
     Podle me je pouhá touha zbohatnout, bez ideálu a pojetí veci jako “služby”, nicim, jen obyčejným hamounenim.
     A potřeba jen se rozdávat druhým a pak ukazovat, jaky jsem pašak, je zase psychická úchylka.
     Smyslem je naucit se dosahovat vlastního štěstí, rozkoše, službou druhým, světu.

     • Petr C napsal:

      Ja nevim co je smyslem. Ale vim ze treba pro mne bylo byt kamarad se zakaznikem i po skonceni prace a byt hrdy na to moji zamestnanci maji vic nez ti druzi a ja muzu byt hrdy na odvedenou praci.
      Touha zbohatnout. Tady to jsem nikdy nijak nepocitoval. Je rozdil touha po solidnim zivote, kdy jste teoreticky zabezpecen i kdyz nemate na vlastniho tryskace. To jsou touhy ktere delaji rozdily mezi lidma. A co se tyce idealu, take nevim. Osobne jsem nikdy nepremyslel nad tim ze jako majitel firmy budu zachranovat svet. Jedine co jsem propagoval bylo to abych se nikdy nemusel stydet pri setkani se zakaznikem a nebo zamestnancem. Clovek by si mnel uvedomit ze penize jsou jen papir, ktery byl povysen do boziho stavu.
      Rozdavat chudym je nesmysl. Jedina pomoc je ta ze mu nabidnet nejakou perpektivu do zivota, na ktere se ovsem musi sam podilet. Budete prekvapeny kolik chudych vas posle do prdele a radsi pujdou zebrat.
      My lide jsme ruzni nekdo je na holky a nekdo na vdolky. Diky tomu se kolobeh sveta nikdy nezmneni. Jedine co muzeme je nase okoli.

      • proud napsal:

       Sami sebe Peto,a to nas umi nejmin.

      • nisaS napsal:

       Vy alespoň řeknete pravdu, že jste se chtěl mít líp než blboni u nás a odstěhoval jste se gde vám to lepší padne lépe do klína. Ostatní kecy nemají valný smysl. Tím je to všechno jasný a průhledný. Na našich blboních vám vůbec nigdy nezáleželo a ani nemáte potřebu se sněma dennodenně stýkat. K čemu je místní expozé lidí co srali na vlast já nechápu asi nějaká forma studu nebo snad soucítění?

       • proud napsal:

        Mozna to "exposee" vedelo,ze stado zustane stadem i po x letech a sami nic nezmenej,tak se aspon o sebe postarali? Nebo jste tady v ty "vlasti" nejak zaperlili? Ale jo,zaperlili jste,dokazali jste se z republiky stat kolonii a k veslu si pustit tyhle ruzny Vladiky a Caky,potes vidle,to my co jsme byli venku a ti co jeste jsou,jsme aspon zili a ne jen prezivali,namackany a bez prirody jako herinky v tom znicenym tady.Nebo to snad vidis jinak a nestydis se za to ani sam,Sasine?.......

        • proud napsal:

         O nezalezeni to alespon u me teda urcite nebylo.

        • Petr C napsal:

         Proude berte to tak, nekteri lide jsou zrozeni jen proto aby blbe kecali a snili jak by to bylo krasne kdyby to bylo podle nich. A to je tak vse co dokazou.

       • Petr C napsal:

        Sasine kde zijete? Copak mi neco spadlo do klina?To vetsinou chteli lide co jsou k nicemu. Porad jsou presvedceni ze jim nekdo musi neco dat.
        Proc by mi mnelo zalezet na nejakem blbonovi, copak mu zalezi na mne?
        Ja nikdy nesral na vlast. Nikdy jsem nerekl o Slovanech nic spatneho. Prave naopak se je snazim prezentovat cinama a ne planym zvanenim. Proc buch mel citit stud (mozna jen nadavky a provokace mi pripadaji trapne) a soucit? Pokyd bych mnel mit socit s kazdym volem, ktery se toho dozaduje a nebo zavistive provokuje asi bych se usousitil. Ja vam tak nanejvys muzu prat a tse vam vyplni ty vase sny, ale soucit?

       • proud napsal:

        Koukej kam vas vsichni ti zidoslavove a cakove privedli,jeste zkousej cancat neco o tom,ze neco delaji pro vas,mozna,o to hur,ze tomu i dokonce verej, a ty obvinujes ty co chteli zit po svym a svobodnejc z nejaky zrady? Kdyby je poslouchali ti kolem a pomohli si navzajem,nikam by nejspis neodesli.Napadlo te nekdy se podivat na veci i takhle? Pritom nepopiram ze bude i tech dost,co na vsechno a vsechny kolem sebe,krome vlastniho dvorecku zvysoka kalej,nerikam ze ne,ale to jak mezi tema kdo odesli,tak ale i tady,a tady je takovejch mnohem vic!

        • Petr C napsal:

         Proude vsak to znate. Ja neodesl pro to aby neco spadlo do klina, vy urcite take ne. To co jsme dosahli neni podstatne. Podstatne je to ze jsme a nebo ze nezijeme jako paraziti. Ja poznal spoustu antikomunistu kterych nasralo to ze jsou komousi u moci ale vadilo jim to ze musi pracovat. Ted se vyrojuji tkz. narodovci, kteri vi vse, kromne toho ze pokud neco chci, tak si to musim vybojovat. V dnesni dobe vam nikdo nic neda zadarmo a ti kteri maji houby by rozdavali ve velkem.

        • proud napsal:

         Tos me dostal,protoze ja jsem zrona ten,co by rozdaval:-))).Ovsem "uvedomelejm" obcanum,a ne ovcanum,protoze sam vidis,jak to s ovcanama je,ze? ;-)

 18. Jan Čáka napsal:

  Vladislave tak to je zajímavé že máme oba podobné zkušenosti s tou závistí.No někdy je dobré těmto lidem nedávat záminku.Neprovokovat zbytečně.Mám spoustu přátel dělníků nebo jak to říci pracovníků že někdo třeba dělá okna a někdo na pile... a někdy i mezi přáteli trochu tý potlačovaný závisti je.Je to asi přirozený u určitém miniaturním měřítku.Třeba od kamaráda dělníka se dá vzít slova z legrace ty kapitalisto ty vykořisťovaeli.S nadsázkou podobně jako když má někdo krámek s nářadím ty hokynáři...No rozdíl je v tom když je to neviná legrace mezi přáteli a tím když někdo skutečně to myslí vážně a ten majetek mi nepřeje.

  No motivy k tomu jednání jak jste popsal toho chlapa z toho firemního večírku můžou být různé.Třeba je rozvedenej problémy doma do toho třeba nemoc tak si uleví třeba v práci na někoho...

  Někdy je třeba mít soucit a pochopení i nějaký nadhled že někdo jedná tak a tak z určitého důvodu.V našem národě by se tohle mělo změnit myšlení když mě chcípla koza tak tobě musí chcípnout taky.

  No dá se říci že první vražda na světě se také stala ze závisti.Když Kajn zabil Abela protože se Bohu nelíbila jeho oběť a Ábelova se líbila.
  Já bych si osobně přál aby třeba ten chlap co má na mě pifku našel svoje štěstí a úspěch stejně jako pan proud.Protože když je někdo šťastný a má to co k životu potřebuje(nemusí to být auto ani vila) Tak pak nemá potřebu komukoliv a cokoliv závidět.
  Vzpoměl jsem si že znám dokonce i voliče komunistů co nějak má v pořádku rodinu a prachy co má mu stačí a za tu dobu co se známe mi ani jednou nevytknul nic co se týče peněz a majetku.No co člověk to pohled na svět.

  • Vladislav po přestávce napsal:

   Každy clovek nekdy pocítí zavist, ale nesmíme dopustit, aby nas ovládla.
   Musime ji pretavit v sebemotivaci - kdyzs to dokázal ty, musim se naucit to dokázat i ja.

   • proud napsal:

    Kazdej ne..............ale i to dost vypovida,ze? ;-)

    • Vladislav po přestávce napsal:

     Přinejmenším v dětském věku nebo dospívání pocítí závist naprosto každý (kamarád má lepší hračku, kamarád už má holku a já ještě ne, spolužačka má postavu modelky a jiná vypadá jako prasátko apod.).

     Tvoje ulhanost a sebestylizace tě neustále nutí hrát si na něco, co nejsi, což v kombinaci s nízkým intelektem vede k povaze, která má neuvěřitelné až nemožné "výstupy".

     Ono i toto je typickým rysem židokřesťanství, u tebe transformovaného do jakéhosi "alternativního" marxismu. Hraní si na jakési "mravní vzory", kterými dotyční ve skutečnosti nejsou a nikdy nebyli, ale zoufale je potřebují, aby mohli ve druhých vyvolávat pocity viny, nedostatečnosti, a tak je postupně zmanipulovat, ovládnout.
     To ve spojení s obrovským komplexem méněcennosti.

     Jak už jsem ti říkal mockrát: založte si svou vlastní, židovskou či židomarxistickou "alternativu". Tady jste už byli prokouknutí, takže nečekej, že ti přitaká někdo bez zahnutého frňáku nebo s IQ vyšším než 90. Takový případ na tomto webu ještě nenastal.

     • proud napsal:

      Pokracuj:-),vzdyt rikam ze co pises ma vypovidajici hodnotu, o tobe,tvejch rodicich a tvoji vychove,proste Polaci,ano,ti jsou hodne zavistivi,porad takzvane "kalkulujou"(rikaj tomu "Kombinovat"),proto je to taky jeden z nejvetsich Slovanskejch dobytku vubec.Porad to potvrzujes...........prinejmensim tem kdo Polaky zna trochu lip,je to podobny jako s velkou casti Moravaku,podobnej dobytek,nakonec,ti z nich co jsou moji kamaradi mi to potvrzujou,ta mensi cast ;-)

      • Vladislav po přestávce napsal:

       Ano, i rozeštvávání Slovanů ti jde výborně, podobně jako všem "pravým Slovanům", kde zoufalec Laubert dokonce oproti Polákům nebo Čechům vyzdvihuje Maďary.
       No ... opět takové ... "židovské", co dodat. Výsledkem je tu slovenský (Robo), tu čecháčkovský (ty) provincialismus. A Systém, jemuž marxista (obzvlášť tvého typu s nízkým IQ) tak ochotně pomáhá, nadšeně tleská.

      • proud napsal:

       To neni rozestvavani ale konstatovani ciry pravdy,ovsem s mozna velkou nepresnosti ktery jsem se dopustil a doslo mi to pozdejc,takze si musim nasypat na hlavu trochu popela a upresnit to:-))))))))))))))).V tom smyslu ze co jsem psal je pravda ,ale je jen z moji zkusenosti a tejka se lidi ktery jsem sam poznal osobne,doma i ve svete,nebo se poznat nechali,jako napriklad ty,a z tech jde o onu vetsinu a mensinu,tim padem doufam s povdekem,bude tech ktretenu podstatne min.Mozna bude dokonce vetsina Polaku i Moravanu v poradku,z cehoz bych mel jenom radost,ovsem tebe se to netejka,ty zustavas a zustanes mezi kretenama,zadnej strach:-)

     • proud napsal:

      Asi to bude tim ze tam tech zidu vzdycky bylo nejvic! Takze uz asi tusim,odkud u tebe vitr vane,ale to jsem psal uz davno,ze? ;-)

      • Vladislav po přestávce napsal:

       V částech Polska, kam jezdím, bylo židů méně než v Čechách, odkud bereš své židovské kořeny ty, na Hané, odkud je bere obyčejnílidé, a dokonce výrazně méně než v Haliči, z níž přišli Židé do obce, ze které pochází rod Roba a kde dokonce i podle místních webových stránek vytvořili "významné společenství".
       Co tam máš dál?

       • proud napsal:

        Clovece,ja ti jsem takovej mix,psohlavcu a jiznich Cechu,kdyz uz te to tak zajima:-))).Jestli v tom byli nejaky zidi,ani nevim,a vzhledem k tomu ze neberu zidy jako nepratele vsechny,ale jen ty kdo jima skutecne jsou,je mi to vlastne jedno,protoze jsem tim,cim se cejtim bejt a zalezi mi na tom jak se cejtim sam pred sebou v prvni rade.Asi proto nebudu karierista,natoz zavistivec,a protoze nejsem nenazranej,nejsem ani podnikatelem v pravym slova smyslu;-).Preber si to:-)))))))))))

       • nisaS napsal:

        No já nevím, ale mě se zdá že si nemáte co vyčítat. Muheeeee

    • Petr C napsal:

     Proude, zavist je naprosto normalni vlastnost cloveka. Dokonce to neni jen cloveci vymozenost. Vlastni ji i zvirata.

   • Petr C napsal:

    Vladislave to snad nemyslite vazne. Kdyz jsi to dokazal ty musim to dokazat i ja. Vy si potrebujete dokazovat ze jste lepsi nez ten druhy? Zivot prece neni sport. Mne osobne zajima to co dokazi ja. Neboli (narazim na vase hadky a provokace mezi vama a proudem) kdyz ty jsi ocas ja ti dokazu ze jse jeste vetsi? Kazdy clovek je jiny .

 19. jan nowak napsal:

  Tady je TO dnes.ka ssamej Tapetář kurwa ??
  .. eště , že neumim čist - jdu na NR a nebo na welikej Sewer za za Krtečkem : //

  Michala

  • .lak napsal:

   Jaký tapetář, přestávkový nalezne víc nulových řešení pro vesmír a všechny neškodně zvočkuje. Ovočkovali mi usb porty na imunitu a než jsem stihnul zareagovat dvojkový a trojkový nejde, jen starý pomalý ale přeinstalaci kompu tedy nedám, spíš nový počítač. Děkuji. :-D

   • Vladislav po přestávce napsal:

    Nějak Vám nerozumím, podobně jako Nowakovi - Krtečkovi.
    Asi byste to svinstvo měli přestat brát, nebo aspoň snížit jeho spotřebu.

   • jan nowak napsal:

    Já mam teď Compy 2.. jeden fungl Nowej a eště g to-mu ten starej - bo sse
    Mi ho powid-lo ho lak.u oprawit dle Mrožího náwodu..
    .. ten Nowej mam Qwantowej : o
    Má 6 kwaltů & je-de dobře !

    .. čemu za-se Wláďo nerozumíš ??

    Michaela Ewita

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!