Přehled zpráv – RusVesna 11.5.2018

0023ae606e6614bc1976011; Experti z generálního štábu zhodnotili vliv amerických sankcí na ruský obranný průmysl. Více než 40 společností a podniků ruského obranného průmyslu se nachází pod americkými sankcemi.

2; V materiálu listu LIFE zveřejnili dost hloupá doporučení pilota Boeingu 787, jak si počínat, aby člověk přežil letecké neštěstí: sundat vysoké podpatky, povolit kravaty a šály, najít nejbližší nouzový východ, neotvírat východy, pokud to nedovolí letuška, nenafukovat záchrannou vestu, aby se člověk nedostal „do pasti“. Zachránit život může kousek vlhké tkaniny, pokud je kouř v kabině.

3; Co můžeme očekávat od Putinova nového volebního období? Inaugurace Vladimira Putina a formální zahájení jeho čtvrtého prezidentského mandátu byla napjatě očekávaná událost.

4; Moldávie může přijít už v listopadu 2018 o svou státnost. Jedním z požadavků eurobyrokratů je zapojení zástupců zemí Západu do všech sfér státního řízení.

5; V USA přiznali, že Rusko si udrží světové prvenství ve vývozu pšenice. V této sezóně Rusko podle odhadů amerického ministerstva zemědělství může vyvézt 39,5 milionu tun.

6; O pozičních bojích a zvyšování sil. Zahájí ukrajinská armáda útok v Donbasu? Jen za uplynulý týden přišli o život dva civilní obyvatelé a šest bylo zraněno. Zahynuli i dva bojovníci ozbrojených sil Doněcké republiky a jeden byl zraněn.

7; V Den Velkého vítězství USA iniciovaly globální vojensko-politickou krizi. Ve středu 9. května oslavilo Rusko Den Vítězství ve Velké vlastenecké válce.

8; Copak Lotyšsko už připojili k Rusku? Lotyšové se naštvali na rižskou policii. Příslušník policie varoval, že připnutí trikolory v lotyšských barvách může být vyhodnoceno jako provokace.

9; Trump doufá v uzavření nové kvalitní dohody s Íránem. Podle jeho slov nemohou USA dovolit Íránu vlastnit jaderné zbraně.

10; Byly zveřejněny působivé záběry z dronu, který zachytil likvidaci kotle Islámského státu v ruinách jižního Damašku.

11; Poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Jevgenij Murajev řekl, kdo ve skutečnosti řídí Ukrajinu. Nejvyšší patra kyjevské moci se řídí pokyny přicházejícími z USA.

12; U Lvova vypálili cikánský tábor. Je to už druhý případ za poslední měsíc. Dá se už mluvit o proticikánských pogromech na Ukrajině?

13; Ruské ministerstvo financí: Přebytek rozpočtu Ruské federace bude v roce 2018 činit 0,45% HDP, což je zhruba 440,6 miliard rublů.

14; Rusy, kteří slavili v Praze Den Vítězství, napadli neonacisté se slovy „ruské svině“. Z automobilů strhávali vlajky a vykřikovali urážky.

15; Ceny ropy mohou vzrůst na 100 dolarů. Cena ropy se může vrátit ke 100 dolarů za barel už v roce 2019, předpovídají analytici z Bank of America.

16; Delegace z 12 zemí světa včetně Belgie, Švýcarska či Německa navštíví v Den Republiky Doněck. Očekávají se delegace z Itálie, Srbska, Španělska, Francie nebo Finska.

17; Zajcevo je opět ostřelováno. Pokračuje ranní ostřelování Doněcké republiky ze strany ukrajinských okupantů.

18; Vlastizrada. Kdo v bývalém SSSR rehabilituje pomocníky nacistů? V bývalých republikách SSSR je vztah k vítězství nad hitlerovským Německem mírně řečeno nejednoznačný.

19; Vyšetřovací výbor shromáždil důkazy lží Rodčenkova o „záměnách dopingových vzorků“ na Olympijských hrách v Soči. Shromážděné důkazy byly předány Světové antidopingové agentuře WADA.

20; Julija Samojlova se nedostala do finále Eurovize. Připomeňme, že loni se zpěvačka nemohla dostat do soutěže, která se konala v Kyjevě, kvůli zákazu SBU.

21; Byly zveřejněny první snímky kabiny luxusního sedanu Kortež. Nové ruské automobily se budou vyrábět pod názvem Aurus, což je kombinace slov „Aurum“ (zlato) a „Rus“.

22; Unikátní a nepředvídatelný. V USA zhodnotili ruský komplex Kinžal. Moskva má pravdu, když říká, že Kinžál nemá za hranicemi Ruska konkurenta, píše komentátor The National Interest.

23; Rusko zveřejnilo optimální věk odchodu do důchodu. Nynější doba odchodu do důchodu je platná od 30. let kdy střední délka života činila zhruba 40 let.

24; Ukrajinský ministr financi řekl, kdy Kyjev očekává novou tranši od MMF. Úvěry od MMF se už dávno změnily pro Kyjev na smrtící smyčku, ale existovat bez nich stát nemůže.

25; V Doněcké republice ukázali odpálení raket schopných likvidovat nacisty dokonce i v Kyjevě. 9. května v Doněcké republice ukázali vzory zbraní vytvořených v Doněcké republice.

26; SpaceX Elona Muska málem zničila první družici Bangladéše. Odpálení nové rakety Falcon 9 bylo zrušeno minutu před startem.

27; Poníženě k Putinovi? Pašiňjan se chystá na summit Eurasijského ekonomického svazu v Soči. Předtím bývalý lídr opozice, který získal vytouženou funkci premiéra prohlašoval, že by se chtěl setkat v Soči s Vladimirem Putinem.

28; Ostřelování v Den Republiky. Ukrajinská armáda zahájila palbu na Dokučajevsk. Přicházejí první zprávy o zraněných. První zraněnou byla žena.

29; Třetina publika odešla. Skripka přišel o diváky, když se zmínil o „soudu nad Ruskem“. Frontman populární ukrajinské kapely „Vopli Vidopljasova“ se i dříve dovoloval provokativní výroky včetně nacionalistických.

30; V Kyjevě neonacisté zmařili protiruské fórum LGBT. Pokus vyprávět Ukrajincům o útlaku nositelů odlišného názoru v Rusku skončil fiaskem. Do sálu vtrhli ozbrojenci Pravého sektoru.

31; Čerčesov zveřejnil rozšířenou soupisku ruského národního mužstva pro fotbalové mistrovství 2018. Na seznamu jsou mladí fotbalisté a hráč, který dříve o místo v národním mužstvu přišel.

32; Tajné služby odvrátily teroristické činy u příležitosti Nesmrtelného pluku v Moskvě. Bylo zadrženo několik skupin, které připravovaly výbuchy na trase pochodu.

33; Předměstí Gorlovky je pod palbou ukrajinské armády. Byl těžce zraněn civilní obyvatel. Ostřelování pokračovalo i odpoledne, kdy se záchranáři pokoušeli zraněného evakuovat.

34; Nová tajemná otrava. Ukrajinští námořníci zahynuli na lodi v Atlantickém oceánu. Na ukrajinském ministerstvu zahraničí prohlásili, že okolnosti tragédie se vyšetřují.

35; Zbraně Naděždy Savčenko bylo vydáno plukovníky z Ruska, tvrdí Lucenko. Jména a hodnosti „plukovníků“ jsou už zjištěny, dodal výhrůžně ukrajinský generální prokurátor.

36; Najemovu bratrovi ukradli u budovy soudu v Kyjevě o svůj motocykl. U soudu se měla projednávat žaloba na zabavení automobilu, který figuroval v případu zmlácení Najema staršího.

37; Nová vlna mobilizace. V ukrajinské armádě povolají 40 tisíc lidí. Se zájmem sledujeme, jak seržant za tři dny cvičení získá znalosti, které důstojník ve vojenské vysoké škole získává čtyři až pět let.

38; Krátká výměna názorů. Merkelová a Macron se s Porošenkem moc nepárali. Sám prezident Ukrajiny tvrdí, že zkoordinoval s nejvyššími představiteli Francie a Německa přípravu setkání ve formátu normandské čtyřky.

39; Velké rozčarování. Ukrajina nemá perspektivu členství v EU. Je to velké zklamání pro naše ukrajinské partnery, protože oni by takovou perspektivu chtěli mít, shrnul šéf EU.

40; Z návrhu zákona o odpovědi na americké sankce odstranili zákaz amerických léků. Návrh zákona také bude doplněn o ustanovení umožňující podporovat podniky postižené západními sankcemi.

41; Válka v Sýrii očima ruského vojáka. Jeden z účastníků ruské operace v Sýrii podrobně povyprávěl o tom, co se děje v této válkou zmítané zemi.

42; Bumerang: Protiruské sankce dopadly na záchody ve Washingtonu. Nové protiruské sankce zavedené v dubnu Spojenými státy se staly příčinou problémů s obnovou kanalizačního systému.

43; Ukrajinci zaútočili v Itálii na policistu. V Římě pracovníci policie zatkli dva občany Ukrajiny za napadení a pokus oloupit policistu.

44; Soud s Janukovičem je procesem proti Putinovi, řekl generální prokurátor Ukrajiny. Soudní proces s Janukovičem je dobrou lekcí pro všechny nynější a budoucí vládce Ukrajiny.

45; V Indické armádě našli nezvyklé využití pro tank T-90. Indičtí vojáci změnili T-90S v improvizované velitelské vozidlo.

46; Proč Izrael dokázal zlikvidovat Pancir S-1 v Sýrii? Armáda obrany Izraele zveřejnila video z raketového útoku na protivzdušný raketový dělostřelecký komplex Pancir S1 v Sýrii.

47; Na Ukrajině zahájili proces ohledně diskreditace Jaceňuka. Policie považuje za možnou verzi spiknutí skupiny osob pro realizaci plánu na odstavení Arsenije Jaceňuka.

48; Otec ubodal svého syna – účastníka ATO. Otce – vraha se nikdo nesnažil zadržet, protože přiznal svou vinu a nepokoušel se utéct.

49; Advokáti se odvrátili od Savčenkové. Důvodem tohoto rozhodnutí bylo nekorektní chování její sestry.

50; Ruské vojenské Tajfuny drtí Východní Ghútu. V nové reportáži z města Dúmá se setkáváme s obrněnými automobily Tajfun K-53949 s rušičkami.

51; V Německu se ekologové snaží zmařit výstavbu „Severního proudu 2“. Ekologické společenství Nabu vyžaduje od soudu předběžné opatření, aby se zabránilo zahájení prací.

52; OSN jako mírotvůrce v Sýrii zcela selhala. Zprostředkovatelská mise OSN pro politické urovnání konfliktu v Sýrii skončila fiaskem, myslí si belgický expert.

53; V americké škole došlo ke střelbě. Na střední škole Highland ve městě Palmdale v americkém státě Kalifornie došlo ke střelbě.

54; Petrohradští kozáci podezírají templáře z okradení svého štábu. Policie v Petrohradě provádí šetření ohledně oloupení místního štábu kozáků.

55; Jak Kudrin ovlivní novou vládu? Nominace Kudrina na funkci šéfa Účetní komory je příznačné řešení. Jde o absolutně nepolitickou funkci.

56; V Bílém domě se vysmáli nemocnému senátorovi McCainovi. Zvláštní asistentka prezidenta USA Kelly Sadler se na interní poradě dopustila žertu na McCainovu adresu.

57; Veteráni ATO vyhrožovali ruskému diplomatovi v OSN, říká Zacharova. Po OSN běhali lidé v maskáčích, křičeli, fotografovali ruské diplomaty a vyhrožovali. A šlo o přímé výhrůžky, říká Zacharova.

58; V Číně uvrhli ukrajinské krasavice do vězení a drží je v nelidských podmínkách. Ukrajinský konzul v Šanghaji Pjotr Golovenko navštívil zadržené Ukrajinky 8. května.

59; Natáčení skrytou kamerou: „Zlí ruští vojáci donutili ozbrojence jíst vojenskou kaši“. I o tom je další reportáž ze Sýrie.

60; Ukrajina je pseudostát, říká propagandista Majdanu. Jak poznamenává propagandista, země se nachází na hranici rozpadu a všichni, kdo na Ukrajině mají schopnost přemýšlet, to už chápou.

61; Pašiňjan: Vztahy Jerevanu a Moskvy se změní k lepšímu. Co se týče Eurasijského ekonomického svazu, budu pracovat ve stejném režimu, který existuje a přitom hledat nové ideje.

62; Na ukrajinském ministerstvu vnitra řekli, kdy se v Donbasu mohou objevit mírové síly. Informoval o tom poradce ministra vnitra, který stojí v čele pracovní skupiny pro vypracování plánu na vrácení Donbasu.

63; V NATO promluvili o úctyhodném měřítku obrození ruské armády. Analytik z výzkumného oddělení NATO konstatoval obrodu Ozbrojených sil Ruské federace.

64; Mohutný výbuch: Explodoval štáb proamerických sil v Sýrii. Americké síly zvláštního nasazení a instruktoři často sídli v objektech „Syrských demokratických sil“ a účastní se jejich bojových akcí.

65; Ukrajinská policie není připravena čelit radikálním uskupením, říká Amnesty International. Útoky na akce LGBT jsou potvrzením neochoty ukrajinské policie čelit skupinám radikálů.

66; EU požaduje od Ukrajiny urychlení privatizace státních podniků. Je evidentně nutné tento proces urychlit, prohlásil Mingarelli.

67; „Severní proud 2“ pomůže Německu zmocnit se evropského trhu s plynem, říká ukrajinské ministerstvo zahraničí. Realizace projektu umožní Německu kontrolovat plynový trh v Evropě.

68; Oleg Gazmanov poblahopřál Luganské republice prostřednictvím svátečního koncertu. Den Republiky v Doněcku byl zakončen grandiózním ohňostrojem.

69; První fotografie komplexu Pancir zasaženého raketou svědčí o příčině zásahu stroje. Jedna z těchto raket zasáhla protivzdušný komplex Pancir syrské protivzdušné obrany na letecké základně Mezza v provincii Damašek.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!