7. DEN ČESKÉ DELEGACE V LLR: KRASNODON A ROVEŇKY-MĚSTA MLADÉ GARDY

KODAK Digital Still CameraV pátek 11.5.2018 se naše česká delegace vypravila do měst, spojených s hrdinnou Mladou gardou. Já jsem tato města již dříve několikrát navštívil, ostatní tam jeli poprvé. V Krasnodonu jsme se nejprve poklonili památce mladogvardějců u památníku Nepokoření. Zde ve dnech 15., 16. a 31.1.1943 fašisté shodili do šachty č.4 71 lidí, z toho 49 mladogvardějců. Cestou zpět jsme obdivovali bysty členů Mladé gardy-členů štábu, zastavili jsme se i u domku, kde bydlel Oleg Koševoj.

Na náměstí Mladé gardy jsme se zastavili u památníku Mladé gardy Přísaha, u hrobů mladogvardějců a u památníku Truchlící matka. Poté jsme si prohlédli Muzeum Mladé gardy, kde jsme se dozvěděli všechno o školních letech mladogvardějců, jejich zájmech, o založení a činnosti organizace Mladá garda, o jejich hrdinných činech i o zradě, jejich věznění a popravě.

Autobusem jsme se přesunuli do Roveněk, kde jsme si chtěli prohlédnout Muzeum Mladé gardy. V Roveňkách bylo vězněno a popraveno pět mladogvardějců. Bohužel muzeum bylo zavřeno. Na náměstí jsme zavzpomínali na těchto pět mladogvardějců u památníku Sláva a u jejich hrobů.

Jaromír Vašek, předseda a členové Společnosti přátel LLR a DLR, Krasnodon, Roveňky, LLR
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!