Přehled zpráv – RusVesna 15.5.2018

dodon_putin_moldova_rossiya1; V Moldávii začala eurasijská revoluce. Nejpromyšlenějším krokem ze strany vedení Moldávie a Evropské unie by byl civilizovaný rozvod.

2; Ukrajina – cyklus národa. Existuje čtyřletý cyklus kolektivního šílenství. Informace byly získány výlučně empirickou cestou na klinickém případu – Ukrajině.

3; Ukrajina jako polygon pro novou podobu starých ultrapravicových idejí. Proč se hitlerovská Třetí říše proměnila pro ukrajinské patrioty v „menší zlo“ a k čemu to všechno povede?

4; Kocour Mostik schválil otevření Krymského mostu. Most přes Kerčskou úžinu spojující Krym a Krasnodarský kraj je nejdelší v Rusku. Jeho délka činí 19 km.

5; Došlo k úniku informací o třech milionech uživatelů Facebooku. Osobní data uživatelů Facebooku, kteří použili aplikaci s psychologickými testy, byla přístupná po dobu čtyř let.

6; Astrolog Ogryzko a další: Kdo a proč šíří proroctví o zkáze Ruska? Na Západě vznikla nová zábava – předpovídat nevyhnutelný krach Ruska.

7; Na Francii udeřilo abnormální sněžení. Úřady na jihu vyhlásili oranžový neboli druhý nejvyšší stupeň ohrožení.

8; Ostřelovací pilot ruského letectva zlikvidoval palebné prostředky ozbrojenců, kteří zaútočili na Aleppo. Podrobnosti sdělil armádní zdroj a poskytl video.

9; KLDR zahájila demontáž jaderného polygonu. Družicové snímky svědčí o tom, že KLDR už zahájila demontáž jaderného polygonu Pchungeri.

10; Porošenko vlastnoručně vyzkouší Javeliny. Ukrajinský prezident se osobně zúčastní testů amerických protitankových raketových komplexů Javelin.

11; Nové Putinovy „květnové výnosy“ budou stát Rusko 25 bilionů rublů. Ministerstvo hospodářství a Ministerstvo financí připravily pro vládu materiály k plnění „květnových výnosů“ pro rok 2018 vydaných prezidentem Putinem.

12; Ze štítu demokracie se Amerika stala světovou hrozbou, píše Le Figaro. Odstoupením od jaderné dohody s Íránem, která byla schválena OSN, se Američané ukázali jako narušitelé mezinárodního práva.

13; Tajemné zmizení malajského Boeingu. Byly zveřejněny nové závěry expertů. Pilot Boeingu si mohl nasadit kyslíkovou masku, poté dehermetizovat kabinu, aby cestující a členové posádky ztratili vědomí.

14; Triumfalismus a řeky krve. Kadyrov komentoval přesun amerického velvyslanectví do Jeruzaléma.

15; Dokumenty Státního departmentu: USA zničí bezplatné zdravotnictví na Ukrajině. Minulý podzim Nejvyšší rada schválila návrh zákona o radikální zdravotnické reformě.

16; V Kemerovu probíhá demolice Obchodního centra „Zimňaja višňa“. Připomeňme, že 25. března při strašlivém požáru v tomto obchodním a zábavním centru přišlo o život 60 lidí, z čehož většina byly děti.

17; Ruské letectvo dostane nový útočný letecký komplex. Jde o modernizovaný dálkový bombardér Tu-22M3M s nejnovější nadzvukovou raketou s plochou dráhou letu Ch-32.

18; V Kremlu kritizovali návrh zákona o protisankcích. Státoprávní vedení administrativy prezidenta kritizovalo návrh zákona o protisankcích vůči západním zemím.

19; V Kyjevě byl zadržen novinář RIA Novosti Ukrajina. V redakci probíhá domovní prohlídka. Za poslední roky na Ukrajině došlo k desítkám případů zatýkání novinářů a útoků na ně.

20; Provokace jsou zaručeny. Klimkin snažně prosí Ukrajince, aby nejezdili na fotbalové mistrovství 2018 do Ruska. Provokace jsou zaručeny, bezpečnost nemá nikdo zaručenu, obrací se na své spoluobčany ukrajinský ministr zahraničí.

21; Savčenko. Jsem ochotna si odsedět 22 let v ruském vězení. Přesně takový trest si měla odsedět podle rozhodnutí soudu v Ruské federaci, než ji omilostnil prezident Vladimir Putin.

22; Největší německý investor odchází z Ukrajiny. O jaké výstavbě může být řeč, když v 21. století ztratíme šest nebo sedm let hadrkováním o pozemky? Německá nadnárodní společnost Peter Cremer GmbH pesimisticky hodnotí investiční potenciál Ukrajiny.

23; V Kanadě se žena stala arcibiskupem. Před příchodem do církve pracovala ve Společnosti Procter & Gamble.

24; VCIOM: Většina Rusů je spokojena se svým životem, ale bojí se o svou zemi. Polovina dotázaných (45%) si myslí, že nejtěžší časy jejich zemi ještě čekají, vyplývá z výsledků průzkumu agentury VCIOM.

25; Sorosův fond vyhnali z Maďarska. V organizaci prohlásili, že přerušují práci v Maďarsku kvůli „represivnímu politicko-právní prostředí“.

26; Státní duma podpořila návrh zákona o odpovědi na americké sankce. Druhé čtení zákona o odvetných opatřeních Ruska na sankce USA a dalších zemí je plánováno na 17. květen.

27; Západ potřebuje Rusko. Dalajláma zhodnotil rizika Třetí světové války. Rusko má unikátní geografickou polohu a hraje důležitou roli mostu mezi Východem a Západem.

28; Hackeři Fancy Bears informovali o dopingových machinacích sportovních úředníků ve Švédsku. Hackerská skupina Fancy Bears zveřejnila na svých stránkách dokumenty Švédského svazu sportovních organizací.

29; Lavrov informoval o tlaku USA na účastníky jaderné dohody s Íránem. Podle slov Sergeje Lavrova jde o „plán masivního tlaku“.

30; Otevření Krymského mostu. Vladimir Putin se projel po vozovce Krymského mostu za volantem KamAZu v čele kolony stavební techniky.

31; Je z toho na zvracení! V Cannes diváci odešli z premiéry filmu Larse von Triera. Koukat se na to, jak střílejí do dětí a zabíjejí je, není ani umění, ani zábava, říkají naštvaní diváci.

32; Ukrajinská armáda chystá „rituální vraždu“ vysoce postavených amerických vojáků. Během návštěvy představitelů sil speciálních operací amerických ozbrojených sil a asistenta vojenského atašé USA se v Donbasu chystá provokace.

33; Bývalý důstojník CIA slíbil „ruskou diverzi na Balkáně“. Ruská federace se uchýlí ke zbraním informační války a dalším prostředkům, aby ovlivnilo blížící se volby v Černé Hoře a Bosně.

34; Jak Si Porošenko „vystřelil“ z Putina. Ukrajinci se vysmáli svému prezidentovi, který otevřel svou „zdravotnickou záchrannou stanici“. Myslící Ukrajinci srovnali tuto „událost roku“ v Boděnkách s otevřením Krymského mostu.

35; Další země zařadila do své výzbroje smrtící ruské Solncepjoky. Alžírsko rozšířilo rostoucí řady států, které zařadily do výzbroje těžké plamenometné systémy TOS-1A.

36; Evropa spěšně vytváří vlastní armádu. Za prohrávající byly označeny Polsko a Ukrajina. Během desetiletí zůstávala koncepce evropské armády na papíře – díky fungujícímu NATO a nepochybné americké hegemonii.

37; Šéf RIA Novosti Ukrajina dostával úkoly o podvratných akcích na Krymu a podpoře Donbasu, tvrdí SBU. Podle Slov Kononěnka vystoupí v daném případu dvacet lidí jako svědci.

38; Turecko navrhlo izraelskému velvyslanci, aby opustil zemi. Předtím zástupce tureckého ministerstva zahraničí informoval o předvolání izraelského velvyslance na turecké ministerstvo.

39; Porošenko drsně komentoval otevření Krymského mostu. Most budou potřebovat okupanti, kaž budou spěšně opouštět náš Krym, uzavřel ukrajinský prezident.

40; Saúdská Arábie se staví proti otevření velvyslanectví USA v Jeruzalémě. Saúdská Arábie je jedním z hlavních spojenců USA v Blízkovýchodním regionu.

41; V Moskvě byl zatčen Navalnyj. Ten považuje sdělená obvinění za směšná.

42; Volker vyjmenoval podmínky své návštěvy v republikách Donbasu. Zvláštní představitel USA pro Ukrajinu Kurt Volker zveřejnil své podmínky pro svou návštěvu Doněcké a Luganské republiky.

43; Proč uhynuli bojoví delfíni ukrajinského vojenského námořnictva na Krymu? Jsou známy podrobnosti. Poslanec Státní dumy Dmitrij Belik odmítl prohlášení stálého představitele prezidenta Ukrajiny na Krymu Borise Babina, že uhynuli proti, že se odmítali podvolit ruskému velení.

44; V Čečně kritizovali francouzského ministra zahraničí. Předseda čečenského parlamentu odpověděl francouzskému ministrovi zahraničí francouzským příslovím „A beau mentir qui vient de loin“ o tom, že se snadno lže tomu, kdo byl daleko. Francouzský ministr se vyjádřil, že nehodlá dostávat lekce od diktátora, který dobře ví o tisících Čečenců bojujících na straně Islámského státu. Kadyrov připomněl roli evropských tajných služeb na verbování občanů kavkazských zemí do řad Islámského státu.

45; Výstavba Krymského mostu je porušením suverenity Ukrajiny, říká Evropská unie. Prezident Ruské federace Vladimir Putin v úterý otevřel automobilovou část mostu přes Kerčskou úžinu.

46; Byl zveřejněn termín spuštění „Severního proudu – 2“. Obchodní ředitel Nord Stream 2 AG Reinhard Ontyd počítá se získáním zbylých povolení v nejbližších měsících.

47; Odráží to naše právo. Stálá představitelka USA v OSN komentovala přesun velvyslanectví do Jeruzaléma. Prohlásila, že umístění velvyslanectví do Jeruzaléma činí dosažení dohody mezi Izraelem a Palestinou reálnější.

48; Byly zveřejněny podrobnosti z domovní prohlídky a zatýkání v redakci RIA Novosti Ukrajina. Kancelář RIA NOVOSTI Ukrajina byla ze strany ukrajinských tajných služeb obrácena vzhůru nohama. Prohledána byla ještě další čtyři místa.

49; SBU obviňuje šéfredaktora RIA Novosti Ukrajina z vlastizrady. Pracovníci SBU v úterý vtrhli do kanceláře v Kyjevě, kde pracují korespondenti RIA Novosti.

50; V USA oznámili připravenost k zavedení nových sankcí proti Rusku. Informovala o tom náměstkyně ministra financí Sigal Mandelker.

51; Putin podepsal výnos o struktuře nové vlády. Informuje o tom tisková služba Kremlu.

52; Ukrajina nemá co hovořit o porušování práv. V Radě federace odpověděli na Porošenkovo prohlášení o Krymském mostě. Senátorka za Republiku Krym komentovala prohlášení Petra Porošenka o rozporu otevření Krymského mostu s mezinárodním právem.

53; Nové zbraně násobně zvyšují možnosti Ruska, říká Putin. Nové zbraně Ruské federace několikanásobně zvyšují možnosti Ruska a na desetiletí zajišťují zachování strategické rovnováhy ve světě.

54; Miliardář Mordašov požádal o 7,5 miliardy rublů státní pomoci. Podnikatel požádal o poskytnutí preferencí na vnitřním trhu a o podporu společnosti v zahraničí.

55; Velké vítězství. Ruská armáda vstoupila do Rastanského kotle, ozbrojenci třesou samopaly a vyvěšují syrské vlajky.

56; Izraelský premiér tvrdě odpověděl na Erdoganova prohlášení. Prohlásil, že Erdogan je poslední, kdo může kázat o vojenské etice.

57; KLDR zrušila rozhovory s Jižní Koreou. Společná cvičení USA a Jižní Koreje jsou provokací a „nácvikem invaze na Sever“.

58; Peklo Damašského kotle. Ruské letectvo, tanky a specnaz syrské armády likvidují Islámský stát v ruinách Jarmuku.

59; Putin vytvořil funkci prvního vicepremiéra – ministra financí Ruska. Vyplývá to z výnosu zveřejněného tiskovou službou Kremlu.

60; Izrael vyhostil Tureckého konzula z Jeruzaléma. Tureckému diplomatovi bylo navrženo, aby se vrátil do Turecka.

61; Čtyři zranění. V Zakarpatsku havarovala vojenská kolona. Velení vojenské jednotky A1556 v Mukačevě nařídilo služební vyšetřování, na jehož základě budou přijata opatření.

62; Krymský most naruby. Jak se staví na Ukrajině. Novinář Alexandr Medinskij informoval o kyjevském mostě, který má spojit obytný komplex Troješčina s Pravým břehem.

63; Státní department komentoval domovní prohlídky a zatýkání v RIA Novosti Ukrajina. Ve Washingtonu chápou znepokojení Ukrajiny z aktivní propagandy.

64; Ozbrojenec „Azova“ řekl, proč odmítl stisknout ruku Porošenkovi. Nelíbil se mu jeho chvástavý projev, který jen urážel čest zraněných vojáků.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna 15.5.2018

  1. Paw napsal:

    Na prikaz shora Austr. vlady zacali hlasite a nepratelsky pistet na Cinu i kdyz A. na Cine nejen zavisi ale doslova visi.
    Cinan suse oznamil ze si bude kupovat maso za moc hodne miliard odjinud...A to je jen zacatek...
    Prictete si k tomu snizujici mzdy a miliardy na uprchliky a je to jasny..Maji obrovsky touhy se potopit a my bohuzel s nima..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!