Přehled zpráv – RusVesna 16.5.2018

Waste Fuels Energy Production In Incinerator Plant1; Čína ubírá Evropské unii energetické zdroje. Uhlí v Severozápadní Evropě s dodáním v příštím roce zdražilo na rekordních 90,65 dolarů za tunu.

2; Volker oznámil svou připravenost k dialogu s Putinem. V komentáři o situaci na Ukrajině Volker znovu potvrdil, že podle jeho názoru válka v Donbasu není občanská.

3; Ukrajiny se zmocnili idioti. Je s námi konec, píše ukrajinský novinář. Ukrajinský novinář Alexandr Dubinskij ve svém komentáři situace v zemi dospěl k tristním závěrům.

4; Krymský most a „Severní proud – 2“ změní Ukrajinu v civilizační poušť. Existuje známé moudro, že konzervativci obvykle budují zdi a liberálové staví mosty. Situace na Ukrajině ukazuje opak.

5; Krymský most se stal pro Putina symbolem vítězství, píše Daily Telegraph. Vladimir Putin otevřel most, který se stal jediným silničním spojením spojujícím Krasnodarský kraj s Krymem.

6; Ukrajinci budou krmit Evropany jídly z dob hladomoru. Studenti z Ukrajinské akademie managementu otevřou v Bruselu restauraci v podobě dodávkového vozu, ve kterém bude možné ochutnat jídla z doby hladomoru.

7; Diplomatické profackování. Zacharovová probrala evropské úřady k vědomí. Evropští politici ve svém pokusu zadusit Rusko sankcemi přišli o rozum a řežou si pod sebou větev, na které sedí.

8; Přežít se sto dolary. Jak USA likvidují bezplatné zdravotnictví na Ukrajině. Na stránkách státních nákupů USA byl představen program Státního departmentu USA ohledně pomoci Ukrajině v oblasti zdravotnické reformy.

9; Masakr v Afghánistánu. Tálibové mohutně udeřili proti koalici USA a zmocnili se hlavního města provincie Farah. Hnutí Tálibán vede úspěšný útok na vládní síly v Afghánistánu.

10; Alternativa pro Donbas. Co přijde místo „normandského formátu“? Tiskový mluvčí prezidenta Ruska Dmitrij Peskov řekl, že Moskva si vzala oddychový čas v rusko-amerických rozhovorech.

11; Krymský most byl otevřen pro automobilový provoz. Automobily začaly jezdit po Krymském mostu v obou směrech.

12; Šéf RIA Novosti bude převezen do Chersonu. Doté doby se nacházel v Kyjevě. V Chersonu bude rozhodnuto o jeho vazbě.

13; Blíží se masakr v Asii. 5.000 ozbrojenců Islámského státu je už v Uzbekistánu. V květnu se v důsledku úniku na internetu objevila kopie oficiálního dopisu uzbeckého ministerstva zahraničí adresovaného velvyslanectví Spojených států.

14; Na Ukrajině prozradili, jak bojovat s Krymským mostem. V Kyjevě odhalili, že vybudování mostu na Krym má přímý negativní efekt na ekonomiku Ukrajiny.

15; Bez Giviho. Čím dnes žije batalion Somali? Čím se zabývá samostatný útočný batalion Somali patřící pod Ozbrojené síly Doněcké lidové republiky?

16; V USA označili Clintonovou za ostudu země. Bývalá viceguvernérka státu New York prohlásila, že její chování je ostudné, a to nejen pro samotnou Clintonovou, ale i pro celou zemi. Poukazuje především na to, že Clintonová stále ještě objíždí různé země a snaží se hodit vinu za svou prohru na všechny okolo.

17; Marija Zacharova se jako jedna z prvních projela po Krymském mostě a komentovala prohlášení Ukrajiny ohledně jeho otevření.

18; V USA byla vyhlášena červená úroveň výstrahy kvůli erupci sopky na Havaji. Podle informací geologické služby USA oblaka vulkanického popela stoupají do vzduchu do výše 3.700 metrů.

19; Ve Státním departmentu odsoudili otevření Krymského mostu. Most je prý jen pokusem Ruska zafixovat nezákonné obsazení a okupaci Krymu a navíc překáží volnému pohybu lodí. Rusko následně odpovědělo, že nehodlá kohokoli žádat o povolení na výstavbu dopravní infrastruktury na svém území.

20; Grandiózní projekt. Ruské železnice slibují Sachalinu nový most a nový přístav. Vladimir Putin se zmínil o důležitosti výstavby spojení na Sachalin v rámci modernizace dopravní infrastruktury Dálného Východu.

21; Severní Korea zformulovala podmínku pro setkání Kim Čong-una a Donalda Trumpa. Předtím v Pchjongjangu pohrozili, že odmítnou setkání prezidentů KLDR a USA plánované na 12. červen v Singapuru. Podmínkou setkání je, že americká administrativa přestane s požadavky na jednostrannou denuklearizaci Korejského poloostrova.

22; Maradona stanul v čele fotbalového klubu v Bělorusku. Připomeňme, že se dříve legendární argentinský fotbalista označoval za Putinova fanouška.

23; StalinLocker. Nový virus napadá počítače. Virus zobrazí na monitoru fotografii sovětského vůdce Josifa Stalina, hraje hymnu SSSR a začíná odstraňovat soubory.

24; V Republice Komi v Rusku se utopilo obojživelné vozidlo. Dva z členů posádky pásového transportéru se podařilo zachránit. Ostatní zahynuli.

25; Merkelová: Německo a Francie se pokoušejí oživit Minské dohody. Německá kancléřka hovořila o Donbasu během svého vystoupení v bundestagu.

26; Bili mě tak, jak to dokáží pouze nacisté, řekl britský „aktivista“ o svém zbití policií na Eurovizi. Připomeňme, že během finále Eurovize muž vyskočil na pódium a vytrhl britské soutěžící mikrofon z ruky.

27; Zakopali válečnou sekeru. Evropa se rozhodla dohodnout s Gazpromem. Eurokomise a Gazprom jsou připraveny urovnat antimonopolní řízení, které se táhne už od roku 2012.

28; Americkým plavcům sebrali zlato z juniorského mistrovství světa 2017 v Indianopolis a dali je ruskému týmu. Výsledky Američanů ve štafetách byly anulovány poté, co se potvrdily zprávy o použití dopingu jedním z atletů Matthew Willenbring).

29; Štáb OOS (dříve ATO) informoval o ztrátách za posledních 24 hodin. Kyjev tvrdí, že napjatá situace vznikla jak v doněckém, tak i luganském směru.

30; Americká rozvědka zveřejnila termín dokončení ruské nadzvukové zbraně Avangard. Američané přiznávají, že v současné chvíli USA nemají možnost čelit nejnovější ruské raketě.

31; V Kramatorsku protestuje ukrajinská armáda proti hřbitovu domácích zvířat. Místním obyvatelům dali 15 dní na likvidaci hrobů.

32; U vojenské jednotky v Kyjevě nalezli tělo vojáka základní služby. Jeho identita byla už zjištěna. Jde o dvacetiletého ukrajinského vojáka z Chmelnické oblasti.

33; „Pokoušeli jsme se prorazit do Gorlovky, ale separatisté nás odřízli a udělali nám peklo“. Na internetu se objevilo video z výzvy Petru Porošenkovi údajně natočené ukrajinskými okupanty: „Pane (doslova: soudruhu) prezidente, zítra už nebudete mít jak bojovat. Nezůstanou vám žádní lidé“.

34; Volker informoval, v jaké zemi chtějí žít Rusové z Donbasu. Připomeňme, že zvláštní představitel Státního departmentu pro otázky Ukrajiny pobýval v okupovaných částech Donbasu. Přiznal, že se tam lidé spolu baví výhradně rusky a že jsou to etničtí Rusové. Údajně prý ale chtějí žít v jednotné Ukrajině.

35; V Jerevanu vtrhli demonstranti do budovy radnice. Shromáždění demonstranti vykřikují hesla podobná těm, která zněla během protestů proti bývalému prezidentovi Serži Sargsjanovi.

36; Jsem připraven zemřít. Ukrajinský režisér Sencov vyhlásil hladovku. Sencov byl odsouzen ruským soudem k dvaceti letům ve věznici s přísným režimem za vytvoření teroristického uskupení na Krymu.

37; Už 900 dní bez ruského plynu. Co vlastně Ukrajina oslavuje? Není z čeho se radovat. Za reverzní plyn platí Ukrajina nesrovnatelně více a vše jde z kapes spotřebitelů. To je dost pochybné vítězství.

38; FSB zadržela teroristy, kteří připravovali výbuchy před mistrovstvím světa ve fotbale. Pracovníci FSB Ruské federace provedli masová zatýkání teroristů v Moskvě a Petrohradě.

39; Ukrajinská armáda chystá tankový průlom. Varujeme: Jakýkoli pokus ukrajinské armády probít se na jednom místě skončí pro nepřítele ztrátou území na jiných místech.

40; Putin: Lodě s Kalibry budou mít trvalou bojovou službu ve Středozemním moři. Zvyšování bojového potenciálu ruské flotily bude zcela jistě pokračovat, zdůraznil prezident.

41; Německé ministerstvo zahraničí žádá Rusko, aby obnovilo minský proces. Berlín se obrátil na Moskvu se žádostí, aby se vrátilo k jednacímu stolu ohledně pokračování minského procesu.

42; Nový premiér Arménie začal svou vládu značně podivnými kádrovými rozhodnutími. Jeho volba je neobvyklá, nepochopitelná a tudíž také nepředvídatelná.

43; S takovými přáteli nepotřebujeme nepřátele. Trumpova poslední rozhodnutí zbavila Evropskou unii veškerých iluzí. Díky němu (Trumpovi) jsme se zbavili všech iluzí, prohlásil Donald Tusk.

44; Na Ukrajině už zveřejnily ztráty v důsledku existence Krymského mostu. Všechno pečlivě sčítáme. Veškeré účty budou předloženy Rusku, prohlásil ukrajinský ministr infrastruktury.

45; Gesto bezmoci, nervy na pochodu. V Radě federace se vysmáli počínání stálé zástupkyně USA v OSN. Puškov se vysmál chování stálé zástupkyně USA při OSN Nikki Haley, která opustila jednací sál, když vystupoval zástupce Palestiny Rijád Mansúr.

46; Mezinárodní federace novinářů vyzvala Ukrajinu, aby propustila šéfredaktora „RIA Novosti Ukrajina“. Mezinárodní federace novinářů podporuje Svaz novinářů Ruské federace.

47; Průzkum: Rusové očekávají začátek Třetí světové války. Více než polovina dotázaných Rusů se obává, že situace v Sýrii může přerůst ve Třetí světovou válku, vyplývá z průzkumu Levada centra.

48; Neodpustitelná urážka národa. V USA vyzývají Ukrajinu, aby rozbombardovala Krymský most. Autor článku nejen navrhuje kyjevské moci radikální scénář, ale rozebírá také, jak to provést.

49; Přebytek ruského rozpočtu v roce 2018 pravděpodobně přesáhne 0,5% HDP.

50; Estonský region umístil na svou vlajku a znak vyobrazení konopí. Na zasedání místní rady devět členů hlasovalo pro a osm proti.

51; V Sýrii byla zadržena francouzská jednotka zvláštního nasazení. Příslušníci syrské armády zadrželi Francouze v provincii Hasaka.

52; Záhadný nález. U Dněpropetrovska vykopali desítky pytlů s věcmi padlých ozbrojenců. Vykopali jsme uniformy, boty, opasky, pouzdra, tašky z márnice i se štítky…

53; Evropě dochází vlastní ropa. Těžba v Norsku se propadla o 11%. V dubnu se těžba ropy v Norsku propadla na hodnotu 1,868 milionu barelů za den.

54; V Moskvě byl nalezen zastřelený vysoce postavený člen strany Jednotné Rusko. V nájemním bytě v Ulici Bolšaja Nikitskaja byl nalezen mrtvý Jurij Kotler se střelnou ranou v hlavě.

55; Ukrajina maří Minské dohody. V Minsku skončilo zasedání pracovní skupiny pro otázky bezpečnosti na rozhovorech Kontaktní skupiny.

56; V Radě federace zareagovali na výzvu Američanů rozbombardovat Krymský most. Člen Rady federace Igor Morozov komentoval článek amerického listu Washington Examiner. Jde o výrok teroristické povahy, což je zakázáno i rezolucí Rady bezpečnosti OSN. Proti autorovi by mělo být v Rusku zahájeno trestní řízení. „Znovu se přesvědčujeme, že USA vymýšlejí pravidla a mezinárodní právo pouze pro jiné země, aby zasévaly chaos, který pak podle jejich názoru mohou řídit a páchat tak morální, politické a materiální škody, což vidíme už celých 25 let“.

57; Proč se Putin za volantem KamAZu během otevírání Krymského mostu nepřipoutal? 15. května se Putin účastnil otevření Krymského mostu a za 16 minut projel za volantem náklaďáku 19 kilometrů.

58; V Záporoží muž hodil výbušninu do davu účastníků akce LGBT. U zadrženého našli pistoli, elektrický paralyzér a nůž.

59; Ukrajinská armáda ostřelovala hlídku OBSE. Hlídka prováděla monitoring situace ohledně přístupu personálu k Doněcké filtrační stanici.

60; Ostřelovač Luganské republiky zlikvidoval ukrajinského okupanta. 15. května večer nedaleko obce Krymskoje v Luganské republice ostřelovač zlikvidoval vojáka ukrajinské armády.

61; V Udmurtsku v důsledku požáru vybuchuje munice. Byl zaveden režim mimořádné situace. Nedaleko obce Pugačovo kvůli vzplanutí suché trávy detonuje munice na území bývalého vojenského skladu.

63; V důsledku palby ukrajinské armády byla zabita civilní obyvatelka na předměstí Gorlovky. Vojáci ukrajinské armády za uplynulých 24 hodin vystřelili na frontové území Doněcké republiky přes 300 kusů nejrůznější munice.

64; Ruská armáda zlikvidovala Rastanský kotel. Stovky ozbrojenců přísahají věrnost Asadovi a vyvěšují vlajky Sýrie.

65; Byly zveřejněny podrobnosti ze zadržení šedesáti členů francouzského specnazu v Sýrii. Zástupci syrských tajných služeb provedli výslech velitele skupiny francouzských vojáků. Jeho podřízení byli vyfotografováni.

66; Ukrajinská armáda vystřelila salvu z Gradu do oblasti Doněcké filtrační stanice. Ukrajinská armáda dnes večer zahájila palbu na okolí Doněcké filtrační stanice.

67; Rusko musí přestat podlézat Západu, říká Margarita Simoňjan, šéfredaktorka RT. Západ to nikdy neocení.

68; V americké škole (město Dixon ve státě Illinois) se střílelo na policistu. Útočníkem byl devatenáctiletý bývalý žák školy, který byl při incidentu zraněn.

69; Porošenko a Volker projednali vyslání mírové mise na Donbas. Projednali také pokrok a podporu Ukrajiny na cestě reforem včetně sféry boje s korupcí.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
22 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 16.5.2018

 1. Paw napsal:

  Davejte pozor Ukrajina je vzorova teroristicka laborator pro diktaturu, ozebraceni , zprivatizovani zdravotnictvi za ucelem se zbavit tech prebytecnych a udelat misto pro afroaraby atd., ktera se rozsiri do celyho sveta.
  Napr v nemecku se valka v Afganistanu jmenuje Humanitarni /fasisticka/pomoc , kdy zavrazdi treba za den 70civilnich afgancu a rakve s wehrmachtem se vozi tajne…Do humanistickych hrbitovu pro statni germansky teroristy..Pod vedenim Merkele,Mengele..A svine pak jeci o Krymu..vsechny. A jeste jeci dal o Minskych dohodach.Rusko nema co obnovovat.A vubec uz ne s Hitlerovci. A s Hitlerosenko!! Tohle jsou zlociny zapadu na Ukrajincich …..
  S Trumpem uz svet nepotrebuje dalsi nepratele a zlocince…

 2. proud napsal:

  „3; Ukrajiny se zmocnili idioti. Je s námi konec, píše ukrajinský novinář. Ukrajinský novinář Alexandr Dubinskij ve svém komentáři situace v zemi dospěl k tristním závěrům.“…………at se deje cokoliv,tohle oznameni je pekna a klasicka ukazka pristupu ovcanu.Protoze se deje jen to co lidi trpej,nebo co podporujou,cemu nebranej! Srejne tak je to i vsude jinde ve svete.Krasna ukazka toho co si muze kdokoliv kdo „na to ma“ dovolit a jak mu v tom vetsina nezabrani,protoze ovcani.

  • proud napsal:

   Kdo je delnik,jsme to my,kdo je policie,zase jsme to my,kdo je armada,a zase my………….sami proti sobe.

   • Paul Durham napsal:

    ANO , jste to zase jen vy, hlupáci, závistivci a lempli, kteří uvěří kde jaké svini kdejakou pohádku o rovném kradení pro všechny , tak se žerete a serete až do vyhlazení, dobře vám tak , každému podle jeho schopností a potřeb

 3. Florián napsal:

  Ovcanstvo je prejav idiocie a tá je prejavom zloby – nenávisti, sebectva, nadradenosti, arogancie, povrchnosti, ….
  - to je tiež aj dôvod genocídy bielej rasy. Kým sa budeme povyšovat, bude naša genocída pokračovať bez ohľadu na informovanost a znalosti.

  • proud napsal:

   Prijde na to jak to kdo s ovcanstvim mysli,pro me je to diagnoza rikajici ze je potreba s tim neco udelat.Tedy zadny nejaky nadrazovani se,ale vystizny zachyceni situace.

 4. Paw napsal:

  Kdyz Putin znicil a zbytek teroristu vyhnal ze Syrii , ted se vrhnou na Evropu. Placeni stedre z USA. je jasny proc.
  Kolik deti jeste bude platit svymi zivoty aby , se uzakonil zakaz drzeni zbrani v USA /na sebeobranu proti vsudypritomnemu zlocinu fanatickych teroristu. A zahnat sileny strach zlocinnych parasitu, ze se populace bude branit , spise bude dohnana k sebeobrane temi silenymi zlociny…

  • Voda napsal:

   Opravdu nechápete, že ty teroristické útoky organizují v USA vládní složky právě za účelem odzbrojení lidí? Vždyt jsou téměř na denním pořádku. Opravdu si myslíte, že je v USA tolik fanatických teroristů? Přemýšlel jste nad tím, proč zrovna školy jsou terčem těchto zinscenovaných teraktů?

   • Florián napsal:

    Nie nie, nechápe to. USAci sú určený na vyhladenie (regulácia). Preto ich treba najprv odzbrojiť. Ale to nejde tak jednoducho. Oni sa tak lahko zbraní nevzdajú. Preto treba vytvoriť patrične infopole. Nu, a na to slúžia „teroristické“ útoky. Ale všemožnych fanatikov je tam kolem štvrť miliardy

    • proud napsal:

     Co blbnes:-))))))))))))))))))))))))))))))))

     • Florián napsal:

      Neblbnem. Aj my sme určený na vyhladenie. Akorát nemáme zbrane. A sme dosť blbý na to aby sme sa porád podriaďovali psychopatom z východu aj západu. Tam kde majú na vrch sociopati tam idú aj čechoslováci. To je proste taká diagnóza.
      Milujeme cenzorov-inkvizítorov, bo inak by sme nemali na čo pičovať. Trebarz konečne dostaneme rozum a budeme si budovať vlastnú koncepciu orientovanú na obe strany. Inak budeme porád podriadený dementorom. Založíme stredoEUrópsku úniu a ovládneme Galaxiu :D

  • niSas napsal:

   A co tak zákaz držení velkých peněz? Zákaz tištění a datlování neviditelných peněz. Zákaz „zaměstnávání“ bláznů ve veřejných „službách“. Zákaz rozhodování politických či sektářských mafií. Zákaz vyvážení hodnot. Zákaz renty a výpalných….Odborně identifikovat a popsat veřejně nepřátelské jevy, skupiny a činnosti. Veřejně informovat elektronicky či tiskem a učit to potomky a blboně, co opakují mantru háre kršna háré hárájí vlády tajtrdlíků…Zákaz svévolné manipulace soukromníků s půdou vo rozloze větší než je výměra na jednoho podílníka, zákaz svévolného vyplácení peněz ze společného rozpočtu obyvatelstva soukromým osobám větším podílem než přináleží podílovým statusem podílníkovi za účelem pobízení jeho soukromých podnikavčích činností bez předem schváleného obecního plánu podílníků, zákaz hanobení podílníků a jejich kultu-ra. Zákaz propagace re-klamy a učení blboňských studií. ATD

   • proud napsal:

    A co zakaz….a zakaz………..a zakaz……..a zakaz……..?????

    • Florián napsal:

     Oni by porád len prikazovali a zakazovali. To je tak keď nevedia riešiť rozumom. Zákaz a príkaz to istí.

     • proud napsal:

      Jo no,je to jednodussi nez vysvetlovat……….a co taky s ovcanama,na nic jinyho neslysej,nez na cukr a bic,vejplatu,pod most,nebo do vezeni.

     • niSas napsal:

      Vono je to těžký, gdyž to šmejdům nebude na očích v psané podobě a oznamované v médiích, tak voni tomu nigdy nebudou rozumět, páč voni maj to svý desatero , ne-pokradeš,-ne-zabiješ.., co není zakázáno je dovoleno a ták! Ale můžete je přemlouvat ještě 2000 let, ale já na tu diagnózu prdím. Asi bych na to neměl čas.

   • proud napsal:

    Jednodussi nez vychova k mysleni,poovcanstovani,neprobiha nahodou neustale?…………..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!