Přehled zpráv – RusVesna 18.5.2018

mamayk_01; V Doněcké republice byl smrtelně zraněn velitel batalionu Pjatnaška. V Doněcké republice v okolí avdějevské průmyslové zóny byl smrtelně zraněn velitel batalionu Pjatnaška Oleg Mamijev.

2; Americký novinář, který vyzval k likvidaci Krymského mostu, se odmítl omluvit za svůj článek. Americký novinář Tom Rogan prohlásil, že nelituje svého článku, ve kterém vyzval k bombardování Krymského mostu.

3; Sankce nejsou na překážku. Jak budovat obchodní vztahy se Západem? Je třeba zvyšovat roli středního byznysu v obchodní sféře se zahraničními partnery.

4; Baltská flotila dostane plavidlo s „Kalibry“ a komplexy S-400. Bez nové techniky nezůstala ani pobřežní vojska Baltské flotily.

5; Zahraniční vojska musí opustit Sýrii, řekl Putin. Putin se setkal s prezidentem Sýrie Bašárem Asadem.

6; Na Ukrajině byl vytvořen tank-vyšívanka. Vyšívankové šílení na Ukrajině dosáhlo až groteskních podob.

7; Porošenko neprošel zkouškou z demokracie. Proč EU trvají na změně složení Ústřední volební komise na Ukrajině? Výbor pro zahraniční záležitosti Evropského parlamentu poskytne Ukrajině makrofinanční pomoc.

8; V Nejvyšší radě se rozčilují kvůli rozebírání „Ukrajinců na orgány“. Ve čtvrtek Nejvyšší rada ve druhém čtení schválila zákon o transplantaci orgánů a dalších anatomických materiálů.

9; Jedovatá zpráva: Jak německá rozvědka mohla získat vzorec Novičku? Německá rozvědka mohla získat vzorec otravné látky A-234 v první polovině 90. let.

10; Tachar Prilepin? Zoja Kosmoděmjanskaja je pro ruského člověka jednou z klíčových postav 20. století. Důstojník armády Doněcké republiky a známý spisovatel nadšeně podpořil iniciativu na natáčení filmu o Zoje Kosmoděmjanské.

11; Vyšívanka jako symbol národní tragédie. Jak vesnické buranství začalo na Ukrajině převládat nad městskou kulturou. Kam to povede?

12; Sýrie: Jak ruská armáda vyhnala poslední ozbrojence a zlikvidovala Ratanský kotel. Byla vydána reportáž z poslední fáze této válečné epizody.

13; Noční můra Afghánistánu. Ozbrojenci útočí, armáda prchá, policisté se uvolňují ze služby. Kábul a Washington nedokázaly vypracovat systém pro udržení teritorií vybojovaných od teroristů.

14; Ukrajina v boji proti Rusku bodla nůž Evropě do zad.Západní struktury včetně těch, co mají na starosti „právní arbitráže“, se nacházejí v šoku a zmatku.

15; Srbský prezident řekl, proč nikdy nezavede sankce proti Rusku. Prezident země také informoval o svém osobním vztahu k ruskému kolegovi Vladimiru Putinovi.

16; Americká rozvědka panikaří kvůli nadzvukovým zbraním Ruska, hlásí americká televize. Nejnovější nadzvukové zbraně Ruska jsou schopny snadno obejít americký systém protivzdušné obrany. Do bojové pohotovosti budou uvedeny v roce 2020.

17; Peklo v Damašku. Ruské letectvo, tanky a specnaz syrské armády vedou prudké boje s Islámským státem. Likvidace teroristů Islámského státu v okolí Jarmuku na jihu provincie Damašek se dostává do finální fáze.

18; Moře krve a řady zabitých delfínů. Jak se policisté Ruské federace zmocnili ukrajinských barbarů. Člun „JaMK-0041“ byl zadržen už 4. května a včera se na internet dostaly snímky pořízené na plavidle.

19; Nejkrásnější ostřelování. Dívka z Gorlovky ukázala své poznámky psané ve sklepě. Gorlovka a její těžce zkoušená předměstí v posledních dnech nemizí ze stránek vojenských zpráv.

20; Ruská centrální banka dnes (čtvrtek 18.5.2018) zrušila licenci orenburské bance Akcent.

21; Tomuhle se už ani nechce věřit. Na Ukrajině z písku obsahujícího ostatky sovětských vojáků staví domy. Zneuctění hrobů získalo masový charakter, bijí na poplach historici západoukrajinské Volyňské oblasti.

22; „Sovětští partyzáni nutili Němce, aby vypalovali vesnice. Ukrajinská média hájí fašisty ještě po 70 letech. Televizní stanice „1+1“ se rozhodla obelhat Ukrajince, kteří svého času chrabře bojovali proti hitlerovskému fašismu.

23; Ministerstvo financí a ministerstvo práce se v Rusku pohádaly ohledně věku odchodu do důchodu pro ženy. Vláda připravila dvě varianty důchodové reformy. Jedna pochází od ministerstva financí, druhá od ministerstva práce.

24; Volker zasadil drtivou ránu ukrajinské propagandě ohledně Donbasu. Zrada se objevila ze směru, ze které ji neočekávali. Kurt Volker nevědomky rozcupoval mýtus o „ukrajinském Donbasu“.

25; Co nejdřív se domluvit s Ruskem. Proč jede Merkelová do Soči? Oba státníci mají široké spektrum témat pro projednání: od „Severního proudu – 2“ až po situaci v Sýrii.

26; Nadzvukové nosiče raket Tu-160 ochrání hranici Ruska v Arktidě. Strategické bombardéry nesoucí rakety (Tu-16) jsou schopny nést na palubě rakety s plochou dráhou letu s jadernými hlavicemi.

27; Spletl se... V USA vojenská helikoptéra shodila munici na budovu školy. Vojenská helikoptéra náhodně shodil kontejner s municí na střechu základní školy.

28; V Německu zpražili USA kvůli hrozbám ohledně „Severního proudu – 2“. Pokud USA staví nade vše své ekonomické zájmy, pak by měly být připraveny na to, že stejně budou postupovat i Evropané.

29; Ukrajinská armáda ostřelovala podnik v Gorlovce. Jsou zranění. Identita zraněných a charakter jejich poranění byly už zjištěny.

30; Ničivé tornádo se přehnalo přes Německo. Orkán strhával střechy z domů, vytrhával stromy i s kořeny ze země, poškozeny byly stovky automobilů. Jsou hlášeni i zranění.

31; Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní stíhání novinářů z USA, kteří vyzvali k rozbombardování Kerčského mostu. Trestní stíhání bylo zahájeno proti autorovi provokačního materiálu a redaktoru vydání, ve kterém se článek objevil.

32; Všechny pověsíme! Neonacista Korčinskij srší nenávistí, když sleduje otevření Krymského mostu. „A tenhle chlápek (ukazuje propiskou na Putina za volantem KamAZu) a každý, kdo sedí v těchhle autech, by měli na tom mostě viset.

33; Skripala propustili z nemocnice. Informují o tom britské informační agentury s odvoláním na místní vedení zdravotnictví.

34; Čína zdánlivě ustoupila v obchodní válce s USA o 200 miliard dolarů. Čína navrhla Washingtonu snížení obchodního deficitu o 200 miliard dolarů pomocí zrušení cel na řadu amerických výrobků.

35; Byly zveřejněny poslední záběry s Mamajem. Velitel Pjatnašky na pozicích v Avdějevské průmyslové zóně. 11. května si nikdo ani nedokázal představit, že se toto video stane posledním natáčením tohoto legendárního bojovníka Armády Doněcké republiky.

36; D Státní dumy byl předložen pozměňovací návrh k Ústavě o prezidentských volebních obdobích. Změny navrhl čečenský parlament.

37; Medveděv představil Putinovi složení nové vlády. O své pozice přišlo několik vlivných osobností.

38; Akce na podporu šéfa RIA Novosti Ukrajina. Demonstrace se koná u budovy velvyslanectví Ukrajiny v Moskvě.

39; Klimkin podpořil amerického novináře, který navrhl rozbombardovat Krymský most. Američan, který zveřejnil zločinný návrh „rozbombardovat putinovský Krymský most“, podle očekávání obdržel podporu oficiálního Kyjeva.

40; Merkelová přijela za Putinem do Soči. Německá kancléřka jako první z nejvyšších představitelů zemí EU uskuteční rozhovory s prezidentem Ruska po jeho nedávné inauguraci.

41; Ukrajina prohrála spor s Ruskem u WTO. Rusko už v roce 2016 napadlo u WTO Ukrajinou zavedená diskriminační cla na dusičnan amonný.

42; Výpad ukrajinské armády na okraj Gorlovky byl utopen v krvi. Výsledkem dobrodružství se stali mrtví a zranění ukrajinští vojáci. Počet zabitých dosáhl 20 osob.

43; Není možné zadržet smích. Rvačka ukrajinských policistů s podezřelým baví internet. Ve videu lze sledovat, jak se policisté snaží zadržet podezřelého pomocí jakéhosi unikátního druhu bojových umění.

44; Putin podepsal výnos o jmenování nové vlády. K výměnám došlo na postech ministerstev pro mimořádné události, stavebnictví, zemědělství, dopravy a životního prostředí.

45; „V evropských tradicích“. Na Ukrajině chtějí přesunout volný den z 9. na 8. května. V ukrajinském Institutu národní paměti nadále trvají na přesunu svátku z 9. na 8. květen a přejmenování na Den vzpomínek a usmíření.

46; Putin komentoval svůj rozhovor s Merkelovou. Vladimir Putin po skončení rozhovorů v Soči učinil prohlášení o svém rozhovoru s německou kancléřkou Angelou Merkel.

47; Byly zveřejněny podrobnosti o smrti velitele batalionu Pjatnaška. Jeden ze spolubojovníků prozradil podrobnosti o jeho smrti.

48; Putin zveřejnil podmínky pro tranzit plynu přes Ukrajinu po spuštění „Severního proudu – 2“. Kromě toho Merkelová poukázala na to, že v Německu vnímají „Severní proud – 2“ jako čistě ekonomický projekt.

49; Příslušník ukrajinské námořní pěchoty nedovoleně opustil posádku a zastřelil se. Včera v noci opustil místo dislokace a vzal si s sebou svůj samopal Kalašnikov.

50; Starosta Dněpropetrovsk Boris Filatov se zesměšnil na společné akci během návštěvy prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka v městě. Na videu je vidět, jak proti protokolu šel spolu s prezidentem. Svůj omyl si uvědomil, spěšně se vrátil na své místo, ale je dobře slyšet smích v jeho okolí...

51; Ruští prankeři zavolali Američanovi, který vyzval k rozbombardování Krymského mostu. Vladimir Kuzněcov a Alexej Stoljar se dovolali americkému novináři, který navrhoval spáchání teroristického činu.

52; V Donbasu byl v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády zraněn ruský zvukař VGTRK.

53; Putin: Zákon o trestech za plnění amerických sankcí nesmí škodit ruské ekonomice. Prezident Ruska poznamenal, že zákon o trestech za plnění amerických sankcí musí být vyvážený.

54; V Permském kraji začal hořet MiG-31. K požáru došlo na vzletové ploše.

55; Ukrajinská armáda ostřeluje Gorlovku. Došlo k přímému zásahu domu. Informuje o tom úřadující šéf městské administrativy Ivan Prichoďko.

56; Putin popřál Skripalovi mnoho zdraví. Nejvyšší představitel státu také připomněl, že Rusko opakovaně nabízelo Velké Británii pomoc při vyšetřování.

57; Pranker Lexus informoval o podrobnostech telefonického žertu s novinářem, který vyzval k bombardování Krymského mostu.

58; Itálie se ocitla v moci „populistů“. Lídři stran stále ještě nezveřejnili kandidaturu na post premiéra země.

59; Islámský svět neobstál ve zkoušce s Jeruzalémem, říká Erdogan. Podle jeho slov jen společný postoj proti útisku může rychle zastavit izraelské šílení.

60; Most není nafukovací! Ukrajinec ocenil kvality Krymského mostu. Jsem z Nikolajeva a mám jen ukrajinský pas. Bál jsem se, jestli mě nebudou kontrolovat, ale žádné problémy jsem neměl.

61; Putin informoval o tom, kdy komplexy Avangard a Sarmat přijdou do výzbroje. Závěrečné setkání ze série vojenských schůzek z prezidenta byla věnována nejnovějším zbraním.

62; Porušil jsem příkaz a šel do útoku. Bývalý šéf SBU Valentin Nalivajčenko vyprávěl, jak rozpoutal válku v Donbasu. Příkaz k ústupu mě nezastavil. Šli jsme do boje, zdůraznil bývalý šéf SBU.

63; Šok: Ukrajinská armáda používá v Donbasu chemické zbraně, říká veterán ATO, který se obrátil na Trumpa. Veterán ATO Alexandr Medinskij ve své výzvě Donaldu Trumpovi řekl, že ukrajinská armáda používala v Donbasu chemické zbraně.

64; Na Kubě havarovalo dopravní letadlo se stovkou cestujících na palubě. Letadlo Boeing 737 letecké společnosti Cubana de Aviación se stovkou pasažérů na palubě havarovalo cestou z havanského letiště do kubánského města Holguín.

65; Porošenko řekl, k čemu je Ukrajině Krymský most. Jsem přesvědčen, že agresor ponese odpovědnost za nezákonnou výstavbu Kerčského mostu, řekl Porošenko.

66; Byly zveřejněny drsné záběry z útoku na pevnost Islámského státu. „Zmej Gorynyč“, tanky a obrněné buldozery definitivně pohřbívají zuřivě bojující ozbrojence.

67; Masakr v texaské škole. Střelba, bomby, množství obětí. V areálu školy a v její blízkosti byla nalezena výbušná zařízení.

68; Maďarský premiér obvinil Sorose z podněcování antisemitismu. Orbán prohlásil, že Soros nese odpovědnost za posílení antisemitismu v Evropě.

69; Dmitrij Jaroš zveřejnil jména vrahů velitele batalionu Pjatnaška. Ostřelování pozic ozbrojených sil Doněcké republiky se zúčastnil i jeho „přítel Muzykant“.

70; Izrael odmítl splnit usnesení OSN ohledně vyšetření smrti Palestinců. Na ministerstvu zahraničí poznamenali, že země provede vyšetřování v rámci vlastního právního systému.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!