Co by to „demokrat“ Petr Fiala vlastně chtěl?

Jen pár minut jsem na ČT 24 v nedělním programu Týden v politice poslouchal předsedu občanských demokratů Petra Fialu v rozhovoru o naší současné vládní krizi a už v minutě první jsem pochopil, oč mu jde. Takže je to takhle: Podle něj jsou strany komunistická a SPD strany extrémistické, které by jako „extrémistické“ měly být z jakéhokoli rozhodování o budoucí vládě či její politice vyřazeny, nemělo by se s nimi vůbec počítat, měly by být v parlamentu jen „jako“, ale k ničemu by se neměly pouštět, zvláště pak ne k žádnému rozhodování, měly by v parlamerntu fungovat jen jako živé mrtvoly, a vítězná strana ANO by pak s těmito stranami jako stranami „extrémistickými“ neměla absolutně o ničem diskutovat, na nic se jich ptát, a pokud by chtěla s někým ve sněmovně jednat, pak by to v podstatě měly být jen strany tzv. Demokratického bloku, to znamená občanští demokraté, TOP 09, lidovci a STAN.

Protože jen tyhle strany jsou solí demokracie v tomto státě. A to proto, že jen je volili ti správní plnohodnotní občané, kdežto komunisty, SPD a zčásti i sociální demokraty volila jen jakási čeládka národa, spodina, nýmandi republiky, lidé nevzdělaní, sebranka, které by se přístup k volbám měl – kdyby byl rozum – zakázat. V tomhle je totiž tragický kaz demokracie, že může volit kdekdo, čeledíni, pomocnice v domácnosti, dělňoši, lidé, kteří o politice nic nevědí, a pak věci u nás vypadají, jak vypadají. Zvolí se prezident, který nikdy zvolen být neměl, do sněmovny nalezou komunisté, co by málem dali lidem možnost hlasovat snad i o naší věčné a posvátné přináležitosti k euroatlantickému společenství, nalezou tam Okamurovci, kteří by ke každé pitomosti volali lid, aby o ní v referendu rozhodoval, extrémizmus prostě kvete v těch nejkřiklavějších barvách a praví demokraté, jako jsou ti sdružení v Demokratickém bloku, na tuhle spoušť hledí, volají po nápravě, po návratu k pravé demokracii, vysychá jim tím voláním v hrdle – a nákaza se přesto šíří dál. A kdyby nebylo oněch skvělých a jedinečných našich mediálních tribun, jako jsou televize, rozhlas a tisk, které dnes, bohudíky, slouží jen pravým a skutečným demokratům a extrémisty všeho druhu ze svých studií a stránek po právu vyhánějí, resp. je likvidují už ve vrátnicích, kdo ví, jak by to s naší demokracií u nás dnes vůbec vypadalo.

Tak volá do duše národa Petr Fiala a je docela možné, že jsa politolog, si o sobě skutečně myslí, že je demokrat.

 
24 Komentářů k Co by to „demokrat“ Petr Fiala vlastně chtěl?

 1. Dobroděj napsal:

  S takovým odporným ,sebestředným „fašistou“ jako je Fiala se nemá cenu vůbec bavit! Voliči SPD a KSČM mají dohromady cca 18%, takže to je podstatně více, než má ODS a proto bude Fiala tyto voliče respektovat!!Fialovo pojetí demokracie je hodně zvláštní!! Jenom my máme pravdu! To je nemoc ODS, taková ta choroba vševědoucího „guru“, kterého musí každý poslouchat a tou trpí ODS a skoro každý „odeesák“ už od svého založení!!! Škoda, že mu to Moravec neřekl, ale ten je rád, že se tam vůbec udrží a už také hodně otočil kolečka!! Také se bojí, že ho reforma ČT smete a to se bojí za ty hory keců docela oprávněně!!!

  • Paw napsal:

   Uz nazev je pochybny . Co napriklad chce krysa ? Sluha. hyena atd.Sadista a zrudny vrazedny monstra..
   Nejhorsi vladni system jsou vselijake zdeformovane, zruinovane, zdegenerovane, zprznene ,zbahnene srackami, zbytky demokracie , ktera nikdy nebyla dobry politicky system . Uz rekove valcili 27 let se Spartou. A co justicni vrazda Sokrata ?
   Tedy nikoliv priklad a nehodny nasledovani.
   Navic tahle demo poridi , porodi spolehlive Hitlera , Stalina dva jeste snad zrudnejsi Germansky Wilhelmy. Jako na bezicim pasu.
   Vrchnost demokracie se rychle zaplni tim nejhorsim co je v narode/U nas havlem pocinaje/ a kdyz neni dost pozvou se zradci, lupici,sadisti,zlocinci a chamtivci z celeho sveta typu Schwarcenberg a vatikansky banditi bez omezeni..Sudetsky vrazi uz jsou nastoupeny na nas …A kdo jim leze do prdele a jeste dal ??/ Snad cela vlada…
   V USA vylez jeden ze je strasne pro mir a po zvoleni ovesenej medajlema a doktoratam zacal valky a masakry v obrovskym meritku.
   V Afganistanu jdou masakry do statitisicu a radi tam Specialni Forces , kterym nevadi vrazdit tehotne zeny a potom z nich vydloubavaji kulky aby mohli zlociny zapirat ve jmenu svobody , lidskych prav a demokracie. Vylez dalsi , kterej neumi nic nez rvanim vyhrozovat valkami a znicenim celyho sveta…
   Neni vubec treba zadnych prikladu. Demokrati jsou nejhorsi teroristi, antirasisti jsou nejhori rasisti , antisemiti jsou zdaleka nejhorsi antisemiti , nevahaj sami malovat hakovy krize na hroby , synagogy a jinde a byli mnohokrat pritom chyceny…Ale to se taji , jako vse v demokraciich se svobodou slova a projevu !!
   Obrovska je moc medii slouzicich ochotne k totalnimu zniceni vseho a vyvolani straslivych valek a la Goebbels..
   Nemusim se zminovat o teroru teroristu, vlad , justice , policie a korporaci, konglomeratu , kteri pohodlne a maji povoleni k zarucenemu zniceni sveta jinymi prostredky…A maji k tomu stedre povoleni z vlad , ktere doufaji ze za miliardove kontrakty dostanou mista v tech korporacich s milionovymi platy…

  • maori napsal:

   Nebojte se, Moravce to nesmete ani náhodou. Ten to tam má do smrti (své).

  • Kamensky napsal:

   Fiala je blb, co.

 2. Paul Durham napsal:

  proč „alternativa“ tyhle fašistické nuly neustále prostoruje až propaguje ?

 3. niSas napsal:

  To je jasný, povypínat lidi aby nekňučeli a zavést v parlamentní kantýně oslí lavice. Nějaké nástěnky s politickýmí proklamacemi a velké plakáty vůdců. První by byl Ježíš, vedle Karel IV, Komenský, Masaryk, Havel, Marx, Babiš, Rotchild, Gorbačov, Bush, Trump a úplně na pravé straně antikrist, Satan. Povypínat všechno i diskuse, světla, pumpy, obchody , banky a bude klid k rozhodování. Klidné pracovní zapálení, mapy na stolech a nad národy přesouvat fólie a fixem kreslit zájmy politické mafie. Co by to mohlo vylepšit. Lepší fixy nebo virtuální konference přes mafiánský fackobůk s elektronickým sečítáním všech mafiánských členů ze všech koutů světa. Babišově mládeži vytvořit nejkrásnější podíly védických předků, nafasovat každému dotační mobily, počítače a kancelářeaby mohli řídit dědictví ve svůj prospěch. a daně odvádělifčas do ciziny kpánům na kobylincovou horu, gde se přebýrají kravská lejna od kobylinců.

  Fšem ko-ko-ko-tům zdar

 4. John_Pitralon napsal:

  Ódéesácká vexl verbež by měla být postavena mimo zákon jako první. To, jak tu svévolně vexlili s národním majetkem jim nebude zapomenuto.

  „Kdo rozhodl o tom, že předat hospodaření s vodou do rukou koncernům je dobrý nápad?“
  https://www.youtube.com/watch?v=IS2Oe1GHnhE

 5. Martin Rubáš napsal:

  My bychom potřebovali někoho jako je Viktor Orbán. Bohužel lídri naší pravice, jako je Fiala a Kalousek se mu ani trochu nepodobají.

  https://www.epshark.cz/clanek/669/potrebujeme-orbanizaci-pravice

  • .lak napsal:

   Z AEnews

   Návštěvník
   Iva
   Vláda a všechny strany zjevně mimo SPD jsou prolezlé tou největší špínou, která nemá jiný cíl než likvidovat vlast, národ a všechno, co má v životě vůbec jakoukoliv cenu. Je mi zle z těch lidí, co se zaklínají žvaněním, jak je vše dobré pro ČR – ve skutečnosti to není dobré pro nikoho, max pro pár těch loutkovodičů v pozadí, kterým je nějakých pár milionů lidí žijících tady v ČR zcela lhostejných.
   Nechci EU, nechci NATO, nechci migranty ani zlo, chci žít v klidu a míru ve své zemi, se svou rodinou a přáteli, chci lásku, pohodu, prosperitu, rozkvět a dobro pro celou naši zem.
   Pokud je to tak, jak píší v článku, je nutno udělat ABSOLUTNĚ všechno, my jako lidé a jako národ, aby se ty odporné ďábelské plány nepodařilo uskutečnit. Čím víc lidí bude mít stejný názor, tím je větší naděje, protože kolektivní vědomí dobra je silnější.

   31-1 OdpovězKvě 30, 2018 21:28

 6. John_Pitralon napsal:

  Fiala vypadá, že je taky naprosto spokojen s tím, co tu ODS spáchala. Aby nebyl spokojen, když lidé už skoro 30 let usilovně pracují na blahobytu těchto euroatlantických vepříků.

 7. Rocco napsal:

  Rozkradači ODS opravdu nejsou tradiční strana, pomatení Čecháčci!

  V Rusku tito „neoliberální“ zloději skončili v politice už před dvaceti lety – přibližně v roce 1995 – a pak definitivně v roce 2000, když nastoupil Putin jako národní socialista s programem: 1) chránit národ (národy Ruské federace) 2) chránit státní majetek!

  Obdoba Václava Klause (ODS) Jegor Gajdar (1956 – 2009): Osudový okamžik v životě Gajdara nastal v pátek 24. listopadu 2006 v irském Dublinu, kde se zúčastnil ekonomického fóra, na kterém měl přednášet. Po hotelové snídani se začal cítit velmi špatně. Irští lékaři mu museli poskytnout ošetření a jeho stav označili jako životu nebezpečný. Nedokázali přesně určit, o jakou chorobu se jedná, za nejpravděpodobněji označili podezření z otravy neznámou toxickou látkou.

  Obdoba Vladimíra Dlouhého (ODA) Boris Němcov (1959 – 2015): V pátek 27. února 2015 byl Němcov v centru Moskvy nedaleko Kremlu krátce před půlnocí čtyřikrát střelen neznámým střelcem, načež na následky zranění zemřel.

 8. Rocco napsal:

  Česká republika nedohnala za 30 let ani Rakousko, ani Německo, ale prochází od roku 1989 UKRAJINIZACÍ.

  Čím také jiným, vždyť většina politiků ODS, KDU-ČSL/TOP09 a ČSSD nejsou etničtí Češi, jsou chazarského původu, jejich předkové se ve 30. letech přestěhovali do českých zemí z Podkrapatské Rusi a Haliče, a kleptooligarcha Andrej Babiš původem ze Slovenska a ukrajinské Jasiny, to je vrchol.

  Díky neschopnosti Čechů vypořádat se s těmito „ukrajinskými vetřelci“ – směřuje republika k UKRAJINIZACI. Jak ta ukrajinizace vypadá? Podívejte se na Ukrajinu, tam to uvidíte!

  Vláda oligarchů, totální korupce, neefektivní stát, státní dluh a chudoba.

  Postupem doby se přibližujeme ke skladbě společnosti jako za feudalismu.

 9. napětí napsal:

  Chacha, výborně napsaný článek síc v sarkastickém tónu, ale pravdivý. Snad si ten Fiala ve své slepotě ani neuvědomuje, proč ztratili hlasy všichni v jeho Demokratickém bloku, a do parlamentu sa dostali tzv.“extrémesté“. Proč vlastně nehledá příčiny? A nezavede důsledky tohoto stavu? Musel by vlastně sám odstoupit, a také všichni jeho kamarádi. Proč vlastně ODS a TUPO9 museli žebrat o hlasy? Takoví zrádci demokracie se mají střílet!

 10. jan nowak napsal:

  áá. Co by-chom sse b.Ali na Pr
  PrachowskýSká-ly .. sse mi zase za.se zasek-la Klábos.nice.. ale juž.. je To : ))
  .. do dobrý ..juž fachčí & je.De mi.. Kláwes-ni .. ce , no-bo-že .. Zas mi to ne-pí-če..
  Boga je–go .. Mária , no TO je fakt Oxword – ty muj BČOŽI ..

  ps : pozdrswuj Kocku & mača-ta.. !
  M

 11. jan nowak napsal:

  Já poslouchám wětšin noub wětčinou Kraftwerk.. RóóBOTI & Kókoti juž 130 let .. sseem si www wzpo-měl na Dceru.šku .. ke-cá Ha na AluŠku.. muSlim DtříHadbpísmeena.. bo KRTek atď..
  Áááutobubahn ssi ja-ko předstawu-ju – až TO bu-du mít přelože-ný mr. Oři.. no &
  .. teď ssem to Zapoměl : //

  Marošu..

 12. jan nowak napsal:

  He-le.. prga de WW wždy-cky icik jirik & až pag

  Mariánkokosnáč..
  ps : Al !

 13. jan nowak napsal:

  540 ..a má-le ssem zapoměl.. TO sem ale : ))

  Michala

 14. Shaggy napsal:

  Buď je demokracie zástupná nebo přímá.
  Zástupnou demokracii jsme tu měli i za socialismu, kdy nás zastupovala všeobjímající KSČ se svojí vedoucí úlohou. Změnou politické partaje se zástupná demokracie nenapřímí, stále tu budou jedinci či skupinky sobě si navzájem rovnější. Tato rádoby elita nám pak politicky vysvětlí jak správně máme žít a co si máme myslet.
  Přímá demokracie je demokracií se vším všudy, má své nesporné výhody i svá úskalí, ale vždy se jedná o pravou demokracii. Přímá volba prezidenta je také takové referendum nebo-li všelidové hlasování. Většina z nás si takové celorepublikové referendum vyzkoušela v praxi a zná jeho sílu. Bohužel o té síle velice dobře vědí i ti zarputilí obhájci a funkcionáři zástupného volebního systému.
  Přímá demokracie má dlouholeté kladné výsledky ve Švýcarsku a tam nežijí žádní břídilové a Honzové!

  • jan nowak napsal:

   Ouda.. sežral ta.ky Medwěd ..

  • niSas napsal:

   Demosgráca je zlo dějina ve které blboni volí své zlo děje. Vrcholem zlo dějiny je udělování práva zlo dějům mluvit veřejně a beztrestně o ukradených podílech na půdě a rozpočtu, o kterých šmejdi z bankocetlové federace murdechujců rozhodují přímo jako-ko-ko…ti v generálním štábu eurosojuzu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!