Přehled zpráv – RusVesna 27.5.2018

azerbaydzhan_flag1; Prezident Ázerbajdžánu oznámil podmínku pro vyřešení karabašského konfliktu. Podle jeho slov musí být konflikt urovnání výhradně v rámci teritoriální celistvosti Ázerbajdžánu.

2; Ani válka, ani mír. Jak Putin a Abe rozhodovali o osudu Kuril. V sobotu Vladimir Putin uskutečnil rozhovory s japonským premiérem Šindzó Abem.

3; Iluze bezpečnost: V USA užívali vojáci drogy na základně s jadernými zbraněmi. Vojáci USA brali drogy na základně amerického letectva Francis Warren ve Wyomingu.

4; Izraelské letectvo podniklo nálety na pásmo Gazy. V izraelské armádě prohlásili, že ozbrojené síly provedly úder na cíle hnutí Hamás v pásmu Gazy.

5; To bude drahé... Proč je sto dolarů za barel nebezpečná cena? Nedostatečná nabídka na ropném trhu v roce 2019 může vyšroubovat cenu až na 100 dolarů za barel.

6; Kim Čong-un je přípraven sejít se s Trumpem. Přišla informace, že Kim Čong-un vyjádřil pevné odhodlání sejít se s Trumpem.

7; EU bez Ruska se může ocitnout v sevření krizí, říká expert. Evropa začíná chápat, že bez Moskvy se nedá dosáhnout pokroku v mezinárodních otázkách.

8; Porážka = vítězství. Jak Vietnamci donutili USA ukončit válku. Zásadní byl fakt, že houževnatí vietnamští partyzáni i evidentní vojenskou porážku (podle západních měřítek) považovali za své vítězství a nevzdávali se.

9; Hodnocení v bojové situaci. Čeho jsou schopné rakety s plochou dráhou letu stíhačky Su-57? Na ruském ministerstvu obrany zdůraznili, že údaje získané po testech umožnily přikročit k modernizaci jedenácti typů letadel a vrtulníků.

10; Proč poslali Rogozina do Roskosmosu? Jmenování Dmitrije Rogozina šéfem Roskosmosu se stalo nejspíš nejočekávanějším překvapením měsíce.

11; Bílá smrt z Afghánistánu. Nárůst objemu dovážených drog dosáhl světového rekordu. Úroveň předpokládané výroby opiového máku v Afghánistánu vzrostla za uplynulý rok z 4,8 na 9 tisíc tun.

12; Maďarsko nadále háže Ukrajině klacky pod nohy. Linie, kterou lze ve stručnosti nazvat antiukrajinskou, je prakticky páteří zahraniční politiky Maďarska.

13; Putin vyzval Západ, aby se probral. Ruský prezident požaduje, aby nebyla překročena červená linie ve vztazích s Moskvou.

14; Vrtulníky vzlétly nad město a začaly střílet. Před čtyřmi roky začala válka v Donbasu. Co museli prožít obyčejní lidé a co se dělo v Doněcku. Byly zveřejněny vzpomínky obyvatel na tento den.

15; Britské fiasko. Rusko požaduje omluvu za drzou lež. Podle slov diplomatů by se měla Velká Británie kát za svá nepodložená obvinění.

16; Americký slon v západním porcelánu. Toto je nejtrefnější titulek v mnoha evropských novinách po první Trumpově návštěvě Evropy v květnu 2017.

17; Ve Velké Británii podezírají Rusko z útoku na fanoušky Liverpoolu v Kyjevě. K těmto závěrům došli v Británii, když si přečetli nápis v ruštině na tričku jednoho z iniciátorů rvačky.

18; Přímá linka s Vladimirem Putinem Bylo zveřejněno datum (čtvrtek 7. června 2018). Putin odpoví na otázky, které zajímají občany a které se budou týkat veřejného, politického a sociálně-ekonomického života země.

19; Trump zbožňuje Putina. Eduard Snowden silně pochybuje, že by ruské úřady mohly „naverbovat“ Trumpa.

20; Kyjev obvinil Rusko z vývoje chemických zbraní pro „hybridní válku“. Informovala o tom předsedkyně stálé delegace Ukrajiny v Parlamentním shromáždění NATO Irina Friz na zasedání ve Varšavě.

21; Jaká je dnešní podstata ukrajinství? Oděský publicista a politolog zveřejnil úvahu na stránkách svého osobního blogu o podstatě dnešní profesionálního ukrajinství.

22; Gruzie bude nazývat Litvu „Lietuva“ a Litva Gruzii „Sakartvelo“. Litva a Gruzie na oficiální úrovni změnily vzájemné názvy ve svých jazycích.

23; Donbas: nové ztráty ukrajinské armády. O ztrátách mezi vojáky informují ve štábu tzv. „Operaci sjednocených sil“ neboli OOS (dříve ATO).

24; Evropa musí povstat proti USA, píše rakouský tisk. Rakouský Der Standard píše, že mí na zemi závisí na tom, jestli Evropa dokáže čelit tlaku USA.

25; Hory odpadků a podělaná kašna. Co zanechali fanoušci Liverpoolu v Kyjevě po finále Ligy mistrů? Poškozeny byly nejen záhony a parkové cestičky. Kašna po fotbalovém večeru získala obludnou podobu a vyžaduje důkladnou očistu a určitá další preventivní patření.

26; Horší to snad už ani být nemůže. V Německu si stěžují na stav Bundeswehru. Petr Alexejevič ve stejnou dobu připomíná, kdo má „nejsilnější armádu na kontinentu“.

27; Čím ostřelují Gorlovku? Za uplynulých 24 hodin ukrajinští okupanti třikrát porušili režim přerušení palby.

28; Ruští vojáci zahynuli v Sýrii. Smrt vojáků potvrzuje ministerstvo obrany Ruské federace.

29; Sankce USA zahnaly rakouské podnikatele do patové situace, stěžují si rakouské úřady. Zpráva o tom, že se v Rusku chystají trestat za plnění zahraničních sankcí, vyvolala v Rakousku zneklidnění.

30; Případ neonacisty a někdejšího oděského šéfa Pravého sektoru Stěrněnka je Rubikonem pro pomajdanovskou Ukrajinu. Zavraždění ukrajinského vojáka Stěrněnkem a reakce soudní moci je poslední výhybka na cestě k rozhodnutí, zdali neonacisté mají právo zabíjet lidi a vyhnout se trestní odpovědnosti jen proto, že jsou to „aktivisté“.

31; Dron USA Global Hawk provádí rozvědku v Donbasu. Výzvědný let podél linie dotyku probíhal dnes po poledni. Kyjev přesunul tanky a dělostřelecká zařízení ke Gorlovce.

32; V Čeljabinsku spálil muž věnce položené na památníku „Obránců Vlasti“. Podle předběžných informací se vandal nacházel ve stavu silné opilosti.

33; V Donbasu byl zlikvidován podplukovník SBU. Spolu s podplukovníkem zahynul i praporčík centra pro zvláštní operace SBU.

34; Po finále Ligy mistrů v Kyjevě se ztratil zahraniční fanoušek. Čtyřem dalším turistům se ztratily věci a doklady.

35; K zázraku mezi Putinem a Macronem nedošlo. Byly uvedeny čtyři důvody: nevyřešený ukrajinský konflikt, americké hrozby uvalit sankce na společnosti, které nebudou dodržovat embargo, chystaná ruská odpověď na americké sankce a chybějící vzájemná solidarita v rámci samotné EU.

36; Po Berlínu se dnes pohyboval mnohatisícový protivládní průvod proti plíživé islamizaci země. Konaly se i dvě proti akce namířené naopak proti AfD.

37; V Rusku odpověděli na obvinění Kyjeva z vyvíjení chemických zbraní. Rusko by mělo zvážit možnost zahájit trestní řízení pro pomluvu na mezinárodní úrovni.

38; Děsivé pohádky o Rusku. Jak v Anglii lžou o Mistrovství světa ve fotbale. Není dne, kdy by se nepsalo o „děsivém Rusku“.

39; Rusko se domluvilo s Tureckem na výstavbě plynovodu mimo území Ukrajiny. Píše se o tom v oficiálním prohlášení tiskové služby.

40; Evropští fanoušci vykonávali velkou potřebu v centru Kyjeva, aby ponížili Ukrajinu. V Kyjevě si stěžují, že takové chování Ukrajinu uráží.

41; Černý den ukrajinských karatelů pokračuje. Ve Lvovské oblasti našli mrtvého účastníka ATO. Jeho tělo bylo nalezeno v lesíku u Jarovského vojenského polygonu.

42; V Luganské republice zveřejnili příčinu smrti karatelů SBU v Donbasu. Připomeňme, že dnes přišla zpráva o likvidaci podplukovníka a praporčíka z centra pro zvláštní operace SBU. Příčnou smrti byly spory o sféry vlivu s vojáky ukrajinské armády, řekl oficiální zástupce luganského ministerstva obrany podplukovník Andrej Maročko.

43; V Luganské republice komentovali prohlášení ukrajinské armády o likvidaci velitelského stanoviště Národní policie. Velení ukrajinské armády se pokoušejí pozvednou bojového ducha kyjevských vojáků šířením lživých zpráv.

44; Pod petrohradským „Mostem hlouposti“, na kterém je velkými písmeny napsáno, že „Gazely neprojedou“, uvízl už 150. vůz typu „Gazel“.

45; Hillary Clinton se chce postavit do čela Facebooku. Bývalá kandidátka na prezidenta USA prohlásila, že by se chtěla stát generálním ředitelem Facebooku.

46; Čína obviňuje USA z proniknutí do svých výsostných vod. Plavidla amerického námořnictva svévolně vtrhly do teritoriálních vod v Jihočínském moři.

47; Smrtelný boj ruských vojáků v Sýrii. Generál vyprávěl podrobnosti. Šamanov dodal, že smrt čtyř ruských vojáků v Sýrii je ztrátou nejen pro příbuzné a blízké, ale i pro celou zemi.

48; „Zlo – to je deficit lásky“. „Krvavý pastor“ Turčinov přednesl kázání v baptistickém kostele.

49; Tuka prozradil, jak zničit Rusko. Tuka prohlásil, že Rusko je možné zničit stejně jako kdysi Sovětský svaz, a to bez jediného výstřelu.

50; Obrněná skupina ukrajinské armády se dostala do pasti. Na místě jsou mrtví a zranění. Včera kolem 20:00 hod, obrněná skupina OOS (dříve ATO) hlídkovala v okolí Gorlovky a dostala se do léčky.

51; Byly zničeny základny ozbrojenců USA. Ruské letectvo navádělo palbu syrské armády.

52; Skandál v Nejvyšší radě. Prsatá asistentka poslance za Radikální stranu ukazuje na novináře fakáče. Valerija Jegorova ukazuje novinářům prostředníček.

53; Poslanec Nejvyšší rady:Ukrajinu řídi schizofrenici. Totálně negramotné řízení státu dostalo zemi na nejnižší příčky světových ratingů.

54; Ukrajinská armáda ostřelovala z minometů předměstí Doněcka. Ukrajinští okupanti zahájili minometnou palbu na čtvrť Spartak na předměstí Doněcka.

55; Na nebi nad Libanonem se poprvé objevil ruský Su-34 s nejnovější protilodní zbraní. Let bojového letadla natočili obyvatelé Tripoli, druhého největšího libanonského města.

56; Další „likvidátor Ruska“ V Ruské federaci komentovali nápad Georgije Tuky. Rusko se nepodaří zničit tak jako Sovětský svaz, protože se po sankcích země obdivuhodně sjednotila.

57; Trump: Kdo jim vrátí jejich nádherné mladé životy? Trump promluvil o zničených životech kvůli „honu na čarodějnice“ v USA. Upozornil na to, že „vyšetřování imaginárního vměšování Ruska do amerických voleb“ má své reálné oběti.

58; Peklo u základny USA v Sýrii. Byla zveřejněna další reportáž ze Sýrie popisující likvidaci základny proamerických ozbrojenců.

59; Zacharčenko promluvil o planých snech ukrajinských generálů. V Kyjevě prohlásili, že vezmou útokem vyvýšeniny kolem Gorlovky, zahájí ostřelování města a vojáci Doněcké republiky se sami rozutečou.

60; Nový Robin Hood. Britský voják žil v lese a okrádal Francouze. Bývalý britský voják se půl roku skrýval v lese ve francouzském departementu Vienne a okrádal obyvatele malého městečka.

61; Starosta Gorlovky informoval o Javelinech, o posledních bojích a o situaci v Donbasu. Když lidé vidí, že jejich velitel je vpředu, je to největší morální podpora.

62; Nevídaná zbraň vyrobená v jediném exempláři. Zdaleka ne všem perspektivním zbraním se podaří projít státními zkouškami a dospět až k sériové výrobě. Bylo předvedeno několik historických prototypů, které navzdory tomu, že se nedostaly do sériové výroby ,silně ovlivnily vývoj v oblasti zbrojní výroby.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!