Přehled zpráv – RusVesna 31.5.2018

amerikanskiy_bombardirovshchik_v-1v1; USA přesunuly do Evropy bombardéry. Doba pobytu bombardérů B-1B v Anglii ani cíle jejich přesunu do Evropy zatím nejsou známy.

2; Na letišti v Turecku posádka zabila Brita tím, že jej vyhodila z letadla. Na tureckém letišti Dalaman zahynul třicetiletý Brit, kterého posádka vyhodnotila jako černého pasažéra.

3; Muniční sklad ukrajinské armády v Balakleji byl vyhozen do vzduchu úderem z dronu, který byl předváděn na Rudém náměstí, říká Matios. Hlavní verze spočívá ve využití útočného bezpilotníku, který přiletěl ze zahraničí.

4; Evropa se už nechce zachránit. Úspěšné referendum o liberalizaci zákona o potratech v Irsku vyvolal široký souhlas v pokrokových zemích světa.

5; Státní department USA vyjmenoval podmínky pro zlepšení vztahů s Ruskem. Ve středu se konal telefonický rozhovor šéfa Státního departmentu USA Mika Pompea a ruským kolegou Sergejem Lavrovem.

6; Toho jsou schopní pouze Rusové, Jak se vysazuje obrněná technika včetně posádek. Ruská pěchota je vysazována uvnitř techniky, což žádná armáda na světě nedokáže zopakovat.

7; Stálý zástupce Ruska při OSN Vasilij Něbezňa zchladil hněv USA. Ruský velvyslanec v OSN ukázal na oficiální Washington jako na pokrytce.

8; Strašlivé tajemství ukrajinství. 30. května bylo 142. výročím vydání tzv. „Emského výnosu“. Uvozovky jsou použity proto, že žádný takový výnos se nekonal. Alexandr II. se v tu dobu nacházel na dovolené v německém lázeňském středisku Ems a podepsal pouze zápis ze „Zvláštního setkání pro boj proti ukrajinofilské propagandě“. Tato instrukce se mylně vydává za carský výnos.

9; Pět verzí návratu „tankisty z Abramsu“ Arkadije Babčenka. Jak Babčenko, tak i celá Ukrajina připomínají mrtvého provazochodce.

10; O zázračném zmrtvýchvstání Arkadije Babčenka. Tisková konference šéfa SBU Vasilije Gricaka probíhala podle všech pravidel literárního žánru tragikomedie. Pokud to nenazveme fraškou...

11; V Nejvyšší radě obvinili Německo z poškozování zájmů Ukrajiny. Plynovody „Severní proud – 2“ a „Turecký proud“ vyřazují Ukrajinu z tranzitu ruského plynu.

12; Sýrie: Ruští vojáci objevili podzemní nemocnici ozbrojenců a sklady léků OSN.

13; Skandál ve vysílání. Ministr obrany Velké Británie odmítl odpovědět, jestli lituje, že radil Rusku, aby „zavřelo hubu“. Poté novinář ukončil interview.

14; Šéf Státního departmentu poobědval s emisarem KLDR. Zástupce Severní Koreje dorazil do New Yorku.

15; Někdo už musí Trumpovi čelit. Merkelvoá řekla, proč se nechala zvolit na čtvrté volební období. Kromě toho naznačila, že zůstat u moci jí důrazně doporučoval i Barack Obama.

16; Ukrajinská armáda „úspěšné použila“ dřevěné Javeliny v Donbasu. Javeliny jsou na Ukrajině uctívány a sluhové tohoto kultu jsou vojáci ukrajinské armády. Ukrajinští vojáci si je zatím pouze vyrábějí ze dřeva...

17; Naftaři slíbili, že nebudou zvyšovat cenu benzínu. Na poradě na vládě velké ropné společnosti Ruska slíbily, že udrží stávající úroveň cen paliv.

18; V Doněcku byl obnoven trávník legendární Donbass Arény. V budově stadionu otevřelo své dveře návštěvníkům muzeum fotbalového mužstva Šachťor.

19; Trump se setkal s Kim Kardashian v Oválné pracovně. Dnes jsem měl významné setkání s Kim Kardashian, podepsal Trump jejich společnou fotografii.

20; Američané musí odejít. Bylo zveřejněno plné znění interview Bašára Asada o budoucnosti Sýrie a ruské pomoci. Podle jeho slov se podařilo zabránit střetu obou jaderných mocností jen díky moudrému postoji ruského vedení.

21; Litevské úřady „nechápou“ frašku s „vraždou“ Arkadije Babčenka. Podobné věci se vymykají mému chápání, prohlásil před novináři ministr zahraničí.

22; Byl zveřejněn přehled nejzvláštnějších pláží v Rusku. Nejneobvyklejší místa na koupání v Rusku – od Kubaně po Magadan. Černý písek, růžová jezera, skleněné oblázky...

23; Vědci obvinili americké úřady z utajování informací o tisících obětí hurikán Maria. Obrovskému množství obětí by se dalo předejít, kdyby úřady dokázaly zajistit moderní lékařskou pomoc obětem.

24; Světové mistrovství ve fotbale pomůže ruské ekonomice. Výdaje na sportovní infrastrukturu pozitivně ovlivní hospodářství země.

25; Lavrov uskutečnil setkání s Kim Čong-unem. Ruský ministr zahraničí se nachází na oficiální návštěvě v KLDR.

26; Ve FSB informovali o rozsáhlé speciální operaci ve 14 subjektech Ruské federace. Operativně vyhledávací akce byly provedeny ve spolupráci s ruským ministerstvem vnitra.

27; Lavrov pozval Kim Čong-una do Ruska. Nejvyšší představitel Severní Koreje v odpovědi nechal pozdravovat prezidenta Ruské federace Vladimira Putina.

28; Objednatelem je SBU. Zajímavé podrobnosti od organizátora Babčenkovy „vraždy“. Zadržený „organizátor“ je ukrajinský podnikatel, který mimo jiné působí ve sféře dodávek zbraní pro ukrajinskou armádu.

29; Trump zahajuje ocelovou válku. Už dnes prezident USA může vyhlásit zavedení dovozních cel na ocel a hliník ze zemí Evropské unie.

30; Fotbalové mistrovství 2018 bude vysíláno i na Ukrajině. Dvě ukrajinské televizní stanice budou přenášet zápasy z Ruska.

31; Porošenko promluvil o „boží pomoci“ pro ukrajinskou armádu. S Boží pomocí jsme vybudovali ukrajinskou armádu – armádu, která je jedna z nejefektivnějších v Evropě.

32; Bývalý šéf Promsvjazbanky Anaňjev utekl z Ruska a pokouší se zbavovat svých aktiv. Bývalý šéf Promsvjazbanky Dmitrij Anaňjev nedávno opustil Rusko a nyní se pokouší prodávat svá aktiva.

33; Ukrajinská armáda ostřelovala kolonu pozorovatelů OBSE. Kolona, která se dostala pod palbu, jela z Jasinovaté směrem k doněcké filtrační stanici.

34; Šéf Ukrajinské národní banky slibuje Ukrajincům tvrdá omezení, pokud MMF nedá Kyjevu novou tranši úvěru. Pokud bude narůstat inflační tlak, bude Ukrajinská národní banka posilovat monetární instrumenty.

35; První prezident Ukrajiny podpořil autonomii Donbasu. Co se týče výmluv, že bychom tak přišli o územní celistvost – vždyť jsme o ni už přišli, říká Kravčuk.

36; Budoucnost Ukrajiny: prázdnota a existenciální hrůze. Ukrajinu podporovali, povzbuzovali, zavírali oči nad jejími excesy. Nyní už začala své podporovatele otevřeně dráždit, takže ji brzy odepíšou.

37; Kašlu na všechny. Šokovaný Avakov tvrdě zkritizoval mezinárodní reakci na speciální operaci s Babčenkem. Avakov vyjádřil hluboký údiv v souvislosti s reakcí řady mezinárodních organizací, které kritizovaly speciální operaci SBU.

38; Babčenkův „vrah“ sám přišel na SBU. Byly zveřejněny z této směšné „zvláštní operace“. Do té chvíle v SBU nikdo nic netušil o připravovaném atentátu.

39; Avakov odpověděl na otázku, kdy začne mluvit ukrajinsky. Ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov prohlásil, že ukrajinský státní jazyk ovládá dobře.

40; Porošenko vyprávěl školákům na jejich slavnosti o mírových silách v Donbasu a „zmrtvýchvstání Babčenka. Reakce na jeho slova se dají shrnout do jediné věty: Jeho hlava byla nejspíš příliš dlouho vystavena žhnoucímu slunci...

41; Ministerstvo státní bezpečnosti obsadilo obrovský sklad výbušnin ukrajinské armády. Je to největší rezerva výbušnin pro páchání diverzní a teroristické činnosti objevený za poslední čtyři roky.

42; Katastrofální dojem. Předseda slovenského parlamentu označil historii s Babčenkem za odpornou, hloupou a nedůstojnou. Předseda slovenského parlamentu vyjádřil naději, že i ministerstvo zahraničí odsoudí kroky Kyjeva.

43; Ukrajina dostala od NATO zbraně za 45 milionů dolarů. Hlavními dodavateli vojenských prostředků a zbraní v posledním půlroce byly USA, Litva, Velká Británie a Kanada.

44; Neočekávaný obrat: Byla odhalena identita organizátora atentátu na Babčenka. Teď budou s vytřeštěným zrakem dokazovat něco, co neexistuje, napsal advokát.

45; Policie v Chorvatsku střílela na kamion s migranty. Kamion plný migrantů, který vjel do EU z Bosny, zahájil manévr, jehož účelem bylo prorazit policejní kontrolní stanoviště.

46; Babčenko sprostě vynadal britským médiím, která kritizovala jeho „vzkříšení“. Dejte mi britský pas a ochranku, vyzval je svým obvyklým žebravým stylem.

47; EU odpoví na cla USA všemi dostupným způsoby, říká šéf Europarlamentu. Jsem velice zklamán rozhodnutím prezidenta Trumpa zavést cla na dovoz oceli a hliníku z EU, prohlásil Antonio Tajani.

48; Malajsie učinila neočekávané prohlášení ohledně viny Ruska na katastrofě Boeingu MH17. Prohlášení učinil ministr dopravy Malajsie Anthony Lock pro list Channel News Asia, kde odmítl bez důkladného vyšetření předem označovat viníka.

49; Babčenko řekl, za co ho chtěli zavraždit. Nyní mám celou „letadlovou loď ochrany“ a jízdní pluk k tomu, dodal Babčenko.

50; Mutko bude mít na starosti Krym a Sevastopol. Poloostrov Krym a město federálního významu Sevastopol budou zařazeny do společného systému regionální politiky.

51; Ukrajina propustila konzula v Hamburku kvůli antisemitským výrokům. Ministerstvo zahraničí propustilo konzula Ukrajiny v Hamburku Vasilije Maruščince.

52; „Reálné hrozby“: Ve Státní dumě komentovali úmysl Polska rozmístit na svém území tankovou divizi USA. Návrh Polska rozmístit na svém území nastálo americkou obrněnou tankovou divizi vyvolává údiv.

53; Úřady USA vyhlásily válku evropským bankám. Akcie Deutsche Bank se dnes propadly o 10% a končily den na historickém minimu.

54; Nevidím smysl v tom, abych se skrýval. Babčenkův „vrah“ odhalil svou identitu a komentoval speciální operaci SBU. Poznamenal, že nebude v nejbližší době dávat žádná interview.

55; Rusko musí dokázat svou snahu o zlepšení vztahů s USA, říká Státní department. USA chtějí, aby Rusko dokázala svou snahu o zlepšení dvoustranných vztahů například formou spolupráce ohledně KLDR.

56; Všední dny „nejsilnější armády“. Při pokusu o útok bojové vozidlo pěchoty ukrajinské armády chcíplo přímo naproti pozicím Doněcké republiky. Ukrajinská armáda pokračuje v provokování Ozbrojených sil Doněcké republiky.

57; Nová ostuda: SBU se pokusila dementovat informaci, že „vrahem“ Babčenka byl kněz a účastník ATO. Sklidila posměch. Jako vykonavatel „vraždy“ se ukázal účastník ATO a hierodiákon Alexej Cymbaljuk.

58; Nizozemsko vydalo prohlášení o možnosti obvinění Ukrajiny ze sestřelení Boeingu MH17. V Parlamentu Nizozemska poznamenali, že Ukrajina neuzavřela vzdušný prostor nad oblastmi probíhajících bojů.

59; Francie označila cla uvalená Spojenými státy na ocel a hliník za nezákonná. Ve čtvrtek bylo zveřejněno, že Spojené státy zavádějí cla (25% a 10%) na ocel a hliník dovážené z Evropy.

60; Automobil z Porošenkovy kolony srazil dítě na přechodu. V Kyjevě automobil prezidenta Petra Porošenka srazilo dítě na kole. Zraněné dítě bylo hospitalizováno.

61; Letecká rozvědka potvrzuje ostudný neúspěch karatelů u Gorlovky. Ozbrojenci sami zveřejňují na internetu videodůkazy své zlikvidované vojenské techniky.

62; SBU znovu dementovala své prohlášení ohledně Babčenkova případu. Dnes omylem uvedla veřejnost v omyl, napsala Gitljanskaja.

63; Kliničtí idioti... Ostudné divadlo s Babčenkem mělo posloužit jako tlak na zbrojní byznys. Babčenko dostal svou odměnu za účast na tomto představení v podobě ukrajinského pasu.

64; Organizátor Babčenkovy „vraždy“ byl poslán do vězení. Soud rozhodl o uvalení vazby na Borise Germana na dobu 60 dnů. Podezřelý svou vinu popírá.

65; Syrští „banderovci“ opustili své skrýše kvůli příchodu ruské armády. Byla zveřejněna další reportáž ze Sýrie.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
9 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 31.5.2018

 1. Rocco napsal:

  Pane Korále, měl byste se domluvit s nějakou vhodnou opoziční politickou stranou, že byste byl ochoten za ně kandidovat jako nezávislý kandidát v senátních volbách (5. a 6. října 2018)!

  Jako známý aktivista jste odvedl spoustu práce, i tady na blogu NWOO, a Senát je příležitost přejít na politickou úroveň a zasadit se efektivněji o zlepšení poměrů v Česku ze zákondárné pozice. Zcela nezávislý senátní kandidát musí nasbírat nejméně 1000 podpisů voličů z daného volebního obvodu, tak to je podle mě zbytečně pracné.

  Já bych Vám doporučil koalici Aliance národních sil a České strany národně socialistické nebo pana docenta Konvičku, Blok proti islamizaci.

  ANS + ČSNS v parlamentních volbách 2017 v některých krajích ani nepostavili ani kandidátku, protože nemají dost lidí, tak to prostě je:
  https://www.parlamentnilisty.cz/profily/PhDr-Vladimira-Vitova-Ph-D-119785/clanek/Predstavujeme-krajske-lidry-do-voleb-2017-Ceska-strana-narodne-socialni-ANS-80032

  Jinak třeba Okamura byl senátorem s programem zrušení Senátu, takže to se nijak nevylučuje, pokud považujete Senát za zbytečný.

  Byla by škoda, aby se do Senátu zase vecpali samí lidovci nebo bývalí uchazeči o Hrad. Politická situace se také může do října v Česku úplně změnit a zradikalizovat - čeká nás Dublin IV (červen 2018), Globální kompakt (září 2018) a možná finanční krize v Itálii. Je třeba být připraven a nabídnout voličům skutečnou opozici.

  Bude se volit třetina Senátu (27 z 81 mandátů) ve 27 volebních obvodech:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Volby_do_Sen%C3%A1tu_Parlamentu_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky_2018

  Čas na sestavení a odevzdání senátních kandidátek je do 31. července 2018, kdy je poslední termín pro podání přihlášek k registraci pověřenému obecnímu úřadu (obecnímu úřadu, městkému úřadu, úřadu městské části) v sídle volebního obvodu.

 2. Rocco napsal:

  Senátní kandidát nemusí mít bydliště ve volebním obvodu, ve kterém kandiduje. Tuto povinnost ukládá zákon jen kandidátům v obecních volbách.

  Želé Míchačka Drahoš bydlí na Praze 6 - Lysolaje a bude se ucházet o post senátora v Praze 4 (s podporou TOP 09, lidovců, hnutí STAN a Strany zelených) :-//

  • .lak napsal:

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jdu-do-toho-jako-velitel-armady-predstavil-se-Jiri-Drahos-divakum-CT-519923

   https://www.youtube.com/watch?v=8mhxeORHeag

   https://aeronet.cz/news/zacatek-rozpadu-nato-saudska-arabie-pohrozila-kataru-vojenskou-akci-pokud-zeme-nakoupi-rusky-protivzdusny-komplex-s-400-ten-samy-planuje-nakoupit-i-turecko-a-pentagon-v-odvete-chysta-proti-ankare/

   CML
   Ten článek je poměrně multitématický, nelze reagovat na všechno. Když jste zmínil radiolokátor Tamaru, vzpomněl jsem si, jak byl tento špičkový projekt doslova politicky zaříznut havlistickou galérkou na příkaz Usáků, tak mě bylo hodně smutno. Mohli bychom dále zmínit Aero L-159 ALCA kdo se nejvíce zasadil v mezinárodním obchodu, aby se tento projekt nerozjel naplno? Ano, opět američani, tady nutno podotknouti, že dobře úplatní češi jim zdatně sekundovali, zmíním ještě několika násobně vytunelovanou Tatru…. Kým? No jasně , opět američani. Je zázrakem, že ta fabrika přežila a jsem za to rád. Mimochodem Titus jako projekt se mi zamlouvá více než Pandur a podobně předražené vehikly….

   550 OdpovězČvn 3, 2018 20:47

   .lak
   No ale to co praktikují doma kupčíci a penězoměnci pindos nyní ke svému úspěchu tlačí armádou nepřetržitě takže když máte představy že američané jako pozorovatelka nebo židí či izraelci tak jste mimo mísu a v tom má lele zatraceně pravdu vy paušalizující a zavádějící smyšlenkami toho jak to prostě nejede a klíč a mustr je prostě jinde přes dlouhá a rozvinutá i sebe balamucení dřísty převzatými na ohlupování s nedostatku intelektu natvrdo a točíte se v kruhu smyšlenek pro pobavení těch kteří vám průběžně zakrucují krky.
   https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0 time 5:18
   https://www.youtube.com/watch?v=maLrkliegyg
   Ti co mají taktovku na zisk se vašimi bohulibými představami nejen neřídí ale mají zcela jiné zájmy a jde to zcela mimo nastrčených kašparů v politice takzvaných a tomu snad už nevěří ani čerstvé doplácaný formant ze školství – demokracii jako zastřešující to co jede procesy na zisk nejúslužnějším mamonu. Prostě jste si začali vykládat pohádky v kterých jste se někteří zacyklovali stylem manter do představ bláhových bloudů. Což by mi ani tak nevadilo ale že někteří brečí a vztekají se že to tak musí být znamená jediné. Budou užití a zahození a to systém odstraňující konkurenci dělá s gustem mu vlastním, máte smůlu s vírou která nestačí na orientaci a vyhnutí se nejhoršímu a tedy si ve svém nebi poté užijete, podle představ mnohých i když nevím proč a z jakého důvodu by ho pro hlupáky tvořil. Doufám že jsem byl dost kousavý aby jste se probrali do reality z představ že keci něco vyřešíte a hlavně že vám na někdo z prostých pragmatíků na ně dá. Na to prostě zapomeňte a idee na ně co? Prostě neplatí. Což pan Putin dobře ví a taky mu z něho cvakají osmičku roxor nicméně našli si evropany (jako odjakživa likvidované šlechtou) kteří asi budou dělat jejich jak řekla železná lejdy tchatcherová vizi že její podnikatelé půjdou po rudém koberci na svá ložiska surovin a energíí v rusku kde domorodce na svých majetcích mohou nechat pracovat. Ten rudý koberec je na rozbalení a jestli tam bylo 70 000 vojáků nato na hranicích s ruskem tak tam najíždějí další a ty už ročníkům odvedenců ukážou kudy cesta vede a není jiná pochodujícím na bodáky v týlu sobě. Ne, afrosemité to nebudou milé potenciálně zahydžábované maceškého marakéše. A i ten sen zbohatnutí z prodeje bílých žen do afriky si poté schůdně mohou zrealizovat. Kalergi sem i tam, áno? Tak tedy tady máte pohádku ale od ovčí babičky nebyla. Kdyby jste se tvářili jako že vám spadla hračka do kanálu bude samozřejmě ctí že sem vám vytřel zrak na prozření a můžete mínusovat.
   http://www.chelemendik.sk/Seznam_hlavnich_americkych_intervenci_tajnych_operaci_a_ruznych__275539487.html

   40 OdpovězČvn 4, 2018 7:31

 3. run 3 napsal:

  I feel it interesting, your post gave me a new perspective! I have read many other articles about the same topic, but your article convinced me! I hope you continue to have high quality articles like this to share with veryone!

 4. Thanks for all your information, Website is very nice and informative content

 5. fnaf napsal:

  The article is very useful for us, please update every day

 6. tweakbox napsal:

  I enjoyed over read your blog post. This was actually what i was looking for and i am glad to came here!

 7. moto x3m napsal:

  Thank you for sharing this article

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!