SPORTOVNÍ GYMNASTIKA ROVEŇKY

KODAK Digital Still CameraDětská a mládežnická sportovní škola v Roveňkách byla založena v roce 1961, kdy byla postavena sportovní hala Avangard. Ředitelkou školy je zasloužilá trenérka Ukrajiny, trenérka sportovní gymnastiky mezinárodní kategorie, viceprezidentka Federace sportovní gymnastiky LLR Lada Valentinovna Božko. Oddíl sportovní gymnastiky dosáhl za celou svou historii velkých úspěchů. Vychoval 50 mistrů sportu. Největších úspěchů dosáhly Olga Ščerbatych (4. místo na OH 2004 v Aténách) a Jelena Durněva (1.místo na ME 2002). I nyní zde najdeme několik talentů . V současnosti trénuje v oddíle 180 děvčat a chlapců ve věku od čtyř let, starají se o ně čtyři trenéři. Gymnastky a gymnasté se zúčastňují během roku mnoha závodů v LLR i v zahraničí.

Přihlížel jsem části jednoho tréninku sportovních gymnastek mladších věkových kategorií (4-10 let). O prázdninách tréninky probíhají každý všední den od 9 do 12 hodin. Dvě trenérky se věnovaly dvěma skupinkám gymnastek. Po rozhýbání a rozcvičce se gymnastky věnovaly tréninku na hrazdě, bradlech a prostných. Každý prvek zkoušely znovu a znovu, trenérky trpělivě poukazovaly na chyby v provedení a vysvětlovaly, jak chyby napravit. Gymnastky poslouchaly a snažily se jejich rady a pokyny vyplnit.

V sobotu 26.5.2018 se konaly ve sportovní hale důležité závody gymnastek, rozhodující o jejich zařazení do různých výkonnostních tříd pro příští sezonu. Závodů se zúčastnilo 66 gymnastek ve věku 4-12 let. Gymnastky předvedly, co se za celý rok naučily, za přihlížení a potlesku rodičů, příbuzných a známých. Nejlepší gymnastky byly oceněny medailemi a všechny si odnesly diplom.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR, Roveňky, LLR
Jeden komentář na SPORTOVNÍ GYMNASTIKA ROVEŇKY

  1. pogo games napsal:

    Thanks for all your information, Website is very nice and informative content

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!