VZPOMÍNKA NA OBĚTI UKRAJINSKÉHO NÁLETU NA CENTRUM LUGANSKU

KODAK Digital Still CameraV sobotu 2.6.2018 se konal v parku v centru Lugansku pietní akt k uctění památky obětí leteckého bombardování města. Sešlo se tu ohromné množství lidí s květinami, mezi nimi vojáci, mládež a rodiny s dětmi. V tento den před čtyřmi lety podnikla Ukrajina letecký útok na centrum města. V důsledku náletu bylo zraněno 28 lidí, z nichž osm lidí zemřelo. Muži i ženy, středního věku i mladí. Otcové a mámy dětí, i mladí, co měli život před sebou.

Pietní akt začal zajímavým obrazem, který vytvořila mládež. Měl symbolizovat nálet a jeho následky. Promluvila hlava státu Leonid Pasečnik a předseda Lidového sovětu LLR Děnis Mirošničenko. Připomněli hrdinný boj lidu Donbasu proti ukrajinské agresi a oběti tohoto boje jak z řad civilistů včetně dětí, tak vojáků. Vyjádřili přesvědčení, že agresoři budou po zásluze za své válečné zločiny odsouzeni a připomněli Lidový tribunál LLR, který již několik měsíců pracuje. Zdůraznili, že lid Donbasu nelze pokořit. Vyjádřili přání, aby brzy válka skončila a lid mohl svobodně vydechnout. S pohnutím hovořila žena jedné z obětí. „Budou navždy žít s námi, v našich srdcích,“ pronesla na závěr. Následovalo odhalení památníku obětem-velkého zvonu. Po minutě ticha za oběti děti zazvonily na zvon. Poté lidé kladli věnce k novému památníku, odkud přešli k velké pamětní desce se jmény 130 vojáků, kteří padli za svou vlast.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR, Lugansk, LLR

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!