Přehled zpráv – RusVesna 5.6.2018

verhovnaya_rada_ukrainy1; V ukrajinské Nejvyšší radě se pochlubili, jak zorganizovali sucho na Krymu. Tím, že přerušili Severokrymský kanál, vytvořila prý Ukrajina reálné problémy s vodou na Krymu.

2; Rusko a USA – jaká je úroveň jejich vojenské přítomnosti ve světě? Moskva celkově velmi dobře šetří své síly a nevyužívá více zdrojů, než je potřeba pro dosažení stanovených cílů. Počet velkých ruských vojenských objektů za hranicemi Ruska činí 21, zatímco tento ukazatel u Washingtonu dosahuje řádu několika set – mezi 600 a 900 podle toho, jak velké objekty tam počítáme.

3; Tři čtvrtiny Ukrajinců by prohlásily, že chtějí odpálit Nejvyšší radu, komentuje expert test provedený na Naděždě Savčenkové. V SBU tvrdí, že zkouška na detektoru lži potvrdila úmysly poslankyně Naděždy Savčenko obsadit budovu Nejvyšší rady.

4; Írán zahajuje rozsáhlý proces obohacování uranu. Ajatolláh prohlásil, že Írán se nemůže zároveň nacházet pod sankcemi a zároveň pod jaderným dohledem.

5; Jak bude fungovat Putinem podepsaný zákon o protisankcích? Vladimir Putin podepsal zákon o protisankcích jako odpověď na nepřátelské kroky Spojených států. Ruská vláda nyní může zavést omezující opatření proti jednotlivým zemím, jejich úřadům a konkrétním občanům.

6; V Petrohradě opět uvízla jedna „Gazel“ pod mostem, na kterém je jasně napsáno, že tento typ vozidel se pod most nevejde. Tentokrát šlo o vozidlo převážející „biotoalety“.

7; Evropané překročili bod, za kterým už není návratu. Jakou budoucnost předpovídají evropští spisovatelé a analytici svému kontinentu?

8; V USA si myslí, že ruský Su-57 má ještě nějaký trumf v rukávu. Ve Washingtonu se obávají, že se Rusko snaží modernizovat arzenál nestrategických jaderných zbraní.

9; Vlajka LGBT nad velvyslanectvími USA a Velké Británie v Minsku. O co vlastně šlo? Běloruské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že iniciativu zahraničního státu vytvořit problémy tam, kde nejsou, nepovažuje za zdařilou.

10; Seznam obětí „krvavého režimu“ nadále roste. Tím, že Kyjev zpřístupnil veřejnosti jména dvou dalších novinářů, na něž se vztahovala údajná objednávka vraždy z Kremlu, přišel o zbytky důvěry.

11; Prohraná ekonomická válka. Evropská unie kapituluje ve prospěch Ruska. Donald Trump prohrává sankční válku proti Rusku.

12; V USA byl Ukrajinec odsouzen za export technologií do Ruska. Peníze na nákup technologií mu převedli přes čínskou a libyjskou banku.

13; Hlavní velitel ukrajinské vojenské námořní flotily definoval bod, odkud není návratu. Flotila je drahá hračka, kterou si nemohou dovolit ani zdaleka všechny státy.

14; Bill Clinton oznámil, čím ho naštvalo Rusko. 4. prezident USA informoval o tom, že vztek na Rusko má kvůli vměšování do prezidentských voleb.

15; V Nejvyšší radě vyzvali Ukrajince, aby nepodporovali Rusko ani hřivnou, ani rublem. Nemá cenu podporovat hřivnou ani rublem to, co se děje v Rusku, prohlásila Irina Geraščenko.

16; Babčenko je separatista a válečný zločinec. Bývalý prokurátor Oděské oblasti David Sakvarelidze označil Babčenka za „opožděného vlastence Ukrajiny“.

17; Od 1. srpna může celý Kyjev zůstat bez teplé vody. A na počátku topné sezóny i bez tepla.

18; Proces se dovršuje. Arabština se stala ve Švédsku druhým nejčastějším jazykem. Už jsme si zvykli na nacisty na náměstích, smutně konstatuje švédský novinář.

19; Rosněfť prognózuje růst cen benzínu o polovinu. Růst cen paliv v Rusku bude pokračovat bez ohledu na veškerá opatření přijatá vládou.

20; V Primorském kraji vydali školákovi diplom s ukrajinským znakem. Úřad pro vzdělání a mládež města Ussurijsk zahájilo prověrku v souvislosti s incidentem. Vedení školy se hájí, že šlo jen o nemilý přehmat.

21; Soud obstavil holandská aktiva Gazpromu, tvrdí Naftogaz. Příslušné prohlášení vydala tisková služba ukrajinské společnosti.

22; Seien Sie so nett, lassen Sie mich etwas sagen“. (Buďte tak laskav, nechte mě prosím něco říct). Putin německy požádal známého rakouského novináře, aby ho nechal domluvit a nepřerušoval ho. Chcete jen klást otázky, nebo si přejete vyslechnout i moje odpovědi?

23; Vydržte ještě a my vás před Ruskem zachráníme. Čím USA krmí Evropu. Teze o Rusku, které se snaží rozhádat Evropu, je nyní Evropě vnucována s nebývalou silou.

24; Americké letectvo si rozmyslelo nákup chladniček pro Trumpa za 24 milionů dolarů. Rozhodnutí o zrušení kontraktu bylo schváleno americkým letectvem spolu s vojenským vedením Bílého domu.

25; Vladimir Lisin se stal nejbohatším člověkem v Rusku. Hlavní vlastník NLMK (Novolipeck Steel – zhruba 60 tisíc zaměstnanců) byl prohlášen za nejbohatšího muže Ruska.

26; Táhlo ho to do vlasti. Dezertér se osmnáct let skrýval v Kazachstánu, ale vrátil se do Ruska podle map Google. Nyní mu k obvinění z dezerce ještě hrozí paragraf nezákonného překročení hranice.

27; V německé vládě považují „Severní proud – 2“ za komerční projekt. Předtím vláda Německa vyzvala Kyjev, aby nekritizoval postoj Berlína k budovanému plynovodu.

28; Vlastníci dluhu Ukrajiny jsou připraveni k útěku v případě přerušení vztahů s MMF. Držitelé ukrajinského dluhu se chystají k okamžiku pravdy: Brzy bude muset dojít k hlasování v parlamentu, které určí osud úvěrových tranší.

29; Se zásobováním vodou problémy nemáme. Na Krymu odmítli prohlášení Kyjeva o jeho podílu na vytvoření katastrofálního sucha na poloostrově. Rusko dokázalo vytvořit spolehlivou síť, která kompenzuje jakékoli sabotážní pokusy prováděné Ukrajinou.

30; Bratranec novináře Gongadzeho vstoupil do ukrajinské armády a byl zavit v Donbasu. Dvaadvacetiletý vzdálený bratranec ukrajinského novináře zavražděného v roce 2000 neúspěšně bojoval za Ukrajinu.

31; V Kyjevě narkoman z Nigérie bez dokumentů naboural do policejního auta. K incidentu došlo 5. července ráno.

32; „Metromost“ v Kyjevě se může zřítit každým okamžikem, říká projektant. Kyjevský metromost překonávající Dněpr, se může každou chvíli zřítit. A ani generální oprava tuto konstrukci nezachrání.

33; V Kazani hoří obchodní centrum. Hasiči bojují s ohněm už několik hodin, ale ještě odpoledne nebyl požár lokalizován.

34; Na Ukrajině spáchal sebevraždu režisér filmů o „kyborzích“. Kromě toho filmový činitel stihl osobně bojovat proti civilnímu obyvatelstvu v Donbasu, když tam působil jako dobrovolník ATO.

35; Maskují se „cvičeními“. Ukrajinská armáda se pokouší stáhnout těžké zbraně k Mariupolu. V ukrajinské armádě probíhají vnitřní spory o kontrolu nad oblastí kriticky důležitého objektu – Doněcké filtrační stanice.

36; Kyjev poníženě prosí USA, aby zrušily cla na ukrajinskou ocel. Na Ukrajině si zoufale chtějí zachovat peníze, se kterými počítali, ale jejich problémy Trumpa absolutně nezajímají.

37; Během cvičení NATO našli u břehů Estonska pět potopených lodí. O neočekávaném výsledku vojenských cvičení informuje tisková služba estonských obranných sil.

38; Porošenko hodil Babčenka přes palubu. Prezident Ukrajiny prohlásil, že nemá nic společného s příkazem o zinscenování vraždy uprchlého ruského novináře.

39; Vladimir Putin přijel do Císařského paláce ve Vídni. Prezident Ruska plánuje setkání se svým rakouským kolegou Alexandrem van der Bellenem a kancléřem Sebastianem Kurzem.

40; V souvislosti s „fantastickou operací“ byli dva hlavní šašci – šéf SBU a generální prokurátor předvoláni na koberec před vládce lidu – Američany a Evropany. Všichni ministři zahraničí EU akreditovaní v Kyjevě (a dokonce i někteří mimo EU) a celé americké zastoupení si nenechali ujít neveřejnou zprávu Gricaka a Lucenka ohledně důvodů pro šaškárnu se vzkříšením Arkadije Babčenka.

41; Němečtí levicoví politici požadují vyhoštění amerického velvyslance z Německa. To, co dělá tenhle člověk, je v mezinárodní diplomacie bezprecedentní, řekl Martin Schulz v souvislosti s otevřenou podporou amerického velvyslance konzervativním proudům v Evropě.

42; Generální prokurátor Ukrajiny vysvětloval v Bruselu Babčenkovu „vraždu“.

43; Na Ukrajině vytvořili robota-žebráka. Za každou vhozenou bankovku kovový „Dobrobot“ ze sebe vypraví nějaké moudro.

44; Byl zveřejněn seznam „obětí“, které údajně chtěli zabít po Babčenkovi. Seznam sestává ze 47 „obětí“, které měly být na příkaz Kremlu údajně zabity na Ukrajině hned po „zmařené“ vraždě Arkadije Babčenka.

45; V Nejvyšší radě zveřejnili podmínku bankrotu na Ukrajině. Vládě bude chybět kolem 200 miliard hřiven. Ukrajinu čeká bankrot, pokud Nejvyšší rada neschválí zákon o vytvoření protikorupčního soudu.

46; Existuje taková profese – obrana vlasti. Výzvědné jednotky 25. brigády předvedly své umění v boji zblízka s využitím prostředků maskování.

47; V Doněcké republice se poprvé konala rozsáhlá vojenská cvičení za účasti všech silových struktur. Dnes o tom informoval na tiskové konferenci v Doněcku Alexandr Zacharčenko.

48; Na Krymu odpověděli na prohlášení „vládce nebeských sil“ z Nejvyšší rady o suchu na poloostrově. Mustafa Džemilev se prohlásil za vládce nebeských sil schopným vyvolat katastrofální sucho, prohlásil ironicky vicepremiér Krymu.

49; Politiku USA označili ve 38 zemích za hlavní hrozbu. Obyvatelé států po celé planetě spatřují v politice USA stále větší hrozbu.

50; Rusko překonalo obtíže spojené se sankcemi, řekl Putin. Jakákoli politicky motivovaná omezení, protekcionismus jsou škodlivé pro všechny strany prohlásil prezident Ruské federace.

51; Je hloupost v Evropě vyměňovat ruský plyn za americký, říká prezident Rakouska. V poslední době někteří američtí politici vyčítají EU její závislost na Rusku ohledně plynu.

52; Polsko znovu začalo mluvit o výbuchu na palubě Kaczyńského letadla. Polská komise pro vyšetřování letecké katastrofy Smolenska odhalila na úlomcích stopy výbušnin.

53; Zacharčenko pohrozil ukrajinské armádě námořní „čeburaškou“ (odvetnou raketometnou palbou). Doněcká republika bude adekvátně reagovat na cvičení vojáků v Azovském moři.

54; Nový šéf italské vlády se vyslovil pro revizi protiruských sankcí. Dále potvrdil záměr Itálie zůstat spojencem USA a zachovat členství v NATO.

55; Zlikvidovat vrahy. Ozbrojenci z okolí Leramun znovu útočí na Aleppo. Munice dopadala na civilní obytné domy ve čtvrtích CHlídíja a Šachba.

56; Šéfredaktorka RT Margarita Simoňjan se vysmála Porošenkovi, který se pokusil ji poučovat o ruském jazyce. Porošenko prohlásil pro španělský list, že ruské slovo „vožď“ je jen doslovný překlad německého slova „Führer“ v souvislosti s dosud živým obdivem vůči Stalinovi, který lze pozorovat v Rusku.

57; USA mají v úmyslu nechat Turecko bez stíhaček F-35 kvůli spolupráci země s Ruskem. Předtím turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoğlu prohlásil, že Ankara zvažuje jako alternativu ruské stíhačky.

58; Kyjev v ohrožení. V Černobylské zóně plápolají lesní požáry. V okolí průmyslové zóny kolem Černobylské jaderné elektrárny došlo ke vzniku požáru suché trávy a požár přeskočil i na lesní porost.

59; Noční můra band v provincii Idlíb. Letectvo likviduje objekty ozbrojenců mohutnými údery. Armádní zdroj sdělil podrobnosti a poskytl i video z leteckých úderů.

60; Osmačtyřicetiletý Ukrajinec se v Charkově pokoušel unést autobus s cestujícími. Muž vyběhl na vozovku před autobus, potom naskočil dovnitř vozidla a začal ohrožovat řidiče.

61; Opilý ostřelovač ukrajinské armády postřelil sám sebe. Podnapilý ostřelovač ukrajinské armády utrpěl zranění v důsledku neopatrné manipulace se zbraní.

62; Proč se švýcarské banky rozhodly blokovat účty ruských miliardářů? Blokování švýcarských účtů Viktora Vekselberga v hodnotě 1,17 miliardy dolarů není příliš překvapivé. Banka má strach ze sankcí ze strany USA.

63; Porošenko nesprávně citoval Putina a obvinil Rusko ze šíření lživých zpráv. Podle jeho slov ruská média šíří lživé zprávy jak o Ukrajině, tak i o ostatním světě.

64; Moldávie otevřela Pandořinu skříňku. Ústavní soud Moldávie 4. června uznal zákon o fungování jazyků schválený ještě za trvání SSSR za zastaralý. Ruština tu byla definována jako jazyk pro komunikaci národnostních skupin.

65; Poslanec Mosijčuk se popral s členem neonacistické strany Svoboda Bogdanem Butkovským.

66; Ukrajinská armáda uskutečnila úder na předměstí Doněcka. Jednotky ukrajinské armády večer zahájily palbu z minometů a granátometů.

67; O čem hovořil Putin s prezidentem a kancléřem Rakouska? Vladimir Putin uskutečnil rozhovory s prezidentem Rakouska a premiérem země.

68; Dcera maršála Žukova: Před Zojou Kosmoděmjanskou lze jen smeknout. Era Žukova vyjádřila svůj názor na nový film o Zeoje Kosmoděmjanské a vysvětlila, proč takový film je potřeba v každé době.

69; Známá ukrajinská modelka byla zadržena v Moskvě za prostituci. Hvězdu ukrajinského Playboye bude nejspíš deportována z Ruska do své vlasti.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!