ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO TÁBORA V 38.ZŠ V LUGANSKU A PŘEDÁNÍ DARŮ DĚTEM ŠKOLY

KODAK Digital Still CameraV této škole zahájili školní tábor 4.6.2018. Tuto školu, do které chodí (6.B) dcerka Anny Naďa, jsme s naší českou delegací navštívili 5.5.2018. Besedovali jsme v 6.B a ve velkém sále potom se žáky starších ročníků. Později jsem dětem školy předal v tělocvičně za peníze od přátel z Kyjova pět volejbalových míčů. Z darů měly děti velkou radost.

Slavnostní zahájení tábora proběhlo 5.6.2018 ve velkém sále školy. Tábora se účastní 130 dětí z 1.stupně (1.-4.třídy). Děti jsou rozděleny do čtyř oddílů podle věku. Vedoucími jsou učitelé školy. Zahájením provázely dvě vedoucí. Děti pozdravily hlavní vedoucí tábora a ředitelka školy. Děti jsem pozdravil i já a předal jsem jim tři páry sítěk na basketbalové koše, na které ještě zbyly peníze z kyjovské sbírky. Děti poděkovaly a zúčastnily se soutěže, kdy měly uhádnout pohádkové postavy z knížek. Přestože se je jedna z vedoucích snažila zmást, děti se nedaly a prokázaly dobrou znalost knížek. Následovaly zpěv, hádanky a opět zpěv. Bylo vidět, že děti velmi rády zpívají. Pořad o bezpečnosti silničního provozu byl nadmíru poučný, vždyť děti čekají tři měsíce prázdnin. Každý oddíl přednesl svůj oddílový pokřik. Na závěr si děti zase zazpívaly.

Děti čeká bohatý program. Hned druhý den pojedou do cirkusu, čeká je i bazén, kino, divadlo, návštěva Centra dětské a mládežnické tvořivosti aj. Naopak za dětmi na tábor přijedou vojáci, zdravotníci, policisté. Ve škole a na hřišti děti čekají nejrůznější hry, soutěže, sportovní klání, zpěv, tanec apod.

Po slavnostním zahájení školního tábora každý oddíl v rámci dnešního Dne ochrany Země nakreslil na asfalt před školou svou představu o tom, jak by měla vypadat planeta a jak ji chránit.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR, Lugansk, LLR
3 Komentářů k ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO TÁBORA V 38.ZŠ V LUGANSKU A PŘEDÁNÍ DARŮ DĚTEM ŠKOLY

  1. vilon napsal:

    Pane Vašku, bolo by veľmi dobre zistiť ceny základných produktov na Lugansku, Donecku. To len aby sme vedeli, či náhodou nenakupujú drahšie ako my. Myslím že zverejnenie cien, by zvýšilo návštevnosť stránok. Pre zaujímavosť dávam link, kde moja žena pracuje ako Betreuerin, a v miestnom obchode vidí takéto demokratické ceny. (fén na vlasy príkon 2kw!).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!