P.C.Roberts: Washington izoluje neexistence diplomacie

us flag washington monumentSoučasně s pádem Sovětského svazu padla i poslední překážka pro americké dychtění být jedinou supervelmocí světa. Neokonzervativci, kteří se právě v době pádu SSSR dostali ve Washingtonu k moci, využili danou jim příležitost a nahradili diplomacii hrozbami a nátlakem. Neslavný příklad této změny pochází z času režimu Bushe ml., kdy náměstek ministra zahraničí Armitage vzkázal Pakistánu: „Dělejte, co se vám říká, nebo vás zbomabardujeme zpět do doby kamenné“. A Pakistán tehdy skutečně udělal, co mu bylo nařízeno.

V případě dnešního Ruska se tato hrozba jeví poněkud nestřídmá – a to z toho důvodu, že Rusko by dokázalo bombardování Americe vrátit. A tak se washingtonská hrozba zredukovala na: „Dělejte, co se vám říká, nebo na vás uvalíme sankce“.

Sankce jsou vyjádřením hegemonie jedné země nad druhou. Jsou vyjádřením toho, že ten, který sankce uvaluje, se cítí být povolán k tomu, aby ostatním suverénním státům říkal, co mají dělat, respektive nést následky v případě, že se diktátu postaví.

Ve chvíli, kdy Amerika získala pocit, že je jedinou supervelmocí světa, staly se sankce důležitým instrumentem její zahraniční politiky. Clintonův režim nasadil sankce proti Iráku. A když OSN poté

oznámila, že tyto sankce zabily půl milionu iráckých dětí, položil novinář Lesley Stahl v televizním programu „60 minut“ tehdejší ministryni zahraničí M. Albrightové otázku, zda americké sankce mají cenu půl milionu dětí? Načež se dočkal této odpovědi: „Ano, tu cenu mají“.

Stejně dnes američtí sionisté uvažují pokud jde o Palestice, jak to za všechny vyjádřil i jeden z izraelských ministrů: „Děláme ve své oblasti totéž, co dělali Američané s rodilými Američany, zvanými Indiáni“. Nu a protože oba státy spojuje zločin stejného druhu, vetuje dnes Washington všechny akce OSN proti izraelským zločinům na Palestincích. A kdyby se dnes Lesley Stahl zeptal washingtonské vlády, zda její zájmy mají cenu sedmi zemí, které Amerika zničila jen v tomto novém 21. století, určitě by se dočkal stejné odpovědi jako kdysi od M. Albrightové: „Ano, tu cenu mají“.

Kdykoli se nějaká země nepodřídí rozhodnutím Washingtonu, uvalí na ni Washington sankce. Dnes jejich tíhu nesou na sobě Irán, Severní Korea, Rusko a Venezuela – a Washington navíc nutí další země, včetně jeho eropských spojenců, aby též na všechny strany uvalovaly sankce, jinak Washington uvalí sankce i na ně samotné.

K čemuž dochází právě v těchto dnech, kdy Trump, veden svými izraelskými neokonzervativními agenty, stáhl americký podpis z iránské nukleární dohody, podepsané USA, Iránem, Ruskem, Čínou, Francií, Britanií a Německem, a svým evropským vazalům, na předmětné dohodě též podepsaným, vzkazal: když svůj podpis z iránské nukleární dohody nestáhnete stejně jako my, uvalíme sankce i na vás.

Tohle už je ovšem strava těžko stravitelná nejen pro vlády evropské, ale i pro vládu britskou, jež všechny dohromady poctivě slouží Washingtonu jako vazalové už od roku 1945. Rebélii lze cítit i slyšet na celém kontinentu a též oficiální figury EU říkají, že nadchází čas na to, aby Evropa sledovala své vlastní cíle a nikoli cíle Washingtonu.

Je tahle rebélie trvalá, anebo jde jen o hru oněch evropských vůdců, kteří si s její dopomocí chtějí na Washingtonu vynutit vyšší všimné, než od něj pobírají dosud? A pokud tak tomu opravdu je, kolik bude muset Washington z kapsy vytáhnout, aby evropskou rebélii utišil?

Vladimír Putin po léta polykal hrozby a urážky a čekal, kdy washintonská arogance jeho evropské impérium rozloží. Možná se mu za jeho trpělivost právě teď dostává odměny. Náznaky izolace Washingtonu od zbytku světa nelze totiž přehlédnout. Washington např. nařídil Indii a Turecku, aby nekupovaly ruské zbrojové systémy, ale obě tyto země Washingtonu vzkázaly, že jeho vměšování odmítají a hodlají ve svých nákupech v Rusku pokračovat. Předseda Evropské komise Juncker řekl, že pro Evropu nadešel čas, aby znovu navázala vztah s Ruskem a ustala s útoky na ně.

Obrátí se tedy EU, jež je výtvorem americké CIA, proti Washingtonu?

Je to možné. Washington pohrozil Německu sankcemi, jestliže se bude i nadále účastnit projektu North Stream 2, který má přivádět energii z Ruska do Evropy. Čímž dal samozřejmě najevo, že nedostatek energie v Evropě je pro něj lepší alternativou, než je Evropa energeticky závislá na Rusku. Protože závislá, a to ve všech směrech, může být jedině na Spojených státech.

Německá kancléřka Merkelová, dlouholetá washingtonská loutka, oznámila, že USA přestaly být spolehlivým politickým spojencem, a že Německo „potřebuje vzít svůj osud do svých vlastních rukou“. A poslední průzkum veřejného mínění prokázal, že s tímto jejím prohlášením souhlasí 82% Němců.

Může být totiž ještě něco bizarnějšího i bezradnějšího, než je politika, vyhrožující nejen potenciálním či vymyšleným rivalům, ale i svým vlastním spojencům?

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2018/06/05/absence-diplomacy-isolating-washington-paul-craig-roberts/

 
242 Komentářů k P.C.Roberts: Washington izoluje neexistence diplomacie

 1. Jana napsal:

  Technická poznámka - Lesley Stahl je žena. V tom známém rozhovoru jí Albrightová odpověděla - Ano, stálo (nám) to za to. Později toho asi dost litovala, protože jí to lidé dodnes připomínají - co je zač...

  https://en.wikipedia.org/wiki/Lesley_Stahl

 2. Ing. Miloslav Dědek napsal:

  Skutečnosti uvedené v tomto článku potvrzují fakt, že je nezbytné urychlit vývoj mocensko-politického uspořádání světa. Je třeba změnit politické uspořádání celého lidstva. Jak je nezbytné změnit svět je uvedeno v článku: OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA - http://miloslav7.blogspot.cz/2018/04/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html

  • Paw napsal:

   Hali, hola od lodi k lodi , od bordelu k bordelu jdem , my rudi namornici prapory prostituce po cele zemi rozvinem , zpivali jsme nekdy a mozna trochu prorocky...
   GOLEMOVE A GHOULOVE A JINI Potvorove ...
   Je jasny ,ze svetem obchazi pekelne strasidlo nazvane NEZADLUZENY PUTIN. A Rusko bez dluhu a uroku, bude jiste zkvetat ale beda na ukor bank sveta . A strasidlo ani nekrade ani nesvindluje...Zkratka dava velmi spatny priklad a vliv na jine narody..,...A mohlo by.
   Ukazuje se jak lupici a podvodnici si chteli dat v Rusku pred sebe nekoho poctivyho a loyalniho. Ale prepocitacovali se se ... Navic se ukazuje hrozne,ze ti rusove ani nejsou poradne chamtivy.
   .Laska k penezum a majetkum je dost vrazedna. Rusove neveri na rozdeleny stesti, ze se ma nekdo moc dobre a nekdo vubec.Nejdrive se pak vrazdi a loupi obeti a pak zase prijdou na radu Penezolaskovci....Stalete snahy se obohatit na ukor jinych privedly ale zapad na Buben.
   /Bude Drazba na misto Druzby/.. ,Higledy Pigledy, ale zadluzilo USA a zapad moc a hodne. Dluhy s uroky se nedaji splatit. Bikdy A musej si pujcovat aby meli aspon na chleba. Bude to tou neradnou chamtivosti ? Ty triliony jsou statni dluh a potom jsou jeste dluhy soukrome tajne ,korporaci , bank a obcanu , zhruba 5x vice.
   Napr. Goldman Sachs ,drzi dluhy za 4 triliony. A potom jeste jsou ty derivaty. Dle navodu Chruscova se penize budou muset zrusit..Dluhy znarodnit , pomoci Rudych namorniku, ukrast, nebo predat slabsim nevyvinutym narodum, co se nemuzou vzpirat !!
   Hodnym kapitalistum davat a zlym brat. Krizema.
   Jsou souvislosti na svete, ktery nemaji nadeji sou-viset. Od ty doby co jsou penize a zlato , je jasny ze byly vynalezeny ,aby tekly PROUDEM z hloupych vychodnich Slovanu k Chytrym na Zapade. Mraky zbohatliku z vychodu pak vozili tydne bohatstvi do Svycar. Do bezpeci a kvuli tomu si vymohli ty tajny Konta. I kdyz bylo Jen male risiko,ze by se vlady v techto zemich kdy odvazili zeptat, kdyz mas ty miliony , kolik si zaplatil dani ? Jo a jak si ty miliony ziskal ,nebo ukrad ? Trapnym otazkam je lepsi se vyhnout. zATAJIT. Pac si pucovaly na valky.
   A spatny komunisti v cele s Batuskou Tajemnikem a potom I jinde tohle zastavili..Vod ty doby svycari furt krici,ze tajny konta nejsou jako ty verejny domy...Zvany Bordely. Tajit se musi jinak neni vejvar..Slovani pak netaji , pac nemaji, co v Cyruchu..Media ,vsak jeci ,ze se musi odtajnovat, nebot je to jinak boha-pusta zlodejna!!

   • Paw napsal:

    A hloupi rusove osvobozovali od fasistu a umirali a zapadni spojenci zase chytre osvobozovali Nemecko od zlata, penez a pokladu, ktere ti vsude nakradli..A jeste stihli obchodovat s uzce profilovym zbozim. Na misto zbytecnyho strileni...
    A svycarsky banky jsou obvinovany z nepricetne chamtivosti..Nekdo prijde a rekne: mam tady po dedeckovi 10 mil. ,navalte je. Ted hned.
    Zkratka ty prapory bordelu...
    Neni se co divit rusum , kdyz videli v Nemecku jak se ma kdejakej nezamestnanej dobre .Nechapali a Blaznili z toho. Ze jim chteli germani ukoristit ty zemljanky atd...Davaj suda casy gernmane. Byl casto vysledek ty nechapavosti..Radsi obratit list.
    Presidenta Trumpa minulost saha a zacina pouze a jen od voleb nedavnych. Vsechny I ty nepravy a skaredy media krici a krici aby zakryli co nejvic ,aby si nikdo nevsim jeho minulosti .
    Nehodi se psat o tom, co se nehodi. Zdedil 40 milionu, asi 2x zkrachoval, ale vcas , protoze dostal pomoc od Kosher Nostra, bangsterske banky v Rusku , zhruba 10x vice nez zdedil, jiny banky tam tenkrat nebyly..Sam president silne pripomina Golema. Toho z Prahy. Definice: neziva hmota,ozivena magickym semem...Dnes se pouziva pouze mala pilulka, misto semu. Dostane rano sem v podobe maly pilulky dnes,Ty maji ale grady... . A vecer zase troche jinou pilulku a proto potom Melanie uvada a Chradne. Prosim vas , kdy leti nejblizsi letadlo do Washingtonu. Sem zvyklej takovy problem snandno resit...Druzba s Golemem je lepsi nez drazba. !! Golem byl vymyslen na ochranu zidu proti vsem nepratelum. Byli vyhnavani z mnoha narodu,ale pribehli zpet I s rizikem, anzto jinde zlato a majetek nikdo tezkou praci netvoril, tak nic jinyho nezbejvalo. Pracujici jsou pak unaveni a nemaji cas na hlidani bohatstvi.
    Tak se ochotne nabidli,ze pohlidaj..
    Opravy zemepisu pokracuji, Kolumbie /with the dead squads/ je a byla vzdy soucasti Evropy. Polaci a pobaltske republiky maji strach z rusu a brani se bojuji odvazne ,tim ,ze demoluji ty pomniky !
    A dalsi 2 miliardy dolaru povodne zase tecou od hloupych polaku na tu zakladnu.
    A prisla svoboda zase a svoboda Platit. Jinej druh osvobozeni , nez si nekdo myslel...Co komunisti ukradli, musel od 89 /hloupy/ lid ze sveho rychle zaplatit, I kdyz tak upad do dluhu, I kuponova privatizace pomohla k dalsim dluhum , ale taky k tentokrat jedinemu spravedlivemu Znarodneni !!!...Sichr. A co je to GHOUL ? Nadprirozena bytost, pohybuje se vsude jak chce a dela si co chce. jednu chvili obsluhuje prisne tajne radar a za moment je v Rusku a krici ze ty tajemstvi USA vyzradi a vsechny. A pak se jakoby nic vrati do USA a nikdo se nedivi..Naopak jsou starosti, aby nebyl obtezovan nevhodnou pozornosti , nebo nedej boze potrestan za spionaz
    a uci se I strilet ze starozitny flinty..
    Jinak dodavky raket uspesne pokracuji do Ruska. Nejdrive sly Usamovi do Afg. , ale kdyz byl president a sotek damskych loznic prepaden v Bilem dome ve sve pracovne,povetrnou zenstinou branil se strilenim raket do Afg. Ty nevybuchly koupili Cina. Do sberu stareho zeleza. Hilary nebyla vubec bdela ani ostrazita, Billa Sotka si neuhlidala a proto si presidentstvi nezaslouzila.
    Pravidlo : kde je moc ekonomu, tam je moc dluhu !
    Ale ekonomove se maji dobre.
    Poucka : Ekonomove maji za povinnost odstranovat dluhy. Ale misto toho asi odstranuji penize z lidi.
    Bude to chyba asi tech inteligentu co je furt poucujou...A nebo ,mala chybicka se vzdycky vloudi....

    • jan nowak napsal:

     Gdy le-tí Letad.lo do Waši.nktonu TO newim.. ale něgdo
     Mi dluží za wlag - že jo Wladimíre !?

     ps : dostaneš na Bendžo : /

    • .lak napsal:

     Jsou tak vzdělaní že umí strkat levou ruku do pravé kapsy. Prohnilý systém intrikujících podvodníků hrající s okolím skořápky ale většinu motivující je s nimi hrát vymydlením mozků a přesvědčením vykuků že když budou stejně mazaní, chytří vydupou s tvůrčími. Ale nakonec se podiví v trhu komplet.
     https://www.youtube.com/watch?v=maLrkliegyg
     Koukám že napijeťý do tebe nevandruje :-) asi máš kapacitu že mu chybí voltáž, frontexovi opaků

 3. martinT napsal:

  ...dobře to dělá ten DJT...odstoupil od jaderné dohody a žene jednotlivé evropské státy k vlastnímu rozhodnutí ve vztahu k Iranu, Rusku atd ..musí začít být samostatní v zahraniční politice

  • .lak napsal:

   Předpokládám že neuvažujete o roli klubu podlokajníků lobistů výběrových či vyvolených pindos, pardon eu.
   https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

   Z aeronetu

   Helmut
   Co si o tom Babišovi myslet? Po celé Evropě si hraje na Orbána..je to jeho FIAT role, aby ty objektivní a rozumné odpůrce hovadin, násilí a podrazů měli pod kontrolou?

   https://moneymag.cz/aktuality/9907-zadne-kompenzace-za-migranty-babisova-slova-rozebiraji-media-z-celeho-sveta

   Migranti pracovat nebudou a pokud ano, tak to je v pořádku ne? Co ale s tou většinou, která jako v Německu pracovat nebude? Budou dojit sociální systém jako v Německu? Tohle nemůže dopadnout dobře. Proč sem tahaj ekonomický migranty z válečných oblastí, kde to srší fanatickou náboženskou nesnášenlivostí a nenávistí ke druhým, když to enormně svyšuje kriminalitu jak ukazuje statistika ze zemí, kam migranty z Afriky a BV již natahali? Proč se obavám z této prokazatelné kriminality, nesnášenlivosti, nenávisti, primitivnosti, nepřizpůsobivosti a opodstatněným kritickým hlasům k imigrační politice Merkelové a jí podobným hloupým a nekritickým sluníčkářům v EU neprávem a lživě říká xenofobie a nesnášenlivost?

   60 OdpovězČvn 6, 2018 22:29

   .lak
   Šlechta k nevolníkům v evropě vždy vyvíjela enormní útlak a našli nový způsob kolonizace vlastních bezprizorných otroků jak se jim vychechtat za působení svých drábů zcela nevybíravou agresí povolaných a jimi privilegovaných. A arabové mají tradici s bílými otroky, šlechta z anglie prodávala ženy africkým náčelníkům za cetky, zpupné psance narvali do austrálie a děti jim nýtovali titanik protože jejich rodiče byli drazí. A smetánka kontinentu se vždy ráčila chovat jako anglická šlechta či dvorní panstvo. Takže pouze drží tradici nad vymírajícími obyvateli kontinentu i když to ve školách a mainstreamu oligarchů lůzrzbohatlíků či záměnou šlechty halí do opaků které jsou nadto zjevnými prolhanostmi navíc slabomyslných pěšáků jejich lží. Ubohost představitelů novodobé smetánky klamáním je vskutku bezmezná.

   50 OdpovězČvn 7, 2018 2:50

   No a hele, jé.
   https://ac24.cz/-/neuprosna-cisla-nove-studie-potvrzuji-imigranti-nejsou-ekonomicky-prospesni?redirect=%2F

 4. .lak napsal:

  S dydlarem dydlartarem dydlarvarem což teprv dydlartarvarem a dydlarvartarem nejdál dojdeš. :-D hymna píp dydlace

  Z AEnews
  Voda
  Jiří X. Doležal
  redaktor

  Do roku 1990 pregraduální a postgraduální student psychologie, 1990 – 1991 první novinářské zkušenosti (Zrcadlo, Fórum, Český deník), 1991 – dosud Reflex, od roku 1993 samostatná publicistická činnost (cca 12 knih). Jako reportér Reflexu prožil řadu pikantních dobrodružství. Nechal se doma měsíc sledovat online připojenou webovou kamerou. Převlečen za nezletilou dívku, usiloval o přijetí do Klokánku. Podrobil se odběru spermatu. Převlečen za brouka, demonstroval za právo kůrovce sežrat Šumavu. Zveřejnil video ze své kolonoskopie. Nechal se očipovat. Držel hladovku za vybudování amerického radaru v ČR. Na protest proti blokádě silnic zemědělci zablokoval vlastním tělem Agrární komoru. Navrhl ministerstvu kultury, aby jej vyhlásilo kulturní památkou za to, kolik v životě vykouřil marihuany. Na protest proti podpoře squattingu Stranou Zelených osquattoval jejich pražskou centrálu. Také se výrazně zasadil o rozkvět českého jazyka. Teolog a sociolog Jan Jandourek v roce 2015 publikoval informaci, že JXD je autorem dnes široce užívané a zlidovělé nadávky „sluníčkář“. Ve volném čase sbírá JXD trilobity s takovou intenzitou, že mu v květnu 2018 na ušním oddělení Vojenské nemocnice museli odsávat prvohorní štěrk z hlavy.

  Schizofrenik a viditelný žid.

 5. Eschatolog napsal:

  american je diagnoza, pcr nemuze prekrocit svuj bios

 6. jop napsal:

  .lak

  citujem:
  Z AEnews
  Voda
  Jiří X. Doležal
  redaktor

  tým si chcel povedať, že diskutér voda je Jiří Doležal?
  Pozrel som si informácie, kto je Doležal. Možno voda je Doležal, možno nie. Predpokladám, že nie je.
  Doležal na fotkách vypadá "mierne divne", ale ak dokáže pochopiť jednotlivé udalosti, ak dokáže argumentovať na tej logickej a faktickej úrovni na ktorej argumentuje, tak tu na serveri mu tí z vás, ktorí mu nadávate, nesiahate ani po kotníky.
  Pričom úroveň jeho argumentov a chápania situácie ja rádovo o niekolko rádov vyššie ako vaša.

  Ja tu proti vám nebojujem, proud mi vulgárne nadával, maroš, robo detto. Ide o to, že vy zjavne nechápete, že sme na jednej lodi. Ja vidím, že ste nastavení proti tomu ožobračovaniu, ktoré elity robia. Preto nejdem do osobných útokov. To však neznamená, že nie ste mnohí diskutujúci obyčajní barani, ktorí málo chápu, žiadne argumenty spojiť nedokážu, ale veľa melete hubou.

  Takže .lak, ak si chcel týmto zhovadiť vodu, tak neviem kamarát.
  Ak je voda naozaj Doležal, tak na rozdiel od teba má v hlave mozog omnoho výkonnejší ako tvoj. To že (ak je Doležal) vypadá divne ale myslí mu to omnoho lepšie ako tebe, to ten tvoj smiešny útok diskredituje.

  Predtým bol voda Marie, teraz je doležal.

  Začnite mu oponovať argumentami, ale to by ste najprv museli veľa čítať, naučiť sa rozmýšlať a prestať byť tými baranmi, ktorými ste.

  • .lak napsal:

   Pust si plyn a škrtni :-) Je to čistě zkopírované a nic jiného nejde. Jeho příspěvky se mi líbí vrtáku.

   • jan nowak napsal:

    Doležala znám osobně.. mam od něj Knihu ss wěnowánim : Nowakowi JXD : ))
    .. tan Smajlík tam je & pag ně.jak.ý lupeny či-čo ??

    ps : Máňa tu-hle psala .. " že prej Kokorála ww wůbec nezná : o "
    2 ps : a Jop je lidoop !

    • .lak napsal:

     Spíš je to analitik. Pozor píši bez dlouhého á.
     A Docela by mne zajímal stejně dlouhý rozbor a závěry z těchto příspěvků na zvědavci.

     US Satanland

     J_Pitralon 178.?.?.?
     Ve Spojených státech fašistických samozřejmě neexistuje svoboda projevu, ta je jen na papíře a ve skutečnosti jsou lidé s nepohodlnými názory označeni za nesvéprávné blázny a pomatence. Tak pracuje tamní mediální systém. Kanonenfutter je třeba hnát do války za zájmy korporátu a jeho názory nikoho nezajímají.

     "9/11 conspiracy theories" https://www.youtube.com/watch?v=fJMQbfWvk4U
     "Ministry - "Lies, Lies, Lies" https://www.youtube.com/watch?v=6S0HznBnrCE

     364625

     dnes 14:19
     Je to lágr zubožených šmejdy a svět si zretardovaní četníci taky matlají k obrazu svému, hnusnému.

     Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:x:x:x:x:x Reakce na 364625
     Jo, spíš je korporativismus se svým zhoubným působením industriálu úžer pro dráby a budulínky kousek od klacku a kamene. Když nesedřou chudé z kůže tak nemohou fungovat takže primárně udržují bídu tvůrčích a ta degenerace systému zbytečně a nesmyslně pádivých workoholiků zápřahu pro zápřah bez efektu se jim v hnízdě již markantně projevuje.
     https://www.youtube.com/watch?v=maLrkliegyg
     https://www.youtube.com/watch?v=ms2DDtXH9bs

     http://www.chelemendik.sk/Seznam_hlavnich_americkych_intervenci_tajnych_operaci_a_ruznych__275539487.html

    • proud napsal:

     To je,kdyz se zastava blba s totalne vyhulenou palici :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

     • houbeer napsal:

      jxd je ta nejhorsi reklama na konopi.-poznal jsem ho,rozhodne by ani jop nerekl,ze se bavil s nekym inteligentnim,hrozny hovadsky pako to je.a jste asi taky vymasteni nackove,kdyz se porad navazite do kohokoliv kdo huli...jxd nehuli uz leta,zabil by se hned.....

      • proud napsal:

       Jaky nackove,kdo zneuziva travu je uplne normalni fetak a patri odstrelit,co se ti na tom nezda?? Porad a u vseho plati "primerene",u vetsiny spis ze min je vic.JXD je idiot kvuli kterejm se trava zakazuje!

       • houbeer napsal:

        jxd travu nezneuzival.byl to totalni debil jeste kdyz chodil se svym psikem phaou a choval se jak kovanej neofasounek,pak jako zmenil.zacal hulit atd.jenze debil to je porad ten samej. vis kolik ja znam lidi co po trave ,,vidi,, citi,vnimaji daleko vice nez kdejakej alternativec plnej ,,infa,,

        • proud napsal:

         Jenze nepises,jestli ji uzivaj,nebo zneuzivaj,znam hulice co si s tim "vymlatili" makovice,tak zacni bejt trochu normalni a nezastavej se idiotu. Jinak bude za chvili kolonie plna imbecilu s hlavama v oblacich skakajicich pod auta.Kdo trochu premejsli,neni pro nej velkym umenim prijit na to co a jak se pouziva a uziva,co je prirozeny a koureni to urcite neni,at cigaret,nebo travy!!!!

        • proud napsal:

         Podobne jako neni prirozeny zrat vareny a peceny zradla,zradla proto,ze to jsou jen mrtvy zradla a nic jinyho,to uz je zase dalsi kapitola.

  • houbeer napsal:

   ale jope nick voda-marie nepodava zadne argumenty.jen tlacha a drbe,odkazy nedodava ani na pozadani.a navrhuje beznadej,zmar,nebo cistku z gruntu. tak s tim muze zase odejit do pozadi.ja jsem na rozdil(myslim) od tebe s marii psal.

   • jop napsal:

    houbeer
    navrhuje beznadej,zmar,nebo cistku z gruntu

    poznám od ukrajincov jeden ukrajinský vtip, ale keď ho rozprávajú, nesmejú sa na ňom a myslia ho vážne:
    Volby do parlamentu, po zvolení treba všetkých zvolených vystrielať.
    Potom treba nové volby, po zvolení znovu všetkých vystrielať.
    Po tretích volbách treba vystrielať polovicu, druhá polovica sa bude báť a nebudú kradnúť.

    Ten "vtip" na Ukrajine koloval do "revolúcie". Teraz k nemu dodávajú, že asi ani to by nepomohlo, že treba "zvolených" stále strielať a strielať

    • houbeer napsal:

     taky znam ukrajince.....a ne take debili co by ten vtip mysleli vazne.a ten kdo ho mysli vazne tak tu energii i sklidi.a to je to co se tam deje.vymyty mozky kdejakou picovinou a ,,vtipy,,. ne jope,ja jsem se taky nezasmal:)))

     • jop napsal:

      ja som na Ukrajine žil, poznám tých ľudí omnoho lepšie a omnoho viac ľudí ako ty.
      Ten vtip vznikol pri Janukovičovi, a množstvo ukrajincov by zatlieskali tým, ktorí by strielali. Sami na strielanie odvahu nemajú, ale ticho by s tým súhlasili.
      Po revolúcii je ešte viac takých, čo by strielaniu v Parlamente tlieskali.

      Takže sa mýliš

      • .lak napsal:

       Není se čemu příliš divit. Ale to je obecně evropský mustr výměny obyvatel. https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0 time 5:18

      • houbeer napsal:

       jo,chapem te.jo,lidi souhlasi v podstate e vsim a napadaj je divny myslenky.nemylim se,pac si myslim,ze to cesta rozhodne neni.nez zazivat tohle,to jsou lepsi ,,komunity,,ac jsou nedokonale

       • jop napsal:

        houbeer

        tvoj krok je len útek od reality, dočasný, nič nevyrieši, elita ostáva elitou a členovia tvojich komún postupne vymrú, hoci aj na obyčajný nedostatok liekov. Ak si myslíš, že trepem o liekoch, tak v tej demokratickej Amerike ľudia bez poistenia hromadne mrú na neliečené choroby. Nemocnice majú svoje uličky, kde keď im prinesú bezdomovca alebo človeka bez poistenia, tak na urgentnom tomu človeku dajú acylpyrín a vyhodia ho do "svojej uličky", lebo nemá prachy ani na to "ošetrenie" s pilulkou acylpyrínu.

        Vystrielať ukrajinský Parlament v porovnaní s tvojim útekom do komúny je krok, ktorý určite bude mať reálny výsledok.
        Tvoje myslenie je utekať.

        Na Ukrajine už máš občiansku vojnu, tam sa už hromadne zabíja.
        Prečo si myslíš, že to sa nemôže stať v Česku?

        Videl si video, kde sa Nemcov aj Rakušákov pýtajú, že ak začne občianska vojna s mohamedánmi, že či budú brániť štát alebo ujdú preč.
        Všetci do radu hovorili, že ujdú, bojovať nikto nechce! Samozrejme že to bolo iba video, kde neviem koľkých sa pýtali a dali iba odpovede zbabelcov, ale ja tomu dosť verím, že väčšina spoločnosti chce ujsť.
        Ty chceš ujsť do komúny.
        Ale kam budete všetci utekať, keď bude ukrajinský scenár všade, v každej krajine EU. Len to nebude občianska vojna, ale vojny s mohamedánmi, niečo také ako je v Iraku, Afgane alebo Lýbii každý deň. Každý deň teroristické výbuchy, každý deň strielanie na verejných priestoroch.

        Kam všetci ujdete?

        • proud napsal:

         "Ak si myslíš, že trepem o liekoch, tak v tej demokratickej Amerike ľudia bez poistenia hromadne mrú na neliečené choroby. Nemocnice majú svoje uličky, kde keď im prinesú bezdomovca alebo človeka bez poistenia, tak na urgentnom tomu človeku dajú acylpyrín a vyhodia ho do „svojej uličky“, lebo nemá prachy ani na to „ošetrenie“ s pilulkou acylpyrínu."................mozna jsi zil na Ukrajine a znas ji,dobre,budiz,ale neplacej nesmysly o Americe kterou rozhodne neznas,podle toho co jsi napsal.Chcipnout te spis nechaji tady i s tvym pojistenim,tim slavnym podvodem,nez tam!

        • jop napsal:

         proud

         tvoja odpoveď sa týka tej najzbytočnejšej časti môjho príspevku.
         Môj príspevok je úplne o inom, ty reaguješ na nepodstatné

        • proud napsal:

         To se ti jen zda a to je prave ten problem,problem rozdelovani a oddelovani................jenze Americani jsme my,stejne jako Rusove,Nemci,Anglicani,Francouzi,hromada Mexiku a podobne!!! Jenze nekomu se moc hodi,ze si to nemyslime a dela vsechno proto aby to tak zustalo.

        • jop napsal:

         zase mimo,
         prečítaj si môj príspevok, prečítaj si vlákno v ktorom reagujem a nevkladaj do môjich myšlienok tvoje predstavy.
         Ja hovorím o komúnach a úteku od reality, a nie o tom či sú američania dobrí alebo zlí alebo iní.
         Američania v mojom príspevku nie sú predmet príspevku

        • proud napsal:

         Kdyz nejsou,tak je nezminuj,ledaze nevis teda co breptas a jeste se tim chlubis? :-)))))))))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Zadny zase vedle neexistuje,napsal jsi to,napsal,tak na to reaguju,neni zadny hlavni a vedlejsi,je to co je!A mimochodem,reaguju si na co ja chci,paklize to zminujes,ty si nevybiras to na co budu ja reagovat ;-).

        • Vladislav po přestávce napsal:

         Jo, presne tak.
         “Komunity” jsou jen obyčejný utek od reality. Ti lidi nikdy nic nezmenili a nikdy nic nezmění, jenom se odsunou někam na okraj, tam si “žiji po svem” a po svem tam taky umrou.
         Sebestylizuji se do role nějakých bojovníků proti Systému, ale System je ma v paži. A jeste mu vyhovuje, ze se odklidili někam, kde neprekazi.
         Je to alibismus a sracstvi. Je to honeni si ega - podívejte, jak jsem nezávislý na Systému, jak ho nepotrebuju.
         Jenže bez mobilu, elektřiny, topení, potravin, vody a lékařské pece, které ma pod palcem System, stejne ani “komunity” nefunguji. A lékařská pece? Muzes umřít na banální slepak nebo zánět mozkových blan z klistete.
         “Komunity”, to je takova “jejich” alternativa, jako boj proti očkováni. Sam se odsunes někam mimo vsechno, a sam tam muzes i zemřít. A jeste ušetří za důchod a zdravotní peci.

         System neni mocný jen proto, ze proste tu moc uzmul a drzi. Ale i proto, ze jeho odpůrci často jednají jako totální idioti. Bodejt by ne, vždyť v “alternative” ma přece System mraky svych lidi.

        • houbeer napsal:

         takze vladislave,to ze ty pestujes a mas x skleniku je fajn,ale ze to dela vice lidi spolecne,pestuje vice,sazi vlastni osivo,staraji se o mnozstvi hektaru na ktere maji apod. to uz je spatne- co to je kurwa za logiku.cim menis system ty jako jednotlivec?kolik lidi tydne,mesicne nakrmis,das jim nocleh na jejich ceste a poskytnes odpovedi kdyz maji otazky?kolik alkoholiku jsi ubytoval,vzal je na drevo,dal jim bylinkovej cas,domaci stavu a oni ti za to podekovali,ze je jim do breku sama ze sebe a ze dekuji za moznoist se nadechnout.......kolik?je spoustu komunit a lidi kteri nemaji potrebu si honit ego jako ty,sami se nikam nestylizuji,to jen blbecci z venku davaji nalepky-uz jsem si jich par vyslechl,prameni z ruznych dovodu,hodne ze zavisti,zarlivosti na pohodu kterou si umime uzit,je nas vic a tak spolecensky zivot nemusime hledat na grupacich,a po sousedech, udelame si jidlo,sednem venku,pokecame a pak jdeme treba spolecne na zahradu,nekdo to jiny vono....a kdyz nepotrebujes zrovna nikoho,jsi sam.nikdo te nenuti v komunite zit neustale s lidmi,je svoboda.komuity nejsou o odvrhnuti celeho vedeckeho potencialu,poznatku a technologickych moznosti, jak stele kdejaky osel podsouva,z nevedomossti,ze snahy shodit,...nikdo nerika,ze je nutne odvrhnout vse a zit na stromech a zrat bobule,to je hoax vytvareny smejdy-zidy.jde o jine pouzivani technologii,jine nez je dnes nastavene k niceni vseho ziveho na planete a zisku jen ro par elit.jestli ti prijde planeta a specialne zapadni system vybornej,asi jsi slepejs,ci pstros s hlavou v pisku.vis prd na cem ruzne komunity ,,funguji,, a jak to pouzivaji,jen zobecnujes po zidovsku. asi se neda zde s nikym na toto tema bavit, vsichni jste odmitavi hlupaci, co radsi ziji sami ve svem koupenem brlohu,honi si ego jen za sebe,nebo v podnajmu,nebo ja nevim kde zijete, vy vsichni skveli bojovnici proti systemu. a co ze to delate proti zhoubnemu nadoru zidokrestanstvi? velky kulovy.platite vse co vydelate do rukou koncernu.
         u tebe jsem si vladislave myslel,ze to pochopis,jelikoz sam se staras o hektary,mno hold po zidovsku jsi to odsoudil.tak ti preji at ti to roste a hlavne se tim vsim neudav.

       • houbeer napsal:

        jope, tedkom koukame nekdy na x dilny dokoment o vitnamu(valce), a ty mi pripadas jako ti konzervativci v ameru-kteri rikali lidem co nenarukovali zbabelci,utikate,nic nevyresite,jste k nicemu atd. presne jak rikas,vzdyt je preci lepsi proti nepriteli(tenkrete hrozba sv. komunismu) zasahnout a bojovat. hovno leda.bez ovci jim to nepujde,ale nekdo musi ukazat cestu ven.odebrat jim lidi z jejich otrokarskych paratu apod. a prave tohle je jeden z dusledku komunit. pletes se, lidi takto zijicich pribyva,system jim brani co to jde.snazi se jim nedovolit porusit standatrdy tzv.vyspele civilizace, rozumej zvracenemu konzumu.nevim jestli mas rodinu,deti....asi nevis jak ziji dnesni rodiny.tata prace.mama nejlepe taky,decko do skolky,krouzky,hlidani,pak telka,rutina a porad dokola.radoby zdravi vylety o vikendu,sem tam mozna i koupi biozeleninu, atd. timhle se nic nezmeni, tahle se vychovava dalsi kanonenfutr pro jakykoliv konflikty a zajmy.lide jsou zcela zavisli na systemu.ja ne.a lidi k komune ne,pokud bude blakout,hlad a dalsi my mame mnohem vetsi sanci nez jednotlivec.

        a pokud by v cr presahl pocet tupych ovci miru a zacal nejaky majdan,tak at.seru na zemana ci koho. a pokud by zacalo kuprikladu vyvrazdovani moravaku,tak ano,utecu s rodinou do bezpeci a vratim se bojovat jen podle zameru,svedomi,situaci na bojisti. nejsem ten ktery zahodi zivot pro zkurvenej boj nejakych sasku co stejne nic nezmeni. pokud ych zil na ukrajine,nevim jak bych dopadl.nemuzu rict.

        • jop napsal:

         houbeer

         napriek tomu, že Maroš, Robo sú barani a nereagujem na nich, napriek tomu ako vidím úlohu prouda, som presvedčený, že každý z vyššie menovaných, a aj ja svojim príspevkami, aj voda, aj ty, sme poškodili davovo-elitársky systém omnoho viac, ako niekoľko tvojich komún.
         Lebo 1 človek, ktorý zoberie pušku a začne sa brániť má ako odporca tohto systému 100x vyššiu hodnotu pre ľudskú spoločnosť, ako komúna na úteku.

         Možno sa mýlim, ale dúfam, že sme pár takých pomohli "vychovať".
         Možno som len naivný hlupák, ktorý dúfa v nemožné.

         Vidím však jeden obrovský praktický problém. Asi by tú pušku do rúk zobrali viacerí, ale ja by som bol omnoho radšej, aby sme ju do rúk brať nemuseli, lebo vtedy už býva neskoro.
         Treba začať robiť niečo teraz, aby sme zajtra nemuseli brať pušky do rúk.
         Vy tu na serveri nič "teraz" robiť nechcete.
         Radšej by som namiesto hrdinov s puškami videl čím ďalej tým väčšie množstvo aktívnych ľudí, ktorí sa bránia napr. aspom tak, že dokážu vytvoriť pár spoločných názorov, návrhov, nápadov.
         To sme nedokázali.
         Tieto nekonečné príspevky nie sú výsledok, len bezzubé plakanie do bútľavej vŕby.

         Žiadni aktívni tu na serveri neexistujú. Nikto sa ku mne nepridal, všetci chcete len poplakávať, alebo si prečítate diskusiu a to je všetko.
         Takéto "alternatívne" weby sú elitám na smiech. Určite ich aj sami podporujú, lebo pár schopných sa stratí v záplave přizdisráčov a štekajúcich ale neschopných kvázidiskutérov.

         Ja tú bezmocnú úbohosť a neschopnosť týchto "alternatívnych médií" vidím, ty nie?
         Stali sa z nich bútlavé vŕby, kde sa v diskusii malí štekajúci psíci vyštekajú, a sú spokojní, ako obštekali toho slona s menom Globálny Prediktor.

         Haf Haf Globálny prediktor.
         Bohužiaľ, to haf haf je aj môj výsledok v tomto momente.
         Všetci čo tu diskutujete máte rovnaký výsledok ako ja, velké nič.
         Možno do budúcna o pár ľudí viac tú pušku do rúk zoberie.
         Teraz je to len štekanie malých šteniat, z ktorých ale velké psy nevyrastú, lebo im stači poštekávať na slona.

 7. houbeer napsal:

  vetsinu lidi co znam.huli travu.a tito jsou velice odmitavi vuci zvracenemu systemu.maji zahradky,ziji v jurtach.maringotkach.komunitach.jak jen to jde,aby nemuseli prilis se stykat se systemem.

  • houbeer napsal:

   a taky uz jsem potkal volice spd.kritiky mejnstrymu.takovy ty obyc lidi.vlastence z lidu.vetsina chlasta,a jsou to normalni ovce.jen se pridali na druhou ,,stranu,,.ne.moc si s nimi nepokecam.radsi si dam brcko v lese s kamosem....

   • proud napsal:

    Nicim jinym tyhle "komunity" nejsou.

   • proud napsal:

    Tim nerikam ze je odsuzuju,to v zadnym pripade,je to jejich a kazdyho vec.............ale,nepomahaj.

    • houbeer napsal:

     vubec nevis.-kolika lidem i pouhy den straveny v komunite zachranil zivot,pozmenil smer zameru,apod.jen zazit pocit,ze lide ziji jinak,maji kruhy,ohne,spolecne jidla,a celkove ziji jinak nez znas,to je pomoc planete.

  • proud napsal:

   To neni reseni,zit jako chcipak u boudy jen abych se nepotkaval se systemem,to je jen zbabelej utek!!!

   • houbeer napsal:

    to je jako mysleni mestaka.kdyz jdu pryc z betonu a konzumu,jdu zit do boudy,ale vetsinu dne jsem venku,-tvorim,staram se a ziji s prirodou-tim pomyslnym hektarem,souziti s prirodou a mit na ni cas je dle meho velka pomoc.a co zivot prinese,je zamer.

    • proud napsal:

     Samozrejme a souhlasim s tim,ale abys takhle zil,nemusis se prece izolovat,naopak,nemel bys v zadnym pripade,nesmis,mel bys to nyst mezi ostatni lidi,musis!!!Jinak nejsi o nic lepsi nez oni,vlastne jsi horsi,protoze vis a presto nepomahas. O tohle mi slo,jestli jsi to pochopil.

     • houbeer napsal:

      a ja to znovu rikam,ze o nejake izolaci nemuze byt rec,uz vubec ne v cr.mluvim o tom,ze kdyz chces lidem ukazat,jak je to mnohem smysluplnejsi,moralnejsi a trebas i radostnejsi, zit aspon co to jde v souladu s prirodou,musis o tom ,,vedet" z praxe.dalsi duvod toho zpusobu ziti je vnitrni odhodlani prave boje a neco udelat proti systemu.a co muzeme?vystrilet elity???odvrhnout system a tim ho zbourat.neberte me uz doslovne,je nemozne popsat mechanismus fungovani uplne takoveho zivota,ale vezte,ze to neni o uteku,izolaci a nekomunikaci se svetem.prave naopak.a komunity proc? protoze to je jednodussi v mnoha ohledech,jak ty rikas prirozene. je dost zadrhelu na ziti s lidmi,ale hodne bonusu to bohate vyvyzuje.

      • proud napsal:

       "neberte me uz doslovne,je nemozne popsat mechanismus fungovani uplne takoveho zivota,ale vezte,ze to neni o uteku,izolaci a nekomunikaci se svetem.prave naopak"...............ok,to mi staci :-),ja reagoval na to cos psal pred tim a znelo to tak jak jsem reagoval,takhle uz to vypada zase trochu jinak:-)

      • proud napsal:

       Nicmene houbeere ziju tak nejak "normalne",tedy si neupiram nic po cem touzim a na co mam a pred systemem se neschovavam ani pred nim netajim,ze je spatnej a ze se ho chci zbavit a ze na tom delam.Ono to ani nejde a nepomuze s tim ani komunita,systemu neuteces,protoze si te najde sam a legalne,ma to tak zarizeny.Vsechny svinstva ktery dela,jsou legalni,protoze to tak chce a protoze k tomu mlcime dokud se to netejka primo nas,casto i kdyz tejka,tak az jsme zovcansteli.

 8. Vladislav po přestávce napsal:

  Houbeere,
  Tys me asi nepochopil. Ja se bavím o komunitách, ne o tom, jak by měl žít každy z nas.
  Ja mam pudu, skleníky, lesy. Kdo chce, to muze delat stejne, kdo ne, toho to nezajímá nebo to odsoudí.
  Kdyz bude 1000000 lidi jako ja, zacne se menit veřejne mineni. Snad, možná.
  Ale nevytvarim zadne komunity. Komunita je proste utek, který nic neresi. Ti lidi si mysli, jak je každy sleduje a přemýšlí o tom, co hlasaji, ale ve skutečnosti jsou každému ukradení.
  System muzes porazit jedine zevnitř.
  Ver tomu, ze největší bojovníci proti Systému minulých času by dnes nejezdili na living history srazy, nehulili trávu, která z nich dela dementy, ale byli by to manažeři, schopni řemeslníci, vědci.

  • houbeer napsal:

   ja si ale myslim,ze to nemuze delat xy lidi stejne. z vsemoznych pricin,neumeji to,nezvladnou to sami,nemaji sami motivaci,nedosahnou sami na tolik pudy v dane lokalite atd.zase zjednodusujes a obecne odsuzujes.tvrdis co si mysli lide v komunite- tak to proste nelze se bavit a nic rozvijet,kdyz nekdo o nekom koho nezna,jsou jich tisice,tvrdi,co si mysli a proc ziji v pospolite spolecnosti-komunite,osade,na rodovem statku,ve vesnici ktera je ,,jina,,nez dnesni.ty si myslis,ze je pudy pro tolik lidi,co ji mas ty?ja myslim, ze ne.ale ze lze se o tu pudu starat spolecne a pak i spolecne mit prospech a tak 10 hektaru ,,uzivi,, vice lidi nez jednu rodinu,ktera to proste zabrala-koupila driv a tak ten zbytek uz si tu pudu asi nekoupi,kdyz je zabrana,rozprodana atd.je to o udrzitelnosti lidstva,rozvoje,mezilidskych vztazich,toleranci, prave aby nebyly nazory tveho typu, jakoze vsichni kdo huli travu jsou blbci.travu pouzivame jako lidstvo od nepameti,napric celou planetou,roste divoce i na sibiri a kazdy mame receptory na latky v ni obsazene, ne tak na tabak,alkohol a dalsi ,,drogy,,.
   ja nerikam,ze musi vsichni do komunit,myslim ze by to melo byt nejak ,,vyvazene,, -ano nekdo je rad bojovnikem za dobrou vec primo-vedec,aktivista,zachranar....nekdo bydli sam jako ty a nekdo v komune-osade.opakuji,nejedna se o utek,jedna se o vnitrni puzeni souvisejici s moralkou a tim jak se clovek citi naq ruznych mistech,v ruznych spolecenstvich,v ruznych stavbach,pri kontaktu s materialy a lidmi,....je hodne duvodu proc lide vyhledavaji komunity,nektere ty lidi jsem klido poslal zpet do marasmu prave za to ze si mysleli,ze utecou,ze se spasi nicnedelanim atd.ale nekteri opravdu uz nevi kudy kam-okupa je uz nebere,klasicke model taky ne,ubytovny taky ne,panelaky taky ne,na dobrej starej dum s pozemkem nemaji a stejne by sami nevedeli co s tim maji delat....komunity slouzi i jako skola,misto kde lze nacerpat inspiraci,zeptat se na neco a odpovi ti trebas lide lisici se totalne a to ti prave slozi puzzle,a dobre komunity nabizi i praxi-zahradniceni a vsemoznych dovednosti,ktere se dnes uz bezne nepotkaji jinde nez na nejakem ,,jarmarku,, u stanku.potkal jsem v komunitach velice schopne remeslniky,lekare z povolani,fyziky a psychology,....

   • proud napsal:

    "z vsemoznych pricin,neumeji to,nezvladnou to sami,nemaji sami motivaci,nedosahnou sami na tolik pudy v dane lokalite atd.zase zjednodusujes a obecne odsuzujes.tvrdis co si mysli lide v komunite- tak to proste nelze se bavit a nic rozvijet,kdyz nekdo o nekom koho nezna,jsou jich tisice,tvrdi,co si mysli a proc ziji v pospolite spolecnosti-komunite,osade,na rodovem statku,ve vesnici ktera je ,,jina,,nez dnesni.ty si myslis,ze je pudy pro tolik lidi,co ji mas ty?ja myslim, ze ne.ale ze lze se o tu pudu starat spolecne a pak i spolecne mit prospech a tak 10 hektaru ,,uzivi,, vice lidi nez jednu rodinu,ktera to proste zabrala-koupila driv a tak ten zbytek uz si tu pudu asi nekoupi,kdyz je zabrana,rozprodana atd.je to o udrzitelnosti "..............velmi dobre!

   • Vladislav po přestávce napsal:

    Tráva je svinstvo, houbeere, nevěř každému bludu, který ji vyzdvihuje nad alkohol nebo cigarety. Naši předkové používali konopí jenom na ošacení a provazy.
    Je to hlavně o MÍŘE a DŮVODECH - to jsou věci, které tzv. "alternativa" vůbec nebere v potaz, protože její část řízená Židem umí cokoliv jen zbožňovat nebo nenávidět. Nic mezi tím.

    Drogy jednak může užívat jen někdo, a i ten jen při příležitostech k tomu vymezených. Jinak vzniká závislost. Ono to platí i u rituálního sexu, kvůli kterému ze mě tady někteří, kdo si pořádně neštrejchli od Kuvajtu napadení, dělají úchyla. To, co jednomu otevře obzory, jiného zničí. Rozdíl mezi léčbou a otravou látkou či činností xy je často jen ve velikosti a načasování dávky!

    Naši předkové na žádných drogách závislí nebyli. Jejich pivo mělo několikrát méně alkoholu než dnešní pivo, víno bylo vzácné a pilo se jen při slavnostních příležitostech. Kdo se opil jindy, byl terčem výsměchu. Ostatně slovo "ožralý" to dokumentuje dobře - lidi vnímali, že opilého člověka něco žere, ničí...

    Jinak - nejsem proti komunitám. Jsem jen proti výmyslům, že ony něco vyřeší. Nevyřeší. Ze společnosti se vydělí lidé, kteří chtějí žít jinak, tak tedy jinak žijí, jinak vychovají děti, a pak jinak umřou. To zaujme jen hrstku dalších lidí, a úplně zničí potenciál těch lidí měnit společnost kolem. Ona je to v podstatě trapnost a často se jedná jen o zoufalou potřebu na sebe upozornit za každou cenu, být "jiný", klouzání po povrchu módních hnutí a správných oblečků, s nulovým pochopením podstaty. Doporučuju zajít třeba na nějaký tzv. "slovanský" sněm. Na těchto "echt slovanských" akcích neuslyšíš za celý den jméno jediného slovanského boha či předka, zato si můžeš nakoupit mraky cetek, zazpívat tzv. lidové písně a založit "komunitu", pardon, občinu. Jó, všichni se musíme nějak živit;-(

    • proud napsal:

     Mas koukam pomotany uplne vsechno............a pochopitelne,uplne jinak.Nemels jako decko nejakej osklivej uraz?

     • Vladislav po přestávce napsal:

      Když čeledín s rozumem osmiletého dítěte kritizuje muže, je to pro onoho muže spíš důvodem k veselí než k čemukoliv jinému.

     • proud napsal:

      No,moc veselej z tebe teda nejsem!

     • proud napsal:

      Mel jsem za to,ze bude existovat nejaky rozumny vysvetleni pro tvoje zvasty,b!lado,ne hned blbost,ale to bylo v nejakym zachvatu dobractvi co uz pominul:-))))

  • houbeer napsal:

   jeste jinak. vne systemu se skoro nic nenachazi,mozna nekde v himalajich ci nejhustsi dzungli.takze tvoje tvrzeni o porazitelnosti zhoubneho systemu je spravne,ale uz nejni ok,ze vne pocitas i komunity,proste to tak nelze uvadet. prave ze v komunitach vznikaji a muzou vznikat projekty presahujici jedince a jeho moznosti - priklad,ty nejsi videt ani slyset,mozna v tvem nejblizsim okoli o tobe vedi,tot vse.kdyby jsi na tech svych hektarech mel vice lidi,plus treba jeste nejakej dalsi kus pudy(vzdy zalezi k cemu puda je a kolika lidem je ji treba),tak muzete byt videt az v praze,mohli by jste byt sdruzeni slovanskych beskyd ci neco.produkovat,kvalitni dreviny,desky ne z borovic,houby z domacic lesu,vehlasne syry a trebas i buhvico dalsiho,proste cas neoblafnes.den ma 24 hodin a samotnej clovek nestiha zdaleka vse na co by mel koule,co by ho bavilo a naplnovalo,co by si pral udelat pro zmenu k lepsimu.ve vice lidech se to lepe tahne.vice napadu pri realizaci projektu,vice moznosti apod.takze o jednotlivcich se nedozvime, o kuminate,ktera funguje,vytvari neco fajneho s presahem se mozna i dozvi lide z ruznych koutu.

   • proud napsal:

    Je to jeste mnohem slozitejsi,to ale vis,ze ano ...........system je pod kuzi svejma nastrojema,diky nim je jako nezmar,porad dorusta a porad se vraci at delas co delas,protoze si nas k tomu prizpusobil a dela to neustale.Nakonec to ctes od kdekoho,kdekdo to mysli po svym "dobre",ale neuvedomuje si zakernou silu systemu ani jeho prolhanost,takze se ho vlastne zdruhy strany zastava.

   • Vladislav po přestávce napsal:

    Není pravda, že nemůžu být vidět a slyšet, pokud nejsem v "komunitě". Nejsem třeba vystudovaný lesník, ale účastnil jsem se diskusí na odborných lesnických serverech, moje postoje se jim líbily, tak mě oslovili a publikoval jsem v odborné lesnické literatuře, dokonce točil i film - televize za mnou přijela přímo do lesa, pak jsem je vzal do beskydských rezervací.

    Byl to ale výsledek mého cca 25letého soukromého studia, tisíců a tisíců hodin v lesích, stovek přečtených knížek, průběžně korelovaných s praxí. A přesto dodnes, skoro každý den, mě moje lesy naučí něco nového. Lidský život je krátký na to, abych mohl soudit a poučovat, stačí pouze na formování názorů, popřípadě rad.

    Tady platí staré známé "mnoho povolaných, málo vyvolených". Kdekdo si dnes myslí, že k vědomostem přijde nějakou zkratkou, tím, že chodí na jeden nebo dva servery, kde píšou stylem, který se mu líbí. A pak poučuje ostatní - aniž by ho oni o to požádali. Cca před 10 lety nastoupilo "pohanství", a najednou o sobě kdejaký mantoš z paneláku, co nerozezná buk a habr, prohlašoval, že je v "keltské komunitě", "něco jako druid". Slovanství je opožděná verze tohoto, která pohltila lidi, které keltství a vikingství buďto přestalo bavit, nebo ho tehdy nestihli, nebo je neoslovilo. Ale už tehdy bylo pořád slyšet "zakládejme komunity", "ustavme občiny" apod. Kde jsou dnes ty komunity a občiny? Nikde, ale ne protože zlý Systém, ale protože hromada lidí, kteří si mysleli, že k moudrosti a vědomostem, na které potřebovali předci x životů, se oni dostanou diskusí na jakémsi serveru a koupí nějakých cetek.

    Jakékoliv hnutí, má-li být úspěšné, musí jít do hloubky. Mít kritický odstup od VŠECH zdrojů informací. Čím je "protisystémovější", tím větší pozor si musí dát na to, že bude Systémem infiltrováno. Dnes tě nezavřou za to, že si uděláš web, kde budeš hlásat Systému nepohodlné pravdy. Místo toho infiltrují diskutéry a/nebo autory článků svými lidmi, což vyjde mnohem levněji, je to bezbolestné a už se to velmi dlouho - i tady - děje.

 9. proud napsal:

  Michael Tellinger – Ubuntu

  Uvědomil jsem si, že dávné civilizace žili spokojeně celou dobu velmi rozsáhlého období bez peněz! To je ta nejdůležitější věc, kterou musíme udělat.
  Všichni jsme se narodili na této krásné planetě a všichni jsme se narodili svobodní.
  Přesto se nemůžeme svobodně pohybovat po tomto světě a nemůžeme žít tam, kde jsme si vybrali. Musíme poslouchat pravidla a zákony, se kterými jsme nesouhlasili, když jsme se narodili. Musíme pracovat a platit za základní věci něčím, co nazýváme peníze!
  S tím jsme taky nesouhlasili, než jsme se narodili.
  Nesouhlasili jsme ani s tím, že nám bude přisouzené číslo a že s námi bude zacházeno jako s objektem či firmou. My jsme žijící a dýchající lidské bytosti, my nejsme čísla.
  Máme nekonečnou duši, jsme z masa a krve, ale to neznamená, že bude s námi takto zacházeno.

  Omezení uvalená na lidstvo jsou neskutečná a zhoršují se každým dnem.
  Každý sociálně-politický systém nás oklamal. To je důvod, proč jsme v takovém marasmu.
  Zdá se, že lidé po celém světě žijí v utrpení, neštěstí a že není vůle hledat nějaká řešení a učinit, tomuto vnucenému politickému a ekonomickému temnému systému přítrž.
  Každý měsíc, každý rok se to jen zhoršuje. Stále víc chudoby, hladu a bezdomovectví. Při takovém plýtvání a hospodaření se surovinami je ale globální ekonomický kolaps nevyhnutelný.
  To, že stále ještě máme tento systém, je ve své podstatě zázračné.
  Ukazuje to, jak pevně nás sevřeli do svěrací kazajky a jak velmi mocní jsou ti, kteří kontrolují globální ekonomiku a jakou mají nekonečnou moc. Není divu, už jsme zotročováni tisíce let.

 10. proud napsal:

  Ale my jsme ti, kteří s tím mohou něco udělat.
  Jedná se o jednoduché věci, které můžeme všichni udělat, aby se konečně změnilo vše, co je spojené s našimi životy.

  Je neuvěřitelné, že odpíráme jedné třetině světové populace jídlo, protože nemají peníze.
  My jim ho nedáme, ale vyhodíme!
  Nemůžeme jim ho přece dát zadarmo, protože musí pracovat, ti bastardi.
  Prý, přece nutně potřebujeme peníze!
  Prý, ať si najdou práci a stanou se respektovanými členy společnosti!
  Prý, velmi nutně potřebujeme jejich práci.

  Ale toto všechno není pravda, nepotřebujeme!

  To je ta poslední věc, kterou potřebujeme. Vždy když poslouchám politiky, jak oznamují, že vytvořili nová pracovní místa, celý se zježím, protože to je ta poslední věc, kterou potřebujeme.Udržují nás co nejvíce zaměstnané a v co největším nedostatku abychom běhali stále v kolečku a nebyli si schopni uvědomit, co je důležité a co důležitého máme dělat a přemýšlet nad tím, jaký život bychom měli žít.
  Nazvali to "Buzy-ness"/utíkat stále dokola/. Všechno je zakódované v jazyce, který používáme.
  Jak je možné, že se svět stal tak zlým?

 11. proud napsal:

  Musíme se vrátit tam, kde jsme už byli, do starodávné civilizace.
  Malá skupina královských-politických a bankéřských rodin se zmocnila světa.
  To se nestalo za poslední rok nebo 100 let.
  To trvá tisíce let nazpět.
  Začalo to Sumeřany před 6000 lety, na Středním Východě v Sumerii.
  Sumerské tabulky nám o tom vypovídají.
  “Když bylo Království sneseno z nebes na zem”.
  Takže nás informují, jak nám z ničeho nic byli dáni, tito kněžští vůdcové.
  Jak je možné, že tito lidí se dostali tam, kde jsou?
  Kdo jsou, odkud pochází?
  Lidé tam žili šťastně a najednou se objevil král a řekl: “Budu váš král, budete mi platit daně”.
  A jak se tito králové ve starodávných časech stali tak silnými? Byli jmenováni do funkce bohy. Nemluvím o Bohu s velkým B.
  Mluvíme tu o bozích s malým b, kteří sem přišli a vyrušili nás tu, na této krásné planetě.
  A co se stalo poté, co jmenovali Krále?
  Králové vytvořili peníze, rafinovaný zdroj ovládání lidstva, protože peníze nejsou součástí naší přirozené evoluce.
  To je velké nedorozumění v lidské historii.
  Každý, kdo to nepochopil, si nesplnil domácí úkol.
  Peníze byly zlomyslně zavedeny ve starodávných časech jako prostředek k ovládání lidstva.
  Je to absolutní prostředek našeho zotročení a my právě teď pociťujeme tu nejhorší fázi.

  Jsme lidé této planety, kteří touto dobou mohou uskutečnit změnu.
  Je to na nás, co uděláme s těmito informacemi, které již máme a jak se rozhodneme jít dál.
  V dnešní době existují tři hlavní bankéřské rodiny, můžete argumentovat, že je jich víc, ale ty velké jsou: Rotschildové, Rockeffelerové a Morganové.
  Oni kontrolují vše.
  Oni vlastní všechny banky světa.
  Pokud tomu nevěříte, tak jste si taky neudělali domácí úkol.
  Mimo všech diskuzí, které máme, je jasné, že nás ovládají peníze a přes peníze bankéři.
  Ale pamatujte si - peníze neexistují!
  Peníze jsou jen prázdným slibem.

 12. proud napsal:

  Musíme najít nový systém fungování společnosti, protože tento současný jen odvádí lidstvo od skutečných hodnot, je zkorumpovaný a navíc nereformovatelný.
  Nemůžeme stále pokračovat v tom, co děláme posledních 6000 let a co nás zotročuje čím dál, tím více.
  Toto je nepříčetnost a nepříčetnost je definovaná jako: "Opakování stále dokola té stejné věci s očekáváním odlišných výsledků." (Albert Einstein)

  Doufám, že za posledních 6000 let válek, násilí, zotročování, zneužívání a drancování všeho a všech už nás dostatečně poučilo.
  Nesnažme se opravit současný systém, musíme ho celkově změnit.
  Do této situace vstupuje Ubuntu, osvobozovací společenské hnutí.
  Přidejte se k tomuto hnutí a uvědomte si, že je to hnutí Vyššího vědomí.
  Jde o prolomení všech norem a manipulativních technik, kterými se nás snaží udržet v kleci nevědomí. Jde o vrácení všeho, co nám patří, nám, žijícím a dýchajícím bytostem.
  Vraťme se zpět k systému přispívání a vytvořme nové sociální struktury a bude dostatek pro všechny.

  Celý projekt se zakládá na starodávných vědomostech a poznáních.
  Je to období, kdy nebyly žádné peníze!
  Každý přispíval svým přirozeným talentem.
  Celý projekt se vztahuje zpětně k africkým kořenům s názvem Ubuntu.
  Všechny starodávné kultury sdíleli tento africký společenský systém, který nazývaly různorodě, ale vždy se vztahoval k té samé věci.
  Je to úžasné, že starodávné kultury dokázaly přežít tisíce let, aniž by používaly peníze a vzkvétaly.
  Měly velmi jednoduchou filosofii: "Pokud to není dobré pro každého, není to vůbec dobré pro nikoho."
  Je to překrásná filosofie a já bych ji rád sdílel s každým, protože nechci nikoho zranit. Taky nechci udělat nic, co by zranilo kohokoliv jen proto, že mi to dělá dobře.
  Takový svět mě nezajímá.
  A toto je důvod, proč celý Ubuntu, přispívatelský systém je hnutím Vyššího Vědomí.
  Je to pro lidi, kteří se chtějí přesunout do Nové doby a nové éry Vyššího Vědomí.
  Jedná se přesně o toto!

 13. proud napsal:

  Je pro ty, kteří pochopili sílu pozitivní energie, radosti a lásky k druhým.
  Je třeba předat moc lidem, ať už jsou kdekoliv, tak aby začali vytvářet lokální komunity.
  Je třeba přepsat zákony, protože tyto zákony, které máme, nejsou psané pro potřeby lidí, ale pro potřeby korporací.
  Musíme zavést neodcizitelná lidská práva.
  To vše se stalo novou svobodnou chartou hnutí Ubuntu.
  Moře, hory a krajina patří lidem, tak jako voda, minerály, vzduch, rádiové vlny nepatří Vodafone, ale lidem. Toto se týká a vztahuje ke každé krajině světa, přátelé. Nepatří to vládě ani žádné velké korporaci, které si to nárokují.

  Když si pročteme tato tvrzení, uvědomíme si, že jsme jmenovali naše vůdce do pozic našich služebníků, ale ti nám neslouží. Oni tam mají být, aby udělali pro nás to nejlepší.
  Ne pro ně! Takže cokoliv co my lidé potřebujeme, by pro nás měli udělat.
  A děje se to?
  Ne!
  Děje se přesně úplný opak. Takže co se to tu stalo?
  Vláda neslouží lidem a jediný závěr, ke kterému můžeme dospět je, že slouží sobě a korporacím, které je sponzorují.
  Přeměnili lidi na své otroky. Korporace a politici ukradli krajinu, vzduch a vodu svým vlastním lidem.
  Nic víc, nic míň, je to tak jednoduché.
  Stali jsme se otroky, a dokud s tím něco neuděláme, nepřestane to.
  Každý týden publikují nové zákony, kterým nikdo nerozumí a ani je nechce. Tyto zákony jen ochraňují korporace a vůbec neslouží lidem. Korporace mají více práv než žijící, dýchající lidská bytost! Potřebujeme celý nový soudní systém pro lidi, který bude ale také lidmi sepsán a ne globálními přisluhovači, korporacemi a vládami, které se snaží potopit vlastní lidi pod vodu.

  Peníze už nepotřebujeme, peníze jsou jen překážkou.
  Peníze nic netvoří, vše uskutečňují lidé!

 14. proud napsal:

  To lidé obhospodařují pole, pěstují jídlo, staví mosty, staví rakety, řeší matematické rovnice, tvoří technologie. Lidé dělají vše, peníze jsou jen překážkou pro tento neuvěřitelný progres.
  Peníze velmi negativně motivují, zejména, když tento mocný nástroj ovládají psychopati.
  Lidé tvoří umění a kulturu, peníze jako takové nedělají nic.
  Původ peněz se datuje zpětně k Sumeru. První podoba peněz byly malé tabulky.
  Byly to žetony symbolizující výměnu a potom peníze začali razit, jak už dobře víte.

  Toto je jeden z nejsilnějších a nejpřesnějších výroků moderní doby Thomase Jeffersona, protože přesně v této situaci se dnes ocitáme...

  "Věřím v to, že bankéřské instituce jsou víc nebezpečné vůči našim svobodám než vyzbrojené armády."

  Pokud Američané kdykoliv připustí to, že soukromé banky a většina bank ve světě jsou soukromé banky, téměř ovládnou všechny soukromé korporace, pak jejich podíly budou chtít zisky za každou cenu.
  Takže pokud Američané kdykoliv dopustí to, aby se soukromé banky dostaly k vydávání a emitaci měny, nejprve za pomoci inflace a pak za pomocí deflace, banky a korporace, které vyrostou okolo, připraví lidi o veškerý jejich majetek a to až do momentu, že se jejich děti vzbudí jako bezdomovci na kontinentě, kteří jejich praotcové dobyli.
  To je přesně moment, kde se dnes nacházíme.

  Všude ve světě už nastala tato situace, ve které se ocitáme.
  Peníze jsou překážkou veškerého pokroku.
  Peníze nedělají vůbec nic pro společnost, naopak škodí a devastují nás fyzicky i morálně!
  Peníze představují absolutní prostředek kontroly pro ty, co kontrolují emitaci a tisk peněz.
  To je přesně důvod proč doslova vlastní svět. Peníze ničí skutečné hodnoty lidstva.
  Peníze zabraňují přirozenému toku volné a pozitivní energie.

  Takže já vás prosím, pamatujte si. Je to hodně o volné energii a ne o tom, že vydělám miliardu z této energie. Dejte to konečně do oběhu zadarmo, pokud můžete.
  Vrátí se vám to v takové hojnosti a takovými cestami nazpět, že si to ani nedokážete představit.
  Tuhle věc udělejte pro lidstvo a pokud se vám podaří najít jakýkoliv zdroj volné energie, nesnažte se z toho vytlouct peníze, jinak vás to zabije nebo vás zabijí oni dřív, když se to budete snažit vypustit individuálně do oběhu.

 15. proud napsal:

  Peníze jsou příčinou 7mi velkých každodenních hříchů, které známe nebo jsme už na ně zapomněli? Nenasytnost, chamtivost, nenávist, pýcha, lenost, žádostivost, hněv.
  Mnoho lidí tvrdí, že je to jen láska k penězům a peníze nejsou ničím zlým, že je to jen forma výměny. Ne, peníze jsou daleko větší zlo...
  Chápejte, že nám peníze neuvěřitelně otrávily mysl až do té míry, že se snažíme argumentovat a ochraňovat tento peněžní systém za každou cenu.
  Je to až neuvěřitelné...
  To není láska, láska k penězům.
  Už samotná přítomnost peněz způsobuje všechny tyto problémy.
  Pokud odeberete peníze z tohoto systému, všechny negativní projevy jako zázrakem zmizí.

  Pojďme si říct, jak bychom vyřešili problém.
  Odpověď je tak zřetelně jasná.

  Zbavme se jich!

  Na co je potřebujeme?
  Vždyť způsobují jen všechny konflikty v našich životech.
  Ničí nám naši planetu.
  Těžební doly okrádají naši Matku Zem, drancují vzácné zdroje a vnitřnosti Matky Země a následně to vše šíří okolo světa lidem, kteří tvrdí, že vše vlastní?!

  Zodpovězme si otázky, které přicházejí, když se řekne "odstraňte peníze".
  Kdo se bude starat o špinavou práci?
  To budeme sedět na svých zadcích a nic nedělat?
  Můžu mít 50 Ferrari?
  Jak budu platit za věci?
  To se vrátíme zpět do doby temna?
  Je tato společnost vůbec právní a kdo bude spravovat pravidla?
  Budu dělat něco co nechci?

 16. proud napsal:

  To jsou otázky, které jsou nejčastěji pokládané a jsem si jistý, že jsou to ty, na které byste se ptali i vy. Můžu vám povědět, jak se bude tento proces vyvíjet v bezpeněžní společnosti v Ubuntu, společnosti, kde všichni přispívají svými přirozenými talenty, získanými zručnostmi a zkušenostmi ve prospěch nás všech.
  Vše bude ve spolupráci s jistými pravidly, které nejsou ani tak pravidla, ale spíše dohody jak budeme společně spolupracovat.
  Jakmile začnete pracovat v takovémto druhu komunity, vznikne hojnost tak působivá, že si to teď nedokážeme představit. Zatím to není možné kvůli našemu rozpoložení mysli a programům v naší DNA, které nás ovládají, ale když se vnoříte do tohoto nového způsobu myšlení, půjde to.

  Musí vzniknout komunity, kterým říkám Ubuntu komunity, kde všichni přirozeně přispívají pro dobro všech v komunitě.
  Vznikne nová sociální struktura pro nový svět a novou dobu a hojnost pro nás pro všechny za hranicí našeho přesvědčení.

  Existuje několik manter a klíčových skutečností pro Ubuntu společnost.
  Nejedná se o obchod nebo barter (výměnu).
  Spousta lidí sahá zpět k tomuto konceptu a říkají: pojďme zpět k barteru.
  Ne! Ten, kdo bude mít na závěr více kontroly nad barterem nebo obchodem, bude mít pod palcem pravidla a jsme tam, odkud jsme vyšli.
  Takže na tento systém nemůžeme přistoupit.
  Žádné peníze, žádný barter, žádný obchod, žádná přidaná hodnota a tedy nic nebude víc nebo míň hodnotné. Proč? Protože příspěvky každého z nás by měli být rovnocenně hodnotné.
  Pokud začnete tvrdit: "Já jsem doktor a můj čas je hodnotnější jako ten tvůj!", tak jdeme zase špatným směrem, přátelé.
  Posledním bodem je, že každý přispívá pro větší dobro všech v komunitě, protože to bude vaše největší odměna.
  Budete odměňováni uznáním lidí v samotné komunitě.
  To je ta nejvyšší hodnota, kterou všichni chtějí, i když si to moc neuvědomují.
  Dnes si to každý snaží koupit pomocí peněz - uznání a respekt ostatních.
  V hluboké podstatě je uznání přesně to, co lidé chtějí.
  Chceme být milováni a uznáváni za to, co jsme udělali.
  Ale většina si zatím myslí, že k tomu potřebují peníze, aby byli uznávaní.
  A když už se jim podaří vydělat miliardy, uvědomí si: "Nikdo mě nemá víc rád, tak musím použít svoje peníze, aby mě měli lidé rádi."
  A to se právě děje, že si lidé platí za ocenění.

  Takže sjednocené Ubuntu komunity v jednotě budou vzkvétat a vše pozitivní bude možné.

 17. proud napsal:

  Svět bez peněz má obrovský pozitivní vliv na minimalizaci všech negativ, od trestných činů, závisti, obžerství, až po chamtivost a další negace.
  Hnutí Ubuntu nemá žádnou hierarchii. Komunity se starají sami o sebe a nemají žádnou centrální vládu, žádné centrální hlupáky (politiky), kteří by říkali, co je nutné dělat.
  Netvoří žádné překážky před jakýmkoli druhem pokroku.
  Pro toto řešení se zapálilo celosvětově již mnoho mozků.
  My všichni, kteří pro tuto myšlenku pracujeme, tak víme, jaké jsou řešení a jak se mají uskutečnit, aby se problém vyřešil. Politici nemohou nic vyřešit, protože jsou také oběťmi systémového matrixu. Jen pokračují v kažení věcí. Neptejte se politika, jak to vyřešit, požádejte vědce, farmáře, inženýra, oni ty problémy hravě vyřeší.
  Obyčejní lidé to umějí vyřešit, politici ne.

  Přechod k nové společnosti bude probíhat v jednoduchých krocích. Nelze přeskočit od nuly k hrdinství. Nedá se přestoupit hned z penězi řízeného kapitalistického (egoistického) spotřebitelského monstra ke společnosti, která žije v harmonii, to nejde!

  Podívejte se na moji internetovou stránku http://www.ubuntuparty.org.za, kde jsem začal publikovat více dokumentů a informací o tom jak se přechod bude odehrávat.

  Michael Tellinger , http://celostnivzdelavani.cz/michael-tellinger-ubuntu

  • jop napsal:

   proud

   ja som si v rýchlosti pozrel Ubuntu, tie jeho tézy "jídlo zdarma", "voda zdarma" "všechna podpora farmářúm"

   Ten kto písal Ubuntu je čistý BLÁZON, ktorý neuveritelne trepe hlúposti, odporuje si v tom čo trepe, level blázon 99.

   Prosím, nepropaguj to, tie bludy sa nedajú čítať, to musela písať totálne vyhúlená hlava.
   Je to zmes kapitalizmu, majiteľov pôdy a komún, kde všetci zdochnú od hladu rovno po dvoch týždňoch.

   Citujem jeho knihu: "Zpracovávání odpadu na hnojiva bude znamenat příjem pro komunitu a umožní hnojení půdy."

   "Príjem" pre komunite v svete bez peňazí. Takéto môže napísať len vyhúlený magor s podpriemernou IQ.

   On tam nerieši žiadne problémy, on tam má len pekné heslá a gulášovú zmes pseudoekonomických vysvetlení. Pseudoekonomických preto, lebo tie kraviny NEMôŽU fungovať v žiadnej spoločnosti!

   • proud napsal:

    Tellinger a blazen? :-))))))))))))))))))))),tos me teda dostal:-)))).Pokud jsem dobre cetl,pise ze nejde preskocit rovnou od penez do sveta bez nich,cemuz rozumim,ty ne?

   • proud napsal:

    Jinak jsem to sem dal prave pro ten svet bez penez,kterej propaguje nekdo kdo vyrostl v tvrdym kapitalismu,takze ho tezko muze nekdo nazvat komancem,nebo socialistou jak je zname my ;-)

   • proud napsal:

    jope,myslim ze ma v hodne vecech pravdu,ono nas totiz bude skutecne cekat bolestny a velky uklizeni po tom vsem niceni a rabovani.

    • jop napsal:

     ja keď počujem heslá "voda zadarmo, jedlo zadarmo, dom zadarmo", tak chápem, že ten kto tieto heslá hovorí je blázon.

     Takéto niečo môže platiť v ďalekej ďalekej budúcnosti, ke´ˇd všetko budú vyrábať roboty, aj roboty robotov, keď nikto nepracuje, keď je všetkého na planéte dostatok.

     Žiadne jedlo zadarmo neexistuje, je to neuveritelne stupídne heslo, ktoré nemôže fungovať tu na planéte.

     Ale Vigáni by Ubuntu určite podporili. Lebo oni nepracujú, pre nich sa jedlo vyrába. To jedlo však musí niekto vyrobiť, nič zadarmo neexistuje.
     Výroba jedla je natolko zložitý proces, že ak niekto povie "jedlo zadarmo" tak je u mňa ekonomický blb level 99.
     Ekonomický blb žiadnu funkčnú teóriu vytvoriť nedokáže, lebo len trepe ekonomické blbosti.

     Filozofia je to pekná, ale ekonomicky je to neuskutočnitelná nefunkčná kravina.

     Ja nie som proti niektorým jeho myšlienkam, ale to čo som narýchlo prečítal sú pseudoekonomické kraviny

     • jop napsal:

      oprava
      Ale Vigáni by Ubuntu určite podporili.
      Ale CIGÁNI by Ubuntu určite podporili.

      • proud napsal:

       Zes ty nic nepochopil me celkem prekvapuje,ale co uz.

       • jop napsal:

        jeho plány sú neuskutočnitelné, je to len filozofia, bezzubá rovnako ako naše diskusie.
        Nepraktická, len heslá, nerieši tam obrovské množstvá ekonomických otázok, beez ktorých je to len chaos návrhov.
        Síce mnohých pekných, ale neuskutočnitelných.

        • proud napsal:

         Jak to ma presne on,nevim,ale ja bych taky neresil,jen navrhoval,jakozto zastance primy "demokracie",respektive vlady pocetni vetsiny bych nechal rozhodnout reseni ji.A s penezma ma pravdu!Ono zadarmo v tomhle pripade neznamena "tvoje zadarmo",protoze jisteze se samo neudela :-),ale je to o tom,ze mas mit za svou praci vsechno a nejen co ti nejaka almuzna dovoli,pritom staci pracovat "tak akorat" a ne travit v praci vic jak pulku zivota!

        • jop napsal:

         proud
         opakujem

         99% ľudí, včítane množstva mainstrímových ekonómov má v hlave z ekonomiky len guláš.
         Ja nie. Preto to čo som prečítal, ja vidím ekonomický guláš, ktorý nič nerieši, lebo obrovské množstvo otázok sa z tých jeho návrhov vôbec nerieši.

         Myšlienky má pekné, ciele má pekné, ale nemá cestu ako k tomu dôjsť a nemá vyriešené obrovské množstvo ekonomických problémov. Ktoré ak nevyrieši, celé Ubuntu ostane len zmesou utopických návrhov.

        • proud napsal:

         Ok,tak abych neplaval,co vlastne chces ty a jak toho chces dosahnout?.......

        • jop napsal:

         to myslíš vážne, že tu, na nwoo, mám začať rozmýšlať,, o niečo sa snažiť, niečo dokazovať?

         Veď ty tu na serveri ničíš snahu začať niečo tvoriť

        • proud napsal:

         "Veď ty tu na serveri ničíš snahu začať niečo tvoriť"...........pokud narazis na vyjadreni myho nesouhlasu s vydiranim admina a snazenim se dostat ho pod diktat,pak ano,tvoreni takovejch aktivit pokud je to v mejch moznostech na tomhle webu nicim.Na serveru ne,ani nevim kolik webu na nem jede ;-)

        • proud napsal:

         Kdyz jsme u toho jope,kdyz slusnej clovek od nkoho neco chce,proste se na nej obrati a rekne si o to a pocka na odpoved,ne ze zacne vydirat,vyhrozovat a nadavat,protoze neni po jeho! A to treba i v pripade kdy jsou jeho pohnutky sebehodnotnejsi!Ci je web,ten urcuje jeho pravidla a nemusi vubec nic z toho co chteji vsichni okolo,ale muze kdyz to ON sam uzna za vhodny.

        • proud napsal:

         Uz jsem ti to kdysi psal,admin udelal web za nejakym ucelem,informacnim,jako odpoved na prolhany media a tu funkci plni.Neni tedy povinnej plnit prani kohokoliv kdo chce jeho web jakkoliv prekopavat.Co bys ty povedel kdybych ti prisel do obyvaku a zacal vyhazovat veci a menit je za neco jinyho,vymaloval ti po svym a podobne?

        • proud napsal:

         Povim ti to,blbe bys cumel a remcal,kdybys na to fyzicky mel,vyrazil bys me,kdyz ne,zavolal bys policajty..........plnym pravem!!! Tak co se ti kurva nelibi na tom,ze tady neni po tvym? ;-). Mas navrh,myslis to dobre,das adminovi vedet a dal uz to na tobe neni,kdyz se nic nedeje,admin to zrejme nechce,je to jeho pravo?Je! Tak prestan bejt ublizenej.

        • proud napsal:

         Mimochodem jope,kdysi jsem dostal ba jinym webu zelenou a vlakno tvyho typu na nem zalozil,bez vydirani a vyhrozovani s urazenim,dopadlo to mizerne,ne kvuli adminovi,ale nejakymu volovi co tam vletel a vsechno ponicil jeste nez to zaclo,odkaz jsem dal i sem,ani ty,ani nikdo jinej jste se tam ani neukazali,takze vazeni a mili............drzte picu! :-))))))))))))))))00

        • proud napsal:

         Taky jsem nepribehl a nezacal tobe ani ostatnim nadavat a vydirat vas,ze tam nejste;-).Ono je dulezity hlavne to co delas v praxi ty sam a sam od sebe a jak pomahas druhejm k tomu stejnymu,aby taky sami od sebe,nejde nekoho k necemu dokopavat a cekat dobry vysledky !!! Dokopavat a cekat vysledky jde jen pomoci financniho systemu,nebo krutosti,coz se vzajemne doplnuje!

        • proud napsal:

         Ovsem tech financi a krutosti jsi vlastne zastancem,tvrdis ze bez penez to nejde,ze "zadarmo" je volovina ;-)

        • proud napsal:

         Jakym bys teda byl vlastne prinosem pro tenhle web,prinosem pro lidi sveta?,nezbavil bys nikoho bezpravi a otroctvi............presto se cejtis urazenej a zneuznanej.

        • proud napsal:

         Presto ti jednu radu dam,jen smer,ostatni je na tobe,i to jestli si toho vubec vsimnes,nemusis,samozrejme:-).Porozhlidni se po vode a novejch vedomostech ohledne onoho vsudypritomnyho media,da se rict fenomenu,jejich vlastnosti,pameti a popremejslej jestli a jak by toho slo vyuzit v dostavani uslechtilejch myslenek,napadu a kladnejch emoci mezi lidi,zvysovani urody a podobne ;-).Jedna z "malickosti" kterou se sam zabejvam,krome napriklad energie nulovyho bodu,magnetismu,torusu a podobne.........

        • proud napsal:

         Protoze to neni jen o svobodny vuli vetsiny, ale taky o dosazeni maximalni sobestacnosti vsech pri zachovani minimalniho vmesovani se a ovlivnovani prirody a zivotniho prostredi.

     • niSas napsal:

      Britové a Němci tomu říkali koncentrák, něco jako "arbeit macht frei", amíci tomu říkají "rezervace" původní obyvatelé se tam můžou bez bití a s dávkami pást a něgdo temu říká Ubuntu, ale ve skutečnosti to všechno jen znamená přesvědčit okradené syny ad cery od naší, jejich, mámy, že můžou být ještě rádi, že se ke žrádlu, keré vyrábí příroda , vůbec eště dostanou. Muheeee

      Ale nebojte se budoucnosti. Každý novorozenec vylitý z kundalíny vyfasuje do předpažené pravé pacičky od stranického vedení mobil na splátky s nabitým splátkovým kalendářem sociálního a starobního za-bezpečení s odloženými splátkami likvidace odpadu, sbírku za-konů a dluhy po předcích. V osobní složce budou mít k dispozici sbírku povolení, gde budou smět použít práva svobodného pohybu a složku gde bude sbírka míst gde budou moci mluvit nahlas. Nebojte se, všechno bude mordérní, podle poslední vyhlášky přesně dle za-kona mini-stérstva školství a sociálních pohledávek. Nebojte se, důchody bude možné splácet i zpětně předem i potom.

     • houbeer napsal:

      pozvanka na jidlo zadarmika - kazdy den mimo nedele a stredy(vyvazeji) je k dispozici vyber ze trech plnejch popelnic u obchodaku albert.- ,,obchod" ma vlastni strisku a osvetleni :)) lze najit:jablka,mrkve,cibule,cesneky,brambory,celer,petrzel,papriky,rajcata,melouny,citrony,pomerance,manga,avokada,.....jogurty,masla,syry,....ryzi,mouku,kafe,caj,.... proste skoro vse co si lide cpou jeste v 20:59 do voziku,je po 21.00 ZADARMO :)) zivito moji pocetnou rodinu,a x dalsich.vetsinou neni mozne odvezt autem ani tretinu(ani ja bych to nezpracoval a prase jeste nemam). to je jen z jednoho obchodaku.
      jo a abych nezapomnel,ted je ta sklizen jahod - ty tam jsou taky :))

      • niSas napsal:

       Jj, to jsou vymoženosti korporátu :-) Eště že to ta příroda vyrábí zadarmo, bysme se nedoplatili. A gdyby chtěli lidi za svůj život v jařmu platit opravdovou cenou to by ani nic prodat nešlo, všechno by bylo tak drahé, že by si to každej musel dělat sám. Muheeeee

      • jan nowak napsal:

       Tam já jeZdim houbeere.. nestrkej mi swý Špinawý praprac-ky do konťáku
       : //

       ps : wčera mi nawštíwil Karel Kryl.. ww we snu & ři-kal - že prej Zzlatá
       .. do~ba nepřichází , a že prej bu-bude Kamenná.
       ssem si nechal Clio Khár U Honga předělat na dřewoplyn ; )

       Michala

      • Vladislav po přestávce napsal:

       A cítís se dobre, kdyz zeres odpadky jako krysa nebo prase?
       To jsi na tom tak špatne? Nebo nemas hrdost?
       Moje známa je vdova se třemi detmi. Vydělá stěží 13 čistého, k tomu vdovský důchod prý 4 tisíce.
       Po večerech uklizi, pěstuje si zeleninu na zahrádce. Děti jsou slušne, čiste, dobre se učí.
       Ona je hrdý clovek, ale co napsat k tobe a neurazil te, to fakt nevim:-)
       Hlavně, ze ti zbývá na trávu a chlast, tim ostatnim se asi netrap - stejne bys to nepochopil.

       • jan nowak napsal:

        .. já mam ta-ky zznámou - Černou Vodu.. ma Máňu.. ale Gde muj Miláček je - že ww wona dosta-la BAN na na ww welikym Seweru : (
        .. @g Máňo ach Máňo ssobota je .. Krássná Děwko sss Modrou nádraží /
        Hle gaždý den .. na .. má Nádherný ka.ka.jag sskládací
        ( TO ja - ko já : ))
        Chodí.. krássná Máňa - sse newrací : //
        M

       • jop napsal:

        Vladislav

        na nowaka nestrácaj čas, zbytočné, miestny trol ktorý troluje už mnoho rokov

       • proud napsal:

        Prave ze ty zmrde nechapes vubec nic z toho co se kolem tebe deje,kretene!Prave lidi co maji hrdost,ale nemaji penize a nechteji podporovat svinstva zijou podobne jako houbeer,pak jsou tu jeste zmrdi co vyhledavaji opusteny zensky zivici rodinu a vymrdavaj s nima za almuzny..........ty o sobe vykecas vic nez si vubec myslis ty odporny,uchylny prase!

        • Petr C napsal:

         Proude, to je to co system chce. Vnutit lidem podradnost. Chlap ma byt hrdy a nevybirat popelnice. Samozdrejme ze lidi co vybiraji popelnice neodsuzuji, nikde neni dano ze tak neskoncime i my. A dalsi problem je v tom ze obchody misto aby potraviny venovali potrebnym je vyhazuji. Vse je hra systemu - ponizit lidi, dostat je do podradnych roli.

        • Vladislav po přestávce napsal:

         Napsal ti to dobře dole Petr - chlap má být hrdý a nevybírat popelnice!
         Chlap má být schopný uživit se poctivě vlastní prací. Třeba i chudě, ale kdo pracuje, ten dnes hlady neumírá a popelnice vybírat nemusí.
         Co tvůj příspěvek, to protimluv. Není to tak dávno, co ses rozčiloval nad všemi svinstvy, co se dnes přidávají do potravin - ano, to všichni víme, přidávají. A ty si myslíš, že ten Albert vyhodí potraviny, které by mohl ještě prodat?
         Proč by to dělal? On vyhodí věci s prošlou záruční lhůtou, tedy zkažené (a někdy ani to ne, prošlé věci vmíchá do neprošlých a doufá, že si toho lidi nevšimnou - klasika u jogurtů, mléka, masa).
         Takže houbeer žere jedovaté sračky, odpadky určené k likviodaci, a ještě se tím chlubí. Má zřejmě děti - krmí tím i je:-(

         To je prostě děs!

         A "toto" má volební právo stejné jako špičkový vědec nebo chlápek, klidně i bez maturity, který dává práci pěti dalším chlápkům a slušně živí a vychovává svou rodinu.
         Ty jsi fakt tak totálně mimo, že jen napsat to znamená urazit mraky lidí, kteří jsou taky mimo, ale ve srovnání s tebou to nikdo nikdy u nich nemá šanci poznat.

        • proud napsal:

         "Napsal ti to dobře dole Petr – chlap má být hrdý a nevybírat popelnice!
         Chlap má být schopný uživit se poctivě vlastní prací. Třeba i chudě, ale kdo pracuje, ten dnes hlady neumírá a popelnice vybírat nemusí."..................a ty pochopitelne tu picovinu cos napsal nevidis,ze ano!Prave ze my malo hrdy je nevybirame,ti skutecne hrdi co nechtej tomuhle zkurvenymu systemu otrocit,to delaji a ja na ne rozhodne nekoukam spatra,nybrz s respektem! To je ten rozdil mezi uchylnym spotrebitelskym prasetem-tebou a mnou jakozto nekym kdo leccos vi a zna,poznal a vyzkousel na vlastni kuzi,takze se nemusi ohanet jenom "vyctenym mozna" a poznal ruzny mista nikoliv jako "turista" kterymu jako platicimu delaj resorty pomysleni,ale jako normalni clovek kterej v nich zil a pracoval jako domaci,coz je neskutecnej rozdil,pochopitelne.Takze nez se hrbit pred uchylnejma prasatama,to jim radeji podriznout krk(coz malokdo dokaze a momentalne to stejne k nicemu neni,ale prijde to a bude to dobry oddelovani zrna od plev) a zivit se z popelnice!

        • Petr C napsal:

         Ne ze tak znim. Ja vam zato rucim ze lide by se na praci a sli si konecne uzivat. Uz i v dobe kdy penize jsou, jen male procento lidi svou praci uzitecno. Velke procento lidi ma snahu vytriskat prachy cim jak nejsnadneji. Uz fotr mi rikal - synku uc se nebo se budes muset zivit poctivou praci jak ja.

       • houbeer napsal:

        zase odsouzeni bez znalosti vladislave.travu si pestuji a krizim uz 17let,sem tam si dam pivo ci vinko,to si i delam z ovoce.prvnim rokem tady nemam ani jablka na celej rok a kdyz vidim co se vyhodi,tak bych celou tu civilizaci i s tim hladem poslal do prdele.to nema s hrdosti nic spolecneho,kdo nezazil,muze machrovat jako vy,mestaci.a jak pise petr,poukazuji take na tuny jidla co se vyhodi kvuli prvnimu flicku na jablku apod.

        • Vladislav po přestávce napsal:

         A proč žereš sračky vyhozené z Alberta a krmíš tím i děti?!?!? Když už tobě to nedochází, tak proč tím otravuješ a ničíš i děti, které za nic nemůžou?
         Víš, kolik rakovinotvorných plísní je v prošlém mase? Znáš pojem botulotoxin? Víš, jakým chemickým reakcím podléhají konzervanty v potravinách, když projde jejich lhůta trvanlivosti???
         Aceton, benzeny, polycyklické aromáty, aldehydy, glykol - dal by sis je dobrovolně?
         To je neskutečné!
         Na trávu prachy máš, i na chlast. Ale abys zdravě živil aspoň svoje děcka, na to už ne??
         Jaké tam máš další "zlepšováky" pro své děti, co? Mám pro tebe jeden "tip" z "přírodní lékárny" - na ten by myslivny jako ty nebo Proud mohly slyšet, je to totiž dostatečně "alternativní", blbé a škodlivé zároveň.
         Ještě v minulém století dávaly maminky na Valašsku, Kysucích, Oravě cucat miminům nebo batolatům, které nemohly utišit, zelenou makovičku.
         Příroda léčí, no ne? Tak šetři, ať máš pro sebe na drogy a nemusíš utrácet peníze za zbytečnosti, jako je zdravé jídlo pro děti.

        • Vladislav po přestávce napsal:

         NIC se u nás nevyhodí kvůli prvnímu flíčku na jablku! Jen se podívej, jaká jablka Albert prodává, jak míchá flekatá se zdravými, jen aby prodal.
         To, co vyhodí Albert, je už ten největší shit, to už musí něco být, aby to vyhodili.
         Navíc ten "flíček" není jen tak něco. Znamená, že na jablku roste plíseň. Plíseň na jablkách nemusí být problém, to ne, ale musí se jednat o PŘIROZENĚ DOZRÁLÁ JABLKA, víš? U takových jablek totiž zároveň roste podíl oligomerních a komplexních cukrů, které jednak růst plísní redukují, a jednak řadě plísní zabrání tvořit rakovinotvorné spory - výtrusy. Takže z takového jablka se maximálně pokadíš nebo pozvracíš.
         Jenže jablka z hypermarketu sklízeli, když byla ještě úplně zelená. Takové jablko cestuje odněkud z jižní Afriky nebo i Španělska týdny. Kdyby ho sklízeli zralé, přepravu by nevydrželo - řada plodů by shnila.
         Proto se sklízí zelená a dozrávají uměle - etylénem (stejně se to dělá třeba u rajčat).
         Výsledek není jen to, že nemají takovou chuť, ale především neobsahují látky, které vznikají přirozeným dozráváním a paralyzují rostlinné toxiny a plísně, viz výše.

         Jak jsem psal už 100x - proč by "alternativu" Systém promyšleně likvidoval? Vždyť ona se vytráví a znemožní sama. To je fakt děs:-(

        • proud napsal:

         "A proč žereš sračky vyhozené z Alberta a krmíš tím i děti?!?!? Když už tobě to nedochází, tak proč tím otravuješ a ničíš i děti, které za nic nemůžou?
         Víš, kolik rakovinotvorných plísní je v prošlém mase?".............ze nedela systemu curaka jako ty jeste neznamena ze je uplne blbej a taha z popelnic maso,navic jeste zkazeny,to si zase ty debilne prevracis ve skebli bez mozku a vkladas mu to do ust,idiote!

        • proud napsal:

         Mimochodem,houbeere,tak te odsuzuje a to ti pise "clovek"(uchylny sioprase) co si hraje na chemika s vyssim vzdelanim a v zivote nic nevytvoril,jen parazituje a povede k "legalnimu" prizivnictvi pochopitelne i svy parchanty(protoze to je presne to co z tech deti dela a udela-parchanti,jako je sam),nic jinyho ani neumi a nad lidma co vytvarej skutecny hodnoty ohrnuje rypak.

        • Petr C napsal:

         No, ale jak budeme vsichni vybirat popelnice a nebudeme otrocit, kdo bude ty popelnice plnit? Proude pamatujete jak za komomousu nejvetsi prizivnici tvrdili ze tim ze se jim nechce delat bojuji proti systemu? Pochybuji ze houbeer bere odpad z hladu nebo neschopnosti nekoho uzivit, ale spis chce byt uzitecny a je mu odporne plytvat potravinami. Bohuzel si neuvedomuje ze bere odpad, ktery nikdo nechtel. Navic vybirani popelnic je akt ponizeni a to je to co vladnim vyhovuje.

        • niSas napsal:

         S těmi jablky se to má tak. Byl žil jeden za devatero lesy a devatero horami, všechno mu ukradli, vypálili, zbili ho, vykáceli všechny stromy, rozorali remízky a řekli, ták jsme ti tady zainvestovali a teď budeš naši in-westici splácet. Každého měsíce se u tebe staví náš výberčí výpalného s drábem. Gdyž byl bit jako žito každej měsíc, přišel za ním ech-kon-óm a pravil. Milý brachu já ti pomůžu. Ukradli ti půdu a bijou tě? Nevadí . JÁ tě zachráním. Dám ti práci. Zařadím tě do svého řetezce dodavatelů, odběratelů, skladníků, dopravců, účetních. kontroloŕů, ideologů, školitelů , laborantů, baličů, pokladních, uklizeček , zametačů, popelářů a eště tě za malý poplatek vyškolím a podle svých schopností to můžeš dotáhnout až na panského rezidenta... a každej měsíc mě za to dáš pár drobných na dlaň. Ne-budeš bitej, dostaneš pár bankocetlí a eště ti zbyde na to jablko, gdyž ho přivezou. Bylo to prej hodně dávno, heh, že to prej už neplatí, že mezi tím už to ukradli a zainnwestovali tolikrát, že už se prej neví komu to patřilo. Pro jistotu to platí každej okradenej ještě z ukradeného rozpočtu.

        • proud napsal:

         Peto,je to to,co vnimas.Ja tvrdim,ze bez prace nejsou kolace,ale za praci mas mit narok na vsechno.Na druhy strane nema smysl nekoho do prace nutit,kdo nechce,stejne delat nebude a tim ze po nem pujdes ho nakonec donutis postavit se mimo zakon,navic ty vsechny aktivity pro ty kdo nechteji delat vyjdou draz nez je nechat bejt,nechces,nechtej.Tohle presne by resil takzvanej nepodminenej prijem na kterej ma narok kazdej at dela,nebo ne,vznika jeho narozenim,zanika jeho umrtim a je nezavislej na vejdelku,zavisi na zivotnim minimu kterym skutecne je.Navic Peto,znis mi jako kdyby se zrusily penize a nutnost pracovat,tak by automaticky nikdo nedelal a vratili bysme se na stromy,coz je obrovskej,kardinalni omyl :-)

 18. jan nowak napsal:

  Ha.. a teď ssem Zabloudil na Slowensku kurwa.. a ssnad mi nesežere Medwěd @ ani Panda..
  .. no ni - KRTku ha-la-sle.. ! !

  ps : ať na tý NR ..eště - něCo ne Chytíšš !

 19. Vladislav po přestávce napsal:

  Ona ta diskuse k těm popelnicím je opravdu výživná. Zjišťuju, že fakt hodně věcí nevím nebo si neuvědomuju, protože mě ještě nikdy nenapadlo, že vybíráním popelnic vlastně bojuju proti Systému;-)

  Takže nějaký vedoucí nebo manažer z Alberta dá prodavačkám pokyn k vyhození plesnivého tvrdého pečiva, zasmrádnutého prošlého masa, perlivého sýra, plísní prorostlých jablek a jahod a já to všechno sežeru, nakrmím tím i své děti a tím ukážu Systému fakáče!

  Albert je vyhlášený prodejem sraček. A když se z těch sraček stanou ještě větší sračky, protože jim propadne lhůta, tak přijdou "alternativci" a sežerou je. No to fakt nevymyslíš:-)))

  Tak se to prostě dělá!

  Systém toleruje produkci škodlivých potravin. Přesto dá výrobcům pokyny k uvedení lhůty trvanlivosti na ně - jasně. Po uplynutí této lhůty jsou ty potraviny ještě větší sračky .... no a pár hodin nato si pro ně k popelnici přijde houbeer a za potlesku Prouda těmi svinstvy nakrmí své děti.

  Tak tomu říkám boj, chlapci. Použil bych okřídlený dotaz "to máš z hulení, nebo takto jsi uvažoval vždycky?", ale myslím, že by to bylo úplně zbytečné;-)

  • jop napsal:

   Vladislav

   Systém toleruje produkci škodlivých potravin. OK
   Přesto dá výrobcům pokyny k uvedení lhůty trvanlivosti na ně – jasně. OK
   Po uplynutí této lhůty jsou ty potraviny ještě větší sračky
   Si mimo. Potraviny majú väčšinou mnohodňovú, mnohotýždňovú alebo mnohomesačnú lehotu trvanlivosti. Prekročením tejto lehoty o pár hodín alebo dní sa v kvalite potraviny nič nezmení.
   Na Západe sú mnohé obchody pre sociálne slabých, kde sa tieto potraviny oficiálne dodávajú, a kde sociálne slabí dostávajú od mesta poukážky na nákup, lebo tie potraviny sa tu predávajú po lehote trvanlivosti, ale za 1/10 ceny. Samozrejme je to schválené hygienikom, a je to pomoc pre sociálne slabých. Takže rozumné mestské rady takýto systém podpory pre chudobnejších namiesto vyhodenia potravín v meste majú.
   Mesiac alebo dva na kvalitu konzervy s ročnou trvanlivosťou nijako nevplýva.
   Pár hodín na kvalitu salámu nijako nevplýva.
   Samozrejme, hnilé plesnivé ovocie tam nikto do takého obchodu nedodá.
   Robí sa to preto, lebo tie západné reťazce majú náklady na zničenie potravín po trvanlivosti, takto náklady ušetria, mesto to prakticky rozdá chudobnejším.
   Takže Houbera za toto ani neodsudzuj, ani nezosmiešňuj, lebo nevidíš dovnútra tohto problému.

   Je dosť možné, že Houber a jeho rodina majú na výber kvalitnejšie jahody, ako ja kúpim v tom obchode, kde z balíka polovicu vyhodím.
   Takže sa mýliš, velmi sa mýliš.

   Ale máš pravdu v tom, že vyberanie tohto jedla nie je nezávislosť od systému, ani ukazovanie fakáča, ale je to ešte väčšia závislosť, len Houber si to neuvedomuje.
   Prečo je to závislosť? Lebo všetci sme závislí na tom, kde v systéme môžeme pracovať, a čo systém vyrobí aby sme si to kúpili. Aj Houber je závislý na tom, čo systém vyrobí a ešte viac závislý na tom, čo systém vyhodí. Teda jeho závislosť je ešte väčšia, lebo je závislý nie od celého spektra výroby, ale iba od malého množstva vyhodeného jedla. Ekonomicky je Houber závislý viac, lebo je špecializovaný na menšie množstvo špecifických výrobkov s názvom "odpadkové jedlo".
   Takže Houber, velmi sa mýliš s tou tvojou "nezávislosťou". Si od systému závislý viac ako ja, lebo máš menší výber toho čo môžeš alebo nemôžeš robiť tak ako ja. Ja mám väčší výber možností, ty máš menší výber možností a si viac závislý od systému ak sa niečo zmení.

   Vladislav, súhlasím s tebou, že to žrádlo sú často nekvalitné odpadky, ale ich kvalita sa nezhorší pár hodinami. Takže tento argument v tvojej argumentácii je málo podstatný.

  • proud napsal:

   Machrujes jak jezdis do Ameru a neznas jak to tam chodi? Tam retezce po zaviracce zbozi bezdomovcum rozdavaji zadarmo,nez ho vyhodej,cimz jim vlastne ono staveni se proti systemu berou a delaji z nej opak.Svet je velika laborator,vsude se neco zkousi a pak se to podle vysledku aplikuje,nebo ne.Vsechno je rizeny a nic neni nahoda,ani zapomenuty i kdyz se to tak muze tvarit.

   • Petr C napsal:

    Coze ? Rozdavaji zadarmo ? Po uplynuti zarucni doby vam nikdo nic zadarmo neda. A to at kvuli byznysu, nebo protekce sebe sameho. Nahodou nekdo onemocni a mate hned na krku soudy.

    • proud napsal:

     Ano zadarmo,kdo tady mluvi o zarucni dobe? Maj zakonem stanoveno ze vsechno co se neuchova a neuchovava do druhyho dne a znovu to nejde na pulty se rozda bezdomovcum dokud to je v poradku.Treba grilovany kurata,ktery se do druhyho dne neuchovavaj.........a pokud je mi znamo,bezdomovci maji na vybranejch mistech napriklad jedno kafe denne a jedno jidlo zadarmo! Mas Peto dobry mezery.........a to zijes hned vedle..........

 20. Vladislav po přestávce napsal:

  proud napsal:
  14.6.2018 (11.47)
  Mimochodem,houbeere,tak te odsuzuje a to ti pise „clovek“(uchylny sioprase) co si hraje na chemika s vyssim vzdelanim a v zivote nic nevytvoril,jen parazituje a povede k „legalnimu“ prizivnictvi pochopitelne i svy parchanty(protoze to je presne to co z tech deti dela a udela-parchanti,jako je sam),nic jinyho ani neumi a nad lidma co vytvarej skutecny hodnoty ohrnuje rypak.

  Že tys včera u těch popelnic nic nenašel a teď blouzníš z hladu? Přiznej se.
  Mám nedaleko jeden Albert, můžu ti dát tip, můžeš se tam zadarmo nažrat, zavírají v osm. A třeba tam najdeš i kámoše, jednoho znám. Má celkem 5 zubů - tři nahoře, dva dole. Vždy už na mě čeká před Albertem a vítá mě slovy: - pane, pane, ahoj, můžu vám odvézt vozík, pane?" Já přikývnu a mu to vynese 5 nebo 10 korun. Jak se mu sejdou prachy, hned si skočí do prodejny na pivo - vlastně žije jen z piva, nepotřebuje jinak jíst ani pít.
  Ale nedávno jsem mu ublížil. Měl jsem totiž ve vozíku plastové kolečko. Zase mi ho odvezl, nic zlého netuše. Ale pak to zjistil a zavolal na mě: - ty píčo, ty zmrde, tys mě okradl, vozím ti vozík a tys mě ojebal!
  Myslím, že byste si rozuměli. Víc takových, jako ty nebo on, a Systém se do pár let položí.

  • jop napsal:

   Vladislav

   V niektorých veciach máš pravdu, v niektorých sa mýliš. Tvoja argumentácia a logické vývody sa dajú čítať, alebo proti nim viem kontraargumentovať, lebo používaš logiku na rozdiel od množstva emocionálnych diskutujúcich.

   Si čitateľný, ale vyvaruj sa osobných útokov. Nemá to zmysel, príspevok sa stáva zbytočný a sám strácaš morálne právo aby ťa neurážali.

   Ja tu osobne vulgárne neútočím, keď niekto drísta tak ho nazvem baranom. To nie je osobný útok, ale je to horšie - lebo tým ohodnocujem tuposť diskutujúceho.
   Preto so mnou keď diskutujú, tak sa snažia o argumenty, logiku a nejdú do osobných útokov.

   Ak ťa niekto osobne uráža, kašli naňho. Strata tvojho času reagovať na urážky na tomto bezvýznamnom webe

  • proud napsal:

   Me nasrat nemuzes uchyle,jsi na me kratkej vsim na co si vzpomenes,jsi mi akorat tak pro prdel a slouzis mi jako priklad pro ostatni,kterej jen podtrhavam,jakym bejt rozhodne nemaji,ani nemusim delat vic,jak mi to sam neustale ulehcujes a ukazujes jim to osobne svejma nazorama a postojema ;-)

  • jan nowak napsal:

   Byl za mnou tu-hle Pssychopat Bejr .. ss Kamerou & ři.kal , že mi ne-se
   .. ňáký wajnos a fungl Nowý chápadlo a a Triko od La Kosty : ))

 21. jan nowak napsal:

  .. jo a eště ssem si wzpoměl - Wladimire pp pí-čo - dlužíš mi
  Za wlad.. jel ssem 2 x kokolem Swěta : //

 22. Vladislav po přestávce napsal:

  K těm prošlým věcem z Alberta - zcela logicky a věcně.
  Potraviny obsahují mraky jedů. To se asi všichni shodneme. Komu není jedno, jak bude žít a jak a kdy zemře, by si měl minimálně číst informace o složení. Tady určitě řada lidí namítne - nemá to smysl, lžou, jsou zfalšované. Ale já tvrdím, že to i v takovém případě smysl má, protože jsem se přesvědčil, že lžou jen některé, a na vlastním zdraví si ověřil, že vynechání potravin obsahujícéch některé konkrétní jedy skutečně vede k tomu, že jsou zdravější.

  Dobře - takže první bod (hlídat si složení potravin) bychom měli. Dál je třeba hlídat si uvedený termín spotřeby. Tady je klíčová věc: to je datum, které slouží NÁM, spotřebitelům, ne výrobcům! Protože kdyby tam nebylo, tak můžou ty své šunty prodávat o dny, týdny, měsíce déle a vydělávat na tom peníze, ne je bez zisku vyhazovat do popelnic u Alberta.

  No a dostávám se k podstatě. Když nesleduju složení (= jím jedy a nevadí mi to), jsem hloupý a škodím si. Když ale nedodržím ani termín spotřeby (= termín, kdy i sám výrobce, PROTI SVÉ VŮLI, musel uznat, že jeho výrobek je už vyloženě nebezpečný), co potom jsem???

  Co je to za "protest", vědomě otravovat sebe a dokonce děti? Když se budu pomalu takto zabíjet - čeho tím chci dosáhnout?

  Bavme se v úrovni LOGIKY a ARGUMENTACE, jak říká jop. Spousta "alterntivců" vidí tak černobíle, že nechápou, že i v Systému jsou prvky, které se tam jeho odpůrcům podařilo propašovat, které nám ale ve skutečnosti slouží - uvedu příklady:

  - 8hodinová pracovní doba, pět dnů v týdnu - ještě před válkou se pracovalo i o sobotách a před 100 lety byly běžné šestnáctky a dokonce i práce dětí
  - sociální a zdravotní pojištění - kdo neměl dřív na doktora, prostě umřel, soucit nesoucit
  - odbory - zaměstnavatel nemůže jednat svévolně
  - bezpečnost práce
  - zdravotní péče jako taková včetně očkování - to vypadá pro někoho jako teror a násilí, ale jak například dosáhnout toho, aby kvůli pohodlnosti, nevědomosti nebo zlému úmyslu některých jedinců zbytečně neumíraly mraky dalších? To už není o svobodné vůli těch neuvědomělých, ale o obecném ohrožení společnosti - tedy vyšším zájmu.

  A tak by se dalo pokračovat. Je naprosto hloupé a pošetilé odsuzovat tuto společnost en bloc, protože to uráží právě úsilí a změny, které dosáhli ti "dobří lidé" v náš dnešní prospěch, navzdory veškerému nepřátelství a pohrdání Systémem v minulosti.

  Chci žít zdravě, dlouho, být silný. Proto se snažím nejíst sračky a nebudu je tím spíš jíst navíc dobrovolně, ve formě prošlých potravin.

  • houbeer napsal:

   nejde jen o nejakou znacku albert,vsude je to stejny,vsude jsou ty samy potraviny na stejny brdo jen se jmenuji jinak,kdyz nepocitam vychytavky z ruznych koutu sveta(i nemecka trebas)kde se da najit celkem ok produkty.nic z toho me svoji energii nelaka,nekupuji to.ale nevzit s popelnice samostatne zabaleny italsky testoviny(cca 4kg) uplne cisty,jen kazdy baleni lehce natrhlnuty,by byl hrich :))atd.
   nemas pravdu v tom,ze prave prosla zarucni lhuta okamzite znamena jedovatost.to je neco jako doporuceni-od tohoto okamziku za to nerucime.zalezi na skladovani predtim a po vyhozeni,takovej jogurt kdy prochazi?o pulnoci?ok takze treba globus ho prodava az do buhvikdy a pul hodky na to ho dostanu zadarmo.nic se nedeje.je jasne,ze takovej recykl nevydrzi ani v lednici to co ,,normalni,, veci.ale vsak bud se to sni,nebo zpracuje,bananova zmrzka(mliko od farmare),strudly a povidla se svari z ovoce,a kdyz jedu okolo ci se mi zachce zajet tak zajedu se podivat znova,zadnej problem.ano,znam lidi co z toho ziji kompletne,to nejni v zadnym pripade zdravi stravovani,pac oni opravdu jedi temer vse(ne shnile a plesnive)aby se nasytili.ja to nepotrebuji,mam domaci stravu pestrou a jednoduchou zaroven.
   jestli ti vyznelo ode me,ze odsuzuji kompletne ,,tuto spolecnost"(je hodne forem zapadni vyspele spolecnosti), tak to tak neni.psal jsem to uz vicekrat.

  • jop napsal:

   Vladislav

   Když ale nedodržím ani termín spotřeby (= termín, kdy i sám výrobce, PROTI SVÉ VŮLI, musel uznat, že jeho výrobek je už vyloženě nebezpečný

   mýliš sa. Keď som chodil certifikovať dovážané výrobky, dostal som aj množstvo informácií o jedle, normách, dátume spotreby, ako to funguje. Samozrejme množstvo z toho som zabudol, ale podstatné som zapamätal. Po dátume spotreby nie je výrobok nebezpečný. Sú na to všetko normy, ak má konzerva reálnu životnosť hoci aj dva až tri roky, tak norma niečo určí a "zákonná životnosť" podla normy bude napríklad 1,5 roka. Takže po uplynutí 1,5 roka konzerva vôbec nie je nebezpečná, vydrží v rovnakej kvalite ešte ďalší rok, alebo rok a pol, ale podla zákona je už po dátume spotreby. Lebo aj sám výrobca vie, že výrobok vydrží 3 roky, ale aby sa chránil, aj on sám dáva dátum spotreby možno polovicu, možno 2/3 reálnej výdrže výrobku. Ale výrobca sa riadi normou, ktorá určuje životnosť. Moje informácie sú z roku 2002-2003, keď som behal po certifikačných úradoch, ale nie s potravinami. Info o potravinách mám z týchto úradov, lebo ja som sa pýtal a dostával som odpovede.

   Takže s tým dátumom spotreby, ktorý nás chráni pred potravinami, ktorú sú po dátume spotreby "nebezpečné", si mimo mísu.

   Norma bola ustanovená kedysi dávno, podľa určitých laboratórnych postupov, podľa určitých vtedy platných ale dnes už starých technológií. Norma z roku 1975 neznamená, že konzerva, ktorá vydrží 5 rokov, má dátum spotreby iba rok a už je nebezpečná. Nie je, ani po piatich rokoch nebude, žiadny botulotoxín v nej nikdy nebude, len chuťovo po piatich rokoch bude cítiť chemické zmeny v chuti, aj to väčšinou kvôli starnutiu tuku vo výrobku. Lebo tuk je aj v mäsovej konzerve, aj v obrovskej väčšine výrobkov. Preto napríklad cestoviny z tvrdenej pšenice, bez vajec, bez tuku, dátum spotreby napr. rok zo zákona, ale vydržia aj 10 rokov, možno viac, závisí od skladovania.

   Na Sibíri pred pár rokmi objavili v Bajkale debničky s konzervami, ešte z dôb prvej svetovej. Nemecké mäsové konzervy, s chemickým ohrevom. Dostali sa tam s nejakou tou cudzineckou légiou, keď bielogvardejci bojovali s červenými.
   Dali ich na rozbor, jedlo bolo v norme. Dali ich do predaja, ako 100 ročný suvenír. Ľudia boli zvedaví, samozrejme to každý otvoril a ochutnal. Aj chuťovo to bolo normálne. 100 ročné nemecké mäsové konzervy. Či to bolo hovädzie alebo bravčové už nepamätám, niečo z týchto dvoch.

   Takže s tou tvoje nebezpečnosťou jedla po dátume spotreby to strašne preháňaš.

   Pozor, je nehovorím o kvalite toho jedla, o bezpečnosti alebo nebezpečnosti konzervantov v jedle.
   Hovorím o princípe.

   https://www.aktuality.sk/clanok/355804/15-potravin-ktore-mozeme-zjest-aj-po-zaruke/
   tých potravín po záruke je omnoho viac

   Sám som žil na internáte, v zahraničí, tvrdé salámy sme si kupovali doma a doviezli tam. Salámy mali záruku mesiac. My sme ich vôbec nedávali do chladničky, viseli nám v izbe, aj cez leto keď bolo vonku 35 Celzia. Stekal z nich tuk, viseli aj pol roka kým sme ich postupne pojedli. V lete, na teple, pol roka. Nepokazila sa mi ani jedna. Ale to boli ešte socialistické salámy, mäso, tuk, koreniny. Keď som sa potom bavil s nejakým výrobcom, povedal mi, že ten vytekajúci tuk, teda to vysychanie salámy spôsobilo, že sa dovnútra nedostali plesne a preto to nezačalo plesnivieť. Plus suchý vzduch, teda miestne podnebie.
   Osobná skúsenosť, nikto z vás by teraz takú salámu nezjedol, lebo by asi skutočne splesnela kvôli nekvalite.

 23. houbeer napsal:

  no panove,napsali jste toho dost,tak poporadku.
  --No, ale jak budeme vsichni vybirat popelnice a nebudeme otrocit, kdo bude ty popelnice plnit?-- ne Petre,nikde nepisi vsichni.rika se tomu recyklace.ve spanelsku se da zrecyklovat temer vse.zanovni postele,nabytek,lednice,veskere vybaveni domacnosti,luxusnis stan,batoh,pohorky,veskere jidlo atd.ve velke mire funguje dohoda mezi recyklatory a vyhazujicimi o poradku,cistote a klidku a naoplatku je zbozi treba pokladano v urcitou hodinu mimo popelnice apod.to je dusledek zapadniho konzumu,neuveritelne mnozstvi materialu na recyklu.v cr jsem mel za to,ze to nejni tak slavny,ze to je bidny.ano,nejni to zadna slava v porovnani se zapadnimi zememi,ale i tak se plytva.ja jsem za pul roku od prijezdu obdelal louku na zahradu 40x20,dalsi malou terasu,kde jsem postavil sklenik,a zbytek prevazne bylinky,koreni,salaty,redkvicky,tabaky,jahody apod.dalsi terasu jsem vycistil od marastu a zasadil 50 rybizu,kazdej do metrove pripravene diry.vlitl jsem na stare jablone a hrusne,zasadil nejake nove stromy,ovocne i listnate.pestuji brambory aspon prvnim rokem-1pytel sazecich.vetsinu zeleniny mam z vlastnich semen-jako i moji travku.mame nejakych 180 rostlin rajcat trebas.ze dvou kraliku uz jich mam ke dvaceti,objednany cesky kropenky....dalsi rok to muze byt lepsi o poznani....ve spanu jsem posledni roky uz nemel potrebu recyklovat,tady je mi stydno jit do obchodu(marketu) a platit jim za to,to je baraka.naopak po domluve s prodavackama mame veci extra zabalene od bordelu a necistoty,i tak poctive vybiram co vezmu.vydelavam 2500 denne a nemam problem koupit detem co chteji v ramci ,,pravidel",ale recyklu se zatim nevzdavam a jak si vsiml petr,z hladu to nedelam.to prezji i na divokych salatech....
  a co tobe vladislave?....o chemii neco vim,celkem se o ni zajimam,tak jako o biologii apod.je pravdou,ze domaci a z okoli potraviny jsou o mnoho lepsi.nicmene tvoje plivani a zastitovani se detmi(mymi) je uchylne az nemocne.poukazuji a ziji tim,ze ne vse se musi kupovat v tomto konzumnim svete.ano je to cast tzv.,,alternativy" prechodu k necemu smysluplnejsimu.
  v poho jope,jen ti reknu,ze take zevseobecnujes a absolutizujes bez blizsiho zeptani se me na detaily,ci znalosti veci-ja jsem zil v ,,recyklaci"leta a take jsem to neumel a bylo mi ukazano,take jsem opovrhoval a odsuzoval bez znalosti zakouti dane veci.protoze jevy a fenomeny apod jsou slozitejsi nez se napise treba tady v diskuzi.spravne pises o predavani takovych potravin potrebnym.jenze musi to byt vse papirove podlozene atd.u nas to nejni moda a tak vetsinou se to vozi do babisovych bioplynek.obchody maji ze zakona prikazano nevpustit k tomu cizi osoby a take to postupne zavadeji(ne kazdy albert ma takhle otevreno).
  tak at vam to roste

  • proud napsal:

   Myslel jsem ze to vis,ze tady se zavadej zvenku jenom svinstva a dobry veci jako by nebyly,se pak nediv ze te od popelnic vyhodej.

  • proud napsal:

   Podivej se treba i jak recyklujou obce,vubec to neni o prirode,ale o prachach a pak se divej ze maji vsude divoky skladky,pitomci!

   • proud napsal:

    Coz pochopitelne debila kterej vyveze bordel do lesa misto doprostred namesti kam patri, neomlouva!!!

   • proud napsal:

    Dalsi vec kterou zdejsi "kapitalisti" spatne pochopili,klasika.V Americe muzes bordel dat do jakyho kontajneru chces,jen mas tridit,ale jestli ho nasypes treba do kontaku na benzince,k home depotu,nebo k sobe do popelnice,ci rovnou do dvora,kam se odpadky vyvazeji,nebo svazeji,je jedno,nikde ti to nikdo nezakaze a nic nezaplatis.Domaci odvoz popelnic,svejch ale platis,ne za bordel,ale za pohodli,tridit nemusis,ale kdyz tridis,mas popelnice levnejsi.

    • proud napsal:

     ............takze tam se s nim pochopitelne nikam podloudne tahat nemusis,abys usetril ;-)

    • proud napsal:

     Nemluve o tom ze vejdelek tam,vuci cenam a to stejny tady je nebe a dudy,takze te tam nejaky "usetreni" ani nezajima s tim pakatelem kterej za odvoz odpadku platis.

  • Vladislav po přestávce napsal:

   Houbeere, toto ale není recyklace - recyklace je něco úplně jiného.
   Recyklace je, že ty potraviny odtamtud vezmeš, nějak přepracuješ, aby byly v pohodě, a pak sníš.
   Ale prostě JÍŠ ODPADKY. Bez přepracování. Ono ani v tomto případě není možné to recyklovat.
   Odpadky, které byly kvalifikované jako zdraví škodlivé a tudíž určené k likvidaci.

   Potravina, kterou i její prodejce (s obrovskou nechutí, to mi věř) musí vyhodit, je prostě z 90% svinstvo, ze kterého můžou mít problémy i hospodářská zvířata, natož tak lidi.
   Konkrétní příklady jednotlivých škodlivin jsem ti popsal.

   • proud napsal:

    Jestli ty nepoznas "spatnou" potravinu od dobry se ani nedivim,ale verim ze tak blbe na tom houbeer neni:-))))))))))))))

    • Vladislav po přestávce napsal:

     Kdysi jsem onemocněl salmonelózou. Asi opravdu špatnou potravinu od dobré nepoznám, protože to jídlo mi velice chutnalo. Byl to oběd a já jsem byl student. Pak jsem šel domů, a hodiny a hodiny mi bylo pořád dobře. No a pak byl večer a mně začalo být najednou strašně zle. Během hodiny jsem zvracel, měl horečky, pak týden ležel a zvracel i z černého neslazeného čaje.
     V jídelně, kam jsem tehdy chodil na obědy, toho dne onemocnělo asi 200 lidí, a 2 dokonce zemřeli.
     Říká se tomu "inkubační doba", milý Proudštajne, a pokud jsi našel způsob, jak ji oklamat a zjistit, že to prošlé salmonelózní jídlo je zkažené už když jsi ho konzumoval, zasloužíš nepochybně čestný doktorát na prestižní lékařské univerzitě. Že tys ho odmítl jenom z principu, ty kujóne, přiznej se!
     Škoda, že tě tam tehdy neměli, mohls jim dělat ochutnávače, máš evidentně nadpřirozené schopnosti a je škoda nevyužívat je.

     • proud napsal:

      Udelam ti moc dobrou smazenici,chces? Taky ti bude porad dobre a dobre,a jeste dobre,az ti uz dore nebude,ale hur,a jeste hur....az konecne zmizis k reinkarnaci kterou potrebujes cim dal tim vic,dokonce bych rekl podle toho jak se jevis,ze uz celej zivot presluhujes,kolik uz jsi nadelal skod se ani neodvazim odhadnout..........a co to bude mit spolecnyho s prebranym ovocem a zeleninou z popelnice?:-)))))))))))

      • proud napsal:

       Nevis,tak ti to povim,neposlouzi to systemu tak,jako bys sel a koupil uplne stejnej humus jeste nez ho vyhodej a zaplatil za nej nehoraznou cenu plus dph,a o tom to je,neposlouzit systemu ale pokud mozno ho pri kazdy prilezitosti podtrhnout!

   • proud napsal:

    A mimochodem,zrat "z popelnice",mravokarce,mi prijde x krat zdravejsi nez preprcavat cizi mrdky a vytahovat se s tim;-)

    • Vladislav po přestávce napsal:

     Na tebou používané výrazy typického zástupce nejnižší společenské třídy či kasty bych potřeboval slovník, abych porozuměl, co chceš vlastně říct, ale když už máš toto téma (které je proto pravděpodobně zdrojem tvé obří a všude viditelné frustrace) neustále potřebu otevírat, tak asi tolik:
     - člověk byl stvořen pro to, aby byl zdravý a žil zdravě. Nedobrovolná sexuální abstinence, psychické poruchy z ní plynoucí, alkoholismus ani požívání zkažených potravin nejsou podle dostupných informací faktory, které by měly na zdraví člověka pozitivní vliv.

     • proud napsal:

      Picu slovnik,kulku do palice potrebujes,sesta siokolono!

     • proud napsal:

      Nekrut se a nezakecavej................preprcavas cizi mrdky a riskujes svy zdravi,coz je tvoje vec,jenze ohrozujes i svou zenu a mozna svoje deti a to uz tvoje vec neni! Pretacis to stejne jako kecy s ockovanim,kdy tvrdis ze neockovany ohrozujou ostatni,kdyz je opak pravdou,blbe!!!

   • houbeer napsal:

    ano prodejce musi vyhodit,a to prave z vicero duvodu,v zjednodusene forme to je -tlak zapadni ekonomiky na brutalni nadvyrobu a transport,z toho plyne nutna otackovost na prodejnich pultech a tudiz se v sitce citronu lehce nakazi jeden a vse jde,tzn. ja si aspon dva tri nejhezci citronky vezmu. je to o makroekonomice.

    • houbeer napsal:

     myslim vladislave,ze vim co znamena recyklace,ja jsem postavil dva domy na x procent z recyklace.tady v cr,jsem si rikal - potreboval bych nejaky kosile a kalhoty do prace,vyslal energii.a hle mam hafec ruznych kosil,asi 4 jsou supr i do prahy do spolecnosti,kalhoty miliony a to od popelnic ci jen tak hromadky u popelnic.zduraznuji ze vetsinou ty veci jeste voni po prani.to je treba take recykl,spoustu veci prijde,staci si o ne rict.recykl je asi vse co ,,systemu" uzmes z druhe ruky zadarmo....

     • Vladislav po přestávce napsal:

      Houbeere,
      jsi si vědomý toho, že když jíš prošlé potraviny, po lhůtě spotřeby, tak to není recyklace, ale obyčejné hazardování se zdravím?

     • jan nowak napsal:

      Dyť jó.. wětšina Bezďáků / aspoň U nás w Praze / chodí oblečený - líp než
      .. gde ja-kej ing. zz Morawy - kurwa.
      A žerou ssi u McDonald's..

      • jan nowak napsal:

       .. žerou u McDonald's ww wlastní i ci-zí howna - recyklowaný & Kosmonawti
       Na Orbitě pi-jou swoje ..chcanky - chcanko pp.. te-be zrecykluju ww w
       kompostu : QQ

    • Vladislav po přestávce napsal:

     To, co píšeš, nedává smysl.
     Zájmem výrobce, potažmo prodejce, je vyrobit a prodat.
     Pokud není schopný dané zboží ve stanovené lhůtě (tedy do data spotřeby) prodat, tak ho prodávat už nesmí, a jde tedy pro něho o ČISTOU ZTRÁTU.
     Co na tom nechápeš?
     Jasně, řetězce si tu ztrátu odepíšou, nezruinuje je, ale je to pro ně nutné zlo, protože výroba těch potravin, res. jejich nákup od subdodavatelů, je stály ty a ty náklady, teď je vyhodí za nulu, takže pro ně čistá ztráta, nic jiného.

     • houbeer napsal:

      cista ztrata,ktera jak naznacujes nejni az tak cista a oni to prodaji babisovi do bioplynky apod. se BOHATE vyrovna cistym ziskem.jedna se o makroekonomiku takze to ty asi nejsi a ne uplne do toho vidis,me to bylo take naznaceno od nekoho,sma jsem nevidedel. to,ze ne vse v tomhle radoby kapitalismu coz prave ze nejni(jak psal forever slav) musi a dava smysl,holy ekonomicky ci egonomicky smysl se naprosto vytraci v tlacich shora.zalezitost menegra je objednavat tak nejak na knop,aby nemusel vyhazovat moc.tot veskera veda.

      • houbeer napsal:

       ergonomicky a par preklepu semotamo se vloudilo...

      • Vladislav po přestávce napsal:

       Promiň houbeere, ale vůbec nechápu, co chceš vlastně říct.
       Chceš říct, že když Albert prodá zkažená vejce, maso, pečivo apod. Babišovi do bioplynky, dostane stejné prachy, jako by je prodal nezkažené zákazníkům?
       Že to pro něho není ZTRÁTA?
       Víš aspoň zhruba, kolik může Albert dostat za tunu "bioodpadu" od Babiše, a kolik za tutéž tunu, kterou může jako zboží po položkách rozprodat ve lhůtě spotřeby ve svých obchodech?
       Opravdu to myslíš vážně?
       Psal mi jop, že mám omezit osobní útoky. No dobře. Ale co mám dělat, když třeba na první pohled poznám, že to, na co teď reaguju, jsi napsal zhulený.
       Mám to pominout? Mávnout nad tím rukou? Klidně, ale potom by ses asi měl víc snažit, aby to hulení na tobě nebylo tak vidět.

       • houbeer napsal:

        jo tohle nejak chci rict,ale zase jsi nepochopil zcela.ty to taky nevis kolik je prodejni cena ,,proslych" bananu do bioplynky,ale vem si kolik stoji ve sleve tesne pred tim nez se vyhodej,kolik je tam dan,kolik kde ceho a kolik nakupka a REALNE NAKLADY na to kilo,jakej maj tedy cisty zisk kdyz muzou jit z cenou dolu,ale ne zas moc dolu.mno a pres dotace a fondy na ofiko recyklaci vyhazovanych potravin se jim zaplati naklady,bajvocko,nemaji zisk ale ani vyraznou ztratu.hlavne ze obchod frci dal a tisice se utraceji za nove zbozi.psal jsem ti o tom menegmentu co je jeho uloha.to je proste holy fakt.friv se to davalo sedlakum a znamym pro dobytek,dnes si na tom jeste zarabaju koncerny.

        • Vladislav po přestávce napsal:

         Ale tak to zdaleka vždycky nefunguje. Když prodávají nahnilé banány za třetinovou cenu, tak to vůbec nemusí znamenat, že na nich pořád mají ještě nějaký zisk. Nemusí, můžou ty banány prodávat s nulovým ziskem nebo se ztrátou. Proč?
         Protože takto fungují všechny akce. Nalákají lidi na extrémně levné banány, ale koupí si tam ti lidi jen ty banány? Pojede někdo přes půl města jenom kvůli těm banánům?
         Ne, udělají tam kompletní nákup. A v něm budou už i položky, řada položek, které budou naopak velice mastné. Takže ve finále zaplatí zákazník jak mourovatý, jen proto, že si potřeboval "výhodně" koupit napůl shnilé banány.

       • houbeer napsal:

        jo a ja hulim rad,nemam s tim problem,jestli mas ty problem z ruznorodosti sveta-lidi-nazoru,je to na tobe. vez ze mnoho vyznamnych vedcu pouziva konopi(v ruznych formach)a lidi celkove a jsou v pohode,tak jako mraky dalsich lidi s jinym pristupem k svetu.jsem zastancem dlouholetym pouzivani konopi lidstvem a psal jsem ti ze samanske spiritualni vyuzivani konopi je tradicni napric svetem.viz vlasta marek a kniha o konopi a porodech.....

        • Vladislav po přestávce napsal:

         Ano, mám problém. S drogově závislými lidmi, obzvlášť když je to na nich poznat a vyžadují přitom, aby je lidi brali, jako by to na nich poznat nešlo.
         Hulení není žádná alternativa, houbeere. Hulení je berlička, rádoby pomocník, který ti něco zdánlivě dá, aby ti pak desetkrát víc vzal. Znám x chlapů, co hulí, všichni mají z hulení problémy, bez výjimky.
         Kdyby bylo hulení tak v pohodě a protisystémové, jak někteří tvrdí, nebylo by zcela legální v oblastech typu Kalifornie, Holandska.
         Kdyby to fakt bylo něco, co může Systém nabourat, nebyly by článků o konopí plné ženské a další podobné servery.
         A ty knížky o tom, jak je prospěšné? Takovou ti napíšu taky, psát umím, dobře zaplať, budeš ji mít.

        • proud napsal:

         Zase cernobile,i kdyz tentokrat i dost pravdy.Ke konopi,konopi je lek,kdyz se s nim jako s lekem zachazi,krome jinejch "prumyslovejch" vyhod ktery poskytuje,a neni jich malo,jinak je jenom skodlivou drogou,pokud se zneuziva,to je cela veda.Je:1/opravdovej a ucinnej lek pri spravnym pouzivani, 2/Takzvany "huleni" je nejmin zdravy vyuziti konopi,podle me,prehlidnutelny jen jako vikendova kratochvile,cimz je mineno ze se sejde par kamaradu u taboraku co tak cirka druhej,treti vikend a zahulej,zasmejou se,jinak konopi nepouzivaj.Takze houbeere asi tak,konopi podle tvyho je jen tvoje vec dokud jim neposkozujes sebe a kvuli nemu lidi kolem sebe a rozumny je jeho zneuzivani nepropagovat !

        • proud napsal:

         Nastesti neni konopi navykovy a nema rychly nasledky jako jiny tvrdy navykovy drogy,coz jsou vsechny ostatni vcetne alkoholu s tim,ze u koureni cigaret je to podle situace,presto je mnohem skodlivejsi nez huleni,ovsem aspon mysleni nechava normalni coz je ono jediny obrovsky plus.Ani "trava" totiz pri aktivnim a dlouhodobym zneuzivani tvuj mozek na pokoji nenecha a zblbnes,promin.

        • Petr C napsal:

         Vladislave, marenu povolili v nekterych statech USA jen ze zistnych duvodu. Zdanovani je hlavni duvod.

        • houbeer napsal:

         v kalifornii a holandsku ji povolili,protoze tam byla nejvetsi koncentrace hipiku,coz byly odvazni lide,kteri se postavili celemu systemu a byly za to hanobeni konzervativni klikou.ja nevyzaduji nic po tobe,to ze jsi nepochopil co jsem psal a myslel tim,je mi lito,jini to pochopili.trava neni berlicka je to umocnovatel, viz studia o receptorech a co jimi prochazi a jake to ma vlivy na nase vedomi(podvedomi).a to napisu i tobe proude,neni to tak,ze zblbnes,zase to jen umocnuje.je pravdou,ze pouzivat a ,,ovladat" nemusi byt pro kazdeho lehke.cigareta je videt okamzite na energetickem obalu jedince,na jeho vyzarovani a na vedomi,proto nekourim tabak.hrozne to utlumuje a dela z lidi ,,zombiky" pozoruji to kazdym dnem.ja znam zase vladislave x chlapu co je to zjemni,v hospode nejsou takovymi chlastouny,doma funguji jinak,nez bezna muzska populace.vetsina z tech lidi to pouziva rekreacne a v kontextu prirody a uvolneni,ci klidnemu rozhovoru apod. to jak pise proud o nejakych vysmatych lidech - to je pruvodni ucinek pro uplne zacatecniky, smeji se ssami tomu jak se jim borti hranice vybodovane jejich mysli - viz don juan a castaneda,kdyz se ti prekryvaji ,,reality".
         je to vladislave jak jsi psal ty sam - do systemu se dostali i dobvre a prinosne veci a konopi je jedno z nich! takze argument typu,kdyby to nebylo dobre,nepsalo by se o tom je mimo.knizky jsou vetsinou na zkoumani a zkusenosti autoru s sirokym spektrem lidi ze sveta - takze asi bys musel cestovat,ptat se,zkoumat,naslouchat staresinum a vedmam a bacum a samanum aby jsi mohl napsat nejakou knihu,ktera by mne zaujala na toto tema.jenze ja hlavne se opiram o moji zivotni zkusenost a moje kontakty s lid,mi z celeho sveta.od laponska po ohnovou zemi,od japonska po australii....takze proude,to ze si myslis ze zblbnes je tvoje nicim nepodlozena domnenka.studuj(nenutim te :)) a pak mudruj o receptorech,dlouhodobym uzivani,ruznosti slozeni apod.

        • proud napsal:

         Pises tak trochu jako kurak,kterej si vzdycky tu cigaretu nejak oduvodni :-)

        • proud napsal:

         Jako u vseho podle me plati ono "primerene" a primerene neni pro vsechno a vsechny stejny,natoz nema "primerene" nic spolecnyho se zneuzivanim! Primerene je tedy tak trochu veda,kdyz ma bejt spravny.

        • Petr C napsal:

         Houbeer, trdit ze marenu povolili proto ze hippi jsou odvazni lide, to chce asi par sluku. Ja uznam marenu jako lek a nemam problem s tim ze si nekdo slukne v patek, nebo sobotu. Ovsem ti kteri kouri marenu pravidelne jsou obycejni zavislaci a casem bez ni proste nemuzou byt. Stejne jak alkoholici, nebo jinak drogove zavisli. Znam hodne takych lidi kteri by pro sluka utratili posledni penize.
         U nas take legalizuji marenu. Ne proto ze hippi jsou odvazni, ale proto ze jsou velka volebni sila a ta nase kreatura byla na zaklade slibu legalizace mareny zvolena. Dalsi duvod je ten ze chteji odrovnat male pestitele kteri si neco privydelali a hlavne dane. Navic zdegenerovanym lidem se dobre vladne.

        • proud napsal:

         Souhlas,jen nevim jak je to s tou zavislosti,prej neni zadna,ale nevim,ono nakonec kdyz blbnout chces,tak ani zavislost nepotrebujes.

        • Petr C napsal:

         Nemyslim zavislost jak maji alkoholici, ne uzivatele tvrdych drog. Je to zavislost jako maji kuraci. Par takych pro mne pracovalo a pokud si nesli dat par sluku nedalo se s nima jednat. Nervozita, prchlivi, nesoustredeni. Po jointu byli naprosto opacni. Ovsem pokud to srovnam z alkoholikama, aspon nejsou agresivni a moc ukecani.

        • proud napsal:

         To je dobry znat :-)

       • jop napsal:

        Vladislav

        citujem Houbera:
        cista ztrata,ktera jak naznacujes nejni az tak cista a oni to prodaji babisovi do bioplynky apod. se BOHATE vyrovna cistym ziskem.jedna se o makroekonomiku takze to ty asi nejsi a ne uplne do toho vidis

        Vladislav, on nezaútočil osobne na teba, on nie je zhúlený.

        Houbere,
        po tejto tvojej "ekonomickej" vete ti môžem otvorene povedať, že ekonomike hovno rozumieš. To nie je urážka, to je bežný stav 99% spoločnosti, ktorá ekonomike hovno rozumie.
        Ale veta sa ti podarila :-) tak skvelú "ekonomickú kravinu" som už dávno nepočul.

        Jednoduché vysvetlenie.
        Priemerná cena väčšiny bežných potravín je pri nákupe cca 1500-4500 Eur za tonu. Nerátam zisk, ten v tej tvojej ekonomickej formule je nepodstatný.
        Obchod nakúpi tomu potravín za 1500-4500 Eur, predal ju babišovi za 100 Eur do bioplynu alebo sám zaplatil za likvidáciu 100 Eur, teda dal ju babišovi zadarmo, len za odvoz. Aj keby tie potraviny predal za 1/10 hodnoty, dostal by viac ako od babiša.
        To znamená, že ČISTÁ STRATA pre obchod, ktorý to kúpi a vyhodí na každej vyhodenej tone je 1500-4500 zaplatených ta nákup.
        To že obchod dosiahne zisk na predaji iných predaných ton tovaru nemá s vyhodeným tovarom nič spoločné. Vyhodené je čistá strata

        Rozumieš čo si do jednej vety vtrepal? Čisté straty, nečisté straty, čisté zisky.

        Prosím ťa houbere, ja ťa beriem ako normálneho človeka, tvoj život a či húliš alebo nehúliš ma nezaujíma a neodsudzujem ho.
        Len prosím nepíš o ekonomike. Nemáš na to.
        Píš o tom, v čom si dobrý, o tvojom štýle života, ako pestuješ, ako si predstavuješ spoločnosť.

        Ak chceš niečo o ekonomike, tak nič netvrď ale radšej dávaj otázky

        • houbeer napsal:

         ja netvgrdim ze tomu rozumim,ja tvrdim,ze to tak je a musi to tak byt,ked to funguje a vyzera ako to je.myslim ti pozorovani obchodu a jeho chodu at uz z pozice pracujiciho,kupujiciho,hrajiciho muzikanta pred marketem ci recyklujiciho.btw.znam par lidi z vysokych pozic napric odvetvimi,mam i v rodine nekoho vysoko.tenhle model se uplatnuje nescetnekrat,trebas pri vyrobe nabytku.take se kaci nadmiru a vyrabi nadmiru a tim padem vyhazuje nekde nadmiru.stejne je to i s jidlem,jen tlaci na managery na prisne planovani a poresili si,ze to nejni uz cista ztrata jako takova,ale pres klicky aspon neco vydoluji- a to kolik vydoluji si dovolim tvrdit ani ty nevis.pac je hodne dotaci,fondu a vychytavek na odpis a likvidaci a ,,preprodej,,.ale stejne to v korporatech nehraje asi moc vliv- ve francii a drive i ve spanelsku se vyhazovalo dvakrat denne takovy kvanta a vsude ze statisice lidi takhle neutracelo,i uplne normalni rodinky apod.takze zacli lit savo naschval na vse.cekali na EU normu,pak dostali jeste dotace na vystaveni plotu z betonu,najezdu,vrat atd. a uz skoro nikde se nedostanes k tomu.a co se s tim deje?muzeme se dohadovat,ale jsou to neuveritelny hromady denne jablek ktary uz se neskvi jakoze pro panstvo na prodej...

        • houbeer napsal:

         delam si trochu srandu jope, nevim jak to funguje,jen jsem se o tom s lidma bavil,pozoruji a dedukuji a citim.neverim jen tak nejakemu ekonomovi,pac to ze vystudujes skolu neznamena ze znas realny klicky a vychcavky nutne k chodu korporatu,plus pravnik k tomu ma co dodat a korupce na jistych mistech apod.cisty cisla jsou mi ale myslim jedno,v te me rovnici nehraji az tak roli.rek bych

        • proud napsal:

         Mrdej kecy "chytrejch" houbeere,proste je to vsechno co lidl a vsichni ostatni delaji o prachach,o jejich vydelavani,jenze ne dobrem pro lidi ale jejich zotrocovanim,na jejich ukor,stejne jako to dela kolonie s danema a pomaha pharmazlodejum a vrahum povinnejma zdravotnima poplatkama a na rozdil od socialismu za to co si bere nic nedava,nema tedy pravo brat!!!,tedy vsechno spatne,naco slovickarit,ja te pochopil i kdyz ses zamotal a o tom to je.

       • houbeer napsal:

        psal jsem ze kapitalismus neexistuje a jede jakejsi ten patvar s mocenskymi zajmy,korporatni oligo masinerie,neomarxismus a dalsi prizvyska,ale nejde o kapitalismus,kde by opravdu takove nehorazne plytvani bylo znicujici a nehodne sikovneho obchodnika.tohle neni pripad dnesni spolecnosti,kde se vyrabi spalovaci motory a nasledne se dotuji srotovny,aby trh nedostal rano pri prechodu na jine pohony,to je uz holy fakt.naprosta absurdnost systemu lze najit na vsech levelech i na tech nejnizsich. ja vzdycky kdyz vidim ty dve popelnice plny bananu a polovina z nich je uplne ok,tak bych tu bananovou republiku kopl do prdele tak nejak obrazne,je mi z toho smutno nekdy,....

        • jop napsal:

         Houbere

         psal jsem ze kapitalismus neexistuje ten systém čo je teraz sa volá kapitalizmus, takže kapitalizmus existuje.
         Žiadny iný "čistý kapitalizmus" neexistuje, lebo to je vždy len nejaký názov, a správanie sa ľudí v tom systéme. To čo máme je skutočný kapitalizmus, takto sa správajú ľudia pri kapitalizme.
         Takže nesúhlasím s tebou

         nejde o kapitalismus,kde by opravdu takove nehorazne plytvani bylo znicujici a nehodne sikovneho obchodnika
         Plánované zastarávanie je zásada súčasného systému, takže súčasný kapitalizmus úplne nehorázne a šialene plytvá. Plánované zastarávanie je to, že ti tovar cielene odíde po skončení záruky, aby si si musel kúpiť nový
         Znovu teda s tebou nesúhlasím. Kapitalizmus šialene plytvá.

         To že tento systém je absurdný, a je jedno či ho nazývaš kapitalizmus alebo iný -izmus súhlasím s tebou.

         Mne je smutno tiež.

         Rád si s tebou pobesedujem, keď tu občas píšem, ale nehul pri tom. Chcem počuť názory od Houbera, a nie názory od zhúlenej bytosti, ktorá v svojom triezvom živote vystupuje pod nikom Houber.

        • Vladislav po přestávce napsal:

         Houbeere,
         sorry jako, všetci kradnú, ale já prostě poznám, když je někdo zhulený.
         Logika pak jde do háje, jsou akorát zmatky, jeden neví, co chceš vlastně říct.
         Hulení je svinstvo, chlast je svinstvo, drogy jsou svinstvo, cigarety jsou svinstvo. Když těmto sračkám člověk slouží, je pak už do velké míry jedno, co dělá jinak, protože ony mu berou desítky % jeho výkonu, takže výsledek je pak úplně jiný, než by mohl být.
         Pokud jde o ten odpad z Alberta. Albert kraluje mezi řetězci v tom, že prodává sračky po záruční lhůtě úplně běžně. Prošlé mléko míchá do neprošlého, perlivý salát nebo pomazánku mastí prodavačky večer s čerstvým a druhý den ráno si to lidi kupují. Navíc vlastní lidi platí žebrácky.
         Pokud tedy Albert něco už fakt vyhodí, je to pro mě signál, že už to musel být tuplovaný shit.
         Ale i kdyby nebyl. Nehodlám vědomě trávit sebe ani blízké prošlýma sračkama a doufat, že jsou pořád jedlé. Navíc nejsem prase a neživím se odpadkama. Minimální hrdost by měl mít v sobě asi každý.

        • houbeer napsal:

         vladislave - tady v praze zase vsichni za nejhorsi povazuji kaufland a tesco,albert ma dokonce i pekne biomrkve a biojablka atd.ktere jak rika proud konci v popelnici casteji,nez nablyskane jablka z belgie napriklad.
         to ze ty povazujes travu za svinstvo je tvoje uplna haluz a snaha o dehonestaci,protoze zrovna ty ji nepouzivas,ci to neumis.taky ti nerikam,ze grupace jsou jen a jen spatny,i kdyz na to mam svuj nazor.jsi zahledeny do sveho ega a odmitas priznat,ze spiritualne marihuanu pouzivali a pouzivaji lide na celem svete napric kulturama a spolecenskymi vrstvami.ja nepopiram,ze spoustu lidi vubec nevi jak ji pouzivat a pestovat.nicmene ve zkratce je to umocnovac- takze kdyz jsi v praci a bavi te to,pak ti to jde lepe a vykon je lepsi.tak jako pri hudbe apod. kdyz jsi psychicky nevyrovnany,v zivote s problemy,lenoch od boha apod. tak ti to jen umocni stavy....
         ja se za to nestydim, ze pisi zhulenej,ja si nemam potrebu hrat na nekoho kdo nejsem.ja jsem ja a to,ze mi nekdo neco tvrdi o hrdosti je ulet.kdy kazdy mame jine rozhodnuti a vyzvy v zivote.dale to asi nema cenu, jsme moc jini v spouste nazorech.at se ti dari a jsi stastny a uznany az pujdes do hrobu. :))

  • Petr C napsal:

   V celku kaslu na recyklaci specialne u potravin. Jop ma vcelku pravdu u zvarenin, jenze se podivejte co ty svinstva obsahuji. Ovoce a zelenina strikane vselijakymi svistvy a tkz bio se asi moc nevyhazuje. Sam urcite vite jak dlouho vydrzi zelenina cerstva pokud si ji vypestujete sam a jak dlouho vydrzi v obchodech. A to nepisi o nutricni hodnote.
   Co pisete o ostanich vecech, jen to dokazuje jak jsou lide prezrani a jednou na to lidstvo opet dojede. Ale prolizat popelnice to snad ne.

   • proud napsal:

    Bio se prave vyhazuje nejvic,protoze se rychle kazi a je drahy,takze se min kupuje.Jenze ani jedno,ani druhy neni prave to neocenitelne "prave cerstve utrzeny",ze? ;-).To mas podobne jako kdyby ti napriklad proplaceli za utrzenou bankovku v procentech podle toho jak velkej utrzek bys odevzdal:-)))))))))))))),co neni cerstvy,je toho tak cirka jen asi 20%,vyzivove.

    • Vladislav po přestávce napsal:

     To jsou žvásty, které sis vycucal z prstu, jak je pro tebe ostatně typické. Výživová hodnota je něco úplně jiného, je to obsah cukrů, tuků, vlákniny apod., a ten se konzervací nemění. Může se měnit jen BIOLOGICKÁ hodnota, ale ani ta ne vždy.
     Ona totiž neexistuje jen konzervace nějakými chemickými konzervanty. Ryby se nasolují nebo suší, aniž by ztrácely nutriční hodnotu. Indiáni dokázali i podmínkách mírného pásma sušit maso tak, že vydrželo několik let - dodnes přesně nevíme, jak to dělali. Ovoce se dá taky sušit, konzervovat bez oxidu siřičitého a dalších svinstev. Z původního složení přitom ztrácí jen vodu.
     Podstata je totiž v tom, že není ovoce jako ovoce. Rajče ze španělského skleníku dozrávané pod etylénem je nejen nutričně chudé a bez chuti, ale chová se i jinak během konzervace. Sledě lovili Rujanci zásadně jen na podzim, v listopadu, protože měli vypozorováno, že takové maso vydrží nejdelší dobu (kromě toho, že se zásobili na zimu). Dnes tyto a podobné tradiční poznatky z tisíciletých zkušeností musíme znovu objevovat od nuly.

     • proud napsal:

      "To jsou žvásty, které sis vycucal z prstu, jak je pro tebe ostatně typické. Výživová hodnota je něco úplně jiného, je to obsah cukrů, tuků, vlákniny apod.:..........tak si to tak zlehka rozeberem,debilku,dal jsem ani necetl:-)))).Toz,uz jenom logika pouha bez niceho ostatniho rika,ze mam v prvnim tvym zminovanym pripade pravdu,vi to i siozid,ale gojimum bude tvrdit pochopitelne opak,coz delas! K vyzivovy hodnote,tady jsi me dojal smichy az k slzam,vyzivova hodnota jsou mineraqly,vitaminy aminokyseliny a podobne,nikoliv cukry a tuky ktery se oboje vztahujou pouze k energii a uz vubec ne vlaknina ktera je kostetem pro cisteni strev bez jakykoliv vyzivny hodnoty!!! Napis si to do svyho deicku,milej chemiku s vejskou a zemedelce,vecne tu pro tebe nebudu a do hrobu si to nevezmu,kdyz uz mi nemuzes aspon koukat na ruce,"umelce",jsou to zakladni veci bez kterejch dokazujes sam ze lzes jak s chemii,tak s vejskou,i s vyzivou.Nebo ses proste jen retardovanej "vysokoskolak",takovejch je nakonec vic co jim rodice koupili vzdelani dokud to jeste slo;-). :-)))))))))))))))

      • Vladislav po přestávce napsal:

       Proud napsal:
       K vyzivovy hodnote,tady jsi me dojal smichy az k slzam,vyzivova hodnota jsou mineraqly,vitaminy aminokyseliny a podobne,nikoliv cukry a tuky ktery se oboje vztahujou pouze k energii a uz vubec ne vlaknina ktera je kostetem pro cisteni strev bez jakykoliv vyzivny hodnoty!!!

       Technická: - kolik minerálů, aminokyselin "a podobně" se ztratí sušením nebo konzervací?
       Kolik se ztratí vlákniny?

       • proud napsal:

        Technicka odpoved jen pokud vim: Z vlakniny se neztrati susenim nic,prijde jen o vodu,stejne v ni nic neni,ale je velice prospesna jako to koste k uklizeni ve strevech,at je cerstva,nebo susena.S mineralama,vitaminama a s tim ostatnim je to tak ze neco se ztrati,neco naopak dokonce pribude,to zalezi na vic vecech jako je zpusob ususeni a co se susi.V hlave to nenosim,mam to u bylinek poznamenany,maso nesusim ale shledavam to zajimavym a uzitecnym.

        • Petr C napsal:

         Dobre susene maso je pozitek zvykat misto tech vselijakych bramburku a podobneho svinstva.

        • proud napsal:

         Pravda,jerky jsem si svyho casu kupovaval,moje ostuda lovce,ze jsem si nesusil sam :-)

     • Petr C napsal:

      Nejenom ryby se susi,ale i ostatni. Ja susim hovezi a losi. Jedl jsem i kruti a veprove.
      Jinak zelenina je nejzdravsi cerstva a prirodne hnojena. Nemuzu rict kolik procent procen vyzivy ma ta plasticka z obchodu ale mam dojem ze Proud neni daleko od pravdy. Nekde jsem cetl ze to je jedna k sedmi. Ale to je tezko posuzovat.

      • Vladislav po přestávce napsal:

       Petře, sušením se ztrácí jenom voda, totéž platí o šetrné konzervaci (samozřejmě kromě vaření, zavařování apod.).
       Koncentrace i přijatelnost některých látek dokonce vzroste. Klasický příklad je to konopí, které je mnohem účinnější sušené než čerstvé.

       • Petr C napsal:

        Ja nepisi o suseni, ale o rozdilu mezi domaci poctive pestovanou a chemickou z obchodu. O suseni mate pravdu.
        Co se tyce mareny, jako lek je dobra ovsem i ty jsou zneuzivane.

 24. niSas napsal:

  Kapitalizmus je jen o kradení. Ukradni cokoliv a prachy na to ti dáme z naší databáze. Ten systém kterému se říká kapitalizmus jede jen na prachách. Nic jinýho nebere. Nezajímajího lidi, popelnice se žrádlem, kurvítka ve výrobcích, jde jen o prachy a to kurvení všeho je jen blboňská přidaná hodnota, kerou ani komanči nevybírali a ti zestátnili lautr fšechno, takže gdyž někomu dali výplatu, tak mu z ní hned vše potřebné strhli. Z těch dob, gdy tomu říkali solidarita, nějaké platby na starobu a zafačování odřenin zůstalo jako bič na blboně, keří by chtěli z těch marxistickokapitalistických kleští zdrhnout. Gdyž něgdo naznačí, že našel pro sebe nějakou skulinku jak s těmi zmrdy co sepisují zakony na výpalné, vydrbali, hned je nějakej trouba, co je v systémovém láku úplně celej, poučuje, že to nedělají podle zakona nebo podle otrokářských obyčejů. Ten se zalekne, že to s otevřeností přehnal, a doloží že je taky po uši v systémovém láku namořenej, a že to tak nemyslel doopravdy, že si tak jen přilepčuje. Že je náš. :-) Situace v mediálním chlívku se sklidní, a blboni si vyjasňují stanoviště esli se od úprku z Titaniku příliš nevzdálili a dál pokukují na palubu, gde zuří mejdan. Říkám si, to je pěkná kokotí sprcha. Už se vyhlížejí místečka pod okapem, kam se všichni z bahna pohrnou. No teda řeknu vám, že jste stejně všichni v kelu. Je jedno kolik máte nahrabáno a jaké tituli šmouláte v kapse, jak bude konec, zvonění, přinde stejně měna a znárodňování. Možná dají znp (základní příjem) páč vyhazovat a kurvit tolik materiálu už bude neunosné a eště ti přivandrovalci do teho, no to bude povyražení.

 25. proud napsal:

  Jak myslis Peto,ale jsem si celkem jistej,ze se pletes :-).Najdi si ten film na YT,o onom nepodminenym prijmu,ale ten z Nemeckyho originalu,ostatni jsou jen nepovedeny plagiaty.Tam ti lidi primo rikaj jak to u nich bude s praci kdyz do ni nebudou muset,budes prekvapenej. ;-)

  • Petr C napsal:

   Proude, ale ja jsem take pro nepodmineny prijem, jenze to by se musel zmnenit system. Co se tyce pracujiciho lidu, proste mensi procento je k necemu a vetsi procento jsou prizivnici. Proto svet vypada jak vypada. Proste vetsine lidem se delat nechce ale musi. Zbytek jsou jen take oblbovaci reci. Pod pojmem delani pocitam i zahradniceni. Neni take pravda ze poctivou praci musite podporovat system. Prave naopak. Pokud se starate o svoji zahradu a maximalni sobestacnost, systemu se vymykate.

   • proud napsal:

    Tak samozrejme ze se musi zmenit system, a hlavne lidi.S ovcanama nic nenadelas,ti jsou k "obrazu svemu" pro soucasnej system.A to i mnozi z tech urcitou merou co by to nikdy nepriznali,natoz sami sobe,az tak je v tomhle ten starej system,zalozenej na lzi,dobrej.

 26. benmil napsal:

  Další výkřik neomarxistické debility:

  В Нидерландах появилось приложение для официального согласия на секс

  Владимир Бровин

  В Нидерландах появилось приложение для официального согласия на секс

  Больше не надо брать с собой юриста на каждое свидание!

  Боитесь, что из-за Вайнштейн-истерии и «охоты на ведьм» останетесь без секса, или он будет омрачен угрозой обвинения в домогательствах?

  Но не печальтесь. Эту проблему решил голландский стартап LegalThings. Он создал приложение под названием LegalFling, которое позволит вам получать официальное согласие на секс от объекта вашего вожделения

  В Нидерландах появилось приложение для официального согласия на секс

  В Нидерландах появилось приложение для официального согласия на секс
  Legal Fling приложение для согласия на секс

  Работает это так: вы встречаетесь с девушкой, между вами возникает искра, и вы практически подошли к процессу; но перед тем, как начать ваше нежное совокупление, вы достаете телефоны и даете друг другу официальное разрешение на половой акт, которое, в случае чего, ваш юрист сможет использовать в суде. А говорят, что романтика умерла!

  Кроме прочего, в LegalFling можно настроить опции вашего грядущего секса. Готовы ли вы к BDSM и грязным ругательствам, или нет, хотите ли использовать презерватив, или в ваших отношениях царит тотальное доверие? Все это есть в настройках. Главное, убедить присяжных и судью в том, что все было по любви.

  Остается загадкой, имеет ли подтверждение согласия в данном приложении юридическую силу. Разработчики утверждают, что условия согласия формируются в соответствии с законодательством конкретной страны.

  Приложение Legal Fling может стать настоящей находкой для жителей некоторых государств. Напомним, в конце 2017 года в Швеции вступил в силу закон «О согласии на секс», согласно которому мужчины должны получать от женщин письменное согласие на секс — в противном случае, половая связь считается изнасилованием.

  Кажется, секс уже никогда не будет таким, как прежде.

 27. jop napsal:

  Výživová hodnota

  videl som starú, socialistickú tabulku obsahu Vitamínu C v množstve ovocia a zeleniny.
  Zapamätal som si, že v 100 gramoch socialistických jabĺk bolo 50-60 mg Céčka, v 100 gr socialistických rajčat bolo 35-40 mg. Tabulka bola z rokov 1980+.Porovnávali tento obsah s jablkami a rajčinami zo súčasných supermarketov, kde boli aj české jablká a rajčata, aj zahraničné, aj biojablká.

  Tak, teraz sa poseriete:
  V jablkách TERAZ je 0 - 3 mg Vitamínu C/100 gr (predtým 50-60mg)
  Súčasné rajčata, české, zahraničné - 0 mg Vitamínu C (predtým 35-40)

  Vysvetlovali to tak, že sa všetko zbiera zelené, aby sa to uchovalo, predtým sa zbierali zrelé plody. Zbierať zrelé plody a následne v skladoch uchovávať je extrémne drahé, treba nízku teplotu, filtráciu vzduchu od plesní, to sa v kapitalizme nerobí. Zberajú všetko nedozreté, preto výživová hodnota takýchto supermarketových jabĺk je prakticky nulová.
  Žereš jablká a si podvyživený, lebo v nich nie sú vitamíny.

  Preto za socíka v zime a na jar boli jablká už flakaté, nahnilé, lebo zrelý plod bolo ťažké uchovať do jari.
  Zato skvelé zimné rajčiny, jablká, asi skoro všetko ovocie aj zelenina nemá výživovú hodnotu.
  Preto sú vegeteriáni tak chudí, lebo napriek tomu že žerú "zdravé ovocie aj zeleninu" sú podviživení. Lebo to kupujú v supermarketoch.

  Videl som Peklo na talíři, kde bol rozbor jabĺk z českých fariem. Vitamínu tiež 1-2 mg na 100gr.
  Takže české farmy vyrábajú presne rovnaký kapitalistický potravinový odpad, bez výživných látok.

  JEDNO socialistické jablko malo viac vitamínuC ako 5 KG kapitalistických jabĺk.

  • proud napsal:

   A kdybys chtel zacit rozebirat cim to a podobne,skoncis pochopitelne zase u penez a pres ne u moci o ktry to je,a kdyz budes chtet rozebirat penize,skoncis u ovcanu,porad dokola to stejny.

   • jop napsal:

    samozrejme

    • proud napsal:

     Napadlo te nekdy premejslet o tom proc to tak je? Muzu si hlavu prehrat,ale nemuzu najit ten duvod kterymu by se dalo bez vyhrad verit.Proc je to po zlym?!!! Kdyz po dobrym by to bylo prece mnohem lepsi a mnohem lip by to fungovalo,zakonite.Nejakej duvod proc je to tak pitome bejt musi.

     • jop napsal:

      jedna z mojich "pracovných hypotéz", ktorá najlepšie zodpovedá tvojej otázke je tá, že my sme ľudstvo.
      Ty, ja sme ľudia.
      Tí čo nás ovládajú na tej najvyššej úrovni, vyššej ako ročildi a finanční nadnárodní bankári, tak tí nie sú ľudia. Nejaká mimozemská rasa, s vlastnými záujmami.
      Ak mi teraz niekto povie že sme jediní vo vesmíre, alebo to sa nedá lebo rýchlosť svetla je najvyššia, tak mu dopredu poviem že je blb.
      Či nás ovládajú priamo, alebo nepriamo a len využívajú deviantov ročildov, ktorí tiež nemajú to myslenie ako my ľudia, to neviem

      mám ešte pár pracovných hypotéz, ale tie už majú prvky fantastiky
      sme chovná stanica, naše mozgy vytvárajú energie strachu, emócie, ktoré my nevieme "zmerať" ale staršie rasy sa takto môžu kŕmiť.
      Alebo sme škola, škola mladých bytostí, ktorí alebo školu prejdú a stanú sa členmi vesmírnej spoločnosti, alebo budú zničení. Takže sa naše "ľudské problémy" špeciálne mimoňmi vytvárajú, aby sme sa naučili byť civilizovanými bytosťami, lebo prejdeme cez problémy.

      a ešte jedna náboženská hypotéza: čítal si bibliu? Peklo existuje? Do pekla idú tí, ktorí sú zlí?
      Pasívni ovčania, ktorí dopúšťajú zlo môžu byť alebo nemôžu byť podľa nejakej vyššej morálnej mimozemskej autority ZLÍ? Čo ak sme všetci len vesmírny odpad, ktorí sa na tejto planéte medzi sebou hryzú, lebo sme tak potrestaní?

      Ak sa ti moje pracovné hypotézy zdajú absurdné, tak mi daj argumenty, prečo sú podľa teba absurdné. Rád sa zabavím na túto tému :-)

      • houbeer napsal:

       ja si myslim jope,ze clovek je ve svem nitru velice hodna a dobracka bytost,ktere nejvice imponuje klid,mir a zivotni uspokojeni. jenze nam a nasim predkum vtloukli do hlav,ze clovek od pradavna chce valcit se sousedy,aby jim opcal zensky,sebral jidlo, ci zabral jejich chatrce.a ze vlasztne migrace byla vzdy a hlavne valecna.to jen tak ve zkratce muj nazor na to,proc si lide neuvedomuji a proc nevyzaduji mir a spolupraci.

      • proud napsal:

       "Tí čo nás ovládajú na tej najvyššej úrovni, vyššej ako ročildi a finanční nadnárodní bankári, tak tí nie sú ľudia. Nejaká mimozemská rasa, s vlastnými záujmami.
       Ak mi teraz niekto povie že sme jediní vo vesmíre, alebo to sa nedá lebo rýchlosť svetla je najvyššia, tak mu dopredu poviem že je blb.
       Či nás ovládajú priamo, alebo nepriamo a len využívajú deviantov ročildov, ktorí tiež nemajú to myslenie ako my ľudia, to neviem"..............jo,no,to je zatim jediny "normalni" vysvetleni co me taky napadlo,ale chybej mi dukazy.Protoze verit a dokazovat ze nas vedou "zli uchylaci",pritom jinak geniove, zni jeste mnohem fantasticteji a min pravdepodobne.

      • niSas napsal:

       No a eště todle. Jop. Byl byste schopen věřit na vládu nad lidmi, kterou snove nějakej modrej dinosaurus nebo Gapa. Ve Startreku to měli pod palcem Ferengové. Těm šlo taky jen o latínium. Někteří pozorovatelé ty příběhy označili jako podobenství našeho světa. Něco jako galaktická federace, která pomáhá a chrání své zájmy, při objevování nových možností růstu. Každej měl svůj pokojík a o každém byl přehled z kapitánského můstku esli je na svém "pracovišti". Ti všichni už byli živi jen touhou plnit své povinnosti a dycky byli vykolejeni entitami, kterým šlo dycky jen o kšeftování. Tvůrci jim dali schopnosti měnit podobu a nebo přímo měnit prostředí, takže blboň z federace dycky skočil na špek. No mě připadá, že tydle duchovní praktiky běží v reálu úplně normálně v současnosti. V každé zemi bankocetlové federace žije jakási menšina, která je dycky nasomrovaná ve všech oborech veksláckého prů-myslu. Že pré na to mají hlavu a papíry. Vytvářejí clony a zastupitelské kanceláře, kancléře a ták... Jediné co je spojuje je slast z počítání latínia. Velká část blboňů není schopna uvěřit, že taková je skutečnost. Je naučena, žetakovým patří svět, že bez jejich schopností ohýbat obyvatelstva za-kony, čímž své hřbety ohýbají, by se vrátili na stromy ke sběru slimáků a vyhrabávání kořínků. Blboni po celém světě si nedovedou představit federaci Ferengů v praxi, páč jsou naučeni pachtit se za malou mrkvičkou na provázku. Ve skutečnosti to je velice prosté. Paraziti jsou přirostlí na všech nejdůležitějších místech života lidí. Jediné jak to změnit je, odříznout to z tkáně, ale to už zkoušeli na obchodní kosmické lodi Nostromo. Při sundavání jim prohořelo několik pater z teho parazitního sekretu a kokotům se ulevilo, že je to jen film, eště aby jim to propálilo sedačku nebo širokouhlý monitor , a nakonec ten dárce stejně zahynul, gdyž mu puklo srdce parazitním nadšením. Jsou aji inteligentnější blboni, keří pré poznají reptiliány pohledem do vočí. Jiní na to dou přes devět opic, ale parazity ve vládách a v bankocetlové federaci nepoznají, páč ti tam lezou ze všech stran jako vetřelci a to je u nich úplně normální.

  • houbeer napsal:

   tak v tomhle mame(meli jsme) Jancu a jeho knihu kovy,mineraly a jine prvky. doporucuji.
   a neni pravda,ze vsechny jablka ci jine zeleniny-ovoce jsou super chemicke a z tramtarie. kdo cestoval a videl evropske farmy a producenty,pripadne i pracoval na sberu tak vi sve.
   jeden ci dva chemicke postriky a vetsinou se jedna o med,nebo siru,ktere jsou neskodne a smeji se pouzivat i v biozemedelstvi,nicemu neublizi, hlavni je zpusob hnojeni,kvalita vody a v neposledni rade odruda.

   • jop napsal:

    Houber
    tu nejde o chemické postreky, tie môžu byť v norme, určenej podľa noriem, alebo prevyšujú technické normy pre zbytkové pesticídy v ovocí. To je iná kapitola

    Vitamín C je v súčasnom supermarketovom jablku NULA, teda nutričná hodnota jablka je prakticky nulová. To s pesticídmi nemá nič spoločné, ale okrem nulovej výživovej hodnoty to jablko ešte môže byť škodlivé práve kvôli pesticídom.

    Lebo normy sú pre jednotlivé pesticídy, ale v normách nie je určený maximum spoločných pesticídov.
    Takže jablko, ak má normu pre pesticíd č.1 10 mg, pre pesticíd č.2 tiež 10 mg, a pre ostatné tiež po 10 mg, ale v každom jablku je z každého pesticídu iba 9 mg, a spoločný koktejl je napr. 50 mg, tak je v norme, lebo neprekročilo jednotlivé hodnoty.

    To je chyba týchto noriem, že nemajú určené, že celkové SPOLOČNÉ množstvo pesticídov by napr. nemalo byť vyššie ako 20mg/kg. Takže jednotlivé normy pesticídov nie sú prekročené, ale je ich tam toľko že jablko je škodlivé pre organizmus.

    • houbeer napsal:

     dej odkaz na studii kde vyzkoumali spousty druhu komercnich jablek a vzdy jim vyslo 0 vit.C tomu proste neverim.ale verim,ze hodnoty klesly oproti domacim odrudam setrne pestovanym,proto z recyklu vetsinou svarim povidla a strudly napecu.mame pomerne hodne jabloni kolem a tak jsem se o ne zacal starat,pac vloni meli velka pekna jablka,jen jde videt,ze stromyx uz jsou vycerpane,neokyslicene na koreny,zarostle atd.
     rikam ti znova,ze jsem na sklizni zadne pesticidy nevidel! takze nemluvim o zadnych 9mg toho ci onoho,ale mluvim o rozlisovani komercnich produktu,ne vse je plne chemie.

     • jop napsal:

      houber

      tu sú skrátené výsledky jabĺk, vitamínu C je tam 1-3mg/100gr. Biojablká tam majú Céčka ešte menej. Síce tie biojablká nemajú žiadne pesticídy, ale NULOVÉ Céčko hovorí o tom, že aj biojablká sú nutrične NULOVÉ.
      Takže na rozdiel od domácich zrelých jabĺk s vitamínmi, tie predajné majú také nutričné hodnoty asi ako sušené seny

      Tu máš celé video
      https://www.stream.cz/adost/10025033-velke-nezavisle-testy-jablek-a-hroznoveho-vina

       • jop napsal:

        kua, oprava
        https://www.stream.cz/adost/10025049-bonus-kompletni-vysledky-nezavislych-testu-jablek

        ďalšia oprava
        Takže na rozdiel od domácich zrelých jabĺk s vitamínmi, tie predajné majú pre človeka také nutričné hodnoty asi ako sušené SENO nebo SLÁMA

        • houbeer napsal:

         dik,--takze vitamin tam proste nejni protoze nedozrali na strome jak meli? toz nevim,to by me zajimalo.pac trebas jahoda kdyz si ji utrhnu drive tak je sice belejsi a ne sladka ale vit.C myslim,ze ma. nebo rybiz,take snezeny nedozraly ma vit.C-mene ci vice nez dozraly nevim,nejsem biochemik-ale dozralejsi plody maji vetsi sladkost,pred tim jsou kysele,vit.C je kysely....hrozny to same,to by chtelo nekoho kdo ma pristup k vercajku na takove mereni.

        • jop napsal:

         no ako? Prekvapený?

         Všimol si si tie posledné biojablká? Tam toho Céčka bola prakticky NULA, najmenej zo všetkých jabĺk.
         Odpad, s nulovou nutričnou hodnotou predávaný ako BIOjablká

        • proud napsal:

         "takze vitamin tam proste nejni protoze nedozrali na strome jak meli?"...............to ma logiku,dozrava to bez denniho svetla a hlavne slunicka.Ale je to hodne i v tom hnojeni a likvidaci "skudcu",je to dohromady takova mala veda,proto taky byli dobry a spatny sedlaci,hospodari.Dnska se i do zeme misto kvalitniho hnojiva cpou tuny chemie,i o hnojeni plati treba to co o vitaminu C,jeden je prirozenej,druhej je umelej,kterej z nich je logicky lepsi?...........nebo mineral,kterej je lepsi pro cloveka,ten v rostlinach,ve vode z rostlin,nebo ten ve vode ze studanky,nebo umele do vody pridanej,pro chemiky: organickej,nebo anorganickej?Stejnen jako u stavu lidi,tak i u rostlin jde o "celostni" zalezitost,tezko muzes jedno od druhyho oddelovat.Kdyz oddelis,stane se ze zivota pouhy prezivani.

        • proud napsal:

         Jj,jope,to je ten duvod proc ti kteri "vedi" kricej o tom,ze je potreba pestovat veci co nejbliz ke stravnikum,nechat dozrat a rychle prodat jeste "zivy".Bejt po mym,kupujes tyhle veci rovnou v sadech a na polich uplne cerstvy,ze zeme.

        • proud napsal:

         Podobne jako kupuju mliko,maslo a syr,bio,rovnou ve statku,nezniceny "potrebnejma upravama".

        • jop napsal:

         to nie je len o tom, že nedozráli na strome, to je len časť.
         Tie socialistické jablká boli odrody, kde ten Vitamín C jednoducho bol.
         Šlachtenie nových odrôd bolo zamerané na veľkosť, cukornatosť a vzhľad jablka. Vitamín C nebol podstatný, nutričná hodnota nebola podstatná.
         Takže odrody z povojnových rokov majú nutričnú hodnotu, súčasné odrody sú nutrične nízke. Plus ešte za zelena zberané.
         Plus spôsob pestovanie, herbicídy, namiesto hnoja chémia, to ešte viac znižuje nutričné hodnoty.

         Výsledok bude, že zožereš denne kilo jabĺk ale vypadajú ti zuby od skorbutu, leto to Céčko tam nie je.

        • proud napsal:

         Jo,no,i to ma dobrou logiku.Nakonec mame dobrej,smutnej priklad napriklad v psenici a jejim slechteni kde se dosahlo vyteznosti,ale psenice jako rostlina je znicena a misto dobra nam skodi.Jestli se o to zajimas,prastila me pres nos takova vec,kdyz jsem padnul na uceni o tom ze nejlepsi jidlo je to ktery kolem tebe prirozene vyrostlo,patri na to misto kde zijes.Kdyz jsem se zajimal o to co jedli davni predkove,to znamena jeste ti podle zkazenyho kalendare pred nasim letopoctem,dosel jsem k tomu ze jsme neznali jeste brambory,obili a spoustu jinejch veci.....co jsme to teda sakra skutecne jedli a jak jsme to pripravovali? To je vec ktera me hodne zajima.

        • proud napsal:

         A mela by zajimat i houbeera,treba,kterej duchovno nahani ne tim nejlepsim zpusobem pres travu,protoze ta strava bude hrat nejspis jeste vetsi roli,paklize nejaka droga v tom smeru vubec nejakou hraje(podle me nehraje),ale to je na jinou a mnohem delsi debatu :-)

  • Vladislav po přestávce napsal:

   Ano, presne. I proto je dnes vegetariánství nesmysl, pokud nejde o vegetariánství, pri kterém jíš plody z vlastní zahradky.
   A ono je to tak i s dalšími věcmi. Co byla dřív “běžná kvalita”, je dnes nadstandardní, takze pokud chceš kvalitu, připlatis si za ni jako za nadstandard. Treba PHM. Známému odešly dva ze čtyř vstrikovacu na dieselu. V servisu mu řekli, ze to je “z nekvalitní nafty”. Ale jak poznáš “kvalitni naftu”? Ze je to ta z určitých benzinek? Omyl, i na “top benzinkach” dnes dávají do bežne nafty bioslozku, která prave zasira vstrikovace a filtry tuhých částic. Jestli chceš opravdovou naftu, musis si koupit “premiovou naftu”.
   A plati to dokonce i u banalnich benzinových sekáček. I tam ti řeknou, at do nich davas “lepší” benzin, jestli chceš, aby ti vydržely.
   Za dřívější “standard” si dnes holt musis připlatit, jinak dostaneš podstandard. Se všemi následky, kdyz budes ty sracky používat delší dobu, treba desetiletí. Prave toto je hlavní nebezpečí “prace” Systému - pracuje s tebou průběžně, nenapadne, ale trvale.
   Tim spis je stupidita vybírat někde odpadky, které nesplňují zdaleka ani ten dnešní “standard”:-(

 28. niSas napsal:

  Fíky a pomeranče? Muheeeee

  • Vladislav po přestávce napsal:

   Ano, muhehehe.
   Fik dává venku dve úrody, na zimu vyžaduje zakryti, pomeranč potrebuje minimálně temperovany skleník, sklizeň je v lednu - únoru.
   Subtropické ovoce se u nas pěstuje uz od Rakousko-Uherska, uz v minulém režimu vycházel prestižní časopis Citrusar.
   To vis, neni to jako pestovani jabloně za barakem, tady se musis nejdřív hodne učit.
   Proto se víc uc a studuj a teprve pak mluv. Protoze kdo víc komentuje, nez doopravdy vi, tomu pak nepomuzou ani ty nejvic vymazlene hlášky.

   • proud napsal:

    Pravda "blado",studuj,pak se dozvis co je kde dobry pestovat!!!

    • proud napsal:

     A hlavne PROC,to je to co ti unika prakticky u vseho!!!

    • Vladislav po přestávce napsal:

     Studuju rad a hodne, ale asi jinde, nez ty, protoze to bych potom taky nevěděl ani, jak používat čárky ve větách.
     Fikovnik se u nas pěstoval uz za Karla IV. Jedna, nekdy a někde dve odrůdy dozraji, za předpokladu, ze je na zimu zabaleny a nezmrzne. Je treba pěstovat odrůdy, jejichž plody vznikají paternokarpicky. Proč je fik hodnotný? Mj. proto, ze nejde sklízet nezraly, viz diskuse výše. Je to výborný zdroj energie a stopových látek - tech ma skoro stejne, jako lilek.
     Proč by nemel byt vhodný k pestovani? Protoze neni původní? Jo tak. Tak v tom pripade muzes vyloučit i rajčata, papriku, kukuřici, fazole, konopí, len, víno, meloun, dýně, slunecnice, soju, z lesa smrk, modřín, topoly, desítky a desítky rostlin.
     Kdo určuje, co je správne u nas pěstovat? Proud? Na základě čeho? Na základě informaci nějakého Bronštajna z biosferaklub.info, žijícího v paneláku, kterému nikdy nevyrostl ani hrách za oknem?
     Chybí ti studium, chybí ti znalosti a rozhled potřebný k rozpoznání tech nejzákladnějších pravd. Ale nema cenu se opakovat.

     • proud napsal:

      "Studuju rad a hodne, ale asi jinde, nez ty"..........to jsem si jistej,ze jinde! Odpovida tomu prakticky kazdy tvy tvrzeni.Nestudujes nahodou v Izraelsky skole zahranicniho pusobeni na gojimy?

      • Vladislav po přestávce napsal:

       Záliba v zemědělství, pestovani plodin a zájem o přírodu jsou tradiční znaky slovanských lidi a kultur, a to od nepaměti.
       Spis se zda, ze tu izraelskou školu studujes ty, soudě podle tvých prakticky nulových znalosti o pestovani a nárocích rostlin.

       • proud napsal:

        Blejes nesmysly,jako ostatne vzdycky,o pestovani jsme se nebavili,ci je to znak,me nezajima :-). Pestovat si muze kdo co kde chce,ale mel by vedet jak je to s vypestovanym a jeho hodnotou,to jsou ty veci ktery nasi predkove vedeli a znali,a zrejme znali i nasledky onoho "slechteni bez vedeni",ovsem ty to mas chytraku zase jinak,samozrejme,aniz bys nez zacnes psat a udelas ze sebe blba aspon chvili premejslel treba proc z davnejch dob nemame tuny preslechtenyho hajzlu a jsme tak pitomi,ze slechtime hlava nehlava,jeste se davame i do klonovani. A podobne a podobne,s tebou uz tradicne ;-)

    • Vladislav po přestávce napsal:

     Šlechtěním novych odrud, například Peretta nebo Bornholm, se hranice pestovani fikovniku posouvá stále na sever. Ono šlechtění je klíčem ke kdecemu. Indiáni dokázali za cca 5000 let do Kolumba zvětšit šlechtěním hmotnost kukuřicneho klasu asi 15-20x, což mělo klíčový vliv na vznik a rozvoj predkolumbovskych kultur. V Evropě zase mezi středověkem a pozdním novovekem vzrostla výnosnost pšenice možná 5x - opět s jasnými dopady.
     Podobne treba geniální rusky šlechtitel Mičurin dokázal posunout pestovani ovocnin mírného pasu za polární kruh a tim přispět k jejich obyvatelnosti. A citrusy? Treba jeho legendární grep “Bezsemjannyj” dnes výborne plodí i v oblasti Soči, zatímco az do te doby byl grep považovany za tropický citrus, severněji od cca 35.-40. rovnobezky nepestovatelny.
     Některé odrůdy byly ztracené, jine vyhynuly, ale je jasne, ze treba jeste ve středověku měli naši předkové k dispozici zlomek plodin, co mame dnes, a tyto plodiny dávaly zlomek úrody, co dávají tytéž plodiny dnes. Obzvlášť ve studentem asijském kontinentálním klimatu. Proto, jak jsem se hádal s tvým extremne nebystrym kamarádem z Haliče, je nemožné, aby například Velká Tartaria byla po poslední době hustě osídlená, aby tam byly velké města apod. Stejne jako - dokonce! - ze ti lidi byli vegetariáni nebo skoro vegetariáni. V tom pripade mohla byt hustota osídlení možná 5 lidi na km2, protoze dve tri plodiny s nízkou výnosnosti a temer nejezeni masa víc lidi proste neuzivi...
     Jasne, pak nezbyva nez si pomoct berlickou “ale oni znali technologie, které my neznáme” a tim se pokusit z teto logicko-argumentační katastrofy vybruslit.
     Pro me, za me, at si každy věří, čemu chce, ostatně slepá “vira” nenavidejici tvrdá fakta ma v teto kultuře uz cca 1100letou tradici. At uz se jednou projeví v jeziskovskem, nebo pak v marxistickem, nebo “alternativním” hávu.

     • proud napsal:

      "Ono šlechtění je klíčem ke kdecemu. "................tim se dostavame k onomu alespon: primerene.Jinak to dopadne a uz dopada,jako pri manipulovani s genetikou,cistej pruser! Treba psenice uz je k hovnu,vic skodliva nez uzitecna,co je platny ze si narves bachor,kdyz te bila mouka zabiji......a podobne,ze? A to nemluvim u slechteni a tim presouvani mista pestovani o onech frekvencich o kterejch nemas ani zdani!!!

      • Vladislav po přestávce napsal:

       Co jsou to “frekvence”? Rajče vyrostle u nas ma vůči nam stejne pozitivní energii, jako jablko. To, ze pochází z Peru, je nepodstatne.
       Vzdej se vsech “nepůvodních” rostlin a zůstanou tri obilniny, tresen, jablon, hruseň a divoký jeřáb.
       Nevšiml jsem si, ze by tyto rostliny mely na nas pozitivnejsi “vibrace” nez rajče nebo banan.
       A bila mouka? Proboha, vždyť ta je přece dana hrubosti mleti, ne odrůdou!

       • proud napsal:

        Krindapana zjisti si aspon cemu se rika "bila mouka" a proc,ty jemne vymletej moulo :-))))))))))))))))))))))))))))))))))).

     • niSas napsal:

      Jó, vo tom se tady mluvilo, že se ze Sibíře vozily ananasy. Esli to pěstovali ve skleníkách není známo, páč žádnej nenašli. Nenašli ani žádné botanické spisy jen vytáhli staré mapy z archívů, co byly asi přísně tajné a vytáhl se starej výtisk Enciklopedie, z roku (esli) 1871, gde se o těch územích stručně píše. Esli na Sibíři nerostou stromy starší 300 let, tak tam předtím byly třeba plantáže a pak to neznámým způsobem zpustlo.

      • Vladislav po přestávce napsal:

       Od konce poslední doby ledové, což muze byt nějakých 10000-15000 let, na Sibiři nikdy výrazně tepleji nez dnes nebylo. Neni to možné, a to z jednoduchého důvodu. Klicova pro klima Eurasie je existence Golfského proudu, který hlavně v zimě otepluje především Evropu. Cim dal od teplého Atlantiku, tim větší a delší zimní mrazy. Pokud by tedy na Sibiři v uvedené době nekdy byly přirozene podmínky pro pěstování ovocných rostlin mírného pásma, potom by ve střední Evropě musely růst stredozemni stromy, podobne jako dnes v teplejší části Anglie muzes pěstovat dokonce i datlove palmy - léta jsou tam sice studenější nez u nas, ale v zimě temer nemrzne, což je pro přežití těchto rostlin rozhodující.
       Golfsky proud tu byl a je, a co rostlo na Sibiři tisíce let zpátky, se taky dobre vi, z pylových sedimentu a dalších přesných analýz.
       Jiná věc ovšem je tech 300 let. To skutecne muselo jít o katastrofu, protoze starsi stromy tam opravdu nejsou a přestože jde o borealni pásmo, napr. jedle sibiřská nebo borovice limba, rusky zvaná “kjedr”, se dožívají 400-500 let. Pravdepodobne tedy šlo o katastrofu, která mj. zničila poslední zbytky Velké Tartarie, která ovšem v te době uz pouze přežívala, z důvodu hlavně klimatických.
       Na Sibiři mohlo byt drive tepleji, nez či pokud doslo k posunu zemskych os. To se ale bavíme o desítkách tisic let zpátky.

       • niSas napsal:

        Svatí taky prej říkali, že před šesti tisíci lety to tady stálo za starou belu, ale né že nebylo od keho vybírat odpustky, že bůh si dával zrovna dvacet a gdyž se probral nejdříve upatlal z hlíny ferenga, kerému řekl, že to může dodělat. No a že to nebylo naschvál, to jablko, tonechal na zakázku předělat z pomeranče aby se lidi měli o co hádat.

 29. jan nowak napsal:

  .. jó já To znám - bo já tam tenkrát byl & byla tam Děssná kláda : /

 30. jop napsal:

  téme diskusie je momentálne zaujímavá: ako by mohlo hypotetický fungovať poľnohospodárstvo v Tartárii.

  Problém je v tom, že namiesto toho, aby sa téma dala niekde na prvú stranu, tak sa na ňu o deň zabudne.

  Diskutovať na nwoo.org na zaujímavé témy je zbytočné. Všetko ide do zabudnutia, výsledky po týždni NULOVÉ!
  Bohužial, na všetkých alternatívnych serveroch je to rovnako

  • proud napsal:

   "Diskutovať na nwoo.org na zaujímavé témy je zbytočné."...........zbytecny to rozhodne neni,protoze dobry myslenky se neztracej a mezi lidma zustavaj.I kdyz uznavam ze mit nekde takovou prirucni knihu kde ty dobry myslenky budou k ruce i po letech nemuze bejt spatny.Jeste by me zajimalo kterej genius bude rozhodovat jaka je ktera ta myslenka:-)))) ;-)

   • jop napsal:

    este by me zajimalo kterej genius bude rozhodovat jaka je ktera ta myslenka

    úplne jednoduché, diskusia s množstvom tém a príspevkov tam bude, článok bez diskusie tam nebude.

    kurva proude, stále tvrdíš že medzi ľuďmi myšlienky ostanú. Tebe nie je ľúto času stráveného nad touto konkrétnou diskusiou, nad dobrými myšlienkami, a všetko sa zabudne bez možnosti pokračovať a nejaký výsledok z toho mať?

    Napriek tomu, ako ja vidím tvoju úlohu, tak nie si blbý a nemôžeš byť ani natolko zaujatý, že musíš dokázať aby sa všetko zabudlo a nič nevzniklo.

    Tak prečo stále bojuješ, aby táto diskusia tiež upadla do zabudnutia a nepokračovalo sa v nej, a ako nadstavba aby sa z nej myšlienky nedostali a nerozvíjali do jedného oddeleného súboru s dobrými nápadmi?

    • proud napsal:

     "kurva proude, stále tvrdíš že medzi ľuďmi myšlienky ostanú. Tebe nie je ľúto času stráveného nad touto konkrétnou diskusiou, nad dobrými myšlienkami, a všetko sa zabudne bez možnosti pokračovať a nejaký výsledok z toho mať?"...............jisteze je mi to lito a nebojuju aby upadla do zapomeni,jen proste respektuju web a jeho urceni,jen se ho snazim branit proti spatnostem,a to jeste jen z pozice obycejnyho diskutujiciho jako jsme vsichni a pokladam to za to,ze je to tak v poradku.Nevim jestli me chapes,mozna sis vsimnul ze tvoje myslenky a napady jsem ani prilis nenapadal,mame je podobny,ale napdal jsem fest tvoje chovani.Proste na tvuj napad,mimochodem dobrej,s podle myho par zmenama,potrebujeme extra web,web co se bude zabejvat konanim v praxi na zaklade tech na nem shromazdovanejch dobrejch myslenek.Takovej je muj nazor,nestrannej a nestranickej web,zadny hnuti,zadny opicarny,dobry myslenky a jejich realizace v praxi,kdyz bude souhlas vetsiny i jejich organizace.Asi tak to vidim ja sam.

    • proud napsal:

     A protoze to bude web pro pokrocily a pro praxi,uz bude samozrejme s registraci nick-heslo,zadny jiny informace o lidech shromazdovat nesmi.Takze tam nejakej ksindl nebude uz mit misto,jen v zakladni diskusi,aby nericel ze je persekuovanej,coz by mu mimochodem samozrejme patrilo,ale kdyz je to o svobode,tak at ukaze vsem jak ksindl vypada v praxi,jako to tady predvadeji nekteri taky neustale:-)!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!