Přehled zpráv – RusVesna 6.6.2018

dezertir_31; Vojáci ukrajinské armády dezertovali kvůli šikaně ze strany velitelů. Zástupci velení ukrajinské armády šikanují vlastní vojáky.

2; Po požáru v černobylském lese vzrostla v Kyjevě úroveň radiace. V Kyjevě v důsledku požáru a silného zakouření v Černobylu vzrůstá radiace. Vyplývá to ze zpráv Státní instituce pro mimořádné události a měření Kyjevanů.

3; Velvyslanec Portugalska v Rusku požádal o požehnání patriarcha Kirilla. Velvyslanec Portugalska na setkání s patriarchou Moskevským a vší Rusi Kirillem požádal o jeho požehnání.

4; Příslušníci ukrajinské námořní pěchoty zmlátili staršího pomocníka karatelů. K incidentu došlo na jednom z dobrovolnických stanovišť na vlakovém nádraží.

5; Protiraketová obrana Ruské federace: Úspěchy a perspektivy. Strategická protiraketová obrana Ruské federace disponuje novými možnostmi ohledně pokrytí nejdůležitějších objektů v zemi.

6; Děti z frontové oblasti Gorlovka dostaly sváteční dárky od armády Doněcké republiky. Místní děti, které se shromáždily na sváteční akci, dostaly dárky, sportovní potřeby a sladkosti.

7; V USA informovali o smrtonosném ruském samopalu. Balistické charakteristiky ruské zbraně se v podstatě neliší od parametrů moderních amerických pušek.

8; Trumpovo vydírání nezafungovalo. Merkelová zachraňuje „Severní proud 2“. Americký prezident dal Angele Merkelové ultimátum. Německo má odmítnout „Severní proud 2“ výměnou a americký souhlas se zahájením rozhovorů o ukončení obchodní války mezi USA a Evropskou unií.

9; Další neúspěch mezinárodní izolace Krymu. Navzdory pokusům Kyjeva diskreditovat Rusko, obnovuje Krym stále aktivněji své styky s Evropou.

10; Ukrajinská utopie a protiukrajinská realita. Základem ukrajinské politické utopie jsou tři hlavní algoritmy: 1. Nucené etnické překódování vlastního obyvatelstva pod heslem „Zabij v sobě Rusáka“, 2. Pěstování extrémních forem rusofobie v masovém vědomí pod heslem „Putin útočí na národ a všechno nám ukradl“, 3. Integrace do kulturního, politického a ekonomického prostoru Evropy pod heslem „Ukrajina je Evropa“.

11; Ostudné fiasko USA v Afghánistánu. Tálibové se probojovávají k hranicím SNS. Oddíly hnutí Tálibán se dostaly až na hranici Tádžikistánu v provincii Tahár na severu země.

12; Přestaňte se plazit před zrádci! Budujeme snad společnost, ve které patriotismus bude údělem plebsu a „patriciové“ se budou věnovat vlastní kariéře?

13; Putin vyprávěl, jak pil vodku s Si Ťin-pchingem. Nebudu skrývat, že jsme si nakrájeli nějaký salám a vypili pár skleniček, řekl Putin o tom, jak probíhala oslava.

14; Společnost Antonov komentovala myšlenku obnovit výrobu An-124 v Rusku. Připomeňme, že tuto myšlenku prezentoval člen komise při prezidentu Ruské federace pro otázky rozvoje letectví.

15; Rusko bude buď suverénní nebo nebude vůbec, říká Putin. Prezident Ruské federace řekl, proč bude země vždy hájit svou suverenitu.

16; Ukrajinští pohraničníci přiznali svou bezmoc na Azovském moři. Pohraniční služba Ukrajiny na Azovském moři nemá dostatek techniky ani zdrojů pro efektivní odpor proti Rusku.

17; Gruzie přerušila diplomatické styky se Sýrií. Diplomatické styky s Ruskem byly přerušeny už v roce 2008.

18; Macron: Rozhovory s Trumpem jsou jako párky: Jak říkal Bismarck – kdybychom lidem říkali, z čeho se párky dělají, přestali by je jíst. Macronova slova se ale vztahovala nejen k Trumpovi, ale všeobecně k rozhovorům se světovými lídry.

19; Evropa proti Spojeným státům sama neobstojí. Je třeba se spojit s Ruskem, píší německá média. Pokud se Spojeným státům nepostavíme, situace se může jen zhoršit, myslí si německý list Süddeutsche Zeitung.

20; Objevily se záběry ukrajinského protivzdušného raketového komplexu Buk, který mohl sestřelit Boeing MH17. Na internetu se objevily dříve nepublikované fotografie, které by mohly svědčit o podílu Ukrajiny na sestřelení Boeingu MH17.

21; Byl odhalen občan Jordánska, který připravoval atentát na Basurina. Tajné služby Doněcké republiky zadržely agenta SBU, občana Jordánska, kvůli špionáži ve prospěch Ukrajiny.

22; Pivo, fotbal a plány do budoucna. Putin odpověděl na otázky Číňanů. Interview čínské mediální společnosti se stalo svéráznou „přímou linkou“, protože Putin odpovídal na dotazy které Číňané kladli včera.

23; Příslušníky ATO čeká po návratu další válka – o bezplatnou veřejnou dopravu. Na internetu se objevilo video, na kterém řidič autobusu v Záporoží hrubě odmítá ukrajinskému vojákovi bezplatnou jízdu a označuje ho za vyžírku, který si hraje na vojáčky.

24; Ruská centrální banka odebrala licenci rostovské „Ruské národní bance“.

25; Ochotské moře u břehů Sachalinu získalo žlutou barvu. Místní obyvatele umisťují na internet snímky neobvyklého jevu.

26; Fotbalisté Mexika uspořádali před odjezdem do Ruska na mistrovství rozsáhlé sexuální orgie. Pronajali si celý soukromý dům a pozvali si kolem třiceti prostitutek.

27; Na místě požáru v Černobylské zóně byly nalezeny pochodně. Už je známo, že požár vznikl na několika místech naráz.

28; Výstraha Ukrajině. Na Krymu úspěšně proběhlo cvičení s nejnovějšími protiraketovými komplexy. Byl odražen raketových úder z moře, zlikvidována plavidla cvičného protivníka. Palebný úder podpořily Su-30-SM a Su-34.

29; Putin: Vláda a státní úřady zajistí potřebné tempo růstu ruské ekonomiky.

30; Co čeká Donbas? Známý spisovatel a důstojník armády Doněcké republiky Zachar Prilepin se vyjádřil k možným pokusům o útok ze strany ukrajinské armády.

31; Stíhačky F-35 konstruované „do každého počasí“ uvízly v USA kvůli špatnému počasí, píší The Times. „Politováníhodná situace!“, komentoval incident jeden z armádních zdrojů ve Velké Británii.

32; Herec Michail Jefremov navrhl odevzdat Ukrajině Krymský most. Ať si berou peníze za přejezd mostu. Možná jim to bude stačit ke štěstí. A možná že nám i ten Krym odpustí.

33; Sochy a obrazy. Sergej Šojgu poprvé předvedl publiku své umělecké práce. Výstava prací ministra obrany Ruské federace byla otevřena v národním muzeu Republiky Tuva v Sibiřském federálním okruhu.

34; Na ruském ministerstvu zahraničí oznámili datum setkání Normandské čtyřky, kte kterému dojde v Berlíně 11. června.

35; Velitel batalionu Sparta měl vážnou dopravní nehodu a bojuje o život v nemocnici. Nástupce legendárního Arsena Pavlova (Motoroly) Vladimir Žoga se nachází v nemocnici ve vážném stavu.

36; Ukrajinská armáda chystá krvavou provokaci. Byla redislokována divize protiraketové obrany S-300. Hlavní úsilí soustřeďuje nepřítel do okolí Doněcka.

37; Rusové obviňují ropné společnosti z růstu cen benzínu. Většina dotázaných Rusů považuje ropné společnosti za viníky růstu cen benzínu.

38; „Nejhorší let v mém životě“. V USA se civilní letadlo dostalo do velmi silné bouře. Krupobitím byla poškozena příď letadla a při průletu bouřkovým mrakem došlo velmi silným turbulencím.

39; Chirurg informoval o zdravotním stavu velitele Sparty, který bojuje o život v nemocnici. Má za sebou řadu složitých operací. Na internetu se objevilo video zachycující okamžik havárie.

40; Vašimi dolary si můžete tak maximálně vytapetovat záchod... Boháčů se zeptají na zdroje jejich příjmů. Kypr přestává být klasickým daňovým rájem. Pokud se nepodaří vysvětlit původ peněz, může dojít i k zabavení prostředků.

41; Režisér filmů o ukrajinských vojácích natočil na kameru svou sebevraždu v železném sudu. On měl silné ekologické cítění, svého pozemku si cenil natolik, že jej nechtěl potřísnit vlastní krví, a tak se samopalem zastřelil uvnitř železného sudu.

42; Patriarcha Kirill vyprávěl o rozšíření pohanství mezi členy útvarů zvláštního nasazení a sportovci. Patriarcha Moskevský a vší Rusi Kirill vyjádřil znepokojení z šíření pohanských idejí.

43; Nizozemsko nenašlo žádnou vinu Ukrajiny na katastrofě Boeingu MH17. Parlament Nizozemska zamítl návrh na odsouzení Kyjeva za podíl na katastrofě Boeingu 777 v červenci 2014.

44; To raději vydat Ukrajině samotného Jefremova. Rusové jsou rozhořčeni slovy ruského herce ohledně Krymského mostu. Uživatelé sociálních sítí kritizovali herce Michaila Jefremova za návrh vydat Krymský most Ukrajině.

45; V USA našli kolem tisíce závad v nejnovější stíhačce F-35. V souvislosti s tím kontrolní úřad doporučil armádě odstranit kritické závady, než bude letoun předán do sériové výroby.

46; V Doněcké republice odpověděli na prohlášení ukrajinské armády o postupu armády u Doněcka. Ukrajinská armáda předtím informovala o svých nových vítězstvích v Donbasu.

47; V Radě federace tvrdě zkritizovali rozhodnutí Nizozemska ohledně viny Ukrajiny na katastrofě Boeinga MH17. Ať sestřelil letadlo, kdo chtěl, Ukrajina nese vinu už jen tím, že neuzavřela vzdušný prostor nad zónou bojů, prohlásil Džabarov.

48; Britská média kritizovala lživou smrt Arkadije Babčenka. Zinscenování smrti Arkadije Babčenka vede k otázkám o pravosti „seznamu dalších kandidátů na vraždu“.

49; Paralelní svět. Avakov chce soudit vedení Doněcké a Luganské republiky za kolaboraci. Ukrajinský ministr navrhuje uskutečnění „speciální prověrky“ obyvatel Donbasu.

50; USA bojují proti tyranii stejně jako v letech Druhé světové války, tvrdí Státní department. Státní tajemník USA si myslí, že tak jako v letech Druhé světové války USA spolu se spojenci nyní bojují proti tyranii.

51; Může „kávový král“ ohrozit Trumpa? Prohlášení o nadcházejícím odvolání zakladatele a šéfa korporace Starbucks Howarda Shultze je v Americe vnímáno jako politické.

52; Na Ukrajině chtějí zakázat přenosy ze světového mistrovství ve fotbale 2018 v Rusku. Výbor Nejvyšší rady podpořil zákaz vysílání zápasů z mistrovství světa ve fotbale.

53; Ukrajina zažaluje Rusko u mezinárodního soudu OSN. Ukrajina už připravila pro Mezinárodní soud žalobu proti Rusku kvůli údajnému porušení dvou konvencí.

54; V Radě federace informovali, kdy Rusko a Ukrajina mohou obnovit normální vztahy. Ve vztazích mezi Ruskem a Ukrajinou existuje cesta zpět. Nejde o nevratný proces.

55; Ukrajina k tomu není zapotřebí. Rusko může vyrábět An-124 samostatně. Rusko může vyrábět letadla An-124 bez účasti Ukrajiny. Výroba může být zahájena v Uljanovském leteckém podniku.

56; Rusko uvítalo rezoluci Rady bezpečnosti OSN ohledně Ukrajiny. Ruské ministerstvo zahraničí připomnělo, že efektivní vyřešení krize na Ukrajině je možné pouze mírového politicko-diplomatickou cestou.

57; Oni tě v ATO nezabili? Tak tě dorazíme my! Ve Vinnické oblasti tvrdě zmlátili veterána ATO a donutili ho, aby si vykopal vlastní hrob. V obci Signal ve Vinnické oblasti dva stavební dělníci drsně zmlátili veterána ATO.

58; Velká událost v Sýrii. V islamistickém „kotli“ oslavovali Putina a tancovali s ruskými vojáky. Dnes oficiálně otevřeli úsek dálnice Hamá – Homs, který vede přes bývalý „Rastanovský kotel“.

59; V Oděse byl zbit americký zpěvák Bill Warren. Útočník v Oděse několikrát udeřil pěvce do obličeje a do ruky.

60; V EU odhalili podvody s rozpočtovými prostředky za miliardy euro. Ve zprávě OLAF se uvádějí případy nesprávného použití prostředků EU ve Velké Británii, Německu, Maďarsku, Rumunsku a Itálii.

61; Senzační vyšetřování. Kdo stojí za operací „informační krytí“ katastrofy Boeingu MH17? Hackerská skupina KyberBerkut uskutečnila své vlastní vyšetřování katastrofy malajského Boeingu a dospěla k pozoruhodným závěrům – zvláště v informačním prostoru.

62; Ukrajina je ohrožena epidemií botulismu. Ministerstvo zdravotnictví Ukrajiny se obrátilo na mezinárodní organizace s prosbou o poskytnutí krevního séra na léčení botulismu.

63; Doněcká filtrační stanice přišla o dodávky elektřiny v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády. Dnes ve 20:15 zahájil nepřítel minometnou palbu ve směru Avdějevky a Jasinovaté, poznamenali ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří.

64; V americké televizní show se vysmáli Babčenkově „vraždě“. Americký moderátor John Oliver ironicky komentoval zinscenovanou „smrt“ Arkadije Babčenka.

65; Vymírající národ. Americká televizní stanice napsala slovo „Rusko“ s pravopisnou chybou. Na multimediální obrazovce za zády moderátora se měl objevit název země v ruštině a pak v angličtině. Objevil se paskvil РUССИЯ. Nebo že by šlo u prvních písmen o narážku na Putinovo jméno?

66; Die Welt: Rusko se zmocní Ukrajiny během několika dní, řekl bývalý generální tajemník NATO. Rusko je schopno kompletně obsadit území Ukrajiny za několik dní, řekl Anders Fog Rasmussen.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
12 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 6.6.2018

 1. .lak napsal:

  :-) 45; V USA našli kolem tisíce závad v nejnovější stíhačce F-35. V souvislosti s tím kontrolní úřad doporučil armádě odstranit kritické závady, než bude letoun předán do sériové výroby.
  https://www.youtube.com/watch?v=gsowzDoe0Qg&list=RDgsowzDoe0Qg&t=5

 2. Rocco napsal:

  67. Senátní volby jsou testem nových hnutí (Jiří Pehe)

  V nedávných doplňovacích volbách ve Zlíně se zástupci největších sněmovních stran a hnutí nedostali ani do druhého kola. Šlo nejspíš o předzvěst toho, co nás čeká v regulérních senátních volbách na podzim.

  Už v minulých senátních volbách kandidáti za hnutí ANO, které v té době už kralovalo průzkumům veřejného mínění, sice dokázali postoupit do druhého kola ve čtrnácti obvodech, ale nakonec ANO získalo jen tři senátorská křesla.

  Souvisí to bezpochyby s vůdcovským charakterem hnutí, v němž se vše točí okolo Andreje Babiše. Ten sice k sobě dokázal přitáhnout některé známé osobnosti i na úrovni komunálu a senátních obvodů, ale ti doplatili na silnou polarizaci české společnosti, v níž má ANO na jedné straně 30 procent zapálených stoupenců, ale také zhruba 70 procent odpůrců. Překonat tento hendikep bude pro kandidáty ANO těžké.

  Piráti coby další relativně nové hnutí mohou mít v senátních volbách též problémy, i když jiného druhu než ANO. Tím hlavním je, že je to hnutí mladých lidí, podporované převážně mladšími voliči.

  Budou tedy mít nejen problémy generovat kandidáty z řad lokálně známých osobností nad čtyřicet let, ale také motivovat svoje voliče, aby šli do komory „starších“ volit. Nemluvě o tom, že pokud se jejich kandidát dostane do druhého kola, může jim škodit nálepka antisystémové strany, proti které se rádi spojí nejen voliči tradičních stran, ale i voliči konkurenčních antisystémových hnutí.

  Antisystémovost, doprovozená nálepkou extrémismu, bude znovu problém i pro hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, stejně jako byla v minulosti (a bude i tentokrát) v senátních volbách pro komunisty. SPD navíc trpí stejným vůdcovských syndromem jako ANO, což znamená, že vedle Okamury jsou ostatní politici hnutí pro voliče vesměs nezajímaví.

  Lze tedy předpokládat, že senátní volby spíše prohloubí současný příkop mezi Sněmovnou, kde mají navrch populisté a nová hnutí, a Senátem, kde si zřejmě znovu povedou dobře zástupci tradičních stran a představitelé různých místních volebních uskupení. To samo o sobě není pro českou demokracii špatné protože Senát v ní za současných poměrů začal hrát roli důležité pojistky proti populistickým tendencím.

  Právo, 4.6.2018
  http://www.pehe.cz/Members/redaktor/senatni-volby-jsou-testem-novych-hnuti

 3. Paw napsal:

  Pehe, Dienstbeer , jo bohuzel se skudci vyskytuji i v prirode..
  Na rozdil od zmineneych , ty prirodni nekdy plni uzitecne funkce...

  • .lak napsal:

   Určitě a překopíruji sem úvahu.

   No?

   Spíš bych řekl že lidé nejen že neví nic pořádně o minulosti ale nechápou ani tu hru mocnářů s nimi aktuálně včetně užívaných loutek kam je směřují a jaký je s nimi záměr.
   A dám co již dříve na tadesco.

   Z PL
   JEN AŤ TO ZKUSÍ, pak se ta zmiňovaná revoluce panem Havlem OPRAVDU DOKONČÍ …, vot, 9. 6. 2018 11:01:35
   A to tak, že DEFINITIVNĚ, a všichni v článku zmínění Z TOHO NEBUDOU MÍT RADOST A dokonce z toho nebudou mít ani užitek !!!! Nedrážděte HADA BOSOU NOHOU …
   Reagovat

   Ach ta demokradtůra v podstatě lichvářů a ještě zde zanášejících jak darebné slepice pro zjevný masakr, eš, 9. 6. 2018 11:11:36
   On asi ten bilderberg klub cestovky afrosemitů s tiskem € pro ně které paradoxně zaplatí vymírající kontinentu s čtvrtinou na hranici bídy navíc těm s absolutními komunistickými servisy států a pozor náplav s pochybnou historií a ještě pochybnější budoucností. Vizíři. . Že se opakuji, náběh na NWO je v náramném zápřahu a správně je to jak se mnozí domnívají že ty overtonovy okna nejsou náhodné ale cíleně jich užívají k “bambulizaci již tak úžery formátovaných.

   http://www.nwoo.org/2018/06/05/mezinarodni-den-deti/

   Z PL
   5.kolona škůdců země a lidí

   Za A / Vytvořila agentury lotrů pro převracení systému mentálně postiženými zkorumpovanými arogancí moci a korupcí zločinců místo služebníků systému z pěněz tvůrců hodnot.
   B / ohlupuje propagandou darmožrouty ve spiknutí proti pracujícím pro obec neziskovci zájmů cizí moci devast a zanášením za jidášský groš úžerům.
   C / S pomocí nepopsaných listů dětí školství zavádí společnost i s jejich rodiči do sebezáhuby samariánstvím nenažraným a zhovadilým.
   D / dydlace
   E [smích])))
   F / smích přejde

   http://www.nwoo.org/2018/05/20/prisel-privitat-ruske-motorkare-no-a-co-na-tom-pane-wollnere/ 20.5.2018 (20.13)

   http://www.nwoo.org/2018/06/07/p-c-roberts-washington-izoluje-neexistence-diplomacie/ 7.6.2018 (16.09)

   • proud napsal:

    "samariánstvím nenažraným a zhovadilým" ........ bud mam hokej ve vykladu slova samaritanstvi,nebo mi nedava smysl nenazrany samaritanstvi.........

    • .lak napsal:

     Vyměň si tedy slovo samaritánstvím - rozdáváním sebe z podstaty do nebytí.

     • proud napsal:

      To mam hokej jeste vetsi :-))).Nelze se rozdat z podstaty do nebyti a samaritanstvi je pravej opak nenazranosti.................takze mi to porad unika :-))

      • .lak napsal:

       Představ si bláznivého majitele obchodu co rozdá zboží a aby dal víc tak samaritán se ani nenažere. Ale to se respektive stalo tady privatizací malou domů vexlákům s přeprodejem dříve majetku obyvatel zahraničním úžerům vzápětí. Ale běž si radši plácat bábovičku abys nebyl vyhozenej s kšír. :-)

       • proud napsal:

        Yo,ta babovicka bude v tomhle pripade asi rozumnejsi:-))))

       • Paw napsal:

        Mozna ze zavolaji Putinovi , aby jim ty stihacky Podpiral...Aby nepadali....Nebo dostane dalsi sankce....
        Divny jsou ty lidi z asie. Nemaji zadny potize s rasismem, diskriminaci s nenavisti atd.. ,ale za to jiny maji Potize Kolosalni..A kazdej den..
        Taky v tramtarii , lidi co celej zivot pracovali pak dostali penzi a media zacali jecet, ze to zatezuje statni rozpocet. Penze jsou asi jedna desetina rozpoctu na valky a zbrane...
        To ihned prestalo protoze , kdyz pribehli si pro penze afroarabove , kteri nikdy nepracovali. V poctech az 500 tisc rocne a jiz vubec nic ,nic rozpocet nezatizilo.Kazdej ekonom s tim souhlasil..
        V tu ranu to bylo v poradku..
        Vedci , akademici, profesori a doktori vseho uceni pak jsou doma jen nekdy jezdi kolem a strili kolem sebe a do oken lidi...
        A kdyz prijede sanitka osetrit nekoho, nebo odvezt do nemocnice , tito se srocuji, nenavistne vyhrozuji vsim moznym i kameny hazeji na sanitku a na ty co osetruji zranene a nemocne..Zakon proti nenavisti pak jiste postihne tyto dva se sanitkou , kteri tu nenavist provokuji, vyvolavaji ....
        Rozdmychavaji. Proc chteji osetrovat
        zranene a nemocne ??
        Prikladna ekonomika vladne v EU, kde se nezamestnanost v Recku 45%, Spanelsko 34%.Irsko, Italie,Slovensko 18% , se leci opravdu zvlastnimi ekonomickymi novotami. Pozve se jednoduse nekolik milionu ze zahranici a najednou je vsecko uplne hoospodarsky nejlepsi..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!