Přehled zpráv – RusVesna 7.6.2018

ukraina_korabl1; „Přispějte nebohému…“ Jak ukrajinská flotila umírá bez peněz. Ukrajinská vláda pohřbila kdysi mohutné loďařské odvětví.

2; Rusko se stane jedním z klíčových témat pro Bilderberský klub. 7. června se bude v Turíně konat další zasedání Bilderberské skupiny – neoficiální každoroční konference.

3; Trump obvinil Kanadu ze zapálení Bílého domu. „Copak jste to nebyli vy, chlapi, co jste vypálili Bílý dům?“, zeptal se kanadského premiéra Donald Trump v narážce na ne zcela vysvětlené události z roku 1814. Kanada byla v době britsko-americké války britskou kolonií.

4; Kadyrov promluvil o obrovském významu ruského jazyka. Bez lásky a odpovědnému vztahu k ruskému jazyku není možné být skutečným patriotem Vlasti.

5; Armáda Doněcké republiky buduje nová opevnění v okolí Avdějevské průmyslové zóny. Vojenští dopisovatelé tiskové služby doněckých ozbrojených sil pobývali v oblasti Avdějevské průmyslové zóny a monitorovali situaci na tomto úseku fronty.

6; V Luganské republice byl zadržen poslanec, který ukradl peníze z rozpočtu. Bylo zahájeno trestní řízení pro podezření z podvodu (čl. 3 odst. 172 Trestního zákoníku Luganské lidové republiky).

7; Proč je na čase odstranit účet na Facebooku. Dříve či později všechny sociální sítě a blogy umírají na následky cenzury a nesvobodného prostředí.

8; Exhumace ostatků zemřelého turisty přidala na záhadnosti. V zimě 1959 v horách Severního Uralu zmizelo devět turistů vedených Igorem Ďatlovem.

9; Proč Macron srovnával dialog s Trumpem s obsahem párků? 5. června 2018 se konalo setkání zástupců médií s premiérem Izraele a prezidentem Francie.

10; MMF a Ukrajina. Historie lásky a zrady. Další úvěrovou tranši Ukrajina dostane jen pokud spáchá sebevraždu zastřelením…

11; Německo hledá záchranu u Ruské federace. USA dostávají od Němců veřejnou facku.

12; Kim Čong-una je třeba donutit pokleknout, říká Trumpova pravá ruka. Připomeňme, že Donald Trump a Kim Čong-un dosáhli dohody o vzájemném setkání 12. června v Singapuru.

13; Unikátní záběry: Jak se mění enklávy syrských islamistů po příchodu ruské armády? Byla zveřejněna reportáž ze Sýrie.

14; Diktátoři nesmějí pořádat mistrovství světa! V Kongresu USA požadují od FIFA potrestání Ruska. FIFA byl měla změnit pravidla tak, aby diktátoři už nemohli dostávat právo pořádat prestižní akce.

15; Porošenko: Mez modlitby nevycházím z domu. Petr Alexejevič ukázal růženec.

16; Centrální banka obvinila ruskou mládež z podkopávání základů penzijního systému. Podle názoru Centrální banky vzorce chování mládeže mohou narušit základy penzijního systému Ruské federace.

17; Kdo vyhraje? Rakety Severní Koreje nebo systémy americké protiraketové obrany? Experti namodelovali možný souboj.

18; Na Ukrajině ujišťují, že vojenská cvičení v Azovském moři neovlivní rekreaci na pobřeží. Dále se tvrdí, že během vojenských cvičení bude Mariupolský přístav fungovat v normálním režimu.

19; Severní Korea zlikvidovala další jaderný polygon, píší média. KLDR zlikvidovala pravděpodobně zkušební polygon Ichari.

20; Čína dopadla a potrestala čtyři tisíce uprchlých korupčníků. Čínské úřady pokračují v mohutné protikorupční kampani, která trvá už několik let.

21; Rusové mohou dostat další volný den. Na rozdíl od ostatních dnů volna bude mít tento den jednoznačné určení – lékařskou prevenci.

22; Putin měl celou dobu pravdu. Je potřeba skončit s démonizací Ruska, píší evropská média. Zůstanou nám rozpory ohledně Krymu, ale nebude to velký problém, myslí si v Chorvatsku.

23; Kancelářští „záchranáři“: Odchod! O rozsáhlé kádrové čistce na ruském ministerstvu pro mimořádné události. Výsledkem auditu ministerstva budou zcela určitě hromadné trestní kauzy o krádežích milionů z rozpočtových prostředků a o překračování svěřených pravomocí. Bude propuštěno nebo převedeno do zásahových jednotek mnoho kancelářských sil.

24; Na Elbrusu zachránili zbloudilé Němce a Poláky. Hledání francouzské skupiny pokračuje.

25; V USA se bojí návratu „ruského prokletí“. Američtí vojáci se bojí nadcházející modernizace ruského nadzvukového bombardéru Tu-22M3 schopného nést rakety.

26; Michailu Jefremovovi pohrozili trestním stíháním za výzvu předat Krymský most Ukrajině.

27; Generální štáb ukrajinské armády informoval o nových ztrátách v Donbasu. Své ztráty se Kyjev snaží hodit na „aktivizaci ruských okupačních vojsk“.

28; V KGB Běloruska oznámili zadržení několika vysoce postavených úředníků. Předtím prezident země Alexandr Lukašenko varoval, že odpuštěno nebude nikomu.

29; Prezident Ruské federace dnes zahájil „přímou linku“ pro komunikaci se spoluobčany. Letos přímá linka probíhá v novém formátu.

30; Avakov: Minský proces je mrtvý. Minský proces sehrál svou roli,. V tuto chvíli je mrtvý, tvrdí šéf ukrajinského ministerstva vnitra.

31; Byl přerušen provoz Doněcké filtrační stanice. Do humanitární katastrofy zbývá pět dní. Vedení společnosti „Voda Donbasu“ schválilo rozhodnutí o zastavení a zakonzervování stanice.

32; Na letišti Domodědovo našli u vzletové dráhy bombu. Vzletovou a přistávací dráhu museli zavřít na nějakou dobu kvůli bezpečnému odvozu nalezené munice.

33; Ukrajinská armáda zaútočila na linkový autobus v Luganské republice. Podle předběžných informací minometný útok spáchala 53. brigáda ukrajinské armády.

34; Putin varoval Ukrajinu před vojenským vyostřením v Donbasu. Prezident odpověděl na otázku známého spisovatele a zástupce velitele batalionu Zachara Prilepina.

35; Putin: Daňové manévry pomohou k vítězství nad chudobou. Vladimir Putin během přímé linky prohlásil, že úkolem daňových přesunů bude snížit počet lidí pod hranicí chudoby.

36; Byly zveřejněny podrobnosti z ostřelování autobusu v Luganské republice ze strany ukrajinské armády. Úřady Republiky požadují od mezinárodního společenství, aby reagovalo na nový cynický zločin Kyjeva.

37; V Litvě se srazily čtyři vojenská obrněná vozidla. Provoz na silnici byl paralyzován. V důsledku nehody bylo několik zraněných.

38; Získání ruského občanství pro obyvatele Doněcké a Luganské republiky se bude zjednodušovat, řekl Putin. Musíme jít cestou liberalizace získávání ruského občanství, zdůraznil prezident Ruské federace.

39; Na Generálním štábu ukrajinské armády přiznali fiasko u Gorlovky. Velení ukrajinské armády postupně odepisuje své masové ztráty utrpěné v bojích a dosud pečlivě skrývané.

40; Rusko disponuje „absolutní zbraní“, říká Putin. Nemyslím si, že taková zbraň se v nejbližších letech objeví v nějaké jiné zemi.

41; V rámci přímé linky odpověděl prezident Ruska na otázky o možných vojenských provokacích Kyjeva v Donbasu a o růstu cen benzínu.

42; Putin promluvil o svém nástupci. Pořád o tom přemýšlím, řekl.

43; Putin informoval, kdy stáhne ruská vojska ze Sýrie. Oni tam řeší zásadní otázky včetně zajištění bezpečnosti Ruska v tomto regionu.

44; Švédsko schválilo výstavbu plynovodu „Severní proud – 2“. Švédská vláda schválila žádost společnosti Nord Stream 2 AG o výstavbě „Severního proudu 2“.

45; Gazprom odmítá platit Ukrajině 2,6 miliardy dolarů. Sergej Kuzněc informoval novináře, že v rozhodnutí Stockholmské arbitráže nejsou žádné termíny pro výplatu peněz.

46; Putin komentoval možnost výměny šéfredaktora RIA Novosti Ukrajina za teroristu Sencova. Zadržení Vyšinského je absolutně bezprecedentní a absolutně nepřípustná politika dnešních ukrajinských vládců.

47; Putin slíbil ruské občanství Ukrajince zraněné v Sýrii. Irina Barakjat se obrátila na prezidenta během přímého vstupu z Vojenské lékařské akademie během přímé linky.

48; Ozbrojenci z Národních družin rozprášili cikánský tábor v Kyjevě v Golosejevském parku.

49; Rusko a 47 „cílů pro likvidaci“ na Ukrajině: Generální prokurátor promluvil o „Babčenkově seznamu“. Takzvaný Babčenkův seznam se mohl dostat do ukrajinských médií z Ruska, a to z jeho vlastní iniciativy.

50; Krymský most je mimořádně nebezpečný pro Ukrajinu, říká Turčinov. Oznámil to během panelové diskuse v rámci expertního fóra v Kyjevě.

51; Neočekávaný vděk. Opilý muž zmlátil ukrajinské policisty, kteří pomáhali hasit jeho auto.

52; Sýrie: Ruští vojáci objevili podzemní nemocnici ozbrojenců vytvořenou pomocí OSN.

53; Ukrajina ztrácí Oděsu podle donbaského scénáře. Podle Lucenkových slov oděské úřady podporují protiukrajinské organizace a proruské akce.

54; Vždyť jsi zabíjel bratrský lid! Těžce nemocnému karateli odmítli bezplatné léčení. Kirovogradě odmítli zvýhodněné léčení onkologicky nemocnému ozbrojenci ATO Vitaliji Draganovi.

55; Šéf VTB vyzval k zahájení světové války proti dolaru. Bojovat proti dolaru v rámci Ruska nestačí. Boj s hegemonií americké měny je třeba vést ve světovém měřítku.

56; V Německu vyzývají, aby se zapomnělo na Krym a Rusko bylo vráceno do G8. Předseda Německo-ruského fóra Matthias Platzeck si myslí, že je třeba nabídnout Rusku návrat do formátu G8.

57; V ukrajinské psychiatrické klinice explodovala v rukou mladistvého kožená taška. Hlavní správa Černovické oblasti provádí vyšetřování v areálu místní psychiatrické kliniky, kde byl zraněn mladistvý narozený v roce 2002.

58; Rusko vydalo první povolení na pokládku plynovodu „Severní proud – 2“.

59; Peklo v provincii Aleppo. Letka Su-34 se pomstila ozbrojencům za útoky na město a pozice vojenské policie. Podrobnosti poskytl armádní zdroj, který poskytl i video.

60; Prilepin vysoce ocenil Putinovu odpověď na jeho otázku o útoku ukrajinské armády na Donbas. Prilepin prohlásil, že v Putinových slovech slyšel to, co si přál slyšet.

61; Mezinárodní rezervy Ruska vzrostly za poslední týden o 1,3 miliardy dolarů. K 1. červnu činily 458,5 miliardy oproti 457,2 k datu 25. května.

62; Ukrajina může přijít o polovinu úrody obilí. Podle výsledků průzkumu mezi zemědělci nejvíce utrpěla pšenice a ječmen.

63; Proč jel Lavrov do Severní Koreje? Lavrov 31. května navštívil KLDR, kde byl přijat prezidentem Severní Koreje Kim Čong-unem. Ruské ministerstvo zahraničí popřelo spekulace, že se Rusko obávalo, aby nevypadlo z probíhajícího procesu urovnání na Korejském poloostrově.

64; Vláda Velké Británie zastavila příliv bohatých Rusů utíkajících do Londýna. Ve Velké Británii žije kolem 65 tisíc Rusů, většinou v Londýně.

65; Už je známo, kdo zbil amerického zpěváka v Oděse. Policie vyšetřila okolnosti a vypátrala občana, který způsobil zpěvákovi lehká zranění. Ukázalo se, že útočníkem byl občan USA původem z Mexika, se kterým má zpěvák dlouhodobý konflikt.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!