Přehled zpráv – RusVesna 9.6.2018

miting_germaniya_berlin_61; Skandál s velvyslancem USA v Německu dokládá, jak prudce se zhoršily vztahy někdejších spojenců. Nový velvyslanec v Německu jako se přesvědčený Trumpův přívrženec a otevřený homosexuál uchyluje k netradičním praktikám i v diplomacii.

2; Merkelová si nepřeje návrat Ruska do G8. Kancléřka Německa Angela Merkel vystoupila proti zapojení Ruska do formátu G8.

3; Bývalý generál FSB žádá soud, aby mu vrátil úplatek, který byl nucen dát Uljukajevovi. Bývalý generál FSB a bývalý šéf bezpečnostní služby Rosněfti požádal soud, aby mu vrátil dva miliony dolarů.

4; Proč je současná ukrajinská moc vyděšená z „donbaského scénáře v Oděse? Kyjev stále méně kontroluje nejen tento, ale i další regiony.

5; V USA informovali o zářné budoucnosti ruského Jak-130. Americký časopis The National Interest informoval o „vražedném lehkém ruském bojovém letadle Jak-130.

6; V Evropě vyzývají Ukrajinu, aby přestala s pronásledováním novinářů. Účastníci zasedání Evropské federace novinářů doporučili členům řídícího výboru,,aby schválili naléhavou rezoluci.

7; Pracovnice banky Točka ze skupiny „Otkrytie“ do které Centrální banka nalila více než jednu miliardu rublů, se vyjádřila ke způsobu výběru „vhodných“ spolupracovníků, což vyvolalo vlnu nesouhlasu. Viceprezidentka banky Otkrytie odmítala zaměstnávat lidi, kteří považovali Krym za ruský. Ruský bankovní systém je nakažen jakousi podivnou nemocí nenávisti k zemi, v níž působí, a k hodnotám, které reprezentují náš smyslový prostor. Její výroky velmi dobře ilustrují, co si o obyčejných lidech, o velké většině obyvatel myslí „banksteři“.

8; Údiv Kyjeva je falešný. Proč Ukrajina vyčítá EU „Severní proud-2“? V Kyjevě obvinili EU z dvojích standardů a odmítání protiruské politiky kvůli výstavbě „Severního proudu – 2“.

9; Theresa May se po fiasku se Skripalovými rozhodla vytrestat Rusko. Neúspěch případu Skripalových nutí Velkou Británii vymýšlet nové způsoby, jak zamaskovat svou vinu před podvedenými partnery.

10; Evropský názor na definitivní vyřešení ukrajinské otázky. Na konci dalšího ukrajinského politického cyklu se místní eurooptimisté třesou strachy o svou budoucnost.

11; Obchodně-hospodářská válka. Trump překročil červenou linii. Trump pokračuje v diktování podmínek svým strategickým partnerům v Evropě a v rámci G7.

12; „Terminátor“ třetí generace. Jak Rusko modernizuje bojové vozidlo pro podporu tanků. Společnost Uralvagonzavod vyvíjí nové bojové vozidlo pro podporu tanků „Terminator-3“.

13; Umění zůstat člověkem. Kam kráčí Ukrajina? Podle nedávného průzkumu KMIS si tři čtvrtiny Ukrajinců myslí, že se země ubírá nesprávným směrem.

14; Ozbrojenci zaútočili na Aleppo. Dopisovatelé referují z místa událostí.

14; Východ versus Západ. Kdo je silnější? Šanghajská organizace pro spolupráci nebo NATO? Prezident Ruské federace Vladimir Putin v interview pro Mediální korparaci Číny označil vojenský potenciál zemí Šanghajské organizace pro spolupráci za „kolosální sílu“.

15; Čínští hackeři ukradli tajné údaje o ponorkách USA, píše The Washington Post. Mezi získaným informacemi jsou údaje o vývoji nadzvukové protilodní rakety.

16; Bylo to nejsložitější interview, řekl rakouský novinář o rozhovoru s Putinem. Rakouský novinář poznamenal, že ruský prezident velmi dobře vládne němčinou.

17; Zacharčenko informoval o společném úkolu Doněcké a Luganské republiky. Šéf Doněcké republiky zdůraznil, že obě Lidové Republiky vždycky přispěchají jedna druhé na pomoc, že mají společnou politiku i problémy.

18; Ochránit Vlast! Ministerstvo obrany zahajuje neobvyklé akce ve městech Kaliningradské, Leningradské a Pskovské oblasti. V předvečer Dne Ruska ministerstvo obrany avizuje uskutečnění vojensko-patriotických akcí.

19; Vítejte v Rusku! Putin nahrál proslov u příležitosti fotbalového mistrovství světa 2018. Učinili jsme vše, aby se naši hosté – sportovci, specialisté a samozřejmě i fanoušci v Rusku cítili jako doma.

20; Vinaři navrhli zavedení nové daně na dovozový alkohol. Zplnomocněnec pro ochranu práv podnikatelů Boris Titov navrhl zavedení daně z dovozu vína a tvrdého alkoholu.

21; Ukrajinská meteoroložka zažertovala o „klimatických zbraních Ruska“. Ukrajinská specialistka nahlas zauvažovala, zdali „ruští zločinní klimatologové“ se mohli domluvit s Němci, Američany a Brity.

22; Opakovaná zdravotní prohlídka. V Rusku budou změněna pravidla pro povolávání do vojenské služby i pro její délku. Ministerstvo obrany se chystá změnit pravidla pro konání vojenské služby. V normativních dokumentech se objeví podstatné úpravy a upřesnění.

23; Ruské ministerstvo financí slibuje brzké snížení cen benzínu. Ministerstvo slibuje, že cena paliva se sníží díky opatřením vlády na stabilizaci cen.

24; Idlíb: Drzá lež o ruském letectvu neboli pokus vyhnout se odplatě. 7. června „Bílé přílby“ vydaly další provokační video, na kterém jsou údajně zobrazeny následky úderů ruského letectva. Na první pohled je zřejmé, že jde o podvrh: Některé herce této inscenace zapomněli posypat prachem…

25; Putindaroval Si Ťin-pchingovi ruskou saunu. Unikátní srub je vyroben ze dřeva tří obrovských dvousetletých altajských cedrů.

26; Second hand: V Kanadě přikázali vojákům, aby odevzdávali batohy a spací pytle, protože jich je celkový nedostatek. Všem vojákům byl rozeslán rozkaz, podle kterého musí vrátit ruksaky a spacáky za účelem jejich další distribuce.

27; Trump zvládne rozhádat USA s jejich spojenci úplně sám, čímž udělá radost Putinovi, říká bývalý velvyslanec McFaul. Donald Trump natolik škodí vztahům Spojených států s jejich spojenci, že Rusko může klidně sedět se založenýma rukama.

28; Rozbité střechy domů, zlikvidovaná úroda. Slovinsko zasáhlo silné krupobití. Nejhorší situace vznikla na hranici s Chorvatskem v provincii Bela krajina.

29; Na ministerstvu obrany Ruské federace informovali, jak se zbraně USA dostávají k teroristům v Sýrii. Předtím šéf Pentagonu prohlásil, že prezident Bašár Asad za podpory Íránu a Ruska údajně přivedl syrský lid do katastrofy.

30; Porošenko slíbil Sevastopolu „ukrajinskou vlajku a hymnu“. Prezident Ukrajiny originálně (a omylem o pět dní dříve) poblahopřál ruskému Sevastopolu ke Dni města.

31; Moldávie utrpěla úder. 4. června Ústavní soud přece jen schválil rozhodnutí o osudu ruského jazyka.

32; Macron se „zakousl“ do Trumpa na G7. Poté, co americký prezident vysvobodil ruku z pevného stisku francouzského kolegy, zůstal mu na ní zřetelný otisk.

33; Luganská republika: Okupanti chystají platformy pro útok. Ukrajinská armáda stahuje techniku a buduje si pozice v okolí Slavjanoserbska a chystá průlom.

34; Dejte nám peníze! Parubij podepsal zákon o Vrchním protikorupčním soudu. Připomeňme, že tento dlouho očekávaný a odkládaný zákon, kvůli jehož absenci MMF odmítala dát Kyjevu další splátku úvěru, byl Nejvyšší radou schválen 7. června.

35; Rodiče a kompletní rodina? To není nic pro ukrajinské děti. Ukrajinské ministerstvo školství objevilo v nových školních učebnicích „do nebe volající případy diskriminace“.

36; U Trumpa si lámou hlavu, co darovat Kim Čong-unovi, když míč už má… Vybrat vhodný dárek pro Kim Čong-una je velmi delikátní úloha.

37; Kurs rublu se od začátku roku snížil o 5,8%. Reálný efektivní kurs rublu se za leden až květen meziročně snížil o 5,8%.

38; Anglikánská církev zrušila zpovědní tajemství. Co čeká ostatní křesťany? Nyní mohou kněží udávat věřící policejním orgánům.

39; Americký voják ukradl obrněný transportér z vojenské základny. V americkém státě Virginia honila policie dvě hodiny obrněný transportér ukradený z vojenské základny vojákem Národní gardy.

40; Porošenko volal Putinovi. Ukrajinský prezident upozornil na hladovku odsouzených Ukrajinců a vyjádřil obavy ze zhoršení jejich zdravotního stavu.

41; Proč ruští výsadkáři považují Ovečkina za svého? Ruští výsadkáři považují za svou povinnost poblahopřát Alexandru Ovečkinovi k vítězství.

42; Ve Státní dumě komentovali Porošenkovu neznalost. Porošenko popletl datum pro blahopřání Sevastopolu ke Dni města. Místo 14. blahopřál již 9. června.

43; Ruské ministerstvo zahraničí obvinilo Ukrajinu z eskalace konfliktu v Donbasu. Ukrajinská armáda hrubě porušuje dohody o odpoutání sil a prostředků znepřátelených stran.

44; Na okupovaném území Doněcké republiky byla vyhlášena mimořádná situace. Informuje o tom tisková služba Ministerstva „pro otázky dočasně okupovaných teritorií a vnitřní přesuny obyvatel“.

45; Rusko nikdy nežádalo o návrat do G8, říká Lavrov. Poznamenal, že v rámci G20 nebudou ultimáta nic platná.

46; Sýrie: Práce specnazu Ruské federace v ruinách Východní Ghúty. Byly zveřejněny unikátní záběry. Každodenně hlídkují ruské červené barety ve čtvrtích obcí, které se dříve nacházely v moci ozbrojenců.

47; Trump se stal obětí. Na sociálních sítích se mohutně probírá stisk ruky prezidentů USA a Francie. Trumpův zlozvyk tisknout ruce opakovaně poutá pozornost lidí.

48; Ukrajinská rozvědka verbuje bezdomovce a vydává je za patrioty. Ukrajinská armáda terorizuje civilní obyvatelstvo. Za uplynulých 24 hodin zůstává situace na linii dotyku napjatá.

49; V Kosovu se připravoval teroristický čin proti NATO. Tajným službám se podařilo zachytit telefonický rozhovor muže a ženy, kteří projednávali přípravu teroristických činů.

50; U Petrohradu začalo hořet obchodní centrum Menshikov Hall.

51; Trump opustil summit G7 před jeho ukončením a vydal se za Kim Čong-unem. Poslední akcí, které se Trump zúčastnil, byla pracovní snídaně.

52; Turecké ministerstvo obrany vysvětlilo, proč jsou USA nervózní z nákupu ruských S-400. V Turecku si myslí, že USA jsou znepokojeny velmi silnými radary protivzdušných raketových komplexů S-400, které Ankara koupila.

53; Děsivé nálezy v „pevnosti Islámského státu“: migrující minomety, vojenské dílny a obrovské tunely.

54; Trump neočekávaně odpověděl na otázku, komu patří Krym. Americký prezident odpověděl na otázku, zdali by měl být Krym uznán za ruský: „To se zeptejte prezidenta Obamy, protože on byl tím, kdo předání Krymu dovolil“.

55; Moskevský taxikář dovezl turistu z centra na letiště Šeremeťjevo za 23.000 rublů (asi 8.000,- Kč). Za cestu po Moskvě zaplatil občan Vietnamu stejnou částku jako za let na druhý konec světa.

56; Rusko a Čína podepsaly rekordní kontrakty. Nové smlouvy určily hlavní směry rozvoje spolupráce mezi Ruskem a Čínou na nejbližších několik desetiletí.

57; Evropa vyzývá Porošenka, aby se postavil do čela průvodu homosexuálů v Kyjevě. V Europarlamentu vyzvali ukrajinského prezidenta, aby v zájmu evropské budoucnosti projevil oddanost své země evropským hodnotám.

58; V Gruzii dav surově zbil ruského paraglidistu. Ruský paraglidista byl zmlácen v gruzínském Gudauri v důsledku konfliktu s místními obyvateli.

59; V Polsku havarovalo ukrajinské letadlo. V polském městě Rzeszów havarovalo při přistání lehké letadlo registrované na Ukrajině.

60; V Sevastopolu odpověděli na Porošenkův slib vyvěsit ukrajinskou vlajku nad městem. Jeho výrok označili za výplod choré mysli.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!