Přehled zpráv – RusVesna 10.6.2018

sammit_g7_20181; Proč bylo na pořad dne na schůzce G7 zařazeno téma „připojení Ruska ke G7“? Negativní výsledek byl přece znám předem. Šlo o odpoutání pozornosti od důležitějších a spornějších témat.

2; Kanada hrozí Spojeným státům odpovědí na nová cla. Kanadský premiér Justin Trudeau pohrozil Spojeným státům tvrdými protiopatřeními.

3; Země G7 se domluvily na boji proti „nepřátelským zemím“. Dohoda znamená nový mechanismus rychlé reakce zemí G7 v případě různých mezinárodních hrozeb.

4; Premiérka Velké Británie jmenovala podmínku pro návrat Rusko do G8. Rusko musí změnit své chování, aby se mohlo vrátit do G8.

5; Rusko je velká evropská země, říká Macron. Věřím v důležitost vztahů s Ruskem.

6; V USA více než rok nekontrolovali osoby nakupující zbraně, protože se úřednice nedokázala přihlásit do počítačového systému. Ve státě Florida v USA více než rok vydávali zbraně bez prověření trestního rejstříku a lékařského vysvědčení.

7; Ministerstvo obrany strčilo šéfovi Pentagonu mapu Sýrie pod nos. Všechna ohniska teroristů Islámského státu se nyní nacházejí v oblastech země, které jsou pod kontrolou USA.

8; Poněkud zvláštní soused. Trump se pohádal s Mexikem i Kanadou kvůli sankcím. Vztahy mezi členy Severoamerické dohody o volném trhu (NAFTA) se vyostřují.

9; Jak Ukrajina adaptuje své ozbrojené síly podle standardů NATO. Ukrajina se rozhodla zdokonalit výzvědná letadla Su-24MR v souladu s požadavky NATO. V podstatě ale jen nahradili ruskou elektroniku ukrajinskou nebo západní.

10; Sýrie: Další pokus obvinit ruské letectvo z válečného zločinu skončil fiaskem. Je evidentní, že americký Státní department moc dobře ví, proč přestal financovat neschopné provokatéry.

11; Hrůzy Afghánistánu po invazi USA. Velikost osevních ploch, výroby a pašování drog v zemi se od té doby zvýšil o 90%.

12; Vladimir Putin usvědčil agresivní Západ ze zbabělosti. Sankční válka rozpoutaná Západem proti Rusku napomohla k tomu, že se Rusko začalo aktivněji rozvíjet.

13; Všední dny jahodového pekla. Co čeká Ukrajince v Polsku? Poptávka po pracovní síle z Ukrajiny roste, ale výdělek významně klesá, navíc vztah ke gastarbeiterům je čím dál horší.

14; Noční můra Kazachstánské vlády. Hnutí „Demokratická volba Kazachstánu“ byla vytvořena uměle jako „kontrolovaná opozice,přesto se stalo dost vážným problémem pro stávající kazašskou moc.

15; Kreml používá proti Západu 3D zbraně. Rusko si nadále zachovává odstup a nadhled, a vnímá svět ve vší jeho složitosti a chaotičnosti.

16; Přehled ukrajinských „Wunderwaffen“ (zázračných zbraní) je jen součástí procesu obelhávání obyvatelstva. Lži bývají příjemnější než pravda. Ta dokonce někdy bolí. Ale pravda je lékem pro mozek, zatímco lež mozek poškozuje.

17; To je tedy fiasko… Trump odmítl podepsat závěrečné komuniké ze summitu G7. Trump neočekávaně obvinil premiéra Kanady z „nepoctivosti a slabosti“.

18; Důležité dokumenty a závěrečné prohlášení. V čínském městě Čching-tao probíhá summit Šanghajské dohody o spolupráci. Vladimir Putin ráno zahájil druhý den summitu.

19; Kim Čong-un odletěl do Singapuru na summit s Trumpem, píší média. Prezident USA se do Singapuru vypravil o něco dříve.

20; Ve Lvově vyhořela budova ukrajinského ministerstva obrany. Plocha požáru činila 4,5 tisíce čtverečních metrů. Evakuováno muselo být více než dvě stě lidí.

21; Kanada odpověděla na Trumpova obvinění. Připomeňme, že předtím prezident USA odmítl podepsat závěrečné komuniké ze summitu G7 kvůli „nepoctivým a slabošským slovům kanadského premiéra“.

22; Putin odpověděl na Trumpův návrh „vrátit Rusko do G8“. Kolegové svého času z určitých důvodů odmítli přijet do Ruska na Summit G8. Ať tedy přijedou nyní.

23; Putin řekl, o čem hovořil telefonicky s Porošenkem. Připomeňme, že prezident Ukrajiny volal Vladimiru Putinovi v sobotu 9. června. Jedním z hlavních témat bylo propuštění ukrajinských vězňů a protiprávně zadržovaného šéfredaktora RIA Novosti Ukrajina Kirilla Višinského.

24; Suvenýry z ATO. U Oděsy dívka rozdávala ve škole náboje a patrony. Policisté zabavili školákům 134 nábojů a 4 patrony. Doma u dívky našli dalších 400.

25; Potkal jsem nějakého „Rusáka“ s nožem. V Kyjevě byl zraněn hudební producent-patriot. „Ale ono se jim nepodaří mě zlomit, natož zabít“ napsal pateticky zraněný, který přiložil fotografii drobné řezné rány na ruce.

26; „G6“ povstala proti USA. Skandální summit v Kanadě se může pro G7 stát posledním.Obchodní válka, veřejné slovní přestřelky, Trumpova povýšenost. To jsou jediné věci, které si zapamatujeme ze summitu G7 v Kanadě.

27; Ukrajinská armáda ostřelovala Doněck. Bylo poškozeno 14 domů. Ostřelování bylo vedeno z minometu. Domy byly poškozeny v různé míře, Některé z nich byly pobořeny přímým zásahem.

28; Místo tisíce slov… Na Západě se hodně mluví o fotografii, na které jsou Merkelová a Trump na summitu G7. Snímek podle názoru mnoha lidí ideálně ilustruje vztahy mezi členskými zeměmi G7.

29; Krvavé neúspěchy. V bojích byla zničena obrněná technika a zlikvidováni karatelé. Vyostření v okolí Gorlovky trvalo dva týdny. Minulý týden to začalo utichat a tento týden byl už téměř klid.

30; Tragická nehoda u města Orjol. Autobus se srazil s vlakem. Úřady upřesňují, že autobus převážel umělce z sboru Lavrovského venkovského okresu (Lavrovskoje selskoje poselenie). Zahynuli čtyři lidé, dalších devět bylo zraněno.

31; Na Ukrajině chtějí odstranit z učebnic slovo „rodiče“. Většina dětí nemůže najít v ukrajinských učebnicích cokoli, co by jim připomínalo je samotné nebo jejich rodinu.

32; Putin shrnul výsledky „přímé linky“. Vladimir Putin prohlásil, že celkově je s odpověďmi úředníků během „přímé linky“ spokojen.

33; Ukrajinská armáda zesiluje teror proti civilnímu obyvatelstvu a stahuje k linii fronty bojovou techniku Ukrajinská armáda angažuje ostřelovače za účelem střelby na civilní obyvatelstvo, aby dosáhla zaručených obětí a mohla tak zastrašit obyvatele Donbasu.

34; Na Ukrajině ve městě Sumy (asi 270 tisíc obyvatel) explodoval v nočním klubu granát. Je mnoho zraněných. V důsledku incidentu, který se odehrál dnes kolem 6:00 ráno, bylo sedm zraněných hospitalizováno v oblastní nemocnici.

35; V Iráku dali přednost ruským tankům T-90S před americkými Abramsy. První dodávka ruských tanků T-90S byla odeslána do Iráku v únoru 2018.

36; Divoký anděl s ruskou čelenkou. Natalia Oreiro zpívá v novém klipu k fotbalovému mistrovství světa 2018 v Rusku v angličtině, španělštině a ruštině. Oreiro se přiznala, že má ráda ruské dětské písničky. Dokonce zanotovala melodii písně o „Čeburaškovi“.

37; Poplach v Evropě. Stíhačky NATO startovaly, aby zahnaly záhadné ukrajinské letadlo. Do vzduchu byly poslány švédské mnohocílové stíhačky čtvrtí generace Saab JAS 39 Gripen.

38; Srbský ministr obrany: Ukrajinský majdan je operace západních tajných služeb. Minulý týden začaly v Srbsku protesty vlastníků aut a řidičů proti zvyšování cen paliv.

39; Černobyl v Kyjevě. V centru města se objevila sovětská vojenská a policejní auta a plakáty z dob SSSR. Natáčí se televizní seriál „Černobyl“. Objevila se i auta moskvič, zaporožec a žiguli. Zajímavé jsou pozitivní odezvy místního obyvatelstva: Vždyť toto je moje mládí! Velmi příjemné vzpomínky…

40; „Fašisti!“ V Záporoží se řidič autobusu vrhl na veterány ATO, jednoho z nich udeřil do zraněného oka a vyhnal je z vozu. Veterán ATO poznamenal, že si jen sedl do autobusu spolu se synem, který také bojoval v Donbasu.

41; To je tedy šok! Rusko zvítězilo nad Evropou. Putin donutil lídry EU, aby se podřídili, říká ukrajinský diplomat. Ruský prezident dal evropským lídrům ultimátum na které neměli čím odpovědět, myslí si expert.

42; Zavřít těm babkám huby! Herec a karatel Pašinin prozradil, proč bojuje za ukrajinskou armádu v Donbasu. Otevřeně prozradil, proč se odřízl od své vlasti, stal se karatelem a šel zabíjet: Takovým, kteří budou překážet a křičet, že jsme fašisti nebo nacisti, je nutné zavřít hubu. A jestli se to nepodaří slovem, půjde to fyzicky.

43; V Litvě ve městě Kazlu Rude americké obrněné vozidlo USA Stryker sjelo do příkopu a nabouralo do stromu. Americký voják byl zraněn.

44; Rusko se nachází v zóně rizika ničivých smrští. Klimatologové po analýze údajů za půl století varují před významným zvýšením rizika větrných smrští a uragánů v Rusku.

45; Kadyrov promluvil o průlomu Ruska a problémech USA. Nejvyšší čečenský představitel je přesvědčen, že Rusko je schopno se rozvíjet i bez G7.

46; Generál SBU promluvil o dobytí Krymu a Donbasu podle „chorvatského scénáře“. Generálmajor Vasilij Vovk prohlásil, že situaci komplikují proruské nálady místních obyvatel.

47; Vojáci ukrajinské armády se dva týdny zadarmo veselili v drahém tureckém hotelu. Turci tvrdí, že dříve byly občas spory mezi Ukrajinci a Rusy, ale dnes už na nepřátelství kašlou a přátelí se mezi sebou, protože už mají plné zuby nesmyslné války v Donbasu.

48; Trump je přesvědčen, že je schopen pochopit záměry Kim Čong-una během minuty, píše The Time. Trump prohlásil, že za pouhou minutu pochopí, nakolik vážně myslí prezident Severní Koreje urovnání krize na Korejském poloostrově.

49; Objevily se záběry, jak Putin lepil pelmeně a pekl bliny pro nejvyššího čínského přestavitele. Putin během své návštěvy Číny předvedl své kuchařské umění.

50; Ruské ministerstvo zahraničí ironicky komentovalo neshody (doslova uvádějí „pekelnou rvačku“) v G7. Oficiální představitelka ministerstva zahraničí Marija Zacharova komentovala spory mezi USA a ostatními zeměmi. Sotva dozněla slova adresovaná Rusku, aby „přestalo s destabilizujícím chováním“, pustili se do sebe, obviňovali se vzájemně ze lží a nadávali si, napsala diplomatka na svém Facebooku.

51; Trumpovi se zamlouvá nápad otevřít v KLDR síť restaurací McDonalds.

52; Výsadkáři-absolventi se dost drsně poprali kvůli růžovému bojovému výsadkovému vozidlu. V důsledku rvačky byli tři absolventi hospitalizováni na neurochirurgickém oddělení vojenského zdravotnického centra.

53; V USA informovali, proč je Amerika bezmocná vůči Rusku a může prohrát. Americký list The National Interest přesně označil Achillovu patu USA. Zásoba jaderných zbraní Ruska významně převyšuje tu americkou. Rusko také kdysi plánovalo postavit podzemní města a velitelská stanoviště, odkud by politické a vojenské vedení země mohlo vést a vyhrát válku proti USA.

54; Krymský most mění nálady Ukrajinců. Volby na Ukrajině se budou konat pod totální kontrolou USA, pro které je výhodné, aby země zůstala jednotná.

55; Bílý dům slibuje „místo v pekle“ za nepoctivou diplomacii. Pro osoby používající „nepoctivou diplomacii ve vztazích s prezidentem USA Donaldem Trumpem“ je v pekle připraveno místo, prohlásili v Bílém domě.

56; To se zalepí leukoplastí… USA prostě „přikázaly“ námořní flotile, aby žila déle. Vedení vojensko-námořních sil USA má v plánu prodloužit dobu služby prakticky všech amerických plavidel nejméně o sedm let.

57; Vojenští dopisovatelé podnikli nebezpečnou procházku po tajných objektech teroristů Islámského státu. V okrese Muchajam al-Jarmúk bylo na konci ulice Uruba objeveno uzavřené městečko Islámského státu.

58; Jak jsou konstruována „neviditelná“ bojová plavidla? Jedna z hlavních podmínek bojového plavidla je jeho obtížná rozeznatelnost.

59; Velká Sedmička vyhlásila válku plastům. Země Velké Sedmičky k roku 2030 musí zajistit recyklaci 100% plastových odpadů.

60; Dvě hlavní starosti Donalda Trumpa: Válka a byznys. Totální neprofesionalita amerických elit dospěla už i do vojensko-strategického plánování. Prezident USA riskuje, že bude na příštím summitu G7 totálně izolován.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna 10.6.2018

 1. .lak napsal:

  59; Velká Sedmička vyhlásila válku plastům. Země Velké Sedmičky k roku 2030 musí zajistit recyklaci 100% plastových odpadů.

  Řekl bych že recyklace probíhá na jiné platformě a tedy když přimhouřím oko a na levou nohu budu kulhat v rovině pseudocivilizace bez nosných idei a cílů pouze se rvačkou o ohlodanou kost.

  Z aeronetu

  Forever Slav
  Tohle je typická židovská dezinformace (obdobný typ dezinformací používají ke zpochybnění skutečnosti práce Sorose pro židovskou světovládnou agendu). Marx byl jen další člověk Siónu. Jeho činy hovoří za vše:

  – členství v zednářské lóži, sám byl zednářem vysokého stupně zasvěcení
  – ve svých dílech nikde neupozorňuje na židovské světovládné plány, na židovskou nadvládu v západních kapitalistických zemích, na ty různé Rothschildy, Schiffy, Warburgy, atd.
  – fanatická nenávist ke křesťanství
  – fanatická nenávist k Rusku a Slovanům
  – podpora a řízení krvavé [židovské] komunistické revoluce Pařížské komuny, kde židovský majetek (včetně majetku barona Rothschidla) “náhodou” neutrpěl na ztrátě

  Opravdu ještě někdo věří, že Marx byl opozicí vůči mezinárodnímu Židovstvu?!

  30 OdpovězČvn 12, 2018 13:48
  No oni mají jakousi tradici že jeden ze 7? může mluvit pravdu a i ostatní to ví ale rozhodují v celku a toho kdo z vlastních dává zrcadlo má imunitu ovšem z rozhodnutí celku okolí už naprosto cizí tedy ne a i tak třeba mluvit. (zlatá mříž) A jste u demokracie kdy 9. se rozhodne že 10. na ně bude otročit ale z vlastních řad tedy nelze. Potom je tu kapitola chazarů a pravověrných či s velkým a malým ž. A tam už demokracie nemusí být ale naprosté úlety i s důsledky. A obvykle dostane nafackováno okolí protože je likviduje v jejich záměrech. Či je použijí proti platformám svých nesvárů. Ale talmud či jahve vítězí a stejně to je s koránem i aláhem takže je jasné kdo nastavuje druhou tvář. Doba se moc nemění a i když ta rétorika je zavádějící pro znající svět má jasné kontury, nikoliv pro formanty zájmových řekněme vzdělávání. Ve skutečnosti motor „inkvizice konvisty“ je nastartován a v rúznými operátory kvaltují a šlapou na plyn. Nebohé lidské zdroje mamona a zástupných šmejdů diagnóz zmar, devast a beznaděj.

  https://aeronet.cz/news/vaclav-klaus-na-prime-potvrdil-sokujici-informace-die-tageszeitung-o-natlaku-berlina-na-babise-podle-byvaleho-prezidenta-je-to-ve-skutecnosti-jeste-horsi-angela-merkelova-zablokovala/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!