Přehled zpráv – RusVesna 11.6.2018

poroshenko_neron1; Porošenko je Nero pro chudé. Zopakuje si prezident Ukrajiny osud římského císaře Nerona?

2; V těžkých dobách je zapotřebí tvrdých vůdců. Železný Felix (Dzeržinskij) byl člověk, který zachránil zemi před chaosem a anarchií.

3; Na Ukrajině shrnují efektivitu ekonomiky za poslední půlrok. A vzniká velmi nepěkný obrázek. Například devizové výdaje na dovoz uhlí s prvním pololetím 2017 se zvýšily o 20,6%. A přitom hlavním dodavatelem uhlí se stalo Rusko (66,2%). Následují USA a Kanada.

4; Trumpovy „zvláštnosti“ souvisejí s životními zájmy USA. Strategie prezidenta USA je jedinou šancí jak udržet americkou hegemonii.

5; Porošenko vzkazuje Ukrajincům: Kašlu na vaše starosti! Kroky ukrajinského prezidenta nemají žádný vztah ke touhám a zájmům obyvatel Ukrajiny.

6; Globální ekonomická válka. Dvě fronty a žádný vítěz. Evropská unie vyhlásila hospodářskou válku Spojeným státům. První boje začnou 1. července.

7; O Jefremovovi a Krymském mostě. Politolog Dmitrij Linter tvrdě odpovídá Michailu Jefremovovi na jeho návrh předat Ukrajině Krymský most.

8; Pobaltský morální úpadek. V Rize účastníci průvodu homosexuálů vyznali lásku americkým vojákům. Týden boje aktivistů LGBT za svá práva každoročně probíhá v některé z pobaltských republik.

9; Varovné znamení: Mužstvo ze Zakarpatska zvítězilo na mistrovství světa ve fotbale mezi separatisty. V Londýně skončil neobvyklý turnaj – tzv. mistrovství světa mezi neuznanými státy a teritorii.

10; Fanklub režiséra Sencova: Soucit proti Rusům. Fanklub režiséra Sencova je děsivý. Tihle lidé pečlivě imitují mravní znepokojení, profesionálně vzdychají a lomí rukama, hovoří o soucitu a milosrdenství, soucitu, o svobodě pro vězně svědomí a nespravedlivě odsouzené. Ale jejich tón se okamžitě mění, když se jich zeptáte na jiná jména, než oni vykřikují. Ve skutečnosti jsou to lidé, kteří používají téma „vězňů svědomí“ pro prosazování svých protiruských politických zájmů.

11; Novináři „Moťovi“ Ganapolskému dosud platí mzdu prostí Rusové. Novinář Moťa Ganapolskij, který utekl na Ukrajinu a který byl naverbování CIA a Státním departmentem, stále ještě žije z peněz Ruska.

12; Plán nepřítele: USA vytvářejí unii bývalých sovětských republik proti Rusku. Celý proces vytvoření nadstátního orgánu je koordinován partnery z velvyslanectví USA.

13; U japonských břehů se zřítil do moře stíhačka amerického letectva. K havárii došlo během plánovaného cvičného letu hned po startu.

14; Doněcká republika je připravena posoudit otázku mírových sil OSN. Informoval o tom nejvyšší představitel Republiky Alexandr Zacharčenko.

15; My jsme prohráli schválně! A ani kdybychom vyhráli, tak bychom do Ruska na mistrovství ve fotbale nejeli! Ukrajinští fotbalisté se vyjadřují o mistrovství světa v Rusku. Bylo by ale dobré, kdyby naše mužstvo postoupilo a dostalo by se na mistrovství – a potom bychom odmítli přijet, pouští si fantazii na špacír hráči „Dinama“.

16; Putin neblafuje. V USA jsou zaskočeni ruskými „zbraněmi soudného dne“. Spojené státy v tuto chvíli nemají prostředky na obranu proti nynějšímu jadernému arzenálu Moskvy.

17; Není co lovit. Marija Gajdar odchází z Oděské oblastní rady. Prohlášení o odstoupení podala Marija Gajdar sama.

18; Rusko v Sýrii ukázalo, co s námi bude. Kyjevský admirál prohlásil, že „Kalibry“ potopí ukrajinskou flotilu ještě u břehů. V případě skutečné války s Ruskem čeká Ukrajinu osud syrských ozbrojenců.

19; Ukrajinská armáda ostřeluje Doněck. Byl zraněn civilní obyvatel. Palba je vedena na Kujbyševský obvod města.

20; Rusové nemají právo se považovat za rovné Američanům, řekl generál americké armády. Z amerického tábora se ozývají stále hlasitější pokřiky úměrně tomu, jak Rusko zaujímá pevné místo na světové scéně.

21; Smrdí to tu jako nemyté nohy. Američanka se projela ukrajinským místenkovým vozem. Dobrovolnice „Mírového sboru“ se projela v místenkovém voze ukrajinského vlaku.

22; Roste počet obětí ukrajinského ostřelování. Od rána se psalo o jednom zraněném v důsledku ukrajinského ostřelování. Později přišly zprávy o dalších dvou.

23; Mistrovství světa ve fotbale přijde německou ekonomiku na 2,62 miliard euro, píše německý tisk. Už za pár dní se pozornost milionů obyvatel Německa upře na světový šampionát ve fotbale v Rusku.

24; Klimkin řekl, jaká bude cesta k míru v Donbasu. Všechna média mluví o Singapuru, ale my máme svoje starosti, píše ukrajinský ministr zahraničí. Reálná bezpečnost pod kontrolou OBSE a mírových sil, osvobození našich lidí a skutečné volby organizované Ukrajinou a mezinárodním společenstvím.

25; Okupační „gubernátor Doněcké oblasti“ odchází z funkce. Tuto informaci potvrdil sám Žebrivskij.

26; U Oděsy zabavili Gruzínci 13 samovarů. Pohraničníci si všimli zavazadla jednoho z cestujících parníku, který směřoval do Batumi.

27; Robert de Niro se při předávání divadelních cen Tony obořil na Trumpa v přímém přenosu. Po hercových slovech sál bouřlivě tleskal.

28; Merkelová chce přijet na fotbalové mistrovství světa do Ruska. Německá kancléřka říká, že taková návštěva by mohla být užitečná.

29; Japonsko zuří kvůli plánům Ruské federace a Číny protáhnout komunikační linky na Kurily. Tokio už zaslalo oficiální protesty na adresu Moskvy a Pekingu.

30; Ukrajinská armáda připravuje provokaci proti delegaci z EU. Rozvědka Doněcké republiky se dověděla o zločinných plánech Kyjeva namířených na očernění Lidových republik Donbasu.

31; Americká letadla představují velkou hrozbu pro Japonce, říká expert o další havárii stíhačky USA na Okinawě. Japonské ministerstvo obrany vyzývá USA, aby přijaly opatření ohledně dokonalejšímu zajištění bezpečnosti letů.

32; Strašidelný sen: Ukrajinská moc už ani nepřemýšlí o tom, že by nemusela dostat úvěr od MMF. Očekáváme úvěrovou tranši od MMF na podzim. Čím rychleji, tím lepší, zdůrazňuje úřadující ministr financí.

33; Státní tajemník USA prozradil konečný cíl summitu Trumpa a Kim Čong-una. V případě, že nebude cíle dosaženo, čekají KLDR další sankce, varoval Mike Pompeo.

34; Ukrajinská armáda chystá útok u Mariupolu. Vojákům 36. a 93 brigády zrušili plánované dovolenky a zrychleným tempem se provádí kompletace jednotek.

35; Rusko přijde o Omsk, Tomsk a Petrohrad. Chrabří Estonci hrozí Moskvě schovaní za zády NATO. Bývalý estonský ministr zahraničí učinil halasnou prognózu o tom, jak NATO zvítězí nad Ruskem. Bylo by zajímavé zjistit, jestli o tom NATO vůbec ví…

36; Nemohl jsem se přesouvat sem a tam. Putin vyprávěl, jak napsal zprávu o svém odstoupení z funkce v roce 1991. Musím se cítit sebejistě, proto bylo nejsprávnější napsat žádost o propuštění a odejít. Tenkrát pracoval pod leningradským starostou Sobčakem.

37; Klimkin přijel do Německa na setkání normandské čtyřky. Dnes se v Berlíně konalo setkání ministrů zahraničí Ruska, Německa, Francie a Ukrajiny.

38; „Pokud se Trump nedokázal dohodnout s kanadským premiérem Trudeau na mléce, jak může vůbec jednat o jaderném odzbrojení?“, ptá se Michael McFaul. Bývalý velvyslanec USA v Rusku Michael McFaul zapochyboval o schopnosti Donalda Trumpa vést jednání se zahraničními lídry.

39; Erdogan oznámil začátek vojenské operace v Iráku. 20 letadel tureckých ozbrojených sil zlikvidovalo 14 velkých objektů kurdských sil v Iráku. A to je teprve začátek, prohlásil prezident Turecka.

40; Za pouhý týden si ukrajinská armáda proti sobě poštvala obyvatelstvo Charkovské oblasti. V místní kavárně došlo ke rvačce vojáků a místních obyvatel, při které byli zraněni tři místní mladí chlapci. Příčinou bylo obtěžování mladé dívky ze strany vojáků. O incidentu informoval bývalý poslanec Nejvyšší rady Alexej Žuravko.

41; Skandální spisovatelka Larisa Nicoj vyzvala Putina, aby si k sobě nastěhoval obyvatelstvo Donbasu a Krymu. Dále bylo navrženo, aby se Ukrajina izolovala od „ruského světa“ čínskou zdí a instalovala dezinfekční zařízení .

42; Ministerstvo obrany Ruské federace: Specnaz USA a ozbrojenci chystají v Sýrii společnou operaci. Bandy ze „Svobodné syrské armády a síly zvláštních operací USA chystají provokaci s využitím otravných látek v provincii Dejr az-Zaur.

43; Ukrajina pomůže Moldávii „deokupovat Podněstří“. Ministr obrany Ukrajiny ujistil, že Ukrajina bude pomáhat Moldávii při obnově teritoriální celistvosti.

44; Jsou nejlepší na světě. The National Interest informoval o unikátním ruském systému S-500. Nový ruský protivzdušný raketový systém S-500 nemá ve světě obdoby.

45; SBU násilně zadržuje lidi kvůli výměně s Doněckou a Luganskou republikou. SBU se uchyluje k násilnému zadržování lidí kvůli jejich výměně s Republikami Donbasu.

46; USA rozšířily seznam protiruských sankcí. Spojené státy zapsaly do seznamu sankcí tři fyzické osoby a pět společností z Ruska.

47; V Kyjevě došlo k hromadné otravě kadetů. Během ranního nástupu kadeti pocítili bolest v břiše.

48; Ruské letectvo odvrátilo průlom ozbrojenců koalice USA směrem na Palmýru. Informuje o tom dnes ruské Centrum pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii.

49; V USA zveřejnili důvod rozšíření sankcí proti Rusku. Pět ruských IT společností údajně napojené na FSB a tři fyzické osoby byly připsány na sankční seznam, protože představovaly hrozbu pro USA a jejich partnery.

50; Situace se může vymknout kontrole. Erdogan chce napravit hlavu kancléřce Německa. Dále poznamenal, že rozhodnutí Rakouska zrušit sedm mešit může skončit jako nová křížová výprava. Rozhodnutí poškozuje práva 25 tisíc Turků žijících v Rakousku.

51; Doněcká republika předala Ukrajině těla dvou vojáků, kteří zahynuli u Doněcka. Informovali o tom v pondělí před novináři v operativním velení Doněcké republiky.

52; NATO informovalo o pokroku ve vztazích s Ruskem. Minulý měsíc se konalo zasedání Rady Rusko-NATO.

53; V OBSE nečekaně prohlásili, že ukrajinská armáda způsobuje násilí a zmar. Vojáci ukrajinské armády obsazují obytné domy a budují vojenské pozice ve dvorech některých z nich.

54; V arménsko-ruských vztazích začala nová etapa, říká Pašiňjan. Arménský premiér Nikol Pašiňjan prohlásil, že ve vztazích mezi oběma zeměmi nastala nová etapa.

55; Sním o dvou věcech: o vstup do EU a o vstupu do NATO. Porošenko se přiznal, že jeho snem je vstoupit do roku 2030 do Evropské unie a NATO.

56; Odevzdání „kotle“. Skrytá kamera natočila, jak „stydliví“ ozbrojenci odevzdávali ruským vojákům dělostřelectvo.

57; Všechny bych vás nejraději pobil. Obyvatel Záporoží vynadal příslušníku ATO ve vyšívance. Já jsem mu nenadával, jen jsem nazval věci pravým jménem. Ničeho nelituji, prohlásil řidič mikrobusu veřejné dopravy.

58; USA vrátily skupinu s letadlovou lodí ke břehům Sýrie. Úderná skupina s letadlovou lodí patřící americkému námořnictvu vplula do východního Středomoří.

59; Evropa se stala obětí politiky USA, říká senátor Alexej Puškov. Země Evropy se staly obětí americké politiky tlaku na Evropu.

60; Theresa May vyjmenovala podmínky návratu Ruska do Velké osmičky. Britská premiérka poznamenala, že byl dobrý důvod k tomu, aby se G8 změnila opět na G7.

61; Ukrajinská policie bude chytat černé pasažéry ve veřejné dopravě. Nájezdy začnou už tento týden a budou pravidelné.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
5 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 11.6.2018

 1. .lak napsal:

  Ze zvědavce
  http://www.zvedavec.org/nazory-7637.htm
  dnes 9:36
  RE: Zase velka sachovnice.

  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 51.?.?.? Reakce na 364613
  Však to byl cíl, Evropu rozvrátit islámskými migranty a USA migranty z jihu. Už teď jsou v USA miliony zoufalých latinos na společenském dně. Stačí když se jim ten jejich policejní stát a vězeňský průmysl sesype a mají tam občanskou válku.

  364652

  Poměrně schopně a obšírně vysvětluje stav neblahého dění po světě i příčiny jež vedou světoobčany k provádění současných dění i s tedy zamýšlenými efekty toho co cílově očekávají a nemusíte mít růžové brýle že architekti moci snad pracují v bílých rukavičkách a pro prospěch lidstva.
  Tak to ani náhodou a na stav v uvedeném klipu se domnívám přímo těší s jejich naturely povýšeností.
  Zde na videu popsal stav školství po 89. a veřejného prostoru zdejších masmédii jako by tu bydlel. No a od toho se dá usuzovat že ten záběr jde z jednoho hnízda planetárně prostě mustrem.
  https://www.youtube.com/watch?v=uPE7s9r_1rg
  https://www.youtube.com/watch?v=1BtEqIEJOAs

  • proud napsal:

   „Zde na videu popsal stav školství po 89. a veřejného prostoru zdejších masmédii jako by tu bydlel. No a od toho se dá usuzovat že ten záběr jde z jednoho hnízda planetárně prostě mustrem.“…………..na tom muze zatracene neco bejt!

 2. Paw napsal:

  Vzor pro umelce dneska a co by udelali kdyby mohli , je NERO.

 3. Paw napsal:

  Kdo nevocucava Macarona, cuca spatne ! Moc spatne ! Macaron zase cuca slizskou Makrelu i s Junckerem , kterej vycucava flasky chlastu.
  Kdo necuca spravne je Padouch. A zradce..
  Nove okupovane Evropy drive Rise , ktera vocucavalanadsene Hitlera
  /toho bez flasky/ a nacisty…

 4. Paw napsal:

  Nespravny zpravy z Italie , ktera ma vice hlasu v EU nez deset dalsich statu. Brexit se chysta v Italii zatimco je uspesne zardousovan v Brit. jest ucast v EU povinna nebo dobrovolna. Ctenarstvo at se zamysli…Presidentv I. odkopl demokraticky noveho predsedu vlady zvoleneho spatnou vetsinou.
  Ten chtel ItaloEXIT, beda.
  Rusalko bleda. Kricel ze ,euro je zamaskovana marka germanska pro vybudovani stastneho , monopolniho ,stalinskeho imperialismu, kde stesti uplne pro vsechny zaruceno. Dale kricel ze EU
  je zbidaceni !! Ale kdo by mu veril. President na to neskoci..Macron mezitim vladne vyhlasenim diktatury ve Fr. Frk sem a frk tam..MacroFrk francie do Mussolinizace …Pro zacatek.
  Obama schazi aby poradil jako v Anglii kam se rozbeh. Ale obcane,vubec nedbali tech moudrych slov…Znicujicimi svet ,zbranemi podepreny. nejmoudrejsi z moudrych ale nerekl posledni slovo…A pri golfu a caviaru na snidani urcite prijde s necim obrovskym , jako v Lybii…Kam tohle povede ? Do Afganistanu jeste?Jak ma strana ve jmenu soc a dem rychle pryc. Po nich prichazi Kralove z afroarabistanu ale ne jenom TRI.Kralove maji musi mit, nebo uvidite, vse co si preji a nevinnost predem za vsechny zlociny co spachaji. Kralove , vladci vseho nesmi byt nikdy svrzeni jak to planuje italie dnes, to je zlocin nejvyssi..vsechno zlato EUjim patri jim.A kdyz dojde at si euraci pucej vod Bank. Parasitum.
  EU prohlasilo,ze to je hanba. FRREEE MAAARKET NA NE.To je nauci. Uz vidime jak je ten Merkel MARKET , spravedlive prisny a jako Lenin POUCNY. Chcipnou hlady , bidaci co nesouhlasi s vedecko Bolsevickou stranou SSSR. A EU.
  To musi vlady placene zlatem zaridit.
  Mezitim ale davy turistu nejak bez priciny utikaji z EU. A take mistni pracujici v EU a zejmena zeny Pod velkou ochranou feminismu , maji problem se prodirat davy Lidskosistu/cekajicim na ne vzdy a vsude, pod ochranou policie / a nedostat se do nekolika denniho znasilnovani, za ucelem Lidskopravdomirulaskovym..
  je nebezpeci ze by jim zeny mohly ublizovat a nenechavat se dobrovolne znasilnit a tak jim odeprit lasku a Lidska Prava a feminismus v neposledni rade udrzovany merkel a Eichman, predtim a spol…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!