Přehled zpráv – RusVesna 12.6.2018

stikery-ukraina-vkontakte1; Sociální sítě VKontaktě a Odnoklassniki, které jsou na Ukrajině zakázané, zůstávají mezi nejnavštěvovanějšími stránkami v zemi.

2; Doněcká republiky předala Ukrajině těla vojáků, kteří zahynuli u Doněcka. Informovali o tom v pondělí v operativním velení Doněcké republiky.

3; Lavrov informoval o výsledcích setkání v „normandském formátu“. Účastníci ministerského setkání normandského formátu projednali politické reformy.

4; Osm lidí zahynulo při srážce dvou plavidel na Volze. Ke srážce došlo nedaleko nákladního přístavu ve Vorošilovském obvodě Volgogradu.

5; Lavrov odmítl nápad USA a Ukrajiny na mírovou misi v Donbasu. Nápady USA ohledně mírové mise v Donbasu zcela likvidují minské dohody.

6; Co je to za tlustého panáka? Na internetu se vysmáli ukrajinskému ministru zahraničí kvůli jeho nepadnoucímu obleku. Jeho krejčí patrně nestačí jeho tempu tloustnutí.

7; Letadlo muselo nouzově přistát kvůli opilému cestujícímu s nafukovací pannou. Po incidentu zapsala letecká společnost bujného pasažéra na černou listinu. Už nikdy nebude moci využít jejich služeb.

8; Proč se nová hospodářská krize nedotkne Ruska? Světová banka zveřejnila neutěšenou prognózu. V nejbližších letech hrozí světové ekonomice další recese.

9; Krutá vražda rodiny Janukovičova kmotra ozbrojenci z „Donbassu“. Vyšetřování případu vraždy rodiny Janukovičova příbuzného bylo rozhodnutím prokuratury prodlouženo do 15. srpna.

10; Macron vyzval Putina, aby udělal ohledně Ukrajiny nějaké vstřícné gesto. Ale to normandský formát nezachrání, píše Le Figaro. Rusko musí učinit nějaký krok k urovnání ukrajinské krize. Potom se už v příštím roce bude moci účastnit práce G7.

11; V USA přiznávají, že mají velké problémy se závody ve zbrojení s Ruskem. Ve srovnání s Ruskem se Američané rozhodli utratit na obranu patnáctkrát více.

12; Rusko pobaveně sleduje rozkol mezi USA a Evropou. Prohlášení Donalda Trumpa o návratu Ruské federace do Velké sedmičky hrozí Evropě novým rozkolem.

13; Ukrajinský džihád. Kyjev má v úmyslu zásobovat zbraněmi teroristy. Těžká ekonomická situace v zemi nutí ukrajinskou vládu hledat nestandardní a velmi nebezpečné cesty naplnění státního rozpočtu.

14; Ukrajina je netolerantní. Nemístná výzva poslanců Europarlamentu. Evropský parlament vyzval ukrajinské vedení, aby se 17. července účastnilo průvodu homosexuálů.

15; Aféra století. Jak se USA rozhodly vnutit celému světu svou nekvalitní vojenskou techniku. Byl zveřejněn velmi kritický text o agresivním marketingu amerického vojensko-průmyslového komplexu.

16; Trump už nepotřebuje spojence. Trump se chová ke svým partnerům jako k nějakým poslíčkům, kterými ve skutečnosti bohužel také jsou.

17; Skandální rozhodnutí Evropského soudu o důchodech obyvatel Donbasu. Nedávno začala kyjevská média vytrubovat, že Evropský soud schválil rozhodnutí, umožňující Ukrajině neplatit důchody penzistům žijícím v Doněcké a Luganské republice. Ukrajinská moc si rozhodnutí Evropského soudu vyložila po svém. Ve skutečnosti fakt přerušení výplaty sociálních dávek obyvatelům Donbasu je hrubým porušením článku 24 ukrajinské ústavy, která zaručuje občanům Ukrajiny rovná ústavní práva a svobody a rovnost před zákonem, a také zakazuje vznik privilegií nebo omezení na základě místa bydliště.

18; Zvláštnosti ukrajinské „antikorupce“- Proč nefungují americké technologie? Nejzákladnějším problémem Ukrajiny je úporná snaha tamní „elity“ kompletně rozkrást západní pomoc.

19; Historický moment: Kim Čong-un se setkal s Trumpem. Trump požádal fotografy, aby je vyfotografovali s nejvyšším představitelem KLDR tak, aby vypadali dobře a mile.

20; „Sovětské zlo“ nadále žije v Rusku, říká Senát USA. Přitom senát přiznal, že je třeba pokračovat v dialogu s Moskvou.

21; Ty sankce poškozují Ukrajinu a ne Rusko, říká poslanec Nejvyšší rady. Vadim Rabinovič si postěžoval na tarify a cla USA a řekl, jak zvítězit nad „agresorem“. Čekat, že západní sankce zničí Rusko, je hloupé. Na to, aby byl nepřítel poražen, je třeba učinit Ukrajince šťastnými.

22; Poslanci za radikální stranu zbili hosty festivalu v Čerkassech za zvuků „patriotické“ hudby. Ne pro všechny skončily etnofestival „Gvozď kaliny“ dobře. Mladý manželský pár opustil akci v sanitce. Muž skončil v nemocnici s mnohačetnými zraněními. Jeho žena leží na oddělení ARO.

23; Politruk Merkelová. Německé fotbalové mužstvo má zákaz setkat se s Putinem. Německá kancléřka Angela Merkel se setkala s národním mužstvem před jeho odjezdem na mistrovství světa v Rusku.

24; Úvěrová tranše nebo smrt. Víc variant Ukrajině nezůstalo. Zástupkyně ukrajinského ministerstva financí prohlásila v interview pro Financial Times, že bez další úvěrové tranše MMF Ukrajina nemá budoucnost.

25; Rychle a poctivě plnit dosažené úmluvy. Jaký dokument podepsali Kim Čong-un a Donald Trump? Média mají k dispozici obsah dokumentu podepsaného prezidenty KLDR a USA.

26; Lavrov informoval o svém rozhovoru s Klimkinem. Připomeňme, že se včera v Berlíně poprvé od února 2017 konalo setkání ministrů zahraničí zemí normandské čtyřky.

27; Novinky z ukrajinského blázince: Na Ukrajině vyzvali k zákazu vlaků a autobusů do Ruska. Musíme omezit možnost přímého spojení s Ruskou federací pro soukromé osoby, aby tam lidé nemohli jezdit, navrhuje Miroslav Gaj v televizní stanici „Obozrevatěl“.

28; Japonsko spustilo špionážní družici. Optical 6 patří k třetí generaci japonských výzvědných aparátů a je vybaven výkonným radarem.

29; Číňané se budou učit lepit pelmeně podle Putinova způsobu. Vedení restaurace pořídilo 3D kopii Putinem zformovaného pelmeně a má v úmyslu tento tvar distribuovat po všech restauracích své sítě.

30; Zahajujeme novou kapitolu v naší historii, ale sankce zůstávají v platnosti, prohlásil Trump o výsledcích rozhovorů s Kim Čong-unem. Prezident USA poněkud mlhavě dodal, že „určitě někdy přijede do Pchjongjangu“.

31; V Rusku byl vytvořen unikátní těžký útočný bezpilotník. Dron je určen pro dlouhé lety. Jeho hmotnost činí více než 7,5 tuny.

32; Mise MMF přijede na Ukrajinu až po zvýšení cen plynu. Oznámil to šéf Národní banky Ukrajiny.

33; Jestli pak Kim Čong-un zapomene poučení z historie? Expert píše o výsledcích summitu KLDR a USA. Všechny tyto rozhovory jsou výhodné pro Kim Čong-una. Už jen proto, že donutil celý svět, aby o něm mluvil.

34; V ukrajinské armádě přiznali, že nechtějí vést válku s Ruskem. Ukrajinští vojevůdcové chápou prostou věc: Kyjev nemá dostatek bojeschopných jednotek.

35; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Dokučajevsk. Palba byla vedena od obce Novotroickoje.

36; Ať si odvede všechny Rusáky! Ukrajinský „patriot“ chce odevzdat Putinovi půl Ukrajiny. Podle názoru „spisovatele“ Dmitrije Karpanova Kyjev Moskvě jen poděkuje, pokud si odvede všechny Rusy.

37; Trump: Premiér Kanady draze zaplatí za svou chybu. Prezident USA nadále udivuje civilizovaný svět svým chápáním toho, jak se má chovat nejvyšší představitel státu.

38; Moskva odpoví Washingtonu novými sankcemi, říká náměstek ruského ministerstva zahraničí. Přistoupíme k odvetným krokům a vybereme kandidáty, kteří se vyznačují agresivní protiruskou linií.

39; Luganská republika: Specnaz v ruské uniformě přijel do okupované oblasti. Podle slov místních obyvatel do města Sčasťje přijela skupina vojáků specnazu převlečená do ruských uniforem. Svědčí to o přípravě provokace, která má poškodit Rusko.

40; Ukrajinská armáda rozmisťuje protiraketové komplexy u Kramatorska. Jednotky protivzdušných raketových komplexů se připravují k provokaci, o které už včera informovalo ministerstvo státní bezpečnosti Doněcké republiky.

41; Jsme s lidem Ruské federace. Výzva nejvyššího představitele Luganské republiky. Úřadující šéf Luganské republiky se obrátil na Rusy s blahopřáním u příležitosti Dne Ruska.

42; Rok bezvízového styku. Jaká je pravda o cestách Ukrajinců do zemí EU? Na otázku, „Kolikrát jste využili možností cestovat do Evropy bez víz“ odpovědělo 6 tisíc lidí. 70% lidí řeklo, že „výhodu“ vůbec nevyužili. Nejčastěji uváděli dva důvody: Nejsou peníze, nemám zájem. 7% Ukrajinců uvedlo, že v zemích Evropské unie pobývali dvakrát, 5% třikrát a více.

43; Považují je za dobytek. Jaký vztah mají Evropané k ukrajinským gastarbeiterům? Někteří zpočátku (až tři měsíce) vůbec nedostávali za svou práci plat.

44; Mučili ho a dva roky drželi v kůlně. Na Ukrajině se absolvent internátní školy dostal do otroctví. Na jedné z benzinových pump u dálnice v Čerkasské oblasti byl objeven silně zbitý muž, který oznámil, že právě utekl z otroctví.

45; Nejhrozivější útočné vrtulníky různých zemí světa. Byl zveřejněn přehled nejnebezpečnějších vojenských vrtulníků. Rozkvět epochy útočných vrtulník spadá do druhé poloviny 20. století.

46; V USA v Kalifornii byl zadržen dezertér, který zmizel s vojenskými tajemstvími před 35 lety.

47; Důchodkyně ukradla lavičku z centrálního náměstí v ukrajinském městě Černovcy. Na sociálních sítích se místní vyjadřují, že to ani zdaleka není její první ukradená lavička. Policie nakonec vrátila lavičku na místo.

48; Dva diktátoři. Dcera velvyslance USA v Rusku se ve vysílání televize přeřekla a označila schůzku Donalda Trumpa a Kim Čong-una za setkání dvou diktátorů. Poté se za přeřeknutí (Trumpovi) omluvila.

49; Zločinec zajal v Paříži rukojmí. Policie provedla speciální operaci. Rukojmí byli osvobozeni, útočník zajat.

50; Ukrajina dostala nabídku podílet se na „Jižním plynovém koridoru“. Plynovod o délce 3,5 tisíce kilometrů umožní dodávat do Evropy plyn těžený v pobřežní oblasti Kaspického moře.

51; Donbas na prahu chemické apokalypsy? Ukrajina šíří paniku kolem fenolového závodu v Doněcké republice. 11. června přišly od ukrajinské strany žádosti o záruky bezpečnosti při provádění průběžných prací na hrázi.

52; V Turecku otevřeli „Transanatolský plynovod“ (TANAP) obcházející území Ruska. Bude sloužit pro přepravu plynu z Ázerbajdžánu.

53; Na Ukrajině se propadla výroba automobilů. Ve srovnání s květnovým výsledkem loňského roku došlo k meziročnímu poklesu objemu výroby osobních automobilů o 43,5%.

54; Trumpův poradce se omluvil za „zvláštní místo v pekle“ pro kanadského premiéra. Peter Navarro dále citoval čínského filozofa Konfucia o nápravě vlastních chyb.

55; Turecko je připraveno používat systémy S-400, říká Erdogan. Turecký prezident prohlásil, že armáda země bude v případě nutnosti používat protivzdušné raketové systémy S-400.

56; Sýrie: Bitevník Su-25 zaútočil na opevněný bod ozbrojenců koalice USA. Armádní zdroj informoval o akci a poskytl video.

57; V Čečně komentovali Slepakovovo video o Kadyrovovi a ruském mužstvu. Čečenské úřady zareagovaly na video „šoumena“ Semjona Slepakova, kde se doporučuje jmenovat Kadyrova trenérem národního mužstva. Toto trapné video je prý směšné jen pro něho samého a pár lidí z jeho okolí.

58; Mračna se stahují. MMF informoval o hrozbách pro světovou ekonomiku. Hrozba obchodní války mezi vyspělými zeměmi zvyšuje rizika pro světovou ekonomiku.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!